Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2014 05:19 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: dushek
Ahoj, než odjedeš na dovolenou, tak agamu nakrm a týden bez problému vydrží... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 19:32 Muž dushek [0] - agama vousatá
Zdravím všechny, mám jednu otázku? Mám agamu cca rok starou, měří 35 cm a myslím si, že je v dobré kondici. Budu odjíždět na dovolenou a týden se nebude mít kdo o ni starat. Mám zahalit terárko nějakým hadrem nebo to není nutné a mám to nechat jak to je? Děkuji za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2014 14:42 Paauula - agama vousatáRe: fajfmen
Ahojky dobře počkám v poho do pozítří, myslím,že ma agamka ještě čas ,napářená byla v neděli, budu ráda za každou tvou radu a zkušenost a postřeh, vím že jsi zkušený chovatel a věřím mi moc dobře poradíš,protože nechci nic zanedbat a moc mi na samičce záleží. zatím děkuji a budu se těšit Pavla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 22:32 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Paauula
Ahoj Pauulo, bohužel Ti takhle v rychlosti nedokážu adekvátně zodpovědět všechny Tvé dotazy, můžeme to ale roztáhnout na delší komunikaci...
Momentálně mě čas tlačí a ani zítra se ke kompu nejspíš nedostanu, pozítří večer bych se ale mohl pokusit o kloudné odpovědi dle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jestli to ale spěchá vážně moc, můžu Ti doporučit diskuse webů jako vivarista.sk nebo www.teraristika.sk . Nejlepší stránky u nás přímo o agamách vousatých jsou lizards.cz (bohužel mám pocit že v poslední době kapánek stagnují). Obrátíš-li se na stránky www.agama-vousata.eu či barevne-agamy.webnode.cz , jistě Ti i tam kvalitně poradí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 21:00 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Loslesbos
No já si třeba přibližně pět let myslel, že je náš Rudolf neplodný - každé jaro sice proběhlo obvyklé dvoření a páření (pak už na to ale zbytek roku dlabal a raději se válel pod lampou s kámošem čukvalou Bublísem anebo s ním rozvíjel samečkovou hru na téma - jeden jistí společné území od spoda, ten druhý zase z vyvýšených míst. Oni se tím baví dodnes), vždy ale následovala jen jediná jalová snůška. Alespoň u Alice. Nebožka Agátka měla minimálně ve své třetí od dosažení pohlavní dospělosti mezi tuším třiceti vejci k ničemu i několik oplozených, protože to ale byla Rudolfova sestra, neinkuboval jsem je. Předchozí dvě výrazně menší nakladla pod topný kámen a pak do květináče s monsterou, obě jsem našel už sušené, no a v průběhu čtvrté se v ní něco náhle hodně hodně pokazilo - byl jsem u toho když začala klást - chvíli pohoda, pak sebou najednou trhla, vyvalila oči, začala se zmítat v bolestech... a o necelou hodinu později mi přímo v dlaních umřela :-(

Sám jsem byl velice překvapený z toho jak se Rudolf "pochlapil". Stačilo jen přidat pubertálního samečka Alfonse od Jany Matějové (nick matejove) z Prahy. Jak se samci obvykle od pohledu nesnesou, náš pan starosta udělal výjimku a hned mladého pána přijal do klanu (mrkni na jejich společné fotky v mé prezentaci, Rudolf je fakt zlatíčko). Jenže mu ten bejček, jakmile se rozkoukal a pochopil že se ho ten kolos ani ve snu nepokusí roztrhat, špatným oplatil. Jednak začal brutálně napadat Alici (samozřejmě ji přitom i znásilnil, pardon napářil... tím stylem že jí na památku zůstaly jizvy a ubyla půlka trnů na hlavě) a finálko napadl i jej. Radši jsem ho dal pryč dřív než se náš hromotlucký pohodář stihl opravdu dožrat... No a ten se v rámci konkurence začal pářit jako divý (akorát na holky nejde silou ale čistě dvořením) a doteď ho to nepustilo - ta halda vajec je zkrátka výsledkem napáření dvěma samci. Necelá čtvrtina mláďat je Alfonsova (Rumcajs jako by mu z oka vypadl, Zrzeček a ještě jeden mají také jeho znaky - táta byl ze šlechtěných barevných variet), většina je ale po Rudolfovi s příměsí Aliciných oranžových znaků a postavou "něco mezi nima" (taková Adélka je ale celý tatínek, dokonce i podědila jeho "defektní" tvary hřbetních skvrn).
V první Alicině snůšce bylo jedno vejce neoplozené a v poslední prozměnu oplozené jenom jedno, v těch dvou mezi nimi životaschopná všechna ;-). Být to jen od jediného samce, byly by ty počty nižší. Alísek je ale dáma ve středních letech a plodnost u ještěr narůstá s věkem. Mladá Týnka snesla napoprvé jenom pět vajíček ;-)


Ke krmnému hmyzu - nakupuji. Sice mě to stojí majlant, od doby kdy krmní švábi jednomu kamarádovi utekli a zamořili půl baráku (jeden z těch druhů co koupíš jako "bezpečné" ;-) ) mám zákaz na všechno kromě moučňáků (a to je fór, pár brouků jsme už v průběhu let našli i ve špajzu... jak si tam ty potvůrky, krucinál, najdou cestu přes celý byt?). Ale od jara do podzimu chodíme smýkat, takže se to dá :-)

No a s kanibalismem karnivorních či potravně oportunistických ještěrů se musíš smířit, je to jejich přirozené chování. Co se jim vejde do tlamy a ještě není sexuální patner prostě sežerou. Zrovna včera nám umřelo to hezčí z dvojice mláďat z Aliciny třetí snůšky. Bez viditelného důvodu. Celý den leželo v misce kam tak dvakrát týdně dávám malé vápníkem zasypané moučňáky na příkrm a vypadalo že si jen tak hoví. Že je zcepenělé jsem zjistil až ve chvíli kdy jsem do něj šťouchl prstem aby se šlo taky nažrat cvrčků. Jeho náhlé zesnutí přikládám na vrub momentálnímu příšernému střídání atmosferického tlaku a teplot. Dokonce i u čukval ze Sonorské pouště jsem už dříve povypínal všechny výhřevky, vzhledem ale k tomu že se Bublís i Beruška za poslední týden denně (!) dožadují pití z misky, což je pro daný druh atypické chování, jsem rád že umřelo jen tohle jedno agamátko a nevybralo si to podstatně větší daň. Proč to ale píšu - mrtvolku jsem dal okamžitě zbaštit mamince a ta se nenechala přemlouvat. Jejímu tělíčku to v rámci výživy a regenerace určitě pomůže - ona totiž vůbec neví že sežrala vlastní dítě a i kdyby věděla, bylo by jí to nejspíš fuk ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 21:00 Paauula - Ještěři – Agamka
fajmene,chtěla jsem se zeptat, mám samičku agamky, kterou jsem nechala připustit, píšeš,že se mám o samičku víc starat, aby neměla oslabený organismus, co to přesně znamená, chci jí dopřát to nejlepší, abych nic nezanedbala,je připuštěná od neděle, od té doby jen polehává a není vůbec aktivní, jen když jí porosím, tak pije a pije napiš mi prosím co je pro ni nejlepší jako strava, a za jak dlouho bude prosím klást a jak nejlépe připravt kladiště a po jak ošetřovat agamku myslí jeji stravování a pak má čekat další snůšku? to je pravidlem, že bude klást znovu? a nemůže jí ta první nebo třeba druhá snůška ohrozit na životě? dost se o ní bojím je to její první těhotenství a nechci nic zanedbat,proto prosím o tvé rady a zkušenosti.děkuji Pavla je to můj miláček
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 19:40 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: fajfmen
coze 87 vajíček ? Tak to je teda hustý, to bychom asi nedaly :-D nebo aspoň né hned napoprvé. Chceme to určitě zkusit, ale nejvíc se bojím, že se ty malinký neudají a nám tu zůstane 20 mláďátek :-D A kdy vlastně pohlavně dozrají a budou se spolu pářit ? On ten náš sameček je takovej ťunťa a je kliďas. Takže by jí asi nemusel uhnat, samozřejmě se to může změnit až povyroste. Naopak ta holčička jak byla v chovu mnohem déle, tak je naučená lovit a bojovat o to jídlo. Ze začátku jsme se bály o malého, ale ona pochopila, že dostane jídlo taky, takže se zklidnila ( naštěstí ).

Musím se svěřit, co jsme viděly. Přišly jsme si pro Sněhurku a jelikož v jednom teráriu měli různě velká mláďatka, jeden větší si ulovil menšího - dost odporná a smutná zkušenost.

A prosimtě, jak to řešíš se cvrčkama ? Objednáváš je nebo si je chováš doma ? Díky
palec coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2014 19:22 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Loslesbos
Ještě jedno doplnění - samičky si dokáží životaschopné sperma podržet v těle několik měsíců, i po jediném páření proto budou snášet vejce průběžně v několikatýdeních inervalech několikrát (např. naše Alice letos hned čtyřikrát a Týnka měla snůšky dvě), čili je budeš muset ládovat co nejvýživnější stravou neustále co se do nich vejde, aby se předešlo vyčerpání organismu.
Tady vzniká jisté dilema:
- připuštění k samci chovanému bokem jako solitér se obvykle rovná brutálnímu znásilnění, je to ale jednorázovka (byť spojená s průměrně dvěma až třemi snůškami). Samička tím sice na chvíli psychicky utrpí, včetně nějakých těch poranění jako vytrhané trny v zátylku (bohužel jí nedorostou), fyzicky ji to ale nebude z dlouhodobého hlediska "šrotovat"..
- soužití v přirozené skupině je obvykle pohodové, dobře socializovaný samec se k samičkám chová hezky (hormony jím necloumají, zkrátka netlačí mu na mozek ;-)) a zvířata napříč celou skupinou spolu udržují přátelské vztahy postavené na vzájemné důvěře. Jenže samečci mají chuť pořád a některé samičky se jim líbí víc než jiné, čili půjdou přednostně za nimi... a ani těm předchozí oplození vůbec nebrání pářit se znovu a dle mých osobních pozorování nezřídka velice ochotně. Takže budou vlastně permanentně těhotné. To je jeden z důvodů, proč Rudolfovu favoritku Alici (faktického šéfa klanu) držím pokud možno mimo terko - jednak se jí svoboda ohromně líbí a jednak se ti dva nepokouší po celou aktivní sezónu ve vzájemné shodě pářit od rána do večera :-D (i tak ale měla letos 87 vajíček, což znamená že se ještě i příští rok budou na sebe koukat maximálně přes sklo, ať se jim to líbí nebo ne. Fakt ji nechci nechat zhuntovat ;-) ), o plánované výměně několika Aliciných mláďat, až dorostou dost pro jisté určení pohlaví za nepříbuzné samice už nemluvě (to aby nestrhal mladou Týnku kterou už taky raději držím na akvárku v ložnici společně s Alicí, což ovšem ani jedné nebrání co chvíli nakráčet do "zvířátkového pokojíku" jejž si Rudolf při vypuštění z terka vytyčil jako své území... Jemu sice instinkt brání překročit hranice teritoria, ony ale žádné takové omezení nemají a ne vždy jsou dveře zavřené hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.07.2014 01:41 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Loslesbos
Pokud je jen jedna, může se to snadno stát. Aby se tomu předešlo, jsou dvě možnosti - buď chovat samce většinu roku odděleně a přidávat ho k samičce jen na připuštění, nebo vytvořit chovnou skupinu jednoho samce a dejme tomu tří čtyř samiček mezi které rozdělí svou pozornost a nebude obtěžovat jenom tu jednu (samozřejmě v adekvátně velkém terku). V takovém případě mohou být spolu bez problémů celoročně (tenhle způsob je pro ně přirozený), po ukončení zimního spánku ale musíš počítat s nástupem říje, pářením a následnou zvýšenou péčí o ty ze samiček které zabřeznou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 18:12 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: fajfmen
A neužene jí ten samec ?
Casto se pise ze ano... hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2014 10:33 Žena Nessy [123] - Ještěři – Cena dospělé agamy
Můžete mi prosím někdo určit cenu Matyldy? Ať vím, co nahlásit na policii (chci to zkusit). Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2014 22:40 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Loslesbos
Kdybys měla třeba deset samiček pohromadě, bude to OK. K neshodám mezi holkama sice čas od času také dochází (asi jako když naše Alice štulci čumákem žene Týnku od Rudolfa :-D ), nikdy to ale není nic závažného.
Vstahy pohlavně dospělých samečků jsou ale bohužel většinou pravým opakem: silně vyvinutý teritoriální instinkt a testosteron cákající jim i ušima = nekompromisní rvačka jakmile se objeví říjná samička (a leckdy ke konfliktu není zapotřebí ani ta) i mezi dvěma bratry co spolu vyrostli doslova na smrt (v přírodě ten slabší uteče, v terku ale nemá kam a silnější jej prostě roztrhá :-O ). Horší než dva býci.
Občas se sice najde velice tolerantní samec schopný podělit se o území s jiným, pokud tento není vůči němu agresivní, to ale dopředu nemáš jak odhadnout.

Aby ses vyhnula problémům, přidávej jen samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 21:38 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatá – Páreček
Ahoj máme doma dvou měsíčního samečka a přemýšlíme, že si koupíme jestě jednu agamku a chtěli by jsme se zeptat jestli je lepší kluka nebo holku..?
Všude se píše něco jiného tak vás prosíme o radu :)
Díky moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2014 10:15 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
No dobře, dobře. Pokusím se X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2014 21:37 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Jéžiš, neřeš to. Matylda je teď děsně nadšená z nabyté svobody a toho že má vymakanou schovku... Za pár dnů ji to omrzí a příjde se nažrat a pomazlit (resp. nechat se opečovávat ;-) ).
O tom jak nám devátého na chajdě foukla Týnka a hned druhý den se nechala odnést domů jsi v mém deníku četla, o Bublísově cca desetidenním zálesačení tamtéž jistě taky (i když je to hodně starý záznam) - jak klesla teplota, jemu se to přestalo líbit a tak napochodoval přímo do chajdy a nechal svoji výsost milostivě odvézt do teplíčka :-D
Kdyby byla ještěrenda v tomto ročním období nezvěstná přes tři týdny, teprv bych si začal dělat starosti. A ještě bacha - ony jak se příliš nehýbají, často uniknou pozornosti na místech kde je nečekáš - když jsem dnes po probuzení chtěl nakrmit Alici a ona nebyla na akvárku, prohledal jsem celý byt. Víš kde nakonec byla? Hned vedle mého polštáře chrněla přitulená k psovi (teplíčko, měkoučko...) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 19:23 Muž karkra72 [2] - Agama vousatáRe: Neptun
Ahoj.
Taky jsem se pusti, stejně jako ty, do výroby terárka. Dno jsem vyřešil dvěma tenkýma vrstvama Flexi lepidla co mi zůstalo po nanášení na 3D pozadi. Tuhle variantu jsem zvolil jak z důvodu možného nasáknutí vodou, tak i kvůli případnému komletnímu čištění, ale hlevně že budu dávat pod písek topení. Souhlasím ale i s linem.

Hodně zdaru a ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2014 07:18 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
Kéž by to tak bylo :-(
Jenže já jsem doma ve starém baráku a teplo tam mám furt - předvčera v noci 28, včera 26 a ani to nevyvětrám... Vím, že jsi psal, že Rudolf vlezl, kam jste nečekali, ale i na taková místa jsem koukala a nic...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.07.2014 22:31 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Jestli Ti bivakuje někde za skříní, tak jsou pro to dva důvody - jednak ji to dobrodrůžo ohromně baví a líbí se jí jak je utajená, jednak jsou momentální teploty poměrně nízké což jí zpomalilo metabolismus, takže většinou jen pospává a dík nenastartovanému trávení nepociťuje hlad. Jakmile zas teploty vyskočí ke třicítce (pokud to bude skok ze dne na den, stačí i míň), dostane chuť k jídlu a při první příležitosti se o ně příjde přihlásit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2014 11:51 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Neptun
Jojo, já pod písek lino dávám a silikonem přejedu kraje, aby se písek nedostával pod něj, ale nutný to není...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 23:03 Žena Nessy [123] - Ještěři – Zimování v létě?
Asi je blbost, aby se agama v tomhle ročním období rozhodla zimovat (někam si zalézt) jen proto, že se jí na pár dní vypnul ohřev, co?
Už fakt chytám nerva - je to týden, co jí nemám hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 22:15 Muž VaJzi [64] - BezobratlíRe: Neptun
Do Agam nedělám, ale minimálně to lino se ti bude dobře udržovat... ;-)
EDIT: A zabrání případné vlhkosti, aby ti nabobtnala OSB desku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 21:26 Neptun - Bezobratlí
písek mám do betonu, ale zkusil jsem trochu přesít malým sítkem s dírkama asi tak pul milimetru a z toho co propadavalo se dost prášilo, tak nevím jestli stačí propláchnout nebo přesívat všechno. Je pravda, že byl úplně suchý.
Jo a co pod ten písek na tu OSB desku?
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.07.2014 20:55 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Neptun
Co nejméně zrnitý písek je nesmysl, a kupovat ho v pytlíčku za stovku ještě větší...
Nejideálnější je pro agamy klasický říční písek, nebo betoňák. Tyhle písky jsou hrubé, obsahují i větší kamínky - to vše agamy potřebují. Kamínky občas "pojídají" pomáhají jim trávit, také si o ně obrušují drápky, takže jim nepřerůstají, odrbávají starou kůži při svleku atd...... čím je u agam jemnější písek, tím horší problémy časem nejspíš nastanou,....
Navíc ve většině stavebninách ti dají pár kbelíků tohohle písku za "děkuju". A nevýjde Tě kubík písku v přepočtu na desítky tisíc korun, jako v případě ExoTerry a jiných firem, které těží z neznalosti a hlouposti ostatních....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2014 17:11 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: Neptun
Ahoj, co se týče toho písku, tak bych zvolila co nejmenší zrnka. A jestli chceš rovnou poradit kde, tak my kupovaly asi před 14 dny rovnou písek do terária na stránce exo-eko.cz, mají tam teď slevy a ten písek je fakt super a komunikace s nimi také :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2014 18:25 Neptun - Agama vousatá – Rady do začátku s agamou
Ahoj,
rozhodli jsme si pořídit agamu. Udělal jsem terárko z OSB desek(110x50x60) a pozadí z polistyrénu s lepidlem na dlažbu. Chci se zeptat co na dno ( které zůstalo z větší části pouze neupravená OSB deska)? Nechat tak, nebo dát lino, či něčím natřít, nebo ještě udělat vrstvu toho lepidla na kachličky?
No a druhá otázka písek je potřeba přesít jen od větších kamínků ( síto třeba 2x2mm) nebo i nějakým malým sítkem od toho droboučkého, aby se nepúrášilo?
Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 23:23 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: fajfmen
Je pravda, že mláďat bylo v malém teráriu hodně a to různě starých. Při doteku na to místo se nijak neškube, nereaguje, takže ho to nejspíš ni nebolí, ale budeme na něj opatrnější. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 22:58 R Muž fajfmen [728] - Ještěři
Vypadá to na zlomeninu. K tomu občas dochází, hlavně když je větší množství mláďat odchováváno či u překupníků drženo v nedostatečně velkých nádržích (pokud se vousatka pro něco nadchne, vyjádří to podvědomě štírovitě zvednutým ocáskem - nezkušené mláďě tak např. zareaguje na viděnou kořist... a pár desítek dalších, patrně i dvakrát větších, se přes ně v tu ránu převalí - že mu nějaká kostička rupne je pak nasnadě). Další možností je růstová porucha už v embryonální fázi vývoje, spíš bych ale typoval tu frakturu. Pokud se dobře vyhojí, zůstane ocásek sice zkřivený trvale, ještěrce to ale nijak vadit nebude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 22:18 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: Pogona
Fotka k příspěvku Jasně, fotku přikládám a pokud by to byla ta nemoc, jak to řešit ? :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2014 21:15 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Loslesbos
Fotka by nebyla?
Může to být ukosnutý či jinak násilně oddělený ocásek, nebo počínající rychytis, ani v jednom případě se ocas "nezpraví - nedoroste", pokud je to však rachytis, chce to rychle jednat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 21:02 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatá – Zakřivený ocásek
Ahoj, chci se ještě zeptat. Dostaly jsme agamku se zakřiveným ocáskem. Spraví se to ? Dočetly jsme se, že je to způsobené zanedbáním UV-B zářením. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 16:09 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: Pogona
Budeme tedy vybírat co nejmenší :) Děkuji za reakci
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.06.2014 15:34 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Loslesbos
Pokud má na výběr, vybere si přirozeně ty "lépe chytitelné"..... tedy menší. Zadusit se může cvrčkem, který je velký jako polovina agamí hlavy. Není proto dobré prťata krmit většími cvrky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2014 15:07 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatá – Krmení agamky
Ahoj lidi, chci se jenom zeptat. Přinesly jsme si domů měsíční miminko agamy chlapečka (nejspíš) :-D a už od prvního dne krásně papá, průměrně sní tak 4 cvrčky za den plus nějaká ta zeleninka, kaká každý den. Ale předtím se ještě popral s většími cvrčky, ale od dneška už chytá jen ty fakt o dost menší. Je možné, že se těch větší bojí ? Netroufne si ? Nebo mu je mám zkusit dát přímo z ruky a počkat až si ho vezme do tlamičky ? :) Jinak je celkově v pořádku. Jen nevím, proč najednou si těch větších nevšímá. Díky za odpovědi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 23:59 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Pogona
Aha... No tak to nepoužívám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.06.2014 18:49 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Nessy
Pardon stydim měl jsem samozřejmě na mysli tekuté přípravky typu Hydrovit AD3...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 17:35 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Pogona
Úhyn z Roboranu? coze No sakra... Ale já asi stejně spíš poddávkovávám - na obalování mám plastin:roboran:nutrimix cca 8:1:1...
Využiju, že jsi online - o víkendu mi praskla žárovka tak nešikovně, že nejde vyndat. Je lepší agamu nechat bez tepla nebo s výhřevným kamenem, který sice není ideální, ale přeci jen hřeje... Zítra tu objímku donesu údržbáři, ale dneska mi to prostě nejde s tím cokoliv udělat... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2014 17:22 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Nessy
Rizikové jsou proto, že se jimi dá hodně lehce předávkovat - při předávkování zvíře ihned uhyne....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2014 17:15 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Střelec
Ok, takhle mi to pomůže, dík love
Pogona - no jak psala Naďka - na tvou spotřebu se fakt nedostanu :-D
Fajfmen - a co je na nich rizikového? Vitamíny těžko natrhám v okolí, když mi sem tam zobne sedmikrásku a jinak je výlučně na čínské zelí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2014 21:59 R Muž fajfmen [728] - Ještěři
Osobně jako zdroj vápníku pro kdeco používám obyčejnou školní křídu za korunu. Želvám ji hodím do akvárka celou k ohryzu, ještěrkám našprtám nožem na prášek co se na cvrliky přilepí... a vitamíny obstará rostlinstvo natrhané někde po okolí - pampelišky, jitrocel, hluchavky a ranec dalších. Jsou ty předražené (a do značné míry rizikové) preparáty až tak nutné? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2014 07:50 Muž Střelec [67] - JeštěřiRe: Nadka
Ptal jsem se na výdrž přípravků specialisty na chemickou produkci. Podle něj jsou přípravky použitelné, dokud na nich není patrná degradace (změna barvy, rozpad granulí a podobně), případně nejsou znehodnoceny jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 21:47 Žena Nadka [213] Re: Pogona
No jo,ale ty máš ZOO,ale Nessy má pár tvorečků.Teď ale nevím ,jaká je nejmenší prodejní váha těchto přípravků.Půl kila,kilo? ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 19:56 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Nessy
Nevyhazuju - vše spotřebuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2014 13:38 Žena Nessy [123] - Ještěři – Trvanlivost doplňků
Za jak dlouho po otevření vyhazujete plastin, roboran apod.? Nikde na pytlících jsem tu informaci nenašla (je ovšem možné, že jsem jí odstřihla).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 22:07 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
:-D Pokud by se mi netrefila do noční, tak párkrát hrábne a jsem vzhůru... Ona má otevřeno pořád, takže kdyby chtěla, vyleze ať má kladiště kdekoliv. A kdyby ho viděla předem, tak by se jí třeba mohlo líbit ;-) Což je samozřejmě jen má teorie - přijde mi, že když budu dlouhodobě vlhčit zakrytý písek, začnou se tam dít nekalosti :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 21:45 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
I když by to teoreticky nemusel být špatný nápad, naše agamy (a nejen ony, jedinou výjimkou byla zatím želvička) dosud snášely výhradně v noci takže to samé lze s vysokou pravděpodobností předpokládat i u Tvojí - no a v takovém případě ji nebudeš mít pod kontrolou, vejce může nakonec zanést kamkoli (klidně pod gauč, za skříň nebo kdoví kam) a předtím ještě vyházet hlínu ze všech květináčů v dosahu. Terko je pro tenhle účel vážně vhodnější ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 19:34 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Nessy
Jéé tak to já nevím, počkej na radu zkušenějších, ale myslím, že kladou většinou večer nebo brzy ráno, tak nevím, jak moc ji venčíš...ale třeba se pletu. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:56 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Landvir
No dobrý, tak před dotazem jsem jí jemně prohmatala (už to mi neschvalovala :-D ) a nic. Tak pohoda, jen blbne...

Taky mě napadlo, že by se mohlo udělat kladiště někde bokem mimo terárko, ať mi to tam nezabírá místo a byl by k tomu lepší přístup. Krabice s vlhkým pískem a pohoda. Stejně furt běhá venku, tak proč ne, ne? Nebo jí bude vadit pokojovka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 18:28 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, u mě byly vajíčka znatelně hmatatelný(bohužel i to jedno jedinný zaseklý :-( ), klidně ju promačkej, ono ji nerozmáčkneš a nahmatáš je, jestli v ní jsou nebo ne...doktorka u nás ju rasovala, až mně to bylo líto. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 16:22 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
Už jsem četla, jak jdou vajíčka poznat na bříšku - jemným pohmatem nebo se musí trochu do hloubky? Ono asi taky záleží, kolik jich je...
Matylda mi teď poslední dny blázní, ale hrabat jsem jí viděla jen dnes. A to jen tak párkrát hrábla a zas toho nechala. Ale blázní, že běhá po bytě, na okno, po bytě, do terka, ven, na okno, hrabe na sklo okna, zas dolů a pořád do kola. Možná jen tím, že se bude svlékat, ale přijde mi to nějaké přehnané...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.06.2014 22:32 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
Vyčerpávající informace, moc dík love
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=701