Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2012 12:55 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Karolína
Je to levnější, klavitativně takřka stejné, je to kus od kusu :-) tuhle jsem v čb viděl terárko 80x40x40 za 700 ;-) a fakt pěkné, určitě si tam vybereš :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 20:25 Karolína - Ještěři
Teďka v neděli jdeme na zvířecí trhy. Nevíte jestli tam prodávají terária pro agamy a vybavení terári a jestli je to lepší od tam tud, nebo ze zverimexu. (ve zverimexu je to 3x dražší). Je na to nějaká záruka, je to kvalitní? Máte už s tím nějaké zkušenosti? Děkuji K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:43 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Verčák
Pohotově se mu podřídila a Chaki to vzal na vědomí. To je dobré. K pár šťouchancům ještě určitě dojde, zvířata budou zkoušet co si mohou a nemohou vzájemně dovolit, mají už ale nakročeno k pohodovému soužití. Pro jistotu je ale ještě pár dní, na dobu kdy u nich nebudeš přítomna, raději odděluj. Možná tím u nich i vznik pocitu jakési sounáležitosti posílíš - tihle ještěři jsou fakt neradi sami :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2012 19:33 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: fajfmen
děkuji :-) ted jsem je dala do společného terárka a chaki (ten původní) si ji hned chytnul a ona začala mávat pacičkama pak ji pustil. ted kolem sebe běhají sleduju je a když tak je ještě oddělím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2012 19:19 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Verčák
Dobře děláš. Mávání hlavou je výrazem dominance, pacičkování zas smírčími gesty. Zjednodušeně řečeno. (Ono to má ve skutečnosti výrazně víc významů, obzvlášť v určitém kontextu dle situace a pak i ve vzájemných pohybových kombinacích spolu s barvoměnou apod.) Tvé ještěrky si navzájem dávají momentálně najevo, že se sice nechtějí poprat, zároveň ale že se jedna druhé nechce postavením podřídit. Cítí se být rovnoceně silné... Dát je do společného uzavřeného prostoru hned, pravděpodobně by se velice brzy servaly.
Tady bacha! Souboje jinak pohodových vousatek jsou vedeny fakt na tvrdo. V lepším případě končí šrámy a vyrvanými trny, v horším utrhanými ocasy i končetinami či přímo zabitím slabšího soka. Narozdíl od mnoha jiných ještěrek navíc např. odtržený ocas agamám nedorůstá, rána se jen zajizví, každé zmrzačení je proto trvalé!!!

Dohromady je sestěhuj až v momentě, kdy si budeš jistá že se oba ještěři spřátelili. Do té doby to chce trpělivost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2012 18:38 Žena Verčák [111] - Ještěři
tak seznamování mimo terárko proběhlo docela akčním způsobem :-) tolik kývání hlavami a mávání packama jsem ještě neviděla.. :-) no uvidím co se bude dít, až je dám do společného terka natrvalo :-) teď jsou každý v jiném
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2012 10:16 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: fajfmen
Děkuji :-)

no dneska kolem 15 hod si ji přivezu domů tak ji teda zatím dám do starého terka a budu seznamovat mimo terárko : ) jak poznám že jsou jejich reakce pozitivní? :-D předpokládám že když se začnou rvát tak to pozitivní nebude, ale moc nerozumím té jejich řeči těla :-D až ji pak dám konečně do terka k samci mám je asi sledovat že? Takže když jedu na víkend pryč tak to raději nemám riskovat že?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.11.2012 23:54 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Verčák
Vždycky je nejlepší seznámit zvířata na neutrální půdě. Svou nádrž si ještěrka, bez ohledu na pohlaví, může chtít hájit jako soukromé výsostné území a "vetřelce" tam doslova rozcupuje. Nebo taky ne a nováčka přijme s radostí... Nikdy nevíš. Raději nic neriskuj, udělej ještě jedno (provizorní) terko třeba z karantény a pak zvířátka dávej pod dohledem k sobě třeba na gauči. Budou-li jejich vzájemné reflexe pozitivní, pak je klidně sestěhuj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 22:11 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: vitticeps
a za předpokladu že je to samice která už má za sebou snůšku ji můžu dát rovnou do terárka ?:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 20:36 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Důležité je jestli budou agamy srovnatelně velké a zda bude samice už dost velká, aby zvládla snůšku pokud by ji samec ihned napářil.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2012 19:57 Žena Verčák [111] - Ještěři
ahoj :-) možná že si v nejbližší době pojedu pro samičku agamky. (možná už zítra) Přidávám ji do terárka k samci (terko 213*50*60cm). moje otázka :-) jak je mám seznámit? mám je seznámit první mimo terko, nebo jí mám prostě přidat do terárka a zkoumat co se bude dít..? Druhá samička příjde po vánocích.. ještě je možnost že ji do příchodu druhé samičky nechám ve strarém terárku (80*50*50) ael neměla by tam ten měsíc uvb.. a moc se mi nechce ji trápit v tak malém terárečku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 21:07 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Karolína
Prostě ji krm živými nebo mraženými červíky apod. A až bude uvyklá a velká, klidně přidej i nějakou tu žížalu :)

Mmch. někde krapítek níž je tu o xenopuskách vlákno, a na partnerský web rybicky.net by se to hodilo ještě víc X-) . Polopouštní australská ještěrka agama vousatá žije a vypadá předsi jen kapánek jinak :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:48 Karolína - Ještěři
A co s těma červama? ona je žere bez problemů, zežrala jich už adi 15 :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 20:46 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Karolína
Pro drápatku? Xenopus laevis? Takovou tu ryze vodní žabičku z Afriky s poměrně zakrnělýma předníma pacičkama kterýma si jen hrne krmení do tlamky? Tam moučňáky jenom utopíš. Lepší bude nabídnout jí jumbo patentky, živé nitěnky apod. Velký úspěch určitě budou mít i prťavé rozmražené ančovičky... Prostě masité krmení pro větší akvarijní ryby ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 09:51 Karolína - Ještěři
Fotka k příspěvku Aha děkuji moc :)... posílám jejich fotku :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 22:38 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Karolína
Myslíš žábu? Já moučňáky vždy nechal v mističce či mističkách, aby jich nebyla moc velká vrstva na sobě. Ale bacha aby neutekli. Pokud budou mít moc vlhkosti, brzo chcípnou. Dávej jim suché, granule, kousek rohlíku.. A jako zdroj vody např. kousek okurky..
Takhle mi červi vždy přežili, než se stihli zkonzumovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2012 21:41 Karolína - Ještěři – Moučňáci
Zdravím, chtěla jsem se Vás zeptat, teď jsem koupila pro mou drápatku moučňáky. Mají se nějak rosit a nebo mít mističku s vodou?

PS: vím, že to tady nepatří, ale nevím kam to mám dát, tak jsem to dala tady,když Vás tu už všechny znám a vy mě :-D Děkuji K. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 22:46 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Mirek
Přátelé, tady měl ale Mirek pravdu (jeho stránky jsem si sice neprošel, koment dávám jen k určení pohlaví) a nafasoval za své tvrzení 3 - ! Podle Klátilovy metody (autor několika příruček v Abecedě teraristy) lze určit pohlaví P. vitticeps spolehlivě už u poměrně malých mláďat - při opatrném zdvižení ocásku se pokuste rozevřít zvířátku kloaku. Samičky ji mají pevně sevřenou, zatímco kloaka samců je už v raném věku poměrně volná. Alespoň mě tohle rozpoznání funguje už leta, narozdíl od všech těch přes net avizovaných stehenních pórů, větších hlav apod. To funguje jenom mezi sourozenci ze stejné snůšky - u nebožky naší Agátky to při srovnání s bratrem Rudolfem platilo na 100%, ve srovnání s Alicí od jiných rodičů bych za samce označil tu Agátku ;-) ... I tak zkušený chovatel, se kterým se sám ještě stále nemůžu vědomostmi měřit a jako mrně se od něho učil, z jehož odchovu Alici mám (je to ta nazrzlá štíhlá samička na většině mých fotek z přírody a výletů vůbec), si sestavil pár od různých chovatelů a při prvním spáření se ukázalo, že "typický samec" byl samice a "typická samice" sameček :-D .
Koukněte se pod ocásek. Všechno ostatní jsou jen rodové rysy

Naprosto nejlepší rozlišení je ale dle inkubační teploty. Někteří chovatelé mají k tomu účelu dva inkubátory s nastavenou buď nižší nebo vyšší teplotou, do kterých vajíčka rozdělí, a tím ovlivní budoucí pohlaví mrňousků :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 20:17 Žena Lucifer [22] - Ještěři
všiml si někdo toho poměrně vtipné citace co má mirek na stránkách? :-D "Jedině příroda ví co chce.... nikdy nežertuje a nikdy nedělá chyby,ty dělá jen člověk." :-D tedy hlavně po tom, co tady psal!
jinak pro jiriho: www.agama-vousata.eu , mladí chovatalé, prosím, touto stránkou se opravdu neřiďte! ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:59 Muž Jiri_99 [25] - Ještěři
:-D :-D Docela sranda to tady pročítat. Člověk se občas fakt pobaví. Škoda, že jsem ty stránky nenašel. Taky bych si rád početl rady od zkušeného chovatele.. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 19:42 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Hmmmm, navíc si kolega Mirek stáhnul prezentace a smazal profil,....to dle mého poví vše.... Každopádně lze dalším generacím vzkázat, že pohlaví u agam obzvlášť mladých nelze na jisto určit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:40 R Muž Pogona [755] - Ještěři
A tohle je důvod proč na jednu stranu proklínám internet.... 12ti letý mladík či slečna si pořídí domů svého prvního hada a samozřejmě snadno vytvoří jakési www stránky o jeho chovu, kam s dávkou důležitosti napíší všelijaké bláboly a nesmysly a bohužel, ten kdo si je ( neznalý věci ) přečte se jimi řídí a šíří je dál, vznikají tak fámy typu : "omyjte savem větve do terária, písek pečte hodinu v troubě", atd. atd.,....

Ona se s jedním teráriem s agamami a jedním s leguánem nedá díra do světa chovatelství udělat,.....

Agamy koupe asi proto, že v Austrálii jim denně klokani skočí napustit vanu jinak vzácné a pro agamy skoro nedostupné vody, během zimování se jim svítí asi proto, aby jin nebyla taková ZIMA,.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 18:01 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Mirek
Panebože co to máš za stránky? Proč agamy denně koupeš? A proč jim během zimování svítíš? Dál už to ani nečtu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2012 12:51 R Muž Landvir [203] - Ještěři
V první řadě díky za potvrzení mého komentáře o určení pohlaví v druhé řadě opravdu máš Mirku na svých stránkách spoustu hovadin a za třetí, kupoval jsem agamky ve třech měsících od chovatele,který má už stovky mladých za sebou a ten mě říkal,že bych měl mít podle té tvé 100% teorie zvednutí ocásku,dvě samice a teď to vypadá na samce,takže ať si to každý přebere.Ať se daří;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.11.2012 10:00 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Mirek
Co znamená celá řada metod? Se ptáš Ty "chovatel"???

Pohlaví se dá odhadnout např.:

- podle stavby těla ( samci bývají robustnější )
- podle tvaru hlavy
- podle kořene ocasu
- podle femorálních pórú ( opět není 100%ní )
- polde hemipenisů
- podle zavedené sondy
- v krajním případě se dá odhadnout i podle chování
- hmm

Oproti tomu souhlasím s HammerJoem, prošel jsem zběžně Tvé stránky a každá druhá věta na nich je holá volovina,..... :-O

Např. ( výtažky z Tvých stránek ) :

- Písek je vhodné čas od času pořádně proprat a vysušit.My to řešíme na plechu v troubě.

- Spodní část terárka by měla být vysypaná pískem.Jakou vrstvu zvolíte,takovou budete mít.Podle mě stačí 2-3cm.Terarijní písek koupíte v každém větším zverimexu.Rozdílné jsou jen ceny a nabídka barevných odstínu.

- dva a více samečků pohromadě být nesmí (pokousali by se)

- agamky krmíme z ruky,nebo plastovou pinzetou,takže misku na cvrčky nebo šváby nepotřebujeme (krmný hmyz z misky stejně uteče).

konec citací.

Podle tohoto mini-výtažku si asi obrázek o Tvé ůzpůsobilosti" asi každý udělá sám.

Dva samečci v teráriu by se "nepokousali" ale jeden druhého zabil, nechápu proč krmit z ruky - jasně, že krmný hmyz uteče z misky - to je ale pro agamu alespoň nějaká zábava- LOV ( on je v přírodě taky nikdo z ruky nekrmí ), pouštní písky do terária je kravina nejvyššího kalibru, stačí obyčejný říční písek - kdyby velkochovatelé takové, předražené písky používali a čas od času je pekli nepochopitelně v troubě- pak by mládě agamy díky těmto nákladům stálo od 1000.- výš,.... navíc 2-3cm vrstva písku pro agamu nestačí , rádi se hrabou, podhrabávají a zahrabávají, ideální je vrstva 10cm a víc,....
Nemluvě o kravinách typu ReptiGlo 10.0 = pouštní slunce, teplotě po teráriu 30C ( taková trvalá teplota agamu totiž odrovná ) atd. atd. atd.,......

Agam jsem odchoval možná několik tisícovek, takže opravdu moc dobře vím, že pohlaví, navíc u mláďat na 100% prostě určit nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.11.2012 21:26 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Mirek
Na to že na svých stránkách píšeš o repti glu jako o cituji : REPTI GLO 10.0 COMPACT,26W. Má velice silný zdroj UVB záření podobný tomu,který je v pouštích.

Tak bych se zdržel komentářů tipu zvednu ocásek a vidím a nebo něco ve stylu ostuda a tak podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 19:52 Mirek - JeštěřiRe: Mirek
Já mám metodu jednu a ta je stoprocentní! Ta metoda je taková,že agamce zvednu ocásek a podívám se.To je vše. Okamžitě poznám,jestli mám,kupuji,nebo prodávám samečka nebo samičku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 19:08 Mirek - JeštěřiRe: Pogona
Co to znamená celá ředa metod???????????????
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 19:00 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Mirek
Pohlaví neurčí, ale odhadne, existuje celá řada metod, ale žádná není na 100%, sebelepšímu chovateli se časem z určené samice může klidně vyklubat samec a naopak, sám jsem takových případů zažil mnoho a věř, že pohlaví určovali opravdoví chovatelé,...... Na 100% se prostě a jednoduše pohlaví určit nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 18:58 Mirek - JeštěřiRe: Landvir
Drahý příteli Landvíre.Nechci se s Tebou přít kdo má pravdu a kdo ne.Pokud Ty,nebo kterýkoliv jiný chovatel agam vousatých neumí určit pohlaví u odrostlejšího mláděte natož v dospělosti,tak je to přinejmenším ostuda.Nechci říct,že jsi špatný chovatel-to rozhodně ne,ale netvrď tady ostatním,že u agam vousatých je pohlaví i v dospělosti nerozpoznatelné.Když to nepoznáš Ty,tak to přece neznamená,že to nepozná nikdo.Pokud kupuji dvou měsíční agamku a chci samečka (barevné formy,která je dost drahá),tak vím, že si od chovatele odvezu samečka.Ten kdo se chovu Pogony vitticeps věnuje delší dobu a odchovává hodně mláďat,dovede pohlaví bez problému rozpoznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 18:56 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Landvir
Přesně tak, souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2012 17:05 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Mirek
Ahoj,dovoluji si Ti Mirku oponovat, na 100 % to neurčíš ani v dospělosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   02.11.2012 20:22 Mirek - JeštěřiRe: fusicek
Ahoj,udělej foto,pošli a pokusíme se určit pohlaví.Ve čtyřech měsících už to je krásně rozpoznatelné.Záleží ale na kvalitě fotek.Na živo to určíš ve čtyřech měsících na sto %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2012 14:58 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: fusicek
Klidně je nechej zatím spolu ;-) Nikdo Ti neřekne na 100%, že máš dva samce.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 22:08 fusicek - JeštěřiRe: Mirek
mám tedy počkat až to půjde poznat nebo je oddělit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 20:31 Mirek - JeštěřiRe: Filda
V Ostravě to v OBI nebývá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 20:23 Filda - Ještěři
To jsem zvědav zejtra kouknu v obi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:58 Mirek - JeštěřiRe: fusicek
Ahoj,na 99% máš v teráriu dva kluky.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:36 Mirek - JeštěřiRe: Filda
Fotka k příspěvku Poslední
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:35 Mirek - JeštěřiRe: Filda
Fotka k příspěvku Ještě jedna
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 18:35 Mirek - JeštěřiRe: Filda
Fotka k příspěvku Ahoj.Tak jsem na to přišel a posílám slibované fotky Callisie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2012 16:53 Filda - Ještěři
nemám problem mailto:flowirs@seznam.cz děkuju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:20 Mirek - JeštěřiRe: Filda
Rád Ti ji vyfotím a pošlu ale vůbec nevím jak tady na to.Na tomto webu jsem dnes poprvé a ještě se tady neorientuji. Což takhle poslat Ti ji na email.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 20:07 Filda - Ještěři
JJo pokud to nedělá problem :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 19:02 Mirek - JeštěřiRe: Filda
Myslíš foto Callisie??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:53 Filda - Ještěři
Mirku pošleš sem když tak obrázek dal jsem si to google a našlo to milion obrázků
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:32 Mirek - JeštěřiRe: TerkaS
My jsme ji koupili v Baumaxu,ale pokud jí v květinářství nemají,tak by Ti jí tam mohli obědnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:18 Žena TerkaS [12] - Ještěři
muze mit agama skytavku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 18:17 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Mirek
nebo rukolu a polníček, nebo můžeš nechat naklíčit čočku, slunečnici.. a kde se dá sehnat kalisie? Na me vsude koukaj jak na blazna v kvetinarstvich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2012 17:28 Mirek - JeštěřiRe: Filda
Ahoj,kup si pokojovou rostlinu "Calisii" a můžeš krmit celou zimu.Agamky ji milují.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=2051