Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 23:43 Nuficek – Jeste nejake fotky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 23:28 Nuficek – Pavouk 10cm cerveno cerne nohy
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o identifikaci pavouka asi 10 cm velkeho zijici na horach ve sklepe.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 23:23 Nuficek
Prosim o identifikaci pavouka asi 10 cm velkeho zijici na horach ve sklepe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 13:49 Marek – Re:Marek
Fotka k příspěvku Nevim proc se mi tu nece nahrat fotka pavouka tak to zkousim jeste jednou
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 13:46 Marek
Dobrý den chtel bych se zeptat zda li nekdo neví co je to za druh pavouka a zda-li neni jedovaty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2017 01:03 Anna
Fotka k příspěvku Dobrý den, chci se zeptat co to je za pavouka, má čistě hnědé tělo, pruhované nožičky a vzorovaný zadeček, což je trochu vidět na fotce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2017 22:01 hanina – pavouk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,našla jsem na citroníku pavouka je 0,5 cm veliký a má žlutozelené zbarvení,povedlo se mi vyfotit ze spod i z vrchu Nikdy jsem takového neviděla,
prosím o určení o jaký druh se jedná. Děkuji. Hanina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2017 20:05 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Lucka
Lucko, možná vím, čím to bude. Může za to vosička kutilka Sceliphron curvatum, která loví pavouky a krmí s nimi své larvy....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2017 05:01 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Lucka
Ahoj Lucko, tohle je přinejmenším divné....jinak tito pavoučci tobě ani přítelovi nijak neublíží. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 23:37 Lucka Re: AraneidaeCz
No to jste mě moc nepotěšil, protože žiji s přítelem a on je z toho ještě víc na nervy než já. 100% jsem si jistá že předtím jsme v posteli našli pouze skořápku a nevěděli jsme co to je.. bylo to jak hlína.. po dnešním ránu víme že to dělají nějací pavouci. Jsem doopravdy vyděšena a nevím si rady :(. Dnes spím v obýváku a zítra převrátím vše naruby a vydezinfikuji, ale mám strach. Prosím jak se jich zbavit?? ;( nejedná se o žádnou legraci ani z mé ani z přítelovy strany. Děkuji za každý tip
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 15:47 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Lucka
možná křižáci rodu Araniella, tu skořápku s pavouky Vám tam musel někdo podstrčit, toto není normální chování pavouků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 14:18 Lucka Re: AraneidaeCz
Fotka k příspěvku Takhle to vypadalo ráno.. když jsem na to narazila v posteli.. snad Vám to pomůže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 13:20 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Lucka
Lucko, bez fotky to nikdo neurčí, u nás žije přes 800 druhů pavouků.
Jak se jich zbavit? stačí odnést...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2017 08:04 Lucka – Pavoučci
Dobrý den,
obracím se na vás s prosbou, bydlím v krásném zrekonstruovaném domě, ale dnes ráno jsem vstala a v pod polštářem našla tvrdou hnědou skořápku (asi velikosti vlašského ořechu), po rozbití jsem byla vyděšena, protože tam byli 3 malý pavoučci. Měli hnědé tělíčko a velkou žlutou prdýlku. Nechápu jak se v mé posteli usadilo něco takového. Prosím o radu co to je za pavouka a jak se ho co nejúčiněji zbavit. Děkuji

Lucka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 09:31 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Pastic
možná zápřednice, chtělo by to lepší foto...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2017 00:46 Josef Re: AraneidaeCz
Děkuji za identifikaci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2017 00:23 Pastic – Identifikace
Fotka k příspěvku Prosím Vás o pomoc s identifikací tohoto druhu pavouka. Dle internetových zdrojů se mi jej nedaří rozpoznat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 21:49 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Josef
Josefe, vypadá to na samečka pokoutníka ocasatého (Tetrix denticulata) - celkem pěkný nález :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2017 16:41 Josef – Pavouk
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o identifikaci tohoto pavoučka. Velký asi 15mm. Dnes mi poskakoval před monitorem :-) . Díky za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2017 20:02 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Petr Svoboda
Petře, vypadá to na slíďáka rodu Trochosa :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2017 19:20 Petr Svoboda
Fotka k příspěvku Dobrý den našel jsem tohoto pavouka u našeho bazénu. Neví někdo co je to za pavouka? předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.06.2017 23:09 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Radek
Radku, je to meta temnostní - Meta menardi - žije ve sklepích, na půdách nebo v jeskyních :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 12:26 Radek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nasel jsem na zahrade na horach tohohle pavouka, zajimalo by me co je zac. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 19:03 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Jarka
Tento pavouk je malý, že neprokousne ani kůži. Pro nekvalitní fotografii neurčitelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2017 17:49 Jarka
Fotka k příspěvku
Pavouk na fotce není už živý a jeho barva byla předtím zelená,zdá se mi,že jsem podobného již někde viděla s popisem,že jeho kousnutí způsobuje dočasné ochrnutí. Díky za info.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2017 06:36 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Eliska Hrabakova
Eliško, vypadá to na skálovku (asi rod Scotophaeus). V ČR žije více než 850 druhů pavouků, tak nebudou všichni stejní :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2017 18:28 Eliska Hrabakova – Pavouk
Fotka k příspěvku Dobry dennevite nahodou nekdo, co je tohlr za pavouka?? Mela jsem ho na posteli a prijde mi jiny nez ostatni pavouci co ziji u nas..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 21:39 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: marti
marti - ano, je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2017 17:25 marti – je to křížák podkorní nebo ne ?
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2017 21:17 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Iloo
Scotophaeus sp. - skálovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 09:28 Iloo Re:
Fotka k příspěvku Lepší fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 09:27 Iloo Re: Iloo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 09:25 Iloo Re: Iloo
Ještě jedno foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2017 09:00 Iloo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím co je toto za pavouka. Ráno nám lezl nad postelí. Fakt parádní probuzení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2017 14:03 Jan Re: AraneidaeCz
Děkuji moc. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2017 20:32 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Jan
lovčík hajní, sameček hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2017 21:57 Jan – identifikace
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dnes jsem na zahradě odchtl tohoto pavouka. Víte někdo, co je to zač? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2017 21:09 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Lidka
asi utopení pokoutníci, protože pavouci normálně ve slané vodě nežijí....jak se jich zbavit? asi utěsnit přístup, aby se tam nedostali
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2017 21:21 Lidka – pavouk v bazénu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,prosím vás,nevíte někdo co je tohle za pavouky? Jedna paní je má už druhý rok v bazénu se slanou vodou a neví jak se jich zbavit ...předem děkuji za odpověď :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.05.2017 07:16 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Filip
Lovčík hajní (Pisaura mirabilis) hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2017 17:42 Filip – Co to je zač?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, dnes na zahradě u jezírka jsem našel tohoto pavouka. Nevím co to je zač, tak bych potřeboval poradit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2017 09:42 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Radek
Zápřednice jedovatá (někdy si říkám, že ten pavouk si druhové jméno jedovatá nezasloužil) je bezpochyby naším nejjedovatějším pavoukem, ale kouše jen v sebeobraně (buď když jí někdo strčí prst do úkrytu nebo když ji omylem někde stiskne) a vážně nemá cenu z ní panikařit. hmm

Slíďák je pravděpodobně rodu Hogna. Pro zajímavost náš největší (a zároveň v Evropě největší) pavouk vůbec je slíďák tatarský (Lycosa singoriensis), který je ale zcela neškodný, taková malá zápřednice nebo ještě menší snovačka jedovatá (asi nebudete v ČR, když ji máte na dvorku) vyžadují opatrnou manipulaci - slíďáka bych zato do ruky klidně vzal smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 08:47 Radek – asi slidak
Fotka k příspěvku bohuzel se zde vzdy velmi stahne kvalita..pokusim se pripojit jeste zvetseninu fotografie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 08:38 Radek – asi slidak
Fotka k příspěvku tak jeste jeden pokus
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 08:37 Radek – tak asi jindy
nejak mi to nechce pripojit fotku :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 08:35 Radek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 08:34 Radek Re: AraneidaeCz
No, taky bych se nebal zaprednice, kdyz mi po dvore beha snovacka jedovata :-DD..asi je to jen o tom, na co jsme zvykli. Nechci sirit paniku, jen poukazat na fakt, ze se v CR premnozil zatim asi nejjedovatejsi pavouk (mozna krom velmi endemiotickeho stepnika moravskeho). Nicmene jeste pridam jeden prispevek, ktery jsme potkali ve Spanelsku u bazenu, pavouk vetsi nez moje dlan, asi nejaky druh slidaka..devcatum nahnal pekny strach :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:58 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Radek
Ano, kousnutí zápřednice Cheiracanthium punctorium může takovou prudší reakci vyvolat.
Nevím a na internetu nenacházím ale o žádném případu smrti, na rozdíl od vosího nebo včelího bodnutí.
Na jihu Evropy se zápřednic nikdo nebojí, a to jich tam žije o hodně víc. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2017 20:33 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Radek
možná zápředník a slíďák, z fotek to nejde moc poznat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2017 19:56 Radek Re: AraneidaeCz
Jak jsem jiz psal, zaprednice jedovata kousla meho kolegu pred osmi lety na Staromestskem namesti v Praze a nasledky byly pomerne brutalni na to, ze to byl 35-ti lety chlap v plne sile..dvooudenni bolest v cele pazi a pocity nevolnosti az zavrate. Kdybych nebyl cele situaci pritomen, ani bych tomu sam neveril..pri kousnuti kolega zarval bolesti a pustil talire na zem. Pote si pro nej prijela zachranka a po ohledani kousnuti konstatovali kousnuti nezanmym pavoukem. Kratce nato se zacly sirit zpravy o migraci zaprednice smerem na sever a kousnuti kdesi za Prahou, tudiz jsme usoudili, ze to byl on..zadny z pavouku znamych do te doby zijicich na uzemi cr, natoz v Praze, takovy jed nemel. A vzhledem k premnozeni tohoto druhu a celkove zmene charakteru diky zmene prostredi by se mel zacit povazovat za relativne obavaneho pavouka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=601