Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 22:12 Vladimír Pavlík
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím
Můžete mi prosím někdo poradit co je tohle za pavouka, jestli je jedovatý a popřípadě co dělat..? Mnohokrát děkuji za odpověď/i
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 16:06 Hafik – Snovacka update
Fotka k příspěvku Podarilo se mi udelat trochu lepsi foto na bilem podkladu, ale vic nez ba jwdnu fotku pavoucek pozovat nechtel. Budu velmi rad, pokud by se nekomu podarilo ho identifikovat. Dekuji a preji hezky den.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 15:26 Hafik – Snovacka?
Fotka k příspěvku Dobry den, nasel jsem doma neznameho pavoucka. Chtel jsem jej vypustit ven, ale nedalo mi to a zacal jsem hledat, co je to za druh. Tvarove je podobny snovackam, ale barevne neodpovida zadne z nalezenych fotek snovacky domaci, pudni apod. Pavoucek se na svetle zda byt uplne cerny bez jakekoli kresby, ale nevylucuji, ze je tmave hnedy, byt vyrazne tmavsi, nez vypada na fotce. Omlouvam se za nekvalitni foto, ale pres plastove vicko se mi lepsi nepodarilo poridit. Predem dekuji za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2015 00:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Marie
Dvě vlákna, identický dotaz...
Každý pavouk je jedovatý. Pro týpky co měli tu smůlu že se narodili jako hmyz dokonce (s prominutím) kurevsky ;-). Oproti drtivé většině je ale i obyčejná včelka ekvivalentem kobry indické, čili asi tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.08.2015 00:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Marie
Nějaký křižák. Protože na území ČR žije přibližně 870 druhů pavouků, z toho např. zápřednic asi 20 (jen jediná z nich je ta "meganebezpečná" zavlečená) a snovaček příbuzných "černé vdově" dobrých 60 druhů... a křižáků hromada, jak to asi máme z rozostřené fotky poznat?
Nic ve zlém, v žádném případě se do Tebe nenavážím, ale to by přesně neurčil snad ani na slovo vzatý mistr pan Kovařík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 16:11 Marie – identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Dobry den. Můžete mi někdo identifikovat tohoto pavouka?
Děkuji tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 12:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Marie
Ahoj Marie, určitě je jedovatý. Druh nevím, ale někdo Ti tady poradí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 10:15 Marie – identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Dobry den. Můžete někdo prosim určit xo je tohle za pavouka? Jedovaty? tone
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 23:18 Iva – Co je to za pavouka a je jedovatý ?
Fotka k příspěvku Dobrý den,kamarádka dnes na stěně pokoje nalezla tohoto pavouka. O koho se jedná ? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2015 23:15 Richard – Copak je to za pavouka
Fotka k příspěvku Dobrý den, našel jsem na zahradě zajímavého pavouka. Domnívám se, že by se mohlo jednat o populární Zápřednici Jedovatou, ale je to jen domněnka. Mohli by jste mi ho pomoci určit? Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 16:39 Martina Re: claretus
Děkuji za odpověď. Jo, hnusak byl. :-(( Snad se tady už nic takového neobjeví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 14:32 Žena claretus [0] - Gekko vitatusRe: Martina
Nejsem úplně znalec pavouků, ale tenhle hnusák se nápadně podobá pokoutníkovi domácímu (Tegenaria domestica), žijí většinou na tmavých místech, schovaní. Je jedovatý, ale pro člověka neškodný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2015 12:42 Martina – Co to je za pavouka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, dneska jsem našla tohoto pavouka ve vaně, málem jsem dostala infarkt. Můžete mi poradit, co to je za pavouka? Děkuji. Martina
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2015 20:26 Jana – Pomoooc!!
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku co to je prosím za pavouka má snad 10 cm s rozpětím nohou no hnus a bojim bojim...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2015 08:46 Ondra
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, mám prosbu, pomohli by jste mi identifikovat pavouka na fotkách? A mohl tu myš v síti skutečně chytit a usmrtit? Je to foceno na jižní moravě, Znojemsko. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2015 22:00 Tom – copak to je za pavoučka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradí mi prosím někdo?
Vědět pomáhá nebát se.
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2015 22:45 katerina
Fotka k příspěvku Prosim mohl by mi nekdo rict co je to za pavouka? Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2015 23:19 Vanvett – určení
I když mi tu nikdo nepomohl, konečně jsem dnes po více jak měsíci zjistila, co mi to tu běhá. Shodou náhod mi ten samý dnes opět zkřížil cestu. Jedná se o pavouka Steatoda grossa neboli o snovačku domácí, zvanou též falešná černá vdova
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2015 19:27 Zdenek – co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Můžete mi prosím identifikovat tohoto pavouka?

Děkuji vám moc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 13:41 Maxim Re: Maxim
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 13:41 Maxim Re: Maxim
Lepší fotka - detail
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 13:36 Maxim Re: Maxim
Detail
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 13:16 Maxim – Našel jsem pavouka
Fotka k příspěvku Dobry den našel jsem venku na sídlišti před panelakem tohoto mrtveho pavouka a zajimalo by mě co je zač :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2015 02:28 Lenka – prosim, co je to za pavouka?
Dobry den, mam velikou prosbu a potřebuji pomoc. V pokoji se mi vyrojili milimetrovi pavoucci, mají průhlednou az lehce nažloutlou barvu. Jsou po celém stole. Začali mi vylezat z lampicky, asi mají rádi teplo. Moc se bojím, nevím o jaký druh by mohlo jit. Myslím si, ze jsou neškodní, ale potřebovala bych se jich nadobro zbavit, jelikož se velmi rychle pohybují a predou pavucinky, tak drobné, ze jsou vidět jen pod lampou. Našla jsem i většího. Mel tak 1 cm, vynesla jsem ho ven. Asi to byla jejich máma, ale to nevím jistě. Jinak me nenapadá odkud by se jinak vzali. Moc se bojím, aby se mi nerozlezli uplne po celém pokoji. Zatím stačí, ze lezou po celém stolku a po trampoline na jumping. Jeste jsem jich našla asi 10 na obalu v kukuřičných raciolkách. Tak me napadlo, jestli jsem si je nepřinesla z obchodu. Prosím, poradte mi, jak se jich co nejrychleji zbavit.
Dekuji Lenka. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 21:55 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Lenka
pavouci to nejsou, vypadá to na mšice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2015 21:55 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Jana
křižák zelený
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 12:49 Lenka
Fotka k příspěvku Prosí vas je to pavouk nebo nějaká mšice ?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2015 11:28 Franta – identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Chci se zeptat jestli nevíte co je tohle za pavouka děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 18:24 Jirulka333
Ahojda, tahle potvůrka se jmenuje Lovčík Hajní (Pisaura mirabilis).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2015 06:01 Martin
Fotka k příspěvku Prosím, co je toto za pavouka?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2015 18:06 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: anabel
Většina jich byt opustí, ale nějací zřejmě zůstanou... Asi není třeba zmiňovat, že už s Vámi pavouci bydlí a že je to dobře?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 12:22 anabel Re: VaJzi
balkon nemám. a už se mi zřejmě rozlezli po okně...možná bytě zatím jsem dnes ani jednoho na orchidejích neviděla...dnes dostanou květiny zálivku, potopení do vody, tak třeba vylezou. vzhledem k tomu, že ani na chodbu ji dát nemohu a nechci květiny vyhazovat, budu se muset smířit s tím, že tu semnou budou bydlet, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.07.2015 08:58 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Anabel
Podle popisu Vám dokážu říct na 100% hned dvě věci:
1. Určitě jsou jedovatí, stejně jako všichni ostatní pavouci na světě...
2. Rozhodně se jich nemusíte bát.

Nejspíš jde o tuzemský druh. Dejte květinu na balkon a oni se po pár svlecích rozlezou do světa ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2015 12:13 Anabel – pavouk na orchidei
koupila jsem v globuse orchidej. byl v ní asi půl cm velký pavouk. vyhodila jsem ho. byl hnědý, rychle se pohyboval a skákal. o pár dní později jsem na té samé rostlině spatřila asi stejně velkého, bílo-průsvitného pavouka. nechala jsem ho nalézt na kus papíru a vynesla před dům. za týden mi na orchideji přibyli pavučinky a lezou mi tu malinkatí bílí pavoučci. co s tím, nejsou jedovatí? na vyfocení jsou malincí a světloučcí. už mi přelezli i na vedlejší orchidej...prosím o radu...pavouků se bojím. děkuji :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2015 09:49 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Jana
Kvůli nedokonalosti fotografie, nedokáži říci víc, než že se jedná o Zápřednici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2015 13:10 Jana
Fotka k příspěvku Ahojte, zajímalo by mě co je tohle za pavouka ? Nevíte někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2015 03:51 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Hrb
Atrax to opravdu není palec Jedná se o sklípkánka rodu Atypus - poměrně vzácný objev ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2015 22:20 Hrb – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Zdravím,poradí mi někdo co jsem to objevil na Slovensku pod Súlovským hradem?Vypadá velmi jako atrax,ale tomu se mi nechce ani trošku věřit.Zvlášť když měl pavouk cca.1,5 - 2 cm max.!! Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 20:29 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Riwer
Nepřišel v zásilce do Solaru? :-) Řekl bych, že jde o Maloočku - Heteropoda cervina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 20:23 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: kamil
Pokud je to v ČR, tak by mohlo jít o některého ze slíďáků (hodně mi připomíná Slíďáka břehového, ale to je asi blbost...). Pokud jde o zahraničí, tak třeba i Maloočka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 16:57 Riwer – Africky pavouk
Fotka k příspěvku Zdravím, nepozná někdo z vás co by to mohlo být za pavouka? Přišel v bedně z afriky. Velikost cca 6cm. Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2015 08:57 kamil – co to je za pavouka
Fotka k příspěvku Nevite prosim vas co to je za pavouka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 14:13 Michal Re: VaJzi
Ahoj,
pavouka jsem fotil v noci a s bleskem, takže vím jen to, co je vidět na té vložené fotografii. Na té první fotce je zřejmé, že má na zadečku pět černých skvrn do obrazce na hnědém podkladě. Byl jsem teď na balkonu a pavouk už zmizel. Tak snad to bude Křížák obecný.
Díky za informaci.

Michal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2015 12:55 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Michal
Ahoj, stejně jako všichni pavouci, je i tento jedovatý. Pro člověka ale nevýznamně... :-) Jedná se o křižáka a řekl bych, že obecného. Fotka je dost tmavá a nejlépe to zhodnotíte vy - jestli má náznak toho bílého kříže (nemusí být dovybarvený).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 23:42 Vanvett – Co to je?
Fotka k příspěvku Zdravím, dneska jsem našla toho to asi 4 mm velkého pavouka utopeného ve vaně. Fotka sice nic moc, ale pavouk má hnědou až červenou hlavičku a černý zadeček s bílými tečkami.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2015 23:29 Michal – Táta Pavouk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj pavoukonadšenci,
našel jsem tyto stránky pomocí internetového vyhledávače. Potřeboval bych identifikovat jednoho pavouka, který mě před chvílí překvapil na balkoně. Doufám, že není jedovatý, chtěl bych si ho hýčkat. :) Je velký asi jako zapalovač a na detailnější z fotografií je vidět nějaký vzor na zadečku. Chvíli jsem ho pozoroval a řekl bych, že si plete síť (docela velkou).
Ještě bych chtěl dodat, že asi před týdnem jsem měl na zábradlí balkonu kokon, ze kterého se po pár dnech vyklubaly řádově desítky až stovky malých pavoučků. Pořád jsem si říkal, čí to bude asi práce. A hele ho...Táta pavouk se dnes objevil. :)
Díky za info.

Michal
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2015 09:16 Tomáš – Pavouk, sklipkan ?
Fotka k příspěvku Dobrý den, promiň o jaky druh pavouka se jedna Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2015 11:07 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Mario
běžník obecný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2015 11:09 Žena Nadka [214] Re: Mario
Potřebovalo by to fotku shora,ale podle náznaku kresby mi to připadá na křižáka podkorního.Zkus si zadat název do počítače a srovnej fotky se svým. :-) S pavoučátky je to tak,za prvé by to musela být samička a za druhé by už musela mít samečka,aby byla oplodněná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2015 22:33 Mario – Domácí mazlíček
Fotka k příspěvku Zdravím, nevíte co je toto za pavouka? Už 3 dny ho mam ve sklenici a docela dost ho krmím. Nemůže se přežrat? Už sem mu dal 4 muchy a z toho jedna byla fakt obří (2x větší než on sám). Popřípadě, kdyby nekdo vedel tak se chci zeptat jestli se mi jednoho dne můžou ve sklenici objevit malinkatí pavoučátka.
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=1101