Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 07:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nadka
Šikovná holka palec ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2014 21:24 Žena Nadka [214] Re: Pogona
Seknu to od boku-sýkorky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 21:20 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku A tohle máme na zahradě :o) kdo uhádne čí jsou to mladí ?...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.05.2014 21:19 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Sic to není kvalitní fotka alla Poltergeist,nicméně je to focené "nečekaně" a mobilem,..... Tohohle krasavce jsem našel dnes v práci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2014 10:33 Žena Nadka [214] – Aquatera Olomouc
Tak už jsou tam všechny fotky,můžete se mrknout na moji prezentaci Lupenitky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2014 16:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nadka
Je to k přečtení, děkujeme .... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.05.2014 14:37 Žena Nadka [214] – Aquatera Olomouc,
Fotka k příspěvku Posílám vám nějaké kontakty z burzy,než bych se k tomu dostala s fotkama.. ;-) Snad to bude k přečtení :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.05.2014 11:12 Žena Nadka [214] – Aquaterra Olomouc
Fotka k příspěvku Na mé prezentaci Lupenitky se můžete podívat na fotky.Musím je dávat postupně.Začala jsem přízemím-rybičkama.Mám velké fotky,tak je musím zmenšit ( to se ovšem nejdřív musím naučit ).K vánocům jsem od syna dostala nový fotoaparát Canon,tak jsem ho použila.Snad jsou fotky lepší. :-) Byly tam spousty krevetek...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.05.2014 17:37 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku a taky jednu viviparu :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.05.2014 17:36 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Přihodím natrixku z Poohří
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.05.2014 16:28 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Tak jsem byla na Aquaterra Olomouc.Mám kolem 500 fotek.Zatím jsem to pořádně neviděla,měla jsem náročný týden- vždycky usnu během prohlížení. smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.05.2014 21:00 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.05.2014 21:00 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Dneska jsem navštívil s ekologickým centrem Poohří, není co dodat jsem unešen :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2014 22:09 Muž VVV [21] - Želvy
Doufám, že tohle moje želvy neumí, jinak se jen otázkou času, kdy mi utečou přes 3D pozadí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2014 22:01 Muž Felix [754] - Ještěři
Pak se divme, že to furt někomu zdrhá do přírody - dvoumetrový plot anebo zeď? Žádný problém... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2014 20:00 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Tak to je dílo,to jsou šikulky. palec palec potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.04.2014 02:05 Muž Felix [754] - Ještěři
www.youtube.com/… Něco pro želvičkáře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2014 21:28 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku a jeden samotnej čučák coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2014 21:27 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Bufo quadrooculus :) jedna starší fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2014 20:48 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku A jeden páreček z Ukrajiny :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 20:32 Muž vitas [27] - Ještěři
Nadko, super fotečky... a ta lacerta viridis níže... coze potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 16:31 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Hledal teplé místečko.Toto je focené později.Nevím jestli je to ten samý,případal mi menší,ale na podobných místech má taky klíšťata.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   22.04.2014 16:24 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Jenom jsem při přibližování zjistila na zvířátku 5 klíšťat rozzureny A to jen na této straně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2014 16:18 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku I já mám dnes úlovek.Hráli jsme si na schovávanou s ještěřákem.Musela jsem hrozně pomalinku,abych ho mohla fotit.Když utekl,hned se zase jinou stranou vrátil.Nadělala jsem asi ke 30ti fotkám.Samozřejmě jsem to musela hodně probrat,ale stálo to za to.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.04.2014 11:38 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
nikdy to tam nezklame a najdu aspoň jednoho. Bohužel místní obyvatelé tam začali házet igelitky s odpadem tak se chystám to tam posbírat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 22:58 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Hustý. Já je totiž dodnes viděl naživo jen v teráriu (v počtu jednoho jedince) před víc jak deseti lety...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 22:48 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
na ně mám lokalitu u Sázavy, před týdnem samice okupovaly potoky a za hodinku jsem jich potkal 25 a dalších 10 bohužel přejetejch.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 22:10 Muž maty [15] - Ještěři
týjo kde tyhle zvířata vidíte coze je to nádhera :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 21:51 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Bomba palec potlesk . Toho salamandra jsi potkal kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   21.04.2014 20:32 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Ještě jsem včera přibrzdil na lokalitě s mlokama :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.04.2014 20:26 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 19:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Máš kliku. Tady jsme si mysleli (dík určité jedinečnosti terénu, kdy v podstatě nepoznáš kdy je to kolem ještě les a kdy už parková městská úprava - jedno prostupuje druhým naprosto přirozeně) že je to normálka. A zmizelo to jako pára nad hrncem. Třeba na koupališti Rolava, technicky vzato uprostřed městské zástavby, se ještě v devadesátých letech množilo několik druhů čolků ve velkém (o žabách nemluvě - dodnes tam lze ve správný čas, byť vzácně, potkat i blatnici skvrnitou) a pro užovky obojkové "nebylo kam šlápnout", občas se i podplamatka našla, dnes jsou tam ale k vidění jen divoké kačeny půl na půl mixované tím tmavohnědým letuschopným holandským archaickým plemenem s bílými náprsenkami, co asi tak před sto lety zdrhlo v Batavii do přírody (paradoxně se tam už dávno nevyskytuje) a u nás se objevilo na sklonku devadesátek a jako geneticky dominantní přehodilo tuzemské březňačce (alespoň u samců) zabarvení do pravého opaku... Mmch. před pár lety jsme tu měli (u Chebského mostu přímo v centru města) i zimující pár husic nilských ;-) - ornitologové se z toho mohli zbláznit (někde bych měl mít fotky jak je tam spolu s labutěmi, kačkami a lyskami krmíme kousky rohlíků ;-) ). Finálko se zjistilo že zdrhly z nějakého (jak jinak) holandského zooparku, zamířily si to směr Afrika, ale zima je kapánek překvapila, takže to zapíchly do jara ve Varech :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 18:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Jujda, eště že jsem z vesnice, slepýšů a jiných ještěrek nám běhá kolem baráku hafo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 18:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Takové fešáky jsem v přírodě vídal naposledy jako puberťák. Na kopci Sokolák (bývala to zajímavá směska neudržovaných menších prosluněných luk, dílem travnatých a dílem křovinatých, remízků, skalisek, rovinek i prudkých svahů s bezprostřední návazností na Slavkovský les z jedné strany s převahou bukového porostu a z opačné smrčiny a boru, dole směrem od městské zástavby dokonce přecházející v hlasitě kvákající mokřad - každých pár set metrů naprosto odlišný biotop kypící druhovou diverzitou) několik minut chůze od domu jich na příhodných místech běhal celkem slušný počet (plus tamtéž nejmíň desetkrát tolik obecných, občas se vyskytl slepýš a vzácně i ještěrka živorodá). Jakmile se ale město začalo o tu lokalitu starat a změnilo ji v upravenou rekreační zónu, vymizelo rychle skoro všechno. I tu agilisku tam dnes potká člověk jenom náhodou (a klidně bych si v posledních pár letech vsadil že jde o stále tytéž tři čtyři jedince, vesměs holky) :-O

To je fór - moje dcera zná dokonale zvyky a potřeby australských a amerických pouštních ještěrů, na první pohled rozliší jednotlivce, rozumí jejich náladám a běžně jim "dává napapat", v místě jejího rodiště ještě nedávno poměrně hojnou viridisku zná ale jen z obrázkových knížek a považuje ji za exotického tvora ("Jé, tatínku, to je klásná ještělka. Koupíme si jí někdy?") :-O :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2014 18:25 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
aha.. :-) a byla dost nebojácná : ) chtěla jsem si klacíkem odstrčit trávu před ní abych mohla fotit a ona ho začala oblizovat... : ) uplný mazlík :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 18:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: poltergeist
Ty bláho! Tak něco takového jsem volně ještě neviděla coze Krásná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 17:32 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Krasavici ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 16:54 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: poltergeist
Nádhernej sameček Lacerta viridis, parádní fotka, jestli máš více fotek tak přidej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 16:04 Žena Nadka [214] Re: poltergeist
Takoví krasavci jsou ve volné přírodě?Je to ještěrka zelená? ( to jsem si našla v knížce )Původně jsem jako ještěrku zelenou považovala obecnou. stydim Teď se mi teprve vybavilo,proč jsem začala chovat cvrčky.Dostala jsem před 25 lety takového samečka a měla jsem ho v akvárku upraveném na terko a zároveň se mi sešly tři vodní želvy. ;-) Díky tobě se mi to vybavilo.Ta ještěrka vypadala dost exoticky. :) To víš,tehdy se to hůř zjišťovalo,co to je. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.04.2014 15:43 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Kosáčci rostou jako z vody.Krmí mamina i taťka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 14:43 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
zřícenina Baba
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2014 13:31 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: poltergeist
To fotíš kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.04.2014 08:58 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku A my včera na procházce za proutím kolem Berounky potkali takového krasavce :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.04.2014 23:05 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Včerejší Praha, obrovští a krásně vybarvení samci :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:56 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No jo, chce to čuby vycvičit k hlídání hnízda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 21:33 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Z toho mám taky strach,protože tu jsou kočky od sousedů.I když si myslím,že naši zahradu budou časem brát obloukem.Nedávno jsem jednoho kocoura zachraňovala ze spárů čubin.Sajkko měla plnou tlamu chlupů.Ale jsou tu i kuny. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 20:32 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Taky jsem jednou pozorovala na stromě pod mým oknem. Bohužel je objevil ještě někdo další (čtyřnohý bych řekla) a tak se dospělosti nedožili :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.04.2014 17:42 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Paní kosová má 4 miminka,vývoj budu dávat do své prezentace na ptáčci.net potlesk Jsou to takový prdelky nahulatý :-D :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2014 18:33 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Dneska jsem taky navštívil lokalitu na ropuchy zelené
další fotky: www.herpetology.cz/…-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2014 14:43 Žena Nadka [214] Re: vitas
Jo,jsou překrásní.Letos už je to druhý kluk,co jsem viděla.U prvního jsem naměla foťák.Neměl ani snahu utíkat,jen si mě hlídal v patřičné vzdálenosti.Hledal místečko na vyhřívání :) :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 20

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 13161x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/453?od=401