Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2012 12:01 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: Loris
Podle mě to neni UVB, ale obyč zářivka, když jsem se je ptala, co jim dávaj za vitamíny, tak mi vždycky akorát řekli, že jednou za měsíc D3 a to je všechno, mít na to prachy a prostor, tak je z těch zverimexů zachraňuju :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.09.2012 11:17 Muž Sewer [151] - Ještěři
Fotka k příspěvku Polo-albín? coze :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:57 Žena Loris [0] - Ještěři
proč maj, proboha, v těch Petcenterech UVB za sklem (ještě k tomu zašpiněním :-! ) coze tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 13:07 Muž Drahoš [3] - Ještěři – divejte se na tachometr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2012 22:36 Muž Huul [5] - Ještěři
Fotka k příspěvku tady neco z internetoveho prostredi,, byl u toho komentar "Lenny a Squigy", coz prepokladam ze jsou jmena :o))
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2012 21:42 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tuhle fešandu, dcera našla o víkendu na louce, ubytovala jí ve své ( původně ) pokladničce a dnes jí pavoučí slečna upletla tento nádherný kokon :-) Jedná se o druh křížák pruhovaný ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 09:33 Žena Vini [34] - SavciRe: Pogona
Pro Nagi :) Hodne se mi libi to cerne s vystupky, zo svetle je sice taky pekne udelane, ale pripomina barvou ta hnusna pozadi ve zverinexech :-D jedeme tam ve stredu a vzhled 3D steny si mohu sama navrhnout :-) Asi vyberu to cerne a necham udelat hodna pahorkatin aby se mela kde valet jak to ma rada ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 23:31 Muž Hunter [100] - Želvy
Ha www.mojevideo.sk/… mrknite sa :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 22:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Vini
Nojo, ale pro jaké zvíře by to mělo být,..... :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2012 21:51 Žena Vini [34] - Savci – Vaše názory :)
Ahojky, poraďte prosím - nechám si vyrobit terárko od profesionála na výrobu terárií a akvárií (nakonec jsme to nějak prodebatovali a bude normálně skleněné),..potřebuji si vybrat 3D pozadí, všechna se mi dost líbí a tak bych ráda viděla váš názor na to, které se Vám líbí nejvíce ;-) Jináč moji favoriti jsou 3D stěna 2. řada, 1. zprava a 4. řada, 1. zleva :)
www.teraria.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 22:00 Muž Felix [752] - Ještěři
Jo, u slíďáků apod. je to normálka. A pro příbuzné štíry dokonce typické :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 10:39 Žena Lucifer [22] - Ještěři – Pavoučí mimina
kuvaton.com/… skutečně se takhle pavouci vozí na zadečku maminy, nebo to je jen vyjímka? :-) vypadá to docela zajímavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:02 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Landvir
Já tam neodsouhlasil nic. Jen jsem klikl na odkaz a... bylo to tam ;-) . Teda, nejsem bigotní katolík, takže mě to ani nepatrně neuráží, jen jsem konkrétně tady tak nějak čekal spíš to zvířátko... že ano hmm smich
Hele, mě je to osobně fuk (a neb nejsem mrtvola a hormony mi v rámci druhu normálně fungují, kvituji lecos z toho pozitivě), když tam ale klikne děcko, už je to o nečem jiném. Chtělo by to dávat krapet bacha na zadání ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 23:16 Muž gaster [15] - Ještěři
Jak jsme se koukal,
bylo tu pár odkazů na aukro, kde někdo prodává gekončíky téměř k ničemu a ještě jim dává přízviska, která spíš patří majiteli.
Dneska jsem při hledání terárka pro své budoucí gekončíky narazil na tuto nabídku, majitel snad radši ani nepřidal foto gekončíka, ale troufám si odhadovat, že neubde zrovna v nejlepším stavu.

aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 10:58 Muž Číža [4] - JeštěřiRe: fajfmen
Ee...:-D Ono naky to p. tam je..ale ktomu i spousta moc zajimavych videi...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2012 08:52 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Když Alexi odsouhlasíš ten věk 18+ tak Ti hned naskočí to video. Ono je tam spousta videí, i těch erotických, tak se tím ty stránky jistí ;-) Ale jinak výzkum zajímavej a říkám, že bych toho hada nechtěl naštvat....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2012 22:10 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Číža
Super potlesk . Pár moc pěkných odkazů na péčko smich . Nemáš v zadání někde překlep? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.07.2012 19:40 Muž Číža [4] - Ještěři – Tak to je něco..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 18:06 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Loris
smich potlesk sikula..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2012 13:46 Žena Loris [0] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.07.2012 08:48 Muž Drahoš [3] - Ještěři – chamici
Fotka k příspěvku Ostravska burza
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2012 06:02 Muž Drahoš [3] - Ještěři – krokouš ten by se do vany nevešel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.06.2012 22:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
I já se přidám na stranu kolegy Eleganse. Nedávno se tu v diskuzi řešili volně vypuštěné vodní želvy do našich rybníků. Valná většina přispěvovatelů by je picla do hlavy či namotala na vlasec a utopila,..... a proč? Protože nepatří do naší přírody a loví pro ně nepřirozenou kořist ( jak popsal kolega Elegans ). Stejné je to i s výše zmíněnými "divokými" kočkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 18:57 Žena Vini [34] - SavciRe: elegans1
Elegans má zčásti pravdu, občas mě taky dost štvou ty přemnožený kočky a zvlášť tady u nás na venkově, kde my máme svý 3 kočky ohlídaný, kastrovaný, co se od domu jen tak nehnou. A štve mě, že nám cizí, zjizvený, zasvrabený, neopečovaný a nemocný kočky (zvláště kocouři) chodí prát naše miciny a to je ještě normální, mnohem horší je že nám stříkaj na okna, na kytky a na další věci co venku máme a flušou ty svoje nemoce do jídla našich koček, resp. si k nám přijdou normálně jako na večeři. Ale já vím, že za to ty kočky nemohou a že za to můžou lidi kteří se o ně nestarají a prostě to začíná tak že si pořídí kočku na kterou pak nemají čas a prostě jí vyhodí a ta pak chodí a má koťata s kdejakým kocourem a takhle se to pak rozšíří úplně všude a silně pochybuji, že by dnes ještě žila nějaká kočka divoká,.. :-( Ale zas musím brát v potaz, že jsou to taky tvorové ale protože to jsou domácí mazlíčci, těžko říct...když se přemnoží srny, střílí je myslivci - protože z nich mají kůžu a maso,..když se přemnoží lišky, je z toho kožešina,..když se přemnoží kočky, nikdo s tím nic nezmůže :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.06.2012 15:19 elegans1 Re: halaly
Tobě nevadí,že populace volně žijících koček,a´t už toulavých nebo majitelů,kteří je nechají volně běhat likviduje populace volně žijích zvířat?Kočka nemá v naší přírodě co dělat,je to stejně cizí element jako v Austrálii liška.
Kdybys chtěl náhodou argumentovat kočkou divokou,tak ta se nikdy v naší přírodě nevyskytovala ani zdaleka v takových počtech,jako zdivočelé kočky domácí.Lidi jsou zblblí pitomými pořady Kubišové a spol. a nějak si neuvědomují,jakou pohromou zdivočelé kočičky pro naší přírodu jsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 14:24 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: halaly
Asi jsi pořádně nečetl - šlo o kočku s majitelem - evidentně přímo ten, co diskuzi založil - tady mu vadila vlastní kočka na vlastím pozemku, žádná toulavá, tudíž Tvoje

Úplně mě nadzvedává ze židle soused,který se chlubí,jakého ptáčka zase Micinka ulovila.Já nejsem zvědavý,aby se mi po mém majetku procházela smradlavá kočka,kterou si její majitel nehodlá ohlídat nebo na ní kašle.

je celkem mimo, stejně jako Tvůj přístup. Souhlas s halaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 14:17 Muž halaly [25] - Ještěři
Já to raději nebudu komentovat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.06.2012 06:42 elegans1 Re: TerkaS
Já s těma lidma absolutně souhlasím.Toulavé kočky nemají v přírodě co dělat a měly by se hubit na počkání.Tyhle zvířata způsobují obrovské ztráty v populacích už tak málo početných ptáků a jiných zvířat.Úplně mě nadzvedává ze židle soused,který se chlubí,jakého ptáčka zase Micinka ulovila.Já nejsem zvědavý,aby se mi po mém majetku procházela smradlavá kočka,kterou si její majitel nehodlá ohlídat nebo na ní kašle.Pro mě je toulavá kočka stejná jako potkan.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 20:19 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: halaly
jo to me poranu pekne nadzvedlo rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2012 18:18 Muž halaly [25] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:22 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: TerkaS
Tak takhle hustá není ani naše Alice, když se na chajdě čábří v rybníku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2012 21:17 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: elegans1
OK. Ta terárka jsem doplnil k Tvé myšlence já (svůj původní příspěvek jsem dost seškrtal aby to nezabíralo moc místa, takže se občas někde přesný kontext vytratil) X-). Celkově si ale neodporujeme, spíš je to takové vzájemné doplnění :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.06.2012 16:55 elegans1 Re: fajfmen
Elegans o nepřirozených podmínkách nic nepsal.Mutace se tvoří hojně i v přírodě.Tam ale jaksi s těmito zvířaty dále nikdo nepracuje,nevybírá vhodná zvířata a se znalostí genetiky nevytváří mutace nové.Základem většiny mutací jsou mutační zvířata z přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.06.2012 16:22 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.06.2012 22:07 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Loris
Jo jo, samozvaní mistři světa jsou všeobecný internetový fenomén :-D
Ten chamík může být fakt úplně normální zvíře před svlekem a jen fotka barevně zkresluje - třeba při focení nějakým obvyklým digitálem stačí i nepatrný posun ruky, aby to tam dalo naprosto jiné odstíny a barvy, neodpovídající realitě.

Jak ale elegans1 trefně poznamenal, v nepřirozených podmínkách terárií se barevné (i jiné) mutace velmi rychle začnou objevovat - zvířata se pokouší adaptovat na odlišné prostředí. V tomto případě je to v podstatě prvotní fáze domestikace. V interakci na změnu prostředí začnou během tak tří čtyř generací organismy reagovat mutacemi vedoucími doslova až k rychlému vzniku nových druhů. Např. na jednom galapážském ostrovu takhle během cca posledních 50-ti let vznikl po náhodném zavlečení jednoho zeleného leguána co se spářil se samicí leguána galapážského příčně pruhovaný na stromech žijící hybrid nepodobný výchozím formám, který se kupodivu začíná chovat jako poměrně progresivní samostatný druh - plodný (!) a v rámci reprodukce vyhledávající jen příslušníky opačného pohlaví výhradně této populace.
V terarijních chovech jsme nevědomky vytvořili prostředí takto izolovaných ostrovů, v žádném případě tedy nedokážeme udržet původní formy, natož např. způsoby chování. Během 100-200 let se z např. gekončíků nočních, agam vousatých, či želviček Trachemys scripta stanou (nevyhnutelně) v teráriích nové druhy. Vzhledem, chováním i geneticky nekompatibilní se svými divokými předky... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 22:13 Žena Loris [0] - Ještěři
oni to potom vymazali co se tam prave strhla hadka o tom ze sou to naprosto nezivotaschopni chamici :) - ale me selskej rozum pravil ze asi kdyz vidim na fotkach DOSPELY chamiky tak tolik nezivotaschopny prece nebudou :)



jinak kdo by chtel je to tato skupina: www.facebook.com/…/

- ale varuju vás - je to tam nekdy hrozne o nervy, pac tam jsou chovatele, kt. jsou uplne nejchytrejsi na svete a placaj tam uplny nesmysly casto :)

- muzete se normalne prihlasit a oni vas pridaj :)

- a jinak bavej se tam i o jinych zviratech, ne jen o chamech :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 21:26 Muž halaly [25] - Ještěři
Tak to sem z FB dej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 21:08 Žena Loris [0] - Ještěři
přesně tak, děkuji potlesk
taky si myslim a ted co sem to i hledela ruzne na netu a louskala ty cizojazyčný stránky přes google překladač, tak tam to taky psali...

...totiž na FB je jedno zajimavy "forum", a tam lidi k tyhle fotce vymysleli takovy hypotezy, to byste fakt koukali... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2012 20:28 elegans1 Re: Loris
Nesmysl,jsou to úplně stejná zvířata jako obyčejní jemeňáci.Prostě jedna z prvních mutací,kterých se u jemenů časem objeví mraky.Ostatně jako u všech zvířat,chovaných delší dobu v zajetí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2012 13:56 Žena Loris [0] - Ještěři
A nevíte jestli je pravda, že nemají vůbec žánou imunitu a jsou celkově "na nic"? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.06.2012 23:48 Muž halaly [25] - Ještěři
Je to nějaký poloviční albín.
www.chameleonforums.com/…/
www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 23:27 Žena Lucifer [22] - Ještěři
kdyby se svlíkal, neměl by přece růžové nohy a hlavu, částečně je to svlek, ale ten chameleon má prostě růžové šupiny/kůži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 20:49 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Lucifer
a neslíká se jenom?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2012 18:50 Žena Lucifer [22] - Ještěři – Chamík
Fotka k příspěvku Tak jsem objevila na jednom foru tuhle fotku (bez bližšího popisu), víte co tomu chamíkovi je? Nebo co je to zas za nějakou mutaci? Vypadá přinejlepším zajímavě ne
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 19:11 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Já Ti dám vajíčka, stejně ze všech budou kohoutci:-D Já to znám z domova :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2012 17:30 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Paráda tome :-) to je fakt domácí vajíčka jsou domácí vajíčka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.06.2012 17:17 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Pro odlehčení :-) dnes jsem se stal i úspěšným množitelem drůbeže :-D
vylíhlo se nám prvních 5 kuřátek a u hadů rozhodně neskončí ( není nad domácí vajíčka ) :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2012 22:20 Žena Cathy [6] - HadiRe: Pogona
Bohužel máš pravdu :-(
Ale je strašné, co se tady děje... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2012 21:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Přesně tak,.... odsoudit takovouto dekoraci je velmi snadné ( v žádném případě takové jednání nechci obhajovat, jen se zamyslet,....podívat se na ní z jiné perspektivy ). Co když ten kdo ji vyrábí má už v tak zubožené zemi početnou rodinu, kterou musí živit, navíc dychtivý movití turisté ( jiní se do těchto destinací ani nedostanou ) jsou po takovém zboží dychtivý,....jeoho suvenýry kupují a takovýchto želviček má beztak kolem domu hafo???

Stejně tak by se u nás dal odsoudit trh s napíchnutými motýly, brouky, mravenci a mravenčími vejci naloženými v lihu,........

A přesně jak napsal kolega Saša, ta pravá zvěrstva, počínaje zabíjením slepic, přes topení nechtěných koťat na našich vesnicích, po farmy zubožených psů určených na zápasy kdesi v Argentině - nikdo nevidí :-( bohužel.

Internetové petice, či cokoli jiného nemá smysl, v nás,...lidech je prostě hluboce zakořeněná naše nadřazenost a "chytrost", takže budeme zabíjet, ničit a mít se dobře na úkor všeho ostatního - i živého ( např. kácení deštných pralesů pro mahagonový nábytek,.. ).

Ruku na srdce, kdo z nás nemá ve svém okolí někoho ( babičku, kamaráda, sourozence,... ) který někdy zabil kočku, morče, slepici,......, nebo nosí kožich z pravé kůže či z ní má interiér v automobilu, nebo má doma vyřezávanou mahagoní sošku či suvenýr z pravé slonoviny,.......

Pravda je bolestivá, nicméně je to tak - tyhle věci nezastavíme, protože sami nechceme :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.06.2012 20:36 Muž 93petr19 [2] - ObojživelníciRe: fajfmen
Také kvůli takovímto věcem mám rád lidi méňě a méňě. Je mi na blití z chování lidí k přírodě a živočichům.
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 20

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 13160x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/453-zajimave-odkazy-fotky-videa-a-zajimavosti?od=801