Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 34 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 10:54 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Nessy
No já ještě trochu nepochopila předřadníky - ty jsou jen k těm vašim drahým nebo ke všem UVB žárovkám?

Předřadníky se používají u Halogenidových výbojek. Takže spousta jiných uvb zdrojů předřadník nepotřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 08:48 PavelPavel - Ještěři
Fotka k příspěvku Neprisel jsem na to jak sem dat vic obrazku do jedne odpovedi.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 08:48 PavelPavel - Ještěři
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 08:47 PavelPavel - Ještěři – Agama vousata
Fotka k příspěvku Když už se tady řeší vitamíny zkusím se taky optat.Jaké máte zkušenosti s tímto druhem vitamínů.Vzadu v návodu to vypadá na nějaký dávkování podle váhy,ale ve zverimexu mě řekli,že je to normální vitamín a můžu ho používat jako roboran.Jen že tohle je Údajně lepší.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 07:11 Žena Nessy [123] - Ještěři – Předřadníky
Vy se tu hádáte a na mojí otázku, kterou jste tu jen nakousli a dál se o ní nezajímali, jste se vyprdli :-( Tak to zkusím znovu (i když budu za blbce před všemi, kteří elektrice rozumějí).

"No já ještě trochu nepochopila předřadníky - ty jsou jen k těm vašim drahým nebo ke všem UVB žárovkám? (Vzhledem k tomu, že můj poslední výkon, co se elektriky týče, bylo připojení obvodu od žárovky k baterce na základní škole, tak se nedivte mým možná hloupým otázkám ;-) )"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 00:35 Muž dedy [1] - Ještěři
Jinak pridam trochu starsi reakci ktera mi v zacatecnictvi pomohla a ridim se ji nadale a treba zase nekomu pomuze. palec

Agama potřebuje dvě důležité věci - minerály a vitamíny.

Minerály jsou roboran nebo nutrimix. Nutrimix můžeš koupit ten předražený ve zverimexu a nebo takový ten pro slepice, který má úplně stejné složení, ale 1kg ho stojí asi 30,- :)

Vitamíny potřebuje AD3, já používám tyhle - www.akva-exo.cz/…/ . Doporučené dávkování od kolegy Pogony je 0,1 ml na každých 50g zvířete, injekční stříkačkou přímo do pusy. V zimním období asi jednou za tři týdny a v letním období jednou za měsíc (předpokládáme pobyty na slunci :-) )

Kvalitní zdroj UV-B záření by měl být samozřejmostí. Pogonův článek sice perfektně vysvětluje, že se dá nahradit častými pobyty na slunci a správným přísunem vitamínů, ale já to jakožto nezkušený chovatel riskovat raději nebudu :)

UV-B používám 26W, 10 UVB. UV-A ji dodává obyčejná výhřevná žárovka (postačí ta nejlacinnější z elektry). Wattáž volíme podle teploty, takže musíš trochu zkoušet.

Snad sem ti trochu poradil a doufám, že sem nenapsal nějakou kravinu :-D. Kdyžtak mě prosím opravte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 00:24 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: elegans1
Na dávkování kapek vymysleli kapatko, koupis ho v kazde lekárně. potlesk
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:00 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Přeci Ti nemůže policista říct:

" Jezdi po obci 70kou, něco Ti promineme, něco je tolerance na radar, navíc Ti tachometr ukazuje o trochu víc,než je skutečnost" - a budeme jezdít všichni rychle.


nemůže Ti kuchař říct:

" Klidně tam dej tu prošlou mouku a přošlou šunku, když ji omyješ " - udělají to všichni a časem bude mít většina národa salmonelu.


nemůže zedník říci :

" dej do toho betonu místo cementu víc písku ono to bude držet pohromadě "
- udělají to a všichni budou šidit


Všechny tyto věci fungují, jak jsem výše napsal, my o tom ani nevíme,....ale jakožto "odborníci" přes plazy přeci podobné "poučky - šidičky" nemůžeme radit ostatním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:53 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: MudrMichaela
Ufff, to jsem si oddechl ;-) tak léty sama pochopíš, že jsem měl pravdu a že i když má kolega pravdu - nemůžu s ním veřejně souhlasit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:51 MudrMichaela - Ještěři
Podstatu jsem pochopila, důležité je aby zvíře bylo zdravé a spokojené. Potřebuje vitamíny i minerály a je na chovateli jakou metodu si zvolí. A hlavně jakou metodu zvládne. Mám se toho spoustu co učit a určitě se budu ještě postupem času hodně ptát, protože je sice hezký co se dozvím ve škole, co se dozvím od spousty známých veterinářů, ale nejlépe mi vždy odpoví chovatel, který má s daným zvířetem zkušenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:50 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Jinak kolega Elegans špatné rady ( do určité míry a někdy ) dává - pokud si to přečtě právě 15ti letý začátečník - jejichž dotazy jsou nejčastější a mají většinou nedostatek financí ( mnoho vlastních zkušeností ), pak logicky po přečtení této diskuze ušetří za UVB a koupí si Roboran s tím, že je vše v pořádku.
No a právě po pár měsících je chov omrzí a je zle,.....

Kdybych zde měl psát, jak se dají chovat kajmani, scinkové, getuly,..... jak to chodí v zoologických zahradách,..... pak by to bylo na podmínku :-D

Právě proto je lepší poradit tak aby nakoupil UVB, minerály, větší terárium, poradit častější periodu krmení....a i v případě "výpadků" bude zvířeti dobře ;-)

Co je na tom k nepochopení, snažit se poradit tak, jak by to mělo být aby se zvíře mělo co NEJ.??? Navíc u studentky veteriny,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:44 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: MudrMichaela
Dobrá, tak jsi začátečník v chovu agam o 4 roky starší než jsem uvedl příklad, opačného pohlaví ;-)

Právě proto by jsi jako jedna z prvních měla pochopit podstatu věci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:40 MudrMichaela - Ještěři
Já ale nejsem 15tiletý začátečník, kterého to po pár týdnech/měsících omrzí! Teraristika je mým obrovským koníčkem, zajímám se o ní jak nejvíc můžu, věnuji se jí 6. rokem, i právě proto mě zajímal názor Vás všech, byl to tak trochu můj průzkum jak se k UV různí chovatelé staví. Tak prosím neosočujte elegans1, že dává špatné rady začátečníkům. Začátečník jsem momentálně v chovu agamy, kterou mám teprve měsíc.. Ale ostatní druhy mám daleko delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2013 22:31 michailo - JeštěřiRe: elegans1
Vitamin D (kalciferol).
Je ve skutečnosti směsí několika strukturně si podobných látek patřících do skupiny
steroidů, např. vitamin D2 – ergokalciferol a vitamin D3 – cholekalciferol. Vitamin D má důležitou
roli v metabolismu vápníku. Indukuje v buňkách sliznice střeva syntézu bílkoviny,
která je nezbytná pro aktivní vstřebávání Ca2+. Vitamin D rovněž podporuje vznik
Ca3(PO4)2 v kostech (tzv. mineralizace kostí). Hypovitaminóza vede k nedostatečné
tvorbě fosforečnanu vápenatého. Výsledkem je měknutí a deformace kostí (=
rachitis, křivice).
V organismu je v podkožní tukové tkáni uložen provitamin cholekalciferolu, který se
působením UV záření mění na vitamin D3. Takto vytvořený vitamin se v játrech a ledvinách
transformuje na vitamin D2.
A jelikož combisol a nutrimix atd. D3 obsahují,jde to víceméně i bez UVB.Takže elegans1 asi bude mít pravdu.Jinak by např. ve slepičárně museli používat k osvětlení UVB zářivky nebo výbojky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:30 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
Mě to neunavuje, na rozdíl od Tebe můžu klidně napsat, že jsem nikde nenapsal, že jsi amatér a že to neumíš, naopak možná se podivíš, ale vážím si Tebe i Tvých názorů, jen mě rozčiluje to, že nejsi s to pochopit o co se tu snažím.

Než začátečníkům radit sypání cvrčků NutriMixem a svícení obyč žárovkou, je lepší jim poradit maximum luxusu jaké mohou danému zvířati pořídit, chápeš???

90% "chovatelů" po pár týdnech/měsících, unaví sypání hmyzu jakýmsi práškem a vynášení zvířete na sluníčko a právě tady mají význam UVB zářivky ( vhodně umístěné a co možná nejlepší - 90% lidí pořídí UVB do 500,- ). Navíc jsem sám viděl mnoho případů. co udělá Hydrovit AD3 v rukou 15ti letého mladíka a mládětem jeho agamy,.....

Co na tom není k pochopení? Přeci nemůžeme napsat takovým tazatelům, co píšeš Ty ( i když to může a nemusí být pravda ). Sám když prodávám agamy říkám lidem ať mláďata krmí denně a dospěláky 3 krát v týdnu ( i když vím, že mládě vydrží 14dní bez potravy a dospělák měsíc a půl - bez úhony ), jenže je to jako s rychlostí v obci - povolíš 50km/h, něco je tolerance na radar, něco odchylka tachometru, něco prominou policajti a šup, jezdí se po obci 75km - ukazuje ručička tachometru. Když řeknu tomu mladíkovi, že mládě agamy vydrží 14dní bez potravy - co udělá? .... to asi nemusím psát.

Doufám, že už chápeš co tu celou dobu píšu,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:21 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Dobře,končím,už mě to unavuje.
Co se dá dělat,neumím to,mám hloupé názory,setře mě i majitel dvou agam.Až pojedu za měsíc a půl do Hammu se svými odchovy,zkusím se nad svým amatérským chovem zamyslet.Budu na to mít přes 20 hodin,případně se tam zkusím někoho zeptat.
Jen že jsi tak neslovíčkařil nad bláboly Landvira.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:14 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
A opět, když nenásleduje otázka, je vše odbyto jednou větou a konec,....

Ze stránek EUželva jsi např. zkopíroval Junkův text, že kompaktní UVB zářivky ( všeobecně ) jsou více-méně špatný zdroj UVB ( což jsem několikrát zmiňoval, že mezi TOP určitě nepatří, ale lepší něco než nic ), my se ale bavili konkrétně o Repti Glu desítce - tak jsem zkopíroval co píše konkrétně o ní ( podložená měření - a na danou třídu výborná bez velké ztráty záření po několika tisících hodinách provozu ) a na to už jsi nereagoval,....


Pak mi napíšeš, že jsi nikdy nenapsal, že Roboran hravě nahradí přísun D3ky, když Ti zkopíruju přesně Tvůj text, odpovíš další otázkou,....

A takových "chvilek" je víc,....myslím si, že každý soudný člověk, který si projde dikuzi si obrázek udělá,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:10 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
UV používá známý,který chová trnorepy.Mám samozřejmě více než jednoho známého,ti ostatní UV nepoužívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:06 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Ta cena je vysoká jen na první pohled.Když si vezmu životnost výbojky a porovnám to s životností a cenou reptigla,tak ještě ušetřím.Kamarád používá pro trnorepy 70w, k tomu ještě výhřevnou žárovku a v létě sedí trnorep pod výbojkou a evidentně mu to nevadí.

Já už nevim a nevyznám se v tom co píšeš, nejdřív napíšeš, že jsi danou věc NIKDY nenapsal, když pak zjistíš, že máš asi sklerózu, páč jsi ji napsal před pár minutami začneš odpovídat otázkami....

O svém známém jsi navíc napsal, že používá UVB Solar raptor 70W,.... načež se zeptáš, jakto že tví známí mají dobré chovy bez UVB,....
příjde Ti to normální???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:03 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Samozřejmě to jde i takto.Jde jen o množství,které zvířeti dodáš.
A že všechny tyto přípravky obsahují nemalé množství AD3 je prostě fakt.
Když to dělám absolutně blbě,proč mi to funguje?Proč to funguje mým známým?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:03 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: MudrMichaela
Jsme rádi, že jsi ráda a že Ti naše "diskuze" snad pomohla. Aspoň vidíš, co dokáže udělat ženská s pár chlapy v jinak "nudné a klidné" diskuzi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:54 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Na zvířatech děláš chemické pokusy pořád.Co asi jiného jsou ty roborany a nutrimixy?Všechny obsahují AD3 a to v nemalém množství.Proto lze bez problémů chovat zvířata bez UV.Ony totiž potřebné množství dostanou právě z těchto přípravků a pak je už jedno,jestli je v terárku UV nebo není.

Hmmm, koukám, že jsi to nikdy nikde nenapsal ( analfabeta ze mě dělat nemusíš - číst mě naučili ), Tvých tomuto podobných citací můžu poslat víc, ...

Napsal jsi do puntíku přesně to, co jsem napsal o pár řádků níže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:49 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Já jsem problém měl,odnesly to hlavně březí samice a měl jsem mizernou líhnivost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:47 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Kde jsem to psal?
Psal jsem,že roboran nebo podobný přípravek + combisol.
Bavíme se zde o metabolismu vápníku.K tomu jsou nutné vápenaté ionty a vitamín D3.Vitamín D3 získá tělo buď z potravy(nutrimix,roboran,combisol,nekton, a já nevím co ještě) nebo se vytvoří v kůži vlivem UV záření.
Pokud myslíš toto,vysvětloval jsem nechápajícímu princip metabolismu vápníku.O tom,kolik čeho se dává tady není ani čárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:45 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
Jenže pořád lepší nějaké maso, než žádné a párek jen z mouky a strouhanky,...že?

Navíc já používám výhradně UVB zdroje a Calcii carbonas a nemám problém,
a v životěbych nenapsal, že NutriMix hravě nahradí zdroj UVB . čili zajistí optimální přísun D3ky terarijním živočichům hmm
( a to nic nemíchám jen píši, co jsi napsal )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:42 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Výrobci toho nakecají,viz hromada výrobků na hubnutí po kterých zhubne akorát peněženka.
Všechny moje denní zvířata si bohatě vystačí s roboranem a combisolem.
Tady se ale trochu sklouzlo někam úplně jinam.Míchají se hrušky s jabkama.Je přece výrazný rozdíl mez UV kompaktem a výbojkou.Že je reptiglo nejlepší kompakt,neznamená nic.V kategorii párků s obsahem masa do 10 procent,bude párek s 9,8 procenty masa jistě vítěz.Kupovat ho ale určitě nebudu.
Moje zkušenost je taková.Používat jen kompakt bez dodávání D3 nejde.Jedna zkušenost mi stačila a opakovat ji už nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:33 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
Navíc z informací od výrobce tohoto UVBéčka :

"Nejvíce patrná je intenzita světla v oblastech, které obývají pouštní druhy (např. Uromastyxsp., agamy, scinkové, varani, a různé druhy želv). Právě tyto druhy se nejlépe cítí v zajetí tehdy, pokud mohou využívat zdrojů osvětlení s co možná největším podílem UV záření, tepla a viditelného světla. Jedině tak mohou správně růst, vyvíjet se, ukazovat se v přirozených barvách a rozmnožovat se."

Čili výrobce lže a lže, proč tam raději nenapíše, že pouštní tvorové si bohatě vystačí s NutriMixem,.....Jen úplný blb a neznaboh, by si koupil jakoukoli UVB výbojku, zářivku, trubici,...když ji lze hravě nahradit práškem za 40Kč.


Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:29 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
To já nevím.Používá UV jen u trnorepů.U ostatních denních ještěrů jako galotie,různé mediteránní ještěrky ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:26 Žena Nessy [123] - Ještěři
No já ještě trochu nepochopila předřadníky - ty jsou jen k těm vašim drahým nebo ke všem UVB žárovkám? (Vzhledem k tomu, že můj poslední výkon, co se elektriky týče, bylo připojení obvodu od žárovky k baterce na základní škole, tak se nedivte mým možná hloupým otázkám ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:24 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
Aha, tak rpoč nekoupil obyčejnou halogenku, např.:

www.kupzarovky.cz/…

to je to samé co ten solar R.

pořád to nechápu,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:22 MudrMichaela - Ještěři
No.. tak jsem to všechno poctivě přečetla a asi se raději přestaňte hádat, protože to stejně nikam nevede.. hmm Každý si stejně bude dál chovat podle svého :-) To co jsem mohla jsem z toho pochytila a já Vám moc děkuji za Vaše odpovědi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:18 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Proč je kupoval?Protože trnorep potřebuje vysokou intenzitu světla.Nestačí jim být ve tmě pod žárovkou,zářivkou nebo UV kompaktem,případně vším dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:11 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: HammerJoe
Podobně jako u kolegy Eleganse nechápu, proč máš u agam vitaluxku za několik set korun, když lze hravě nahradit Roboranem,... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 21:06 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Jiný bude příjem AD3ky nahrazovat NutriMixem pro nosnice ( nebo králíky )
Proč by nemohl?Nechápu,co je na tom k smíchu.


Nechápu tedy proč doporučuješ předražené a zbytečné výbojky a proč Tvůj kamarád, kupoval zbytečně drahý Solar R. trnorepům , když bohatě stačí jako zdroj D3ky NutriMix za 30Kč,.....
teď to teda fakt nechápu,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:38 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: elegans1
Ta cena je vysoká jen na první pohled.

Přesně tak, jen to chce taky kupovat kvalitní předřadníky(tridonic), které vydrží...a potom dokupovat každý rok už jen lampy... Jinak dnes už se dělaj předřadníky na dvě lampy,které jsou už celkem za solidní ceny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:32 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Ta cena je vysoká jen na první pohled.Když si vezmu životnost výbojky a porovnám to s životností a cenou reptigla,tak ještě ušetřím.Kamarád používá pro trnorepy 70w, k tomu ještě výhřevnou žárovku a v létě sedí trnorep pod výbojkou a evidentně mu to nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:31 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Přesně tak solar raptor nebo sunlux jsou od 35w a ty mohu doporučit.


Navíc ohromně topí a terárium cca metr na půl metru základny při půldenním svícení přetopí, používal jsem ho kdysi u trnorepů v teráriu cca 120-40-40 a bylo to na hraně,...

Není možné aby ti 35w žárovka přetopila prostor 100x50 nebo 120x40x40 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:27 R Muž Pogona [755] - JeštěřiRe: elegans1
Pokud máš na mysli Solar raptor, pak ale 35W stojí okolo 1000,- + předřadník, což opět mnoho lidí odradí.

Navíc ohromně topí a terárium cca metr na půl metru základny při půldenním svícení přetopí, používal jsem ho kdysi u trnorepů v teráriu cca 120-40-40 a bylo to na hraně,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:25 elegans1 - JeštěřiRe: Pogona
Jiný bude příjem AD3ky nahrazovat NutriMixem pro nosnice ( nebo králíky )
Proč by nemohl?Nechápu,co je na tom k smíchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:24 elegans1 - JeštěřiRe: Landvir
Pokud vím,tak kvalitní UV výbojky se dělají už od 35 w.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:23 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: Pogona


Dle mě je určitě lepší to "nekvalitně-kvalitní" reptiGlo - on totiž každý nemá terárium metr na metr a půl, aby do něj dal 160W výbojku a do menších se určitě hodí a je to lepší než chemie ( se kterou když se to přežene zvíře usmrtí - tedy pro začátečníky super věcička ), to mi nikdo nevymluví ;-)


S tímto souhlasím a více se už nebudu dohadovat, ale je to tady smutná sranda:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:21 elegans1 - JeštěřiRe: Landvir
Prezentovat tady nic nebudu,už jsem to několikrát psal.
To jsou moje stránky,pravda,nic moc,tak přes rok jsem tam nebyl.
elegans.webnode.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:21 R Muž Pogona [755] - Ještěři
Wow, jen chvíli jsem tu nebyl a koukám se to pěkně rozjelo. :-D
Holt se na určitých věcech neshodneme, každý máme trochu jiný pohled na věc.

Někdo z nás si nacpe terária UVB zářivkami, které vlastně žádné UVB nevydávají.
Jiný bude příjem AD3ky nahrazovat NutriMixem pro nosnice ( nebo králíky ). :-D
Nebo se vrátí k soudruhům do 50tých let. :-D

Hlavní ale je, aby se zvířata měla dobře a prospívala, ne?

Dle mě je určitě lepší to "nekvalitně-kvalitní" reptiGlo - on totiž každý nemá terárium metr na metr a půl, aby do něj dal 160W výbojku a do menších se určitě hodí a je to lepší než chemie ( se kterou když se to přežene zvíře usmrtí - tedy pro začátečníky super věcička ), to mi nikdo nevymluví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:19 elegans1 - JeštěřiRe: HammerJoe
Já jsem si samozřejmě vědomý,že ládovat do zvířat přímo combisol je nesmysl.Vždy jsem psal,že se musí ředit a to pořádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:15 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: elegans1
Nechtěl jsem se zapojovat do diskuze,ale musím, zdá se že landvir tomu moc nerozumí i když jsi mu to vysvětlil několikrát :-D.Máš samozřejmě pravdu. A kdo říká že ne, tak tomu nerozumí.Jinak samozřejmě nejsem pro chov na kapičkách,ale zároveň nepodporuji sračkojidní uvb zdroje jakými jsou reptiglo a jim podobný.Když už tak to chce kvalítní zdroje uvb!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:12 elegans1 - JeštěřiRe: Landvir
Jo?V čem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:12 elegans1 - JeštěřiRe: Landvir
Tak se stav.Bydlím v Opavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:09 elegans1 - JeštěřiRe: Landvir
Pane bože,jak nejsem věřící,tak asi budu.
Bavíme se zde o metabolismu vápníku.K tomu jsou nutné vápenaté ionty a vitamín D3.Vitamín D3 získá tělo buď z potravy(nutrimix,roboran,combisol,nekton, a já nevím co ještě) nebo se vytvoří v kůži vlivem UV záření.
Stačí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:08 R Muž Landvir [203] - JeštěřiRe: elegans1
elegans1 napsal: Mě je úplně jedno,co si myslí 4 lidi.Já mám prostě zkušenost úplně jinou.Chovám zvířata přes 25 let,momentálně asi 45 druhů ještěrů.Já chápu,že svými zkušenostmi ti nesahám ani po kotníky,ale co už nadělám.

Chichi:-D Samochvála smrdí potlesk Ale jinak dobrý no...bych chtěl tu tvou sbírku někdy vidět, teoretiku:-D
Mohl bys tady alespoň 10 druhů odprezentovat, když už né víc:-D
Jinak, neříkám že jsi špatný chovatel, to né, ale pro začátečníky máš nepraktické rady... tak si cpi zvířata chemií a ať se daří
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 20:06 elegans1 - JeštěřiRe: Landvir
Mě je úplně jedno,co si myslí 4 lidi.Já mám prostě zkušenost úplně jinou.Chovám zvířata přes 25 let,momentálně asi 45 druhů ještěrů.Já chápu,že svými zkušenostmi ti nesahám ani po kotníky,ale co už nadělám.
Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [34] ...... 72 73

Zpět na obsah sekce Ještěři Přidat příspěvek • Zobrazeno 15169x

© TERARKA.NET - http://terarka.net/forum/1036-agama-vousata?od=1651