Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2019 19:54 Laďka
Fotka k příspěvku Nevím co je to zač
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 12:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Věra Chytilová
Dobrý den, jedná se o snovačku půdní (Steatoda triangulosa) :-)
www.naturabohemica.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 09:20 Věra Chytilová – Prosím o identifikaci druhu pavouka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2019 08:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Rudolf Ripčík
Zdravím, chtělo by to fotku... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2019 23:06 Rudolf Ripčík
Dobrý večer,prosím o identifikaci pavouka ,kterého jsem našel dnes v garáži,jedná se asi o 6cm velkého pavouka.Děkuji Ruda Příbor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2019 14:11 Muž Pavligin66 [18] Re: Petr Čajař
Samička Križiaka pruhovaného .
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 13:44 Petr Čajař – pavoučí hnízdo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den. U vchodových dveří jsem objevil takovéto "hnízdo" obalené kolem dokola pavučinami.
Je to doopravdy pavoučí výtvor? Pokud ano, jaký druh pavouka spřádá takováto hnízda?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2019 08:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dan75
Ahoj Dane, obyčejný pokoutník... druhové jméno netypnu. Pro tebe naprosto neškodný pavouk. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2019 21:17 Dan75 – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Dobrý večer
Pomůžete mi prosim v identifikaci pavouka děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2019 20:01 Dan75 – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Dobrý den
Pomohl by mi někdo s identifikací nalezeného pavouka? Nalezen dnes na balkoně. Děkuji :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 12:29 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Martin
Ahoj Martine, to hodně špatně koukáš... ;-)
Jedná se o křižáka pruhovaného (Argiope bruennichi). Jarda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2019 11:00 Martin – Identifikujte prosím tohoto pavouka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takového pavouka jsem ještě v našich končinách neviděl. Bude ho moci někdo identifikovat? Děkuji za zprávu Martin palec palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2019 04:54 Timotej
Fotka k příspěvku Dobrý deň, viete mi niekto pomôcť s identifikáciou tohto malého kamaráta? Je to pradiarka pestrá? (Cheiracanthium punctorium)?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2019 09:27 Pavla
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, toto jsem si asi přivezla v zavazadle z Chorvatska, ostrov Krk, Baška. Poradíte co to je?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2019 12:26 Eva Re: Pavel
Pavel napsal: Ve staré sedačce jsem objevil tuto schranku. Viz foto
- Je to hlinený kokón Kutavky rodu Sceliphron, ktoré lovia pavúky pre svoj plod. Z blata vymurujú plodovú komôrku, do ktorej vložia jedného alebo viac paralyzovaných pavúkov. Z nakladeného vajíčka sa vyliahne larva, ktorá sa pavúkmi živí a napokon sa zakuklí. Z kukly vylezie dospelá osa, ktorá sa po spárení odvážne pustí do pavúkov. Tie poslúžia ako potrava pre ďalšiu generáciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 22:28 lea Re: Landvir
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 20:15 Lea – dalsi fotky pavouku zrejme dalsi druh
Maloocka me napadla taky uz podle googlu, i proto ze tu mam vsude mrtve ptaky a cela hnizda vyhazena ven.... dalsi fotky sem nahrala opet na blog jedna z fasady kde jich byva mraky a dalsi pak v porizena v obyvaku v zime kdyz se to stahne do domu
leyla-lee.blogspot.com/…
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 19:15 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lea
Ahoj, chtělo by lepší fotky živých pavouků, zřejmě nějaká maloočka. Určitě není jedovatý a ani do vás nebude zbytečně kousat, kdyby kousnul maximálně místo oteče... není důvod se bát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 16:39 lea Re: lea
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2019 16:38 lea – zamoření pavouky
doma se mi už několikátým rokem množí pavouci, nejsou stejní a nekteří (menší) se snaží v domě i útočit předníma nohama (na vysavač apod) nekteří mají kokony na zelene fasadě a spouští se v noci z pergoly, jsou podobní sklipkanum nebo pokoutníkům, jiní mi připadaly podobní zápřednici, fotky dodám, zatím mám možnost přidat poslední kousek (nebo svlečku?) co jsem našla na dvorku. Poradíte? Mám malé děti a tak nevím zda to řešit nebo se kousnutí nemusím bát, bývá jich ale hodne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2019 18:09 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: ravenczos@gmail.com
Dobrý den, ano je to hraboš polní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2019 17:43 ravenczos@gmail.com – Identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den mám na zahradě tuto potvoru nevíte co je to za druh myslím že je to hraboš ale nevím to jistě díky za odpověď
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 19:20 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pavel
Ahoj, koukni o pár řádků níž!
Jedná se zřejmě o hliněná hnízda kutilky, která do hnízda nanosila omráčené pavouky, mouchy, mravence apod. a na ně klade vajíčka. Larvy se pak hmyzem živí.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2019 13:50 Pavel – Neznáma schránka
Fotka k příspěvku Ve staré sedačce jsem objevil tuto schranku. Viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 20:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lucie
Zdravím Lucie, chtělo by to více fotek z více stran, ale mohlo by se jednat o sklípkánka. Možná hnědý? Těžko radit, koukni na fotky na net... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2019 19:48 Lucie – Prosím o určení
Fotka k příspěvku Dobrý den,
tohoto obříka jsem našla na zahradě pod sudem.
Prosím o určení.
Děkuji
Lucie Vejdová
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 11:58 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: JardaB
Zdravím vás Jardo, jedná se o hnízda kutilky, která patří mezi vosy.
Staví hliněná hnízda a do nich pro své budoucí larvy nosí pavouky, mravence apod.
cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 05:04 JardaB Re: JardaB
Jeste dodam,ze jsem udelal pokus a jeden kokon dal do vody. Ten se uplne rozpustil a vyplavali asi ruzni pavoucci a pak nejaky cervik/larva. Tedy asi nejde o hnizdo pavouka, ale nejaky jiny hmyz. Vosa bahenni???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2019 04:51 JardaB – Tvrdy kokon s pavouky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Rad bych zjitil, co to vlastne je. V sedacce a na dece se nam objevily jakesi tvrde kokony plne asi mrtvych pavoucku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2019 18:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Ondřej
Ahoj Ondro, fotka je dost zdálky, tak těžko tipovat... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2019 14:51 Ondřej – Pavouk v aute
Fotka k příspěvku Dobrý den, mohu poprosit o pomoc s identifikaci pavouka? Byl na palubní desce v autě.
Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 12:38 Martin Knotek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku dobry den, prosim o radu a urceni o jakeho pavouka se jedna, skocil na dceru z orechu
dekuji martin knotek, decin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2019 09:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Vladimír
Ahoj Vladimíre, jedná se o nějakou skálovku.
cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 18:52 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: František
Ahoj Františku, pravděpodobně pokoutník... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 13:26 František – Co to je
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2019 13:25 František – Co to je
Dobrý den, dokázal by někdo určit co to za pavouka. Foto lepší nemám, proběhlo to hrozně rychle, odhadem velikost 8-10cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2019 16:21 Vladimír – Pavouk
Fotka k příspěvku Nezná někdo
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2019 16:21 Bob – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Dobrý den, podařilo se mi vyfotit pavouka, ale nedokázal jsem ho určit. Budete někdo vědět více? Děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2019 09:59 Veronika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dneska jsem jí už poslala ven. ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 20:39 Muž Pavligin66 [18] Re: Veronika
Asi je to Skákavka samozrejmé je to iba hrubý odhad :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 20:14 Veronika Re: Landvir
Tohle bylo fakt moje maximum :-D fotit se moc nechtěl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 19:52 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Veronika
Tak toto nedám... :-D malinká fotka a ještě menší tvoreček. palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 19:05 Veronika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jsem zapomněla přiložit fotky hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2019 19:02 Veronika – Pavouk
Ahoj, nevíte někdo, kdo to s námi bydlí v obýváku? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2019 03:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Katka
www.naturabohemica.cz/…/
Ok. Šířící se nepůvodní druh zimující v budovách. Toxicky nevýznamný, sice schopný prokousnout lidskou kůži, avšak neútočný...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 23:34 Katka Re: Katka
Tak uklidneni preslo a dle fotek zde v diskuzi nize to je Zaprednice Mildeova. Vyborne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 20:17 Katka Re: fajfmen
Diky za uklidneni, ja jen, ze zase tak bezvyznamne by kousnuti nebylo neb mam vysokou pravdepodobnost anafylaktickeho soku. A v domacnosti se mnou zije spolecne s x pavouky, ktere se snazim respektovat jak jen to je mozne, i maly pes. Tedy strachu ucineno za dost. Budu si vsugerovavat, ze to nic jedovateho nebylo a dalsi podobni se zde nevyskytuji.:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 19:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Katka
Tak základním opatřením je zbavit se neopodstatněné fóbie (jde to, jen se musí opravdu chtít) z droboulinkých tvorečků, kteří se nás, asi tisíckrát větších zabijáků prakticky všeho v dosahu, oprávněně děsí - a při pokusu o útěk vyzradí svou polohu a následně jsou plácnuti.
Co za taxon to bylo sice neodhadnu, každopádně to byl jeden z mnoha užitečných likvidátorů v domácnostech nežádoucího hmyzu (komárů, švábů apod.). Zápřednice by se, vzhledem ke svému způsobu života, do bytu nenastěhovala ani omylem.
Strach má velké oči a dělá z komára velblouda. To je celé ;-)

Krom toho: ani na hryznutí černou vdovou se obvykle neumírá - ve středomoří jsou všudypřítomné na každé latríně, za skříněmi, pod postelemi... a středomořské národy se stále těší výbornému zdraví, nikdo nadlimitně neumírá...
I mediálně nafouknutí pavouci jsou obvykle člověku neškodní ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2019 17:01 Katka – Zápřednice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, moc me mrzi, ze jsem musela pavouka zneskodnit, ale mam.silenou fobii a nebyl nikdo kdo by pomohl. Nasla jsem doma (stare staveni) tohoto pavouka(foceno v noci lepsi foto nemam). Byl by presto nekdo schopem ho identifikovat? Me totiz prisel jako jedovata Zaprednice Mildeova? A pokud byla, jaka opatreni mam ucinit?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2019 15:57 Milada Hudcová Re: Milada Hudcová
A už jsem to našla mláďata křižáka obecného.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=101