Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.08.2014 09:57 Muž VVV [21] - Želvy – Útěk želvy
Fotka k příspěvku Nevím, jestli to sem mám psát a jestli mě za to neukamenujete, ale vše dobře dopadlo a tak se podělím o zkušenost.
Odjeli jsme na dovolenou a moje zvířata krmila týden babička. O ryby jsem strach neměl, ale bál jsem se, aby se mi v podkrovním pokoji moje želvy neuvařili (byli to ty horké dny na konci července). Před odjezdem jsem vyvětral a zatáhl rolety, abych chránil pokoj před vedrem ze slunce. Předpověď však byla deštivá a tak jsem takový strach neměl. Bohužel se meteorologové zmýlili. Dovolenou jsme si užívali, až v půlce týdne přišla sms od babičky: RYBIČKY JSOU V POŘÁDKU, ALE JEDNA ŽELVA NENÍ K NALEZENÍ. Okamžitě jsem volal do Prahy a poslal babičku, aby se tam šla znovu podívat (myslel jsem, že je jenom někde zalezlá). 6elva v teráriu prostě nebyla. A v tom mi to došlo: já blbec jsem zapomněl zakrýt akvaterárium a želva vyšplhala po 3D pozadí, hledaje chladnější úkryt. Řekl jsem tedy babičce, aby prohledala pokoj. Zase nic. Potom přišlo druhé prozření- vzpomněl jsem si na prázdný komín, kterým jsou vedeny jen kabely a který není doveden až na střechu, ale končí pod knihovnou v mém pokoji jako díra cca 20x20cm. Bylo mi jasné, že jsem si zahubil želvu, že spadla do té desetimetrové šachty a zabila se. Byl jsem na sebe strašně naštvaný, ale pro jistotu jsem babičku poslal do sklepa, kde jsou do komína dvířka. Nebýt toho, že měla babička s sebou mojí malou sestřenici, která se nebála strčit ruku do černého otvoru ve zdi, měl by to želvák za sebou. Spadl z 2. patra a oni ho našli ve sklepě. Cestou se zřejmě zbrzdil o ty kabely, ale ani tak jsem tomu nemohl uvěřit. Hned ho dali do terária a on se tam začal čile prohánět a hned druhý den žral. Ani do teď se neprojevili žádné příznaky vnitřních zranění, a tak doufám že je vše v pořádku.
Teď už terárium pečlivě zakrývám, vím že i ty moje nemotory umí dobře šplhat a že spadnou, kam můžou. Tohle bylo zatím moje největší chovatelské pochybení, ale chybami se člověk učí, i když by to neměli být takové chyby... :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.08.2014 13:41 Žena Verčák [112] - Ještěři – želvucha
Fotka k příspěvku Tuhle krasavici (krasavce?) jsme potkali na našem vodáckém výletě u řeky Zrmanji (točil se tam Vinetou) v Chorvatsku. Pro mě až neuvěřitelné, že vlastně někde žijí volně, divoce, mimo terárka... :-) hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2014 21:42 Žena Nadka [214] Re: Landvir
Tak to teda ne.Starý barák část ještě prkna podlaha.V kuchyni nachystané na podlahové topení-tedy beton.Nedávno jsem potvorám činčilovským nedala nové žrádlo,aby pořádně vyjedly misku.Pořád nosím slepicím zbytky jejich krmení.Potvory vybíravý. rozzureny Najednou z klece slyším rachot.Mám je v místnůstce u kuchyně.Myslela jsem,že se vztekají a upozorňují na sebe.Kouknu do klece,holky chrněj ani se nehnou.Když jsem se podívala dolů,tam malá myšička drží v papule kolečko sušeného banánu a snaží se ho prostrčit pletivem ven z klece.V tu chvíli jsem nevěděla,jestli se smát nebo zuřit.Ta potvůrka byla hrozně prčovní,v tom zápalu ani neviděla,že ji pozoruju.Vůbec jsem netušila,kudy přišla.No,nevěřil bys,co mi tam v koutě pod stolkem nahrabala hlíny,jak si prohrabávala díru do baráku. rozzureny Teď jsem si ještě vzpomněla,sklep má hliněnou podlahu,když odtaje hodně sněhu nebo dlouho prší,mám tam po kolena vody.Pak to časem vsákne,jak klesne spodní voda.Jeden rok tam voda byla hodně dlouho a já potom po opadnutí vynášela 3 druhy žabíček ze sklepa.Tak kolem stovky.Každý den jsem chytala do sklínky a vynášela do zahrady.Ještě jich tam pár zůstalo mrtvých.Pořád nechápu,čím se tam ti pulci živili coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2014 20:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nadka
Opravdu krasavice ;-) Koukám Nadko, že se doma nenudíte smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2014 01:29 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Ještě do třetice,není krásná?Skorotchán řekl,že jsem jediná,kdo je z ní nadšený.Myslím,že si oba oddechli,když jsem ji odnášela pryč. smich smich Video dám do prezentace holčičky leguána zeleného :-) Málem bych zapomněla odpoledne,když jsem byla na dvoře,kroužilo nad námi 15 čápů.Samozřejmě jsem byla bez foťáku a než jsem přišla,už tam seděli po střechách jen ti naši rozzureny To by počtem souhlasilo,co jsou tady v okolí.Vím o třech hnízdech.Jsem zvědavá,jestli se přidají další. ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.08.2014 01:23 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Já měla srdce až v krku při focení,aby mi náhodou neutekla,ale myslím že užovka taky neměla zrovna dobrý pocit ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2014 01:20 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Před sedmi hodinami jsem byla lovcem hada.Nevím kudy,asi hlavnmi dveřmi k nám do bytu zavítala užovka.To bylo něco pro manžela,tak bledýho jsem ho dlouho neviděla.Zrovna seděli u stolu v chodbě se skorotchánem dcery.Hned jsem byla v podezření,že utekl mně. :-D Při lovu tvoreček na mě syčel,tak jsem radši zvolila lov pod cedník bez přímého kontaktu.Potom jsem opatrně podsunla pod přiklopený cedník a užovku časopis.Přenesla nad kyblík,vytáhla časopis a rychle přiklopila víkem.Nadělala jsem plno fotek a šla pustit zvířátko ven,zrovna tady přestávalo pršet.I to vypouštění jsem si natočila,ale byl to takový fofr,že jsem málem narazila do stromu. smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   05.08.2014 22:48 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Další postává přes sousedy a taky přidává klapací taneček. smich Dnes jich nad naším dvorem kroužilo dvanáct.Než jsem chytla foťák,byli už vysoko.Něco jsem nafilmovala,ale musela jsem přiblížit zoomem a tak se mi třásly ruce,že je to použitelný jen pro mě. stydim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.08.2014 22:36 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Tak mám strážce na zahradě a když přídá klapací taneček,mám to s kulturní vložkou. smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.07.2014 21:45 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Tak spí naši miláčkové ( letos máme na baráku a okolních prostorách 12 hnízd jiřiček a vlaštovek a to nevím kolik jich je na půdě přímo pod střechou ). :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 13:58 Muž predator3313 [2] - Především strašilky a zlatohlávciRe: Pogona
Takle jsem se dlouho nepobavil :-D by mě zajímalo jak slimák teda projevuje lásku a náklonost no..ale tak kdo ví :-D Nechcete to někdo koupit a pak nás ostatní informovat? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 23:00 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nadka
Asi brzo vlítnu na chajdu, obrátím vzhůru nohama listy salátů, jahod a bůhví čeho dalšího... a pokud jeden plzák lesní stojí 129 Kč, vydělám si za deštivého dne půlroční plat :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2014 22:52 Žena Nadka [214] Re: Pogona
Fotka k příspěvku Až na to,že je to náš slimák,ne španělák. Já se slimákama marně bojuju a představa,že si ho pořizuju za 129 kč,mě taky dostala smich smich Takhle jim doma podstrojuju já.I pivečko u mne mají :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   16.07.2014 20:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak tohle nemá chybu :-D smich :-D :


zvirata.bazos.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.07.2014 22:10 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku No není nádherná :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.07.2014 22:08 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Dnes jsem měla kontrolu :-D Ta potvůrka byla úžasné zvědavá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 22:03 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Asi tak nějak to vypadá,je to zatím neobsypané hlínou.to musím letos udělat.Jen musím domyslet,abych ke všemu měla přístup při údržbě.Kupodivu se tam rybičkám daří,už jsem viděla tři miminka.To mě teda dost překvapilo,že už jsou mladý.Dala jsem karásky do vany 19.4.2014. :-) S tou muškou mám i video,jak ho najdu,dám ho do mé prezentace lupenitek. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 21:52 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Mám venku vany osázené lekníny a vodními kvítky,do jedné jsem dala karásky od sousedů.Druhá zůstala bez ryb.Samozřejmě tam bylo hned plno komářích larev.Musela jsem nasadit karásky z domu.Do večera byla vana vymetená.Jediný komár tam nezůstal.Vím,že to je spíš do rybiček ( tam by mě myslím ukamenovali ).Proč to píšu.Než jsem dala rybky,viděla jsem na hladině mušku,která lovila ty komáří larvy.Byla jsem překvapená,jak rejdila po vodě a naháněla je.Jak na potvoru nemám doma chytré knížky,abych našla,co to je. :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.06.2014 14:57 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Obyčejná Božena
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.06.2014 21:31 Muž Felix [752] - Ještěři
Ano, je to vynikající antinudín. Občas se ještěrky umí postarat i o infarktové situace - třeba Alici, která terko zevnitř neviděla už dobré čtyři dny, se včera v podvečer (nebyli jsme zrovna doma) podařilo pokácet dvoumetrovou difenbachii a málem jejím kmenem trefila akvárko - hrabošila v květináči s takovou vervou, až se špatně vyvážená kytka vyvalila. Po příchodu domů mě málem omývali :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 21:04 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
No,není k sežrání? love Koukám,že se s nima ani trošku nenudíš smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2014 20:59 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nadka
Fotka k příspěvku Jo, tak přesně to se stalo v první chvíli mě: "Ty vole, von je mrtvej!!! coze "
A on si pak zhluboka odfuněl... :-D Ten prevít dýchal stylem - asi půl minuty nebylo vidět nic (!), což byl přesně ten moment do kterého jsem se jak na potvoru při nakouknutí do terka trefil a málem mě při tom kleplo, a pak několik hóóóódně hlubokých nádechů a výdechů. A následovalo repeté ;-)
Vtipná byla ještě momentka, když z toho hlubokého šlofíka rovnýma nohama vyletěl - to jsem dělal pro Alicina prťata z pampeliškových listů fašírku. Jeho to vzbudilo a s ještě zavřenýma očkama málem proletěl sklem smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.06.2014 20:25 Žena Nadka [214] Re: fajfmen
Ten je úplně skvělá reklama na spokojený spánek smich smich Ale přiznám se Ti,že v pvní moment bych ztuhla,jestli vůbec dýchá ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2014 19:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
To je paráda, se tady chechtám jak prdlej :-D To by chtělo poslat někam do soutěže smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.06.2014 18:57 Muž Felix [752] - Ještěři
Fotka k příspěvku Viděli jste někdy chrnět ještěráka rozvaleného na zádech a ještě s frajersky podloženou hlavičkou? Dnes ráno mě takhle čukvala Bublís málem uchechtal (fotka je ale jenom slabý odvárek, to se musí vidět trojrozměrně) :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2014 21:21 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Opět krásná čisťoučká bez klíšťat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.06.2014 21:19 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku A ještě jeden úlovek.Musela jsem vyčistit od hlíny nádobu,ve které jsem měla stromky na přesazení.Viděla jsem pod ní zalézat ještěrku.Abych ji náhodou nerozmačkala při vylévání bláta,radši jsem se nejdřív podívala pod.Byla tam kráska,tak jsem ji radši dala do kbelíku.Připadá mi,že má bříško.Nechtěla jsem ji moc stresovat,jak viděla foťák,začala zastrašovat.Brzy se uklidnila.Tak jsem opět nadělala asi 15 fotek.Hned jsem ji zase vrátila pod lodnu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2014 16:47 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Ale je to krásná žabička :) Musela jsem ji odnést do zahrady,ve dvoře by mi ji mordovaly psí holky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.06.2014 16:45 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Tenhle tvoreček mi plaval ve 200 litrovém barelu pod okapem.Jak se tam asi dostal?Na střechu jsou 2 patra,bečka je dost vysoká... ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2014 15:14 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Já je miluju! Škoda, že mi nevydrží náročnější druhy... Tedy asi by to nějak šlo, ale sklenářka by se z tolika malých terárek zbláznila... (ale časem to bude, nedá se svítit :-D)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.05.2014 19:07 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Nemůžu jinak,ještě jednou.. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2014 14:38 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Hledej kudlanku :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2014 14:36 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Krása.. palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.05.2014 10:34 R Muž Landvir [231] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.05.2014 19:58 Muž maty [15] - Ještěři
to mi vídáme blatnice skvrnité skoro pořád u Sušice :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.05.2014 16:30 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci
Fotka k příspěvku Konečně mám kompletní sbírku nalezených žab žijících v ČR poslední byla na řade blatnice skvrnitá, nakonec se zadařilo na jižní Moravě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 23:51 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nadka
Fuj tajxl, to jsem se v první chvíli lek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2014 21:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nadka
Dobrý smich Sedí nalevo u zadního stromu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.05.2014 21:28 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Tak tohle mi přišlo... smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 12:12 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
Asi bude mít vzteklinu smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nadka
Moc krasna holka, ani bych neveril na tak krotkou jesterku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:04 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku A celkový pohled
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 22:01 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Ještě bříško...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2014 21:58 Žena Nadka [214] Re: Nadka
Fotka k příspěvku Tak si prohlížela prst,když lezla z krabice,kde jsem ji našla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.05.2014 21:52 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Ve skleníčku jsem našla i holčičku.Je to modelka nadělala jsem 28 fotek,ani nejančila,jen čučela.Je nádherná a oproti klukovi ( tomu jsem podle fotek napočítala 8 pijáků ),je krásně čistá.Podařilo se mi ji chytit bez velkého honění,tak jsem si ji prohlídla.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 22:30 Žena Nadka [214] Re: Pogona
S tím sedmým jsem si nebyla jistá.To je nadílka!!! potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.05.2014 21:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nadka
Fotka k příspěvku 7 ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 20:04 Žena Nadka [214] Re: Pogona
KOlik je tam prďousků?Napočítala jsem 6.Je to tak? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.05.2014 18:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: VVV
Fotka k příspěvku Budka je to ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2014 15:06 Muž VVV [21] - ŽelvyRe: Pogona
To vypadá, že mají postavené normální hnízdo na stromě, u nás taky hnízdí, ale v budce, nebo je to taky z budky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 20

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 13160x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/453-zajimave-odkazy-fotky-videa-a-zajimavosti?od=351