Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2013 21:56 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – sklípkaní pexeso
pro návštěvníky našeho webu herpetology.cz jsem připravili sklípkaní pexeso, ale protože jsou teraristé i tady tak se podělíme i s vámi. Fullscreen mode,tedy pexeso přes celou obrazovku zobrazíte klepnutím na rámeček nad počítadlem tahů.

scratch.mit.edu/…/ ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 18:17 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Cosmogagy
já vím... nejedná se o žádný řetězec ale malý zverimex v Opavě.. smutné je, že pan majitel vždycky vypadal, že své práci docela rozumí..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 16:59 Muž Cosmogagy [14] - HadiRe: Verčák
Kdyby jsi na ni vyjela, bylo by to zbytečné. Slečna prodavačka za to rozhodně nemůže - tady je problém ve vedení obchodu (případně celého řetězce), a prodavačka s tím nic nenadělá i kdyby sebevíc chtěla. To by fakt muselo chtít s tím něco dělat vedení, a to u většiny obchodů nehrozí dokud nebudou přísnější předpisy co a jak smí nabízet, a v jakých podmínkách ty zvířátka držet. A ty asi jen tak nebudou, bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 13:17 Žena Verčák [112] - Ještěři
nemá to na to co jsem dneska viděla v jednom zverimexu :-(
asi 5 cca 25 cm agam v jendnou terárku s dvěma leguánama.. (taky mladýma) na ploše max50*50 a to je asi moooc.. snad žádná neměla celý ocásek a jedna měla čerstvě poraněnou pacičku :-( hodně jsem se přemáhala abych na slečnu prodávající nevyjela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2013 00:13 Žena Nadka [214] Re: Nessy
To je zubožený zvířátko coze rozzureny rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 18:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Chudák agamka ano rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 10:32 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zajímavý přístup...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2013 22:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
Vodního buvola? :-D . Vážně na to vypadal ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 22:11 Žena Nadka [214]
Já jsem to dostala na e mail s tím popisem,co jsem napsala k fotce.Dost mě to pobavilo.Myslím,že sbaštil nějaké větší zvíře. ;-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 15:39 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Lucifer
No nic nového jsme se nedozvěděli...
„Fotka vyděsila svět“ „děsivé foto krajty“ - a s tímhle ať jdou do háje smich To je bulvár, to je hrozný! tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.12.2013 08:24 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: fajfmen
tn.nova.cz/… o kvalitě zpár na tn.cz se nebudeme bavit, že... ale je fakt, že toho v břiše má mnoho!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2013 06:51 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Já teda nevím, ale pokud už není značně natrávený, tak by musel mít divný tvar - nějak si neumím představit, kde jsou nohy nebo tak... A popravdě takové věci mě docela štvou - co vím, tak když takového hada chytí, tak ho, jak jsi psal, vykuchají, aby se koukli, jestli je uvnitř vážně člověk. Jako by na tom záleželo hmm Chudák had si jednou uloví dobrou velkou kořist a je za to zabit... Já kdysi viděla podobné rozkuchání, kdy z břicha vypadlo snad prase nebo co. Hadovi bohužel zjištění, že není „lidožrout“, už nijak nepomohlo... :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2013 22:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nadka
To jako že ta krajta slupla človrdu? Podle fotky by mohla mít v břiše klidně "jenom" berana... Každopádně jsem před pár lety viděl v jednom dokumentu vykuchání mimořádně vzrostlé a jak mičuda nacpané krajty, z jejíhož břicha v nesestříhaném záběru "vypadl" pomenší hubený chlápek v sandálkách a černém tričku. Bylo tam toho víc - jiný had před kamerou napadl, zabil a sežral dospělého tygra (!), další jakéhosi jelena - hlavní argument o příliš velké lidské hlavě v rámci roztažitelnosti krajtích čelistí tím padl "v přímém přenosu": ač bylo paroží zmíněného tvora nevelké (poměřuji to ovšem velikým jelenem evropským), hlava i s rameny průměrného celoživotně špatně živeného asiata je výrazně menší...
Do té doby jsem nekriticky věřil západním vědcům, že hlášky primitivních domorodců jsou jen strach a pověry, pro hada že je to neproveditelné. Pak jsem si ale ty "vědecké pravdy" proklepl (pár měsíců pátrání) a prodělal krizi "víry" - celé to stojí na výcucech z palce viktoriánských oxfordských profesorů (z nichž patrně žádný nebyl za celý život o dovolené dál než v Sussexu a i takový Wales byl pro ně vzdálenou končinou typu "Hic sunt leones"). Ti sepsali v zaprášených kamrlících své doměnky na základě několika kostí a kusů kůže, a dodnes všichni co si nechtějí pokazit "odbornou" pověst to od nich "stranicky uvědoměle" nekriticky opisují. S domorodci inkriminovaných míst se samozřejmě nepočítá. Oni tam jen žijí několik tisíc let, čili nerozumí ničemu. Logicky z hlediska té doby - nejsou to Britové ani jiná (samořejmě poněkud méněcená) bílá etnika, nejsou movití a nikdy nenavštěvovali Oxford ;-)

Mmch. - vážně má ten hadík v břiše človrdu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2013 14:50 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Co se může stát,když se ožerete v Indii - tak haďácí pozor,to je pecka!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2013 07:20 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: poltergeist
Pěkně natočeno... hezky s nadsázkou a špetkou nevtíravého humoru... dávám palec nahoru palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.11.2013 00:14 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníci – Balkan expedition
Nahazuji odkaz na naší balkánskou herpetologickou expedici. Dokument byl mnoha lidmi nazván jako komediální ještěrkovina spojení pár vtípků a hlavně herpetofauny. Film má 50 minut. www.herpetology.cz/…/ :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2013 18:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
To určitě, to by mě skoro žena roztrhla utratit 4x měsíčně 600Kč za chlast :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2013 18:25 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
No hlavně, že se vleze do 600,- :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2013 18:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Asi jí odepíši.... že takovou opičku mám každou středu po bowlingu :-D Ale nevím, jestli se vleze do dlaně smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 17:55 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Nessy
tak decko, čo ti poviem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2013 15:14 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
A slečna mě snad dostala ještě víc :-D
zvirata.hyperinzerce.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2013 15:02 Žena Nessy [124] - Ještěři – Tady je někdo vtipálek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2013 13:03 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Fakt nadšenej smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 18:58 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Trošku pro potěšení :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2013 08:19 Muž Střelec [74] - JeštěřiRe: Lucifer
Proč nafackovat? Lepší zavřít do terárka v krámu, krmit je jen podle jejich vlastních instrukcí a doufat, že je někdo koupí... Myslím, že by nakonec skončili v kontejneru na biologickej odpad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 18:17 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: Laysen3
Nějak tuším, proč je tam zakázáno fotit ;-) protože, kdyby se dostalo napovrch, jak se ty zverimexy ke zvířatům chovaj a v jakém jsou stavu, tak by asi ten řetězec měl dost velký problém, nejednou jsem tam viděla zvířata s křivicí, dokonce jednou jsem tam koupila i králíka, léčba byla dost drahá hmm takže k nim mám dost vyhraněnej názor...
Jinak nafackovat všem (nebo ještě víc!!) za ten výrok "zvířata jsou zboží a podle toho se tu k nim chováme..." tohle je dost zajímavé zjištění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 12:36 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: Nadka
Moje řeč. Bohužel lidi co se u nás střídaj jsou z bláta do louže. Nemají k tomu vztah a vše znají jen ze zaškolovacích materiálů. Takže když dojde na teraristiku běží všichni za mnou páč o tom vím ze všech asi nejvíc smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2013 12:34 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: Sewer
Tahle možnost je. Také to dělám. Ale nejde je dát ke všem rybám a akvárium musí být také dostatečně veliké. Přeci jen to nenarveš k dospělýmu vrubozubci :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2013 12:30 Muž Laysen3 [1] - JeštěřiRe: Lucifer
V tom nejmenovaném řetězci dělám. Tedy myslím, že by to mohl být on. Jiný celorepublikově rozšířený není. Víš ono tohle zacházení není zas tak špatné, většinou ty bety takhle přijdou už od dodavatele a většina se přelije do nádrží alespoň 3l. Zbytek takhle vegetuje v krabičkách a přelévá se, když se uvolní nádrž. Vzhledem k tomu, že bety jsou dost žádané a na prodejně vydrží max týden (spíš kratší dobu) myslím, že tahle nenáročná a odolná ryba to přežije. Ovšem tím neargumentuji fakt, že je to špatně. Jen uvádím vše na míru tak jak to je.

Přeci jen první věc, kterou jsem se v tomhle řetězci dozvěděl bylo při zaučování: "zvířata jsou zboží a podle toho se tu k nim chováme... udržujeme je na živu ale nemažeme se s nima" - tahle věc se mi moc nelibí, ale má to docela logiku. Přeci jen zvířata prodáváš tak jakýpa mazlení. Ovšem týrání jsem si nikdy nevšiml to by kontroly nedovolily. Jediný čeho je mi líto je nedodržování zákl. podmínek zvířat jako třebas naše agama v Plzni, která je v teráriu 50dx40hx30v a ten jedinec je dospělý. Také řešení vše AD3 preparátem mi vadí. Ale nic nenadělám. Vše je řízeno centrálně a jelikož vedení nevidí samo sobě pod ruce nemůžu se divit že nevidí kam zvíře jde.

PS: Víš, že je v tohle řetězci přísně zakázáno fotit? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2013 23:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Lucifer
Jak napsal Pogona, tenhle styl je (až na vzácné vyjímky) všeobecná klasika. Labyrintky nějakou dobu vydrží pomalu všechno, nakolik enormě jsou odolné.
Když jsem ale před pár lety koupil své paní k narozeninám takovéhoto krabičkového beťáka a vypustil jej do dvousetlitrové nádrže s velkou plochou dna (čili mělké, situované na délku a šířku) s hustým porostem plovoucích rostlin, začal si ten mrňavý prevít okamžitě nárokovat nejmíň půlku plochy hladiny jako své výsostné území ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2013 10:13 Žena Nadka [214] Re: Sewer
U nás jsou obě možnosti.Jen mě zarazilo,že malé zverimexy hrozně upadají.Kdysi tady bylo pár dobrých prodejců.Teď zvířátka prodávají lidi,co se jich bojí nebo je berou jako věci,jako by prodávali třeba drogerii.Pak to tak vypadá. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 22:02 Muž Sewer [151] - Ještěři
Všude ne ;-) ...u nás v akvaristice je mají po jedné v akvárkách u ostatních rybiček. Nechápu, proč to tak nedělaj všude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 16:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Lucifer
Takhle "skladují" betty snad všude, nic se s tím bohužel nenadělá,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2013 13:13 Žena Lucifer [22] - Ještěři
Fotka k příspěvku Tohle jsem objevila v jednom nejmenovaném zverimexu s širokou sítí prodejen, je mi z toho docela nanic, protože sami doma máme betu, ale tohle mě dost pobouřilo, byli tam i další ryby (v obvykle malých akvíriích), otázkou je, dá se proti tomu nějak bojovat? Tohle je dost smutný pohled. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
V pražské i plzeňské ZOO jsou k vidění prosklené prostorné ubykace s malinkými ptáčky. V jedné z nich (teď si nevzpomenu které) je jedna taková přímo součástí venkovního posezení tamní restaurace hned vedle výběhu želv. Myslím, že to funguje skvěle :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 19:26 elegans1 Re: Nadka
Takto se vystavují astrildovití a podobní drobní ptáci.Jinak se chovají buď ve voliérách nebo bednových klecích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 18:46 Žena Nadka [214] Re: Nessy
A zeptala ses,jestli to není jen na ty výstavy,jestli to tak normálně chovají?Teď mám brouka v hlavě :) :) :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 15:32 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No to mě taky napadlo až teď... Jo, narážení by možná mohl být problém, ale ti ptáci na výstavě vypadali v pohodě. Nebyla to celoskleněná terka - sklo bylo jen vpředu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.11.2013 14:54 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Co mu do té vody přidali? smich smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 14:52 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Ještě jsem to neviděla,ani si to neumím představit.Nenaráží na sklo?Jinak to může být pěkné,bez rušivých drátů-Měla jsi to vyfotit. ;-) :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2013 11:37 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pták v terárku?
Měla jsem tenhle dotaz na ptáčcích, ale buď tam nikdo nechodí nebo neumí odpovídat, nevím... Třeba se tu najde někdo, kdo rozumí i ptákům a odpoví mi.
"Ahoj, viděla jsem na Živé exotice menší ptáčky v "terárcích". Přišlo mi to hezké (nevypadají jako vězni za mřížemi) a navíc praktické - nenadělá se bordel jako kolem klece. Co vy, chovatelé, na to říkáte?"
A proč to dávám sem? No, pták v terárku mi jako zajímavost přijde :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2013 22:40 Žena Nadka [214] – ještěři
Fotka k příspěvku Pěkná fotka. :) :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 22:45 Žena Nessy [124] - Ještěři – Zoo Plzeň
Fotka k příspěvku Dneska jsme byli v zoo Plzeň. Nebyl to tedy moc dobrý nápad, ale tenhle krasavec byl luxusní ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 19:19 Žena Nadka [214] Re: vitas
No,oni to mají jako doplněk bytu,aby mohli ukázat ,že mají exotické zvíře.Ořvala jsem to zvířátko,i když jsem ho měla asi 10 dní. rozzureny rozzureny :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 18:25 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Nadka
Chudáček malej. Smutné na tom je, že v dnešní době informačních technologií, kdy informace jsou k sehnání zadarmo a okamžitě, jen CHTÍT trochu hledat nebo se zeptat, to dopadá takhle. Bohužel to není ojedinělé. Skoromanželka přišla nedávno z práce a povídala, že se bavila s někým kdo má taky lega. Paní se děsně divila, že žere i mlíčí a pampelišky apod., že mu dává celej život salát a směs pod svíčkovou. A má ho prý v malém terku, aby moc nevyrostl. Opravdu smutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 15:11 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku Chtěla bych vás poprosit,mám nové zvířátko-leguána zeleného.Dávám jeho fotky do prezentace.Pokud byste viděli něco špatného na zvířátku,dejte mi hned vědět.Prvního leguána jsem dostala dospělého i když nedostávala vše,co tu čtu,přesto byla krásná.Po její smrti jsem se chtěla ujmout zvířátka,které už majitele omrzelo.Co jsem dostala...,to už jsem potom během pár dnů pohřbila.Dala bych fotku,ale nemám odvahu.Proč to píšu,nechtěla bych u toho drobečka něco zanedbat.Teď jsem se rozhodla,bude to jako varování,aby všichni viděli,že o salátu a obyčejné žárovce ty zvířátka být nemohou.Tak dávám fotku a předem upozorňuju,že majitele neznám/bylo to přes pár lidí/.Jenom mi to donesli.Je to tak dva roky.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2013 18:17 Žena Ala [0] - Ještěři
Taky mám vyplněno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 22:09 Žena Nadka [214] Re: poltergeist
Vyplněno-ať se daří :) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 15:10 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Nadka
V Citesu pokud se nemýlím je,ale jeho registrace není nutná. Takže já bych zaškrtl Cites.
Vajzi: Pokud s k něčemu zajímavému dopracuje tak to zkusím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 14:25 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: poltergeist
Vyplněno - zveřejníte výsledky?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 20

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 13161x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/453-zajimave-odkazy-fotky-videa-a-zajimavosti?od=551