Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.06.2014 21:01 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Jak píší kolegové. Ještě bych dodal - preventivně hned po dosažení pohlavní dospělosti. Jinak jako kladiště většinou stačí jen zhruba 20-30 cm vysoká hromada vlhčího písku někde v rohu na stinném místě (nejlépe takovém které si agamka vybere sama), zakrytá dejme tomu velkým plochým kusem dřeva (takhle jednoduše to mám já), samičky rády kladou "pod něco". Dá se to ale udělat i estetičtěji, např. formou nějakého "domečku" který může ještěrka mimo toto období využívat třeba jako úkryt (v takovém případě z něj jen odebereš nadbytečný písek). Substrát ale zvlhčuj jenom v době kdy Matylda hrabe, trvale by to bylo jednak zbytečné a jednak neúměrně zvyšovalo vzdušnou vlhkost v teráriu.
Na bříšku brzkou neoplozenou snůšku nejspíš ani nepoznáš, zjevným příznakem že se blíží jsou právě změny v chování. Výhodou je, že většina samic vycítí že jsou taková vejce bezcenná a prostě je vytrousí libovolně po nádrži, pro některé je ale to zahrabání důležité z psychického hlediska, takže je lepší jim tuto činnost umožnit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.06.2014 05:27 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, kladiště raději pořád, teda pokud jí nejsou 2 měsíce :-) .
Já jsem to podcenil a myslím, že jeto jedna z dalších příčin, proč jsem o agamku přišel :-( . ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 22:13 Žena Nadka [213] Re: Nessy
Určitě tam něco dej.Já jsem měla u Dynušky-leguána štěstí,že jsem tam měla dost lignocelu a že se ůplně vyprázdnila.Horší bylo,že byla hrozně oslabená a já neměla takové rádce jako jsou tady. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 21:50 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
A tak mě napadlo - je lepší dát k neoplodněné samici kladiště? Aby měla kam a nezadržela? A v kolika prvně? Nebo jen když vidím, že se jí zvětšuje bříško?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2014 19:52 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
No jo, no. Internet a charisma některých přispěvatelů s patentem na rozum... Kapitola sama o sobě hmm
Mýlit se může každý, osobně bych ale dával přednostně bacha na striktní hlášky sražené jen do jediné věty jednoduché bez jakékoli podpůrné argumentace... ;-)

V tomto ohledu jistě každý kdo vychodil základní školu (a nebyl zrovna duchem nepřítomen) ví z biologie alespoň něco málo o zrání folikulů, životnosti pohlavních buněk atp. To je pak celkem s podivem, že si neuvědomí ani tak jednoduchou věc jakou je po vynechání páření vyloučení přezrálých vajíček z mateřského organismu.
Takové lidské zralé vajíčko má životnost přibližně tři neděle a kousek. Co je přes limit už musí pryč a uvolnit místo dalším. Není to náš patent, jen jsme to zdědili po rybích předcích z prvohor. Proč tedy někoho ještě obdobná perioda u ještěřích samic překvapuje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2014 10:15 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: fajfmen
Dík, jak píšu, nějak jsem nechápala proč.
Ale bylo tam něco ve smyslu - agama my nakladla neoplozenou snůšku -> příště jí dej k samci, neoplozená snůška jí moc vyčerpává.
Tak jsem ráda, že jsem to nechápala správně a že je to blbost, dík za odpověď palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2014 00:12 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Nessy
Když na to půjdeme "od lesa":
Zatímco neoplozené snůšky (alespoň podle mých zkušeností) přicházejí nanejvýš jednou do roka, přibližně v době kdy by oplodněná samice snášela tak jako tak a obsahují zpravidla jen do 20-ti zmuchlaných a jaksi "nedodělaných" vajec, těch oplozených (i jen z jediného páření) bývá v sérii dvou a více po sobě jdoucích kladení klidně troj až čtyřnásobně vyšší počet. Nadto jde o vejce velká, která z těla matky odčerpala neporovnatelně větší množství živin - gravidní samici je nutné krmit daleko víc a výživněji než neoplodněnou, jinak hrozí až drastické zhubnutí, ke kterému u nadpočetných snůšek může dojít veškeré péči navzdory, o riziku řídnutí kostí apod. už nemluvě. Což se té bez samce nestane, je-li zdravá a dobře živená, ať už něco jalového naklade či ne...

Nevychází to celé spíš z obavy ze zadržení nečekané snůšky (což se může stát) kolidující ale s neochotou některých lidí vybavovat načinčaná terária solitérně držených samic zavčas vhodnými, avšak nevzhlednými kladišti, natož aby jim sezónně přilepšili výživnější potravou, když je snažší vycucat si z palce nepodloženou spekulaci jako omluvenku, hodit ji na net a zblbnout tím ostatní? Přitom stačí prostinká analogie s jinou skupinou obratlovců - to je jako kdyby ten mudrlant napsal, že menstruace vyčerpává víc než těhotenství - i když se detaily liší, v principu jde o totéž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 19:31 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Verčák
S tím fakt nic neuděláš, nicméně agamu to sice vyčerpá, nicméně agama v dobré kondici to v pohodě dá ;-)
S věkem bude snůšek ubývat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2014 15:32 Žena Nessy [123] - Ještěři – Neoplodněné snůšky
Četla jsem na netu, že neoplodněné snůšky samici vysilují víc než oplodněné. Nějak si to ale neumím vysvětlit - vždyť je to ta samá snůška, jen k ní nedoplavali spermie...
Můžete mi to prosím osvětlit? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:24 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Verčák
Ahoj. Jediné co můžeš udělat, tak jim poskytnout kladiště a připustit je k samci... ;-) ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 21:17 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Verčák
S tím nic nenaděláš, je to přirozený proces :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2014 17:36 Žena Verčák [111] - Ještěři
obě agamy se mi zbláznily.... mám dvě samičky, minulý týden nakladla jedna z nich falešnou snůšku, a ted hrabe ta druhá... :-( doufám že to holky nebudou dělat často.. musí je to vyčerpávat... jak proti tomu bojovat? to asi nejde co? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2014 23:03 Jeník - Ještěři
Tak tedy: Do tipu od Pogonyho jsem se celkem trefil a dneska ,i přišla UVB Repti Glo 25W a bodovka 50 W. Když je dám vedle sebe tak myslím, že tepla vydají dost :) Dále jsem se zařídil podle rady od Landvira a objednal zářivku z odkazu níže. Z toho co mi přišlo jsem celkem zklamaný. Celé to osvětlení vypadá dost forově, že se rozpadne v rukou a upřímně ani nebudu mít klid na duši, až to nechám přes den zapnuté a půjdu do práce, abych nevyhořel... a taky - a z toho jsem doopravdy jelen- to vážně přišlo bez jakéhokoliv kabelu do zdroje? Zkrátka jen zářivkové těleso se zařivkou, co vypadá spíš jak maketa a ještě se v ní pohybuje částice čehosi (ulomek)... jestli svítí bez toho kabelu tak jako tak nevyzkouším. Jestli musím kabel dokoupit (jakože asi jo), jestli je to tak od výrobce, nebo chyba z eshopu, nebo jestli já jsem ten blb, to teď večer už řešit nehodlám. Holt budu muset konečně zajít do toho elektra... Takže můžu říct, že s touhle zářivkou, jsem se dost spálil B-) (hahaha) Landvire, ty si to neber nijak zle, tobě nic nevyčítám :) možná se to dalo tušit už jen dle ceny, ale couž :) každá zkušenost je cenná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2014 20:20 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Verčák
Neuškodí, ale ani neprospějí, za to stojí kupu peněz....ty však můžu investovat třeba do většího terária, lepšího a "pro agamu využitelnějšího" pozadí, kvalitnějšího krmení,.....
Čili na hovínko opravdu jsou, protože kdo hází prachy "do kanálu" není normální... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 21:42 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: Pogona
na hovínko možná jsou, ale.. uškodí? dkyž jsou jako doplněk k repti glu? uplně zbytečné mi to nepříjde, i dkyž to není nezbytné... pokud na to ten člověk má... proč ne :-) Být to tam prostě může, a ničemu (jenom peněžence) neublíží, když to tam bude... :-) ale to už záleží na každém ;-)
Jó kdyby to měl být jediný zdroj UVB tak to by bylo špatně... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.05.2014 21:32 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Lineární zářivky co mají vydávat UVB záření jsou na hovínko - slušně řečeno....
Stačí prohledat diskuze na netu, hodnocení výrobu apod. Nebo si nechat poradit od zkušenějších, kteří s tím či oním zkušenost mají,....

Prostě kup ideálně Repti Glo ( ve své třídě NEJ UVBéčko co seženeš ) a klasickou 60Watovku na výhřev, na dosvícení pak kup obyčejnou "podlinkovku" za 150Kč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2014 13:26 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: Landvir
je fakt, že je to drahé, ale v tomto případě bych řekla proč ne? Je to UVB zářivka, která podle mého nemůže uškodit, a jako doplněk k nějakému obyč reptiglu, který má zároveň "tu správnou barvu svítivost a nevím co všechno" .... samozřejmě že ji zastoupí obyčejná zářivka taky, ale přece jenom, ta nebude vydávat UVčko... kterého "není nikdy dost" :-)
Jinak pokud jde o upevnění, zjisti si délku té trubice nebo typ.. zajdi od elektra a kup na to těleso. Oni ti poradí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 16:12 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Jéňa
Ahoj Jéňo, podle mého uvážení vyhozené peníze....úplně Ti postačí občejné zářivka, např. :
www.moje-elektro.cz/…
a nemusíš řešit další věci, jako je samotné svítidlo, protože to co ty uvádíš je pouze trubice, kterou musíš samozřejmě někam namontovat...hm?
Pokud chceš ušetřit elektriku, ku si toto svítidlo a do ní nějakou LED trubici, cena od 300 Kč.

To je můj názor, tyhle předražený speciálky jsou vyhozený peníze.... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2014 12:50 Jéňa - Ještěři
Zdravím, tak opět přicházím pro radu.
UVB+Výhřev mám vyřešeno a jako celkové osvětlení jsem vybral toto:
www.akva-exo.cz/…/
Počítám že 14W, 36cm bude do mého terárka stačit. ALE, jaksi nemůžu přijít na uchycení této zářivky. Nikde žádný vhodný držák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 21:49 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: Verčák
Tak tak, 99% procent agam tráví většinu času vyhříváním se pod žárovkou, kde mají klidně 60C :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 20:25 pavel - JeštěřiRe: Verčák
OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 20:18 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: pavel
Nemyslím, si, že agama bude sama od sebe vyhledávat nejchladnější místo.... ty moje telata jsou schopny strávit celý den na tom nejteplejším, kde se teplota pohybuje k 50 °C, a pokud zvolí vhodnou watáž bodovky, umístí větrání na opačnou stranu, nic nepřehřeje... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2014 19:42 pavel - JeštěřiRe: fajfmen
Zdravím fajfmena i ostatní chovatelé.Je mi jasné,chápu to a vím,že UVB žárovka by měla být umístěna v místě výhřevu.Můj názor je ale takový,že pokud Jéňa vyrobí terárium 80 cm dlouhé a 40 cm vysoké,v žádném případě nemůže v takovém teráriu docílit teplé a chladné části.Terárium bude celé prohřáté skrz na skrz a agamka bude vyhledávat "nejchladnější" místo a a dle mého názoru to bude místo co nejdále od výhřevné žárovky.Z těchto důvodů si myslím,že by se UVB měla umístit co nejdál od bodovky.Možná bude nejlepší,když Jéňa žárovky našroubuje a odpozoruje,co bude pro agamu nejvhodnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 19:02 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: pavel
Fotka k příspěvku UVBčko je vlastně "úsporka", tzn. nevydává žádné extra teplo. A agama jde přirozeně za teplem, čili se rozplácne pod bodovkou klidně na dvě hodiny, zatímco na Tebou doporučené "vzdálené" UVB bude tak maximálně koukat... (ne že bys nemluvil v jiných věcech dobře, ten minus níže sis dle mého nezasloužil, v tomhle konkrétním Ti ale dle vlastních zkušeností oponovat musím)
Na fotce s miminky naší Alice si můžeš v tom kontextu všimnout jedné věci - většina jich sedí pod výhřevkou (obyč. žárovka v levo) a UV (taková ta nová, údajně vylepšená, modifikace UVB Repti Glo-10 na pravo), ze které osvit chytají jenom jaksi mimoděk, protože tam prostě je "při jednom bordelu" ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.05.2014 18:54 R Muž fajfmen [728] - JeštěřiRe: Landvir
Ve většině máš naprostou pravdu, jen bych si dovolil nesouhlasit s tvrzením "výhřevný kámen v žádném případě NE!" Že je to většinou zbytečnost a daleko líp danému účelu poslouží např. kus břidlice pod výhřevkou, na tom se zde shodneme jistě všichni. Např. ale u stěny cihlového domu orientované na severozápad a navrch i k blízké řece (případ některých mých terárek) kde vše vymrzá neuvěřitelnou rychlostí (bez ohledu na polystirenovou izolaci) hlavně od spoda, se už taková věc stává v některých měsících pojistkou přežití bránící přespřílišnému vymrznutí podkladu, např. při nočním poklesu, čili za určitých specifických okolností poskytuje velmi dobrou službu.
Když to shrnu - v 80% případů je použití zmíněného naprostá zbytečnost, v 10% dalších něco jako "pro jistotu" (může být i nemusí) a ve zbytku dobrá investice.
Vždy je třeba počítat s lokálními podmínkami. Poslouží to někde, jinde zase ne, 100% zavržení ale není úplně pravdivé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 22:15 Jéňa - Ještěři
Vida, kolik informací se člověk najednou dozvídá :) díky za příspěvky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.05.2014 20:32 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Přesně tak kolegyně "Verčák" má naprostou pravdu, sám Pavel uznal, že terárium je velmi malé a i přes to poradil rozmístit světelné ( tepelné ) zdroje, po celém teráriu čili je ten, kdo má mezery v teraristice.....

Samozřejmě terárium pro agamy potřebuje chladný kout kde může být klidně 10C - takový agamám jen prospěje. Tím, že rozmístím žárovky po celém ( navíc malém ) teráriu agamu akorát "upeču" a uškodím jí. Čili jak napsala "Verčák"(čka). Umístit výhřevnou žárovku co nejblíž k UVB a co nejdřív pak pořídit větší terárium.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2014 20:23 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: pavel
já se nepřu... jenom mi to příjde jako hloupost, sama jsem měla terárium velmi podobných rozměrů, nezkušeně žárovky jsem měla dál od sebe, a pak zase vznikl problém, že žádné chladné místo neexistovalo... at chcete nebo ne, i ta 26W UVB žárovka topí .... je to moje zkušenost...
jenom by mě zajímalo co máš za zkušenosti ty....

Jo a pokud umíš dobře číst tak Landvir píše: ... Akorát mu zde vytknu, že je blbost dávat každou na jinou stranu terária, dej je co nejblíže k sobě...

takže co? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.05.2014 19:07 pavel - JeštěřiRe: Verčák
Ahoj.Chtěl bych oponovat,nikoliv se hádat a přít se o to,kdo má pravdu.Myslím si,že Veronika má v teraristice ještě mezery,naopak Landvír mě už několikrát mile překvapil a reagoval na různé dotazy velice profesionálně.Ohledně led pásek do terária:toto osvětlení je pro agamy hodně nevhodné a žádný odborník přes osvětlení to nedoporučuje.Tím,že Jéňa vyrábí terárium o rozměrech více méně nevhodné pro agamu (hodně malé),je opravdu nevhodné mít bodovku vedle zdroje UVB.Tak malé terárium se velice brzy prohřeje,agama se bude zdržovat v nejchladnějším místě a pod UVB nebude téměř vůbec.Proto je nevhodné Repti Glo neumísťovat v těsné blízkosti bodovky.V dostatečně velkém teráriu je situace samozřejmě jiná,tam by obě žárovky mohly být vedle sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2014 09:32 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: Verčák
ale ona ta co jsem posílala v odkazu je 50W. když si sečtete 40 W bodovku + 26W uvčko jste náhle výš. vím že uplně přesně takhle to nefunguje, ale nemyslím si, že by to ta 50 přetopila.... jenom je dost drahá na to, to prostě zkusit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2014 09:31 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: pavel
To je hloupost, je třeba mít to vedle sebe.. jak píše Landvir, kvůli tomu že když se bude vyhřívat, zároveň bude vstřebávat UVB....
možnost s 40W bodovkou vedle UVčka a na dosvětlení lineární zářivka nebo třeba led pásky je taky dobrá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.05.2014 21:28 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: pavel, Jéňa
Ahoj Jéňo, jak píše Pavel, dej obyčejnou bodovku jako výhřevnou, plus třeba nějakou zářivku nebo LED pásek na osvětlení.... a hlavně to UVB, jak Pavel psal. Akorát mu zde vytknu, že je blbost dávat každou na jinou stranu terária, dej je co nejblíže k sobě a UVB tak 3-4 cm nad zem, ať je co nejníže a může agamka být pod ní.... ;-)
Kvůli tomu, aby se vyhřívala a zároveň byla u zdroje UVB, na slunku taky namá každé zvlášť...
Jo a výhřevný kámen v žádném případě NE!! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 21:28 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Jéňa
Zářivku tam určitě vraž - agama, coby pouštní tvor, potřebuje hodně světla, aby se jí v terárku líbilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 20:09 pavel - JeštěřiRe: Jéňa
Ahoj. Do Tvého nového malého terária určitě nedávej výbojku ani obyčejnou žárovku.Na horní části terária musíš mít lineární trubici,jako zdroj tepla použij bodovou žárovku max 40W a jako UVB namontuj Repti GLO 10.0 26W. V malém teráriu není vhodné mít bodovku vedle UVB.Raději do opačného konce terária.Pořádně vše nastuduj.Ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:57 Jéňa - JeštěřiRe: Verčák
Moc děkuji :)
S tím terárkem je mi to jasný, nicméně výroba terárka, na kterém dělám, mě dost baví, takže už teď se těším, až si budu moct (zkušenější) vyhrát s větším.
Takže topný kámen je špatný nápad?
Tedy máme buď obyčejnou žárovku, která slouží jako výhřevná + UVB žárovku
nebo
pouze UVB žárovku s výhřevem?
Ta druhá možnost se mi zamlouvá víc :) ale pořád se mi zdá, že to je málo; nemá tam být i nějaká zářivka, která osvětlí celé terárium?
Ještě jednou díky za tipy, určitě pomůžou :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2014 19:41 Jéňa - JeštěřiRe: HammerJoe
Děkuji, za tvůj názor, jakákoliv kritika je cenná. Trochu tě uklidním; já si pro agamku nejdu už zítra, ani příští týden, možná ani příští měsíc - mám prostě v plánu si ji v dohledné době pořídit, takže nemusíš mít strach, že bych si jako naprostý laik koupil domů zvíře do nedodělaného/špatně vybaveného teraria. Jsem neznalý, ne hloupý.
A právě proto jsem tu. Jinde na netu je sice strašná spousta informací, ale bohužel se některý z nich navzájem vylučují, protiřečí a motají člověku hlavu. Chci poradit. Až budu mít vhodně vybavený terarium doma a dost informací o chovu v hlavě, potom si teprve troufnu si ten sen splnit.
Ale chápu, že už musíš být z podobných dost otrávený.
Ještě něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2014 12:38 Žena Verčák [111] - JeštěřiRe: Jéňa
Tak já ti zkusím odpovědět trošku pozitivněji.
Počítej s tím, že terárko ti nevydrží celý život agamy... jakmile doroste do dospělácké velikosti jednoduše se na ní nebudeš moct dívat a pořídíš jí větší ;-)
Topný kámen tam v žádném případě necpi... slunko hřeje zvrchu, né zespoda. Dej tam obyčejnou cca 40-60W žárovku (záleží jak moc máš teplý pokoj atd.) stojí pár korun.. je lepší koupit více watáží a prostě vyzkoušet. a hned vedle téhle výhřevné žárovky dáš UVB žárovku třeba "Repti Glo 10.0 26 W" UVB žárovka tam být musí! dají se pořídit i silnější watáže UVB žárovek, které ti budou zároveň sloužit jako výhřevné... namátkou jsem našla třeba osvetleni-do-terarii.heureka.cz/…/
ale přiznávám, to už je trošku dražší....
Důležité je, aby případná výhřevná žárovka a UVB byly vedle sebe... a pokud budeš mít větrání třeba na jedné polovině terária dala bych je právě na tu druhou.
pokud tam nutně potřebuješ nějaký kámen, doporučuji obyčejnou plochou břidlici nebo něco podobného, položíš ho pod výhřevné žárovky on se pěkně rozpálí a agamy si na něj rády lehají.
Kdybych na něco zapoměla, ať mě zkušenější opraví.... ;)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 23:14 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Jéňa
Neber to ve zlém, ale podle toho jak to tak čtu, by jsi si zatím žádnou agamu pořizovat neměl.Jelikož nerozumíš ani základním věcem, které jsou předpokladem pro zdárný chov a hlavně které by jsi už měl znát před pořízením Agamy.V dnešní době je všude plno těchto základních informací a stačí je jen přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2014 22:27 Jéňa - Ještěři – Osvětlení u agamy
Ahoj, právě si plním svůj dlouholetý sen a pořizuju si první agamu vouskatou :) momentálně jsem ve výstavbě teraria a už leccos mám, ale jeden oříšek ne a ne rozlousknout; osvětlení. Na netu jsem přečetl fůru návodů jak osvětlit terárko, ale už se v tom ztrácím a nevím, co teda ve skutečnosti agama potřebuje. Tedy terárium má rozměry 80cm délka, 55cm šířka, 40 cm výška. Jaké osvětlení byste doporučili na terarko takových rozměrů? :) Pokud si pořídím topný kámen, budu potřebovat žárovky na výhřev?, nebo třeba jen, aby jí to připomínalo slunce? :) jak je to s tím UVB světlem a světlem, co jí má připomínat denní světlo? coze HELP!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 18:31 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: malenka5331
Ahoj, jedná se u agam o běžnou věc, agamka se takto ochlazuje. Může to dělat kdykoliv, ne jen po krmení:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2014 17:34 Žena malenka5331 [1] - agamy vousaté – otvírání tlamičky
Ahoj, dneska jsem si po krmení všimla, že agamka otvírá tlamičku. nemohl by mi někdo říct co by to mohlo znamenat?Ať něco nezapinkám. Děkuji za odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 20:59 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Nikola90
Ahoj Niki, jestli Tě to utěší, tak já takhle nedávno ořval samičku, zůstalo v ní vajíčko po snůžce a už jsem jí nestihl pomoct. V tvým případě pomůže asi jen pitva, možností je strašně moc, nebo to nechat plavat. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2014 17:45 Žena Nikola90 [8] - Hadi – Úmrtí :((((
Ahoj všichni

Prosím o pomoc. Včera mi umřel sameček. Všimli jsme si toho ale dneska. Ležel ve své obvyklé poloze ale měl černou bradu. Nechápeme to s přítelem a já tu teď hodinu a půl řvu jak malá holka sad sad sad Prominte ale někdo si řekne není to pes ale pro mne každý můj společník ze zvířecí říše je něco jako sourozenec(jsem jedináček).Zvířata ke mně vždy patřila a patřit budou. Chtěla bych od Vás poradit, jelikož nám to nejde do hlavy: stáří 2roky, svlékání probíhalo celkem v pohodě akorát, teď po několika měsících se svlékl.Krmila jsem ho ted listy pampelišky, květy pampelišky, sedmikrásky, trojlístky a cvrčky namáčených ve vitamínech (klasika Roboran,Plastin a ještě jeden ale na ten si nevzpomenu).Byl živý a někdy moc plný energie. Ale i když se napráskal žrádlem pořád vypadal hubeně, stolice normální, žádné parazity zřetelné na pohled. Jen byl už od začátku, co jsme ho koupily vybíravý v jídle, někdy jsem do něho musela cpát skoro i cvrčky.V teráriu měl větev a kameny na šplhání.Svítilo se mu tam cca 12 hodin asi.Asi 3d ny před úmrtím jsem ho dala k samičce a vypadal normálně i reagoval normálně na samičku. Jen se mu nelíbilo její terárko, vždycky chtěl z něho utéct, prostě neustále škrábal na sklo.Samička byla a je v normálním stavu.I pokus o páření proběhl bez problémů, jak jsem tu psala, že mám první snůšku u samičky.Krmila jsem ho někdy ob 3 dny jindy zas jednou za 4 dny ale nikdy jsem ho nenechala hladovět.Dostal buď zelený nebo červy či cvrčky a i červy jedl v pohodě.Na svůj věk nebyl ale tak mohutný jako byla samička. Měl i své vlastní terárko od doby, co mi utekla užovka červená.
A tak se sama sebe teď ptám CO bylo příčinou skonu samečka...Paraziti?Vrozená vada?Moje chyba?Nemoc?Nevím... :-( :-( :-( sad Ale když si na něho vzpomenu tak začnu zas bulet.Díky všem i za kritku nebo jinou připomínku či pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2014 05:22 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Marek
Ahoj Marku, já svítím od 9:00 do 21:00, myslím., že svítit od půl sedmý je zbytečně brzy, ale určitě se zvykne a zase tolik jí to nevadí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2014 23:35 Marek - Ještěři
Ahoj, zacatecnicka otázka - jak dlouho by měla mít agama vousatá noc? Mam nastavené hodiny na svícení 6:30-21:30, abych denně pokryl svoje dopolední a odpolední směny (bud odjizdim z domu v 7 rano nebo se vracím v 9 vecer) a tudiz abych stihl nakrmit 2x denne..
Neni to málo spánku? Nebo v klidu usne i přes den?
Diky moc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 10:50 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: Nadka
Hrozně ... přítulná? :) Takže vše krom neurčeného jde zkrmit buď ještěrce nebo drhnoucí svízel hmyzu. Fajn, děkuji love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2014 08:37 Žena Nadka [213] Re: Nessy
1.mochna husí 2.hluchavka nachová 3.svízel 4. nemůžu určit,musela bych vidět rostlinu 5. kakost 6. bršlice-kozí noha.1,2,5 dávám.3,6 jsem nezkoušela.Svízel nemám odvahu,protože je hrozně ( nemůžu najít slovo ) zkrátka,aby mu to nedrhlo v krku :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2014 23:37 Žena Nessy [123] - Ještěři – Dá se to žrát?
Fotka k příspěvku Ahoj, velký botanik jsem nikdy nebyla a tak potřebuji radu od vás... Dneska jsem na procházce krom typické pampelišky, sedmikrásky a hluchavky natrhala ještě vzorky kytek, které u nás hojně rostou a já nevím, o co jde. Tak doufám, že mi tu vy zkušení poradíte, jestli s tím můžu v pohodě krmit (ať už agamu nebo cvrčky) nebo je to nestravitelné.
PS: Ta hluchavka je mezi tím, protože mi přijde nějaká moc okrasná na obyčejnou hluchavku a tak nevím, jestli se dá zkrmit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 20:45 Muž maty [15] - Ještěři
týýjo tak to je šikovná ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2014 20:36 Žena Nessy [123] - JeštěřiRe: jozkablack
Já mám Matyldu otevřenou imrvére. Co jsem tak odpozorovala, tak kolem poledne vyleze na okno, chvíli kouká ven, proběhne se a zaleze zpátky. Ze začátku třeba usnula na okně nebo zalezla spát pod postel, ale teď už se naučila správně co a jak dělat. ;-)
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=751