Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 20:31 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak čti pozorně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 19:47 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Crash
Halt! Naopak přesně tohle říkáš ve svém příspěvku z 4. 8. 2012 ve 21:42 hod. Inkriminovaný zápis je jen o tři příspěvky níž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 14:51 Muž Crash [4] - Ještěři
No neříkám, že si nezaslouží pryč a neříkám ať se zvířata ve zverimexech nekupují. Jen jsem říkal, že JÁ bych zvíře ze zveráku nechtěl. Nevím čím je tam krmí a někdy ani neví moc informací o nich. Zadruhé když vidím, že třeba suchozemské želvy mají na pilinách a bez vlhkého místa. Za třetí cena ve zveráku je někdy mnohonásobně vyšší než u chovatele. Co se týká chovatelů, ta ne každý kdo odchovává je chovatel - nemyslím množitelé, kteří mají leckdy zvířata v daleho horším stavu než ve zveráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 07:35 Muž Huul [5] - Ještěři
zvirata ze zveracu si nezaslouzi pryc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 21:29 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Crash
Osobně mám většinu zvířat právě ze zveráku. Nějak nevidím mezi nimi a těmi od chovatelů rozdíl, tedy krom detailu, že od oněch "chovatelů" jsem už pár chudáků se smrtí na jazyku ukradl hrobníkovi z lopaty... V čem že konkrétně jsou zverimexová mláďata horší? Že by v neschopnosti kupujícího oblišit zdravého jedince od mrzáčka?
Pak si ale kladu otázku, zda za to může ten zverimex ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:42 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: Filda
já osobně bych zvíře v zveráku nikdy nekoupil. Vždycky je lepší od chovatele a to na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:20 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: brtice
Kolegové v příspěvcích níže vědí velmi dobře proč se takových amatérských pokusů vyvarovat (min. Pogona by mohl vyprávět, až jak dokaličená zvířata k němu leckdy pitomí amatéři dotáhnou s prosbou o pomoc poté, co jim "v dobré víře" ublížili).
Z vlastní zkušenosti ovšem musím říct, že někdy je zastřižení drápků nutné. Vyjímečně, ale stává se to. V takovém případě si vyhledej (např. na netu) buďto kontakt na zkušeného teraristu "ještěráka", nebo chovatele papoušků. Pokud jsou co k čemu, pak Ti rádi pomohou a ještě ukáží jak na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 22:01 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Tak tak, hlavně nijak "uměle" neupravovat. Má-li v terárku větve a pár kamínků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 20:26 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: brtice
Ahoj, pokud si je má kde obrousit v terárku..tak určitě nezastřihovat!;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:20 brtice - Ještěři – agamka a jeji dlouhe drapky
Ahoj zasvěcení, mám dotaz ohledně dlouhých drápků naší kočindy, dají se ji zaštípnout třeba jako jiným zvířatům ? drápe jako kočka....díky
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 20:32 Muž Dixon [1] - JeštěřiRe: HammerJoe
Díky,tak to som rad,aspon jej spestrim jedalnicek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:57 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Dixon
Můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 21:09 Muž Dixon [1] - Ještěři
Ahojte,chcem sa spytat,ci mozem agamu krmit strasilkami australskymi.Mam ich pomerne dost a tak ma napadlo ci by to mohla zrat,ci sa jej nic nestane.Neviete aku to ma vyzivovu hodnotu? je to lepsie ako cvrcek? diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 21:31 Filda - JeštěřiRe: TerkaS
Děkuju za radu zejtra se tam vydám nalovit ještě nějaké ,,kobylky" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 21:17 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Filda
zeleninu a ovoce pouze vyjimecne jako pamlsek - treba jahodu nebo kousek melounu.. vse potrebne sezenes zdarma na louce - pampeliska, jetel, sedmikrasky a spoustu dalsich bylin..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 18:43 Filda - Ještěři – Dík
Neboj já je obalím a dávám po chvilce na skrmení. Ještě jedna rada. Se zeleninou a ovocem mám začít tak že jí dám na mističku malé kousíčky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 18:38 Muž halaly [25] - Ještěři
Mládě nepřecpeš. A bacha, cvrčky neobaluj na delší dobu, protože se ti přes noc můžou zadusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 18:29 Filda - Ještěři – Rada
Ahoj. Včera jsem si přivezl malou Agamu. Potřebuji poradit kolik denně dávaat cvrčku. Vítamíny na obalování jsem zakoupil a jíž cvrčky v nich obal. Jen chci vědět kolik denně jich jí mám dát abych jí třeba nepřecpal nebo tak. Dík za odpověd a přeju hezkej den. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 00:23 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: gaster
no k dobru jim pricten fakt, ze tam zadny agamy nemeli, jinak uz by to bylo vazne na povazenou.. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 23:59 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: TerkaS
Jo, taky bych měl pár takových historek "k dobru". Takovou pitomost ani nemá cenu komentovat, tihle "umělci" by pohořeli snad i v pekařství :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 23:52 Muž gaster [15] - Ještěři
Hej, nene :-D :-D

Si děláš jenom srandu viď :-D Ale je to spíš k pláči, když v tom pracujou a nevědět to :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 23:46 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: fajfmen
tak vidis :) a ja tuhle chtela ve zverimexu vitaminy pro agamy a prodavacka se zeptala druhyho prodavace jestli maj a on se ji pta co je agama a ona na to ze nakej pes :-D narez co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 23:25 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: TerkaS
Mmmno, není to ai týden, co mě ve zveráči při nákupu cvrčků zatahala má tříapůlletá dcera za rukáv a oznámila: "Ta holčička si myslela, že tam plave žralok, ale není to žralok, a ona si to nenechá vysvětlit..."
Paní vedoucí hned naběhla a ukázala na dvě ryby - "Tohle jsou opravdu sladkovodní žraloci" (vážně tomu věřila!) :-D . Vysvětlit jí rozdíl mezi miminem sumce Pangasius sutchi (dnes neplatné synonymum, jde ale stále o pangase dolnookého, 130 cm dorůstající konzumní rybu) a jediným známým ryze sladkovodním žralokem (krom jednoho prakticky vyhynulého žralůčka z Gangy), zhruba třímetrovou parybou z jezera Lago di Nicaragua, který je vývojovou odnoží žraloka býčího, bylo to docela na dlouho. Přitom se stačí podívat na skřele: žádná paryba je nemá (!) zato disponuje více žaberními otvory...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 23:07 Muž gaster [15] - Ještěři
Obecně většina zverimexů, schválně píšu většina, protože se najde i světlá vyjímka je úplně stejná jako každj jinej obchod, prodávám zboží, abych co nejvíc vydělal, víc mě nezajímá. Bohužel :-(

Dneska jsem byl v jednom zverimexu, kde měli 2 agamy vousatý v terárku cca 60x40x30, zaplý jen světlo na ohřev, žádný UVB a pochybuju, že agamky někdy viděly nějakou potravu s vitamínama.
Hodil jsem s prodavačkou řeč, ona, že prej agamy chová víc než 3 roky, ale o tom jakej prostor či podmínky by měly agamy mít nevěděla vůbec nic. Tak jse jí aspoň řek, ať jim tam hodí jedno UVB, když ho přímo v obchodě maj k možnosti koupení a přehodí je do většího terárka, který tam má na možnost odkupu.
Zejtra se du podívat jak to s nima vypadá :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:48 Žena TerkaS [12] - Ještěři
tak za to ze si ty nemocny agamy lidi koupej zverimexy nemuzou :) ale za to ze je tam maj teda urcite muzou rozzureny

a jasne, casto si je tam lidi koupej proto, ze si o nich neprecetli ani tuk, este se tam poradej s prodavacku ktera o nich taktez nevi ani tuk - to moc sanci tech chudatek nezvysi, zvlast kdyz ani nikdy naspatrily UVB, vitaminy a ani spravnou stravu.

A QuanticoH mi neprijde jako tenhle pripad. Ale pokud si koupi dalsi agamu ve zveraku, tak je dost velka sance ze agamka dopadne stejne, ona ta krivice nemusi vzdycky byt do oci. Nekdy se nejdriv krivi panev a ponicej vnitrni organy a to proste videt neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 22:23 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: TerkaS
A jsme u toho: Někdo nezkušený koupí! Pokud je někdo až TAK nezkušený, že koupí jasného mrzáčka za klidně čtyřnásobek obvyklé ceny (a nekoupí si před tím XY knížek k tomu určených - zpravidla v nabídce téhož zverimexu, nekoukne se předem ani na net, nekoukne se nikam...), jak asi myslíš, že by v jeho chovu dopadlo záhy do té doby zdravé mládě?
Koupit zvířátko ve zveráči (styl po půl roce umřelo) je obvyklá netová výmluva. Autor tím obvykle říká (potažmo zastírá) - chtěl jsem se vytáhnout, přidat se do komunity... a nadělal jsem fůru chyb, jen to nikdy nepřiznám. A zvíře na ně dojelo (ani nevíš, kolik takových případů je ve zdejších archivovaných prezentacích). Ale určo za to mohl zverimex!!! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2012 21:46 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: fajfmen
protoze obecne se da podle me rict, ze se o plazy ve zverimexech neumeji strarat. Alespon v Praze vim jenom o jednom zverimexu ze ktereho bych si koupila agamu. Vetsinou nemaji zadne UV, spinava mala terarka, casto vidim i krive ocasky. A treba v nejvetsim exozverimexu co je v Plzni meli felzumu prohlou do tvaru S jakou mela krivici, abces na stehynku ve velikosti liskovyho orechu, polovicni ocas ze ktereho rostl do strany regenerat a jeste za ni chteli skoro 1000 kc. Tak proto. Ne kazdy pozna ze je zvire nemocne a ze nekdo nezkuseny koupi ve zverimexu nemocne zvire je podle me nesrovnatelne vetsi nez od chovatele. Netvrdim ze to tak je ve vsech zverimexech ale troufam si tvrdit ze tak urcize v 70 procentech o plazech v podstate nic nevedi..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2012 21:26 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: TerkaS
A konkrétně proč ne?
Zdravé zvíře odlišit od mrzáčka obvykle nebývá přílišný problém. Vyšší cena? Mám-li osobně jet z Varů na burzu do Plzně, kde (možná) koupím vousatku za dvě kila, vyjde mi ta za pětikilo ze zveráče u Povodí Ohře naproti Čerťáku výrazně levněji. Vzhledem k výdajům na cestu tam, zpátky, vstupném atp. Někde jsou ta zvířátka cenově fakt přemrštěná, co je to ale proti nákladům na jejich živobytí po následujících 10-15 let života?
Všechny mé vousatky jsou zverimexového původu. Všichni naši gekončíci mají zverimexové rodiče. Ačkoli jen jednu želvičku jsme koupili ve zveráči, mají tenhle původ i všechny čtyři další...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 17:02 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: QuanticoH
tak nemyslim dospelou, staci kdyz bude mi t nad 20cm, takovou sezenete snadno. Ze zverimexu bych si ji ale fakt nebrala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:44 QuanticoH - Ještěři
Jenže pořídit dneska už velkou agamu je pro mě jako studentku dost drahe. Chodím se dívat do místního zverimexu, mají tam agamy dvě. Obě tam někdo donesl a nejsou prodejné. Někde jsou slyšela, že je darují jen do dobrých rukou. Jedna je dospělá a druhá trošku menší. Obě jsou v hrozně malinkých terárkách. Kdybych mohla zachranit alespon jednu, jenže mám fakt strach, že se mi to stane podruhé.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 16:06 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: QuanticoH
tak to je taky fakt - porizovat si napoprve agamku pod 20 cm je zahravani si, protoze pro tak malou agamku je stehovani stres ktery muze zpusobit o dost vetsi problemy nez u vetsi agamky. Kazdopadne by to byla opravdu skoda to jeste nezkusit, protoze agamy jsou uzasna zvirata ktera rozhodne stoji za to. Taky mi umrela agamka kterou jsem si koupila asi po 14 dnech k prvni - bezprolemove. A jsem moc rada ze jsem na ne nezanevrela..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 15:01 QuanticoH - Ještěři
Agamu jsem od chovatele měla, nikdy bych ji nekoupila ve zverimexu. Jestli bych do toho šla, tak jednině s větší agamou. Na takhle malou už si netroufnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.07.2012 14:35 Muž gaster [15] - Ještěři
Je mi jasný, že už se ti nechce riskovat, co kdyby se to stalo znova.
Jak řiká TerkaS a Pogona...od veterináře ses dozvěděla, že to byl holt slabší kousek a stim se bohužel nedá moc dělat :-( , dej si chvíli čas a zkus to pak znova s tim, že by sis další agamku vybírala jak řekla TerkaS přímo od chovatele a nějakej dravější kousek.

Ale rozhodně to nevzdávej. Určitě si vzpomeneš kolik hezkých chvil i nějakých legračních okamžiků si se svojí agamkou zažila, byla by škoda o další okamžiky přijít tím, že bys to vzdal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 13:34 QuanticoH - Ještěři
Docela mě to tímhle odradilo. Už jako malá jsem chtěla agamu, splnila jsem si sen a dopadne to takhle :-( Neumím si představit, že by se mi to stalo znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 10:45 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: QuanticoH
Tak to mě mrzí :( ale snad vas to neodradi od dalsiho chovu. Kdyby jste chtěl, kamarádka má teď zrovna zdrava pekna mladata ktera da za nizkou cenu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 10:43 Muž gaster [15] - Ještěři
T je mi líto, že ti agamka umřela, samozřejmě, že by byl člověk radši, kdyby tu byla dál :-)
ale na druhou stranu, víš, že tim skončilo její trápení a z toho, co jsem čet jsi neudělala chybu nikde.
Tak se za to neviň ;-) bude líp a po nějakym čase si třeba pořídíš další
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.07.2012 10:35 QuanticoH - Ještěři
Agamka mi dneska ráno umřela :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2012 11:34 QuanticoH - Ještěři
Kontroloval a v tomhle chyba není. Včera mi po ní zůstala taková kulička zaschlé krve a dneska taky, volala jsem doktorovi a ten říkal, že to může být po injekci co dostala. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 22:03 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: QuanticoH
je poterba si tentokrat dobre vybrat. Od chovatele, ktery bude solidni, bude mit jeste vetsi cast snusky a vybrat si velke drave mlade s vypasenym briskem - pak je uspech temer zarucen. A kontroloval vet trus na parazity??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 21:50 QuanticoH - Ještěři
A když to nezabere? :-( akorat si koupím stejně malinkou agamu a budu mít strach, že se to stane i s ní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 21:36 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: QuanticoH
ja mam taky takhle "beznadejnou" a podrazenou samicku kterou mi chtel veterinar uz utratit. Jako posledni moznost jsem ji poridila stejne velkou spolecnost a jeste ten den zacala zrat, prestoze mesic a pul prakticky nic nesnedla. Od te doby bezproblemove zere i roste. Nekdy je takova konkurence slusne nastartuje..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:42 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: QuanticoH
S tím nic nenaděláš,....bohužel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:39 QuanticoH - Ještěři
Nechci tady jen tak sedět a čekat až... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:38 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: QuanticoH
Veterinář má dle mého pravdu, prostě se to čas od času stane,..... :-(
hlavně se tím nenech odradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:32 QuanticoH - Ještěři
Před tím jedla i 20 cvrčků a teď stěží jednoho. Je strašně vyhublá :-( Dneska jsem byla za veterinářem a ten řekl, že žádné zjevné vady nemá, podmínky jsou v pořádku, tak jedinné řešení pry je, že jsem chytla slabý kus. Jsem z toho úplně špatná. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 19:22 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: QuanticoH
Ahoj, pokud pro něj letěla, přes celé terárko, tak se neznepokojuj. Kdyby měla hlad tak by žrala. Toť můj názor....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2012 14:29 QuanticoH - Ještěři
Tak agama mi pořád nežere. Dneska snědla jednoho cvrčka, letěla pro něj přes celé terárko ale už do ní víc nedostanu. :-( už fakt nevím co mám dělat. Vitamíny má, světla má dost. Jen leží se zavřenýma očima a nic. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2012 10:42 Dannie - Ještěři
pár dní se probírám inzeráty jelikož hledám dospělou samici, ale narazila jsem tam na pár pro mě překvapujících inzerátů. Například prodej dospělých "chovných" samic, byt přiznávám krásně červených, za 5000kč? osobně si myslím že každá zdravá samice může být chovná, tudíž ta cena je tak vysoká pouze kvůli zbarvení a staří??? byt to je ten milejší inzerát jelikož na fotkách ty samice vypadaly zdravě. pak jsem bohužel narazila i na dva inzeráty které už zmizely kde se prodávala jedna půlroční agamka jakožto zdravá byt zcela jistě jsem i já poznala že má křivici ve velmi pokročilém stádiu. a druhý inzerát byl o prodeji agamky která měla křivici ale již je zdravá (myslela jsem si že křivice je nevratné poškození organismu zejména kostry pokud ne tak budu ráda za vyvedení z omylu). obzvláště těchto dvou agam je mi líto, nadruhou stranu když poslouchám lidi v práci (dělám ošetřovatelku v zoo) jak se baví o zvířatech a nejsou si schopni přečíst ani co to je za zviře tak se ani nemusím divit že si nejsou schopni přečíst co to zvíře potřebuje hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 14:04 QuanticoH - Ještěři
Diky, vitaminy ještě dokoupím. Snad už bude lepší. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2012 10:55 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: QuanticoH
QuanticoH napsala: Rosím 2 krat denně, mám UVB i UVA. Obaluju všechny cvrčky v Plastinu.

Tak ros jen 2x týdně a to tak, že porosíš jen trošku agamku - pokud se bude olizovat, přidej jí, pokud jí to spíš poleze na nervy tak jí netrap :) 2x denně je příliš často. Snižuješ jí tím tělesnou teplotu což vede ke snížené aktivitě a tudíž i žravosti. Jinak Plastin je fajn, ale je to především zdroj vápníku. Chtělo by to ještě pořídit vitamíny (např. Nutrimix, Roboran H ..).

Jinak dobrá poznámka s přidáním zářivky/ek na dosvětlení - to nikdy neuškodí, spíš naopak.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=2351