Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 23:18 jerry Re: VaJzi
Díky za odpověd. Prošel jsem si křižáky a mohl by to být Křižák čtyřskvrnný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 14:15 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Pavel
Dobrý, na toho mi přišel moc tmavý :-O Ale hlavně se mi nezdálo uspořádání očí (proto jsme chtěl lepší foto)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2014 14:12 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: jerry
Mohlo by jít o některého z Křižákovitých (Araneidae; např.: Křižák mramorovaný), ale takhle odspodu toho moc nepoznám...
Mmch. pěkná fotka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2014 23:04 jerry - Bezobratlí
Fotka k příspěvku Ví někdo....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2014 15:00 Pavel - BezobratlíRe: VaJzi
...jo tak už jsem získal odpověď - kdyby to někoho zajímalo - je to prý "lovčík mokřadní"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 16:40 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Pavel
Chtělo by to detailnější (ostřejší) foto očí, ale podle abdomenu bych řekl, že se jedná o zástupce Slíďíkovitých (Lycosidae).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 16:39 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Laďa
Nedostatek informací k určení. Každopádně nevypadá, jako žádný z mě známých nebezpečných druhů...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 16:29 Pavel - BezobratlíRe: Pavel
Fotka k příspěvku ...a z anfasu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 16:28 Pavel - BezobratlíRe: Pavel
Fotka k příspěvku ...a ještě doplňuju fotky... je tam pěkně vidět "kresba" resp. tečky na zadečku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2014 16:21 Pavel - Bezobratlí – Co je to za pavouka
Fotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o identifikaci tohodle krasavce. Tušíte někdo?
Velikost včetně nožiček plusmínus 10cm. Na fotkách to možná není dost patrné, ale působí jemně sametovým dojmem (hlavně zadeček).
díky
Pavel
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 13:40 Laďa - Bezobratlí – Pavouk u nás na zaradě-co je zač prosím.
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2014 00:00 Žena Nadka [213] Re: KLÁRA
Pokud Ti moc vadí,chyť je do sklínky vyhoď ven.Dej jim šanci se zabydlet jinde. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2014 19:35 KLÁRA Re: fajfmen
Dekuji za odpoved. Ja samozrejme vim, ze jsou uzitecni, ale vseho moc skodi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.08.2014 22:51 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: KLÁRA
O dva příspěvky níž jsem něco takového vypsal Míše - prostě nějaký pokoutník, úplně běžný mrňavý pavouček (skutečně velký je akorát jihoamerický sklípkan Theraphosa blondii s rozpětím pacek okolo 30 cm :-D ). Pokoutník si pavučiny staví a na kořist číhá přesně v těch místech kde se s oblibou zdržují a líhnou švábi, cvrčci, štěnice a blechy, tzn. za skříněmi, pod podlahou atp. (jen dospělí samečci opouštějí úkryty výhradně za účelem vyhledání partnerek pro reprodukci, nic jiného je v tu dobu nezajímá a proto se občas nechají nachytat někde na otevřeném prostranství).

Zmínění příživníci si do bytu při absenci věčně hladových predátorů spolehlivě najdou cestu, takže se ti vyhubení těchle strááášně nebezpečných osminožců vážně vyplatí. Být tebou začnu Arpalitem, Biolitem atp. a kdyby to neklaplo, přeřadil bych na najmutí si deratizační (resp. desinsekční) firmy vybavené něčím silně rakovinotvorným ;-). Po vymordování starousedlých pavouků si to tam obratem zabydlí noví, budeš-li je ale potírat důsledně, můžeš se zde do roka a do dne zeptat třeba na to jak se zbavit blech co tě štípou každou noc ;-) . Takže jen houšť a vesele pokračuj na sebezničení likvidací užitečných tvorů hledících si svého. Držím palce :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2014 22:18 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Honza
Ono takhle - spousta pavouků si je dík totožnému životnímu stylu natolik podobná, že ani některé zcela nepříbuzné druhy nelze na pohled odlišit (není to jen u nich, kryptické druhy se vyskytují napříč celým živočišným spektrem) a u nás jich žije ranec. Tvá fotka je bohužel neostrá, krom toho že je ten pavouček asi docela "velký" na naše poměry, si netroufnu odhadovat nic. Rozhodně Tě ale "nesežere", ani mediálně do olbřímých parametrů přifouknutá zápřednice se rozhodně nepokouší číhat na člověka za účelem megaprudcesmrtícího uštknutí :-D
Nech pavouka pavoukem a prostě ho ignoruj - jeho vlastní prioritou je vyhnout se tvoru tisíckrát většímu než je sám a kterého se bojí, tedy Tobě. Prostě si někam zaleze a bude si tam chytat brebery (které rozhodně nechceš mít např. ve špajzu) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 18:57 KLÁRA - Ještěři – Pomooooc
Fotka k příspěvku Dobry den. Prosim co je toto za pauvouka a jak se jich doma mam zbavit. Je tu uz asi tak dvacaty behem jednoho mesice. Nekteri byli opravdu obri. Mam je po celem dome a opravdu se pavouku bojim.Jak je mam vypudit, pokud mozno aby se uz nevratili? Dekuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2014 08:56 Honza - Ještěři – DRUH PAVOUKA
Fotka k příspěvku Dobrý den, pomůžete mi s identifikací pavouka. Po zprávách v TV mám snad už fobii:)) Je asi 1,5 cm dlouhý, podlouhlý tmavě zelený zadeček,tmavě hnědé telíčko, světle hnědé nohy u těl působící zeleně. Vpředu dvě kusadla poměrně mohutná. Díky Honza
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.08.2014 20:47 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Míša
Jeden z mnoha u nás žijících druhů křižáků. Např. panelákové balkony jsou pro řadu z nich ideálním prostředím, ve kterém se samozřejmě také páří a samice poté v kokonech odchovávají kvanta maličkých. Mrňata se nějakou dobu po vylíhnutí zdržují v blízkosti matky a přiživují na její kořisti (to je těch Tebou zmíněných "snad 50"), poté co odrostou se ale vydávají svou vlastní cestou někam jinam a na místě zůstává dál jenom ta máma.
Pokud chceš mít po každém vyvětrání bytu v létě doma hromadu much, postříkej pavučinu a její blízké okolí Arpalitem. Většinu těchto stanovištních (pro člověka neškodných) predátorů tím spolehlivě vyhubíš a obtížný hmyz se bude mít nějaký čas dobře :) ;-)
Varianta B - nech je v klidu a jen občas stáhni staré pavučiny. Křižáci si každou noc vyrábí nové lapací sítě, smáznutí té která vypadá staře a nepoužívaně tím pádem ničemu neškodí. Pokud spolu s ní nesejmeš i někde poblíž sedícího pavouka...


Nezlikviduj si ochránce čistého zdravého domova jen proto, že Ti připadají oškliví. Ty starožitné "babské povídačky", o tom že pavouci nosí štěstí, nevznikly jenom tak zbůhdarma - v době morových epidemií (roznášených nakaženými blechami) či bahenní horečky a žluté zimnice (komáři) nezřídka v dočista vysmejčených domácnostech pomřeli všichni, zatímco pavučinami ověšené chajdě babky kořenářky se nákaza vyhnula (tu moudrou paní potom beztak nejspíš upálili na hranici, čili to fakt nevyhrála), dost to ale napovídá o stále se opakující tendenci lidí nepoučit se z tisíciletých zkušeností předků a zas a znova si "naběhnout" jen kvůli neopodstatněným předsudkům... Vyhubíš pavouky? Přivítej štěnice, šváby atp. spolu s jejich "vlastními" parazity, z nichž je řada využívá jenom jako mezihostitele na cestě do našich vlastních těl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2014 20:23 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Mohy
Patrně to bude dospělý putující sameček nějakého slíďáka - to jsou v našich končinách celkem běžní člověku neškodní pavoučci kapánek větších rozměrů (kratší nohy než u pokoutníků, ale robustnější tělo). Osobně bych "od oka" rozpoznal nanejvíš typický exemplář slíďáka kouřového, jenže tenhle při zhruba stejné postavě nemá jeho jemnou kresbu. Čili nic přesnějšího si z palce nevycucám :-D
Narozdíl od středomořského slíďáka tarentského (původního nositele názvu tarantule přeneseného později, za časů dobývání Jižní a Střední Ameriky, na nejmíň desetkrát větší sklípkany) není toxicky významný a lidskou kůži nejspíš ani nedokáže prokousnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 20:53 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Karel
Fotka k příspěvku Vypadal takto?
Pak by šlo o Běžníka lichoběžníkového - Pistius truncatus (Pallas, 1772) ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.08.2014 20:09 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Míša
Ahoj, také bych se přikláněl ke křižákovi (možná ještě nějaká snovačka...). Každopádně jedovaté to není, ale zbavuje Vás obtížného hmyzu (alespoň částečně). Jakýmkoliv postřikem proti hmyzu je vypudíte... Ovšem chcete si zlikvidovat štěstí? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 08:59 Žena Nadka [213] Re: Míša
Podle mne je to některý z křižáků,ale nejsem odborník,abych určila přesně který.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2014 00:10 Míša
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím, co je to za pavouka? máme jich na balkoně asi 50!! Už nevím co s tím, nejdřív jsou malý a pak takhle vyrostou.. Už jsem uklidila celej balkon a furt tam jsou..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.07.2014 00:37 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Jiří Klein
Pokoutník? Ti bývají velicí a dlouhonozí (na tuzemské poměry). Typovat konkrétní druh si ale neštrejchnu. Vzhledem k bulbům na pedipalpách jde o dospělého samečka ;-)

Prostě úplně obyčejné pavoučisko žijící snad za každou skříní v každém bytě spolu s mnohem četnějšími snovačkami domácími (hnědé příbuzné "černých vdov", které ale vůbec nejsou nebezpečné člověku) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.07.2014 23:21 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Jiří Klein
Ahoj, fotka je velice nekvalitní, ale myslím, že se jedná o Pokoutníka tmavého (Tegenaria atrica). Vypusťte ho, bude rád ;-)

Ještě bych rád dodal, že lidi dnes kvůli pavoukům "vyšilují" častěji než dřív. Dávám to za vinu médiím - dělo a děje se to například s "bojovými plemeny" psů. Oni chtějí jen šokovat, aby natáhli čtenáře a posluchače. Hodnota informace tak ustupuje do pozadí před exkluzivitou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2014 12:49 Jiří Klein - Bezobratlí – Pavouk nalezen v přízemí paneláku v Praze 9
Fotka k příspěvku Dobrý den, v paneláku nalezený pavouk má celkové rozpětí (křížem) nohou 9 cm, délka těla s kusadly 19 mm. Jedna přední noha chybí. Protože má poněkud odlišnou kresbu na zadečku než pokoutník domácí, můžete mi pomoci ho identifikovat, jestli je neškodný a mohu ho vypustit do přírody? Ta sklenice je od medu, šířka vroubkovaného dna je 7,5 cm.

Díky, s pozdravem Jirka

 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2014 23:17 FrenkeeS - BezobratlíRe: FrenkeeS
Tak nic sroloval jsem diskuzi a našel stejný obrázek je to křížák pruhovaný, omlouvám se za spam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.07.2014 23:15 FrenkeeS - Bezobratlí – Co to je za pavoučka ?
Procházel jsem se na louce a nešel tohodle "macka" :-) chtěj bych se zeptat co je to za druh
fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 18:30 Karel - Bezobratlí – Ahoj, mám dotaz :)
Fotka k příspěvku Dnes jsem měl možnost na chalupě pozorovat, pro mě absolutně neznámého pavouka, zkusím ho popsat, protože foto se telefonem moc nepodařilo,
Takže popis, když jsem ho objevil, byl složený jako krab, nevěděl jsem co to je, tak sem do toho šťouchnul..objevili se 4 dlouhé hnědé nohy se světlými pruhy, což mi na pavouka přijde málo, tak jsem ho otočil, a vespod měl ty 4 zbývající, jenže asi 4x kratší a žluté, zadeček měl taky atypický,
zakončení bylo rovné, na obrázku je zadeček nahoře, vespod měl hnědozrzavé chloupky a otvor( asi na pavučinu )ohraničen černými chloupky, nejvíce mě tedy zarazily jeho nohy a to je je defakto hranatý a ne oblý jak jsem zvyklý, děkuji za odpověď palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2014 03:02 Mohy - Bezobratlí – Idenitfikace pavouka
Fotka k příspěvku Zdravím vespolek,
pomůžete mi identifikovat tohoto pavouka? Nalezen doma, většinou se potkáváme s Pokoutníky tmavými, tento druh vidím poprvé.

Předem díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 14:28 Žena Nadka [213] Re: Martin
Nejsem odborník,ale podle chytré knížky se to podobá pokoutníkovi,ten tě zbavuje létajícího hmyzu.Možná mě kluci-odborníci opraví... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 13:11 Martin – Poradí mi, prosím někdo..
Fotka k příspěvku ..co je to za pavouka, kterého jsem včera vyfotil před domem? Poměrně dost veliký a dost nesympatický:-))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 21:06 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Nessy
Bodejť hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2014 07:21 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
:-D Když jsem to viděla, tak jsem si taky říkala, že to nechápu. Já vždycky hledám jak můžu, abych nemusela zakládat X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.07.2014 23:21 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: martin
Lidi, nezakládejte furt nová vlákna o tom samém - v momentě kdy tohle píšu je daleko starší "Copak je to za pavouka?" jen ob řádek níž pod "Začátek s gekonem" hmm . Slučování duplicitních debat nás už v redakci vážně nebaví...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 11:03 Phallus - JeštěřiRe: martin
Tegenaria sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 12:29 martin - Ještěři – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Prosim o identifikaci pavouka. Nasel jsem do na kytce, kterou jsem koupil v ikea. Je to mistni druh nebo nejakej imigrant? Rozepeti nohou 5-6cm.
Podle me to vypada na nejakeho slidaka, ale nevim...

dalsi foto zde:
www.siman.eu/…
www.siman.eu/…
www.siman.eu/…
www.siman.eu/…

Diky za pomoc.
m.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2014 14:10 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: barra
Foto je extrémně nekvalitní a popis také žádný... Jak je velký? Nějaké anomálie ve zbarvení (na fotce vypadá jednobarevný)?
Každopádně by mohlo jít o některou ze skákavek (Selticidae) nebo možná slíďáků (Lycosidae). O jedovatého stepníka nebo zákeřnici se nejedná. Ani o zavlečený druh, bych strach neměl ;-)

Pavouci prý nosí štěstí, tak buďme rádi ...minimálně za to, že nás zbavují otravného hmyzu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 13:29 barra - BezobratlíRe: barra
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 13:28 barra - Bezobratlí – prosím, co to s námi bydlí pod jednou střechou?? :/
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebuji moc zachránit.. už od minulého roku nacházím u nás v bytě malinké skákající pavoučky.. nejčastěji u mého 5ti letého syna v pokojíčku, ten je nejblíže k vlezu na půdičku. Bydlíme v podkrovním bytě, tak mám obavu, jestli se nám něco nezabydlelo právě tam. Podařilo se mi natočit video z balkonu a z toho udělat pár nekvalitních fotek. Doufám, že mi poradíte a uklidníte, že to není nějaká tarantule nebo tak něco.. my se totiž pavouků šíleně štítíme..už jen natáčení toho videa mě stálo hodně nervů.. díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2014 20:05 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Petr
Křižák pruhovaný - Argiope bruennichi (Scopoli, 1772)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 19:33 Petr - Bezobratlí – Re: Co to je za pavouka? :)
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat co to je za pavouka? Jestli by mi někdo pomohl ho identifikovat :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 22:51 Monika - BezobratlíRe: fajfmen
Ale to jsem nemohla vědět.Každopádně děkuji,jsem chytřejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:21 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Monika
Drobná vsuvka - ani na území USA nežijí žádní pro člověka toxicky významní pavouci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 15:43 Monika - JeštěřiRe: Nadka
Jsi hodná.Už dopoledne jsem si ho našla a na 90% je to opravdu on.A je mi i jasné jak se tu dostal-s pampeliškama.Takže chudák,protože kdybych měla toto info už v noci,letí z okna.Jenže americká návštěva kterou máme mi na klidu nepřidala :-)Na druhou stranu mám tak poctivě uklizený byt jak snad nikdy.Děkuji za radu a příště budu zas chytat pavouky do sklínky a vypouštět ven :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 13:57 Žena Nadka [213] Re: Monika
Fotka k příspěvku Tak to asi byl on.Jmenuje se Lovčík hajní,zadej si název a najdi si víc fotek.Mám to ofocené z knížky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 09:41 Monika Re: Nadka
Nadko děkuji,aspon trochu jsi mě uklidnila.Tím,že byla na bedne s morčátky ,tak první co mě napadlo,že ji malý donesl s pampeliškama.Ale pavoučice byla divná-divný obdélníkový zadeček.A ta kulička byla puntíkatá a šla špatně rozmáčknout.Doufám,že mě tady neukameenují :-) Kdyby byl nejstarší syn vzhůru,vyhodí ji,nebo ji aspon na noc zavře do sklenky a ráno by jsme byli chytřejší.Takhle ted běhám po bytě a hledám pavoučí hnízda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 09:16 Žena Nadka [213] Re: Monika
Mně to připomíná pavouka,které vídám při pletí v zahradě.Mamina si pod bříškem nosí jakoby polystyrénovou kuličku.No,jenom jsem ho nikdy neměřila.Často tu kuličku hledám,když je náhodou při pletí rozdělím.Je prďácký,jak kuličku položím k pavoučici,hned se jakoby přicucne bříškem ke kuličce a valí pryč.Kolikrát jsem si říkala,jestli by ji i sama hledala nebo by to už neřešila.Na takové zkoumání už při pletí nemívám čas.Podle knížky mívá až 1,3cm tělo.A toho by sis opravdu mohla přinést s pampeliškou.A dočetla jsem se i to,že mamina hlídá i vylíhnuté prcky až 10 dní,udělá jim pod listama z pavučin zvon.Jenom nevím,jestli takhle si nosí kuličky i jiní pavouci.Na to jsou tady jiní odborníci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 08:13 Monika Re: fajfmen
Ano,výraz odporný asi nebyl na místě :-) Pro někoho to určitě byla pavoučí maminka,kterou jsem nemilosrdně zabila.Normálně pavouky vynáším.Ty bez kokonu plného vajíček.Jenže tato maminka mi seděla na bedně ve které mám čerstvě narozená morčátka. Mám malé děti,dcera je alergická na jakékoliv kousnutí a štípnutí hmyzem.A tento exemplář jsem nikdy v životě ještě neviděla.Stanujem v přírodě,chatu máme v lese a tam mi pavouci nevadí.Bratr pavouky ,stonožky a jiné "zvířátka" taky chová,jenže toto jsem měla v bytě :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 08:00 Monika Re: Střelec
Nevadí mi velcí pavouci.Bratr má sklípkany a nemám s nima žádný problém.Jenže pavouk s kokonem se mi doma zatím neproháněl.Nikdy jsem doma nic takového neviděla a už ani vidět nechci.Byla u mě kamarádka z USA a nevím,jestli ho třeba nedovezla s věcma.Doma mám malé děti,takže strach je na místě.Samozřejmě se omlouvám všem,kteří pavouky milují,ale pro mě pavouk není zrovna domací mazlíček ;-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [26] 27

Zpět na obsah sekce Bezobratlí Přidat příspěvek • Zobrazeno 3043x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1214-identifikace-pavouka?od=1251