Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rady pro začátečníka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Rady pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 13:34 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – promin
sem to nemnelo bejt promin ja jse zastřelim rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 13:34 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jjjj
jo jdeto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 10:43 Muž Střelec [74] - Ještěři – kolik?
To vypadá nadějně. Jak širokej pruh mam nechat odříznout? Je to oficiálně 44x44 cm, trojúhelníkový "větrací" rohy mají zhruba 15x15cm. Bude stačit odříznout pruh na šířku těch plechovejch mřížek, nebo víc? Kde se dá takovej cedníkoidní hliník sehnat? V OBI jsem nic takovýho neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 09:32 Hammerjoe Re: Střelec
Tyhle terarka znam, u jednoho takoveho jsem predelaval vetrani, je to lepene normalne nejakym sklenarskym silikonem, takze odrezat to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2012 06:40 Muž Střelec [74] - Ještěři – komplikace
Hm, to vypadá dost komplikovaně. Terárko je tentýž typ, na který o stránku dřív upozorňoval Sewer. Lepený, dvě trojúhelníkový mřížky ve stropě s průchodkama pro kabely. Horní deska překrejvá boční díly a tím zpevňuje konstrukci. Čím je to lepený nevim. Přetoky kolem spojů jsou na pohmat "gumové". Závěsy pro světla jsou ale uchycený něčim festovnějším a plechy patrně taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:56 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
Pokud tam dáš plastovou síťovinu tak hrozí její roztřžení nebo prokousání cvrčkem či sarančetem...proto bych tam dal něco pevnějšího.Z vrchu by se dalo odřezat žiletkou sklo nechat nařezat(nejlépe u sklenáře) na dva pásky ty nalepit dozadu a dopředu a vyplnit nějakou jemňější mřížkou či tahokovem...já třeba používám oka 3x4 mm ....V tady tim případě by se dali použít světla mimo terárium,což je optimální. Možností je spousta ... Do skla otvor jako takový neuděláš, to bys musel jít na laser ke sklenářovi kde ho mají a tam ti ho vyřezat...proto se to řeší různými pásky skla....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 14:21 Muž Střelec [74] - Ještěři – větrání bude
Ventilace je opravdu na prd, zrovna vyrábim síťovaný dvířka. Bude stačit plastová síťovina do oken, nebo mam sehnat něco pevnějšího? Řezat do skla neumim, obvzvlášť když už je ve formě přerostlý krabice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 13:49 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Střelec
V první řadě bys tam měl hlavně udělat nějaké větrání. To co tam je,se za větrání nedá ani považovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2012 06:55 Muž Střelec [74] - Ještěři – Díky!
Díky! Takže jenom něčim zakreju/potáhnu objímku a květináč použiju na třetí kytku.
Dneska doplnim šplhací proutí - včera jsem ve sklepě našel starý zásoby z doby, kdy jsem chtěm dělat indiánskou sedačku a pár vybranejch kousků jsem důkladně vypucoval. Ještě někam vyrazim sehnat pár čerstvejch kousků a necham je vyrašit.
Nákup chamíka plánuju až na konec roku, do tý doby chci mít všechno po kupě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 18:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Střelec
Přesně jak píše Pogona, UVB žárovku nezakrývej...pokud je Ti nepříjemná na oči..dej hned za sklo nějaké stínítko, ale žádně květináče atd. Ať se daří ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 15:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Jenže chamík bude trávit většinu času, takže ten květináč UVB žárovku z jeho perspektivy zakryje - u vrchu terária bude 90% dne odpočívat,....
UVB nepatří do květináče, neb je potřeba už tak slabé UVB záření co nejvíc rozptýlit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 10:57 Muž Střelec [74] - Ještěři – květináč
Květináč kreje objímku a brání přímýmu přístupu k žárovce zhora, holá by navíc vypadala mnohem hůř. Samotný UVB je venku skoro celý. Větve přidam, s tim se počítá. Ale chci tam dát čerstvý, možná s vyrašeným listím.
Kytky - měl jsem pocit, že dvě jsou na ožvejkání až dost, ale nebude problém přidat ještě jednu. Mělo by to bejt něco listnatějšího, nebo druhá dracéna stačí?
Ještě plánuju na bok lípnout choroše jako odpočinkovou plošinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 15:04 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Přidej ty větve i rostliny, vyndej UVBéčko z květináče a bude to v pohodě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 13:24 Muž Střelec [74] - Ještěři – pohled z boku
Fotka k příspěvku A ještě jedna fotečka...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 13:23 Muž Střelec [74] - Ještěři – bude to dobrý?
Fotka k příspěvku Zařizuju terárko pro chamíka (viz foto). Ještě musím dořešit ventilaci a možná přidat pár tenkých větví, ale bude to jinak takhle dobrý?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 01:39 Dannie
na druhou stranu, osobám, nezvyklých na cvrkání, jeden cvrččí sameček dokáže udělat ze spaní peklo, vím z vlastní zkušenosti kdy mi jeden cvrček utekl k bráchovi do pokoje, týden chodil zoufalý po pokoji a hledal ho. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 23:54 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
no hmyz je potvora a urcite by neposel ale skor tich 11 prelozil :) na druhu stranu neni to svab tak sa neni coho bat
to sfarbenie neviem ale nejake to prisposobenie je isto mozne ale aj tak je to iba cvrko a nie daka bestia aspon zozerie co nevzal vysavac X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 21:45 Daniel
ja si prave taky myslim XD
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 19:55 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Daniel
:-D :-D Prosím tě, kdo ví, komu co uteklo.. Pochybuju, že by se během pár dní dostal o jedenáct pater níž. To by dřív pošel..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 19:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Daniel
Komu jsi co ukazoval,.... taknějak nerozumím otázce,.... ( krom toho zda se může cvrček dostat o 11 pater níže - může ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 16:54 Daniel
mam dotaz muze mi utect 5 cvrcku a dostat se z 12teho patra do prvniho?zitra prijdou vystrikat stoupacky a kdyz jsem mu ukazoval jak vypada cvrcek,protoze jsem tomu neveril,tak pry to vypada stejne ale je to mensi a sedy nevite jestli o co by mohlo jit?Nebo jestli to je fak ten cvrcek? i kdyz maly cvrcek je bezovy a ne sedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 10:40 Muž Střelec [74] - Ještěři – výbava terárka a další
Fotka k příspěvku Postupně vybavuju terárko (pro chamíka), aby bylo po svátcích připravený na "nájemníka". K množství původních tenkých větví jsem přidal jednu masivní z borovice, kterou jsem "ulovil" o víkendu. Stačí ji umejt pod horkou sprchou kartáčem, nebo se ještě musí vydezinfikovat? Měla lehký mechový porost, samozřejmě místy i kůru. Drbal jsem jí, dokud tekla špína. Taky jsem sehnal kytky v květináčích - jeden fikus benjamin a jednu dracénu ve formě malý palmičky. Jak dlouho mají šanci vydržet, než je chamík zlikviduje?
Instaloval jsem "topný" světlo (žárovka 40W), vrchol "vyhřejvací" větve je asi 20 cm šikmo pod nim. UVB svítidlo by mělo přijít na řadu tenhle tejden(až dorazí polotovar). Jak je to s použitelností ReptiGlo 10/27W? Použitelnost ve spektru UVB se uvádí různě, průměr je 9 měsíců. Dá se pak bez problémů použít jako "normální" úsporka do lustru nebo stolní lampy? Nebo se po této lhůtě odebere do křemíkovýho nebe komplet?
Substrát (směs rašeliny a písku): Jak silnou vrstvu mám dát? Stačí 5cm, nebo víc? Nemám v úmyslu pořizovat odchov, pro samice (patrně kvůli kladení vajec) někde uváděli 30cm, což je docela dost.
Napájení: samozřejmě počítám s rosením, ale občas někam vypadnu, takže bych rád časem instaloval mělkou misku a poblíž nějaký kapač. Někteří chamíci prý dokážou pít z misky.
Nutrimix: Stačí ten pro nosnice, nebo mám shánět "speciál" pro plazy? Složení se až tak neliší, cena ale dost podstatně.
V obchodě mám předběžně vyhlídnutý jeden kousek (viz foto), ale zatím to není konečná volba. Je to vylíhnutý někdy na přelomu srpna a září. Zkusim ale obhlídnout jiný nabídky, upřednostnil bych něco staršího. Co o tomhle kusu soudíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 22:51 elegans1 Re: Denir
Nesmíš hledat pod českým jménem.Dej si do googlu Leiocephalus personatus a do vánoc budeš mít co číst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 18:24 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Denir
Somali, redaktorka partnerského webu "Kocici.net" zde měla kdysi prezentaci tuším leguánků malachitových nebo něčeho takového. Co si tak z literatury mlhavě vybavuji, měli by mít maskovaní dost podobné požadavky chovu. Já s nimi zkušenost nemám a tak bych nerad radil jenom z letem světem načteného. Zkus se obrátit na ni, třeba bude vědět víc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 13:47 Denir – Leguánek maskovaný
Dobrý den,už jsem zkusila kde co,tak musím sem pro radu. Nevíte náhodou někdo něco o chovu Leguánků maskovaných? Koukala jsem se na pár stránek ale zdá se mi to nedostačující, táke jsem zkoušela google. POtřebovala bych si promluvit s někým,kdo je chová nebo je kdysi choval. DĚKUJI
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 19:57 Daniel
6:18 tam je taky pekne videt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 19:56 Daniel
www.youtube.com/…

a co to ma tady za filtr ze nasaje z tak nizke vody?
pretocit na 4:26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 19:26 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Daniel
Hmm, tak to je blbý.. No jestli najdeš menší čerpadýlko než je hlava tohoto filtříku, tak klobouk dolů. Ale upřímně o tom dost pochybuju. V tomhle filtru je malinká kostička biomolitanu. Myslím, že nic menšího, co by alespoň trošku filtrovalo bohužel nenajdeš. Každopádně budu držet palce. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:47 Daniel
dekuji mockrat za obetavost ale bohuzel na lezato se me tam nevejde :( premyslel jsem jeste o cerpadylku a pred to bych dal nejakou penu aby to filtrovalo i tu vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:38 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Daniel
Fotka k příspěvku Je to ten 300. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:38 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Daniel
Fotka k příspěvku Tak mi to nedalo. Vyštrachal jsem ho z šuplíku a reálný rozměr je 3,5cm na tloušťku. Pač jsou tam ještě přísavky. Takže když ho dáš na ležato, neměl by to být problém, ne? Na délku má 9,5cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:29 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Daniel
Uváděnou tloušťku má 3cm. Takže když ho dáš na ležato s tím, že hloubko vody máš 4cm, měl by mít ještě centimetr fóra. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:21 Daniel
ale ono je problem v tom ze vecina filtru musi byt ponoreny cely ve vode a ja mam vysku vody pouze do 5cm na googlu jsem hledal ale nikde to psany nemaj v jake min hloubce ma byt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 18:04 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Daniel
Od oka bych to viděl na malý Atman AT-F300. Ten je celkem malý.. Na tloušťku toho moc nezabere. Strejda gůgl mi vyhodil rozměry 4x3x9,5 cm. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 11:49 Daniel
mam takovej dotazek nevite nekdo o akvarijnim filtru ktery by ale nemusel byt cely ponoreny a stacila by mu hloubka kolem 3-5cm vody? chtel bych si udelat vodopadek do terarka ale aby to i zaroven filtrovalo vodu dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:16 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: HammerJoe
Souhlas. Taky mi z terka nic neutíká. Občas se teda nějak stane, když rosím. To mi umí nějaký cvrk proklouznout.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:04 Muž HammerJoe [93] - Ještěři
To chce si ty terária stavět tak aby ten krmnej hmyz z nich neutíkal....taky jsem s tím míval problém, takže dnes už dělám vše tak aby se toto nestávalo a tam kde se to stávalo tak tam jsem to opravil tak aby tento problém nevznikal....samozřejmě když člověk krmí třeba takovejma rychlejma a po skle lezoucíma panchlora nivea tak tam tomu asi jen težko zabrání při otevření terárií...ale u cvrčků není absolutně problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 15:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Mango
No ono u jednoho gekončíka to ještě jakš takš uhlídat jde, ale věř, že když tam mladým chamíkům nasypu cca 5O mikráčů, pak třetinu z nich za chvíli hledám na stěně, po zemí atd. :-D a když tohle udělám doma u 10ti terárek,........

Dokáží utéct při otevření dvířek, ti menší mezery mezy skly, větrací mřížkou, apod....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 14:29 elegans1 Re: Daniel
Holt musíš použít přípravek,který je ve formě pudru,pak na cvrčkovi vydrží i dva dny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 12:55 Daniel
me teda utikaj furt a hlavne po chvilce behani v terarku uz na sobe nemaj ani trosek vitaminu, tak proto nad necim takovym premyslim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 10:57 Žena Mango [9] - Ještěři
Já teda nevím, mě se nikdy nestalo, že by mi cvrček utekl z terária :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 05:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Sklenici s NutiMixem samozřejmě několikrát v týdnu vymeju a doplním novým, používám ji hlavně u terárií co mám doma v obýváku a v ložnici, jelikož nevím jak Tobě, ale mě cvrčci ( kteří by jinak tu a tam utekli ) běhající po obýváku a ložnici dvakrát příjemní nejsou. Proto tento způsob.

Zvířata v MiniZoo jsou krmena samozřejmě cvrčky "na volno". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 19:20 elegans1 Re: Hainý
Já bych pro ještěrky nevolil nic jiného,než ty cvrky volně vysypat do terárka.Proč jim to cpát jen tak bez námahy pod nos?
Jinak nechávat jakýkoliv přípravek jen tak delší dobu v teráriu mi moc rozumné nepřijde.Vlivem kyslíku a vzdušné vlhkosti tam po pár dnech dávno nebude to,co výrobce deklaruje.Ne nadarmo se na obalech píše skladovat v suchu a temnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:54 Muž Hainý [0] - Ještěři
Jak říká Pogona,já mám tedy cvrčky pro chamíky v misce od hořčice,v ní Nutri mix a miska je pověšená na jedné větvi,přes kterou vede mnoho jiných a chamíci k tomu mají dobrý přístup. Ale Pája ji má normálně na zemi a není problém ;-) Pro ještěrky bych volil nějakou vyšší mističku,avšak né příliš hlubokou! Která je zevnitř "nalakovaná",nebo-li kluzký povrch,či aby byla skleněná. Taktéž případně odstranit cvrčkům zadní nohy,které za 1.by mohly poškodit sliznici ještěrky a za 2. Díky tomu nevyskočí ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 18:11 Daniel
a je neco takoveho i pro jesterky? ty nemaj ten vystrelovaci jazyk tak aby se tam dostali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 17:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Střelec
Léta používám skleničku od přesnídávky a v ní pár cvrčků a vrstva NutriMixu, je dost těžká na toaby ji chamík převrhl a cvrčci z ní neutečou ;-) a do nekonečna se obalují v minerálech, navíc mám přesný přehled kolik toho chamík sežere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 12:33 Muž Střelec [74] - Ještěři – "krmítko"
Díky!
O tom "krmítku" jsem se dočetl někde tady. Uvažuju o použití kelímku od jogurtu, kterej zvenku dostane pískový povrch. Minerálních a vitamínových složek by v něm rozhodně nebylo tolik, aby se v něm živé složky ztrácely beze stopy.

Co se týká holat, známej na dovolený v Jordánsku pozoroval divokýho chamíka, jak drancuje hnízdo. Všiml si toho, když začli ptáci na olivivníku nad jeho hlavou neobvykle řvát. Ten chamík byl ale dost velkej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 12:05 Daniel
no ja si myslim ze bude stacit kdyz jim budes davat nutri mix pro nosnice protoze to jsou jak mineraly tak i vitaminy a tim padem to obsahuje vse s tim krmitkem nevim protoze oni by se tam ti cvrci mohli zahrabat a chamik by je pak nevidel ale uz jsem na tim taky premyslel ale muselo by to byt vysoky a hladky aby z toho nevylezli a hlavne to nesmi byt pruhledny jelikoz by to chtel sezrat prez sklenicku.Jinak v tom nutrimixu je kolem 27% vapniku takze kost ani skorapku uz porebovat nebudes.jinak ja holata nedavam protoze se me to nelibi ale jesterkam se normalne holata jednou zacas davaj ale nevim jak to je u chameleonu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2012 10:06 Muž Střelec [74] - Ještěři – obalovat?
Je lepší cvrčky a jiný hmyz pro chamíka obalovat, nebo vyrobit jakési "krmítko", ve kterém by byl nelétavý hmyz umístěn spolu s vitamíny a minerály, aby se průběžně "obaloval" sám? Opravdu stačí k běžné potravě přídávat jen nutrimix a roboran? Nebo mám mít v záloze ještě něco dalšího? Třeba namleté skořápky vajec, sépiovou kost a podobně?
Jak je to s "nehmyzí" živou potravou? Někdo dopřává chamíkovi jednou za měsíc myší hole, jiný to považuje téměř za zločin proti zdravému stravování. Osobně bych myší hole viděl jako ekvivalentní náhradu holete ptačího (menšího druhu ptáka), na které může chamík jako stromový tvor občas narazit. Velikostí ani stravitelností se nemůže od sarančete či cikády zase moc lišit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 17:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Daniel
A denně je klidně obaluj, nevadí, naopak ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] 7 8

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 3886x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/792-rady-pro-zacatecnika?od=201