Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Identifikace pavouka

 

NápovědaFórum » Bezobratlí » Identifikace 

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 27 Přejít na další stránku   1  
Identifikace pavouka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 11:03 Phallus Re: martin
Tegenaria sp.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 12:29 martin – Identifikace pavouka
Fotka k příspěvku Prosim o identifikaci pavouka. Nasel jsem do na kytce, kterou jsem koupil v ikea. Je to mistni druh nebo nejakej imigrant? Rozepeti nohou 5-6cm.
Podle me to vypada na nejakeho slidaka, ale nevim...

dalsi foto zde:
www.siman.eu/…
www.siman.eu/…
www.siman.eu/…
www.siman.eu/…

Diky za pomoc.
m.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2014 14:10 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: barra
Foto je extrémně nekvalitní a popis také žádný... Jak je velký? Nějaké anomálie ve zbarvení (na fotce vypadá jednobarevný)?
Každopádně by mohlo jít o některou ze skákavek (Selticidae) nebo možná slíďáků (Lycosidae). O jedovatého stepníka nebo zákeřnici se nejedná. Ani o zavlečený druh, bych strach neměl ;-)

Pavouci prý nosí štěstí, tak buďme rádi ...minimálně za to, že nás zbavují otravného hmyzu :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 13:29 barra - BezobratlíRe: barra
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2014 13:28 barra - Bezobratlí – prosím, co to s námi bydlí pod jednou střechou?? :/
Fotka k příspěvku Dobrý den, potřebuji moc zachránit.. už od minulého roku nacházím u nás v bytě malinké skákající pavoučky.. nejčastěji u mého 5ti letého syna v pokojíčku, ten je nejblíže k vlezu na půdičku. Bydlíme v podkrovním bytě, tak mám obavu, jestli se nám něco nezabydlelo právě tam. Podařilo se mi natočit video z balkonu a z toho udělat pár nekvalitních fotek. Doufám, že mi poradíte a uklidníte, že to není nějaká tarantule nebo tak něco.. my se totiž pavouků šíleně štítíme..už jen natáčení toho videa mě stálo hodně nervů.. díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2014 20:05 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Petr
Křižák pruhovaný - Argiope bruennichi (Scopoli, 1772)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2014 19:33 Petr - Bezobratlí – Re: Co to je za pavouka? :)
Fotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat co to je za pavouka? Jestli by mi někdo pomohl ho identifikovat :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 22:51 Monika - BezobratlíRe: fajfmen
Ale to jsem nemohla vědět.Každopádně děkuji,jsem chytřejší :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 19:21 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Monika
Drobná vsuvka - ani na území USA nežijí žádní pro člověka toxicky významní pavouci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 15:43 Monika - JeštěřiRe: Nadka
Jsi hodná.Už dopoledne jsem si ho našla a na 90% je to opravdu on.A je mi i jasné jak se tu dostal-s pampeliškama.Takže chudák,protože kdybych měla toto info už v noci,letí z okna.Jenže americká návštěva kterou máme mi na klidu nepřidala :-)Na druhou stranu mám tak poctivě uklizený byt jak snad nikdy.Děkuji za radu a příště budu zas chytat pavouky do sklínky a vypouštět ven :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 13:57 Žena Nadka [213] Re: Monika
Fotka k příspěvku Tak to asi byl on.Jmenuje se Lovčík hajní,zadej si název a najdi si víc fotek.Mám to ofocené z knížky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 09:41 Monika Re: Nadka
Nadko děkuji,aspon trochu jsi mě uklidnila.Tím,že byla na bedne s morčátky ,tak první co mě napadlo,že ji malý donesl s pampeliškama.Ale pavoučice byla divná-divný obdélníkový zadeček.A ta kulička byla puntíkatá a šla špatně rozmáčknout.Doufám,že mě tady neukameenují :-) Kdyby byl nejstarší syn vzhůru,vyhodí ji,nebo ji aspon na noc zavře do sklenky a ráno by jsme byli chytřejší.Takhle ted běhám po bytě a hledám pavoučí hnízda :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 09:16 Žena Nadka [213] Re: Monika
Mně to připomíná pavouka,které vídám při pletí v zahradě.Mamina si pod bříškem nosí jakoby polystyrénovou kuličku.No,jenom jsem ho nikdy neměřila.Často tu kuličku hledám,když je náhodou při pletí rozdělím.Je prďácký,jak kuličku položím k pavoučici,hned se jakoby přicucne bříškem ke kuličce a valí pryč.Kolikrát jsem si říkala,jestli by ji i sama hledala nebo by to už neřešila.Na takové zkoumání už při pletí nemívám čas.Podle knížky mívá až 1,3cm tělo.A toho by sis opravdu mohla přinést s pampeliškou.A dočetla jsem se i to,že mamina hlídá i vylíhnuté prcky až 10 dní,udělá jim pod listama z pavučin zvon.Jenom nevím,jestli takhle si nosí kuličky i jiní pavouci.Na to jsou tady jiní odborníci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 08:13 Monika Re: fajfmen
Ano,výraz odporný asi nebyl na místě :-) Pro někoho to určitě byla pavoučí maminka,kterou jsem nemilosrdně zabila.Normálně pavouky vynáším.Ty bez kokonu plného vajíček.Jenže tato maminka mi seděla na bedně ve které mám čerstvě narozená morčátka. Mám malé děti,dcera je alergická na jakékoliv kousnutí a štípnutí hmyzem.A tento exemplář jsem nikdy v životě ještě neviděla.Stanujem v přírodě,chatu máme v lese a tam mi pavouci nevadí.Bratr pavouky ,stonožky a jiné "zvířátka" taky chová,jenže toto jsem měla v bytě :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 08:00 Monika Re: Střelec
Nevadí mi velcí pavouci.Bratr má sklípkany a nemám s nima žádný problém.Jenže pavouk s kokonem se mi doma zatím neproháněl.Nikdy jsem doma nic takového neviděla a už ani vidět nechci.Byla u mě kamarádka z USA a nevím,jestli ho třeba nedovezla s věcma.Doma mám malé děti,takže strach je na místě.Samozřejmě se omlouvám všem,kteří pavouky milují,ale pro mě pavouk není zrovna domací mazlíček ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 07:20 Muž Střelec [71] - JeštěřiRe: fajfmen
Možná by nebylo od věci doporučit "vhodnou" četbu - Jiří Kulhánek: Cesta krve - Cynik. Aneb ja kse z arachnofobika stal milovník pavouků (bohužel - chutně upravených) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2014 01:56 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: Monika
Že bys trpěla arachnofobií? To je sice problém s kterým se moc nenadělá, na webu plném chovatelů pavoučkářů bych ale výraz "odporný" raději nepoužil. Někdo by se mohl naštvat a mě se fakt nechce tišit a pak promazávat hádky táhnoucí se přes půl vlákna ;-)
No a z fotky nelze poznat nic, je to jenom rozmazaná skvrna s nohama. V jednom ale můžeš být klidná - žádní člověku nebezpeční pavouci v ČR nežijí (tedy mimo dobře zabezpečená terária vědeckých ústavů, ZOO a některých nadšenců) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 00:26 Monika - Ještěři – co je to za pavouka???
Fotka k příspěvku Dnes večer jsem zabila tohoto odporného pavouka.Foto bohužel nekvalitní,ale snad někdo pozná co to je za druh a jestli není jedovatý.Měl kokon.Bílý,jakoby s výraznějšíma bílýma tečkama.Pavouk byl hnědý,asi centimetr,max 1,5cm velký.Je možné,že byl donesen s pampeliškovým listím pro morčata,ale nejsem si jistá.Je mi jasné,že dnes neusnu a noc budu trávit na stole v kuchyni :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 20:52 tompackert - Ještěři – p
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2014 22:56 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Sabina
to že kousla a podle velikosti chelicer tipuju zápřednice jedovatá- jedná se o jednoho z nejjedovatějších pavouků ČR
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2014 20:03 Sabina - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – Coje to prosim za pavouka??
Fotka k příspěvku Prosim chtela bych poradit co to je zac.. Dneska jsem si oblikala mikinu kterou jsem mela v predsini povesenou na vesaku a kouslo me to nemam nejmensi tuseni trochu me to porad stipka tak bych rada vedela co to je.na foto uz ma rozmazlej zadecek ale byl asi 2-2-5 cca cm velkej, zadecek mel takovej vypoklej nahoru, ale ta velikost je orientacne divali sme se na nej az po rozplacnuti, nejvetsi cast byla prave jeho zadecek. diky za odpovedi ;)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 11:00 Jiří Stárek - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: VaJzi
Ahoj - pavouk byl živý víc fotek je tady - www.flickr.com/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 21:56 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Jiří Stárek
Ahoj, fotografie je ze špatného úhlu (respektive je jen jedna) a pavouk na fotce je mrtvý - což značně ztěžuje determinaci ;-)
Vím, že jsi volal po odbornících, ale přidám i svůj názor - myslím, že by mohlo jít o nějaký druh slíďáka (Lycosidae)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 16:25 Jiří Stárek - Bezobratlí – Větší pavouk (slíďák?) Chorvatsko
Zdravím všechny. Na začátku října 2013 se mě povedlo nafotit v Chorvatsku (Stomarica - Dalmácie) vetší a zajímavý druh pavouka (5 cm cca) . Prosím zdejší odborníky o určení :)

imageshack.com/…

děkuji s pozdravem Jirka


Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 23:00 0xenon - BezobratlíRe: VaJzi
ano, premnozene moly tito dva pavoucci vyhubili rychleji nez jakykoli mollapac :-)
co jsem dnes patral, je pravdepodobne, ze se jednalo o spanelskeho Latrodectus lilianae
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 20:13 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: 0xenon
No já si té zmínky o pavučině prvně nevšiml :-)
Vražda nutná nebyla imho. Pavouci jsou dobří likvidátoři škůdců X-) Jinak jsou u nás jen dva rody, které svojí toxicitou stojí za zmínku - Zápřednicovití (Miturgidae) a Stepníkovití (Eresidae). Ani jeden z jedovatých druhů, ale lidská obydlí nenavštěvuje - max. zahrady...
Na fotky jsem koukal - díky nim se dala určit jeho velikost...
Ke Snovačkovitým (Theridiidae), bych se také přikláněl palec
Jinak tu Phoneutrii má momentálně v nabídce Karel Mutinský www.tarantulas.cz/ :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 18:37 0xenon - BezobratlíRe: VaJzi
o pavucine jsem se zminil hned v prvnim postu ;) pavuciny nahore v rozich, vlakna nepravidelne uspodarany, ve 3D, jemna vlakna. 'Bananovy pavouk' to urcite nebyl :) tenhle vypadal jako nacucane kliste, ja bych tipoval ze se jedna o nejaky druh snovacek, jen by mne zajimalo kde se tam vzali (byli tam 2) ;) a jestli bylo nutne tohoto neboheho tvorecka zavrazdit.. btw. dival ses na ty fotky?
dl.dropboxusercontent.com/…
sice mrtveho pavouka, ale po mirnem zvetseni fotek vystoupi detaily toho tvorecka

byl hodne podobny tomuto:
goo.gl/…
nebo
goo.gl/…
ten muj byl okomerne ale komplet cely cerne leskly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 14:16 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: 0xenon
A právě to "centrum Prahy" je zásadní. Navíc jsem si ve tvém textu nevšiml toho, že pavouk spřádal síť, takže třeba Mravčík to určitě nebyl (to jsem celkově dost ulítnul hmm ).

Abych ještě více mezi vás zasel hrůzu z pavouků (!), přikládám dva pěkné případy již zmiňovaného, "banánového pavouka" ;-)
www.novinky.cz/…
aktualne.centrum.cz/…

Apropo, podobně se k chovu pavoukovců dostal i jeden z našich nejzkušenějších chovatelů, pan Tomáš Jeřábek. Spolu s novým "obvyklým" obyvatelem jedné zoologické zahrady přicestovala v dřevěné bedně i samička sklípkana s kokonem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 04:32 0xenon - BezobratlíRe: VaJzi
Velmi dekuji za odpoved. Bohuzel se mi tohoto clenovce nepodarilo vyfotografovat za jeho zivota, obaval se objektivu a rychle utekl do sveho ukrytu. Pozorovan byl jak uz jsem psal, v temne (prakticky tma), male, chladne, s relativne stalou teplotou mistnosti ~(1x1x3)m v centru Prahy. Skladuji se tam jen potraviny, pred par mesici se v tomto prostoru vyskytli ve vetsim mnozstvi potravinovi moli, kteri spolu s nalezem techto pavouku vymizely. Pavouk byl cely leskle cerny bez zadnych viditelnych skvrn. [uhh zacinam mit spatne svedomi]
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2014 02:28 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: 0xenon
Určit pavouka je často problém, natož posmrtně decoloroaného jedince... Příliš bych se neobával zavlečení ovocem z ciziny (ačkoliv se to vyloučit nedá - za všechny příklady oblíbená cestovatelka Phoneutria fera :) ). Mohlo by se jednat např. o: Snovačku tečkovanou, Mravčíka obecného, Snovačku kalhotkatou, nebo o nějakou Pavučenku (např. pobřežní)... Možností je mnoho a jak pavouk vypadal za života už dnes víte jen vy a pro příště můžete pro lepší determinaci napsat, kde byl pavouk pozorován ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2014 02:05 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: zajdanekj
Myslím, že by se mohlo jednat o Lovčíka hajního - Pisaura mirabilis (Clerck, 1757). Je častým obyvatelem podhorských oblastí - tam kde les přechází v louky (nicméně jeho výskyt je obecně hojný po celé ČR). Nespřádá sítě pro lov - max. jimi obaluje svou kořist, kterou pak samec před pářením předkládá samičce, aby se vyhnul stejnému osudu ještě před vlastním aktem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 22:03 0xenon - BezobratlíRe: 0xenon
:( omlouvam se za spatne umisteni (hlodavci)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2014 21:50 0xenon - Bezobratlí – cerny leskly pavouk
Fotka k příspěvku muj prvni mord pavouka, opravdu se mi nezdal, zabit Insekticidem (biolit), nalezen v chladnem, tmavem kumbalu, kde se skladuje ledacos (jen potraviny), vcetne ovoce ne ceskeho puvodu. pavuciny nahore v rozich, nepravidelne uspodarany, ve 3D. v symbioze tam byl stejne vypadajici pavouk, avsak na jine strane. na fotografiich je 1 den usmrceny pavouk, puvodni jeho barva je cerna leskla. thx za reakce.

vice fotek viz. odkaz nize (zip, 47MB)

dl.dropboxusercontent.com/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2013 06:33 Anton - Bezobratlí
nevíte nekdo co je to zač?byl veliký 3-4cm a dělal síťku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2013 19:08 R Muž fajfmen [736] - Ještěři
Nějaká dle fotky blíže neurčitelná snovačka. Tvé připodobnění k černé vdově (snovačka jedovatá) je tím pádem namístě, jejích blízkých příbuzných žije na území ČR hned několik druhů (snovačka hnědá, pokoutní, pečující, doubravní, břehová...) a vedle pokoutníků se jedná o nejtypičtější a nejhojnější obyvatele budov. Žádný z tuzemských druhů ovšem není toxicky významný.
Rozhodně se ale nepouštěj do odhadu pohlaví těchto členovců, pokud o stavbě jejich těla v adultu nevíš nic - dospělí samci jsou vždy v těle štíhlejší, s delšíma nohama a většinou výrazně menším zadečkem než mají samice. Hlavním determinačním znakem jsou pak pedipalpy (první nekráčivý pár končetin) nesoucí výrazné bulby (soudečkovité útvary - pářící orgány) na koncích, což doslova praští přes oči i každého poučeného laika už na první pohled... a tady to zjevně chybí.
Tenhle tvor je (byla) 100% dospělá samice. A kdybys byl na pochybách, povšimni si kokonu s vajíčky neseného pod zadečkem, který se umírající matka viditelně pokoušela zaštítit až do své poslední chvíle. To je ta světlejší kulička pod tělem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 08:56 JoshK - Ještěři – Co je to za pavouka?
Fotka k příspěvku Dobrý den,doma jsem našel tohoto pavouka. Připadá mi,že je dost podobný na černou vdovu. Spíš samce (tělo cca do 1 cm). Nevíte někdo,co je to zač nebo jestli se jedná o typicky českého pavouka?
Bohužel ve sklenici zahynul, tak nevím jestli to neovlivní identifikaci...
Předem děkuji za příspěvky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2013 21:19 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: zajdanekj
Asi nějaký slíďák. Bez příručky na téma "naši pavouci" si ale netroufám cokoli určovat. Na území ČR se vyskytuje téměř tisícovka pavoučích druhů z různých rodů i čeledí (dokonce i tři příbuzní sklípkanů), čili - kdo se v tom má, sakra, vyznat? ;-)
Co se pro člověka významné toxicity týká, jediný takový druh je vzácná zápřednice která vypadá úplně jinak, takže neměj strach ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2013 08:10 zajdanekj - Ještěři – Identifikace pavouka...
Fotka k příspěvku Zdravím, včera jsem vyfotil tohoto pavouka a nějak nemůžu nikde najít, co je zač, zda je, či není nebezpečný....budete někdo vědět??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:36 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Dannie
hmm, tento enbol uplne v poriadku, tam to aj píšem, takže, keby bol zdravý v pohode, nepoužíval jednu labku, nekrmil som ho nikdy naraz, len po častiach, a aj som mu zahrabával, aby mohol potravu hľadať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 18:43 Dannie - ŽelvyRe: . : Hunter : .
za den musí sníst minimálně to co sám váží aby mohl přežít, což pro něj znamená, že ve svém dni musí jíst zhruba každé dvě až tři hodiny. tudíž jsou dvě varianty, umřel na to, že snědl až moc potravy naráz a praskl mu žaludek, tudíž umřel ve strašlivých bolestech či umřel na hlad a to také není nic příjemného. Rejsci se zásadně nechytají popřípadě ihned pouštějí ven, ikdyž se to nezdá tak tukovou zásobu mají dostatečnou aby nezmrzli a úspěšně přežívají u horší zimy se sněhem, tudíž jím v těhle mírných zimách venku absolutně nic neschází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 10:42 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: fajfmen
a ja si myslím že som ho až prekŕmil, čítal som že za deň musí zjesť toľko ako sám váži, tak som mu dával slimáky z akvárka, cvrčky, ale asi to bolo moc, potom sa nejak nafúkol.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 23:52 R Muž fajfmen [736] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Je to rejsek. Hmyzožravec. Když se dvě až tři hodiny nenažere, umře hlady (extrémě rychlý metabolismus).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 11:01 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
Jéé, tak to je ale škoda. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2013 22:12 Muž Hunter [100] - Želvy
hmm, umrel mi, do prčic asi som ho prekŕmil, alebo bol už chorý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.01.2013 21:07 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Jiri_99
ano, buď rejsek ( po slovensky piskor ) alebo bielozubka, len má hrozne malinké očičká tak sa prikláňam skôr k bielozúbke, a asi to bude ešte mláďatko, inak slimáky mu chutia, už slupol aj dvoch menších cvrčkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 18:56 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: . : Hunter : .
palec
Není to malej rejsek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.01.2013 17:23 Muž Hunter [100] - Želvy
Fotka k příspěvku Zdravím, ja nechcem identifikovať, ja len nechcem zakladať nové téma. Takže, dnes som vonku našiel po ceste behať malého piskoríka alebo bielozúbku. Vzal som ho domov, dal som ho do terárka. Nasypal som mu tam nejaké gammarusy, dafnie ( myslel som na nejaký hmyz ) a čo sa nestalo, hneď sa do nich pustil :-D :-D a potom ma napadlo mu dať ešte vodné slimáky, keďže som ich choval pre korytnačku, a tiež ich schrúpal. Čiže mňa len zaujíma či mu to nejako nevadí že bol doteraz von, ale podľa mňa by teraz neprežil noc. Je fakt malinký.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2011 11:42 Muž Syndrom [6] - HadiRe: . : Hunter : .
souhlas mozna i rejsek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2011 22:42 Luboš - HadiRe: fajfmen
Bohužel fotku jsem nikdy nestihl... Ale je to přibližně 15cm dlouhé(bez ocasu), 6cm široké, krátké nožičky a hlavní je to pruhování jak vězeňské pyžamo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 16:35 Muž Jery [9] - Hadi
Nu v podstatě se dá skloubit příjemné s užitečným. Vypustit ho, aby vychytal hmyz a pak vypustit hada :-D Pokud reaguje jako moje mastomyši, tak je to i humání :-D Vždy když mi utečou a nedaří se mi je ulovit, nebo najít, tak pohrozím vypuštěním hada a hned se někde objeví :-D
Reklama
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [27] 28

Zpět na obsah sekce Bezobratlí Přidat příspěvek • Zobrazeno 3094x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1214-identifikace-pavouka?od=1301