Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 25 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 20:01 elis – Znovu se ptám
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Znovu se ptám, zda mi někdo určí co je tento pavouk zač. Je asi 1 - 2 cm velký, udělal bez samečka 4 kokony - v 1. asi 50 mláďat, ve 2. asi 40 mláďat, ve 3. 5 mláďat a ve 4. 3 mláďata. Ze začátku jsou mláďata tmavá pak jsou světlá a poté asi ztmavnou. Pohlaví zatím podle velikosti či zbarvení není poznat. Díky. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 18:28 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
je to možný. Ještě mě napadnul sekáč rohatý (Phalangium opilio)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2015 14:18 Rosťa Re: poltergeist
Díky moc za určení!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 22:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Akorát ten sekáč - nemá krapítek atraktivnější kresbu než tuzemský obvyklý?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.02.2015 22:37 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Rosťa
první je nějaký druh sekáče, vypadá to na sekáče obecného, druhý je asi běžník Kochův a třetí skákavka pruhovaná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2015 19:55 Rosťa – Determinace pavouků
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer, byl by někdo moc ochoten mi identifikovat tři exempláře, viz příloha. Potřebuji to do své bakalářské práce. Moc díky. Rosťa
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 16:53 elis – pavouk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, ráda bych věděla co je toto za pavouka. Přivezla jsem si ho z obchodu z orchideje a už asi 3 měsíce ho mám doma. Za tu dobu udělal 3 kokony v každém asi 40 - 50 mláďat.(obrázek č.3)
Předem děkuji za odpověď :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.12.2014 23:19 Muž Felix [754] - Ještěři
Sice jsem ten svůj předchozí příspěvek smázl... ale... Nessy, Ty vážně nechceš stokilového hopera s vražednými ponožkami? Nechápu coze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2014 10:48 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Ok, odradil jsi mě, nechci :-D

Landvir - No jo no, jsem tu jen dva roky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2014 19:49 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen, Nessy
Tak jak to tady tak pročítám, tak z pavouků se nám tady stává internetová seznamka ... smich
Neee, dělám si jen srandu.
.
.
Pro Nessy: To jsme se nemohli poznat tak před 3 rokama, mohli jsem to dát dohromady... :-P stydim
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2014 10:44 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen (OT)
To není fér!!! :-( Já chci takového chlapa :-D A nikde nejsou k mání... Nemá manželka bratra? X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.11.2014 00:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Z toho jasně plyne, že jsou některý lidi magoři!
Nám když se měla narodit Gábinka, tak jsem taky blbnul stylem - co když se mrňátko vloupe k pavoukům, protože jsou chundelatí, barevní a kulatí... a nějaký se vyleká a kousne ji! Dospělému by den dva bylo kapánek nevolno a tak tři měsíce by nesměl na pivo (lidská játra odbourávají sklípkaní toxiny cca 8 týdnů, libovolný alkohol jejich jedovatost násobí), potenciální poškození organismu děťátka je pro mě dík tomu děs a běs! Tenkrát jsem se fakt rozhodl že dám pavouky pryč... a Barunka mi to zakázala ;-). Prý že když jich mám ranec od miminek a mnohé i víc jak deset let, byla by to škoda. Obratem mi k narozeninám koupila samičku Brachypelma boehmei a jako protiprťousí pojistku doporučila za A) výchovu ("k pavoučkům může jen tatínek") a za B) opatření terek zámečky.
Jasná a logická věc která mě samozřejmě vůbec nenapadla :-D , dík mé krásce ale funguje už dobrých šest let... a já dnes a denně zjišťuji jak je super mít manželku která rozpozná na první pohled všechny ještěrky, želvy, pavouky i nějakého toho štíra... a půlka z nich jsou pro ni mazlíci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 09:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No, jestli to píšeš o mně, tak píšu, že mi jiní pavouci nevadí, takže léčba by opravdu nepomohla...
A co se týče mých známých - tam bys asi taky neuspěl - za prvé by si vůbec nenechali něco takového na ruku dát a kdyby už jo, buď by dostaly infarkt, nebo by to nějak zahodily ;-)
Jednou jsem kolegyni ze srandy ukázala většího mrtvého pavouka, co jsem našla v místnosti - nejdřív ztuhla, objevily se jí v očích slzy a pak na mě byla půl dne naštvaná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2014 00:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Znám jeden spolehlivý způsob jak slečnu (nebo mladou paní) zbavit třesavky z babouců - kamarádka trpěla arachnofóbií dokud jsem jí nedal (veleopatrně) maličké miminko naší Černé (středně velkého mexického sklípkana - čili parametry nic moc, v dospělostním rozpětí pacek pouze jako dlaň dospělého přibližně dvoumetrového muže, čili mě) do ruky...
Výsledkem je, že dneska chová těch obludíků třikrát víc než já :-D

Jakmile si na tyhle poměrně mírné potvůrky zvykneš, začnou Ti všichni tuzemští pavoučci připadat jako téměř mikroskopičtí ;-). Máš-li v teráriu samičku sklípkana Theraphosa blondii s rozpětím paciček jako jídelní talíř, pak Tě nějaký rozpětím pěticentimetrový (a na naše poměry obrovský) pokoutník fakt nevytrhne ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 23:17 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No, kéž by mi zmizeli třesavky... Matylda na to bude asi líná. Třeba ty nové, až dorostou a začnu je pouštět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 21:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lucie
Tak zrovna tohohle babouce (alespoň dle zbarvení, postavy a předpokládané nálezové lokace) mám v jedné brožurce na téma středoevropští pavouci fotlého. Z hlavy si sice nevzpomenu co to konkrétně je (mrknu do ní), pro tuzemské osminožce je ale z 99,9% typické schéma - neškodné prtě co si jen tak lozí kolem, hledí si svých věcí a ani nedokáže prokousnout lidskou pokožku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 21:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Tak u nás je libovolný "divoký" dospělý pavoukovec nebo hmyzák už pár let vzácností - Taková Týnka úspěšně loví i mouchy v letu a po Aliciných průběžných návštěvách hajzliku nezbyl ve zmíněné místnůstce ani jeden sekáč. Dodnes jsem sice nepřišel na to jak je přiměla slézt od stropu (kam se nemá nejmenší šanci vydrápat) a napochodovat jí do tlamky, od té doby co ji máme celoročně navolno odtamtud ale vymizeli jako pára nad hrncem... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2014 11:31 Lucie – černo-žlutý pavouk
Fotka k příspěvku Zdravím. Nevíte, prosím, někdo co je to za pavouka? Ještě jsem ho nikdy neviděla. A na Google mi to taky nic nenašlo. Děkuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Ondra mě sice předběhl, teď jsem se ale koukl na tu fotku střízlivě a - lasiodoře se to fakt podobá (nějak nechápu, jak jsem v tom tvoru mohl typovat afinu)... Parahybana by možná i seděla :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 18:37 Ondra – pavouk
Já si myslím že se jedná o druh Lasiodora parahybana. Ale nejsem si jistý. Má ráda hodně vlhko. Před 3 dny jsem ji dal malou myš a hravě si s ní poradila. Já jsem si ho nekupoval ale dostal jsem ho. Ale díky za odpovědi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 17:49 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
a.caniceps to nebude, ta je skoro celá černá. Můj typ je nějaká grammostola, ale ať na to koukám jak koukám tak jsem z toho víc a víc zmaten
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 10:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Maťule je na volno furt, takže běhá ven, kdykoliv si zamane ;-) Teď tedy po stěhování ještě trochu trucuje, ale už aspoň najde cestu domů, tak snad si zvykne i na nové místo...

Poltergeist - jo, třesavky mám doma taky... Jak mi nic nevadí, tak třesavky a sekáče fakt nesnáším a ony to vědí mrchy, proto jich tu mám tolik tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.11.2014 21:54 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Jak se něčemu bude někde dařit nikdy dopředu neodhadneš. Na jednom místě to může být svým způsobem přínos, na jiném zas kalamita ;-)
Zákon schválnosti ale spočívá hlavně v tom, že se zpravidla nejlíp daří tvorům co jsme dotáhli mimoděk či jako krmení, narozdíl od těch které jsme chtěli :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 21:17 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Ondra
Bobina (albopilosa) to nebude - ta by měla kudrnaté chloupky a byla víc do hněda. Bez mikroskopu a přehršle znalostí na univerzitní úrovni bohužel nelze většinu sklípkanů determinovat. Pár běžně chovaných druhů si sice s ničím nespleteš, u většiny to ale fakt nelze na pohled rozlišit - např. oblíbený začátečnický taxon Grammostola rosea zahrnuje nejmíň pět kryptických druhů (vypadají naprosto stejně), silně navzájem variabilní jedinci rodů Vitalius a Pamphobetheus v tom dělají zmatek a asijští zemní sklípkani zmíněnému nasazují korunu :-D . Jisté věci se dají rozpoznat dle tělesné stavby, nic moc přesného to ale při nejlepší vůli není.

Podle mého názoru máš jakéhosi sklípkana z okruhu rodu Aphonopelma (nejbližší příbuzní r. Brachypelma) a je jich minimálně 70 druhů.
Vylučovací metoda - máš-li už dospělé zvíře a je to samice (tibiálních háků jsem si nevšiml a na pedipalpách, které by byly u samce o polovinu kratší, nejsou bulby) - jak je v těle dlouhá? Má-li ráda relativní sucho a teplo, typuji jako výskytiště Mexiko a přilehlé okolí (v lokacích kde není dominantním druhem ve střední Americe všudypřítomná a hodně podobná Brachypelma vagans by to mohlo okruh pátrání výrazně zúžit). V rámci rodu Brachypelma jsou dva druhy kudrnaté (vzájemně ale na pohled nezaměnitelné), tři černé s cihlově červenou prdelkou, jeden černý (možný kandidát, jenže se k nám běžně nedováží), jeden černý se žlutavě světlým karapaxem a ostatní na kloubech končetin pestrobarevné. Dohromady jenom asi dvacet druhů. Jestli má Tvé pavoučisko kolem 6 cm v těle, možná by mohlo jít o aphonopelmu caniceps anebo něco jí příbuzného :-).
Pod jakým názvem Ti to zvíře prodali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 21:03 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
já od lovení cvrčků a švábů mám třesavky... ale opravdu v akva tera tam to s těma snovačkama bylo žrádlo, byli z nich nešťastní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 20:21 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Hnědé snovačky jsou v pohodě. Taky jsem je před pár lety dotáhl (nejspíš) s krmením a teď jich nám za každou skříní víc než pokoutníků, jenže jsou neškodné, drží se jen tam a úspěšně likvidují malé cvrčky uprchlé po krmení mladých ještěrek či sklípkanů (ono vždycky něco zdrhne). Kdykoli si některá z dospělých agam vyrazí na výlet po bytě a průzkum jeho pro ni zajímavých zákoutí, jejich stavy silně zredukuje, neb jí tito pavoučci docela chutnají ;-). Protože Nessy agamu má, k zamoření nedojde - stačí jen ještěrku čas od času nechat den dva řádit na volno... a ještě ušetří za cvrčky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.11.2014 15:10 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
až ti zamoří celý byt tak budeš mluvit jinak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 13:25 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: poltergeist
Když mně je jich líto X-) Asi půjdou na půdu podle VaJziho :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 12:09 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nessy
Tak pokud motají sítě v koupelně tak likvidovat! Jinak se toho nezbavíš. Jedná se o snovačky který velice často s cvrčkama cestujou. Když jsem byl na praxi v akva tera Plzeň bylo jich tam plno a nemůžou se toho zbavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 11:02 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Nessy
Pár jich zhyne, ale můžeš je dát třeba do sklepa ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 23:03 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pavoučci od cvrčků
Tak mi asi se cvrčky přišli i nezvaní hosté - motají mi síť v koupelně... Zabíjet je nechci (vždyť nosí štěstí) - když je vyhodím ven, přežijí, když to jsou nejspíš čerstvě vykulená píďata?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:46 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Ondra
To bude určitě tarantule! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 20:44 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Bludimira
Křižák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:34 Ondra Re: poltergeist
Fotka k příspěvku já jsem si myslel že je to Brachypelma albopilosum. Lepší foto zde
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 17:13 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Ondra
sklípkan, spodní strana je u všech stejná....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 16:26 Bludimira – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Dobry den,nevite nahodou někdo co je to za pavouky?Je poměrně velký.Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 15:28 Ondra – pavouk
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl jsem se zeptat jestli nevíte o jaký druh pavouka se jedna ? Za foto se omlouvám lepší nemám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 15:00 Soblahovsky Petr Re: VaJzi
Fotka k příspěvku Je to neposeda, nechce se fotit. Zkusim to znovu a trochu ho popisu.

Barva: hneda

Hlavicka :hnedo-cerna

Zadecek: bezovy s hnedou klikatou kresbou, dve cary

Nozicky: bezovo hnede bez chloupku

Rozměr telicka:0,5cm s nozickama cca q,5cm

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 14:22 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Soblahovsky Petr
Opět špatná kvalita fotografie a info také nula... Nicméně, mě osobně připomíná Křížáka rákosního (Larinioides cornutus; Clerck, 1757).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2014 14:07 Soblahovsky Petr
Fotka k příspěvku Dobry den, mohl by mi nekdo poradit copak je to za pavoucka, vypadl z krabice z ciny. Jestli to neni nejaka skodna z ciziny a treba i jedovata. ;-) Dekuji za odpoved.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 22:17 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Petra
A ten druhý bude nejspíš zástupce Slíďákovitých (Lycosidae). Třeba Slíďák řemínkový (Pardosa riparia; C.L.Koch, 1833)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 22:10 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Petra
Listovník štíhlý (Tibellus oblongus; Walckenaer, 1802)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 21:55 Petra – Pavouk
Fotka k příspěvku Tento je focený v noci, takže kvalita nic moc. Ale pozná někdo co je zač? Mému synovi se moc líbil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2014 21:47 Petra – Pavouk
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Tento pavouk mi seděl na vypraném prádle a mě zaujal svou béžovou barvou a hnědým pruhem. Neví někdo co je zač? Předem děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2014 17:34 jarda červenka – prosim co je to za pavouka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 22:19 Muž Flutter [27] Re: ultrainfernal
OH CRAP coze smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.10.2014 12:21 ultrainfernal – Podivná kobylka
Fotka k příspěvku Zajímalo by mě, jak by se diskuze vyvíjela, kdyby uživatel původně uploadnul něco takového hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 00:06 Evca Re: Evca
Fotka k příspěvku Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2014 00:05 Evca Re: ultrainfernal
Fotka k příspěvku Dekuji za vasi odpoved,ale bohuzel lepsi fotku nemam.Ale vim,ze tento pavouk si nedelal zadne pavuciny.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 15:11 ultrainfernal Re: Evca
Chtělo by to záběr z mnohem větší blízkosti. S velkou pravděpodobností to bude nějaký druh křižáka.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [25] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=1201