Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 28 Žádná další stránka   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 21:50 0xenon – cerny leskly pavouk
Fotka k příspěvku muj prvni mord pavouka, opravdu se mi nezdal, zabit Insekticidem (biolit), nalezen v chladnem, tmavem kumbalu, kde se skladuje ledacos (jen potraviny), vcetne ovoce ne ceskeho puvodu. pavuciny nahore v rozich, nepravidelne uspodarany, ve 3D. v symbioze tam byl stejne vypadajici pavouk, avsak na jine strane. na fotografiich je 1 den usmrceny pavouk, puvodni jeho barva je cerna leskla. thx za reakce.

vice fotek viz. odkaz nize (zip, 47MB)

dl.dropboxusercontent.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 06:33 Anton
nevíte nekdo co je to zač?byl veliký 3-4cm a dělal síťku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2013 19:08 Muž Felix [754] - Ještěři
Nějaká dle fotky blíže neurčitelná snovačka. Tvé připodobnění k černé vdově (snovačka jedovatá) je tím pádem namístě, jejích blízkých příbuzných žije na území ČR hned několik druhů (snovačka hnědá, pokoutní, pečující, doubravní, břehová...) a vedle pokoutníků se jedná o nejtypičtější a nejhojnější obyvatele budov. Žádný z tuzemských druhů ovšem není toxicky významný.
Rozhodně se ale nepouštěj do odhadu pohlaví těchto členovců, pokud o stavbě jejich těla v adultu nevíš nic - dospělí samci jsou vždy v těle štíhlejší, s delšíma nohama a většinou výrazně menším zadečkem než mají samice. Hlavním determinačním znakem jsou pak pedipalpy (první nekráčivý pár končetin) nesoucí výrazné bulby (soudečkovité útvary - pářící orgány) na koncích, což doslova praští přes oči i každého poučeného laika už na první pohled... a tady to zjevně chybí.
Tenhle tvor je (byla) 100% dospělá samice. A kdybys byl na pochybách, povšimni si kokonu s vajíčky neseného pod zadečkem, který se umírající matka viditelně pokoušela zaštítit až do své poslední chvíle. To je ta světlejší kulička pod tělem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 08:56 JoshK – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Dobrý den,doma jsem našel tohoto pavouka. Připadá mi,že je dost podobný na černou vdovu. Spíš samce (tělo cca do 1 cm). Nevíte někdo,co je to zač nebo jestli se jedná o typicky českého pavouka?
Bohužel ve sklenici zahynul, tak nevím jestli to neovlivní identifikaci...
Předem děkuji za příspěvky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2013 21:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: zajdanekj
Asi nějaký slíďák. Bez příručky na téma "naši pavouci" si ale netroufám cokoli určovat. Na území ČR se vyskytuje téměř tisícovka pavoučích druhů z různých rodů i čeledí (dokonce i tři příbuzní sklípkanů), čili - kdo se v tom má, sakra, vyznat? ;-)
Co se pro člověka významné toxicity týká, jediný takový druh je vzácná zápřednice která vypadá úplně jinak, takže neměj strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 08:10 zajdanekj – Identifikace pavouka...
Fotka k příspěvku Zdravím, včera jsem vyfotil tohoto pavouka a nějak nemůžu nikde najít, co je zač, zda je, či není nebezpečný....budete někdo vědět??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:36 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Dannie
hmm, tento enbol uplne v poriadku, tam to aj píšem, takže, keby bol zdravý v pohode, nepoužíval jednu labku, nekrmil som ho nikdy naraz, len po častiach, a aj som mu zahrabával, aby mohol potravu hľadať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 18:43 Dannie Re: . : Hunter : .
za den musí sníst minimálně to co sám váží aby mohl přežít, což pro něj znamená, že ve svém dni musí jíst zhruba každé dvě až tři hodiny. tudíž jsou dvě varianty, umřel na to, že snědl až moc potravy naráz a praskl mu žaludek, tudíž umřel ve strašlivých bolestech či umřel na hlad a to také není nic příjemného. Rejsci se zásadně nechytají popřípadě ihned pouštějí ven, ikdyž se to nezdá tak tukovou zásobu mají dostatečnou aby nezmrzli a úspěšně přežívají u horší zimy se sněhem, tudíž jím v těhle mírných zimách venku absolutně nic neschází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 10:42 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
a ja si myslím že som ho až prekŕmil, čítal som že za deň musí zjesť toľko ako sám váži, tak som mu dával slimáky z akvárka, cvrčky, ale asi to bolo moc, potom sa nejak nafúkol.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 23:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Je to rejsek. Hmyzožravec. Když se dvě až tři hodiny nenažere, umře hlady (extrémě rychlý metabolismus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 11:01 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Jéé, tak to je ale škoda. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:12 Muž Hunter [100] - Želvy
hmm, umrel mi, do prčic asi som ho prekŕmil, alebo bol už chorý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2013 21:07 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
ano, buď rejsek ( po slovensky piskor ) alebo bielozubka, len má hrozne malinké očičká tak sa prikláňam skôr k bielozúbke, a asi to bude ešte mláďatko, inak slimáky mu chutia, už slupol aj dvoch menších cvrčkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 18:56 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
palec
Není to malej rejsek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 17:23 Muž Hunter [100] - Želvy
Fotka k příspěvku Zdravím, ja nechcem identifikovať, ja len nechcem zakladať nové téma. Takže, dnes som vonku našiel po ceste behať malého piskoríka alebo bielozúbku. Vzal som ho domov, dal som ho do terárka. Nasypal som mu tam nejaké gammarusy, dafnie ( myslel som na nejaký hmyz ) a čo sa nestalo, hneď sa do nich pustil :-D :-D a potom ma napadlo mu dať ešte vodné slimáky, keďže som ich choval pre korytnačku, a tiež ich schrúpal. Čiže mňa len zaujíma či mu to nejako nevadí že bol doteraz von, ale podľa mňa by teraz neprežil noc. Je fakt malinký.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:42 Muž Syndrom [6] - HadiRe: . : Hunter : .
souhlas mozna i rejsek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 22:42 Luboš Re: fajfmen
Bohužel fotku jsem nikdy nestihl... Ale je to přibližně 15cm dlouhé(bez ocasu), 6cm široké, krátké nožičky a hlavní je to pruhování jak vězeňské pyžamo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:35 Muž Jery [9] - Hadi
Nu v podstatě se dá skloubit příjemné s užitečným. Vypustit ho, aby vychytal hmyz a pak vypustit hada :-D Pokud reaguje jako moje mastomyši, tak je to i humání :-D Vždy když mi utečou a nedaří se mi je ulovit, nebo najít, tak pohrozím vypuštěním hada a hned se někde objeví :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 15:24 Muž Hunter [100] - Želvy
Ja by som ho hadovi nedal, je to hmyzožravec čiže je užitočný. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2011 00:24 Muž Jery [9] - Hadi
Jen pro ty malý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.03.2011 21:27 R Muž Pogona [762] - Ještěři – Re: . : Hunter : .
Já vím co je to :-D krmení pro hady smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2011 15:08 Muž Hunter [100] - Želvy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 19:07 Muž Felix [754] - Ještěři
Zkus fotnout hlavičku a přidat aspoň přibližné rozměry. Tady je k vidění hlavně klec a z toho se moc nepozná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.03.2011 18:35 Muž Hunter [100] - Želvy
je to nejaký druh piskora možno obyčajný a je to hmyzožravec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 17:43 frenklin
Možná je to skunk zkříženej s myší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2011 00:39 cvach
Fotka k příspěvku Zdravim, našel by se tu někdo kdo by mi pomohl identifikovat tohoto hlodace? Odchycen v praze v rodinném domě (3 hlodavci za 4 dny). Myš mám pocit vypadá jinak. Spíš než sýr jim chutná bio čokoláda. Předem dík.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2010 00:03 Muž Felix [754] - Ještěři
Možná by to mohl být i hryzec, mate mě ale to pruhování. Fotečka by nebyla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 12:18 dan999
podle toho že plave mě napadla ondatra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2010 11:48 Luboš – identifikace hlodavce
Dobrý den.Prosím o pomoc při identifikaci hlodavce, který byl opakovaně spatřen u nás na zahradě v malém rybníčku. Jedná se o hlodavce velikosti křečka. Byl pokaždé spatřen, jak plave pod vodou. Má asi půl centimetru silné černobílé pruhováni po celém těle situované příčně. Děkuji
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [28]

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=1351