Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2015 05:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: martinjurek
Ahoj, popřemýšlej o nákupu sarančat, od nějakého chovatele za pár Kč a na cvrky se vyprdi (pokud už máš tedy velký agamky) a máš po starostech, ale pokud by jsi přece jen chtěl, tak na internetu je jedna rada za druhou, já jsem cvrky taky jeden čas choval, ale teď jak jsem v práci není moc času, chov těžký není, jen pozor na vysokou vlhkost...

Koukni například tady: www.lizards.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 22:10 martinjurek – cvrček
Nazdarek lidi nevite nekdo jak pestovat doma cvrcky je to jednoduche? Chtel bych stim zacit nechce se mi je uz kupovat chtel bych se to naucit nemate nejake rady a tipi diky moc za odpovedi ps me agami toho spapaji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 17:04 Žena Nessy [124] - Ještěři
Díky kluci palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.08.2015 13:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Od velikosti cca 15cm agamy v těle - jde to i u menších, to chce ale trochu zkušeností a cviku a taky to není na 100% ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 11:30 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
Už od 2-3 mesiacov sa to dá relatívne spoľahlivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 07:07 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pohlaví
Od kdy jde poznat, nebo alespoň s velkou pravděpodobností odhadnout, pohlaví?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 21:17 Sanyo Re: Landvir
Dobre provedu dekuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 12:59 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Sanyo
Koukni na netu na fotky křivice, to by jsi poznal. Jinak klidně obaluj i když krmíš smýkaným hmyzem. Stačí Plastin + Nutrimix za pár Kč. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2015 11:17 Sanyo Re: Landvir
Dekuji za odpoved na moji stupidni otazku jen jsem se bal zda nemuze jit o krivici nebo neco podobneho kdyz ty koniky nicim neobaluji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 17:01 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Sanyo
Ahoj, pokud se normálně vyprazdňuje, tak bych se neznepokojoval. Moje agamka když kadí, tak taky zvedá nožky. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 13:17 Sanyo – zacpa?
zdravim bando, potrebuji poradit ohledne agamky.. mam ji doma 14 dni ma asi 2 mesice a od vcerejska na ni pozoruji podivne chovani.... Pride mi jako by mela zacpu a pri tlaceni bobku zveda nozky do vzduchu je to normalni? Celou dobu ji krmim kobylkami co lovim venku a zatim nepodavam zadne vitaminy protoze je to pry u smykaneho hmyzu zbytecne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 12:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: hanina
Slyší a vnímají vibrace i tělem a ano, hlasitá a často poslouchaná hudba jim vadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2015 11:32 hanina
Ahoj , Prosím vás, mam dotaz slyší agamy?? A nebo vadi jim hudba?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2015 01:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Simona
To jde o opakovanou reinfekci jistou střevní bakterií (název si teď zrovna nevzpomenu), kterou jsou promořeny prakticky veškeré chovy. Zkrátka - hovno agamy držené v terku bude prostě smrdět jak bolavá noha, pokud nepůjde o exkrement ještěry co tak dva tři roky terko zevnitř neviděla. To prozměnu nijak extra zapáchat nebude, akorát je utrousí kdekoli to na ni zrovna příjde, čili se rozluč např. s kobercem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2015 22:53 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Simona
Když udělá bobek, tak smrdí, jasně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2015 12:20 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Simona
Ahoj já bych chtěl krokodýla a taky na něj mám malou vanu... :-(
Nee teď vážně, máš něco o agamách nastudované? Co je pro ně potřeba, v čem bydlí, že potřebují nejaké UVB, živé krmení, velikost terária apod.??? Podle tvého dotazu to tak vůbec nevypadá :-O
Agama není křeček nebo morče. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 11:25 Simona – Pomoct
Chtěla by jsem agamu vousatou, ale otec tvrdí že páchne, ale já si to nemysim napište mi prosím. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2015 21:43 HP
dobry den chcel by som si zaopstarat mladu agamu a je lepsie ju dat hned do teraria pre dospelu alebo do jednoducho zariadeneho plastoveho boxu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 21:00 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
Môže to byť aj zo stresu, ale neverím, že je to prípad tej tvojej. :-) Inak neviem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:35 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pasyok
Nekývala - zvědavě koukala a vrtěla.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 20:19 Muž Pasyok [37] Re: Nessy
Ak k tomu kýve aj hlavou, pravdepodobne ide o prejavy na nalákanie k páreniu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2015 19:57 Žena Nessy [124] - Ještěři – Potřebuji slovník :-D
Co znamená, když na mě agama vrtí ocáskem? S kočkou a psem mám jasno, ale Matylda to udělala poprvé :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:59 martinjurek
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tady dalsi foto dystak zitra pri denim svetle vyfotim
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:46 martinjurek
Pridam zitra dnes ho budit nebudu uz spinka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: martinjurek
Je v pohodě. I když lepší fotka by neuškodila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 22:00 martinjurek – re rada agami
Tak co soudite podle fota? Jak vypada? Je mu rok a ztakhle spi skoro porad ale nasili zadne je to rostomile zviratko a muj milacek
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2015 21:54 martin
Fotka k příspěvku Nene nasilim nic nedelam podrzim mu potravu pred pusou a on poni chramstne sam zadne nasili tady je foto jak vypada posudte sami
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.07.2015 17:14 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: martin
Pokud není agama přímo rachitická a neztrácí se před očima, je nežádoucí ji přidávat nasilím něco po čem by " rychle přibrala "... každá má své individuální potřeby co se i krmení a jeho množství týče. Navíc v těchto tropech může jít klidně o letní útlum ( letní "zimování" ) , což je naprosto normální v pořádku. Pokud se tedy nijak jinak ( kromě lenosti a tím, že nechce moc žrát ) neprojevuje, bude vše OK za pár týdnů se "nahodí" a bude jako dřív. V žádném případě ji nevykrmuj a už vůbec ne násilím, do tlam ´jí není třeba koukat, stejně tam nic nevykoukáš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 11:20 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: martin
Tak to bude asi tak líný, jinak me nic nenapadá,třeba se ozve ještě někdo s nějakým nápadem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 09:51 martin
Problemi kousat mu nedela nozky sou ok brisko take. Do tlami me kouknout nenecha to utika a kroti se jako paragraf. Prisel sem ale na to ze je nechce chitat jen v nejnutnejsim pripade si neco chytne jinak kdyz ho clovek krmi z ruky tak zere jako nezavreny. Vymesuje cvrcky normlne
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 08:57 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: martin
Tak to už by měl být rozkrmený, zkoumal si ho trochu blíž,jestli mu třeba nedělá problémy kousat, zkusit jestli tě nechá kouknout se mu do tlamky na jazyk, patro a tak, anebo jestli není moc aktivní,tak prohlídnout mu nohy, trochu sáhnout na břicho jestli ho nemá třeba tvrdé, zkontrolavat jak často a co vyměšuje, pak bys možná mohl něco objevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.07.2015 04:56 martin – rada
kluk je stary priblozne rok a holky tak 7mesicu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2015 18:14 Žena malenka5331 [1] - agamy vousatéRe: martin
Jak jsou přibližně staré ty tvoje agamy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2015 21:39 martin – rada
Mam takovi dotaz mame tri agamy vousate a stoho sou dve holky a ty zerou jak nezavreni a kluk je porad takovy liny a nechce moc jost vetsinu casu prospi. A nechce moc pribirat. Pocem pribiraji nejvice agami? Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2015 00:18 Žena Nadka [214] Re: Veru
Držím palce a dej vědět,jak jste dopadli. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:28 Veru Re: Landvir
Achjo :-( Ja bych proste nedavala zviratka nekomu kdo se o ne nepostara. Divim se, ze vydrzeli takhle dlouho jen o zarovce na 1 cm pisku v akvarku nikde zadny piti proste nic :-( Mucila bych je stejne! Diky za rady a drzte palecky ps. ten veterinar je pry pres plazy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 21:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Veru
Ahoj, každopádně na speciální veterinu, ale jestli je už zánět v těle, tak bych se pomalu rozloučil. Děj potom vědět, jak vše dopadlo a držím palečky. ;-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 20:49 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Veru
I o třech nohách se dá žít. Zajdi ale za veterinářem, který plazům rozumí, ne za tím, co ti léčí psa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 16:44 Veru Re: Veru
Veru napsal: Ahojky mam prozbicku, od pana sem ziskala dve udajne 2,5 rocni agamky kdyz sem videla podminky chovu a to ze jim svitil 1 obyc zarovkou byla sem v soku. Po 14ti dnech vychytavani teplot pod zarovkou 40-45 jeden roh okolo 35 a v druhem koute cca 28. UVB repti vlo 125 krmim cvrckama obalenyma v roboranu pestuju si cvrcky doma a davam jim.zradlo s vit ad3 kazdy den cersve pampelisky paprika okurka obcas sem.jim.koupila cerviky a samo uz dostali i holatko, nevim co vic sem mohla pro zachranu udelat, i pres to si samecek zlomil nozicku. Byla sem s nim.u veter a ten mi rekl ze trpi avitaminozou a nozicku mu privazal k ocasu a rekl mi at za tyden obvaz rozvazu a prevazu coz sem dnes udelala a s hruzou jsem zjistila ze ma vsechny prsty jakoby uschle nehybne a nozka smrdi jak bolava noha :-( muzete mi nekdo poradit co se s tim.da delat? Mam se s agamakem rozloucit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2015 16:36 Veru
Ahojky mam prozbicku, od pana sem ziskala dve udajne 2,5 rocni agamky kdyz sem videla podminky chovu a to ze jim svitil 1 obyc zarovkou byla sem v soku. Po 14ti dnech vychytavani teplot a podobnych veci si samecek zlomil nozicku. Byla sem s nim.u veter a ten mi rekl ze trpi avitaminozou a nozicku mu privazal k ocasu a rekl mi at za tyden obvaz rozvazu a prevazu coz sem dnes udelala a s hruzou jsem zjistila ze ma vsechny prsty jakoby uschle nehybne a nozka smrdi jak bolava noha :-( muzete mi nekdo poradit co se s tim.da delat? Mam se s agamakem rozloucit?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2015 07:41 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Hunter
Přesně tak. Nechat být. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 23:20 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
myslíš ? nechať to tak teda, ak sa neupcháva ? lebo normálne vidieť koľko piesku žerie na hovienkach, takže neostáva v nej... je to taký riečny štrk rôznej zrnitosti, od jemného po väčšie kamienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 20:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Hunter
To je normální a v pořádku, písek jim pomáhá s trávením. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 20:29 Muž Hunter [100] - ŽelvyRe: Pogona
Nezvyknu agamy tiez jest piesok ako gekonciky ? Ja gekoncikom posypavam a maju aj v misticke vapnik a vit., ale jedna samicka z troch vzdy zrala strk/piesok, samozrejme som ho odstranil a po case testoval iny druh a tiez ho zrala...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 20:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dominik
Dva, tři dny po vylíhnutí nechat v boxu na ubrousku, no a potom šup do terárka s pískem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2015 18:02 Dominik – Agama
chi se zeptat od kolika dnu muzu dat agamkam pisek do teraria.Dekuji Smíšek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2015 07:07 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Ale jdi ty! Bych řekla, že všichni, jen tě nechceme vylekat přílišnými ovacemi ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2015 15:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Alespoň někdo :-D díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2015 21:48 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Dík, jsem ráda, že jsi tady love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.06.2015 20:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
NE ;-)
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=351