Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 18 Žádná další stránka   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2009 08:08 Žena l3nka [4] - Hlodavci – Chov Chameleona poradítě?
Chtěla bych chovat chameleona jemenského. Hodně jsem toho o něm přečetla. Ale ještě bych měla pár otázek, na které bych ráda dostala STRUČNÉ odpovědi.

1. Co všechno musím mít před pořízením? (jídlo, vitamíny, rozprašovač, ...)
2. Jaké vitamíny, v jaké míře a jak ČASTO?
3. Je nutná žárovka s UVB? Nebo stačí obyčejná?
4. Kolik jídla a na jakou dobu mám kupovat? Aby hmyz nezemřel nebo něco takového.
5. Jak to má s toaletou? Kdybycch ho pustila po pokoji, nebudu mít nepořádek?
6. Musím mít vlhkoměr?
Odpovězte prosím třeba z vašich zkušeností. Předem MOC děkuju za odpovědi. Pěkný den přeji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2009 17:50 skwaahda
Není třeba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2009 09:35 Žena Janiška [0] - Ještěři
Jo ve tmě.A mam mu tam dát nejakou kytku,větev?Předpokládám že nám ve zverimexu pujčí,prodaj nějakou bedínku na něj,tak at v ní neplanda...Pojede cca 30 Km.A ještě,jaký dobroty mu koupit kromě malých cvrčků?Nějaký červíky?Nebo co jim nejvíc chutná?Dík za rady palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:31 Muž včelař [3] - Ještěři – Re: Janiška
Převážej ho ve tmě, ochočit nevím co si představuješ, když je bereš musíš pomalu rukou ze zadu z vrchu prsty okolo těla pod přední nohy počkat až se chytne zadníma, nebo na připravenou větet ale pozor mají snahu se chytat věcí okolo i těch které jsou daleko tak sním pohybuj pomalu aby nespad palec přeji uspěšný chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2009 19:09 Žena Janiška [0] - Ještěři
ahoj,chtěla jsem se zeptat když si koupim chamíka, jak mu co nejvíc zpříjemnit převoz a nový domov?myslím jestli máte nejaký tryky jak na něj,co s nim aby se co nejmíň stresoval a aby se co nejdřív ochočil..?Díky za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2009 13:35 Tereza – Re: vanek9
Fotka k příspěvku Já v terárku břečťan mám a nevypadá, že by zvířeti vadil...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2009 10:38 vanek9
v knížce o chameleonech jsem se dočet že do terarka je dobrý břečťan ale břečťan je přece jedovatý nevadímu to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2009 14:18 Muž včelař [3] - Ještěři – Re: Martin123
já mám žárovky reptiglo 5,0 uvb 13w, Sunglo daylight 25w na obalu žárovek je vždy fotka na co jso, respektive zvírata tak jsem vybíral podle toho, cvrčci když je malý mušíš kupovat malé cvrčky těch víc tady je prodávaj většínou na decilitry žere jak kdy ale většinou mám strach že když dám všechno tak to slupne taky, ale aby rostl tak se musí cacpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 22:13 Muž djsi [0]
já mám Repti Glo 5 UVB 26W a bodovku na výhřívání, spokojenost

s cvrkama neporadím, záleží na stáří chamíka, prcek papá jinak než dospělej
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2009 20:02 Martin123
Kolik Chameleon spotřebuje cvrčků za den?Kolik cvrčků je tak v jedné krabičce? www.spokojenypes.cz/…

Jaké žárovky?


Repti Glo 2 UVB (13 W - 107-PT2190, 26 W -107 - PT2191) - celospektrální terarijní žárovka, která se doporučuje kombinovat s žárovkou Repti Glo 5 UVB nebo Repti Glo 10 UVB.

Repti Glo 5 UVB (13 W - 107-PT2186, 26 W - 107-PT2187). - tropické terarijní světlo, které se doporučuje kombinovat se žárovkou Repti Glo 2 UVB.

Repti Glo 10 UVB (13 W - 107-PT2188, 26 W - 107-PT2189) - pouštní terarijní světlo, které se doporučuje kombinovat se žárovkou Repti Glo 2 UVB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2009 19:00 Muž djsi [0]
mohu doporučit tohle forum najdeš tam opravdu vše co potřebuješ k chovu www.chamaeleoinfoweb.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2009 16:19 Muž včelař [3] - Ještěři – FoRgY
něco o www.akvarko.cz/… , ktěm zařivkám UV-A, UV-B ta podporuje tvorbu vápníku, dělají se s různou intenzitou (pro pouští, pro chemeleony, atd..) na obalech je to psáno, moji se naučili pít z misky, ovoce začeli až po 3/4 roce, rádi si pochutnají i na holátku. Když tak se ozvy mám je rok tak asi taky zkušenosti nabírám. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 22:38 Tereza – Chameleon jemenský
Výborná knížka o chameleonech, kde najdeš úplně všechno, je Chameleon jemenský od Nataši Velenské.

Jinak co potřebuješ pro chov? Nejdřív terárko - alespoň 60cm vysoké pro jednoho chameleona. Rádi lezou do výšky. Pak potřebuješ jednu žárovku, pod kterou si bude vyhřívat, UV zářivku, jinak se mu budou deformovat kosti.
Musíš mu v terárku udělat prolejzačku z větví a rostlin. Rostliny tam dej alespon jednu zivou a hlavne nesmi byt jedovata. Musis terárko rosit, chameleon pije tak, ze olizuje listy rostlinek.
Na dno terárka je nejlepší asi kokosová drť, kterou das na vrstvu kaminku, jaky se davaji do akvárek.
Co se krmeni tyce, tak jednou tydne je dobry mu dat nejake ovoce. Jinak denne cvrcky, kdyz je pak chameleon dospely (ve veku 7 mesicu), staci krmit ob den. Dobré je dát mu jeden den v týdnu půst. Ale bez vody se neobejde. Pít musí alespon dvakrat denne. Protoze kdyz bude mit zizen, nebude ani jist. Vsechno jidlo, co mu budes davat je nutny obalit ve vitaminech. ja mam pro chameleonka Reptivite.

Když bys měl nějakej dotaz, klidně mi napiš vzkaz, pokusím se nějak zodpovědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:53 Žena Utahraptor [4] - Želvy – Re: FoRgY
Vyšla moc pěkná monografie o chameleonu jemenském od Robimaus, ale o chameleonech jsou i další knihy... co začít s nákupem jedné z nich? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2009 20:27 FoRgY – Chameleón Jemenský
Chcel by som sa opytat na rady pri chove chameleona. Ake svetla, ake vytamini, rastliny, co na dno, ... ? O chameleonoch neviem takmer nic, takze budem vdacní za kazdu vetu. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 17 ...... [18]

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5178x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706-chameleon-jemensky?od=851