Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Rady pro začátečníka

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Rady pro začátečníka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 15:08 Daniel
takze tam nevadi ten vitamin d3? ja totiz obaluji cvrcky ve vitaminech pokazde a docetl jsem se ze d3 je muze predavkovat a mohou umrit tak aby s tou d3 nemely problem(cvrcky jima davam skoro kazdy den)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 14:58 elegans1 Re: Daniel
Tyhle přípravky se používají běžně,kromě nutrimixu třeba ještě roboran a plastin.V porovnání s reptivitem nebo nektonem to přijde na babku a výsledek je stejný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 14:57 elegans1 Re: Střelec
Nejlepší je dát zvíře do krabičky a krabičku pod bundu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 13:47 Daniel
www.krmivo-pes.cz/… co si o tom myslite kdyz to ma D3 muzu to dat baziliskum misto klasickych vitaminu (tohle je levnejsi a je toho vic)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 09:45 Muž Sewer [151] - Ještěři
V zimě je na přepravu vhodný polystyrenový box. Já jsem jednou v zim+ ě převážel agamu a do boxu jsem jí ještě dal lahev s horkou vodou (zajištěnou proti pohybu).
Chamíkovi je vhodné tam zajistit nějakou větev (chůze po rovné zemi pro něj není příliš přizozená).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 08:36 Muž Střelec [74] - Ještěři – terárko z inzerátu
Koupil jsem terárko z níže uvedeného inzerátu. Za 1500,- s dodávkou až do domu. Ale bude patrně potřebovat dořešit větrání. Má jenom ty dva perforované trojúhelníky nahoře (s otvory pro kabely osvětlení). Osobně to asi vyřeším náhradou půlky dvířek perforovanou deskou (v závislosti na vnější teplotě/ročním období). Větev vevnitř je patrně smuteční vrba, pozadí je nanesené na skle a nemá žádné plošiny, na kterých by se chamík mohl vyhřívat. Uvažuju o instalaci nějakého masivnějšího "kusu stromu". Jaké úpravy/doplňky interiéru pro chamíka to bude potřebovat? Osvětlení (topné + UVB), substrát a nějaká kytka/stromek jsou jasné. Možná ještě nějaký "kapač" pro napájení, pokud nebudu doma dýl, jak dva dny.
Nenarazil jsem tu na jeden problém - a to je přeprava ještěra. Po nákupu domů, ke zvěrolékaři a podobně. Hodit ho do krabice od bot a "tradá" (obzvlášť v zimě) mi nepřipadá jako optimální způsob.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.11.2012 23:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Katka
Kup jakékoli z obou odkazů, jen né to nesmyslně předražené od ExoTerry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 22:40 Muž Sewer [151] - Ještěři
Doporučuju tohle - aukro.cz/…
Je to zařízené, levné a na prodávajícího je spoleh...taky jsem koupil. A za příplatek kamkoliv přiveze ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:22 Daniel
ty nejsi kutil a porizujes si nezarizene terarium? to jsem nepochopil jinak odvetravani staci v pohode vetrani je nahore a i dole pod dvirky(stribrne mrizky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 19:51 Katka Re: Landvir
Určitě mu to nebude řvát každý den :-). Teď nás čeká to nejdůležitější - pořídit a zařídt terárko. Nejsem žádný kutil,proto jsem si našla terárko Exo tera 90x60x45 ( v x š x d), které by mělo být pro chamíky vhodné. Jen na fotkách není moc vidět odvětrávání,tak nevím,jestli je dostačující. Nebo je lepší si terárko nějak upravit sama (u skláře)? Našla jsem ještě jedno terárko,ale u toho mi připadá,že odvětrávání je celkem nedostatečné. Viz. obrázek. www.bazos.cz/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Katka
Když mu to tam Káťo nebude řvát každý den několik hodin, tak mu to vadit nebude :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 18:48 Katka Re: Pogona
Děkuji za odpovědi.Měla jsem z toho strach. Reprák na terárku určitě nebude jen by mě ještě zajímalo, jak bude snášet subwoofer cca ze dvou metrů. Dočetla jsem se, že chamíci vnímají zvuky cca do 200Hz. Máte s tím někdo zkušenost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Katka
V pohodě, na TV si bude muset zvyknout a zvykne si, žádný strach ;-)
Jen aby neměl reprák z domacího kina na terárku - to by mohl být problém při častém pouštění ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 17:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Katka
Ahoj Káťo, nejsem na tohle odborník, ale podle mého názoru to chamíka určitě stresovat nebude ;-) Agamky to taky nikdy neřešili. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 14:50 Muž Hainý [0] - Ještěři – RE:Katka
Tak my máme taktéž terárko v obýváku a na protější straně je taktéž televize. A nepřipadá mi,že by chamíkovi nijak vadila :-) Vždy si večer vyleze na svoje místečko na pozadí,kde usne a spí až do rána.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 11:05 Katka – Umístění chamíka
Zdravím,ráda bych Vás požádala o radu. S přítelem si plánujeme pořídit chamika. Jenže jsem zjistila,že jediné místo,kam dát terárko - aby nebyl celý den sám - je v obýváku.Na protější straně je televize a nikde jsme se nedočetli,jak je chamik citlivý na světlo televize. Nerada bych jej večerním/nočním sledováním TV stresovala.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2012 18:33 Žena Mango [9] - Ještěři
zdravím, už sem tu několikrát psala, že jsem dostala do péče gekončíky, které choval majitel v páru v miniaturním terárku (myslím, že tam žili celý život...). Samička byla slaboučká, po oddělení zesílila ale když se dívám na gekončíky na fotkách, pořád se mi zdá taková menší (má 21 cm, ale tělo má takové méně mohutné než ostatní gekončice). Může to být způsobené tím, v jakých podmínkách vyrostla? Žere normálně, dostává vitamíny i vápník. Je hbitá a zdravá. Vlastně to není problém, v ničem jí to nevadí, jen by mě to zajímalo. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 21:42 JaninaB Re: HammerJoe
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 21:09 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: JaninaB
Super :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 20:38 benqaf – Beaphar Turtle Vit 20 ml
dam to sem at nezacinam nove vlakno: muzu davat tyhle vitaminyBeaphar Turtle Vit 20 ml jednou denne (jedna kapka samozrejme) spolu s nutri mix rep ve kterych obaluji cvrcky? jde me o to abych je treba nepredavkoval dekuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 19:37 JaninaB
Fotka k příspěvku a takto vypadá bok.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2012 19:36 JaninaB Re: HammerJoe
Fotka k příspěvku Tak co takhle?Je to více než polovina stropu. Nemohla jsem ufiknout celej,protože už tam je zadělaná ta bodovka a tu bych neuměla sama zase předělat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 12:30 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: JaninaB
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 12:04 JaninaB Re: HammerJoe
Děkuju, děkuju, děkuju! Zrovna se mi podařilo najít to vlákno, kde píšeš o té žábě :-) Rosila jsem 2x denně a myslím, že hodně. Na vlhkost tedy kašlu. Takže fakt moc děkuju a už neotravuju. Hezký den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 12:03 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: JaninaB
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 11:59 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: JaninaB
Na vlhkost se vyprdni a už vůbec ji neměř,sice nevím čím jí měříš,ale beztak ti to asi moc dobře neměří jako většina obyč vlhkoměrů.Rosit max 1x denně a to s rozumem ne tam vystříkat celou láhev rozprašovače, stačí tak nějak normálně trochu narosit.Jak jsem již psal jinde chameleon není žába proto není třeba se k němu tak chovat.Tady si projdi tyto témata tam by jsi měla najít odpovědi na calyptraty a vlhkost... :

terarka.net/forum/791-chameleon-jemensky-roseni

terarka.net/forum/789…

terarka.net/forum/915…


Ještě k tomu větrání přesně tak jak píšeš, nedělat další otvory aby nevznikal nežádoucí průvan.Zvětšit ten v boku a ve stropě. Mělo bz to bejt asi tak : alespoň polovina stropu a 1/3 jednoho boku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 11:10 JaninaB Re: HammerJoe
Děkuju, já vím, že by tam ten otvor měl být větší a věř mi, že se snažím to své drahé polovičce vysvětlit.Tvojí fotku jsem mu snad ukazovala 100x.
Ale mám jasno, jdu se o ten otvor pokusit sama.
Jen chci mít nějaké argumenty, kdyby se mi nedařilo tu vlhkost nějak udržet.
Když jsem tam dala tu 40W, tak vlhkost je 44% a teplota 26C. Já si myslím, že ta vlhkost by se měla pohybovat kolem té 40%- ve vrchní části, ne? Je to tedy ok? Já jsem se snažila najít na tomto fóru info o té vlhkosti,ale když si zadám do vyhledávče tento výraz, tak mi vylezli pouze dotazy a žádná odpověď nebo info, že vlhkost není důležitá, že jí nemám věnovat pozornost.
A na jiných portálech jsou protichůdné odpovědi. Většinou je to 40% a jinde nesmí klesnout pod 50-60%.
Takže se omlouvám za ten opakující se dotaz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2012 09:48 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: JaninaB
Již jednou jsem vám ukazoval jak má asi vypadat větrání pro chameleona a vy tam uděláte to pidivětráníčko .... viz : terarka.net/k/forum/289612.jpg

O vlhkosti v teráriu u chameleona jemenského jsem se tu již mnohokrát vyjadřoval...
Kolik myslíte že té vlhkosti potřebuje polopouštní chameleon ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 20:24 JaninaB
Fotka k příspěvku pohled do terária
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 20:21 JaninaB
Fotka k příspěvku Tady je ten zadělaný otvor, který je vpravo u zdi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 20:20 JaninaB
Fotka k příspěvku Bohužel se mi nedaří nahrát více fotek, tak snad to pro představu stačí. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 20:16 JaninaB Re: JaninaB
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 20:12 JaninaB
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 20:11 JaninaB
Fotka k příspěvku Nedaří se mi nahrát více fotek najednou, tak posílám po 1.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 20:10 JaninaB – Prosím o radu k udržení vlhkosti v teráriu pro chameleona
Fotka k příspěvku Hezký večer,
opět se na Vás obracím s prosbou, zda mi můžete zkonzultovat terárium pro chameleona. Jak jsem již psala níže: míry 60x40x80,osvětlení- UVB-ReptiGlo26w 10 + 60w + 4 W, podestýlka: rašelina+ písek. Prosím, mrkněte na fotky ohledně toho odvětrání. Na stropě jsme zvětšili s manželem otvor a udělali ještě další na boku. Já si však stále nejsem jista, zda je to vhovující a trochu bojuju s manželem. Po mém nátlaku udělal ještě jeden otvor na boku,ale bohužel na druhém. Chtěla jsem, aby udělal alespoň ještě jeden nad tím vpravo,ale asi mě nepochopil, nebo nechtěl pochopit a udělal ho vlevo. Já si však myslím, že by tam byl průvan, když budou naproti sobě, tak jsem ho zadělala (viz. foto) Manžel to argumentuje tím, že otvory jsou dostatečné. Mám ten problém, že se mi nedaří v teráriu udržet vlhkost. Mám tam kolem 30. Svítím chamíkovi tou 60w na teplo cca 10-12 hodin. Když jsem zkusila tu 60 W vypnout, tak vlhkost stoupla na 50. Teplota s 60W je kolem 28C mimo hlavní zdroj. Pod žárovkou je cca 40-45C a to mi asi to terárium vysušuje. Nebo fakt nevím. Dnes jsem tam zkusila dát 40W,ale bojím se, že ta teplota zase klesne (doma moc teplo nemáme). Manžel mi tvrdí, že když udělá větší otvory do terária, tak zase ta vlhkost klesne. Chameleonovi jsou necelé 3 měsíce a já se bojím toho, že až se bude svlékat, tak se mi nepodaři pro něj udržet správnou vlhkost, aby se lehce vysvlékl. Když jsem si ho od chovatelky přebírala,tak byl zrovna svléknutý,ale malinkaté šupinky ještě na tělíčku má a ne a ne se jich úplně zbavit. Terárium rosím 2x denně, ráno a k večeru. Nemám třeba přidat více substrátu???? Prosím o vaše vyjádření, abych mohla manželovi oponovat. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 16:03 JaninaB Re: Pogona
O.k. Děkuji za vyjádření, už jsem v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2012 11:01 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: JaninaB
Budu se opakovat,
s řadou ReptiGlo mám osobně dobré zkušenosti, navíc UVB 10.0 z této řady je nejlepším zdrojem UVB ve své kategorii :

www.euzelva.cz/…

S klidným srdcem ji u chameleonka nechej, jiná není potřeba, troufnu si odhadnout, že dobrých 90% "hobby" chovatelů, co mají chamíka jako mazlíka ji u nás používá - a s úspěchem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.10.2012 21:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: JaninaB
Ohledně mých osobních zkušeností (zde bych rád vypíchnul, že jde jen a pouze o mou osobní komunikaci s několika málo nejmenovanými přispěvateli onoho jinak kvalitního webu) úměrně kvantitě laických přispěvatelů kteří, s prominutím, schramstli Šalamounovo hovno klesá úroveň a fundovanost příspěvků.
Radši se ptej například Pogony. Tam dostaneš kloudou odpověď ;-)

Kdybych se např. já na zmíněné diskusní stránky spolehl, byla by už naše Mája (T. s. scripta) dávno po smrti!
Kdo chce vědět proč, ať se mrkne do deníku mé prezentace, nemá-li zájem, pak mu nejspíš postačí tvrzení jednoho "tamního" frajírka, že SCUD je snadno léčitelná triviální indispozice, kterou on sám řeší běžně levou zadní...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 13:00 JaninaB Re: Sewer
Prosím ještě o radu ohledně toho UVB ReptiGlo 26W 10. Na některých fórech jsem se dočetla, že je to super žárovka s UVB a najednou nacházím samé negativní komentáře (www.poradna.net), že toho UVB má minimum. V teráriu mám 60W vpravo v keramickém květináči a to UVB jsem dala vlevo, nejdříve samostatně,ale hrozně mě to oslňovalo, tak jsem rozpůlila plastový květináč a přikryla jsem předek tak,že světlo svítí na zadní stěnu terária a dolů a chamík si chodí buď těsně pod žárovku (snad se nespálí) nebo na větévku za to UVB (sedí vedle něj, kde není zakryté).Jemu to nemůže způsobit nějaké problémy s očima, je to fakt síla. Ve tvém komentáři je, že se mán měnit po půl roce. Můžeš mi jenom doporučit jiný typ,značku žárovky, která je lepší než to Repti Glo, abych příště popř. koupila jinou.Děkuji Jana
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 14:08 Muž Sewer [151] - Ještěři
Tak má ta žárovka pořád stejný odběr, tudíž zaplatíš stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 13:37 Pavlína
děkuji.. to ještě jde.. a kdyby místo normální žárovky jsem svítila bodovkou 50W?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavlína
Jinak, při průměrné ceně 5Kč/kWh, Tě výjde při svícení 10 hodin denně 50W žárovka a 26W ReptiGlo na necelých 120Kč měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavlína
Jak můžeme udělat srovnání, když nevíme jak silnou bodovku máš na mysli :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 20:44 Pavlína Re: Pogona
v tom případě bych ale chtěla vědět, kolik by to stálo měsíčně, 50 W žárovka + 10.0 reptiglo... a srovnání, kdybych místo téhle normální žárovky použila například bodovku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 19:24 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pavlína
Tak takovuou bych taky chtěl :-D
Výhřevnost má úplně jinou ( žádnou ) jde jen o světelné spektrum.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:58 elegans1 Re: Pavlína
Logicky nemůže úsporka vydat stejné teplo jako 50w žárovka.Ty by pak moc úsporka ani nebyla,ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2012 17:51 Pavlína Re: HammerJoe
A nebylo by lepší, koupit úsporku, která vydá výhřevnost jako např. 50tiwattová normální žárovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 21:39 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pavlína
Na vyhřívaném místě má okolo těch 30.

To je málo...aspoň 45 Stupňů ale jen na tom výhřevném místě,nejlépe zvolit nějakou bodovku,halogen,reflektor....a zachovat chladnou část.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 21:19 Pavlína Re: Sewer
Na vyhřívaném místě má okolo těch 30... má 40 W normální žárovku a 27W Repti glo.. a svítím jí okolo 12 hodin denně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 06:42 Muž Sewer [151] - Ještěři
Mohlo by to opravdu být způsobené momentálním poklesem teplot. Co teplota po teráriu a na výhřevném místě?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [6] 7 8

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 3886x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/792-rady-pro-zacatecnika?od=251