Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 24 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2015 19:38 Sonique55 – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Zdravím, byl vy někdo schopen identifikovat pavouka na fotce?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 19:04 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Tom
samec slíďáka hajního
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 15:39 Tom Re: Tom
Tom napsal: Zdravím, můžu se zeptat co je tohle za pavouka? :)

Velikost cca 1-1,5cm




ještě editace... Skáče
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 10:42 hanča Re: Nadka
Doufám, že si vítr neodnese všechny a některý mi tu zůstane, ráda bych viděla dospělého krasavce, abych měla jistotu o kterého křižáka jde.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 09:56 Žena Nadka [214] Re: Hanča
Oni se na tom vlákně nechávají odnášet větrem do okolí.Kde si potom udělají sítě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2015 09:37 Hanča
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zatím mají sítě rovné, nahusto, asi aby se hnízdo udrželo,zatoulaní jedinci jsou zachyceni na jednom vlákně.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 13:34 Žena Nadka [214] Re: Hanča
Jaké dělají sítě,jako háčkované dečky do kulata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 10:23 Hanča Re: Nadka
Pavoučci už se roztahují, rozšiřují si rozsah sítí a tvoří skupinky,stále je zatím pozoruji a neruším, snad mi nezmizí nadobro z očí. coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 09:12 Žena Nadka [214] – -Re Hanča
Nezapomeň,že se do dospělosti několikrát svléknou.A kuřátka jsou taky žlutá..... :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 22:45 Hanča Re: Nadka
v místě kde mám tato mimina, mívám občas nádherného křižáka, ale je hnědý se světlým křížem, tato mimča jsou žlutá, už se těším na rozluštění záhady. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 22:18 Žena Nadka [214] Re: Hanča
Já jsem je měla v místě,kde byl křižák.Přesný druh nevím.Myslím,že jsou to křižáčci.Ale radši počkáme na odborníky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 18:32 Hanča – pavoučí rojení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, také mám dotaz, na jméno pavoučků a docela bych se o nich něco dozvěděla.
Na zahrádce pod květinovým truhlíkem jsem včera před deštěm objevila pavučinku se skupinkou maličkých pavoučků, nejprve jsem myslela, že to je nějaký druh mšic, ale běhalo to po pavučince.
Tvorečkové jsou v tělíčku 1mm malí, žlutí a na zádech mají černý trojúhelník, připadá mi jako vykřičník. Na prvním fotu jsou v klidu, schoulení v klubko, asi schovaní před deštěm. Když jsem se jich dotkla prstem rozeběhli se na všechny strany,
Dnes mají pavučinu rozsáhlejší a běhají stále sem tam.
Snažila jsem se udělat co nejlepší foto-záběr, ale pavoučci byli moc malí a rychlí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 20:38 Petka a Romca – pavouk
Fotka k příspěvku Dobrý den,prosíme o identifikaci tohohle pavouka.Nikde jsme ho nemohli najit.Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 17:38 Tom – Identifikace
Fotka k příspěvku Zdravím, můžu se zeptat co je tohle za pavouka? :)
Velikost cca 1-1,5cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2015 20:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Kral_Bramborovych_Lidi
Není to nebezpečné. Narozdíl od svých jižních příbuzných jsou snovačky domácí, hnědé a další maximálně jen nepříjemné nějakým tím náhlým vyběhnutím odněkud (třeba po vyndání knížky z knihovny) vesměs ale za účelem zdrhnout a co nejrychleji se zas ukrýt ;-), popř. početnými kokony zavěšenými v pokojových rostlinách, za nábytkem, nebo v nějakém tom terku. Nikdy se nesnaží kousat a pohubí fůru obtížného hmyzu co třeba přes léto nalétá do bytu. Pro nepavoučkáře jistě nejsou zrovna pěkné, rozhodně jde ale o docela užitečné spolubydlící :-)

Jednu takovou mám zrovna ve sklenici od zavařeniny a zrovna si tam dělá mezi větvičkami kokon (vběhla mi náhodou do ruky když jsem vytáhl kabelu s uskladněnými kořeny bahenních borovic pro přípravu nového akvárka). Jedovaté potvory mi kvůli malé nesmí do domu, životní projevy černých vdov ale tahle mrška na výsost solidně (a bez rizika) supluje, navíc je úplně putna když si její miniaturní potomci najdou cestičku z nádrže ven. I dospělí jedinci neohrozí ani myš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 20:01 Muž maty [15] - Ještěři
Neni nebezpecny :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2015 19:23 Kral_Bramborovych_Lidi Re: poltergeist
Dekuji :-D ale spise by me zajimalo co je to presne popripade jestli to neni nebezpecne nikde jsem presne tohodle pavouka na internetu nenasel
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.04.2015 21:40 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Karal_Bramborovych_Lidi
nějaká snovačka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2015 15:52 Karal_Bramborovych_Lidi – Kempi mi to ve sklepe
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevite prosim vas nekdo co je zac tenhle pavouk? nevypada moc kamaradsky :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.04.2015 07:15 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Nikola
Přesně tohle jsem minulej tejden chytil ráno ve vaně, takže šel do terárka k chamíkovi jako zpestření stravy. Mám radost, když mi krmení pro ještěra přijde samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2015 01:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Monika
Žádný tuzemský pavouk není toxicky významný. Neřeš to. Podle fotky lze určit tak akorát prd, pejskovi v boudě každopádně spolehlivě vyzobe blechy... pokud mu ty potvory naběhnou do sítě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2015 18:33 Monika – Neznám jméno.
Fotka k příspěvku Čau, zdravím :-)
Při veškeré snaze jsem hledala na internetu a nemůžu najít jméno těhle hmusákůů, co jsme našli u pejska v boudě. Přes zimu jsme neuklízeli a pak jsme našli tohle. Celkem mě to vyděsilo a měla jsem strach a pořád mě to šrotuje hlavou. Fotka není moc kvalitní ale zajímala by mě odpověď na otázku CO JE TO ZA DRUH. A popřípadě jestli není možný že je jedovatý. Vypadá jako baterka X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2015 19:28 Tom007 – pavouk - Neznámý
Fotka k příspěvku Nevíte někdo Prosím , co je to za pavouka , byl v garáži a byl velký asi 5 cm , bohužel nemám fotku ze předu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 22:08 Žena Nadka [214] Re: maruš
V knížce píší 1-1,8cm délka těla. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2015 20:46 maruš – dotaz
Ještě by mě zajímalo, jak nejvíc může být velký pokoutník?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:23 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Jan
fotka nic ale řekl bych že to bude nějaký pokoutník
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 16:37 Jan – Pavouk chlupaty hnědo zelený
Fotka k příspěvku Dobrý den, netušíte co je to zač? Nepřijde mi, že by to byl úplně normalní pavouk charakteristického pro Valašsko. Mám podezření že jsem si ho dovezl z Maďarska.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2015 22:48 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nikola
běžný pokoutník domácí, není důvod k panice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2015 22:40 Nikola – pavouk
Fotka k příspěvku Dobry den objevil se nam doma pavouk a ajo bratrovi ve vedlejsim byte mohl by mam nekdo poradit jestli je jedovaty a nebo a jakeho pavouka vubec jse .. dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.03.2015 23:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
Máš recht. Teď si ale vem, že např. o existenci tuzemských snovaček jsem se dozvěděl až před dvěma třemi roky při nahlédnutí do jednoho prázdného terka ve zveráči - ranec kokonů a ranec babouků. Prvně jsem se na základě tvaru těla lekl: "Ty vole, černý vdovy!!!" Pak mi docvaklo, že mají jiné zbarvení... finálko si koupil německou brožuru o středoevropských pavoučcích a zjistil, že snovačkovitých zde žije endemicky ranec (a cokoli není černočervené, není nebezpečné) :-D

Když už jsem věděl čeho si všímat, zjistil jsem, že jich u nás za skříněmi žije nejmíň dvakrát tolik co nohatých pokoutníků a k tomu tak dva tři druhy, co si netroufnu někam zařadit (jeden z nich bude patrně slíďák, křižáky na oknech samozřejmě nepočítám). Bližší průzkum s brožurou v ruce u nás doma mi zrušila až Alicina dcera Adélka (P. vitticeps), která se přibližně od Vánoc zabydlela výhradně za skříněmi a dokonale to tam vybílila. Dodnes nežere cvrčky (totální nezájem) - přestože jsem ji neviděl půl roku žrát, je nejtlustší z Aliciných dětí :-D a průběžně se pokouší vlámat k našemu poslednímu sklípkanovi, zjevně za účelem okamžitého sežrání smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:47 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
fotka chelicer by nám to rozluštila
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 22:27 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: poltergeist
No já na to taky čučel jak tele na nový vrata coze . Přes tuzemské pavouky sice přes veškerou snahu dost plavu (u nás žijí stovky, možná tisíce druhů pavouků, z nichž rozpoznám alespoň rámcově jen zlomek - kdo třeba zná lesní pidipavoučky s očima na periskopu dvakrát delším než je jejich tělo?), odborné příručky se bohužel zabývají většinou jen výběrovými rody a druhy z tropů a subtropů, čili co není dost velké nebo jedovaté nikoho nezajímá.
Sklípkánka jsem doposud "live" neviděl, čili se nesnažím určit "na beton", bez mikroskopu a páně Kovaříkovo znalostí bych si to tak jako tak neštrejchnul ;-), jen mi takhle podle fotky připadá.
Pokud jsem se ale trefil, že nějakým zázrakem Jendeliiin nakráčel do bytu Atypus (nevím jak a nevím proč), pak jen blednu závistí ;-) . Já chci taky! tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.03.2015 09:55 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: jefisale
Ano, jde o Maloočku smaragdovou (Micrommata virescens - Clerck, 1757). Vcelku běžný a neškodný druh... Příště prosím nezakládejte nový thread.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 04:47 jefisale Re: jefisale
Tak jediny z ceskych me napada maloocka smaragdova - samice...

Pokud nekdo poradi budu vdecny. Mi 3 retrieveri o to maji vcelku zajem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2015 04:36 jefisale – prosim o pomoc identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Zdravim. Tento pestry 4 cm jedinec nalezen v rodinnem dome v jiznich Čechách. Není tu sam a proto prosim o radu, mam mirne obavy ze zavleceneho druhu. Omlovam se za diakritiku pisi z mobilu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2015 18:17 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: fajfmen
Na první kuk to tak vypadá, ale přijde mi podivný, že by se objevil v bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 22:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Jendeliiin
Himl Laudón! Není to náhodou vzácný sklípkánek rodu Atypus?
Jestli ano, pak máš doma raritu, kterou já např. viděl zatím jenom na obrázcích ;-). V tom případě by šlo o tuzemského, jen ostrůvkovitě se vyskytujícího skrytě žijícího pavouka (skutečně blízce příbuzného povětšinou neporovnatelně větším sklípkanům - a jako většina z nich člověku naprosto neškodného). V zásadě jde o jediný rod z okruhu těchto archaických pavouků žijící mimo tropy a subtropy. Prakticky jde o "živoucí fosílie", jejichž cca šedesáticentimetroví předkové byli současníky trilobitů. Od těch dob se příliš nezměnili, jen se hodně hodně zmenšili... U nás žijí, pokud vím, dva druhy.

Jéžiš, Ty máš kliku! Potkat tohle doma já, hned bych zařizoval adekvátní terko, mršku vykrmoval, hýčkal, hned se poohlížel po partnerovi / partnerce... a děsně se chlubil na netu :-D ;-)
Samičky se dožívají přibližně 10 let a venku si těsně pod povrchem substrátu vyrábí i přes metr dlouhé punčoškovité pavučinkové obytné nory maskované hlínou a kdejakým dalším bordelem, které pak prakticky neopouští :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2015 21:57 Jendeliiin – identifikace
Fotka k příspěvku Kamaradi. Potrebuju poradit. Toto jsem potkal ve sve kuchyni. Zda se mi to jak mlade sklipkana. Je mozne ze se nekomu v baraku narodil kokon a uteklo to? Dekuji za odpovedi ktere u me nevyvolaji paniku. Dekuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2015 20:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: maruša
Pokoutník. Rozpětím nožek náš největší (člověku naprosto neškodný, spíš naopak požíráním různých breber užitečný) pavouk žijící snad za každou skříní :-) . Dělá si takové punčoškové obytné pavučiny, lapače prachu a dalšího bordelu, co každého dohánějí při odsunu nábytku kvůli malování k šílenství - takové ty obrovité, protáhlé a ulpívavé chuchvalce :-D
Mimo úkryty lze většinou potkat putující samce hledající samičky, tohle ale nemá na pedipalpách bulby (pářící orgány na předních pacičkách), čili, jestli je to dospělé, vyfotilas holku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 16:49 maruša – co je to za pavouka
Fotka k příspěvku Ahoj, moc by mě zajímalo, jaký druh pavouka nás navštívil. Omlouvám se za kvalitu fota, ale dost jsem se ho bála, protože byl fakt dost veliký. Děkuji za odpověď. ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 20:50 lui Re: fajfmen
Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2015 20:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: lui
Patrně nějaký druh snovačky, pavouček příbuzný neblaze pověstné černé vdově. U nás jich žije několik druhů, z nichž ale žádný není člověku nebezpečný. Pokud Ti takoví budou bydlet někde za skříní, jakmile Ti v létě nalétá do bytu obtížný hmyz (komáři, mouchy...), tyhle potvůrky jej budou baštit... Veskrze užiteční spolubydlící :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2015 16:13 lui – pavouk s bílou tečkou
Fotka k příspěvku Ahoj při úklidu balkonu po zimě jsem objevil tohoto pavoučka.Měl zajímavou jednu bílou tečku na zadečku,nikdy jsem takového neviděl ale nejsem odborník :-)Délka cca 2 cm,pomůže někdo s určením druhu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2015 12:07 Dan Pav... – Černý pavouk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, v pokoji jsme našli černého pavouka s poměrně větším zadečkem na kterém jsou nezabarvené šedé tečky. Jeho tělo má asi centimetr s nohama cca 2 cm. Na nohách má takové jak kdyby žíhání.
Poraďte prosím, o jakého pavouka se jedná.
Za kvalitu fotek se omlouvám
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2015 19:02 PETR A MÍŠA – CO TO JE ZA PAVOUKA ?
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2015 09:42 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2015 18:47 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: radoslav
Ahoj, jedná se o štírka domácího, patří mezi pavoukovce..;-) Taky ho doma občas potkám :-) Je to dobrej pomocník, likviduje roztoče apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2015 16:12 Muž radoslav [1] - Obojživelníci
Fotka k příspěvku moja holka si nasla tuto potvorku v izbe. nieje to najlepsia fotka ale mozno sa vam podari urcit druh. za odpoved dakujem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 22:07 elis – Díky
Díky a mají i ten "ostnatý" kokon? Díky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2015 23:47 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: elis
je to nějaký druh snovačky podle toho jak je hranatá tak bych řekl že to bude snovačka hranatá. Na snovačky v domě pozor, je to pěknej bordel, kterýho se budeš těžko zbavovat.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [24] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=1151