Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

chameleon jemensky

NápovědaFórum » Ještěři » Chov 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránkuPřejít na další stránku   1  
chameleon jemensky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:57 JaninaB – Chameleon- špatná přilba???
Fotka k příspěvku Dobrý den, posílám pár foteček k zhodnocení přilby mého chamíka (8-9 měsíců). Z pravé části je v pořádku, ale z levé se mu u špičky odloupali šupinky, tak nevím co to znamená. Prosím o radu. Děkuji Jana
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 18:31 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: djdvd
jjj já si nevšiml té další fotky . :) Já taky nemám s masožravkama moc dobré zkušenosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 17:18 djdvd Re: honzap92
Jo, to bývala láčkovka (masožravka), které jinak mám u okna. Ony mají rády vlhkost a teplo, ale evidentně už ne UVB záření... Ale když byla k světu, tak se za ní moc rád schovával. Teď tam přijde popínavka, nejspíš břečťan se zlatými listy nebo něco tomu podobné.

Prostředek už je převětven, ale do té horní části teda ještě něco přidám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:50 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Vypadá pěkně akorát bych vyhodil tu kytku ta už to má asi za sebou dal tam nějakou popínavku a přidal víc větví ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:49 djdvd – Foto 2
Fotka k příspěvku Na výletě ;) Konečně po měsíci už přestává být vyděšen z lidské přítomnosti
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:44 djdvd – Foto
Fotka k příspěvku Takhle vypadá můj fešák? Je v dobrém stavu na první pohled? Kdy začne házet i žluté tečky ve svém zbarvení? Teď mu tipuju věk něco pod 4 měsíce, je to možné?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:40 Jj
Fotka k příspěvku

Je vhodne tato podestylka ?

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:34 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: djdvd
je normální, že se můj ňouma "vyhřívá" víc pod UVB žárovkou a to ve vzdálenosti max 1 cm od svého hřbetu

Normální to je,chameleoni to dělaj...

To se nespálí? Měl bych předělat větve, aby se nedostal tak blízko?

Předpokládám že používáš reptiglo 26w ? O to se nespálí ani v takové blízkosti,ale je problém s tím pokud jim dovolíš k tomu jít tak na blízko,že mívají problémy s očima,takže bych to rozhodně předělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:22 djdvd – Zem a žárovka
Taky mám podklad rašelinu s hrubším pískem v poměru zhruba 1,5:1 hrsti, takže rašelina převládá a vypadá to bezvadně. Výjimečně si chamík sleze až na zem a nic se na něj nelepí, i když tam doráží přeživší cvrčky. Vtipní jsou cvrčci, co běží po zadní stěně a chamík je schovaný chytá.

Chci se zeptat, je normální, že se můj ňouma "vyhřívá" víc pod UVB žárovkou a to ve vzdálenosti max 1 cm od svého hřbetu... To se nespálí? Měl bych předělat větve, aby se nedostal tak blízko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 15:21 Jj
Fotka k příspěvku Je vhodne tato podestylka ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2013 09:27 Muž Střelec [74] - Ještěři – substrát
Osobně používám rašelinu s pískem v silnější vrstvě. Můj Strašík si rád hraje na rypadlo a není tím nijak výjimečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 15:43 Jj Re: Sewer
Dobře děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 13:21 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku UVB žárovka nahrazuje chamíkovy jeho přirozené sluníčko, v jeho domovině má daleko silnejší záření a tak mu ho v teráriu musíme nahradit právě UVB žárovkou. Druhá žárovka mu bude terárko vyhřívat (protože ta UVB žárovka dostatečně nehřeje) a tato topná žárovka je právě zdrojem UVA. Rozuměj tomu tak, že každý zdroj světla je zároveň zdrojem UVA. Čili topná žárovka = UVA žárovka.
Potřebuješ tedy dvě - UVB a obyčejnou žárovku z elektry. Žádnou další nekupuj. Nesmysly, jako jsou na obrázku, který jsem připojil, jsou jen velice předražené a přitom naprosto obyčejné žárovky.
Obyčejnou žárovku by jsi měl mít domy vždy alespoň jednu náhradní - rádi praskají...obzvlášť když jsou v květináči (přehřívají se).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 08:59 Jj Re: Jj
Jj napsal: Kolik dávat kobylek chamikovi na den 2?



A ještě k tomu osvětlení takže v terarku musí byt normální žárovka která je normálně k domácímu osvětlení na ohřev a ta UVB a UVA žárovky slouží přesně kcemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 08:37 Jj
Kolik dávat kobylek chamikovi na den 2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jj
Bylo by taky dobré se zde přihlásit a pak si zde zřídit i prezentaci, líp pak můžem poradit ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:13 Jj
Dobře dekjuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 20:11 Muž Sewer [151] - Ještěři
UVB žárovku ničím nezakrývej, musí UVB záření vyzařovat do všech stran. A pak tam ještě musíš mít žárovku na ohřev. Většinou je vhodná 40W. Tu můžeš dát do květináče.
UVB žárovku pořiď ReptiGlo 26W 10.0 UVB (žádnou slabší, ať ti budou ve zveráči říjat cokoliv ... ani 13W ani 5.0 UVB nekupuj). Tato žárovka je minimum, které ti postačí, ale musíš chamíkovi podávat kvalitní minerály. Dá se samozřejmě koupit i lepší, ale taky dražší. Tahle stojí 400 - 600 a musí se každých 6 - 9 měsíců vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:59 Jj
Dobře děkuji za nápady další věc je osvětlení stačí kdyz do terarka dam Uvb žárovku a jako kryt okolo ni keramický kvetinac?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:54 Muž Sewer [151] - Ještěři
Každý chovatel ti doporučí něco jiného. Ja mám u chamíka lignocel (kokosové vlákno) napůl smíchaný s hrubým pískem. Vypadá to dobře, ale musím říct, že to není moc praktické, lignocel se lepí chamíkovi na jazyk a mohl by ho i ucpat, takže mu tam nemůžu jen tak naházet cvrčky a sledovat, jak si je pochytá, musím mu je dávat do krabičky, ze které nevyskáčou. Z tohoto důvodu někdo nemá žádný substrát a nebo jen noviny, ale to se mi nelíbí. Nevím, jak by to bylo třeba s dřevěnými štěpky nebo s pískem, ale třeba s rašelinou bude stejný problém. Takže bych volil podle tohohle. Vyber si, co se ti líbí, ale pak se musíš podle toho přizpůsobit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:50 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jj
Léta používám bez problémů klasickou rašelinu / zahradní substrát. 20 litrů za 30Kč, koupíš v každém marketu, zahrádkářství, apod. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 19:37 Jj
Jake by ste mi doporucili podestylku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 18:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jj
Důležité je, že jsi pochopil, že dávat chamíka do toho co máš doma je nesmysl ;-) narozdíl od většiny ostatních, kteří se naprdnou a stejně si to udělají po svém na úkor zvířete. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 14:23 Jj
Jj dobře. Dekuji ja ale v okrese mám zverimex kde jsou přijatelné ceny ale jak už jsem říkal děkuji za nabídky !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 13:51 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jojo, jak jsem psal...větrání určitě není nejdokonalejší, ale určitě s tím nejsou problémy. Navíc by se dalo i s prodejcem dohodnout, aby udělal děrovaný celý strop. Rozměrově je to parádní (no, spíš dostačující stydim ) a chamík v tom může být celý život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 13:48 Muž Střelec [74] - Ještěři – Jj - sewerovo terárko
Sewerovo terárko je stejnej typ a výrobce, jako to moje. Úpravy ventilace najdeš tady v "začátečnický" diskusi (listopad 2012) a něco i v galerii "Strašík", možná by to nakonec šlo i objednat (strop v opačným poměru skla a děrovanýho plechu, než to má v nabídce - tedy skleněný rohy a plechovej strop, závěsy světel blíž ke dvířkům kvůli snažší výměně žárovek). Ventilační půlku dvířek slepíš z pletiva a modelářských nosníků za večer a osadíš další večer, až vyschne lepidlo. Myslím ale, že pro malýho chamíka na nějakou dobu postačí v základu.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 13:46 Muž Sewer [151] - Ještěři
Máš to tam napsaný :-)
To co je na fotce je 96 x 44 x 44 (přičemž 96 je tedy výška). Stálo myslím 1100,- (+ 400,- za přivezení). Takováhle terária tento prodejce běžně dělá a vystavuje je za tuhle cenu na aukru. A když by jsi měl zájem o jiný rozměr, tak ti po dohodě určitě udělá něco na míru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 13:38 Jj Re: Sewer

A jak velké za 1000az 1200
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 13:29 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku S chamíkem se určitě loučit nemusíš, stačí když si necháš poradit ;-)
Terárium o rozměrech 96 x 44 x 44 (96 je výška) se dá docela levně pořídit.

Můžu víc než doporučit tohohle prodejce z aukra - aukro.cz/…
Dělá terária "pro chamíky a pro agamy" (rozměrově) a udělá ti i jakékoliv na míru. Sám už jsem od něj koupil dvakrát. Terárium u něj stojí 1000,- až 1200,- Kč a za 400,- ti ho osobně přiveze kamkoliv po republice (a platíš až při převzetí).
...teď zrovna nemá vystavenou žádnou aukci, ale když mu napíšeš mail, tak se určitě dohodnete ;-)

Pro představu přikládám fotku právě tohoto terária, které ti doporučuju. Už je v něm přímo od prodejce udělané jednoduché pozadí, větrání (které sice není uplně dokonalé, ale postačí) a závěsné trubičky připravené pro dvě světla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 12:02 Jj
Jj dobře děkuji procetl jsem další inf... A souhlasím
Budu muset koupit terarko nebo se rozloučit s chemikem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 11:53 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: honzap92
To bez debat... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 11:47 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: vitas
Lepší než kdyby měl v akvárku chamíka ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 11:35 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Pogona
Zase jsi zničil jednu křehkou dětskou duši :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 21:06 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Předpokládám, že reakce od "Jj" už nepříjde,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
35cm je skvělá hloubka potlesk dospělý chameleon může mít až 35cm v těle, až 60cm s ocasem, takový MEGArozměr mu bude vyhovovat ( ironie ).... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:53 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Jj
Ja naprosto souhlasím s Pogonou, jinou odpověď ani nečekej. Každý ti na to řekne to samé. Chamík ti v tom chcípne. Nech si udělat terárko nebo si ho vyrob z OSB desek bude to ještě levnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jj
V tom odkaze nikde nevidím, že je doporučeno terárium o výšce 50cm, jak jsi tvrdil, ani tam nevidím, že je vhodné pro chov chameleonů akvárium,....takže ještě jednou....

Kde je na těchto stránkách doporučený chov chameleona v AKVÁRIU o výšce 50cm?????

Žádné předělávky Ti nepomůžou, jak budeš mít řešené odvětrávání - kde bude nasávat u dna vzduch a kde budou u vrchu větrací mřížky???
Chameleoni jsou navíc obzvlášť citlivý na přístup zvrchu, znovu doporučuji nastudovat si jejich výskyt a chování v přírodě,....

Zdá se, že prostě potřebuješ slyšet od nějakého desetiletého velmi zkušeného chovatele, že máš skvělou ubikaci právě pro chameleona,.... ale NEMÁŠ!!!
Nevím co je na tom k nepochopení? Projdi internet, zeptej se chovatelů, projdi prezentace,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:49 Žena Verčák [112] - Ještěři
myslíš tady? Pokud víme, že chameleonovi takovéto „výlety“ moc dopřávat nebudeme, pořídíme mu terárium o rozměrech 50cm x 50cm x 80cm ( pro jednoho jedince ) a větší !

Nikdy pro chameleony nepořizujeme terária s přístupem zvrchu !!! Vždy s posuvnými skly a terárium umístíme ideálně do výšky 1,2m a výše, chameleoni jsou totiž stresovaní, když k nim přistupujeme zhora a mají rádi, když mohou vylézt vysoko a pozorovat okolí z „ptačí perspektivy“.

Je to myšleno na výšku.. tzn 80 na výšku ;-) prostě to nejde.. navíc 35 cm je dost málo vždyť by se tam sotva otočil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:38 Jj – Terarko

Měl bych terarko na skrince rozměry jsou 70 x 50 35 d v h
A pomohlo by kdybych udělal rám a do nej dal nějakou dratenku a proplet klaciky od vrby a položil na vrch terarka a dal přesto plastový kryt se zářivkou ?
Pro chameleona jemenského?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jj
Kde je na těchto stránkách napsané, že chamíkkovi stačí AKVÁRIUM 50cm na výšku, to bych chtěl vidět,.........
Nechápu co chceš od koho k tomuto slyšet, projdi si informace o chvou a chování chameleona,......
Jednak akvárko nemá větrání a je na RYBIČKY, nebo by Tě touhle logikou nalít do terária vodu a chovat v něm neonky,.....
Chameleoní minimum na výšku je 80cm,.....pro samice 90cm pro samce,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:16 Jj Re: Pogona
Jo a ze v informacích na teto strance je ze můžou mít i takové terarko jake mám ja ale ze se musejí pouštět a to ja bych plnil
Jen me napadl ten nápad s tím rámem tak bych prosil aby se k tomu vyjádřil ještě někdo jiný
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:14 Jj
Nejaké jiné nazory ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 20:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Jj
Pomohlo by, kdybys do něj chamíka vůbec nedával, je absolutně nevhodné, chameleon potřebuje terárium NA VÝŠKU, ta musí být minimálně 80cm, ideálně metr,....pokud chceš chamíky uštvat a utýrat, dej ho do akvárka s výškou 50cm s přístupem zvrchu,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 19:18 Jj Re: honzap92
Mel bych terarko na skrince rozměry jsou 70 x 50 35 d v h
A pomohlo by kdybych udělal rám a do nej dal nějakou dratenku a proplet klaciky od vrby a položil na vrch terarka a dal přesto plastový krytse zářivkou ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 18:59 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Jj
Jen těžko. Nevím kde chceš to terko mít, ale podle toho co píšeš tak asi na zemi, jestli má mít terko metr výšku a přístup shora nevím, jak to udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 18:57 Jj Re: Verčák
Ja mám terarko s přístupem s hora a jinou možnost nemám mel byste prosím nejaký nápad jak bych to mohl udělat ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 18:54 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Jj
pro jakékoli zvíře je to stresující.. v přírodě jej zhora loví jiná zvířata... ;-) navíc si myslím že přístup zboku je o dost praktičtější.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 18:46 Jj – Proč?
Chtěl bych se zeptat proč nemůže mít chameleon otvor s hora ??
Je to nutné mít přístup ze strany ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2013 14:46 Muž Střelec [74] - Ještěři – fíkus šmakuje
Fotka k příspěvku Fíkus benjamin chamíkům šmakuje - když jsem dělal po třech měsících generálku terárka, vypadal muj fíkus úplně stejně a tak jsem ho vyměnil za normální žíhanej fíkus s velkejma listama. Ostříhej úplně suchý větve a nech fíkusek mimo terárko - s velkou pravděpodobností obrazí a bude zase zelenej. Ten můj košťál po popsaným zásahu pustil do měsíce spoustu novýho listí, původních starejch listů na něm zbylo asi devět.
K běžnýmu krmení svýmu ještěrovi dávam čínský zelí a k okusu jsou určený zaručeně čerstvý jsou porosty hrachu a řeřichy, zasazený do substrátu. Bohužel je víc zdupe při hrabání, než okouše. Menší dracény sice jen ochutnal, ale dost je odrbal drápkama. Umělou zeleň se snažil ochutnat při instalaci a pak mu došlo, že není k žrádlu. Popínavku okousal tak, že zbyla jen lodyha a poslední list (listy nakousal a ty uschly).

Místo prolejzací větve jsem pořídil metrovou dracénu a ta se mýmu Strašíkovi zalíbila stejně, jako tomu tvýmu větev. Problém je, že tu mou kousavou potvoru nedostanu na ruku bez aktivního odporu (když už je na ruce, tak nekouše a celkem rychle i přestane vyděšeně syčet), ale jak vidí terárko, maže svižně pod žárovku a nahřejvá si hřbet. Někdy má přitom tendenci projít sklem.

Narazil jsem na názor, že chamík je jen "blbej ještěr" a proto netrefí domů sám a musí se tam odnýst.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... 17 18

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 5181x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/706-chameleon-jemensky?od=340