Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 13:34 Oldřich Re: Landvir
Tak, to jsem klidný.
Děkuji.
hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2016 14:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Oldřich
Ahoj Oldo, jedná se o našeho pavouka Pholcus opilionoides - třesavka sekáčovitá, možná třesavka velká. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2016 22:22 Oldřich – Hajzlpavouk asi z Brazílie - není to jedovaté?
Fotka k příspěvku Z palet co přivezli z Fordu Brazil jsme si na halu, šatny, záchody zavlekli záchodového pavoučka. Husté pavučiny, takové chaotické chuchvalce jak z Am. horrorového filmu a jsou úplně všude. Pavouček je to malý, tak 2 až 3 cm celkově s nožičkama, ale baby nadávají, že mají šatny samou pavučinu a že je ti pavouci za chvílu sežerou. Chci se zeptat, jestli je mezi Vámi nějaký entomolog, nebo na koho se obrátit pro radu, institut, odkaz. Portugalsky neumím, Anglicky jo. S díky, Olda. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2016 01:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Hana
Nějaký slíďák anebo pokoutník (z fotky houby poznat). Každopádně běžný pavouk vyskytující se všude... Lidi nežere ;-), naopak se za skříněmi stará o likvidaci nepříjemného hmyzu typu švábi, mouchy, blechy... Užitečné zvířátko :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 23:53 Hana
Fotka k příspěvku Dobry den, prosim vas, co to muze byt za pavouka? Na foto nejde dobre videt zabarveni, v realu je hnedy do cervena zbarveny. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2016 16:43 jan – ako sa ich zbavit
Tak to potom nebude lasica ale predsa len to bude kuna.
Vie niekto nejaky učinny sposob ako sa ich nadobro zbaviť ? nejaky plašič to je len dočasne. Preto by bola lepšia nejaka pasca, aku navnadu použiť . Pripadne nejaky jed.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 18:25 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: jan
Ahoj, kuny rády žerou třešně, takže jestli jsou v hovínkách pecky, je to víc než jasné... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 17:33 jan – ake je to zviera ?
Dobry den.
Mam problem s nejakym zvieratkom ktore mi špini na schody na chodniky a pod, všade nachadzam jeho hovienka. Navyše sa mi nastahoval aj do izolacie v podkrovi lebo v nej su diery a aj tam su tie iste hovienka. Mohla by to byť kuna ale tá je pokial viem mesožravec a v tychto hovienkach su zbytky kostok od čerešni a ine kostky.
Dakujem
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2015 20:48 Barunka – Prosím kdo mi poradí co je tohle za pavouka ??
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2015 01:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jana
Váš manžel to trefil dobře, za teplem jdou vždycky nahoru. Každopádně bych je neřešil, dle osobních zkušeností je jakýkoli lidský pokus o omezení počtů kontraproduktivní a obvykle vyvolává pravý opak zamýšleného.
Někde se Vám doma pomnožili (ze snůšky i jediné samičky mohou být podle druhu od pár desítek až po tisíce prťousů), co je ale zřejmé - jde o odrostlá zvířátka co už mámin kokon dávno opustila. Čili se po delší dobu něčím vydatně živila, aniž by se musela uchýlit ke kanibalismu...

Jinými slovy: pokud dokáže na jedné lokalitě TOLIK predátorů prosperovat a nemlátit se mezi sebou na potkání, máte barák zamořený. Ne pavouky, aspoň primárně ne jimi - ale jejich kořistí! První co mě napadá jsou švábi... a v tom případě Vám při jejich likvidaci pánbu pomáhej :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 20:08 araneidae-cz.sweb.cz Re: Diana
Ahoj, Diano,
jedná se o křižáky rodu Larinioides. Mohou to být křižáci rákosní nebo křižáci plaší,
více na našem webu araneidae-cz.sweb.cz
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2015 20:04 araneidae-cz.sweb.cz Re: Very
Ahoj, Very,
jedná se o mladšího jedince křižáka čtyřskvrnného (Araneus quadratus). Více se o něm můžeš dozvědět na araneidae-cz.sweb.cz :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2015 19:04 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Jana
přece dcerka nemůže žít ve sterilním prostředí, aspoň ji v budoucnu jen tak něco nepřekvapí. Pavouci jsou a budou součástí našich životů, měli bychom se v určité míře s nimi naučit žít. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2015 09:59 Jana Re: fajfmen
Děkuji za vyčerpávající odpověď. S tím co píšete rozhodně souhlasím. Příroda to díky nám nemá jednoduché, ale to je na jinou debatu. Já pavouky nemusím, takže ta invaze mi není příjemná. Jsou sice malí, takže z nich nevisím na lustru, ale zase to dohánějí množstvím. Denně opravdu 20-30. Mám dvě malé děti a když se půlroční dceři "spouštějí" nad postýlkou, panikařím :-) Bydlíme v 8. patře, myslela jsem, že tak vysoko už pavouci nejsou. Je fakt, že bydlíme přímo u lesa, dle manžela se ti pavouci stahují do tepla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.11.2015 22:31 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jana
No kdyby se města, silnice, polnosti apod. neroztáhla napříč planetou jak rakovina v posledním stádiu na úkor přírody, možná by se všeliká mrňavá zvířena nepokoušela přežívat v lidském prostředí (fakt o naši společnost nestojí) na místech kde donedávna právě ta příroda byla. Jenže jsme jim nedali na výběr, další varianta je vyhynout. V rámci místa kde máš dům či byt se nějaký nepatrný zlomek původní druhové diverzity přizpůsobil brutální změně a naučil se přežít i tam... pár pavoučků co se pokouší nějak protlouct a nezdechnout na chemii kterou se my sami s neskutečnou chutí otravujeme "našlo svoji skulinku", adaptovalo se...

Žádný tuzemský pavouk není člověku nebezpečný, naopak může být velice užitečným likvidátorem pro nás nepříjemných breberek (o kterých se leckdy právě dík pavoukům někde za skříněmi ani nedozvíme, neb je zavčas uloví)... Prostě je neřeš, oni se mezi sebou moc nemusí a přirozeně se rozptýlí na co největší plochu. Časem přinejhorším jenom smázni nějaké ty pavučiny z koutů, ty ošklivé zasviněné jsou už jimi beztak opuštěné... ;-)

A co je to za druh? Dle mrňavých fotek těžko říct. Na území ČR žijí tisíce druhů pavouků, mnoho z nich si je vzájemně velice podobných a leckteré nelze bez mikroskopu a univerzitních znalostí rozlišit ani náhodou (řadu dalších si prozměnu s ničím jiným nespleteš). Samečci jednoho asi třímilimetrového běžného lesního pavoučka mají např. oči na periskopu přesahujícím skoro jejich délku - a kolik lidí vůbec ví že existují? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2015 12:36 Jana – pavouk?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o pomoc, nevítě někdo, co je to za pavouka? Máme jich doma desítky, každý den zlikviduju a další den nanovo. Jsou různě velcí, největší do 1cm i s nožkama, malí jsou opravdu malincí (asi miminka?) Je to pavoučí invaze, znamená to, že máme doma někde hnízdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 21:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: lev
Ahoj, fotka je nic moc ale typoval bych to na nějaký druh snovačky...
Ať mě zkušenější opraví. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 20:37 lev – Pavouk z vany
Fotka k příspěvku Dobrý den z výlevky vany mi vylezl takový zvláštní malý (menší než sekáč) pavouk červená hlava, šédé tělo,krátké nohy červeno šedé. nevíte prosím co by to mohlo být za druh případně jestli není náhodou jedovatý.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 20:14 Very Re: Landvir
Ahoj. Byl docela dost veliky ma krizaka. Ale dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 19:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Very
Ahoj Very, nějaký křižák, typuji křižák obecný.
cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.11.2015 18:23 Very – ???
Fotka k příspěvku Prosim, poznate, co je to za pavouka? Dekuji za odpoved :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 14:37 amallie Re: poltergeist
Dekuji palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.11.2015 11:16 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: amalie
brachypelma vagans
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2015 05:01 amalie – prosim o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim dostala jsem sklipkana a bohuzel nevim co za druh to je.muzete mi prosim poradit?at se.ma u nas dobre:)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 20:42 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Ivoš
křižák podkorní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 20:41 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Rados
hádám že nějaká skálovka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 19:36 Rados Re: Rados
Nikdo neporadí?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 11:36 Diana Re: VaJzi
aha :) ted tam vidím ten křížek:). A dalo by se určit i druhové jméno? Díky, díky, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2015 00:25 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Diana
Křižáci, všichni ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 20:05 Diana – neznámí pavouci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,prosím vás,věděl by někdo,co to je za pavouky? všechny jsem fotila v Camarque ve Francii (na jihu). Děkuji vám převelice!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2015 14:32 Ivoš – co je to za druh ?
Fotka k příspěvku Ahoj, tohoto kamaráda jsem našel u našich dveří, ví někdo co je to za druh ? Díííky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 20:29 Martin
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:40 Martin Re: Martin
Martin napsal: Dobry den dnes sem nasel v neporusene bedne s banany tuhle potvoru. Fotka je bohuzel dost nekvalitni ale byl asi 6cm velky a bojim se ze byl nejaky tropicky. Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 19:29 Martin – Pavouk v bananovce
Fotka k příspěvku Dobry den dnes sem nasel v neporusene bedne s banany tuhle potvoru. Fotka je bohuzel dost nekvalitni ale byl asi 6cm velky a bojim se ze byl nejaky tropicky. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2015 11:09 Rados – Co to je zač?
Fotka k příspěvku Zdravím. Prosím co je tohle za pavouka? Během chvíle sežral toho co jsem chytil jako druhýho v obýváku. Ten byl ale menší a jinej.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:25 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Madden X
Dobrý den, jedná se o klasického pokoutníka.
cs.m.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2015 17:06 Madden X – Druh pavouka?
Fotka k příspěvku Dobrý den. Prosím o identifikaci pavouka. Často se nám doma objevuje a je celkem velky. Pavouky zásadně nezabijim, jsem pověrčivý
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2015 09:43 Pounc – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Víte někdo, co to je? coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.11.2015 13:39 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: poltergeist
Ach, ano. Chyba na mé straně... Jedná se o pavoukovce - na rozdíl od pavouků má srostlou hlavohruď a zadeček (a není jedovatý - stejně jako bičovci, ale z jakého šlaka jsem si na ně vzpomněl, nevím - díky za korekci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 20:40 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: VaJzi
Fotka k příspěvku nepleťme sekáče a bičovce ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 12:38 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Milan K
Nejedná se o pavouka, ale o bičovce. Konkrétně o sekáče, možná obecného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2015 10:19 Milan K – Pavouk
Fotka k příspěvku Dobrý den, nevíte co je to za pavouka?děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2015 07:04 Marko Re: poltergeist
Dekuji. Omlouvam se, ale nikdy v zivote jsem ho, ani nikdo z meho okoli, nevidel. Priste ho necham zit, jako ostatni druhy. Hezky den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 21:28 Ladis
Fotka k příspěvku Dobry den,mohu se zeptat co je to za pavouka.Nasel jsem ho zalezleho ve svetle sveho automobilu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 21:11 holas – pavouk
Fotka k příspěvku Dobrý den mám dotaz ohledně tohoto pavouka měli jsme ho dnes v kuchyni není jedovatý a nemůže jich zde být více máme malé děti. děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 14:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: adal
Vypadá to na samce snovačky, chtělo by to větší a lepší fotky...takhle se těžko určuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2015 13:08 adal – Identifikace Pavouka
Fotka k příspěvku Přeji hezký den! Velmi poprosím o identifikaci tohoto pavouka. Nikdy jsem ho neviděla a máme ho doma. Nyní jsem se přestěhovala a on bohužel s námi a byl v PC a zdali je tu další nevím. V původním bytě jsem již takové menší zneškodnila , ale je velmi nepříjemné nevěděl více. Velmi děkuji za odpověď :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.10.2015 17:27 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Marko
křižák načervenalý- původní druh... Blahopřeji ke skvělému výkonu zašlápnutí pavouka... ne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 13:57 Marko
Fotka k příspěvku Dobrý den, nedávno jsem potkal červeného pavouka. myslím si, že šlo o nepůvodní druh a tak skončil na podrážce. Sorry. Nevíte náhodou co je to za potvůrku?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.10.2015 19:15 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
žádám všechny, kdo chtějí určit pavouka dejte nějakou normálně velkou fotku, pokud možno s dostatečně zobrazeným pavoukem.. Tyhle patvary a mrchy mrňavý se nedají určit... DĚKUJI! hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=951