Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 48 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 10:29 Aja
A taky jsem tam četla, že každé agamě vyhovuje jiná intenzita UVB...Cokdyž koupím nějakou UVB za 600 korun a jí vyhovovat nebude? A vrátit to asi bez původního abalu a použité nepůjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 20:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Aja
Jde o koncentrace, potažmo množství toho záření, podle kterého se řídí kalibrace takovýchto těles.
Vem příklad z podobného ranku: Pokud se nastěhuješ do Černobylu, umřeš na rakovinu vyvolanou ozářením. Pokud Tvůj organismus nebude permanentně vystaven "nízké" přirozené radioaktivitě prostředí, umřeš taky - na jeho pro život nezbytný nedostatek. Něco jako hypovitaminóza vs. hypervitaminóza. Pokud je něčeho moc, škodí to. Pokud je něčeho málo, škodí to. Zlatá je ta střední cesta ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 19:19 Aja
Plánuji si pořídit agamu. Koupila jsem si o nich knížku (abeceda teraristy- Agama vousatá) a tam píšou ve slovníčku pojmů toto: UV záření- Z hlediska biologického účinku se dělí na UVA (99%), UVB a UVC. poslední dvě mají zhoubné účinky pro živé organismy....Moc jsem to epochopila, UVB má zhoubné účinky a agama ji má mít v terárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 16:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Jen pozor na přehřátí, musí mít vždycky možnost se schovat do stínu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 13:15 Karel
Aha, děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 11:46 Žena TerkaS [12] - Ještěři
slunce ma to nejlepsi UVB ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2012 09:10 Karel
Takže nemusí mít UVB, když bude na normálním sluníčku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 18:40 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karel
Pokud výjde předpověď a je navyklá, pak ji určo vem s sebou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2012 16:36 Karel
Teďka jedeme na dovolenou do hor...Můžeme vzít s sebou agamu? Máme na ni přenosku cca 50x 30x 30 cm...Nemusí mít UV, když bude celý den na sluníčku? Je totiž zvyklá nosit se celý den na rameni a tam ji budeme po túrách nosit s sebou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2012 17:38 Jindřich Re: Filda
I na loukách můžeš nalovit cvrčky a to dokonce několik druhů a jak píše Pogona, vše co nachytáš venku je lepší než co koupíš. Ty kobylky, sarančata, koníci, konipasové, cvrčci či co vše se dá chytit má v sobě veškeré živiny, plno vápníku, bílkovin, prostě vše co má mít. Už to nemusíš dodávat ve vitamínech. a není nutné lovit jen koníky, ale i pavouky, housenky, motýli.......;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2012 15:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Filda
Jakýkoli smýkaný hmyz je mnohem lepší, než "průmyslově" chovaní cvrčci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2012 10:09 Filda
Ahoj někdo mi řikal že ,,koníci" jsou lepší než obyčejní cvrčci co je natom pravdy ?
Jinak děkuju za rady co jsem tady našel agamu už mám měsíc a asi se jí daří :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.08.2012 23:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Domini
Pokud jde o samici r. Pogona libovolného věku anebo samečka téhož před nástupem vazeb ke konkrétnímu teriroriu, pak jsou Tvé obavy ze stresování bezpředmětné. Pokud při výletech zohledníš základní potřeby onoho zvířete, bude z nich nadšené podobně jako např. pes, i když to pochopitelně nedá tak najevo.
P. vitticeps patří mezi ještěry k inteligentnějším druhům. Jsou zvědavé a zvídavé, se zjevnou schopností a ochotou se učit od druhých. O pokusech komunikovat s jinými přítomnými druhy (např. chovatel, kterého bez ohledu na oblečení/jiný vzhled co má na sobě dokáží vždy spolehlivě rozpoznat od ostatních lidí) ani nemluvě... A pro inteligentní tvory je nejhorší nuda! Klidně ji voz, možná se jí to bude dokonce líbit.
Projdi si deník v mé prezentaci, tam si zjistíš víc. Vycházím zde ze své letité praxe :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 23:10 Domini
Tak 9 měsíců - 1 rok je agama dospělá a nemůsí žrát každý den. Uvidíme, zeptám se ještě na té tera burze, snad mi tam poradí dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 14:05 Aja
Nevím to jistě jestli půlroční, zkus si to raději ověřit na internetu v kolika se můžou krmit ob den ... ;-) Já taky teď začínám a vyhledávám si to všechno...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 11:49 Domini
Mám v plánu navštívit fauna trhy v Ostravě 16.9 a tam si agamu pořídit. Takže minimálně půlroční?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 10:48 Aja
To rosení opravdu jen málo, aby se to hnedka vysušilo, ale má se to každé ráno mírně rozprašovačem porosit a tím tak napodobit ranní rosu, na kterou jsou zvyklé ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 10:19 Domini
Na kolej ji brát nebudu, protože bych ji musela každý týden převážet a to by pro ni bylo stresující. Doma by sama nebyla, takže o hladu taky nebude. To kazdodenní rosení snižuje teplotu ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:02 Aja
No mládě u chovatele stojí od 200 a ta větší cca 1000
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2012 09:01 Aja
Agama se tak cca od 6 měsíců může krmit ob den, ale vodu by měla mít aždý den čerstvou a musí se 1x denně (ráno) rosit a tím napodobit rosu ;-) kže buď si ji vem do školy (pokud seš teda na koleji), nebo si agamu nepořizuj a nebo řekni někomu ským žiješ ať se o ni postará on :)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.08.2012 22:33 Domini
Ahoj, chtěla bych se Vás zeptat, od kolika měsíců se agama vousatá nemusí krmit každý den. Budu totiý jezdit do školy v pondělí a vracet se ve středu, tak ať nestrádá. A kolik asi tak velká agama stojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 21:37 Aja
Opravdu Ti moc děkuji! :-) :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.08.2012 21:27 Muž Sewer [151] - Ještěři
1) ano, je
2) co to je za otázku? snad nenáročná? :-D ...ano je
3) ano, musí... minimálně UVB ReptiGlo 26W 10.0 (ale to je životní minimum, raději silnější)
4) ano, UVA je zdroj tepla = obyčejná žárovka (cca 60W)
5) rozhodně ne, je to mazel...spíše flegmatik, všechno je jim jedno
6) na pohlaví nezáleží
7) stejná odpověď :-)
8) minimálně 80x40 cm základnu a 40cm na výšku, raději pak více
9) když se vykákně, tak bobek smrdí, ale v bytě cítit není (čili ne jako třeba hlodavci)
10) po bytě si svého Pika na rameno občas dám, ale raději ho mám v sedě na klíně nebo na břiše ... ven ho nosím na kšírkách
11) umělé, všechno živé zdevastuje :)
12) ano, ale silné... rád si někam vyleze
13) nemusí... agamě se vytápí obyčejnou žárovkou
14) určitě ano

15) tohle všechno se dá najít na netu lenoško líná no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2012 21:09 Aja – Pár otázeček o agamě...
Tady bych měla pár otázek (jestli můžu :) )
1, je vhodná pro začátečníky?
2, je jednoduchá?
3, musí mít UVB? A jakou sílu a značku?
4, musí mít UVA
5, nekouše, není agresivní?
6, může se chovat jenom jedna samice/ samec?
7, doporučili by jste mi, jako začátečníkovi samici, nebo samce?
8, jak velké musí mít jedna agama terárko?
9, nesmrdí moc?
10, může se nosit na ramenu? (je to můj sen, nosit ještěra ochočeného na rameni :) )

11, jaké má mít rostliny?
12, má mít plno větviček, jako např. Chameleon?
13, musí mít topné kabely? A jakou sílu? A kolik cca stojí? Nebo jsou lepší topné kameny?

14, jsou povahově všechny barvy agam vousatých stejné?

Předem Vám děkuji za odpovědi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.08.2012 07:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Crash
Stejně jako Ty zveš nás do Phy, plné Hornbachů, Obi a Pet center, kde souhlasím není ve většině o zvířata adekvátně postaráno. Můžu já Tebe na oplátku pozvat do menších Českých měst a vesnic do Zverimexů, kde se zvířata mají mnohdy i lépe než u budoucích "páníčků". Takže jak už jsem psal, mrkni se spíš Ty do Dvora Králové, Pardubic, Náchoda,....... výčet měst, kde mají opravdu pěkné, solidní zverimexy by byl dlouhý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.08.2012 21:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Crash
Různé Hornbachy, Tesca apod. To zde plně chápeme ;-)
Princip je ale v pochopení, že ne každý chovatl je dobrý a ne každý zverimex je špatný ;-)
Jinak se ale v zásadě nerozcházíme v ničem - podstatné je hlavně zdraví zvířat... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 21:14 Muž Crash [4] - Ještěři
No tak se páni teraristé přijeďte podívat do Prahy do zveráků a budete hovořit jinak. Ale vaše názory vám nechám. Je to každého věc. Oba hovoříte o prodeji zvířat lidmi, kteří jsou i chovatelé. Já hovořím o zverimexech, kteří jen zvířata nakoupí a prodávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.08.2012 21:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
Pod to se mohu jen podepsat s tím, že zrovna před 3mi dny jsem si byl ve zverimexu koupit agámku do chovu. Bylo to ve Dvoře Králové u pana Mvdr. Kočího, který má zverimex i veterinu v jednom a 90% zvířat, která prodává si sám chová a odchovává, proto bych si v tomto zverimexu koupil bez obav cokoli živého. Naopak znám i spoustu "chovatelů" od kterých bych nekoupil ani cvrčka ;-)
Holt kolega Crash nemá ( jak je vidno ) patřičné "teraristické" zkušenosti, časem však na to příjde sám, že ne všechny zverimexy jsou špatné a ne všichni chovatelé dobří,.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.08.2012 18:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Crash
Nic, OK X-), možná jde jen o slovíčkaření resp. víc možných výkladů textu. Nákup u renomovaného chovatele s dobrou pověstí je samozřejmě nejlepší, mnoho lidí už se ale i na burzách nebo přes soukromé webovky či inzerci spálilo. Není chovatel jako chovatel a není zverimex jako zverimex. Někde Ti prodají polomrtvou chudinku za cenu tří zdravých zvířat a ani kloudně neví co to je, jinde ale dostaneš zvířátko ve skvělé kondici za rozumnou cenu i s haldou kvalitních informací ;-) .
Kdybych si třeba já chtěl koupit novou agamu vousatou, zajdu právě do jednoho zverimexu - k panu Moravcovi. Mládě bude buďto z jeho vlastního odchovu, anebo jím někde pečlivě vybrané a dobře opečované. On i jeho kolega pan Brousek jsou špičkoví teraristé s desítkami let zkušeností, jiným takovým příkladem je v našem městě zverimex pana Bergmana, tentokrát přes rybičky...
Zaplať bůh, jsou ještě místa, kde zverimex a chovatel rovná se jedno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 22:27 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: fajfmen
Stále nechápu co jsem napsal špatně. Já osobně bych zvíře ze zveráku nekoupil. 100% jedině od chovatele.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 20:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Crash
Crash napsal: já osobně bych zvíře v zveráku nikdy nekoupil. Vždycky je lepší od chovatele a to na 100%

To jako tohle? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 20:31 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak čti pozorně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 19:47 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Crash
Halt! Naopak přesně tohle říkáš ve svém příspěvku z 4. 8. 2012 ve 21:42 hod. Inkriminovaný zápis je jen o tři příspěvky níž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 14:51 Muž Crash [4] - Ještěři
No neříkám, že si nezaslouží pryč a neříkám ať se zvířata ve zverimexech nekupují. Jen jsem říkal, že JÁ bych zvíře ze zveráku nechtěl. Nevím čím je tam krmí a někdy ani neví moc informací o nich. Zadruhé když vidím, že třeba suchozemské želvy mají na pilinách a bez vlhkého místa. Za třetí cena ve zveráku je někdy mnohonásobně vyšší než u chovatele. Co se týká chovatelů, ta ne každý kdo odchovává je chovatel - nemyslím množitelé, kteří mají leckdy zvířata v daleho horším stavu než ve zveráku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2012 07:35 Muž Huul [5] - Ještěři
zvirata ze zveracu si nezaslouzi pryc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2012 21:29 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Crash
Osobně mám většinu zvířat právě ze zveráku. Nějak nevidím mezi nimi a těmi od chovatelů rozdíl, tedy krom detailu, že od oněch "chovatelů" jsem už pár chudáků se smrtí na jazyku ukradl hrobníkovi z lopaty... V čem že konkrétně jsou zverimexová mláďata horší? Že by v neschopnosti kupujícího oblišit zdravého jedince od mrzáčka?
Pak si ale kladu otázku, zda za to může ten zverimex ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2012 21:42 Muž Crash [4] - JeštěřiRe: Filda
já osobně bych zvíře v zveráku nikdy nekoupil. Vždycky je lepší od chovatele a to na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2012 21:20 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: brtice
Kolegové v příspěvcích níže vědí velmi dobře proč se takových amatérských pokusů vyvarovat (min. Pogona by mohl vyprávět, až jak dokaličená zvířata k němu leckdy pitomí amatéři dotáhnou s prosbou o pomoc poté, co jim "v dobré víře" ublížili).
Z vlastní zkušenosti ovšem musím říct, že někdy je zastřižení drápků nutné. Vyjímečně, ale stává se to. V takovém případě si vyhledej (např. na netu) buďto kontakt na zkušeného teraristu "ještěráka", nebo chovatele papoušků. Pokud jsou co k čemu, pak Ti rádi pomohou a ještě ukáží jak na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 22:01 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak tak, hlavně nijak "uměle" neupravovat. Má-li v terárku větve a pár kamínků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 20:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: brtice
Ahoj, pokud si je má kde obrousit v terárku..tak určitě nezastřihovat!;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2012 15:20 brtice – agamka a jeji dlouhe drapky
Ahoj zasvěcení, mám dotaz ohledně dlouhých drápků naší kočindy, dají se ji zaštípnout třeba jako jiným zvířatům ? drápe jako kočka....díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 20:32 Muž Dixon [1] - JeštěřiRe: HammerJoe
Díky,tak to som rad,aspon jej spestrim jedalnicek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2012 18:57 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Dixon
Můžeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2012 21:09 Muž Dixon [1] - Ještěři
Ahojte,chcem sa spytat,ci mozem agamu krmit strasilkami australskymi.Mam ich pomerne dost a tak ma napadlo ci by to mohla zrat,ci sa jej nic nestane.Neviete aku to ma vyzivovu hodnotu? je to lepsie ako cvrcek? diky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 21:31 Filda Re: TerkaS
Děkuju za radu zejtra se tam vydám nalovit ještě nějaké ,,kobylky" :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 21:17 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: Filda
zeleninu a ovoce pouze vyjimecne jako pamlsek - treba jahodu nebo kousek melounu.. vse potrebne sezenes zdarma na louce - pampeliska, jetel, sedmikrasky a spoustu dalsich bylin..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 18:43 Filda – Dík
Neboj já je obalím a dávám po chvilce na skrmení. Ještě jedna rada. Se zeleninou a ovocem mám začít tak že jí dám na mističku malé kousíčky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.07.2012 18:38 Muž halaly [25] - Ještěři
Mládě nepřecpeš. A bacha, cvrčky neobaluj na delší dobu, protože se ti přes noc můžou zadusit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 18:29 Filda – Rada
Ahoj. Včera jsem si přivezl malou Agamu. Potřebuji poradit kolik denně dávaat cvrčku. Vítamíny na obalování jsem zakoupil a jíž cvrčky v nich obal. Jen chci vědět kolik denně jich jí mám dát abych jí třeba nepřecpal nebo tak. Dík za odpověd a přeju hezkej den. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2012 00:23 Žena TerkaS [12] - JeštěřiRe: gaster
no k dobru jim pricten fakt, ze tam zadny agamy nemeli, jinak uz by to bylo vazne na povazenou.. :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [48] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2351