Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI

 

NápovědaFórum » Terária, vybavení, osvětlení,...  

+ přidat příspěvek
Žádná předchozí stránka 1 Přejít na další stránku   1  
Zajímavé odkazy, fotky, videa a ZAJÍMAVOSTI
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2021 10:55 Kamila Re: Nadka
Nadka napsala: Možná se to liší dobou účinku,ale obojí působí stejně.Připadá mi,že je to dlouhá doba umírání.A snad už moje poslední zmínka o myšičkách-nachytala jsem v bytě 59 myšiček.Musím ovšem podotknout,že je to v přízemí,hodně starý dům a z toho bytu by se plochou daly udělat dva velké byty.Tedy není to dvou-třípokoják.A ještě jsou tři vchody do dvora a na ulici.
Tak to máte opravdu velký dům. My se budeme za nedlouho stěhovat sem www.eurobydleni.cz/…/ a nevím nevím, kam se nám velké terárium vejde. Je tady někdo kdo řešil umístění terária cca 1,5m x 0,5m v bytě 2+1, který je ale dispozičně prostě malý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2019 19:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pavligin66
Díky.... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2019 18:44 Muž Pavligin66 [18] – Dobrý deň
pre nadšencov mravcov odporúčam Yutub kanál AntsCanada :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2017 21:49 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nessy
No jo, už to vidím. Nějak jsem přehlédl úvodní větičku... X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2017 12:29 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
No a proto nenabízím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.05.2017 20:49 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Nessy
Díky za nabídku, Nessy. V rámci životaschopnosti rodu ale z dobrých důvodů preferuji buďto (dnes už relativně vzácnou) přírodní formu nebo Orange phase (v teráriích spontánně vzniklou adaptační mutaci). Ty cíleně šlechtěné jsou zmrvené inbreedingem, mj. se dožívají stěží polovičního věku, ač postavou mnohdy vypadají jako větší borci než "divoké".
Už teď se docela klepu, že mladá červená Rosalie, mnohem silnější než Aliciny a Rudolfovy stejně staré dcery, umře "sešlostí věkem" když se její kámošky budou dostávat do nejproduktivnějšího období...

Jako (druhově nenáročný) papouškář můžu z gruntu přihodit i analogii od pipin - v domácnosti chovaná mazlená korela divoké formy (pokud možno nemixovaná šlechtěnými) se může dožít i něco přes 30 let. Běžný "zverimexový voříšek" okolo 20-ti, udávaný průměr je 18 let. Špičková výstavní korela za cenu celého "obyč" hejna - 5 let a šmitec! Konečná! Přes to nejede vlak (nehledě na sklony např. bílých forem k plešatosti, vadám zraku a podobně) :-O . Co na tohle říct? Jak to někdo, kdo nejspíš začínal jako "milovník zvířat", mohl těm zvířatům udělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.04.2017 23:40 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Já bych ti nabídla, ale nemám přírodního - mám oranžového samečka. Matka je těžký salámista, otec už tolik ne, ale po pubertě se taky dost zklidnil (a bůh ví, co by z něj bylo, kdybych ho měla odmala). Na malé tedy nemám tolik času, nicméně chlapec ještě nedominuje a s dvěma holkama v terárku je v pohodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.04.2017 22:39 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: fajfmen
Tý jo! Takhle vytížené vlákno, náhle ale jako kdybych trpěl samomluvou. A datloval to v čínských znacích :-D
Nic, dlabejte na to. Poradím si sám. Jako obvykle, když o něco opravdu jde X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2017 21:18 Muž Felix [752] - Ještěři
Přátelé, protože do zdejší inzerce skoro nikdo nechodí a u cizích se ani nechci ptát, vrznu to sem - ačkoli náš Rudolf stále vypadá jak mladík a zrovna mu černá krk, bude mu na podzim 10 let. Je už hodně za zenitem a tak je na čase pořídit nového samečka, kterého vyučí a ten pak převezme jeho dominium:
Pokud možno přírodní formy (nejlepší geny) s povahou vyrovnaných rodičů, dost velkého aby jej dospělí už nepovažovali za kořist a zároveň dost malého aby se měl tendenci od klanu kam vstoupí učit, socializovat se. Rudolf ho 100% přijme, on je pohodář, teď jde ale o to aby si mlaďas jeho dobrou vůli nevykládal jako projev slabosti (to už se pár "bejčkům" nevyplatilo)...

Nemáte někdo nazbyt kliďáska fousáče tak okolo 30 cm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2017 22:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nadka
Těším se Nadi. ano
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.03.2017 08:55 Žena Nadka [214] – Aquatera Ol,19.3.17
Byla jsem,fotila jsem a fotky z Aquatera dávám na svoji prezentaci Strašilky.Příjemné pokoukání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2017 20:57 Žena Nadka [214]
21.1.je burza v Olomouci. Pokud se tam dostanu a budu fotit, nevím, jestli je dostanu na prezentaci - před vánocemi mi odešel počítač.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2016 18:34 Muž Střelec [74] - Ještěři – jemeňáci na Floridě
www.youtube.com/…
Zdá se, že jemeňáci jsou dost přizpůsobiví - díky nezodpovědným chovatelům se uchytili ve volné přírodě na Floridě. Nějaký druh třírohých chameleonů pro změnu úspěšně okupuje Havaj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 08:56 Žena Nadka [214] Re: Landvir
Teď jsem zjistila,že je to přesně od vchodu-já to totiž fotím nejdřív horní patro zvířátka a potom přízemí rybičky.Jak to dávám do prezentace,tak se to pěkně seřadí od začátku.Jsem ráda,že ta moje fotící posedlost se dá využít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2016 08:19 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nadka
Nadka napsala: Přidala jsem na svou prezentaci Holčička leguána zeleného nové fotky z burzy,tak ať se vám líbí.

Děkujeme. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.11.2016 22:24 Žena Nadka [214] – Aquatera Ol.
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidala jsem na svou prezentaci Holčička leguána zeleného nové fotky z burzy,tak ať se vám líbí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2016 18:15 Žena Indy [3] Re: fajfmen
Děkuji, měla jsem to do školy tak jsem si pučila z Vědecké knihovny v Olomouci knížku potemníkovití střední evropy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2016 23:49 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Indy
Něco základního bude na Biolibu, potemníkovití jsou ale dost široký pojem. Stačí porovnání zophíků s moučňáky - nároky např. na potravu, inkubaci apod. je vše jinak i u takto podobných taxonů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2016 16:29 Žena Indy [3] – potemníkovití
Ahoj všichni potřebuji pomc při dělání prezentace o potemníkovitých (Tenebrionidae). Nevíte o nějakých stránkách kde by byla jejich obecná charakteristika pro celou čeleď atd. nebudu se bránit ani knížkám a radám. Moc vás prosím o pomoc mám 3 týdny na vytvoření 90min. přednášky o potemnících a na netu jsou články jen o moučňácích a nebo to stojí za prd.
no všem co poradí předem děkuji ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 20:21 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No tak krom doktorů to můžeš spojit všechno dohromady ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 14:54 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Do Prahy jezdím jednou za tři týdny za babi a to mám na otočku,jen polítat doktory,nakoupit,poklidit a šup zpátky domů.A to chlapům (synovi a manželovi připadá,že jsem tam pořád ).Jet tam kvůli zvířátkům....to by asi nerozdýchali. ;-) I když na druhé straně by nebylo špatné se poznat osobně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 22:10 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Tak pojeď za týden do Prahy - budu mít stůl na terrabazaru a mám jen pár užovek :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 21:59 Žena Nadka [214]
Moc se omlouvám,opět jsem se nedostala na burzu Aquatera Olomouc.Docela mě to štve,protože mám prodejný lupenitky a potřebuju uvolnit akvárka. rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2016 17:36 Žena Nessy [124] - Ještěři – ŽE
Ty burzy jsou hrozné!!! Byla jsem dneska cca po roce a opět jsem neplánovaně vykrvácela... Jela jsem pro zapluvené užovky červené a hmyz a říkala si, že max nějakou tu kudlanku. No tak mám ještě páreček užovek afrických (už dobu se mi líbí a teď měli černou formu; v budoucnu dokoupím další barvy) a bandu petersáků coze (A sekavce a drápatku a tu kudlanku samozřejmě taky.) hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 21:00 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Mně se to teď taky líhne, i když podstatně méně než tobě :-) A mám za všech povinností hlavu v pejru, takže dělám kiksy :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 11:23 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Taky už jsem sháněla větvičky s lišejníkem,teď to budu chystat-akvárečko jen pro ně dvě.Už by to asi chtělo stojan na ty akvárka.Už mám dvě větší a dvě na prťata,dvě krabičky na líhnutí s vajíčky.Zrovna včera jsem dělala pořádek ve vajíčkách (vybírala špatný a po vylíhnutí prázdný ).Tak jsem si spočítala vajíčka od Giganteí.Nových mám 680 a kolem 200 starých,co se teď líhnou.Jsem zvědavá,kolik jich z toho zůstane naživu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 07:21 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
:-D Takže za chvíli jdeš do toho?

Hezké potvůrky - už jsem je viděla na FB na fotkách - na větvičce s lišejníkem ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 20:33 Žena Indy [3] – POTŘEBUJÍ POMOC
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 16:42 Žena Indy [3] Re: Nadka
Tam jí řekli že s tím nic nemůžou udělat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 13:08 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvku A ještě něco pro Nessy,dívej,co jsem si koupila....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2016 12:41 Žena Nadka [214] Re: Indy
Co s tím foťákem sestra dělala?Dala do opravy? :-( Ty strašilky byly na ochozu ( to byl moc dobrý nápad rozšířit výstavní plochu ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 21:34 Žena Indy [3] Re: Nadka
máš moc pěkný strašilky potlesk tech sem si vůbec nevšimla
stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 21:33 Žena Indy [3] Re: Nadka
Stejný problém měla sestra, ale jí psal foťák na kterém měla původní fotky(bez jakekoli změny)že jsou vyfotografovány ve špatném souboru. Ale já nejsem přes tyhle věci.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2016 18:30 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku A do třetice:mám nové miláčky :) No,nekupte to smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2016 18:25 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem to nafotila,snad někdo bude vědět.Dělá mi to i clonu přes část fotky.Je to foťákem nebo SD kartou?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.09.2016 18:09 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Přidala jsem fotky z Aquatera Olomouc.Bylo by jich víc,ale mám problém s foťákem.Nafotila jsem hodně fotek i u rybiček,část tam není vůbec a část mi nejde otevřít. rozzureny
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 21:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Popelnice
Pokud můžu, tak rád doplním pár informací. jak zde píse Nessy, přezimují kokony ve štěrbinách stromů apod. Trochu jsem se po tom pídil, když jsem se pokoušel odchovat mladé, ale zatím se mě nezadařilo. Kokony potřebují "přemrznout" a mít určitou vlhkost, což jsem nedocílil ani na balkoně. Tak třeba příště....:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 20:22 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Popelnice
Kudlanky jsou u nás (v jistých lokalitách) celkem běžně, ale jen jeden druh. Mají velmi krátkou životnost, takže o zimu se moc starat nemusí ;-) Tipla bych, že přezimují kokony, ale hledat se mi to nechce, tak musíš sama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 09:12 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Popelnice
Ahoj, na jižní Moravě a už i u nás na Vysočině jsou kudlanky nábožné naprostou běžností... ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 22:20 Popelnice Re: Indy
Tak to fakt koukám, netušila jsem že kudlanky žijí i u nás v ČR. Že by přežily léto ještě pochopím, ale jak přečkají zimu? Mráz jim přece musí vadit. No každopádně nehledě na mé pochybnosti vypadá docela spokojeně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2016 14:25 Žena Indy [3] Re: Popelnice
Olomoucký kraj Mohelnicko
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 23:45 Popelnice Re: Indy
A to "u nás" je v jakém regionu? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.08.2016 23:18 Žena Indy [3] – Kudlanka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tahle krasavice byla u nás v podhodě na nádraží
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2016 13:26 Žena Nadka [214]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Při pletí jsem našla na svlačci takového tvorečka.Tak jsem myslela,že je svlačcový,ale tento by měl baštit spíš listí ze stromů.Ale po svlačci roste jako z vody ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2016 21:34 Mr.HahaHihi
Fotka k příspěvku Nebojácný šnek, co si to vesele štrádluje, po svém predátorovi :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2016 10:06 Žena Nessy [124] - Ještěři – Žabičky 2
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.06.2016 09:56 Žena Nessy [124] - Ještěři – žabičky ;-)
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem si chytla pulce a doma je pozorovala, jak se mění v žáby. Včera jsem s těžkým srdcem 4 vypustila (jak ráda bych je pozorovala dál ;-) ) a ještě čtyři mám doma.
Žabky byly menší než nehet. Udělala jsem při vypouštění asi milion fotek :-D (S překvapením, jak dobře ten můj mobil fotí ;-)) Ještě by bylo duper, kdybych uměla sloučit dvě fotky dohromady - mám fotku žabky před zapadajícím sluncem, jednou zaostřenou na žabku a jednou na obzor, vypadalo by to dobře :-)
Jinak jsem si myslela, že bych je mohla mít o chlup dýl, ale jedna umřela, takže mšice asi nebyly dobrým krmením :-( , tak jsem je radši pustila. Mám i video, jak venku loví palec
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.05.2016 00:17 Muž Hunter [100] - Želvy
Fotka k příspěvku Ahojte, len tak možno pre tých čo ešte nevideli korytnačí pancier pod štítkami, tak na foto vidieť obrysi štítkov ale kostičiek je tam oveľa viac, ja sám som to nečakal :) z blízka som to ešte nevidel. Jedná sa o bohužiaľ uhynutú T.hermanni. Keď tú skladačku zlepím tak to sem dám celé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2016 12:50 Žena Nadka [214] Re: Indy
A hlavně další bude,myslím,až v září. sad To bych mohla mít nějaké lupenitky na prodej,pokud se nic nestane. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2016 08:55 Žena Indy [3] Re: Nadka
Musím říct, že si o hodně přišla byla super, já nějaký mám.

+ Přidat reakci


Žádná předchozí stránka
Přejít na další

[1] ...... 20

Zpět na obsah sekce Terária, vybavení, osvětlení,... • Zobrazeno 13160x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/453-zajimave-odkazy-fotky-videa-a-zajimavosti?od=1