Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2013 11:27 Žena Nadka [214] Re: poltergeist
Můžu to vyplnit,když jsem měla leguána a mám leguána,potom,jak vyplnit 1.otázku?Je to chráněný druh? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 20:27 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Pogona
děláme speciální chovy na ČZU ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 18:56 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: poltergeist
Taky vyplněno;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 18:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: poltergeist
Vyplněno ( co kamarádka studuje? ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 17:58 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – Průzkum
Kamarádka provádí průzkum mezi chovateli exotických zvířat. Výsledky budou použity v bakalářské práci. Dotazník je anonymní.
www.survio.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 11:46 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Kamarádi během svého výzkumu na bakalářku objevili pedomorfní albinotické čolky obecné. Fotky a článek ze Živy zde: www.herpetology.cz/…

Článek je v PDF a bude se stahovat do počítače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 10:17 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Jak dlouho asi byla schoná "kousat" chřestýší hlava, ponořená za účelem zvýšení "kvality" nápoje do sudu s whiskey? Bývala to prý v americkém pohraničí dost běžná praxe. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 21:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
:-D palec
Jinak ale schopnost hlavy chřestýše reagovat na podněty až hodinu po odseknutí od těla je empiricky prokázaný fakt. Holt trochu jiná stavba nervové soustavy a lepší hospodaření s kyslíkem (i když mi to v tomhle kontextu nepřipadá moc jako výhoda) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2013 11:06 Žena Nadka [214] Re: Střelec
Tak to je přímo hnus. coze Kam se poděla slušnost a cit??? :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.10.2013 08:35 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: fajfmen
Problém případu s hadem je patrně značná míra autosugesce spojená s divokou představivostí. Ze všeho nejvíc to ale vypadá na otravu alkoholem (jak jsem kdesi zaslechl "delirium krédenc" :-P )a ne naloženým hadem.

Jako varování jsem přihodil poslední případ, kdy chovatelé okrádali kolegy.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 22:28 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Střelec
Např. chřestýší hlava se může prokazatelně ještě hodinu po dekapitaci pokoušet reflexivně kousat, utopeno v lihu apod. je to ale spolehlivě mrtvé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2013 14:39 Muž Střelec [74] - Ještěři – všivárna na kvadrát
www.novinky.cz/…
Taky chovatelé... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 08:00 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: elegans1
No - had mohl "kousnout" i naloženej a stoprocentně tuhej. Blbá manipulace a autosugesce tu patrně udělaly svý - ale to je práce spíš pro psychology, nebo psychiatry. Bába se nejspíš ve skutečnosti "kousla", tedy asi škrábla o zuby chcíplým hadem a dostala z toho hysterickej záchvat.
Když mohla koncem 30. let v USA vyvolat rozsáhlou paniku rozhlasová inscenace Wellsovy "Války světů", kdy spousta prchajících lidí tvrdilo, že ty ufouny z rozhlasu opravdu viděli, tak tady moh ten had klidně "obživnout".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:41 elegans1 Re: Landvir
No a to jako v silnějším roztoku etanolu je šance na přežití vyšší?Nebo jak tomu mám rozumět?Co tak 100 procentní etanol,to by bylo asi nejlepší,ne?Etanol je silně hygroskopický,váže na sebe vodu a odebírá ji i z tkání.To je taky důvod,proč se do alkoholu nakládají různé věci,nepřežije v něm nic.I kvasinky,které kvasí ovocné šťávy pochcípají při koncentracích nad,tuším,12 procent.To je důvod proč nejde kvašením vyrobit silnější víno nebo kořalka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.10.2013 12:35 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Nikde jsem nečetl o 40% alkoholu, na tom byls kde? My pálíme i 65% alkohol;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2013 12:32 elegans1 Re: Landvir
Tak to je jiná,když je to napsané,tak to musí být pravda:-)Ten nesmysl o měření kořisti byl vlastně taky napsaný.I články v periodikách typu Volkischer Beobachter a Der Stürmer byly taky napsané.Vlastně i plky v Rudém právu byly napsané.Všechno to byla čistá pravda.
Ve 40% a více procentním alkoholu nepřežije nic a už vůbec ne 3 měsíce.Že je tam 60% vody nic neznamená.V akumulátorové kyselině sírové je vody taky přes 60 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:25 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
No prostě tam ten had přežil a tím to hasne;-) Jednou to je napsaný,tak s tím nenaděláš nic. A co se týče toho lihu, co je asi hlavní složkou?:-D Přečti si flašku;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 12:10 elegans1 Re: Landvir
Myslet si,že cokoliv živého přežije naložené 3 měsíce v etanolu,si může myslet jen dement.Jo,do lihu se ukládá,ale to je trochu něco jiného,nemyslíš?Mezi vodkou a slivovicí je rozdíl tak akorát v chuti.Je to jen směs vody a etanolu+nějaké doprovodné látky.Ale co,žij si dál ve svých bludech,viz krajta a přeměřování kořisti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.10.2013 11:42 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Už dávno jsem zjistil, že dohadovat se s tebou nemá cenu. Mysli si co chceš a já taky, bude to ok a oba budem spokojení...;-) Ne nadarmo se asi spousta věcí ukládá to lihu a rozdíl mezi slivovicí a vodkou je dost podstatnej ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 07:56 elegans1 Re: Landvir
Je to nesmysl úplně celé.Že tomu věří banda pitomců na novinkách mě ani nepřekvapuje,ale tady mě to zaráží.Zkus namočit prst na dva dny do vodky a uvidíš.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 05:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Jako tomu, že ji uštkla, nebo čemu? Proč by to nebylo možný? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 21:05 elegans1 Re: Landvir
Nechceš mi snad tvrdit,že tomuhle nesmyslu věříš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 16:21 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Dobře jí tak, babě. Číňani posraní... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2013 12:51 Muž Střelec [74] - Ještěři – špatně naložená zmije
www.novinky.cz/…
škoda, že toho hada ve finále utloukli.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2013 23:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Kouzelný mrně! :-D potlesk . Je fakt sladký (jak to ta škvrňata dělají? ) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.10.2013 23:01 Žena Nadka [214]
Sice to sem nepatří,ale nedá mi to-rozkoš,až se kroutí palce u nohou www.dump.com/…/ smich smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.09.2013 21:32 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Lucifer
Není to fake, jde o pavouka Cyclocosmia ricketii (Pocock, 1901). Jedná se o čeleď Ctenizidae (u nás běžně chovaní sklípkani jsou čeledi Theraphosidae), v angličtině se jim říká Trapdoor spider... Rod Cyclocosmia má sedm druhů (lannaensis, latusicosta, loricata, ricketti, siamensis, torreya a truncata) a ti se vyskytují na území USA (Florida, východní Alabama, Georgia, Severní Karolína, Guatemala, Mexiko a Kanada), Číny a Thajska. Tito pavouci si hloubí nory dlouhé 7-15cm které "ucpou" koncem zadečku, který je velice pevný (v průměru až 16mm) se zvláštním žebrováním a po stranách je opatřený obranými chloupky. ahoj
Před napsáním této odpovědi jsem o nich věděl jen, že existují, takže díky za rozšíření obzorů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.09.2013 11:01 Žena Nadka [214] – Aquatera Olomouc
Fotka k příspěvku Mám dost fotek z Aquatera Olomouc,sice nic moc kvalita,protože tam jde světlo ze všech stran,já fotím ve fofru,ať moc neobtěžuji.Pokud byste měli zájem,dejte vědět,dala bych to zas na nějakou moji prezentaci. :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2013 21:47 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Teď jsem objevila na netu, tuto sérii fotek, je vůbec něco takového možné? ne
archiv.roumen.cz/…
archiv.roumen.cz/…
archiv.roumen.cz/…
archiv.roumen.cz/…
možná že to bude falešný pavouk, co? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 07:09 Žena Jarka [20] – Záchranná stanice a ekocentrum Pasíčka
www.pasicka.cz/
V neděli jsme tam dovezli dva malinkaté ježečky. Snad se je podaří zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2013 21:51 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Střelec
ja som raz pri jahodách našiel pavúka čo vyzeral ako jahoda, len bol biely s červenými bodkami :-D ale krásny, na zožratie
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.09.2013 06:30 Muž Střelec [74] - Ještěři – fotoblog - pavouci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:51 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku No nedivím se,že máš problém odolat u pana Junka.Tak jsem to trochu popletla, Pogona má problém odolat,tak je to pro vás oba. smich : Trochu jsem se do toho zamotala,ale vy to snad pochopíte stydim A jak jsem popletla Sašu s Tomem,tak jsem popletla i města.Měla by to být holčička,budou jí říkat Doris.Prodej Hradec Králové,ale chovatele si jméno a obec nepamatuji.Hlavně je krásná a má se k světu palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 20:49 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Teď vám ukážu jak je svět malý.Hlavně Tobě Sašo.U sousedky.kamarádky dostala její dcera od skorochotě dárek k narozeninám.Kukněte koho a od koho.Krasavice Karlovaračka.Od pana Miloše Junka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 20:44 Žena Nadka [214] Re: Pogona
Fotka k příspěvku Já je letos taky každou chvilku vyplaším,vždycky jdu zabraná přemýšlením,co dřív a co potom a pak jen vidím ocásky.Jediná,co jsem stihla vyfotit,asi prošla nějakým bojem se ztrátou ocásku,jenom marně tu fotku hledám mezi tisíci fotkami. :) :) Tak už jsem ji našla!! palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2013 19:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sewer
Tak tak, je to krásná Natrix natrix - Užovka obojková ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.08.2013 19:54 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Co všechno se dá i v tomto chladném počasí najít, když jde člověk na trávu králíkům :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.08.2013 14:11 Žena Nadka [214] Re: Sewer
Já bych řekla,že by to mohlo být mimi od užovky obojkové,něco takového jsem párkrát vynášela ze sklepa/trošku odrostlejší/,ale to jenom hádám. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2013 12:56 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku Kdo ho pozná? :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 23:21 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Toto je dost malé,ale pamatuji doby,kdy tam byl i páreček.Dokonce kamarád,který tam chodil po práci v ZOO ošetřovat a krmit,zdejší rybičky a zvířátka,odchoval mladé.Ráda jsem se na ně chodila dívat,mohla jsem i do zázemí,kde bylo plno zajímavých tvorečků.Nebudu to nazývat odborně,než bych našla,jak se to jmenuje,smazala bych si text/to bych se asi vytočila/.Tak tam byli obří šneci,ty růžový vodní žáby,ježečci/na zimu,když byli malincí/,různí hadi,ještěři,lupenitky,cvrčci,nosorožíci,pavouci,rybičky i ptáčci,no,zkrátka ráj pro cvoky jako jsem já. ;-) ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 22:43 Muž Felix [754] - Ještěři
Trochu mi to připomíná návštěvu pražské ZOO předloni - úžasná gigantická akvaterka s krokouši (můj obývák je menší), kolem kterých se šmrdolily velké cichlidy a všelijaké vodní želvy.
Velké cichlicy jako Cichlasoma managuense či robustní Astronotus ocellatus se krokoušům dokázaly poměrně snadno vyhnout a ještě se přiživit na jejich potravě, všechny želvy ale byly příšerně okousané.
Želva a krokodýl do společné nádrže zkrátka nepatří, pokud to není míněno v poměru myš a například korálovka (i když dík pancíři želvička přežije podstatně déle) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2013 21:02 Žena Nadka [214] – Ještěři
Fotka k příspěvku Teď jsem našla pár fotek a videí z jarní FLORY,i když tato zvířátka jsou tam pořád ve skleníku.Ty videa a fotky dám na některou moji prezentaci,ať tady nezaberu celou stránku.Kdo bude mít zájem mrkne tam.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2013 13:56 Žena Nadka [214] – Ježečci
Fotka k příspěvku Zase malé skvosty,ušatí.. :) :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 22:03 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vitas
Dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:42 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: fajfmen
Mám takovej pocit, že říkal, že jich letos bude mít kolem stovky.(byli jsme tam na grilovačce a nějaký pívo už jsem měl když jsme se o tom bavili) :-) Zavolám mu a zeptám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:27 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vitas
Hele, to se hodí - kdyby měl Tvůj kamarád výhledově mrňata, mohla by si malá vybrat mazlíka?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2013 21:22 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: fajfmen
Belgičáky znám. Kamarád v Sokolově je chová, takže králík větší než náš pes mě nepřekvapí :-) , ale tohle bylo fakt moc. Tvoje spekulace je ale vysvětlující. Až tam zase pojedem, zeptam se ho na to. Docela tomu rozumí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.08.2013 20:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: vitas
Může - Masné plemeno BO (belgický obr), kterému tihle šediví ušáci exteriérově odpovídají, má okolo 8-10 kg živé váhy v průměru (zatímco divoký králík cca 1,5 kg) a jde o největší plemeno králíka na světě. Zde nafocení jedinci jsou ale přerostlí i na ně. Budu-li spekulovat - patrně jde o (vzácné) jedináčky, kteří měli v děloze hromadu místa jenom pro sebe...
Takového králíčka bych pro malou moc moc chtěl :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:40 Žena Nadka [214] Re: Cosmogagy
Fotka k příspěvku To je dlouhozobka svízelová,strašně špatně se fotí,je jak kolibříček furt ve fofru.... smich smich Taky patří do lišajů,saje z kytiček.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2013 13:27 Muž Cosmogagy [14] - Hadi
Ten lišaj je fakt bomba! palec
Já včera na zahrádce zase potkal toto, ale neměl jsem po ruce foťák, takže fotka je z netu muzeum.spaneco.com/…

Btw, ten králík, to bude nějakej British Giant, nebo podobný obří plemeno :-) Určitě to není žádnej fake. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 20

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 13161x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/453-zajimave-odkazy-fotky-videa-a-zajimavosti?od=601