Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 18:29 Sanyo – Terarium
Zdravim chlapci, zarizuji terarium pro agamu vousatou 140x70x60 (d,v,s). A nevim co tam dat za osvetleni Muzete mi prosim poradit?
Ja bych to udelal asi takhle

Lampa 100W UVB E27 Solar Raptor
2x linearni zarivka 120cm
Muze to byt takhle nebo byste to udelali jinak? Predem diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 10:41 Muž cadaverous [22] Re: martinjurek
A pokud ani sarančata, tak můžu doporučit šváby. Třeba klasicky používané Blaptica Dubia. Nesmrdí, nevydávají žádné zvuky a množí se prakticky sami. A pogony se mi po nich můžou utlouct. Stačí jim dodat teplo, jídlo a příjem vody (jako u cvrčků). Tudíý třeba topný kabel, granule pro psy a sem tam nějakou mrkev pro vodu... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 05:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: martinjurek
Ahoj, popřemýšlej o nákupu sarančat, od nějakého chovatele za pár Kč a na cvrky se vyprdi (pokud už máš tedy velký agamky) a máš po starostech, ale pokud by jsi přece jen chtěl, tak na internetu je jedna rada za druhou, já jsem cvrky taky jeden čas choval, ale teď jak jsem v práci není moc času, chov těžký není, jen pozor na vysokou vlhkost...

Koukni například tady: www.lizards.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 22:10 martinjurek – cvrček
Nazdarek lidi nevite nekdo jak pestovat doma cvrcky je to jednoduche? Chtel bych stim zacit nechce se mi je uz kupovat chtel bych se to naucit nemate nejake rady a tipi diky moc za odpovedi ps me agami toho spapaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 17:04 Žena Nessy [124] - Ještěři
Díky kluci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 13:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Od velikosti cca 15cm agamy v těle - jde to i u menších, to chce ale trochu zkušeností a cviku a taky to není na 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 11:30 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
Už od 2-3 mesiacov sa to dá relatívne spoľahlivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 07:07 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pohlaví
Od kdy jde poznat, nebo alespoň s velkou pravděpodobností odhadnout, pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 21:17 Sanyo Re: Landvir
Dobre provedu dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 12:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Sanyo
Koukni na netu na fotky křivice, to by jsi poznal. Jinak klidně obaluj i když krmíš smýkaným hmyzem. Stačí Plastin + Nutrimix za pár Kč. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 11:17 Sanyo Re: Landvir
Dekuji za odpoved na moji stupidni otazku jen jsem se bal zda nemuze jit o krivici nebo neco podobneho kdyz ty koniky nicim neobaluji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 17:01 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Sanyo
Ahoj, pokud se normálně vyprazdňuje, tak bych se neznepokojoval. Moje agamka když kadí, tak taky zvedá nožky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 13:17 Sanyo – zacpa?
zdravim bando, potrebuji poradit ohledne agamky.. mam ji doma 14 dni ma asi 2 mesice a od vcerejska na ni pozoruji podivne chovani.... Pride mi jako by mela zacpu a pri tlaceni bobku zveda nozky do vzduchu je to normalni? Celou dobu ji krmim kobylkami co lovim venku a zatim nepodavam zadne vitaminy protoze je to pry u smykaneho hmyzu zbytecne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 12:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: hanina
Slyší a vnímají vibrace i tělem a ano, hlasitá a často poslouchaná hudba jim vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 11:32 hanina
Ahoj , Prosím vás, mam dotaz slyší agamy?? A nebo vadi jim hudba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 01:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Simona
To jde o opakovanou reinfekci jistou střevní bakterií (název si teď zrovna nevzpomenu), kterou jsou promořeny prakticky veškeré chovy. Zkrátka - hovno agamy držené v terku bude prostě smrdět jak bolavá noha, pokud nepůjde o exkrement ještěry co tak dva tři roky terko zevnitř neviděla. To prozměnu nijak extra zapáchat nebude, akorát je utrousí kdekoli to na ni zrovna příjde, čili se rozluč např. s kobercem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2015 22:53 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Simona
Když udělá bobek, tak smrdí, jasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2015 12:20 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Simona
Ahoj já bych chtěl krokodýla a taky na něj mám malou vanu... :-(
Nee teď vážně, máš něco o agamách nastudované? Co je pro ně potřeba, v čem bydlí, že potřebují nejaké UVB, živé krmení, velikost terária apod.??? Podle tvého dotazu to tak vůbec nevypadá :-O
Agama není křeček nebo morče. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 11:25 Simona – Pomoct
Chtěla by jsem agamu vousatou, ale otec tvrdí že páchne, ale já si to nemysim napište mi prosím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 21:43 HP
dobry den chcel by som si zaopstarat mladu agamu a je lepsie ju dat hned do teraria pre dospelu alebo do jednoducho zariadeneho plastoveho boxu
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:00 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
Môže to byť aj zo stresu, ale neverím, že je to prípad tej tvojej. :-) Inak neviem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:35 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pasyok
Nekývala - zvědavě koukala a vrtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:19 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
Ak k tomu kýve aj hlavou, pravdepodobne ide o prejavy na nalákanie k páreniu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 19:57 Žena Nessy [124] - Ještěři – Potřebuji slovník :-D
Co znamená, když na mě agama vrtí ocáskem? S kočkou a psem mám jasno, ale Matylda to udělala poprvé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:59 martinjurek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady dalsi foto dystak zitra pri denim svetle vyfotim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:46 martinjurek
Pridam zitra dnes ho budit nebudu uz spinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: martinjurek
Je v pohodě. I když lepší fotka by neuškodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:00 martinjurek – re rada agami
Tak co soudite podle fota? Jak vypada? Je mu rok a ztakhle spi skoro porad ale nasili zadne je to rostomile zviratko a muj milacek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 21:54 martin
Fotka k příspěvku Nene nasilim nic nedelam podrzim mu potravu pred pusou a on poni chramstne sam zadne nasili tady je foto jak vypada posudte sami
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2015 17:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: martin
Pokud není agama přímo rachitická a neztrácí se před očima, je nežádoucí ji přidávat nasilím něco po čem by " rychle přibrala "... každá má své individuální potřeby co se i krmení a jeho množství týče. Navíc v těchto tropech může jít klidně o letní útlum ( letní "zimování" ) , což je naprosto normální v pořádku. Pokud se tedy nijak jinak ( kromě lenosti a tím, že nechce moc žrát ) neprojevuje, bude vše OK za pár týdnů se "nahodí" a bude jako dřív. V žádném případě ji nevykrmuj a už vůbec ne násilím, do tlam ´jí není třeba koukat, stejně tam nic nevykoukáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 11:20 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: martin
Tak to bude asi tak líný, jinak me nic nenapadá,třeba se ozve ještě někdo s nějakým nápadem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 09:51 martin
Problemi kousat mu nedela nozky sou ok brisko take. Do tlami me kouknout nenecha to utika a kroti se jako paragraf. Prisel sem ale na to ze je nechce chitat jen v nejnutnejsim pripade si neco chytne jinak kdyz ho clovek krmi z ruky tak zere jako nezavreny. Vymesuje cvrcky normlne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 08:57 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: martin
Tak to už by měl být rozkrmený, zkoumal si ho trochu blíž,jestli mu třeba nedělá problémy kousat, zkusit jestli tě nechá kouknout se mu do tlamky na jazyk, patro a tak, anebo jestli není moc aktivní,tak prohlídnout mu nohy, trochu sáhnout na břicho jestli ho nemá třeba tvrdé, zkontrolavat jak často a co vyměšuje, pak bys možná mohl něco objevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 04:56 martin – rada
kluk je stary priblozne rok a holky tak 7mesicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 18:14 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: martin
Jak jsou přibližně staré ty tvoje agamy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:39 martin – rada
Mam takovi dotaz mame tri agamy vousate a stoho sou dve holky a ty zerou jak nezavreni a kluk je porad takovy liny a nechce moc jost vetsinu casu prospi. A nechce moc pribirat. Pocem pribiraji nejvice agami? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 00:18 Žena Nadka [214] Re: Veru
Držím palce a dej vědět,jak jste dopadli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:28 Veru Re: Landvir
Achjo :-( Ja bych proste nedavala zviratka nekomu kdo se o ne nepostara. Divim se, ze vydrzeli takhle dlouho jen o zarovce na 1 cm pisku v akvarku nikde zadny piti proste nic :-( Mucila bych je stejne! Diky za rady a drzte palecky ps. ten veterinar je pry pres plazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Veru
Ahoj, každopádně na speciální veterinu, ale jestli je už zánět v těle, tak bych se pomalu rozloučil. Děj potom vědět, jak vše dopadlo a držím palečky. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 20:49 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Veru
I o třech nohách se dá žít. Zajdi ale za veterinářem, který plazům rozumí, ne za tím, co ti léčí psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 16:44 Veru Re: Veru
Veru napsal: Ahojky mam prozbicku, od pana sem ziskala dve udajne 2,5 rocni agamky kdyz sem videla podminky chovu a to ze jim svitil 1 obyc zarovkou byla sem v soku. Po 14ti dnech vychytavani teplot pod zarovkou 40-45 jeden roh okolo 35 a v druhem koute cca 28. UVB repti vlo 125 krmim cvrckama obalenyma v roboranu pestuju si cvrcky doma a davam jim.zradlo s vit ad3 kazdy den cersve pampelisky paprika okurka obcas sem.jim.koupila cerviky a samo uz dostali i holatko, nevim co vic sem mohla pro zachranu udelat, i pres to si samecek zlomil nozicku. Byla sem s nim.u veter a ten mi rekl ze trpi avitaminozou a nozicku mu privazal k ocasu a rekl mi at za tyden obvaz rozvazu a prevazu coz sem dnes udelala a s hruzou jsem zjistila ze ma vsechny prsty jakoby uschle nehybne a nozka smrdi jak bolava noha :-( muzete mi nekdo poradit co se s tim.da delat? Mam se s agamakem rozloucit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 16:36 Veru
Ahojky mam prozbicku, od pana sem ziskala dve udajne 2,5 rocni agamky kdyz sem videla podminky chovu a to ze jim svitil 1 obyc zarovkou byla sem v soku. Po 14ti dnech vychytavani teplot a podobnych veci si samecek zlomil nozicku. Byla sem s nim.u veter a ten mi rekl ze trpi avitaminozou a nozicku mu privazal k ocasu a rekl mi at za tyden obvaz rozvazu a prevazu coz sem dnes udelala a s hruzou jsem zjistila ze ma vsechny prsty jakoby uschle nehybne a nozka smrdi jak bolava noha :-( muzete mi nekdo poradit co se s tim.da delat? Mam se s agamakem rozloucit?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 07:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Hunter
Přesně tak. Nechat být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 23:20 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
myslíš ? nechať to tak teda, ak sa neupcháva ? lebo normálne vidieť koľko piesku žerie na hovienkach, takže neostáva v nej... je to taký riečny štrk rôznej zrnitosti, od jemného po väčšie kamienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 20:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Hunter
To je normální a v pořádku, písek jim pomáhá s trávením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 20:29 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
Nezvyknu agamy tiez jest piesok ako gekonciky ? Ja gekoncikom posypavam a maju aj v misticke vapnik a vit., ale jedna samicka z troch vzdy zrala strk/piesok, samozrejme som ho odstranil a po case testoval iny druh a tiez ho zrala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 20:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dominik
Dva, tři dny po vylíhnutí nechat v boxu na ubrousku, no a potom šup do terárka s pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 18:02 Dominik – Agama
chi se zeptat od kolika dnu muzu dat agamkam pisek do teraria.Dekuji Smíšek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 07:07 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Ale jdi ty! Bych řekla, že všichni, jen tě nechceme vylekat přílišnými ovacemi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 15:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Alespoň někdo :-D díky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15629x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=351