Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 52 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 22:31 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: Číža
asi jste si brali agamky od chovatele na kterýho jsem taky koukala.. mě se moc nelíbilo zbarvení rodičů.. tak jsem zvědavá jak se vám vybarví, jestli sem prohloupila nebo ne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 21:05 Johnysta - Ještěři
Chtěla jsem se zeptat, zda je pro agamu vousatou vhodný masový červ..děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:47 Muž Číža [4] - Ještěři
K těm agamkam....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 20:02 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Číža
K jakému zvířeti? Do jak velkého terárka? Jak je odvětrávané?.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2012 17:28 Muž Číža [4] - Ještěři – halogen
Zdravím napadlo mě že bych prohodil žárovku za tento halogen. aukro.cz/…. co vy na to? Myslíte že to má smysl nebo to budou vyhozený prachy? Nemůžu si pomoct ale stále se mi zda že tam je málo světla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 13:09 Žena janetka7 [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku zkusim co se dá :-D teď mi klofe do písku a hejbe se u toho jako kdy loví :-) jinak sem jí tam dala víc červíků do hlubší misky a pořádně sem je obalila v nutrimixu(ten vápník musim koupit zejtra) tak na ně občas běží a kouká, ale ještě se do nich netrefila (za celou dobu co jí mam tak z misky snědla jednoho, jednoho z pinzety, ale jinak sem je nechávala lézt a to šlo nejrychleji) jinak na fotce ukázka toho co mi potvora dělá :-D vyšplhá až nahoru a chytne se větrání, ještě že je pod ní kupa písku..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 12:46 Muž Číža [4] - Ještěři
Stim zeleným zkus ji dát celý list ty pampelišky.... Těm mým potvoram když sem to hezky nakrajel nebo nasekal...tak nezájem a žerou pouze tak že si sami ukousnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 12:03 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: Pogona
tak snad to půjde.. doufám, že se mi trochu rozežere.. cvrčků dospělců se ještě bojí dneska jsem jednoho zkoušela, ale takovýho toho okolo cm ještě zblajzne, ale tak jednoho a dalšího nechce.. takže pak zkouším třeba po pár hodinách dalšího.. za den do ní dostanu tak 2-3.. a tak 2-3 červy, ale taky musí být menší.. ještě počítám s tím, že si musí pořádně zvyknout.. zelený teda nemá úspěch vůbec.. zkoušela sem pampelišku list i květ.. jetel.. salát.. i květ sedmikrásky.. všechno nastřihaný na malý kousky.. nezájem.. tak zkusim počkat až mi vyklíčí nějaký semínka jak tady často všichni radíte :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 09:50 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: janetka7
Kolega má s těmi velikostmi pravdu a chovatelka tě nejspíš trošku ošálila. Nic však není ztraceno, mláďata při správné péči malá nevadí. V podstatě potřebují to co dospěláci (teplo, světlo, krmení, rošení ) s tím, že je u nich nutné opravdu poctivě obylovat krmný hmyz ve vápníku - který potřebují jelikož rychle rostou, rukuv ruce s tím jim dodat kvalitní zdroj UVB, častěji rosit ( alespoň 1 denně - dospělé stačí rosti 2-3krát za týden ). Taky je dobré jim dopřát neustálý přístup k potravě ( oproti tomu dospělé krmíš 3-4krát za týden ). Při dodržení těchto jednoduchých pravidel v pohodě vyroste i takový prcek a bude prosperovat, takže žádný strach ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 23:20 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: vitticeps
divný.. mam jí od jedný holčiny a byla sem se i u ní podívat.. terárko pěkný.. rodiče krásný.. svítí klasicky reptiglem 10.. říkala, že žerou i salát z ruky (u mě zelenýmu moc nedá, včera byly vytahaný dva kousky, ale dneska na to ani nekoukla)
bohužel už tam byla poslední a ostatní sem neviděla jak jsou velký, ale řikala, že mi vybrala nejvíc zbarvenou.. ostatní agamky prej kupovala nějaká paní.. asi zverimex nebo tak něco :-O
možná jí zkusím ještě napsat.. tak jako tak bych chtěla vědět datum kdy se vylíhla..
a jinak rozdíl mezi tim když se koupí takhle malá agamka a když větší.. podmínky stejný jako chovatel přece dá i ten kdo jí koupí když ví jak.. nebo je v tom ještě jiná záludnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 23:07 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Na měsíci mívají v průměru těch 14 cm, na 2 měsících 18 cm atd. někomu samozřejmě rostou mnohem víc, jiným méně, ale ty 4 cm za měsíc by mohl být průměr. Pokud je opravdu měsíční pak buď byla ve špatných podmínkách a nebo byla slabší a pak by měla být prodána mnohem později.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 20:36 Žena janetka7 [0] - JeštěřiRe: vitticeps
opravdu týdenní? myslela jsem, že když většina lidí když koupí měsíční agamu a pak píšou, že má 15cm.. takže ta moje je prostě menší no.. 3měsíční mají v průměru okolo 20cm ne pak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 19:25 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
10 cm agamka je zhruba ve věku jednoho týdne, takže opět nějaký chovatel co by zasloužil nakopat. K agamce - vypadá v pořádku, teplota v podstatě dobrá, rosení jednou denně stačí. UVB v pořádku, ale je potřeba jí kromě Nutrimixu dávat vápník - například Plastin nebo sépiová kost (je nutné ji vyvařit). Vitamíny stačí 1-2x týdně, vápník několikrát týdně. Pokud agamka žere tak je to dobré a jistě bude prospívat. Zelené zkoušejte každý den, ideálně před krmením hmyzem. Mně se osvědčily malé rostlinky vyklíčené slunečnice (na vlhké vatě), ta mláďatům vždy moc chutnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2012 14:37 Žena janetka7 [0] - Ještěři – mimčo
Fotka k příspěvku přečetla sem toho docela dost, ale pro jistotu napíšu i sem.. tak nějak všechno shrnu jo?
včera ráno jsem si přinesla měsíční mimčo (vim, že sem měla větší, ale jestli jste si všimli tak skoro všichni chovatelé nabízejí takhle malý agamky, tříměsíční se sežene těžko.. tady okolo jsem sháněla blbě vůbec agamu, ale nakonec jsem našla dva chovatele)

-tím že má 10cm tak jsem velikost terárka neřešila a je teď v 50x50 a myslím, že na jednu malinkou to stačí.. samozřejmě už chystám velký.. zatím nevím jestli metrový nebo metr a půl, nevím co mi doma dovolí ,ale zatím to vypadá dobře a možná bude to větší..

-vím, že se musí aklimatizovat, ale nedá mi nenapsat.. vypadá to, že je jí teplo.. dost často je v chladnějších částech terárka (30stupňů, bohužel je žárovka silná(40W vytopí tolik?!) a terárko malý asi no, nejnižší možná 29) je často v rozích, chodí často ke sklu, pod světlo kde je okolo 40 jí moc nevidím a když tam jde tak na 2-3 minuty a pak už zase běží pryč.. měla jsem pod světlem větší kamen a vzdálenost od světla byla 10cm a vytopilo se to tam na 45, není to moc? a moc malá vzdálenost? dala sem tam pod to radši a malinko nižší břidlici a mam tam 40-42(nemám tolik přesnej teploměr, je moc velkej a nejde tam pořádně položit) a 15cm.. to je lepší ne? zvlášť když tam ani takhle moc neleze..

-co se jí teda asi moc libí jsou vykamínkovaný stěny, mám starý terárko od strejdy a je dělaný ještě po staru - vylitý sádrou a vyložený oblázkama. na to že u mě byla první den tak je docela oprsklá a lezla po stěnách dost

-s krmením je trochu problem, ale je to tím že si musí zvyknout asi.. cvrčkům moc nedá, ale když už ho chce tak je to sranda.. vždycky jim radši utrhnu skákací nožičky, aby jí moc neutíkali.. včera měla 3 a pár moučňáků (s nima teda problem není, ale taky když jí je tam dam tak si jich nevšímá až třeba po dvaceti minutách najednou běží a sežere je) jinak zase někdo tu ty moučnáky odsuzoval, někdo ne tak já nevim jak moc zdravý jsou.. jinak teda mám nutrimix repti..
zelený nechce.. dávala sem jí na malinký kousky pampelišku tak si za celej ten den vzala dva kousky a trochu do nich kousla.. ale tak dávat jí to tam budu, dřív nebo pozdějš se na to naučí..

-pak se docela divím, že se vůbec nebojí.. mám přístup zvrchu a čekala jsem, že když tam budu dávat ruku, že uteče, ale ona si tu ruku jenom prohlíží.. po ruce mi leze, neutíká, sem z ní vyplašená jak je klidná a nebojí se..
a nečekala jsem, že bude tak pozorná.. vnímá i malý pohyby třeba pět metrů od terárka..

-rosit teda jednou denně, nemám víckrát?

-světla.. mám tam jenom uvb a pak nějakou širokospektrární žárovku, co mi dal známý ve zverimexu (má uva i uvb, 40W, byla poměrně levná oproti reptiglu, je rakouská a tim je prý levnější) jinak pouze s touhle žárovkou (bez reptigla) odchovával malý agamky a prej nebyl problém, a neodchovává jenom agamy, leguány a různý potvory chová už opravdu dlouho, měl tam tedka i hardúny a nějaký ještěrkovce.. takže by mi kravinu asi nedal..

no.. to je snad všechno.. snad nedělám nějaký chyby.. jinak když je dlouho pod světlem tak je hodně světlejší.. když je v chladnu tak hodně tmavne :-)
jinak jak je vidět na fotce, máme trochu pochroumanou nožičku.. prsty jsou všechny ale koncový články některý chybí, ale asi jí to moc nevadí když se stejně na stěnách udrží ne..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 19:33 Žena TerkaS [12] - Ještěři
jak rikam samecek uz je v klidu a nikam se neschovava. A ta nova samicka se me myslim neboji, tak nevim proc se zahrabava, ale aby to nedelala, musela bych asi vyndat uplne vsechno. Jeste nez se zacala zahrabavat, tak se porad snazila dostat na trubici na zarivku, nechapala jsem proc to dela, ale ted si myslim ze se tam asi chtela taky schovat.. Ale na druhou stranu kdyz otevru a ona je venku tak mi hned bezi na ruku, vetsinou az na rameno a pak zvedave kouka kolem.. fakt jsem z ni jelen. U chovatele pry taky moc rada vsude hrabala ale nezahrabavala se takhle cela na dlouho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 18:25 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Já bych zjednodušil dekoraci tak aby moc schovávaček nebylo, alespoň si více zvykne na Vaši společnost. Pokud ho necháte co nejvíc v klidu, tak to bez úkrytů vydrží a snad to z něj opadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 17:16 Žena TerkaS [12] - Ještěři
ten sameček už se právě srovnal konečně. První zlepšení nastalo když jsem mu na vaší radu že může být dehydratovaný začala dávat stříkačkou vodu. Po několik dnech potom začal sice málo, ale pravidelně jíst. Potom jsem mu předminulou sobotu přidala samičku a on se v ten den rozjedl, myslela jsem že to je náhoda, ale od toho dne jí konečně hodně, vlastně 3x tolik co do té doby. Taky je vidět že sílí, ale bohužel jestli je mi samičku také napovede rozkrmit, jistě jí brzo přeroste. Podle vašich rad jsem se už zařídila. Pod bodovkou je teď asi něco přes 50°C (mám teploměr do 50°C tak nevím přesně kolik) a dala jsem žárovku tak aby byla asi 10cm nad břidlicí. Jenže i když mám větrání ve dvířkách otevřené na maximum, tak na konci terárka je 33°C, tak nevím jestli je to dobře. Asi na půl hodiny jsem odešla a mezitím se zase někam zahrabala, ale nevím zatím kam..
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 16:16 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Tak to mluví za vše, zřejmě si pradu užile své kdesi zavřené v krabici. Na agamce se to samozřejmě podepíše. Myslím, že se časem srovná. Podmíky upravte jak jsme se shodli a nechte ho v klidu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 15:23 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Koupila jsem ho na burze od jednoho překupníka. Bylo to na únorové živé exotice, jak byly ty hrozné mrazy. Ten člověk říkal něco o tom že má agamky z holandska. A když jsem se ho pak šla zeptat na něco ohledně UVB, zdělil mi že ho agamy nepotřebují, ani v terárku prý nemusí být. A agama prý to nepozná kde má být a jiná moudra v tomto duchu. V tu chvíli jsem měla sto chutí mu agamku vrátit a utíkat daleko.. Kdo ví, čím si kde prošel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 14:42 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitticeps
Taková plachost se hned tak nevidí.

Naprosto souhlasim....taky jsem se s tím u vousatek nesetkal....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 14:31 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: TerkaS
Nemáte ho ze zverimexu? Taková plachost se hned tak nevidí. Ale opatření, které děláte jsou naprosto v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 12:52 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Fotka k příspěvku Teď svítím 13 hod a chci to postupně ještě zvednout na 14. Na jiná zvířata vidí jenom když mi vyběhne na ruku. To druhé terárko mám vedle, na sebe navzájem vidět nemůžou. Už dřív jsem kvůli tomu samečkovi dala terárko do klidného koutu, kde nevidí ani na mě ani jiný pohyb a vršek terárka mám ve výšce očí, aby se nebáli. Sameček se mi pak krásně vyklidnil a zvyknul si na mě, i když to trvalo skoro 2 měsíce. Na fotce je sameček ve svém úkrytu, odkud takhle vystrčil hlavu v mé přítomnosti poprvé po 14-ti dnech a jen na malou chvíli.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 12:29 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Zvídavost a aktivita jsou vždy dobrými projevy. Kolik hodin denně svítíte? Nevidí z terária třeba na ty dospělé vousatky nebo jiná zvířata?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 12:23 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Ona je právě neuvěřitelně zvídavá a aktivní, pokud teda zrovna není zahrabaná pod kamenem. Vrátím tam teda tu břidlici, to není problém a trochu tu žárovku snížím. Ale jak vyřešit to zahrabávání a to že nejí? Neska sice taky hrabe, ale v koutě, takže jí nejde se podhrabat.. Ale jídlo vytrvale odmítá. Zkoušela jsem z nouze i zophobase a chvíli vypadala že si dá, ale nakonec nic. Dávám jí i vodu s glukopurem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 12:10 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Jinak celkový přístup k věci ( oddělení a ponechání si obou samců ) je opravdu chvályhodný, souhlasím, že většina lidí by se raději takové agamy zbavila. Jak píšeme, zkus zvýšit teplotu pod žárovkou, dej tam nějaký ten plochý kámen, který se pod ní krásně ohřeje a uvidíš, agámka bude v pohodě ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 12:06 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: TerkaS
Co je odpovídající žárovka? U každého je na tuhle otázku jiná odpověď, jelikož jak sama správně píšeš, každý ma jinak "teplý" byt, jidne umístěné terárium ( u topení, u okna, v tmavé místnosti,... ) atd. atd.,....

U agam většina literatury uvádí lokální ohřev 32 - 50C, s tím se ale moc souhlasit nedá, resp. s tou spodní hranicí, ta by měla být o nějakých 10C vyšší s tím, že čím větší teplo jim dopřeješ, tím budou tito pouštní ještěři spokojenější, čilejší, žravější,....... Takže teplota pod žárovkou může být klidně 65C. Ruku v ruce s lokálním ohřevem jde i celková intenzita osvětlení v teráriu, tzn. sbelepší výbojka v jednom z rohů terária nestačí, terárium se musí nasvítit dalšími zdroji jako zařivkové trubice, úsporné žárovky atd. A i tady platí, čím větší intenzita osvětlení a "teplejší" místo lokálního ohřevu, tím aktivnější a spokojenější agama. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 12:03 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: TerkaS
Teplota na výhřevném místě bohatě stačí kolem 50°C. Ale dal bych tam tu břidlici. Žárovku klidně silnější, bodovku třeba 50W nebo obyčejnou žárovku 60W..podle teploty. Miska s vodou tam být nemusí, dřeva je tam zbytečně hodně. Zjednodušte dekoraci, snáze se jim bude lovit a budou mít víc místa. Zkuste koupit zophobase, třeba to bude příjemné zpestření. Také nabízejte dostlinnou potravu-rostou pampelišky,jitrocel,jetel. Nebo kupte rukolu, polníček, čínský zelí.. Kolik hodin denně svítíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 10:18 Žena TerkaS [12] - Ještěři
A co je tedy odpovídající žárovka? Já tedy slyším o 65°C pod bodovkou úplně poprvé. Nejvíce jsem zatím viděla 5O.Je to spíš tím, že mám hodně teplo v místnosti, tak 24 25°C, takže jim tam těžko můžu dát 125W, to bych je upekla v jakémkoliv terárku.. A proč jsou v tomhle terárku? No protože jsem si agamky pořídila jako samce plus 2 samice a vyklubali se z nich 2 samci na jednu samici. Ostatní dvě agamky už v tom novém dávno jsou, ale nemohla jsem dát k sobě 2 samce. Navíc ostatní 2 agamky už mají dávno ke 40cm.
Tenhle druhý sameček měl ale hrozný strach a špatně žral a první měsíc prakticky nevylezl z kůry v mojí přítomnosti. Také téměř nerostl. Proto když jsem se dozvěděla, že jeden chovatel má jednu agamku, stejně velkou samičku, která jídlu také moc nedá, říkala jsem si, že mu společnost jedině prospěje (v té době už si v jídle nedělal pravidelné třídení pauzy a už se mě ani okolí nebál). A měla jsem pravdu, od toho dne je mnohem aktivnější a staklo se něco, v co už jsem moc nevěřila - rozežral se. Jinak nové terárko samozřejmě také dostanou, ale proč je tam dávat teď, když mají oba pod 24cm a ani jeden si neumí ulovit potravu ani v tomhle malém? Tak malé snad zase není. Původně jsem tedy počítala jen s jedním terárkem a většina lidí by se jednoho samce zbavila s nulovou snahou cokoliv řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.04.2012 07:53 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: TerkaS
V popisu máš napsané, že se jedná o dočasné terárium,.....založené v lednu,.....proč tedy nepořídíš odpovídající terárium co do rozměrů to do kvality odvětrání, kam budeš moci dát odpovídající žárovku, aniž by se Ti terárium přehřívalo,...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2012 00:19 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Pod bodovkou je 46-48 a od toho dřeva je to tak 15cm. Na konci terária je 28. Když tam dám silnějši, budou tam mít vedro.. Je tam 25W momentálně, v zimě i 75W. Dřív tam byla břidlice ale na tu nechodily.. Večer jsem jí vyndala a za chvíli už zase hrabala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:36 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: vitticeps
A mě :-D ale na druhou stranu třeba dodat, že i normální, zdravé, žravé a vitální agamy čas od času zalezou někam pod kámen či se zahrabou do písku a chvilku dělají, že v terárku vlastně nejsou, za pár dní vylezou, zapojí se do běžného režimu a pro změnu dělají jako, že se nic nestalo :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 23:32 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Ono tam výhřevné místo chybí obecně. Ta žárovka není vysoko, je nějakých 25cm nade dnem. Ale zřejmě je slabá a navíc je pod ní dřevo, lepší by byl placatý kámen, který by se pěkně prohřál a hřál zespoda. Kolika wattová je ta žárovka? A teplota v teráriu obecně? Až teď jsem si všiml, že jsme to ani neřešili, už mi ty různé diskuze splývají.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 20:42 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: TerkaS
Nevím, nevím , ale příjde mi dle fotek, že ta žárovka je moc vysoko a 50C, pod ní nebude,..... Sám mám např. u hermanek 125W Solar glo a 23cm pod ní je "pouhých" 45C,.......
Já bych ji dal níž, aby pod ní bylo klidně 65C,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2012 20:19 Žena TerkaS [12] - Ještěři
vyndala jsem jí a ona se skoro hned zahrabala znova (už 2x). Teď je zahrabana zase skoro 30 hod.. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:35 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
To je vcelku jednu, měla by vylézt sama. Kdybyste ji vytáhla tak se také prd stane.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 17:29 Žena TerkaS [12] - Ještěři
A mám ji nechat zahrabanou, nebo ji vyndat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:46 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
V tom případě přestaňte rosit. Snižujete jí tím tělesnou teplotu a zvyšujete vlhkost vzduchu. Stačí když jí jednou dvakrát do týdne zkusíte dát napít z rozprašovače, nic víc. Myslím, že by to mělo stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:36 Žena TerkaS [12] - Ještěři
rosím 1-2x denně na agamky z od dvířek, takže voda dopadá na ně i do okolí, z blízka se jim to nelíbí. Nabízím jí cvrky a šváby - obojí od malých až po střední. U chovatele jedla jenom ty malé (cvrky a šváby), u mě nechce ani to. Měla jsem o ní strach protože jsem celý včerejšek a ani dneska nezaznamenala u té misky jediný pohyb a tak jsem jí vyndala. Byla úplně ledová. Dala si vodu s glukopurem, vyhřála se a teď už zase hrabe. Nejedla nic. Nachystala jsem jí tam ze dvou velkých misek úkryty a ted se prohrabává pod kůru, kde před tím byla ta miska - je to nejstudenější místo terárka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 12:06 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Rosíte je nebo terárium? Jaký hmyz nabízíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 10:58 Žena TerkaS [12] - Ještěři
mám ho tu, je to tohle: terarka.net/terarka/884
je v něm zářivka Repti Glo, žárovka a obyč zářivka. Žere jenom zelené. Teda teď nic, je pořád zahrabaná celá. Mám ji vyndat? Vzala jsem si ji k mému samečkovi, který měl problémy s krmením, protože byla přesně stejně velká a taky s ne moc dobrým apetitem (jiná by ho do týdne totiž přerostla..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 23:40 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Žere? Možná nedostatek světla. Klidně sem dej fotku terárka v provozu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 22:12 Žena TerkaS [12] - Ještěři
pod bodovkou je 46°C. A fakt mi sama od sebe lezla na ruku tak si nemyslim ze by se bala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:55 Muž venca21 [1] - Ještěři
Nevím ale můj názor je,buď je mu zima nebo se bojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2012 20:01 Žena TerkaS [12] - Ještěři
Zdravím, mám novou agamku (týden, 24cm) a celou dobu lítala po terárku, jakmile jsem ho otevřela, tak i po mě a někdy předvčírem začala všude hrabat a včera se zahrabala do písku. Večer jí koukala hlava a říkala jsem si že je ten kámen na ní těžký a vyndala jsem jí. Ráno zase hrabala a zahrabala se úplně celá pod misku kterou ta mají místo jezírka a doteď nevylezla. Čím to může být? Jak dloho ji tam můžu nechat, nebo ji mám vyndat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 19:29 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Sonystar
Určitě by to neměl být problém...nevím jak z dlouhodobého hlediska....ale občasné zpestření stravy je pro agamu určitě přínosem... to jich máš tolik že je chceš skrmit ???

Pachnoda marginata peregrina pár 160,- kč

Smaragdesthes africana oertzeni pár 120,- kč
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:36 Sonystar - Ještěři
Chtěla bych se zeptat, zda mohu mojí téměř 4 měsíční agamu vousatou krmit zlatohlávky Pachnoda marginata peregrina a Smaragdesthes africana oertzeni. Děkuji za odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 17:47 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: venca21
Jasně že mu stačí kapky z rosení ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 22:26 Muž venca21 [1] - Ještěři
Ještě jsem neviděl mého Ferdu pít.Myslím si,že mu stačí voda při rosení a z listí a ovoce.Co vy na to?Je to pouštní živočich tak si určitě umí poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:32 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Sewer
Jinak pro dodatek, je to Sewere dovoz z Indonésie, ale i tak je to super ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2012 19:26 R Muž Landvir [203] - Ještěři
Děkuju moc kluci...moc jste mně pomohli ;-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [52] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=2551