Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 11:27 Petr Re: Petr
A ještě mám uwb reptile 100 13 w cca 20 cm stačí to?plus ještě na vyhrev obyc. 40 w teploty mám jak se všude píše už je doma 6 den kdy ji mohu vytáhnout děkuji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2016 10:18 Petr – Rocni agama
Ahoj agama mi leze proti sklu,poradite?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2016 17:03 Popelnice Re: Nessy
Je krásná. ahoj

Můžu se zeptat proč je vylíhla jen jedna? Předpokládám, že je to miminko od tvých agam, takže určo bylo těch vajíček víc. Nechci rýpat, zajímá mně to jen z chovatelské zkušenosti. Sama mám (spíš dcera má) agamu sotva půl roku, tak se rozkoukávám co všechno nás může čekat.

Můžu se ještě zeptat jak velká byla hned po vylíhnutí? Někde jsem četla, že bývají tak 11 cm dlouhé, ale nevím jak je to důvěryhodný údaj. Ta naše měla totiž při koupi jen 9 cm.

A s tím krmením nezkušeného mimča bych doporučila cvrčky banánové, ti jsou mnohem klidnější (až flegmatičtí) než třeba ti domácí. Aspoň ti co chovám já. Ale to asi víš líp než já, píšu jen co mně k tomu napadá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 20:19 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Alizzabetha
Už jsem začla s krmením a lovila se zájmem - akorát v malé krabičce, tak nevím, co v terku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 20:12 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Popelnice
Fotka k příspěvku Děkuji :-) Počkala jsem, až ji upadne pupíček a dneska už si vzala několik malých cvrčků. Jen nevím, jak to budu dělat ve velkém terárku - je celkem nešikovná, jak s lovem začíná, tak aby vůbec něco chytila. Jestli ji nebudu muset přendavat do krabičky hmm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2016 14:47 Alizzabetha - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj, přečti si blok fajfmena, sice už přispívat nebude - což je velká škoda, ale má tam i jak a kdy krmí maličké, tak snad by ti to mohlo pomoct. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2016 23:48 Popelnice - JeštěřiRe: Nessy
Moc gratuluji k agamce. potlesk
Co se krmení týká, nemám osobní zkušenost, ale myslím že jsem někde četla, že začínají žrát asi 3. den po vylíhnutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2016 11:02 Žena Nessy [123] - Ještěři – Krmeni miminek
Ahoj, vylihla se mi agamka a doslo mi, ze netusim, jestli krmit hned nebo az po prvnim svleku jako u hadu. Jsem blb, ale furt jsem si myslela, ze z toho nic nebude... coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2016 14:46 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
Nevím, jestli jsem viděla oplozená vejce - mezi těmi z minulého roku a teď mi nepřijde rozdíl. Letošní se ale v inkubátoru zvětšují...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.08.2016 23:22 Popelnice - JeštěřiRe: Daja
Nejsem odborník, ale co jsem načetla, tak se soužití samce a samice v jednom terárku nedoporučuje. Samec většinou samičku miluje z celého srdce a dává jí to neustále najevo, takže ona pak tou přehnanou pozorností trpí. Když už je mít pospolu, tak se doporučuje alespoň 2 samice, aby se samcova pozornost trochu rozprostřela. Ale samozřejmě je můžeš zkusit dát k sobě i tak, existují i výjimky, kdy si samička zjedná pořádek a samec ji respektuje. Ale to jsou opravdu spíš výjimky a dopředu s tím nelze počítat. Navíc když je dáš k sobě, tak samice bude pravidelně klást vejce, což klade větší nároky na stravování a péči.

Určitě bych je ale při seznamování zkusila dát k sobě nejdříve jen přes sklo. Uvidíš tak jak na sebe budou reagovat, aby to nebylo moc hr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2016 20:32 Daja - Ještěři – Dotaz na jedno terárko, dvě agamy
Ahoj, chci se zeptat, mám dvě agamy vousaté (jednoho samce a druhou samici), oba dva jsou staré cca 2 roky a mám je zvlášť v terárkách. Po přestěhování si do bytu mohu vzít pouze jedno terárko. Je problém dát agamy k sobě, když od malička vyrůstají každá zvlášť? má s tím někdo zkušnost? moc bych byla ráda za radu. Děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2016 22:29 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Za nebožky Agátky (asi tak před osmi léty) jsme čas od času nacházeli oplozené (žel bohu zachlazené či vyschlé) snůšky vykladené na těch nejnepravděpodobnějších místech: třeba za akvárkem nebo v květináči s monsterou - na polici cca metr nad podlahou (netuším jak se tam dostala)... Alice oproti tomu vždycky vlítne do kladiště a vše poctivě zahrabe, u její dcery Fluttershy (teď aktuálně prvničky) prozatím nevím. Každopádně letos poprvé Alice odmítla Rudolfovo dvoření (což on respektuje, reálná klanová alfa je i přes částečné ochrnutí stále ona), předminulý a minulý týden jen tak ledabyle roztrousila všude kolem měkká nepěkná vajíčka asi tak ve stylu jak když se vykadí... a bylo. On si poté užil se subtilnější ze svých dcer (po Alicině úrazu páteře jsem musel dát nepříbuznou Týnku pryč - neustále se Alici snažila napadat a získat pozici alfy pro sebe - dlužno říct že z pohledu Rudolfa, obou jejich dcer i mladé Rosalie neúspěšně, což je z behaviorálního hlediska velice zajímavá věc, dnes už opět chodící Alice je pro ostatní stále nejvýš postavená). Pokud jsi už viděla oplozená zdravá vejce, tahle menstruační rozpoznáš na první mrknutí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2016 21:50 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
No holky kladly do kladiště i když měly neoplozené snůšky, takže podle toho to nepoznám.
Mimo kladiště to bylo jen, když jsem kladiště neměla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.07.2016 00:55 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Interval je tři týdny plus minus kousek. Zrovna dnes mi Alice před polednem přímo před očima vytlačila na výhřevišti (podlaha kuchyně pod oknem orientovaným na jižní stranu), mezi miskami s kočičím, králičím a papouščím krmením, plus všem společnou miskou na vodu, tři neoplozená vejce ve stylu jako by se vykadila. Pak se odporoučela pryč jako by se nechumelilo (šla si ze "své" kuchyně přes celý byt, přes tři místnosti a tzn. tři klanová soukromá teritoria vyřešit nějaký spor s mladou Rosalií která si nárokuje naši ložnici)...

Pokud to samice jen tak nonšalantně rozhazuje kolem, neřeš to. Menstruuje. Pokud hrabe jako bláznivá a nic jí není dobré, ví že jsou vajíčka schopna vývoje a instinktivně se jim snaží zajistit nejlepší myslitelné podmínky pro vývoj (i na úkor vlastního přežití). A je to zhruba po třech nedělích (plus minus pár dní), aspoň od našeho Rudolfa zatím vždy ve třech sériích po prvním spáření. Jak je to od jiných samců se ale nemůžu zaručit, navíc mě se ještěrendy páří jak je napadne a s kladením je to následně zrovna tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 23:09 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
Ok, dík. Za tu dobu si už ale nepamatuju časové intervaly. Každopádně je možné, že jsem vyhazovala oplodněná vejce (pokud nerostou i neoplodněná)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2016 23:08 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
Aha :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2016 00:08 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: mikes
Můžou. Cokoli co pro nás jedovaté není můžou, plus hromadu toho co pro nás jedovaté (či alespoň nechutné) je. Když Ti něco např. na zahrádce začne vousatka oždíbávat, neřeš to. Ona ví instinktivně své. Akorát se připrav na to, že když např. vyžere celou kolonii ploštic ruměnic pospolných, které pro jejich odpornou štiplavou pachuť skoro každý tuzemský hmyzožravec nechá napokoji, pro ni ale je to něco jako prima koření, budou její hovna smrdět že by se i tchoři mohli zahrabat - osobní zkušenost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2016 23:55 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Plus minus tři neděle. Ale dost záleží na teplotě, výživě a tak... a samozřejmě to má dvoj až trojnou repetici, agamí mámy si životaschopné sperma udrží v těle po jednom napáření na dvě až tři snůšky (v cca třínedělním intervalu) standardně ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 19:56 mikes - Ještěři – Mikeš
Můžou agamy černý a červený rybíz.dnes se totiž samy pustily obírat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.05.2016 19:40 Martina - Ještěři – Pobyt venku
Ahoj má někdo zkušenost s nějakou ohradkou- klecí pro agamu na zahradu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2016 11:37 Žena Nessy [123] - Ještěři – Páření
Kolik času uběhne od napáření ke kladení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 15:41 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: David
Ahoj každá agamka zelený nežere, ta moje tomu taky moc nedá. Dehydratace se neboj, můžeš jí jednou za čas porosit terárko a když bude mít žízeň, tak uvidíš jak líže kapičky vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 15:18 David - Ještěři – Nežere zelený
Čau moje agama nechce žrát zelený. Cvrka, saranče, švába jo, ale zeleniny se nedotkne. Mám strach, aby nebyla dehydratovaná. Mám zkusit nedát cvrčky a nechat jen zelený? Nebo jak jinak na ni. Dřív jedla vše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2016 14:31 sicarii - Ještěři – Koupě mláděte agamy
Dobrý den, neporadí někdo, kde koupit mládě agamy vousaté na Chomutovsku?Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 20:44 huhla - JeštěřiRe: huhla
Dobrý den chtel bych se zeptat, mám dvě agamy holky jsou staré rok a půl a teď byli v zimním spánku 8 týdnů a bylo mi doporučeno abych je už pomalu uvedl do normál režimu ze by jim to melo stačit, ale oni jsou už přes týden vzhůru a ještě vůbec nic nesnedli je to normální? Nebo je něco špatně? Předem děkuji za nějakou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 18:49 huhla - Ještěři – agama po zimnim spanku nezere
Dobrý den předem děkuji za přijetí a zároveň bych se chtěl zeptat, mám dvě agamy holky jsou staré rok a půl a teď byli v zimním spánku 8 týdnů a bylo mi doporučeno abych je už pomalu uvedl do normál režimu ze by jim to melo stačit, ale oni jsou už přes týden vzhůru a ještě vůbec nic nesnedli je to normální? Nebo je něco špatně? Předem děkuji za nějakou radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2016 11:20 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Radka
Případně polystyrenový boxík a výhřevným sáčkem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 21:06 Muž cadaverous [20] Re: Radka
Nejlépe do neprůhledné krabičky. Například bílé neprůhledné stěny s průhledným víčkem. Do auta i s krabičkou pod bundou, v autě zatopit a nechat v krabičce a pak zase pod bundu. ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 20:37 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Radka
Tak pokud jedeš autem tak je to v pohodě, do auta pod bundou, pak do krabičky, pak pod bundou a jit na veterinu, nevím co víc poradit.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 17:56 Radka - JeštěřiRe: Landvir
To nee. Pod bundou ji nebudu nahánět. Asi by to bylo fajn pro ni, ale jelikož budu řídit! Teď vážně, v čem jí mám přenést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 17:32 mikes - Ještěři – jakou teplotu v terarku-agama
Pod vyhřevnou lampou mam 38 jinak je teplota od28-30stupňů je to dostačující ter.150d 45š 65v
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 11:30 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Radka
Ahoj na sobě pod bundou, ať je jí teplíčko... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2016 09:45 Radka - Ještěři – Veterina
Mám dotaz, v čem můžu přenést agamu k veterináři. Stačí plastová průhledná bedna nebo kartonová.dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:28 Muž Pasyok [37] Re: Xy
Príp. sem daj foto svojho a skúsime poradiť. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 09:24 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Xy
Všichni tady máme terária, tak se mrkni do prezentaci.... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 08:14 Xy - JeštěřiRe: Landvir
Má tam dost věcí ale stejně si najde místo kde se zahrabat. A tam je celej den. A nic nechce žrát. Když ji vytáhnu a dám pod výhřev tak tam nějakou dobu leží a pak se jde schovat. Dřív to nedělala. Máte někdo nějaké foto svých terarek pro inspiraci? Co se tam hodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 10:32 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Xy
Xy napsal: Je možné, že pro pěti měsíční agamu je terarko 100x50x50 velké? Protože se pořád schovává a na jednu stranu vůbec nechodí. Prej bych ho měl zmenšit (prozarím).

Jak píše Pasyok, jen ho udělej plnější a členitější... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 07:49 Muž Pasyok [37] Re: Xy
Pridaj viac úkrytov, dekorácií, vylepši členitosť terária a je po probléme. Môže sa báť veľkého prázdneho priestoru, ale ak tam pridáš predmety malo by to byť v poriadku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2016 07:28 Xy – Terarko
Je možné, že pro pěti měsíční agamu je terarko 100x50x50 velké? Protože se pořád schovává a na jednu stranu vůbec nechodí. Prej bych ho měl zmenšit (prozarím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.02.2016 07:40 Muž khopikcopin [8] - Ještěři
A nebylo by lepší kdyby jsi to napadl někam do vlákna co se týká chameleónů
:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2016 07:37 Martin - Ještěři – Chamík
Chtěl bych si pořídit chameleona jemenského. Terarko mám 80v 60š 40h. Jak starého, aby se v tomhle terarku cítil dobře. Prej by měl mít 2-4 měsíce. A taky aby si na mě líp zvykl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 21:37 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Verča
Nepředávkovala, buď v klidu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 20:36 Verča - Ještěři – Vitamíny
Jak poznám, že jsem agamu předávkovala. Obalovala jsem cvrky v Reptivite při každém krmení. A prej se to nemá, jen jednou za čtrnáct dní. Každý den jen ve vápníku. Má někdo už takovou zkušenost? Jak by se mohlo projevit na chování atd.?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 19:16 elegans1 - JeštěřiRe: TT
Tympanocryptis tetraporophora
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 17:24 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: TT
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 14:32 TT - Ještěři – Agama
Ahoj, chtěla bych si pořídit agamu vousatou,ale problém je v její délce 40-50cm ,existuje i nějaký menší druh agamy,který v dospělosti není tak velký?
Děkuji za reakce=D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2016 11:41 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Martina
A nezměnilo se něco, že by třeba trucovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 21:42 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Martina
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2016 21:25 Martina - Ještěři – Eby
Mám 5ti měsíční agamku a dostala jsem ji koncem listopadu 2015. A teď už pár dní se pořád schovává a nechce jíst. Nevím, jestli se může takhle malá zazimovat. Vśžila jsem ji a má 190g delka přes dvacet. Terarko 100x50x50 a osvětlení uvb a uva žárovka jak má být. Teplota pod výhřevem 45 a jinak 26. Prosím o radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 23:08 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Dominik
Tak baj voko tři neděle. Ale není to přesné, záleží na podmínkách jejího chovu - teplotě, výživě a pod. ;-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=201