Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 21:35 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Tady bych si dovolil trochu oponovat - už jsem sice zažil ranec tvorů co podlehli nejen triviálním poraněním ale dokonce i pouhé přítomnosti silnějšího jedince (aniž by je přitom vědomně utlačoval), na stranu druhou ale i několik zvířat, co se vykousala z brutálních ran takřka neslučitelných se životem nebo finálních stádií nějakých těžkých nemocí.
Příkladem je naše T. s. scripta Mája: Když jsem ji poprvé držel v ruce - měla gumovitě měkký krunýř, hloubkovou nekrózu plastronu (zasažen byl už i karapax!) který byl nadto vlivem podvýživy vpadlý dovnitř jako břicho chrta. Na suchu nedovedla unést vlastní váhu... Léčba zabrala půl roku, dnes je ale z toho tvorečka vitalitou doslova hýřící nejsilněší želva ve skupině s vizáží od prtěte kvalitně opečovávaného tvora...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 20:22 Muž dblazek [5] - Ještěři
No kdysi jsem měl samičku chameleona měla 2 roky nakladla neoplozená vajíčka a umřela tak se bojím aby se to nestalo i těmto tak proto asi vemu toho 1 samce ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:35 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: dblazeks
Ahoj, pokud 2 agamy tak určitě samice, pokud jednu, tak je to jedno. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2013 18:30 Muž dblazek [5] - Ještěři
Dobry den planuji si pořidit agamu jen nevim jestli samce i samičku nebo jenom samce co je lepši? mam o nich pročteny dost i knižky mam doma všude pišou že je lepši skupina ale na to nemam tararium mam 100x50x40
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2013 08:23 Muž Střelec [67] - Ještěři – mrazák
Mrazák je vedle zkrmení asi nejlepší řešení. Podchlazení funguje obdobně i na lidi. Ve vodě kolem 15°C upadne nechráněný "plaváček" do bezvědomí po dvou až třech hodinách, na následky podchlazení zemře až po čtyřech až šesti hodinách (proto se doporučuje používat plavací vesty). Čím větší zima, tím to jde rychleji. Nechráněný v tomto případě znamená bez speciální tepelné izolace. Totéž bude platit i pro ostatní živočichy, jen časy se budou lišit podle druhu a velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:23 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Lucifer
Nevím sice, jak je to se studenokrevnými živočichy, ale co vím, tak voda tuhle při 0°C. Pokud člověk zmrzne, dřív, než mu začne mrznout krev, se mu teplota sníží na teplotu neslučující se se životem, ale rozhodně né na bod mrazu, a on usne. Operace v anestezii jsou založeny na tom, že operovaný díky lékům hluboce spí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 22:07 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Verčák
Je dobře, žes jí zabila. Lidi, kteří léčí zvíře s mizivou šancí a jen tím prodlužují jeho trápení, nechápu.
Ale holčina je ještě dítě, nemá z toho rozum, tak jí omluv ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:28 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Verčák
Přesně tak, prcků ještě bude :). Nejsí první ani poslední ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:24 Žena Verčák [111] - Ještěři
Karolínko už vidímm, jak je můj veterinář nadšený když ho budím o půl 6 ráno aby mi uspal 3 denní agamu. Né jenom že to snad ani nejde, ale agama by do té doby než by dojel nejspíš umřela :-) Navíc do té školy prostě musím jezdit včas, na předmětech kde není povolená žádná absence omluvenka od veterináře nestačí :-D a už to neřešme, stalo se stalo. Jdeme dál ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:22 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Lucifer
Jenže 99% veterinářů ani neví jakou by použili "smrtící" injekci a poradí mrazák,.... Navíc třídenní agamě ani snad není možné injekci dát, jí by zabil už jen samotný vpich....

Konstatování, že je to bolestivá smrt si myslím, ńení pravdivé. Plazy všeobecně se snižující se teplotou tlumí své tělesné funkce a tím pádem usínají. - na tomhle principu třebas zimují hadi.
Takže s klesající teplotou ještěrka usne a její smrt není bolestivá.
Takhle se utrácí plazíci desetiletí a myslím, že se na tom v brzké době nic nezmění.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:16 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: Nessy
Nessy napsala: ...No já bych teda jako nejmíň bolestivou domácí smrt volila mrazák....
teda, již ze základní školy víme, že když voda mrzne, tak se krystalizuje. Bavila jsem se s veterinářem přes plazi a ten říká, že ačkoliv se to zdá být vhodným řešením, je to pro agamy jedna z nejbolestivějích smrtí. Jelikož krev je tekutá, dokážete si vůbec představit, jak bolestivé je umrznutí? Zkus si dát ruku na půl hodiny do mrazáku, bude tě pálit jak čert! I když se zdá, že ten ještěr spí, tak tuhle bolest cítí, přijde mi to jako strašná smrt. Přikláním se k možnosti, raději nechat sežrat, nebo dojet k vetovi ho nechat uspat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 19:07 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Verčák
Ahoj Verčo, je mě líto, že Ti agamku takhle cvrčci rafli :( Sám jsem byl názoru, že když mají cvrčci krmení v terku, tak agamek si nevšímají, tak mě to překvapilo. Ber to tak jak to je a netrap se tím, je to život a ztráty v chovech bývají, i když takhle blbá smrt je fakt smutná :-( Snad se Ti to už nebude opakovat. Držím palce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:47 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko,neblbni s tím léčením a injekcí,takovým zvířátkům se snad ani injekce nedávají a jak píše Verča,v přírodě by skončila zrovna tak;-)A jet s takovým mládětem k veterináři je blbost,je to prostě život;-)A jedna agamka to nezachrání i když je to smutný a prcka je Ti líto:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:36 Karolína - Ještěři
A proč ji nedáš utratit? coze Byla by to jedna injekce a agamka by to hned a bezbolestně měla za sebou... Jak bys ty chtěla raději umřít? Jednou bezbolestnou injekcí, nebo aby tě hodili tygrům?

Dělej s agamkou jak chceš, to je tvoje věc, ale já bych teda radši (aspoň bych se o to pokusila) zachránila agamku a přišla později do školy, než abych ji nechala umřít...

Toť můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:14 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: Karolína
TO Karolína:
pochybuji že by nějaký veterinář byl schopen vyléčit 3 dny starou agamu z takové rány.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:09 Žena Verčák [111] - Ještěři
a prosím Pavla který mi psal do vzkazů (Ahoj. I kdybys na noc do terárka dala kilo ovoce nebo zeleniny,cvrčci Ti do rána odrovnají další agamku.Proč si necháváš radit od lidí,kteří si na chovatele jen hrají???
Všechny cvrčky musíš na noc vytáhnout. Ahoj.)
aby se příště vyjadřoval tady, ať si to mohou přečíst všichni.. tohle se tu v současné době řeší hned ve dvou vláknech a hold existujou dva různé názory, já se i přes mou zkušenost klaním k tomu že cvrčky v terárku nechávat budu.. nejsem schopná je pochytat, věřím že se mi to už nestane, když provedu jistá opatření (víc návnad a pod.)
Mimochodem Pavle nemyslím že si Pogona a spol pouze hrají na chovatele...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 18:04 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: Pogona
Dávám malinké banánové cvrčky, největší cvrček kterého jsem viděla neměl ani centimetr..
Karolíno.. neříkám že to bylo nebolestné, ale nejpřirozenější vzhledem k tom co by se stalo v přírodě. Na poušti by ho nikdo neléčil, ani by ho nikdo nedal do mražáku. Dospělá agama ho sežrala během chviličky. Bylo to v 5:30 ráno a mě jel za 15 minut bus do školy který sem bohužel musela stihnout. Neměla jsem čas ho léčit a ani bych to nedělala, je mi ho líto, ale stojím si za tím že jsem udělala dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:40 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Karolína
No já bych teda jako nejmíň bolestivou domácí smrt volila mrazák.
Jinak léčit přichcíplé mládě ještěrky asi není dobrý nápad.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 15:27 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Verčák
Jak velké cvrčky jim dáváš coze jak jsem psal, já se s tím nesetkal,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2013 14:50 Karolína - JeštěřiRe: Verčák
Ježiš, chudáček :-(
Proč ho chceš zabít když žije?! ne Zkus ho nějak vyléčit, zajít s nim k veterináři...
Ty velké agamy by ho zabili? ne Vždyť by ho to bolelo! Proč ji kdyžtak nenecháš bezbolestně utratit?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2013 08:51 Žena Verčák [111] - Ještěři
dneska jsem přendávala z inkubátoru do terárka další dvě agamky a ta jedna je taková podivná :( nehýbe se a hlavně má nafouklé tvrdé bříško :( přitom včera v krabičce v inkubátoru se hýbala :( Co myslíte že to bříško znamená?
žít žije, právě otevřela kukadla.. :-)
edit: tak se mi to asi jenom zdálo, nejspíš byla v nějaké divné poloze :-) už po terárku lítá jako všechny ostatní a bříško má normální : )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2013 21:16 Žena Verčák [111] - Ještěři – Verčák
Tak bohužel po dnešním ránu se musím přiklánět k tomu negativnímu postoji na cvrčky v terárku přes noc:(.... Ráno jak jsem vstávala do školy tak jsem opticky zkontrolovala agamky a něco mi nehrálo :( červená skvrna na písku. Hned jsem prohlídla každou agamku zvlášť a na jedné jsem objevila vyhlodanou díru "pod paží" hodně do hloubky :( ještě žila ale byla hodně slabá, asi hodně vykrvácela.. jako nejpřirozenější řešení jak ukončit její trápení mi přišlo dát ji do terárka s dospěláky.. :-( Nutno podotknout že se to stalo navzdory tomu, že jsem v terárku pro cvrčky dala jablko a taky psí granuli.
Stejně ale nejsem schopná cvrčky na noc odchytávat.. dneska jsem ale pro jistotu dala kousek jablka vedle každé agamky a taky jsem tam cvrkům dala kousek šunky (snad to není blbost) nerada bych aby se to stalo znova :( (byla to právě ta agamka kterou jsem do terárka přidala včera odpoledne :-( )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 15:43 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: dedy
Pořiď si dvě samičky, do takového terária v pohodě. Samec by mohl samici napadat a zranit ( nebo i zabít ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2013 13:35 Muž dedy [1] - Ještěři
Dobrý den,

chci se zeptat, zda je vhodné do terárka 110x50x40 pořizovat ještě jednu Agamku vousatou a zda bude našemu samečkovi stačit jedna? Díky za reakce ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 10:16 Muž vitas [27] - Ještěři
Pamazuju si, že jsem kdysi při samostudiu našel varování před cvrčky v terárku, ale zároven je tam uvedeno, že je velice důležité nechat v teráriu nějaký zelený nebo namočenou granuli jak už tady buď pogona nebo elegans psali.

Odkaz: www.drachen.cz/…/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2013 09:20 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: fajfmen
Ok :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 21:25 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: HammerJoe
Přijmi prosím mou omluvu - Skutečně jsem se domníval že jde o krádež nicku a kdosi se na Tobě pokouší parazitovat (i mluvická úroveň v porovnání s Tvými obvyklými příspěvky tomu odpovídala, což ovšem zmiňovaný mobil vysvětluje)
To je v současnosti bohužel dost rozšířené (mě osobně takhle kdosi před časem jinde ukradl pomenší osobní stránku a možná i proto jsem měl ihned rudo před očima), takže jsem reagoval příkře. Poté, co jsem si najel nejdřív na Tvůj nick a po načtení jej porovnal s níže zmíněným... Mé chování v tomto směru ovšem bylo nekorektní a zcela mimo zásady netových diskusí. Pardon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 18:16 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
OK beru to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 17:30 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: HammerJoe
Taky jsem to HammerJoe nemyslel ve zlým, fakt jsem si myslel, že tady někdo píše pod tvým nickem, proto jsem psal, že je kus blba, nebyla to rekace na odpověď. Jinak už jsem Ti to vysvětlil a omluvil se, tak snad to bereš a to co jsi napsal ty na mě, to už řešit nebudem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:13 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Fakt nemá smysl reagovat....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 16:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona/Landvir
Vždy jsem si myslel,že se nereaguje na nick,ale na obsah odpovědi.Takže pokud něco napíše hammerjoe,je to pologramotný debil,zatímco stejná odpověď od HammerJoe je v pohodě?

Amen.

Nemám chuť to tu už nějak rozpitvávat,myslím si že má odpověď byla k tématu a přínosná, je dobré vědět, že se něco takového může stát...
Tím jsem ti Tome snad i odpověděl na to co ty tu píšeš, i kdyby si kdokoliv myslel že to psal kdokoliv jinej než já,tak nebylo potřeba na to reagovat urážkama, ode mě tam žádná nezazněla.Já nemám za každou cenu potřebu se pro každej příspěvek přihlašovat, snad stačí napsat jméno.

Chtěl jsem tu napsat ještě pár věcí,ale myslím si že by to ničemu nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 15:46 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
Já tu však neřeším zda je ten či onen od toho čo toho správný, nebo ne.
Jen fakt, že HammerJoe se rozčiluje a zjevně si nepřečetl pořádně diskuzi, protože jinak by takhle nemohl reagovat.
Např. Fajfmen jasně naspal, že se jedná o nejapnou napodobeninu podpisu, čili regaoval na někoho "jiného" a kolega HammerJoe hned oba sjel,...když v podstatě nereagovali na něj,....

Fotky si nahrávej, jaké chceš, mě prostě nikdy cvrčci ještěrku nenapadli, asi je trápíš hlady ( ty cvrčky ) a asi překrmuješ odchovy ( když ti jich tam zbyde tolik, aby ještěrce ublížili ) a zjevně nejsi dobrý chovatel - když si necháš sežrat odchovy čímkoli,..... :-P ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:30 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Vždy jsem si myslel,že se nereaguje na nick,ale na obsah odpovědi.Takže pokud něco napíše hammerjoe,je to pologramotný debil,zatímco stejná odpověď od HammerJoe je v pohodě?
Cvrčci prostě napadnout zvířata můžou.Fakt nechápu,co na tom bylo debilního.Za chvilku ti tady dám fotky chamaeleolise a Phelsuma pasteuri,které ohryzali cvrčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 14:00 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: fajfmen
fajfmen napsal:Kde vůbec bereš tu drzost podepsat svůj mírně retardovaný "výkřik do tmy" nejapnou napodobeninou HammerJoehovo podpisu?! tone

Musím se kolegů Fajfmena a Landvira zastat. Pokud umíš číst ( což předpokládám, že ano ), mysleli si oba, že Tvůj nick někdo "zneužil" čili, průměrně inteligentí člověk pochopí, že reagovali na příspěvek někoho úplně jiného.
Zdravý selský rozum mi říká, že bys jim měl v podstatě poděkovat že "brání" Tvůj nick a né se do nich bezhlavě pustit, když tu o Tebe nešlo.
Kolegové jen bránili někoho cizícho ( nevěděli, že jsi to TY ), o kom si mysleli, že používá Tvůj nick, a ty ses jim takhle "odvděčil". To mě zrovna u tebe docela mrzí, myxslel jsem že Ti myslí,.....

Co se týče těch cvčků, jak s oblibou píše kolega Elegans, odchoval jsem tisíce, možná desetitisíce agam vousatých a ŽÁDNOU mi nikdy hmyz nesežral ani nezranil. A to ani chamíky, gekony, a jiné ještěráky,.....

Co se týče Landvira, pak začínal každý z nás a myslím, že jeho názory jsou mnohdy zdravější než "zkušených" chovatelů, toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:55 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: HammerJoe

Absolutně nechápu proč ty na tohle téma reaguješ. O teraristice absolutně nic nevíš to už ukázala spousta tvých odpovědí,které jsou zkopírované z úst Pogony a naučené bez jakéhokoliv chápání nazpaměť.


V první řadě se omluvám, že jsem Tě nařknul blbem, fakt jsem myslel, že někdo použil trapně tvůj nick, takže to se OMLOUVÁM a snad omluvu přijmeš.

Ale vyprošuju si urážky typu, že o teraristice nic nevím(zrovna tolik co ty) a o nějakém kopírování odpovědí. To že mám tarárka něco málo přes 2 roky, nic neznamená, zajímám se o teraristiku už déle, ještě dříve, než jsem začal třeba s akvaristikou atd.,akorát nebyl čas a finance si teárko pořídit. Mám taky spoustu známých kteří jsou tararisti už je třeba 20 let a na toto téma často diskutujem. Takže takový blbý keci si vyprošuju. To že tady používáš ty svý samý odborný názvy z tebe hrdinu nedělá. Tobě se holt nesmí nic vyvrátit, to máš přece VŽDYCKY "PRAVDU"
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 12:27 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: fajfmen
Jednak Pogonovi vůbec nic "tak vtipnýho" na předchozím příspěvku nepřipadalo

Já nikdy cvrčky nevyndaval a nezažil jsem, že by mi přes noc "okousali" agamy :-Dkdyž už kradeš něčí nick, nauč aspoň číst a psát. Výhledově aspoň nebudeš působit dojmem pologramotného debila. Kde vůbec bereš tu drzost podepsat svůj mírně retardovaný "výkřik do tmy" nejapnou napodobeninou HammerJoehovo podpisu?!

Nevím kde jsi přišel na to že někdo někde někomu krade nick,ale psal jsem to já v noci z mobilu, nevím proč zrovna ty mi říkáš,že bych se měl naučit číst? To že jsem se zeptal co mu na tom přijde tak vtipného,dle toho co napsal, tak absolutně nechápu tvoji útočnou reakci,měl by jsi se trochu zklidnit to bylo naposledy co jsi mě tu úrážel.

působit dojmem pologramotného debila

Tohle to beru jako urážku - nic tak špatného jsem tam nenapsal,jen pravdu o tom jak to s cvrčkama je.

Landvir :

Absolutně nechápu proč ty na tohle téma reaguješ. O teraristice absolutně nic nevíš to už ukázala spousta tvých odpovědí,které jsou zkopírované z úst Pogony a naučené bez jakéhokoliv chápání nazpaměť.

Jinak tím co jsem napsal jsem neměl potřebu někoho urážet,jen jsem si myslel, že to že se někomu něco nestalo ještě neznamená to že to neexistuje.

Pogona:
A jak jsem psal, pokud chci mít naprostou jistotu, stačí dát do terárka na noc kousek ovoce, namočený piškot apod

Tak to bohužel nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 09:21 elegans1 - JeštěřiRe: Verčák
To je úplně běžné.Nejdelší interval mezi líhnutím jsem měl u Oedura castelnaui.Rozdíl mezi prvním a druhým mládětem byl 7 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 09:18 Žena Verčák [111] - Ještěři
Je možné, že by vajíčka z jedné snůžky měla mezi sebou rozdíl ve vylíhnutí 2 a více dnů? Chápala bych to kdyby některé byla oplozená a některé ne že se mi stalo tohle.. ale že by mei 14 vajíčky bylo 5 oplozených a já bych je všechny náhodou dala do jedné krabičky, tomu se mi nějak nechce věřit :-) A nezdá se mi že by tam byl až takový rozdíl v teplotách.. tahle krabička byla prostřední :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 07:36 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: hammerjoe
Zaty roky co mám odchovy mi nikdy cvrčci zvíře nesežrali, ani nemám ve svém blízkém okolí nikoho, komu by se to stalo,....
Cvrčky nechávám jak u mláďat ještěrek, tak u dospělých, kdybych měl všechny cvrčky vyndavat na noc, trvalo by mi totiž obejít všechna terária až do rána,....
Navíc pochytat mikráče snad ani nejde,.... a pokud ano, než je nachatám, polovina se mi rozuteče po místnosti,....
Takže mi přišla trochu úsměvná představa, jak v noci dva partyzánští, krvelační mikro-cvrčci cupují měsíční agamu na kusy,....

Můžu tedy zodpovědně prohlásit, že za cca 15let odchovů mi cvrčci zádnou "ještěrku" nepozřeli,...

A jak jsem psal, pokud chci mít naprostou jistotu, stačí dát do terárka na noc kousek ovoce, namočený piškot apod., ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 07:00 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: hammerjoe
Ty seš asi kus blba,viď? rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2013 02:12 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: hammerjoe
Jednak Pogonovi vůbec nic "tak vtipnýho" na předchozím příspěvku nepřipadalo, a jednak se, když už kradeš něčí nick, nauč aspoň číst a psát. Výhledově aspoň nebudeš působit dojmem pologramotného debila. Kde vůbec bereš tu drzost podepsat svůj mírně retardovaný "výkřik do tmy" nejapnou napodobeninou HammerJoehovo podpisu?! tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 22:59 hammerjoe - JeštěřiRe: Pogona
Nevim co ti na tom prijde tak vtipny ? Ja krmim cvrcky kvalitni rostlinou i zivocisnou stravou a stejne se mi to uz stalo - poprve u Tribolonotus gracilis dva cvrci velikosti C mu ozrali cumak az na kost a po druje u furcifer pardalis kde teda byl cvrcek velikosti A a rano jsem na dne teraria nasel kaluž zaschle krve a okousany bok nohy... Takze asi tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 22:37 Žena Verčák [111] - Ještěři
no tak doufám že těch asi 10 minicvrčků těm mojím agamím miminům nic neprovedou protože chytat ty minicvrčky mi příjde jako nadlidský úkon :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 21:16 elegans1 - JeštěřiRe: fajfmen
Já už jsem pár okousaných zvířat měl.Naposledy samice Chamaeleolis barbatus a Palmatogecko rangei.První ohryzali ocas,druhé obrali záda až na páteř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2013 21:03 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Pogona
Jen jako dovětek - mnohokrát jsem našel okousaného většího cvrčka, mnohokrát viděl jak velkého cvrka cupuje několik ještěřích mimin v přetahované na kusy, nikdy ale že by cvrlik ohrozil ještěrku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:42 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Verčák
Já nikdy cvrčky nevyndaval a nezažil jsem, že by mi přes noc "okousali" agamy :-D

Pokud chceš mít jistotu, dej na noc do terárka kousek slupky od jablka, list salátu,.... cvrčci se napasou na nich ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 21:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
Malí cvrčci stačit budou tak ať maj do 1 cm. Normálně jim nasypej cvrčky 1 hodinu po rozsvícení ráno, pak odpoledne a uvidíš jak budou baštit když jim tam zůstanou tak je tam nechej do večera oni si je pochytaj.Na noc bych tam cvrčky nenechával, já je na noc vybírám od všech zvířat.

a taky si nejsem jistá jestli se mi povede uhlídat aby jedlo každé mimino stejně..

Ono vždycky tam bude jedno dvě mláďata slabší než ostatní a to poznáš podle velikosti do 14 dnů a tomu budeš věnovat zvýšenou péči.Ono je sleduj po tom co jim tam nasypeš potravu kdo jí a kdo ne a jak kdo loví...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 14:49 Žena Verčák [111] - Ještěři
Ještě něco.. když to jsou takoví žrouti :-) tak jim tam prostě nasypu nějaký počet cvrčků, mám ty cvrčky pak nějak dochytávat zpátky nebo je tam můžu nechat ? (např na noc) Když tam cvrkům dám do misky něco co by mohli žrát taky by měli dát agamkám pokoj ne? a taky si nejsem jistá jestli se mi povede uhlídat aby jedlo každé mimino stejně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 14:35 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: HammerJoe
supr díky :-) uvidím jak to půjde.. naštěstí to mám k další cvrčkům blízko : ) jak jsou velcí to nevím, prodává tam jetšě mikro cvrčky ale někdo mi tady psal že ti malí budou stačit :-) no když né koupím mikro :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2013 13:06 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Verčák
U těch malejch agamek to jde strašně rychle a jsou to obrovský žrouti...
Začal bych s velikostí D(0,6-0,8) a za týden bez problému baští C(0,8-1,4) a do Béček je dalších 14 dní(1,4-1,8) ... Pro 5 agamek by to mohlo vystačit na týden ale těžko říct(nevim jak jsou cvrčci velcí) ale každopádně to jsou popelnice ;-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=1501