Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2016 22:15 Muž Pasyok [37] Re: Tomáš M.
Áno, len byť opatrný, uhryznutie je dosť nepríjemné a pre špecificky oslabených jedincov hrozia aj zdravotné komplikácie. Obozretne a bezpečne odchytiť a pustiť do prírody, najlepšie niekde na lúku ďalej od ľudí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 23:19 Tomáš M. – Zapřednice?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den dnes k nám přišel na návštěvu tento pavoucek , je to to co si myslím? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 15:34 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Horse001
A ešte som sa chcela spýtať, v čom máme poradiť? Dobre, je tam ale čo je na tom??? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.07.2016 15:33 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Lucie
Aké veľké to je? Z fotky to môže mať aj meter alebo dva centimetre ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 18:19 Lucie – hnízdo/pavučina/líheň
Fotka k příspěvku Dobrý den, včera v lese jsme našli na větvích tuto věc...nejdříve se to zdálo jako naplá kůže,kostra, ale při bližším ohledání je jasné, že se jedná nejspíš o pavučinu. Poradíte někdo?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 10:59 Eva Adámková – Prosta o identifikaci pavouka
Fotka k příspěvku Dobrý den,
včera se mi po pokoji proháněl tento pavouček, neví někdo, o jaký druh se jedná, prosím?
Předem velice děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 22:31 Honza Re: AraneidaeCz
Děkuji za označení,chvíli jsem na netu hledal a je to zřejmě Nephila clavata(nefila kyjovitá).
Foto jsem pořídil při pracovní návštěvě v Japonsku(mohu dodat i GPS souřadnice).Na můj vkus dost velký pavouk :-) ,ale nikde jsem se nedočetl jestli je nějak člověku nebezpečný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2016 21:05 Martina Re: Horse001
Ty červené skvrny měl na stranách zadečku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2016 22:43 martina Re: Horse001
zadl je ze strany na zadecku...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 11:27 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Honza
Omlouvám se, není to křižák Argiope, ale nějaká Nefila :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 09:14 Honza Re: AraneidaeCz
Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 07:52 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Honza
Honzo, je to křižák rodu Argiope. Odkud fotka pochází? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 07:50 Muž AraneidaeCz [69] - křižákovití pavouci (Araneidae)Re: Honza
Honzo, jsou to mety temnostní (Meta menardi). Nechejte je tam, jsou užitečné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2016 00:24 Honza
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, byl jsem se po letech podívat do sklepa na chalupě a tam je strop poset těmito pavouky.Jsou celkem macatý je vidět že se mají dobře o to hůř to vidí má žena.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2016 23:08 Honza – Poradí mi prosím někdo co je to za druh?
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 22:52 Milan V – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pravděpodobně přinesen s kokosovou palmou. Velikost zatím cca 4-6mm,ja jich poměrně velké množství nelze se jich zbavit.Můžete někdo poradi co je to za druh a jestli není jedovatý?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 13:53 Pavel – Pavouček v Chorvatsku
Fotka k příspěvku Lepší foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 13:32 Pavel – Pavouček v Chorvatsku
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o pomoc s identifikací pavouka. Objevil se u nás v pokoji v Chorvatsku a jsme zvědaví. Délka asi 8-9cm. Chudák byl vyděšený víc než my a tak jsme ho pustili zpět do přírody. Dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2016 12:56 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Martina
Kde ma tie cervene skvrny? Ja ich tam nevidim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 16:53 Martina – černý pavouk
Fotka k příspěvku Dobrý den.Objevil se nám na chalupě tento pavouk - černý a červenými skvrnami,cca 5cm velký.Co by to mohlo býtt?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 12:38 Žena Horse001 [2] - JeštěřiRe: Anina
Pavuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 11:38 Anina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2016 11:31 Anina – co to je
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosim vas co je toto ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 18:44 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Jara
Přesně tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 17:18 Jara Re: Jara
Tak uz to vim Meta Temnostni, celkem bezny druh pavouka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2016 14:20 Jara – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, objevila jsem ve sklepe hnizdo techto pavouku. Poradi mi nekdo, co je to zac.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2016 21:35 Mirek Re: VaJzi
Moc ti VaJzi děkuji za určení. Musím přiznat, že jsem dosud netušil, že takový zajímavý pavouk žije v naší přírodě! Byl jsem si prakticky jistý tím, že někomu utekl z terárka sklípkan, jen jsem netušil, jestli je nebezpečný pro člověka. Po přečtení článků o něm jsem ale klidný a rád, že bydlí u nás na zahradě (Petřvald 73541). Zdravím. Mirek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 19:46 Majka Re: Araneidae-cz
Moc děkuji za odpověď. Zbyl mně jen fialový flek, ale to určitě zmizí. Ještě jednou dík. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2016 11:44 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Mirek
Jedná se buď o Sklípkánka černého (Atypus piceus) nebo o Sklípkánka pontického (Atypus muralis). Bez makro fotografie, ale přesně nevím :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 21:01 Mirek – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Pomozte mi prosím s určením tohoto pavouka. Foto ve velikosti cca 2 cm. Děkuji. Mirek
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2016 10:17 Araneidae-cz Re: Majka
Ahoj, Majko,
vypadá to na křižáka podkorního araneidae-cz.sweb.cz/…
Plašit nemusíš, jeho jed není tak silný, že by Ti ublížil :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 00:44 Majka – Pavouk
Fotka k příspěvku Dobrý večer, dostal se mi do postele ( asi s peřinou, větrala se na balkóně ) tento pavouk a kousl mě do nohy. Prosí, co je to zač. Mám začít plašit ? Moc děkuji za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 00:12 loky Re: lísky
Asi Lasiodora parahybana, ale jist si nejsem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 21:16 lísky – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den.Prosím o radu,co mám za pavouka.Je starý 3,5 roku,cca 6 svleků.V životě ho nikdo neměl na ruce.Při lovu z něj dost stříká jed.Předem moc děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 08:47 araneidae-cz Re: Ludmilah
Pavouk od Ludmilah rozhodně není křižák mramorovaný (ten se navíc nevyskytuje v budovách). Pravděpodobně se jedná o Snovačku půdní (Steatoda triangulosa) :-)

O křižáku mramorovaném více na araneidae-cz.sweb.cz/… ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2016 08:43 araneidae-cz Re: Filips
Ahoj, jedná se o samečka nějakého křižáka, z fotografií druh nelze určit :( Možnost, že pochází z USA nemohu vyloučit, ale spíše to bude nějaký český křižák. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 13:25 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Josef Lu
Ahoj,jak píše Nadka, jedná se nejspíše o hryzce zahradního(vodního), záleží jak je velký, možná by to mohl být i hraboš? ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2016 08:35 Žena Nadka [214] Re: Josef Lu
Jestli je velikostí jako krtek,podle mého je to hryzec.Může být i větší.S těmi jsem se bratrsky dělila o úrodu brambor-třetinu já,dvě třetiny oni.Kdyby ta díra pod řadou brambor byla rovná viděl bys pod dvaceti metrovým řádkem na druhou stranu.Když jsem vyrývala brambory,občas mi vyběhl pod nohama.Někdo by ho duchapřítomně zabil,ale já čučela,jak je to nádherné zvířátko,které jsem k nepříčetnosti nenáviděla.Hlavně,když na něj svítilo sluníčko,krásná srst,dobře živený...Jo,těch se těžko zbavuje.Vyhráli oni,už nepěstuji brambory.V zahradě dokáže sežrat všechno.Zlatý krteček,ten jenom ryje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 20:16 Filips – pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mohu se zeptat, co by toto mohlo být za pavouka? Manželka se obává, zda jsme si pavouka nepřivezli z USA. :) Dle mého jeden z nejběžnějších českých pavouků. :) Měří asi 1,5 cm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 15:38 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Ludmilah
Takhle z paty bych tipl Křižáka mramorovaného...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 14:19 Ludmilah – Nějaký pavouk
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nevíte co je tohle za pavouka? Našla jsem ho doma pod stolem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 16:43 Josef Lu – Identifikace hlodavce
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Při odchytu hlodavce, který mi likvidoval rostliny na záhonu se mi podařilo chytit do pastičky na myši živočicha, o kterém nevím co je zač. Dokázal zlikvidovat salát tak, že jej odhryzal v úrovni terénu od kořene. Poté zmizel i kořen a následně zatáhl do díry i menší salát. Dále během jednoho dne mi zmizely ze záhonu tři rostlinky paprik. Zbyly pouze stopy po jejich zatažení do díry, ale tyto byly zahrnuty hlínou. Při bližším zkoumání záhonu jsem objevil několik cestiček vedoucích od jedné rostliny ke druhé. V jeden moment jsem našel díru vedle salátu a bylo vidět jak byl salát ze strany okousán.
Přikládám fotografie a prosím o identifikaci a návod jak ho vyhnat ze záhonu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2016 14:28 Wacki – Pavoučí mamina
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravíčko, chtěl bych se zeptat, co je tohle za frajerku? Předpokládám, že v tom "vajíčku" dole jsou minimálně stovky dalších potvůrek, co? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.06.2016 10:26 Muž Pasyok [37] Re: petr
Pravdepodobne si alergik, lebo tvoja reakcia nebola bežná. :-) A bolesť hlavy s tým pravdepodobne súvisela ako placebo efekt. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 09:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: petr
Co je toto zase za blbost??? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2016 04:43 petr
Minulý rok mě kousnul do té doby mě neznámí pavou až tady na tom webu jsem zjistil že je to ten pokoutnik, jediné co mi bylo je to že mě brneli ruce místo bylo oteklé jak od vosi a bolela mě chvíli hlava. No pisu to jsem jen aby si lidi nemyslela že zrovna pavouci v cr jsou nejak nebezpecni, ještě jsem neslyšel o úmrtí po kousnutí pavoukem u nás. ❤
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2016 14:53 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Janina
Zdravíčko, jedná se o pokoutníka (vzhledem ke kvalitě fotky, je druh nejistý). Absence tří nohou může být zapříčiněna buď zbytkovým působením Černobylu nebo o ně prostě někde přišel... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2016 22:44 Janina
Fotka k příspěvku DOBRY DEN.MUZETE MI PROSIM NEKDO IDENTIFIKOVAT TOHOTO PAVOUKA?CHYTLA JSEM HO U ME DOMA A NETUSIM CO JE ZAC.JE VELKY CCA 3CM A MA POUZE 5 NOHOU
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2016 08:35 Muž Pasyok [37] Re: Beata
Čiernej vdovy sa v našich podmienkach obávať rozhodne netreba. ;) S fotky ale presný druh rozoznať neviem, ak by bola ostrejšia možno by som vedel. Ale niekto skúsenejší snáď poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2016 20:56 Beata Re: Beata
Fotka k příspěvku
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí • Zobrazeno 3352x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1214?od=851