Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

 

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 03:59 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Monika
Každopádně i když je to mládě tak má jak píšeš dost malý prostor. Tři cvrčci na jeho stáří je dostačující, pokud přijímá potravu každý den, ale mohl by i víc. Nahoru leze kvůli teplu, který máš jak píšeš umístěný nad terarium
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.07.2019 14:31 Muž JiKo [0] – chameleoní ubikace
Dobrý den, vím že spousta informací na které se budu ptát se dá dohledat a také jsem spoustu z nich dohledal, ale názory se mnohdy liší a proto se obracím na Vás jako na uživatele terarka.net. Věřím, že spousta odpovědí na mé otázky vyvolá i reakce opačné a proto doufám, že se argumenty dopátráme toho jak bude vy výsledku terárium, které plánujeme vypadat. Zvažujeme koupi chameleóna jemenského nejdříve někdy začátkem příštího roku. Máme pro něj připraven prostor v140 x š110 x h50 cm. Je to vcelku velký prostor a jelikož nemáme zkušenosti s chovem, tak bych tímto poprosil o radu kolik je potřeba přivést ze stropu žárovek a jaké wattáže, aby byla jistota, že se tak velký prostor dostatečně prohřeje (ze tří stran bude zateplen polyesterovým pozadím). A dále jestli stačí UVA a UVB žárovky pouze nahoře, nebo je při takové výšce nutné je přidat i třeba ze stran? Dále bych se chtěl zeptat jestli můžeme do dolního rohu umístit louži s vodopádem ústícím cca 40-50cm nad ní, jde mi o to abych chameleónovi v teráriu nezpůsoboval přílišnou vlhkost (vodopád by byl na spínacích hodinách a jel cca po 1h a to 2x denně - hodinu ráno a hodinu přes odpoledne)? A na závěr bych chtěl poradit jestli může být větrání uděláno sítí do oken po celém stropě (110x50cm), což je původní záměr aby nebylo při pohledu do terária vidět (ale je to pouze 20cm od stropu), nebo jestli je lepší aby bylo z boku (pak bych ho tedy dal na zadní část terária. A jestli síto zepředu 110x10cm může být umístěno až ve výšce 40 cm ode dna terária (v tomto případě mi jde o to aby mi jej děti náhodou neprotrhli a tak jsme chtěl do této výšky umístit tabuli skla, jelikož je to výška akvária, které máme a mám zkušenosti že mi tato výška ještě umožní bezproblémovou údržbu) pokud je to příliš vysoko, musel bych síto nahradit vrtaným plechem (či něčím jiným co mi doporučí zkušenější chovatelé). Předem všem děkuji za rady JiKo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 16:13 Monika Re: Landvir
Všude jsem četla, že by přes den neměl spát vůbec, tak proto se bojím. Dříve snědl jen jednoho za dva dny, tak si myslím, že je to v pohodě. A pohublý mi nepřipadá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2019 15:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Monika
Ahoj Mončo, třeba jen odpočívá, nemám s chamíkama moc zkušeností, ale není 3 cvrčky denně sakra málo?? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2019 14:54 Monika
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Mám chameleona samečka asi měsíc, je starý 2 měsíce, a všimla jsem si, že poslední dobou ve dne poléhavá/pospává nahoře na větvi. Když zaregistruje pohyb, chová se normálně, sleduje okolí, ale pak zase lehne a zavře oči. Trvá to už asi 4 dny. Rozměry terárka: 30x30x40 cm. Jí normálně zhruba 3 cvrčky za den. Obaluju je v biominu h a v reptivite. Terárko rosím zhruba 3x denně a davám mu napít z kapátka. Má také mističku s vodou. Teplota je 22°-30°. Výhřevnou žárovku mám nad terárkem. UVB používám Reptile 200 13W. Podestýlka je rašelina smíchaná s pískem. V terárku jsou umělé i živé květiny. Trus má normální barvu i konzistenci. Chamík má krásnou zelenou barvu, hlavičku trochu světlejší. Je to můj druhý chamík a nerada bych o něj přišla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   11.01.2019 14:44 elegans1 Re: Spai
Jemeňáci se chovají cca 35 let.Že by těch pár let mělo vliv na zvíře,které se vyvíjelo stovky tisíc let,moc pravděpodobné není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 13:07 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Spai
Genetická paměť může být svinstvo, navíc místní odchovy mohly být občas "osvěženy" nějakým jedincem přírodního původu.
Jak první, tak druhý chamík mi reagují (tedy první reagoval, než se odebral do věčných lovišť) na počasí venku - když bylo slunečno, courali po bytě, když to vypadalo na déšť, drželi se mezi listím velkých kytek a když bylo venku extra hnusně, nevylezli z terárka. Žravost u obou kolísala primárně podle období a sekundárně a průměrné teploty. Každý kus byl z jiného odchovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2019 12:56 Muž Střelec [74] - Ještěři – somrování
Tak mi včera jemeňák předvedl nádhernou ukázku somrování žrádla, která je obvyklá spíš u chlupatců. Chtěl kousek pomeranče a choval se jako žebrající pes - pohled upřený na předmět zájmu, nastevřená tlama, povyplazený jazyk, hrabání předníma ve vzduchu... Naštěstí ještě nereaguje na šustění pytlíku, i když na zvuky občas reaguje (štěkot psa na chodbě, koncerty v parku za barákem).
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2018 18:24 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Samuel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 15:33 Samuel – prosím o radu
Dobrý deň chcem sa opýtať či sa niekto nestretol s tým,že mal chameleón zväčšené oko a furt si ho škrabal za odpoveď Ďakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.10.2018 12:22 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Střelec
Je možné, že to má nějaký vliv na Chameleony Jemenské v přírodě ve svém přirozeném prostředí. Rozhodně ale nebude mít vliv nějaké období dešťů na chameleony s XxXtého pokolení odchovaných tady v republice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   19.10.2018 19:23 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Paja
Vypozoroval jsem, že zhruba dvakrát do roka mají dospělí chamíci na pár týdnů sníženou žravost. Blíž jsem to nezkoumal, ale mohlo by se to krýt se střídáním období dešťů a sucha někde v Jemenu či v Africe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.09.2018 12:20 Muž Spai [50] - Agamy Vousaté, Chameleoni Jemenští, Gekoni Madagaskarští,Gekoni ZmijovýRe: Paja
Staráte se jak píšete o něj dobře. Pokud je to možné pošlete foto celého terárka a chamíka pokud možno v detailu. Zkusím se podívat a pokusím se poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2018 23:02 Paja
Mam jemenaka.Ma 7 mesicu.Terarko ma 130x60x80.Zarovku ma SunLux UV nejsilnejsi teplota presne jak ma byt.Vlhkost v poradku.Krmila jsem ho cvrky sarancaty.mouchy.motyly primo cerstve kazdy ctvrtek dovazi firma zivy krmny hmyz.Vetrani ma take v poradku .Terarium delal terarista na zakazku.Vitaminy Nekton rep 2 x tydne a 5 x vapnik.Nekdy ovoce chutna mu jen mango.Ma letni volieru tak byl na slunci.Normalne jedl.Od minuleho tydne z niceho nic prestal jist! Je akcni vypada v pohode akorat neji.Moc prosim o radu.Nevite cim by to mohlo byt.Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2018 13:24 Marie – prosím o radu
Dobrý den,mám půlročního chameleona,Nevím co to znamená posledních 14 dní mi žere rašelinu od kytek.Jinak je čilý žere leze?ale nevím zda mu nechybí nějaký vitamín,Můžete mi poradit.Děkuji Marie
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2016 18:58 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nadka
Mě taky. Pitevní nález zněl na souběžné selhání jater a ledvin.
Ale už od úterka mám nový chameleoní miminko. Jsou mu dva měsíce. Takže mě zase doma někdo čeká a smutně na mě nezívá prázdný terárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 17:59 Žena Nadka [214] Re: Střelec
To je mi moc líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2016 13:09 Muž Střelec [74] - Ještěři – Umřel mi Strašík
Tak mi dneska po týden a něco trvajících obtížích umřel Strašík. Předminulý týden se mu začly nafukovat očička - jako na potvoru jsem byl na služebce. Začal se placatit na dně terárka, tak jsem ho vzal v pondělí na veterinu. Tam vypadal dobře, ještě ve čtvrtek byl čilej. V pátek začal courat ještě v noci a odpoledne byl špatnej. Dneska ráno byl ještě živej, ale po návratu z delšího nákupu jsem ho po jedenáctý našel na dně terárka černýho, studenýho a s hlínou v tlamě. Pak postupně zesvětlal a ztuhnul.

Teď shánim novýho.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2016 11:44 adluk – Chameleon Pardálí
Zdravím , mám chameleona pardálího asi čtyři roky . Poslední dobou má problém zamířit a chytit kobylku . Podaří se mu to až na pátý pokus a stále se to opakuje. Jinak vypadá po fyzické stránce v pořádku. Nemáte s tím někdo zkušenost? Vl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2016 15:47 Zelmann – Osvetlenie
Zdravim,
som laik, nevyznam sa.Tak preto prosim o radu Vas skusenych.
Pre brata som kupil terarium o rozmerok v/s/h - 100x55x50.Pre chameleona.
Da sa povedat ze vsetko je uz kupene, ale co sa tyka osvetlenia, tak v tom mam velku dilemu.
Vo zverimexe mi odporucili hadam 10 druhov osvetlenia, ale nakolko nemam sajnu co je dobre a ake vlastne ziarovky mam kupit. Tak by som Vas chcel velmi pekne poprosit ci by ste mi mohli nieco odporucit a popripade aj konkretne kombinacie svetiel. Proste aby to splnalo vsetko, co chameleon pre zivot potrebuje.
Odkazy na eshop pomozu.

Dakujem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2016 12:09 Edit Re: Popelnice
Je to klasické stáří, zatím se o něj starám tak, že mu ráno pomáhám nahřát,pak najíst i napít. Je to můj milý dědoušek. Právě protože je zdravý tak ten jeho odchod ze světa bude pomalejší. Není to jako v přírodě: Není šelma, která by oslabený kus ihned sežrala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2016 10:00 Popelnice Re: Edit
To je mi líto. sad
Nezkoušela jste jít s ním veterináři? Že by třeba vzal krev a zjistil jestli se něco nedá dělat? Nebo by se aspoň zjistilo proč se to tak stalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2016 10:55 Edit – umírání starého chameleona
Dobrý den, mám chamíka takřka pět let a tak bohužel došlo k tomu, že přestal lézt, nahřívat se, pít a vystřelovat na potravu. Ach jo...Chovatel mi poradil dát ho do mrazáku a tím mu ulehčit odchod a trápení. Zdá se mi to hrozné. Už dalšího chamíka nechci a uvažuji i o prodeji celého terária. Je mi z toho hodně smutno. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2016 16:06 osel
mám ještě jeden dotaz, který se tentokrát netýká uvb :-D kdy začít omezovat mláďata chameleonů v potravě? někde sem četl, že v 6ti měsících(a kolik tedy krmit v tomto období před dospělostí?), někde zas, že až v 1 roce :-O
předem díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 21:00 osel Re: osel
no ono ty výbojky jsou opravdu o dost silnější, ale ve stejné vzdálenosti ;-) to znamená, že ve vzdálenosti ve které bude zvíře ten účinek již není takový a je dosti podobný účinku kompaktu, který může být úplně u zvířete potlesk
píšu to sem celé proto, abyste mi potvrdil(i) zda je mé uvažování správné pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 20:54 osel Re: osel
No jo! coze
ona ta reptile je opravdu docela silná i v porovnání s výbojkama ano euzelva.cz/…
potom ale opravdu nechápu, že sem se tu na foru všude dočet, že v porovnání s výbojkama je výrazně horší hmm navíc když se chamíci často vyhřívají tak toho uvb dostanou (při dobrém umístění) celkem dost ;-) taky nechápu tento článek (terarka.net/jesteri/clanek/56-uvb-osvetleni), který vychází ze stejných stránek, které sem uvedl a u reptilu uvádí úplně jiné hodnoty, než jsou na stránkách naměřené :-O no co už :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 17:26 osel
Neříkejte mi, že vyzařuje výce uvb než ta výbojka coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2016 08:16 Muž cadaverous [22] Re: osel
Ten sice opravdu vyzařuje nejvíce UVB, ale i proto je vhodný pro pouštní a polopouštní zvířata. Jako je například pogona. Pro chameleona Reptile 200 nepoužívat. Tomu opravdu bohatě stačí reptile 100 26W. Je to stromový živočich, proto tolik UVB nepotřebuje.

PS: Teď jsem si všiml, že jsem se spletl v označení o post níže. Za to se omlouvám...
Staré označení Reptiglo 10.0 je po novu Reptile 150/200
Staré označení Reptiglo 5.0 je po novu Reptile 100
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 23:42 osel Re: cadaverous
Jinak Vám děkuji za odpovědi a za vaši trpělivost ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 23:33 osel Re: cadaverous
Na stránkách euzelva jsem našel, že dle měření je nejlepší kompakt reptile 200. Tudíž ji asi použiji ano
euzelva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 23:21 Muž cadaverous [22] Re: osel
Kompakt Reptile 100 26W (popřípadě staré označení Reptiglo 10.0) je pro chameleona použitelné. Nicméně počítejte s tím, že je nutné dát kompakt do terária, nikoliv nad něj jako výbojku, aby měl chameleon dostatečný přístup (nevyzařuje na takovou vzdálenost jako výbojka) a je potřeba druhá žárovka, pro vytvoření tepla. Například obyčejná reflektorová žárovka.
Ať už vyberete Reptile ( www.terarijni-potreby.cz/… ) nebo obdobu od jiné firmy ReptiEye ( www.terarijni-potreby.cz/… ) a správně jí umístíte, neuděláte špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:59 osel Re: cadaverous
Dobrá, ještě zvažuji možnost repti gla 10.0 a v létě časté slunění. Šlo by to? Pokud ne tak použiji vámi zmiňovanou výbojku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:54 Muž cadaverous [22] Re: osel
Jak jsem již psal, s touto výbojkou nemám zkušenosti, tudíž nemohu soudit. Nicméně mi příjde zbytečně předražená (o předřadníku za 2500 Kč ani nemluvím). Výběr nechám na Vás. Osobně používám výbojky z odkazu níže a chameleon prospívá... ;)

PS: Od každé UVB výbojky musí být odstup. Pochybuji, že na obale nebude uvedený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:49 osel Re: cadaverous
Přesto... mnou zmiňovaná výbojka je dělaná s menším množstvím uvb pro tropické ještěry, to je možná důvod, proč výrobce vzdálenost neuvádí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:45 Muž cadaverous [22] Re: osel
Ke každé výbojce by mělo být určeno jaká minimální vzdálenost je správná. 10 cm od pletiva by mohlo stačit, pokud se k pletivu nedostane chameleon.
U jiných značek je u 70W výbojky doporučeno minimálně 35 cm od výbojky. Předpokládám, že bude stejná watáž stejná vzdálenost. Jako například zde: www.terarijni-potreby.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:42 osel Re: cadaverous
Děkuji, 10 cm nad pletivo postačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 22:39 Muž cadaverous [22] Re: Osel
Osobní zkušenosti s touto "výbojkou" nemám, tudíž nemohu soudit.
Nicméně od každé UVB výbojky bych raději dodržel daný odstup zvířete. Nejde o značku výbojky, ani zda má či nemá předřadník, ale pokud je to UVB opravdu kvalitní, může se spálit tak či tak. Tudíž přímo na pletivo bych ji určitě nepokládal.
Mimochodem k této výbojce je také potřeba předřadník. Víte o tom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 16:32 Osel
Díky :-)
Začal jsem uvažovat o bright sun FLOOD jungle 70w, co si o ní myslíte? Žádná doporučená vzdálenost u ní neni, takže bych jí mohl položit přímo na pletivo?
Předem díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 16:15 Muž cadaverous [22] Re: osel
Tu vzdálenost je dobré dodržet. Nemusí se popálit jen od tepla, ale i od samotného UVB záření, když by byl moc blízko.
Osobně pro jemeňáka je nejlepší mít vysoké terárium se stropem z pletiva a výbojku umístit nad terárium. Například jako to mám u svého terária doma ( terarka.net/terarka/1767 ).
Osobně používám pouze výbojky s předřadníkem. Bez něj nepoužívám. Někteří tvrdí, že jsou dobré, ale osobně jsem jich pár vyzkoušel a žádná sláva to opravdu nebyla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 14:04 osel
A jak řešíte tu minimální uváděnou vzdálenost od zvířete? A jakou výbojku bez přeřadníku byste doporučil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 13:21 Muž cadaverous [22] Re: osel
S kompaktem moc ne. Terária co vyrobím zákazníkům osazuji spíše výbojkami. Přeci jen je to lepší zdroj UVB a rovnou i vytvoří výhřev, tudíž i úspora energie a nemusí se tak často měnit. Výbojka se mění 1x ročně a kompakt 2x ročně...
Nicméně pokud nebudete chtít přímo tento typ, můžete použít i stejný typ pod jinou značkou. Známější reptile. Nicméně je to vlastně to samé ze samé linky, jen jiná značka. ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 23:14 osel Re: cadaverous
A vy konkrétně s tím kompaktem máte dlouhodobě dobré zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 19:50 osel Re: cadaverous
Děkuji :-) máte ještě někdo kladné zkušenosti s těmito zdroji uvb? jinak bral bych spíš ten kompakt a teplotu bych si dořešil jinou žárovkou
to s vápníkem a vitamíny je mi jasné, jde mi hlavně o kvalitní zdroj uvb ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 19:29 Muž cadaverous [22] Re: osel
Jak u jemeňáka, tak u pogony stačí kvalitní UVB světlo, buď správný UVB kompakt ( www.terarijni-potreby.cz/…] nebo UVB výbojku ( www.terarijni-potreby.cz/… ). Do 120 cm vysokého terária bych už doporučil onu výbojku. Ke kompaktu je totiž potřeba ještě výhřevná žárovka.
AD3 se musí dodávat pouze když není UVB. A dávkování nepatří do rukou začátečníka.
Nicméně když budete dodávat UVB, musíte přidávat ke stravě vápník a vitamíny (například Reptivite nebo Roboran H).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 18:56 osel – chameleon uvb
Ahoj, pročítám tu forum a sem lehce zmaten :-D
takže bych se rád zeptal, když použiju uvb repti glo 10.0 do terária zhruba 120 cm vysokého a v létě poskytnu možnost slunění, postačí to bez umělého dodávání ad3ky ? Například Pogona někde píše, že repti glo používá i bez dodávání combinalu, někde zase že samotné nestačí a combinal se musí dávat, takže už sem vážně zmatenej hmm
Předem díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2016 08:22 Muž cadaverous [22] Re: Damion
Každý den rosit? Proboha proč? To je strašně moc. Rosit MAXIMÁLNĚ obden a to jen na rostliny aby neuschly. Kombinace jakých vitamínů? AD3 a nějaký nutrivit plus vápník každý týden? Pokud ano, tak jste ho pravděpodobně předávkovali.
Podle popisu je to hodně pochybný chov, ale pořád to z Vás leze jak z chlupaté deky.
Fotka terária žádná, fotka chameleona žádná, popis vitamínování prakticky nulový (Doporučené vitamínování: 2x v týdnu nutrimix/roboran, 3x v týdnu vápník a 1x v týdnu neobalovat v ničem a 1x v týdnu půst. Samozřejmě za předpokladu, že má kvalitní UVB světlo.), každodenní nesmyslné rošení obhajováním, že předešlý chameleon vydržel 6 let?
Raději navštivte veterináře, který se specializuje na plazy, nebo alespoň popište viz výše (což mimochodem budete muset popsat u kvalitního veterináře stejně). hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 16:53 Damion Re: cadaverous
Kazdy den rosime plus ma misku s vodou,vidavali jsme ho pit i z misky,obcas. Mame kombinaci tech vitaminu. Predchozi chamik mel uplne stejne podminky a zil 6 let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 15:22 Muž cadaverous [22] Re: Damion
Pil? Jak? Z kapátka? Jak často? To taky může mít odvařený ledviny. Chameleon není kočka či pes. Ten nemá pravidelně pít větší množství vody.
Vitamíny jednou týdně? To zní jako kdyby jste podávala AD3 přímo. Jednou týdně by to byl smrtelný koktejl.
Měl UVB, nebo jste mu dávali jen vitamíny? A co vápník? Byla by ta fotka terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 12:28 Damion Re: cadaverous
Jo bastil super i pil.vitaminy jednou tydne.teplota stala a v optimu. Kontaktni,cily. Ted je uplne vycerpany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2016 12:05 Muž cadaverous [22] Re: Damion
Pokud se již neudrží na větvi a nechce už ani žrát, tak bych spíše než domácí léčbu doporučil návštěvu, který se specializuje na plazy.
Tento stav už bývá většinou konečná pro chovance.
Popřípadě popis terária, osvětlení, vitamínování... by určitě pomohl.
PS: Z ničeho nic spadl? Tyhle stavy jsou většinou způsobené dlouhodobými špatnými podmínkami chovu. Z 90% se to táhne a na chovanci jsou příznaky vidět dlouho dopředu.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5178x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706-chameleon-jemensky