Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 26 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 17:44 Pucka
děkuju,tipovali jsme správně,tak budem pořizovat holky dvě :-).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 17:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pucka
Další kluk, jako buk. Jen doporučuju samičky dvě, aby svoji pozornost mohl rozdělit a nenastaly zbytečné problémy, které jsme tu při chovu v páru už taky řešily ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 14:28 Pucka
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka hlavy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 14:04 Pucka
Fotka k příspěvku další fotky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 14:03 Pucka – určení pohlaví
Fotka k příspěvku ahoj, chtěla bych poradit s určením pohlaví našeho Gina.Narodil se v dubnu,tipujeme, že je to kluk.Chtěli bysme pořídit k agamce dalšího parťáka,tak řešíme, zda pořídit jednu samičku nebo dvě, pakliže to bude samec.Předem moc děkuju za odpověď.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2013 11:33 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Terry
:-D né u lidí hele jooo :-D Prostě u některých samců ty poory jsou vidět a někteří je nemají asi takhle. Pak v tom případě se musí človíček spolehnout na pohmat a zjištění zda má hemipenisy...to je ta těžší varianta. Jinak totiž je to jednoduchý s těma poorama. ZKoušet nic nemusíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 21:32 Terry
Heej, jak si mam precist tu prvni vetu:-Dne u vsech jsou pory videt nebo ne u vsech jsou pory videt:-D
Ja nic zkouset nebudu, nechci mu ublizit..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 17:56 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Terry
ne u všech jsou pory vidět...a pokud jdou i nahmatat hemipenisy nebo vyhmátnout aby byly vidět tak máš kluka na beton palec ...ale to vyhmátnutí bych nedělala :-D né vždy se to povede.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 17:28 Terry
Ja si to myslela, ale radeji jsem si to chtela overit:-D hemipenisy tam byly videt, pory vubec a brada mu taky vubec necerna:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 17:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Tak to je opravdu kuriózní dotaz, nikdy jsem nad tím nepřemýšlel, ani se s tím nesetkal. To však neznamená, že se to nemůže stát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 17:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Terry
Silný kořen ocasu, rýsující se hemipenisy na fotkách, široká hlava, nemluvě o Tebou zmíněném černání brady a útocích na samice, dle mého je to kluk, jako buk :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 16:51 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Terry
Pokud ji zčerná brada tak je 100% kluk to je další znak u kluků a kývání hlavou to dává najevo, svou dominanci, kdyby mával packou(někdo tomu říká jako, když startuje motorku) tak je to submisivní znak chování.To mi dělá třeba samice :-) A to zčernání se většinou stane při zastrašování soka nebo při námluvách.Samice mají myslím to zčernání taky ale né tak syté jako samci. Já koupila oba dva mí kousky na fauna trzích v Liberci a u kluka naštěstí se mi hned mladý pán podíval, co je zač a na 100% kluk. Doma jsem začala hledat a byla jsem ráda, že jsem našla, že je to kluk doopravdy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 15:00 Terry
Fotka k příspěvku Póry nejsou noooo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 14:58 Terry
Fotka k příspěvku Tak tady už to asi jde vidět.. ano Nebo?? ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 11:20 Žena Verčák [112] - Ještěři – kousnutí
Ahoj,
mám kuriozní dotaz.. je možné že by se agama kousla do svého prstu? včera jsem u jednoho mláděte objevila, že má celý krvavý prst na zadní nožce.. ten nejdelší. Přišla o drápek a kousilinek prstíku. Umyla jsem ji to a dala zvlášt do krabičky mimo písek.. ale všimla jsem si při tom, že měla krev na tlamičce.. Příjde mi to zvláštní, nikde jinde v terárku nejsou po krvi ani stopy.. :-) V terku je s dalšíma dvěma, ale tahle je z nich největší. Hlad nemají, běhá jim tam dostatek cvrčků.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 07:31 Terry
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 07:31 Terry
Fotka k příspěvku Tak tady jsem našla ještě nějaké fotky v telefonu...zbytek odpoledne, až přijdu z práce..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 06:18 Terry
A prislo mi zbytecne davat sem foto celkove postavy jestera, kdyz jedna z adoptovanych jesteric je fakt burt a je vetsi a mohutnejsi nez on:-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 06:10 Terry
Odpoledne poslu...je mu cca rok..Prave ze jsme ho koupili spolecne s jeho sestrou na ZOO trzich v Plzni..s tim, ze to budou dve slecny..po case zacal kyvat hlavou a my mu dokoupili samicku,tu taky oblbnul a ona se podridila, a twd jsme "adoptovali" dve slecny od znamych co na ne nemeli cas, ale jedna ze slecen je hodne drsna a dominantni a mimo terarko kouse ostatni slecny a zcerna ji brada...(opravdu je to slecna,jsou foto dukazy o jeji prvni snusce..:-))A my najednou zacali pochybovat, jestli je toto samec, necerna mu brada tak jak ji, ale uz si tu dominantni slecnu take podridil...zlazy mu v dobe kdy jsme resili pohlavi byly videt opravdu dost...ale najednou nejsou, a hemipenisy se mu tam podle me rysuji, ale oproti fotkam, co jsem shledla na netu jsou miniaturni.. Prave mam nastudovane ty 4slecny, co mame doma, krasne hladke, jakovy vypoukle ocasky, zadne hemipenisy, a on jediny je malicko jiny, jakoby dulek, mezi temi hemipenisy...ale jsem zacatecnik a tak si rikam, jestli to neni nejaka samici anomalie:-) a vzhledem k tomu, ze samecka potrebujeme, zase jsem to jeho pohlavi zacala resit..(mimochodem ti mladi prodejci z trhu slecna rika, je to tak 50na50 a jeji pritel je to na 99%samicka...)uz bych je poridila jedine od normalniho prodejce...s tou druhou jsme chodili k veterinari,podle me trochu zanedbali vitaminy..:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2013 05:39 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
Ty seš kus blba viď? ;-) Takovýhle anonymní rádobyteraristy už jsme tady měli několikrát ... :-D:-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 22:12 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Vraťme se ale k původní tazatelce Terry, nemusíš nahrávat fotky "drápků zadní nohy" :-D ,
ale zkus nahrát lepší fotky okolí řitního otvoru a i té hlavy shora a celkové stavby těla - to vše hodně napoví ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Však já taky nikoho nesoudím, třeba na dějiny českého národa je náš kolega "pavel" mistr, to mu neberu. Jen píšu fakt, že co se týče agam, je to teoretik a ví kulový, to není soud ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.08.2013 21:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavel
Mě nic nemrzí, klidně si tu plkej co uznáš za vhodné, jen naposledy píšu, že každý rozumný chovatel agam vousatých ( kterých jsem sám tisícovky odchoval ) ví, že určování pohlaví je u nich ošemetná záležitost a leckterý se o tom přesvědčil na vlastní kůži, to je prostě fakt a právěto, dělá dobré chovatele, když si to přiznají a nehrají si na Sybilu, že umí určit na 100% pohlaví měsíčního mláděte apod. ;-)
Navíc jediný anonymní "rádoby" terarista, teoretik jsi tu Ty :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:49 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
já raději nesoudím, kdo jaký je, když dotyčného neznám :-) někdo může mít třeba i blbý zkušenosti s lidmi nebo forama tohodle typu...člověk nikdy neví hele ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:47 pavel Re: Pogona
Mrzí mě,že POGONA není upřímný - nic jiného.Pokud se mě osobně někdo na něco zeptá a já neznám odpověď,tak se nestydím a řeknu "je mi líto, neznám odpověď na Tvou otázku,poptej se někoho jiného" . A vše je vyřízeno. Nebudu přece nikomu nalhávat,že to vím,když ve skutečnosti nevím.Na tom přece není nic špatného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2013 21:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Ale vezmou,.... :-D že nejhorší je srážka s blbcem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2013 21:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavel
Fotka k příspěvku A třeba tady mi agama pije po snůšce,...člověče probuď se a pokud máš chuť na někoho bezdůvodně navíc zbaběle a anonymě útočit, doporučuju čokoládu, je dobrá na nervy ;-) .
Co se týče pohlaví agam palo se to tu již Xkrát , že je problém jej mnohdy rozpoznat ani u dospělého jedince. A není to o žádných "slabých stránkách",... ty mám jinde a klidně to přiznám, nevyznám se třeba v žábách, pavoucích a jinému hmyzu,.....atd.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.08.2013 21:16 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: pavel
Nejvíc zkušeností získáš chovem...ale tak, jako nevidíš do baby tak stejně nevidíš do zvířat ..jediné, co můžeš tak odhadovat z chování.Pokud máš něco proti jemu tak mu to hoď do vzkazu..jak k tomu přijdou ti, co budou chtít něco vědět nebo položit tu nějaký dotaz, když tu budou číst ty vaše příspěvky. Z takovýchhle příspěvků si nic nevezmou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:10 pavel Re: Nikola90
Můžeš přečíst stovky knih a nastudovat celý internet. Pokud agamy nechováš,nevěnuješ jím spoustu času,nedovedeš se vžít do jejich myšlení,neznáš jejich nálady... nemůžeš rozdávat odpovědi.Pogona má tu smůlu,že na každý dotaz musí za každou cenu odpovědět.Nebylo by férovější přiznat,že rozpoznat pohlaví u agam vousatých není jeho silná stránka ? Místo toho vyžaduje foto hlavy,celé agamy.. Co bude chtít příště?? Ať mu tazatel vyfotí agamí oko,nebo drápky na levé zadní končetiny?
Mějte lidi rozum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:09 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Jojo, něco jsem přečetl, choval i úspěšně odchoval, takže tak nějak vím o čem mluvím. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 21:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavel
Od někoho, kdo se tu anonymě přihlásí a zřejmě má doma věšteckou kouli mě to zas tak nepřekvapuje :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2013 20:52 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: pavel
Když už někdo jde do čehokoliv ať už teraristika nebo něco jiného tak si nejprv musí zjistit informace a taky něco načíst X-) bez toho to nejde! A jestli tady Pogona něco píše tak nejspíš na 80% už něco četl, takže nějaký informace nebo-li znalosti asi má nebo mít bude. Další je pro získání znalostí i samotný chov.Na to člověk nemusí být nějaký profesionální chovatel, aby měl znalosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:47 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
jo to je fakt a pak při hmatu máš u kluka nahmatat něco jako kuličku či co.Někdo to taky posuzuje dle kořenu ocasu.Mě při určení pomohl jak hmat tak i ty póry.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:36 pavel Re: Pogona
Je mi líto všech těch,kteří si tady vloží nějaký dotaz,čekají fundovanou odpověď a místo toho se dočkají v lepším případě nějaké polopravdy od rádoby teraristy POGONY. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:19 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pavel
No, pak nemluv a raději si o agamách něco nastuduj. Agamy jsou na rozpoznávání pohlaví ty nejhorší ještěrky a i zkušeným chovatelům v mém okolí ( vč.mě ) se už někdy ze samce vyklubala samice a naopak... Kolega Fajfmen dokáže na toto téma napsat slohovu práci v níž nám dá zapravdu. Stačí nebýt líný a projít si starší diskuze na toto téma. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 20:16 pavel Re: Landvir
Nechci Vám do toho pánové mluvit,ale jak můžete radit druhým,když ani neumíte rozpoznat pohlaví u dospělé agamy co máte doma? To snad nemyslíte vážně ?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 19:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Asi tak jak píšeš, do dneška pořádně nevím co mám doma. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Terry
Kolegovémají pravdu, víc a lepších fotek by to chtělo. Klidně přidej i fotku hlavy zvrchu, celé agamy apod. Mě se tam trošilinku rýsují i hemipenisy, takže by to mohl být samec. Absence femorálních pórů nutně neznamená samici! Jak už jsem zde ( nejen ) já psal, agamy vousaté jsou asi nejhorší zvířata na určení pohlaví a to v jakémkoli věku,... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 18:38 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Terry
Musím souhlasit s Landvirem..samci mají viditelné póry na stehnech a ty tam chybějí.to bude určitě samice ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 17:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Terry
Ahoj, z této fotky to jde hoooooodně těžko určit, ani neuvádíš staří a jiné info, ale viděl bych to spíše na samici.... ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.08.2013 15:17 Terry – samec?
Fotka k příspěvku Ahoj všichni, prosím můžu si u Vás ověřit, zda je toto samec nebo samice?? Já si myslím že samec, naše 4 samičky vypadají malinko jinak :) ale raději si nechám poradit u odborníků...Mockrát Vám všem děkuji za info...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 17:52 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
tak jsem koupila bavlněnou tkanici 1metr k tomu zacvakávací ten kousek jak bývá u batohů. Napadlo mě, že bych mohla u nožiček udělat očka která by se dala utahovat a to jen na principu otočení tkanice kolem druhého konce a stáhnutí bez problému takhle to udělat na každou nožku a pa to jen nějak propojit vzájemně a postroj bude hotový :-) Jsem sama zvědavá jak se mi to povede :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2013 05:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola90
Jasný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 19:29 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
takže by šla tkanice třeba od bundy?myslím jak jsou ty maxi tkanice.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 19:07 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola90
Kšíry mám z široké tkanice, ta stuha by se Ti asi špatně sešívala :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 19:04 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
Dík :-) samička totiž nedělá problémy teď jsem ji krmila rajčetem a byla na mě nebo venku čeká až ji přinesu kobylky ale ten malý se mi jednou zaraf parádně do prstu a musela jsem ho násilím sundat dolů nebo zdrhá či na mě dělá zastrašující postoj a jakmile se přiblížím tak rafne.Vážně bych chtěla aby venku mohl být taky když je hezky aby měl i on nějaký pohyb.Hele k těm kšírám stačí stuha nebo co je lepší za matroš?Mrkla jsem Tvoje foto Borky a Elí z čehos to dělal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 19:00 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola90
Ahoj Niki, udělej si kšíry na agamáka.... mrkni ke mě, Pogonovy, nebo fajfmenovi. Nic jinýho Ti si neporadíme ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2013 18:34 Žena Nikola90 [8] - Hadi – útěkář
Ahojda mám dotaz jak zabránit utíkání agamouše, když jsem s ním venku. Ráda bych s ním chodila ven na kobylky a brouky jako s mladou samičkou agamy ale on hned zdrhá a kupovat vodítko nebo kšíry na legouše ne ? Nebo udělat nějakou zahrádku ohraničenou něčím? Po bytě ho moc nepouštím je ještě malý a máme tu hodně skulin a úkrytů(to už zjistila i moje guttátka..věčný útěkář z tera). Děkuji za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 22:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: cheek
Pročti si www.lizards.cz kde najdeš o vousatkách vyčerpávající info. UV-Bčko seženeš za pětikilo ve zveráči na Rozcestí, s dalšími detaily se kdyžtak obrať přímo na mě nebo na vitase. Oba jsme varáci, takže bychom Ti po domluvě možná mohli pomoct i konzultací přímo na místě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 17:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: cheek
Kup si nějakou reflektorovou( R 80)E27 žárovku 40W a reptiglo 26W 10.0 na internetu si to najdi.To by mohlo odpovídat potřebám agamy v takto velkém teráriu. Hlavně dobré dvojté větrání terária je základ!

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [26] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1251