Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rady pro začátečníka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Rady pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 06:44 Muž Střelec [74] - Ještěři – spodek tlany
Fotka k příspěvku pohled na spodek tlamy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 06:43 Muž Střelec [74] - Ještěři – včera
Fotka k příspěvku Následovat budou snímky ze včerejška
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 06:42 Muž Střelec [74] - Ještěři – Je OK?
Fotka k příspěvku Dneska mi Strašík připadal nějakej divnej. nejdřív se normálně vyhřejval pod žárovkou a tak jsem mu klasicky orosil terárko. pak se nejednou rozhod přemístit, otočil se a výrazně ztmavnul. Jindy u něj mokro po rosení takovou reakci nevyvolává. Taky mi připadá, že má oči zapadlejší, než obvykle, ale to může bejt jenom muj dojem. Tlama se zdá bejt OK, helma je tuhá, nekroutí se pod tlakem. Postupně sem naházím snímky.
Nejdřív celej ještěr
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 20:40 Muž Střelec [74] - Ještěři – živočišná složka?
V kýblu na cvrčky je krmím směsí pro cvčky(šrot, vitamíny, patrně kostní moučka), kterou jsem koupil na burze a nežerou se mi. Do terárka jim ji nedávám, suše předpokládám, že budou sežráni dřív, než jim bude chybět. V pátek jsem objevil nějaké drobné brebery v terárku pod kamenem, možná jako složka potravy postačí. Do 14 dnů mám v plánu udělat velkou údržbu terárka -výměna substrátu, očištění a nová instalace kytek a větví. Taky budu omezovat vypouštěné množství cvrčků, aby se někteří nepoflakovali terárkem moc dlouho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 11:21 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
To je mi divný, v terárku je spousta zelenýho žrádla včetně misky se zelím v koutě


A kde je živočišná složka potravy ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 09:20 Muž Střelec [74] - Ještěři – žrádla dost
To je mi divný, v terárku je spousta zelenýho žrádla včetně misky se zelím v koutě a drobných zbytků, co upadnou Strašíkovi od huby. Bobky uklízim denně, zbytky obden... Takže nevidim důvod, proč by se cvrčci žrali leda by vylízaný ostatky byly z obecnýho, na kterým si pošmák větší banánovej...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 13:08 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Byť ten vyžranej - žerou se cvrčci navzájem?

Rozhodně a pokud nemaj co žrát jdou i do zvířat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 12:48 Muž Střelec [74] - Ještěři – zbytky cvrčků
Občas (tak jednou tejdně) nacházím v terárku zbytky cvrčků. Většinou jde to zadní část se "skákacíma" nohama, jeden kus byl v půlce překroucenej o 180° a podivně nafouklej a někdy najdu podélně prasklej kus, jakoby roztrženej a pak vyžranej zevnitř. Zadky s nohama bych pochopil - mohly upadnout od tlamy při žvejkání. Ale ty ostatní případy jsou poněkud nezvyklý. Byť ten vyžranej - žerou se cvrčci navzájem?
Samozřejmě je sbíram a likviduju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2013 08:01 Muž Střelec [74] - Ještěři – vycházka
Tak se mi podařilo Strašíka při sobotě dostat z terárka. Dal jsem mu ruku dovnitř, on podnikl dva vlažné výpady hlavou (pomalé, bezkontaktní) a pak na ni naběhl, takže jsem ho dostal ven. Po mě lézt nechtěl, tak se proběhl po posteli a po zdi (mam na ní rohož) a nakonec se usadil na rámu obrazu. Pak jsem ho odlapil (před jednou rukou utekl na tu druhou) a dopravil zpátky do terárka. Na to, jak se občas pokoušel dostat skrz sklo ven, nijak moc nadšenej nebyl. Od "vycházky" se na mě šklebí dost opovržlivě a občas se pokouší rafnout...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 21:45 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: JaninaB
Do jednoho roku pokud se jedná o sarančata, bych ho neomezoval,ale samozřejmě 4 adultní sarančata denně mu stačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 12:54 JaninaB – chameleon- kolik sarančat denně je ideální?
Chtěla jsem se optat, jaký je ideální počet sarančat za den. Chamíkovi bude 7 měsíců. Denně snědl cca 15 cvrčků. Teď jsme přešli na sarančata. Ta střední neokřídlená mu šmakují a je schopen jich také do sebe dostat cca 8 ks/den. Momentáln jsem koupila velká sarančata okřídlená. Dávám mu pouze 4ks, asi by jich zblajznul více, ale připadá mi to už hodně. Vím, že ještě není dospělý, roste a sílý, ale nerada bych ho přecpávala, asi nemá klapku, aby si řekl dost.Je to v pořádku? Už aby bylo léto a mohli jsme vyběhnout na louku a nasbírat si hmyz do zásoby, tímhle tempem jeho apetitu budu brzy o kůrce chleba, jen aby se on měl dobře. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 10:46 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Klasicky do něj "balit" cvrčky?
Přesně tak. Dávej mu ho tak 3-4 x týdně a ten nutrimix tak 2-3 týdně,to stačí.


Jemnější směska na cvrčcích líp drží

To je pravda a ten biomin H drří naprosto skvěle, to není takové hrubé jako nutrimix.
Jinak biomin H je vápník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 08:05 Muž Střelec [74] - Ještěři – Biomin H
Biomin H nemám, ale poohlídnu se po něm. Jak ho mám používat? Klasicky do něj "balit" cvrčky? Zatím používám jen Nutrimix. Lze Biomin přimíchat do Nutrimixu, nebo se má podávat zvlášť?

Budu muset pořídit třecí misku, abych mohl drtit tyhle potravní doplňky na jemno. Strašíkovi cvrčci z krmítka moc nejedou a ti menší se i v malém množství Nutrimixu na dně krmítka udusí. Jemnější směska na cvrčcích líp drží i při volným pobíhání po terárku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 15:23 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Stačí to, nebo mám přidat nějaké potravní doplňky?

Rozhodně stačí.Hlavně ne žádné ovoce.

Biomin H používáš?

Jinak mu tam zkus dát nějakou větvičku nebo tyčku na kterou by si vlezl a na té ho potom vytáhneš ven.Jinak jemeňáci jsou trošku divočí než třeba pardálové, oni musej chtít sami se nechat ochočit ... je to na dýl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 13:19 Muž Střelec [74] - Ještěři – Díky!
HammerJoe - Díky!
Strašík mi utěšeně roste. Zatím ho krmím dostatkem cvrčků dochucených v Nutrimixu a nějakým tím lupením (čínské zelí, výhonky rostlin, vysazených pro ten účel do terárka). Stačí to, nebo mám přidat nějaké potravní doplňky?

Je nějaký způsob, jak chameleona naučit, aby vlezl na ruku? Nechce se mi praktikovat odchyt do dlaně, ale v relativně dohledné době ho budu muset dočasně vyexpedovat z terárka - v březnu nastane čas na výměnu substrátu a úpravy interiéru. Zatím jsem ho měl v ruce dvakrát - poprvé při nákupu a vypouštění do nového bydliště, podruhé čtrnáct dní na to, když utrpěl fatální havárii a myslel jsem, že je po něm (je to popsáno někde níže).

Zatím jsem vypozoroval tři reakce: 1) obrana teritoria/integrity - to po mě za syčení vyjede tlamou hned; 2) útěk do vzdálených koutů terária; 3) útok "ze zoufalství" (obrazně "krysa v koutě"), když se po ústupu domnívá, že je pronásledován. K poslední variantě většinou dochází, když zavěšuju krmítko se cvrčkama nebo umisťuju čerstvý krmení v jeho blízkosti. V reálu ale jeho útoky souvisejí s momentální náladou - někdy jen kouká, jindy "startuje" hned, nebo se (a to většinou) dekuje .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 11:02 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Ano vše je v pořádku :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 09:12 Muž Střelec [74] - Ještěři – hlava do třetice
Fotka k příspěvku V reálu jsou černé šupiny výraznější, objevují se i na vnitřní straně hřebenů nad očima.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 09:10 Muž Střelec [74] - Ještěři – ještě hlava
Fotka k příspěvku Přidam ještě další snímky hlavy.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2013 09:09 Muž Střelec [74] - Ještěři – čerání šupin
Fotka k příspěvku Strašíkovi postupně zešedla hlava a podél hřebenů se mu začaly objevovat trvale černé šupiny. Je to běžný projev růstu, nebo jde o nějaký problém?

Jinak už ožral většinu výhonků fazolí, hrachu i fíkusu, s oblibou to prokládá čínským zelím, na které "útočí" jako na vetřelce. V pátek ochutnal i mě, ale evidentně mu nešmakuju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:29 elegans1 Re: Pavla+RaF
Těch možností je samozřejmě mnoho,já bych tam dal třeba trio gekončíků rodu Goniurosaurus nebo Coleonyx.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 22:07 Pavla+RaF
Ahoj, chtěla bych poradit, mám terárium cca 50x35x35 cm (na výšku), jaký ještěr by se v těchto rozměrech cítil dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.01.2013 14:47 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Střelec
Nevypadá to vůbec špatně a když to chamík nebude žrát tak možná i něco sklidíš :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:56 Muž Střelec [74] - Ještěři – hrách
Fotka k příspěvku A tohle je hrách - neni tak "rychlej", jako fazole.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:55 Muž Střelec [74] - Ještěři – džungle v terárku - fazole
Fotka k příspěvku Pogona - zajímalo tě, jak vypadají fazole v teráriu (drobnej porost je dánská řeřicha).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:53 Muž Střelec [74] - Ještěři – díky!
Fotka k příspěvku Pogona - díky, jsem rád že se to jeví v pohodě. Literatura dost často upozorňuje na problémy s prsty po svleku, takže se raději ptam. Považuju to za lepší, než něco prošvihnout a pak se divit.

Hrabání - podle všeho by měl bejt Strašík samec (pokud jsem správně identifikoval "ostruhy"), takže to asi bude z nudy, nebo možná průzkum , "kde nechal tesař díru".

Krmení: Stačej cvrčci v Nutrimixu a čínský zelí, nebo mam přidat i něco dalšího. Včera Strašík ochutnal plátek banánu, fíkus benjamin má okousaný čerstvý výhonky, ale ostatní rostliny (hrách a fazole) zatím nejeví známky okusu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 13:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Prsty má v pohodě, ničím mu je neomývej, to mu spíš ublíží. ;-)
Jinak díry hloubí např. samice před kladením při falešné březosti a z "nudy" samci to občas dělají také, nic to neznamená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 06:46 Muž Střelec [74] - Ještěři – prsty a hrabání
Jak mají vypadat prsty chamíka? Nerad bych prošvihl vznik nějakého problému.
Včera jsem mu na jeho oblíbené větvi "opucoval" prsty heřmánkovým odvarem pomocí štětce - na ruku ve své blízkosti často (ne vždy) reaguje syčením a výpady.

Od víkendu mi Strašík hrabe v substrátu - povětšinou v koutech terárka, vždy asi do poloviny hloubky. Nikdy jsem ho nepřistihl, nalézám jenom jamky. Čím by to mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2013 06:37 Muž Střelec [74] - Ještěři – nástrahy
Díky - nástrahy zkusim.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 11:29 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Střelec
V dobách, kdy jsem ještě krmil cvrčkama se mi osvědčili jako nástrahy víčka od přesnídávek s práškem do pečiva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 08:45 Muž Střelec [74] - Ještěři – prsty ještě jednou
Fotka k příspěvku do třetice
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 08:45 Muž Střelec [74] - Ještěři – prsty - další fotka
Fotka k příspěvku Je to trošku mázlý, ale špatně se mi to zaostřuje. Na režim "makro" je moc daleko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 08:43 Muž Střelec [74] - Ještěři – prsty chamíka
Fotka k příspěvku Jakou barvu by měly mít prsty chamíka? Strašík má některé permanentně tmavě hnědé, mám obavy, aby byly v pořádku - viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2013 08:40 Muž Střelec [74] - Ještěři – cvrčci
Dvě potvory podlezly pod dveřma přes chodbu k sousedům vedle, jedna stoupačkou o patro níž. Stoupačku jsem zapěnil a vystříkal odhmyzovačem, kolem prahu nastříkal odhmyzovač a zkusim nějakej lepicí pás. Krmný dávky ze zvrčků od včerejška chystam ve vaně, z tý se jim blbě zdrhá. Uvažuju ještě o "utěsnění" dvířek terárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 19:28 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jiri_99
Asi tam mají klid a mají žízeň smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2013 19:00 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
Mě za těch pár roků co mám terárko uteklo x cvrků. Vždycky jsem ho našel buďto vysušeného někde za nábytkem a nebo /a to téměř pokaždé/ na wc či v koupelně. Nevím co je tam tak přitahuje, ale v drtivé většině na ně narazím tam.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 14:46 Žena Mango [9] - Ještěři
Mě teda utekl jen jeden cvrček, ten byl vysát a po jeho emigraci z vysavače zase ven, omylem rozplácnut... Proč by jich mělo tolik utéct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 14:06 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Střelec
A nebo prostě změň cvrky za jiný hmyz, ale myslím, že pokud ti utečou k sousedovi švábi, tak bude mít ještě menší radost než z několika cvrčků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2013 13:36 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Jak na uprchlé cvrčky?

Nejlépe s nimi zacházet tak aby neutíkali...ale jak už utečou tak existujou různé pásky/pasti/lapače na hmyz,tak potom jedině to použít. Jinak bych si z pár uteklých cvrčků nedělal hlavu :-) a když přijde soused tak zapírat zapírat zapírat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 12:22 Muž Střelec [74] - Ještěři – uprchlí cvrčci
Jak na uprchlé cvrčky? Už mi jich pár zdrhlo (většinou při přípravě krmení)- někteří skončili placatí pod podlahovou krytinou, jednoho jsem odlapil ve vaně, ale nejmíň jeden se dostal panelákovou stoupačkou k sousedům o patro níž. Pokud jich prosákne k sousedům víc, bude problém. Sice jsem stoupačku vystříkal prostředkem proti hmyzu a v dohledný době se pokusim utěsnit podlahu kolem trubek, ale asi to nebude stačit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 10:30 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Ještě mám jeden dotaz - jaký časovače mi stačí na obsluhu osvětlení?

V podstatě jakékoliv spínací hodiny do zásuvky ať už mechanické či digitální.

P.S. A podávání jakéhokoliv ovoce chameleonům bych rozhodně nedoporučoval!
Maximálně bych zůstal u výhonků,rostlin či mladých listů stromů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 07:31 Muž Střelec [74] - Ještěři – Pogona
Díky za radu, citrusy ani rajčata už zkoušet nebudu. Čínský zelí Strašíkovi docela šmakuje. Pokud mu ho pověsim na větev nebo kytky, schroupá ho bez problémů. Občas mam pocit, že ubejvá i z misky v koutě terárka, ale nikdy jsem Strašíka neviděl slejzat do tak malý vejšky (jenom jednou jsem ho našel "až na dně", patrně "prohučel" až dolů při pokusu o lezení po skle a uváz mezi květináčem a sklem).

Luštěniny jsem píchnul do substrátu minulej či předminulej tejden, v pondělí vyklíčily a teď rostou jak z hororu, už maj 10cm vejšky (některý i víc). Pokud se dožijou příštího tejdne, nafotim je a vložim. Časem chci ještě zkusit klasickou řeřichu (co má kulatý listy a oranžově kvete), ale semena momentálně nejsou. Prostě jedlý rostliny s životností odpovídající zhruba intervalu nutný výměny substrátu. Jenom mě původně zajímalo, jestli se mi po fazolích ještěr nězmění ve vzducholoď, případně v raketu na biopalivo
:-) .
Poznámka: Erol - zeměplošský bahenní dráček, místo tradičního mávání křídel lítal na vlastním plameni (Terry Pratchet - Stráže, stráže!).

Ještě mám jeden dotaz - jaký časovače mi stačí na obsluhu osvětlení? Zatím rozsvěcím a zhasínám ručně, ale občas musím vypadnout na dýl...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 20:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: JaninaB
Rosltliny okusují, to nic není ;-) Zkus mu tedy napíchnout na větev list salátu, plátky okurek apod. Pokud je bude žrát, klidně mu je dopřávej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 20:21 JaninaB Re: Pogona
Mně už chamík také začal žrát, sarančatům stříhám zadní nožičky, kromě stehýnek, aby ho neškrábali v krku a vypadá to, že to pomáhá, už jde po nich zase jako divej. Jen mě překvapilo, že začal ožírat listy fikusu benjamina. Je to normální nebo mu něco chybí? Zatím jsem mu žádné ovoce ani zeleninu nedávala, myslela jsem, že to pro jejich trávicí soustavu není vhodné. Ale ráda mu obohatím jídelníček, pokud mu to neuškodí.Možná vysadím i ty fazole, ať mu tam něco roste než ožere celej fikus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 16:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Rajčata, mandarinky a všechny ostatní citrusy mu ani nedávej, obashují v sobě látky, které na sebe váží vápník a odvádí je z těla. Proto jsou pro tyto živočichy nevhodné. Pokud je podáš jednou za měsíc, samozřejmě nic nezkazíš, nicméně já je doporučuji nepodávat vůbec. Je spousta jiného, co můžeš vyzkoušet - čínské zelí, saláty, okurky, banány, jablka, švestky, třešně, rybíz,.......

Jinak je pro mě velmi zajímavé, vysadit do terária hrách a fazloe, samozřejmě chamík je okusovat může dle libosti, ale s takovouhle "vychytávkou" jsem se setkal poprvé - můžeš nahrát nějaké fotky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 09:38 Muž Střelec [74] - Ještěři – včera
Tak se mi Strašík začal včera svlíkat, počítam, že větší zbytky odrbe dneska.

Vysadil jsem do substrátu pár kousků hrachu a fazolí jako náhradu popínavek, utěšeně to roste. Nezmění se mi Strašík v Erola, pokud je začne okusovat?

Z rostlin zatím běžně konzumuje čínské zelí, ochutnal mrkev. Rajčata, mandarinky a mango se nenamáhal ani ochutnat. Ihned po instalaci so pokoušel okusovat plastové rostliny, dracény ani fíkus konzumovat nikdy nezkoušel.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 18:30 JaninaB Re: Střelec
Buď v klidu, je to naprosto normální, mně se chamík od 3. měsíců svlékal ani ne ob měsíc ( po 3-4 týdnech). Jde vidět, že mu chutná a tělo roste. Tomu mému je teď 6 měsíců a teprve teď pozoruji delší interval, ale je to stále cca 1 měsíc od posledního svleku. Jo a někdy se mi svléknul během odpoledne a jindy to trvalo 2 dny. Myslím, že je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2013 07:45 Muž Střelec [74] - Ještěři – svlékání chamíků
Fotka k příspěvku Vím, že interval svlékání je u chamíků individuální, ale alespoň rámcově bych potřeboval vědět, jak často by se měly svlíkat mláďata. Strašík se mi doma poprvé svlíknul 1.-3.1. (prvního odpoledne packy, druhýho tělo a třetího odrbal "zbytky"). Touhle dobou by mu mělo být kolem tří měsíců. Poslední týden mu výrazně šedne helma, takže očekávám svlek relativně brzy. Doufám, že je v pořádku (fotka je dnešní) - žere normálně, bobky taky vybíram denně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:12 elegans1 Re: Luca
Tak tam bych asi tu 40w žárovku dal.Jako osvětlení 2-3 lineární zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:10 elegans1 Re: Verčák
Ta první je kompaktní zářivka,druhá lineární.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2013 13:04 Luca Re: elegans1
tak co by jste mi doporučili za světla?? o velikosti terárka d.80/š.55/v.70 v pokoji cca 21°C. tak 3m od okna... :-)
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 7 8

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 3886x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/792-rady-pro-zacatecnika?od=101