Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:25 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Nessy
Je to asi zbytečné dávat to do toho terka kdyz to nesežere tak to zničí nebo to chcípne samo. Toť vlastní zkušenost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2013 19:12 Žena Nessy [124] - Ještěři – Netřesk a podobné sukulenty
Kdybych to dala agamě do terárka, nesní mi to, když je i na zelené? Jedovatý není - dřív se používal i jako vnitřní lék, ale když tam něco dám a do druhého dne to bude zkrmené, tak je to trochu na nic ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2013 10:09 Karolína
Takže o něho nemusím mít tolik strach, že si např. při skoku z gauče či záclony ublíží? :-) Tu knihu právě mám...Podle mého zjištění je Benjík holka (nejde mu rozevřít kloaka), ale podle prodávajícího je to kluk...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2013 21:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
Ony ty agamy skáčou v přírodě i z keřů nebo níže položených větví stromů ;-) . Navíc zde platí obecné pravidlo - čím menší tvor, z tím větší výšky může skočit bez rizika úrazu...
Jinak samce od samičky lze poměrně slušně rozpoznat i mezi nedospělými zvířaty podle kloaky (viz. Lubomír Klátil - Agama vousatá, Abeceda teraristy, vydavatelství Robimaus) - samička ji má při palpaci pevně sevřenou, samci ji lze snadno částečně rozevřít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2013 23:22 Dannie Re: Karolína
pokud chovatel říkal, že je to kluk tak má pouze velkou fantazii. u vousatek v tomhle věku je nemožné 100% poznat pohlaví. Tudíž pokud si budeš chtít být jistá či máš samce nebo samičku tak si budeš muset ještě nějaký ten měsíc počkat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2013 19:23 Karolína
Aha... Tak to kdybych věděla tak si pořídím samičku...Jak mám prosím poznat jestlu je to holka nebo kluk? Jde to poznat už ve 4 měsících? Vím, že se to pozává podle kloaky, že samičkám to drží pevně u sebe a samečků se to dá lehce "roztáhnout". Ten chovatel od kterého Benjíka mám říkal, že je to kluk, ale Benjíkovi nejde ta kloaka otevřít. Má to jít úplně jemně nebo trošku silněji. Já mám strach ať mu neublížím a Benjímu se to taky nelíbí a vrtí se... Nešlo by to poznat podle fotky. Že bych ho vyfotila a dala to tady...

PS: nemůže se Alici něco stát jak skáže z toho ramene na zem? Já mám o Benjíka strach, když chce skočit jen z gauče...Mám strach, aby si neublížil. Nenechávám ho lozit např. na zdi, skákat z gauče, postele atd... Může se mu něco stát nebo jsou na pády zvyklí a dávají si pozor? Nebo nemůže si zlomit třeba nožičku, nebo poranit to jeho měkké bříško..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 21:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
Jistý vliv by byl - samečci jsou silně teritoriální, v momentě kdy dospějí vytvoří si silnou vazbu k jednomu konkrétnímu místu. Samičky oproti tomu ne (údajně je to vypozorovatelné i na stavbě určitých mozkových center) a spíš si vytvářejí jakési vazby k nejsilnějšímu je ochraňujícímu tvoru (např. chovateli).
V tom kontextu - Rudolf je naprosto v létě spokojený při výběhu na zahradě, jakmile jej ale vynesu za optickou hranici teritoria (za branku), okamžitě se chová stresově. Alici (stejně jako nebožku Agátku) ovšem výlety kamkoli mimo jí důvěrně známé prostředí viditelně baví. Většinou mi přitom sedí hodiny nehnutě na rameni a jen se očičkama rozhlíží. Pokud se něčeho poleká, schová se mi pod vlasy... a za chvíli zas zaujme původní místo. Jenom když dostane hlad anebo udělat potřebu, má tendenci seskočit mi z ramene na zem :-)
Dáno zkušeností - samičkám vynášení nevadí, samcům pozměnu jo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2013 15:38 Karolína
A nemůže být povaha podle pohlaví? Holky, že jsou třeba nějaké ochočivější a kluci naopak... Ta Vaše Alice byla od mala taková společenská, nebo jako mládě taky utíkala?

...Doufám, že Benjík bude jako Alice :-D Chtěla bych, aby se nosil na rameni a já ho mohla nosit všude ven s sebou :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 22:05 Karolína
Aha, tak děkuju moc všem! :-) Doufám, že Benjík se časem naučí např. sedět na rameni, chodit na vodítku, bude mít ke mě důvěru atd... :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 21:57 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
Jasně :-) . V klidu ho uvykej na ruku a krmení z ní... všechno ostatní už přijde časem samo ;-). Anebo taky ne. U ještěrek (i jednoho a téhož druhu) vážně nevíš dopředu...
Kdybych naši Alici (vousatku) v létě netahal na rameni ven i na dlouhé tůry nejméně ob den, dokáže se "smrtelně urazit" :-D . Oproti tomu když Rudolfa (taky vousatku) jen vytáhnu z terka, dokáže se "smrtelně urazit" ;-). Čili asi tak. Každé to zvířátko má svou vlastní hlavu a jeho chování a preference v dospělosti je fakt těžké předem odhadnout :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2013 16:21 Karolína
To mi je od začátku naprosto jasné, že ho neochočím jako psa. Že nebude umět povely atd... Mě se jedná pouze o to, aby neutíkal a věřil mi, že mu neublížím a mám ho ráda. Aby ke mně získal důveru. Jestli by si nakonec na mě zvyknul a cítil se u mě bezpečně jak říkáte vy např. s tím dravcem jaký čas to potrvá? A může se stát, že by se nedal ochočit? Děkuji K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 23:12 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sooki
Tak mě zrovna dnes při krmení (údajně vegetarián) čukvala Bublís vyrval vousatce Alici stěhovavou saranči z tlamky. Měl jsem co dělat, abych mu ji vyrval zpět. Byla fakt sranda, než jsem okousanou saranči nabídl Rudolfovi (mohutný velký samec vousatky) k sežrání... Bublíse i Alici jsem musel držet v rukou docela pevně, jak se mi tam kroutili a chtěli mu to z pod čumáku sníst :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 22:46 Sooki
ahoj to můj Ogi, jak mu dávám cvrčky nebo salátek tak mi skočí na ruku a nechce se pustit,a pokud ho každý den nepustím tak dělá bordel. dneska jseme oba usnuli,Ogi mě v dlani. já s ním vůbec nemám problém a mám ho asi stejnou dobu... Jo a už konečně pořádně papá potlesk
Ještě se zeptám, když se agamka svléká je to podobné jako u hada? že je světlejší má zakalené oči a nepapá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2013 21:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko. Landvir a Mango to už přede mnou dobře napsali: ještěra si jako psa nevycvičíš. Pokud se mu ale Ty sama přizpůsobíš a nakloníš si ho, možná budeš překvapená, jak na Tobě to zvíře bude lpět ;-)
Např. venku na louce se místo do blízkého křoví (při spatření dravého ptáka) poběží schovat k Tobě (osobní zkušenost s naší vousatkou Alicí). Právě taková ještěrka je ochočená, víc od ní ale nečekej. Její vrozená interakce s jinými tvory je vymezena stylem: sežere mě/nesežere, nebo dá mi nažrat/ochrání mě ;-)

Pokud se mrkneš na mou prezentaci a důkladně si pročteš deník, uvidíš, že některé z těch ještěrek se dobrovolně ochočí už od přírody, jiné zase ne. Ani u těch krotkých ale s povely a podřizováním si nezmůžeš nic. Ještěr je svobodné zvíře. Malý (vousatka) u Tebe najde ochranu, velký (krokodýl) zas sežere každého... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:32 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj Karolinko. Jak píše Mango,agamu nemužeš vycvičit jak psa.Chce prostě mnohem více času,než si na tebe zvykne. Časem to pak přijde samo,bude na sebe sám upozorňovat a vyžadovat pozornost. Je potřeba s ním hodně komunikovat,ale ne tím způsobem,že ho budeš násilím tahat z terka,ale že si s ním budeš povídat,aby rozeznal tvůj hlas,hladit ho atd. Já měl štěstí,že mně je rozmazlila mamka. Když jsem je pořídil,musel jsem na služebku,tak je 4 měsíce rozmazlovala.Tak ať se daří a hlavně to chce čas a trpělivost. ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 20:09 Žena Mango [9] - Ještěři
No, sice nemám vousatku, ale pořídila sis ještěra... Jestli chceš někoho vycvičit, věnuj se psovi a agamu nech v terárku, kam taky patří. Tyhle zvířata potřebují svůj klid, nejsou to typičtí mazlíci, jsou to spíš zvířata na "koukání". Takže sedni na bobek před terárko, pozoruj ho, jak je v klidu a v pohodě za sklem, prohoď s ním pár slov :-D ale netahej ho pořád ven...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2013 19:25 Karolína
Jak mám prosímvás vycvičit mého Benjíka? Mám ho už měsíc a ještě vůbec není zvyklý nebo ochočený. Někdy mi sedí třeba na ruce, ale většinou zdrhá. Jakh ho dáme např. na postel, rozběhne se a seskočí dolů, dám si ho na rameno, seskočí atd... Je čímdál horší. První dny byl úplně v pohodě, seděl mi na rameni i půl hodiny, byl klidný, neutíkal ani na zemi...Teď ho nemůžu nikam dát. Jenom ho musím ržet v ruce a hlídat. Taď se mi taky tak rozběhnul jak jsem ho měla na rameni, skočil na gauč a v rychlosti skočil na zem a zdrhnul pod gauč...Když ho chci vytáhnout z terárka, taky vůbec nechce, utíká...A teď se poslední dobu furt nafukuje a je celý černý a naštvaný...Chtěla bych ho i naučit zvyknout si na našeho pejska, ale pes je strašně divoký, takže je spolu nemůžeme nechat. A když už je pes v klidu a např. si sedna, Benjík (agama) na něj vyskočí. Benjík se ho vůbec nebojí. Jak ho mám vycvičit, aby si zvyknul na pejska a aby neutíkal? Já ho chci brát i ven. A to asi nepůjde jestli se bude chovat jak se chová...Vybrala jsem si agamu jako ještěra, který je hodný, snadno ochočitelný atd...Jak se chovají ty vaše vousatky? Moc, moc děkuju dopředu!! :-) Karolína.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 21:49 Karolína
Všem přeji všechno nejlepší do nového roku! :-) A užijte si Silvestra pivo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 21:47 Karolína
Aha, díky moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 14:10 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Moje agamy se jí většinou nevšímají, ale nic si z toho nedělej, je to normální. I jiní ještěři, jako např. gekončíci, požírají svoji svlečku pokaždé. :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 13:14 Karolína
Aha děkuji moc. A ještě bych se chtěla zeptat, proč tu kůži potom sežere? Úplně s chutí a bez váhání hned jak mu odpadne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 12:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj, je lepší ho nechat ať se s tím popere sám, než mu z toho pomáhat. Pokud to šlo lehounce, tak se samozřejmě nic nestalo. Jinak svléká se tak často, jak rychle roste;-) Až je mu kůže malá, může se svlékat zase. Klidně každý měsíc. V dospělosti pak třeba jen párkrát do roka. Ten svlek mu může trvat klidně týden i déle..dejte mu čas ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2012 12:13 Karolína
Můj Benjík se teď úplně celý svléká... Řekla bych, že mu to vadí...Pořád se nafukuje a otírá o drsné věci. Tak jsme mu to pomohli odloupnout (né násilím, jenom tam, kde to šlo lehce). Může se to? Nebolí ho to? Jak často se vousatky svlékají? Děkuji K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 16:54 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: missa
Nejkvalitnější a cenové nejlepší co můžeš dát. Jinak klidně 5cm ode dna, čím níž tím líp a ničím NEZAKRÝVAT!!. Tzn. Pouze objímku a na ni našroubovat ReptiGlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2012 16:03 Žena missa [0] - Hlodavci
Slyšela jsem, že Reptiglo není moc kvalitní.. Kolik cm by měla mít ode dna?
Jinak moc děkuju ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 22:03 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: missa
UVA ti vydává všechno světlo takže i UVB žárovka i obyč výhřevná žárovka :)
do těch rozměrů co máš ty.. 80*40*40 bych solar glo nedávala, i ta nejspabší by ti to nejspíš přetopila.. Doporučila bych kombinaci reptiglo 10 26 W + výhřevnou žárovku, watáž podle teploty pokoje.. cca 40 W
Měla jsem to tak v podobných rozměrech aa bylo to dobré. Reptiglo musíš nejméně co rok měnit, nejlépe už tak po 3/4 roce ;-)
obě ty žárovky dej co nejblíže k sobě na kraj terária, at se ti vytvoří teplá a studená část a taky z toho důvodu, že když se bude agama vyhřívat ať je i pod UVB
pokud se ti bude zdát, že je tam málo světla můžeš přidat obyčejnou zářivku, nebo třeba led pásky..
Ale s tou velikostí terárka, podle mě je 80*40*40 dost na hraně.. pokud můžeš zkus udělat větší ;-)
snad to pomůže hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 21:22 Žena missa [0] - Hlodavci
Dobrá, takže spíše 80x40x40, to je už dobré že? Takže počítejme s těmito parametry pro osvětlení.
UVB kompaktní je prý horší(menší životnost, málo svítí,spíš do odchoven..) takže výbojku? Pry ale hodně hřeje, to znamená nemít výhřevnou žárovku?
A že hodně svítí, takže není potřeba trubice UVA na denní světlo? Ale něco kde bude UVA potřebuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:49 Muž Matewoo [5] - Ještěři
UVB potřebuješ, určitě se vybodni na repti glo 2.0 a 5.0 , když už tak 10.0 , ale spíš si kup Solar Glo 125W , je absolutně parádní :-) dál určitě na dosvícení lineární zářivku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 18:44 Muž gecko [0] - Ještěři – Osvetleni
Tak uved objem teraria a delka 70 je celek malo...Já mám UVB vybojku reptistar 100W a uplne skvela zkusenost plus UVB zarivku pro dostatek svetla. terarium 100x50x60.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2012 15:30 Žena missa [0] - Hlodavci – agama vousatá osvětlení
Zdravím,
potřebuju poradit s osvětlením terária pro agamu.
UVA ohřevnou žárovku mám 40W bez problému.
Nevím si rady s UVB, jestli výbojku nebo kompakt, zkrátka jaký typ, jakou intenzitu..
Dále někdo má ještě klasickou lineární UVA zářivku pro více světla a aktivitu agamy - takže ještě tu? a kolik W? Takže celkem 3?
Potřebovala bych shrnout typy a intenzity co máte vy a s tím to jít koupit.
A ještě, stačí délka terária 70cm?
Děkuju :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2012 10:46 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj kolegové,tak jsem dneska jen tak z hecu kouknul na Wikipedii co tam píšou o o agamách vousatých a nestačil jsem se divit,co tam píšou za hovadiny :-O A když si to přečte někdo začínající,tak to je hrozný tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2012 20:55 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Před lety jsem si ze srandy (ony tam byly moc pěkné fotečky ;-) ) zakoupil takovou brožurku o potkanech a nestíhal se divit, cože tam německá autorka blábolila za nesmysly: Když vypíchnu to podstatné, potkani jsou podle ní od přírody vegetariáni (!) a ohromní mírní atltruisté (!!)
Protože byl obor psychologie jedním z mých maturitních předmětů, zapříčinila tato "deformace z povolání", že jsem si při četbě zmíněného obrázkového letáku zflikoval okamžitě její psycho profil, nic o potkanech se ale nedozvěděl (dík tomu, že je důvěrně znám, mohl jsem výplody té paní snadno porovnat s realitou :-D ), takže to byly jen vyhozené peníze...
Lituji zvířata těch nadšenců (i nadšenců samotných), co si PŘED zakoupením tvorečka poctivě pokusí něco nastudovat - a koupí si zrovna takovouhle srágoru :-O

"Abecedu teraristy" bych ale do tohoto nezahrnul. Editoři této řady kladou důraz na erudovanost autorů, rozhodně neberou kdekterého pisálka z ulice. I mezinárodně uznávaní odborníci jako např. pan Kovařík (!) či Klátil anebo paní Velenská jsou toho dokladem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:54 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
OK OK, spletl jsem se, byla to knížka "bydlí s námi,... od ( známého" předního chovatele želv, pana XXX ") , nicméně i tak si o knížkách pod 100,- myslím své,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 21:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Kolego, k Abecedě teraristy musím upozornit, že brožurku "Agama vousatá" napsal pan Lubomír Klátil a ten "kope áčkovou ligu" ;-)
S těmi německými lacinými příručkami máš pravdu (vyjímky tam jsou, ale většinou to vážně stojí za prd), odborník Klátilova formátu ale při svých doporučeních jistě počítá právě s tím velkým kvalitním terkem, kde si zvířata mohou vybrat z většího počtu možností ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.12.2012 17:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Karolína napsala: . Já mám knížku o vousatkách- Abeceda teraristy a tam píšou, že to může být.

Já jednou četl v podobné knížce za 80Kč, že pro Želvy zelenavé je vhodná strava jogurt, piškoty, rajče,.......

Ano i v přírodě se kámen ohřeje, ale co udělá, když na něj na hodinu položíme ruku??? Ochladí se, jelikož se na něj paprsky nedostanou....
Topné kameny akorát u agamy odrovnají ledviny, játra apod.... vysuší ji zespodu a budou dělat zle tone
Hodí se k jiným živočichům a do větších prostor,....
Proboha lidi, nevěřte kdejakému popisku ( mnohdy přeloženému z němčiny ) o prospěšnosti toho či onoho,....

Agamě stačí - výhřevná obyč. žárovka - UVB - dosvícení v podobě zářivnkové trubice. A hlavně větší terárium ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:53 Sooki Re: Karolína
já si taky myslím že ho nemusím dávat pryč on by si asi našel jiné místečko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:49 Karolína
Topný kámen tam můžeš (podle mě) nechat. Já mám knížku o vousatkách- Abeceda teraristy a tam píšou, že to může být. A navíc ve volné přírodě taky mají takové ,,topné" kamenu. Když sluníčko zasvítí na norm. kámen taky je výhřevný, ne? :-D Můj Benjík používá jako topný kámen jeho UVB lampičku. Mám na ni květináč a on si na něho vyleze a leží tam skoro celý den. :-) Tím kamenem podle mě nic nemůžeš zkazit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 14:10 Sooki Re: Karolína
nevím jestli bych se zvládla postarat o žabku, skusím ho potom prodat nebo něco ale děkuji za tip
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:59 Karolína
Tak mě napadlo, aby to terárko ,,pyramida" nebylo zbytečné, co kdyby se do něj dala nějaká maličká žabka (např. rosnička). Nešlo by to? Té stačí menší terárko, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:19 Dannie Re: Sooki
je dobře že sis chybu uvědomila, držím palce at seženeš, či vyrobíš kvalitní a vhodné terárium a at se v něm pak má agamka dobře, pak se pochlub až bude agamka přestěhovaná ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:17 Sooki Re: Karolína
stálo 1000kč ale no jo já nevěděla že bude tak velká. Kámen mi poradil hned ten týpek co u něj mamka Ogiho kupovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 13:00 Karolína
Kolik jsi dala za to terárko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 12:59 Karolína
Promiň, ale to by napadlo každého, že 60ti centimetrová agama se nevleze do 50ti cm pyramidy... ne A mohla ses kohokoliv z chovatelů na burze zeptat jak je agama velká, jaké terárko potřebuje, jestli má mít topný kámen atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 12:45 Sooki Re: Pogona
to je pravda ja sem si šla na fauna trh koupit papouška nebo aspoň se domluvit chovatelem a mamka mi koupila agamu protože papoucha nechtěla.Myslela sem že když kupuju terárko s kámošem, který vousatku má taky a prý se v tom vyzná tak kupuju dobře. Teť sem naštvaná na sebe a musím s tím něco co nejrychleji udělat. místo na terárko mám tak by se do týdne mohl stěhovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2012 09:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Sooki
Sooki napsala: proč tam nemůže být ten kámen? na co jsem ho potom kupovala? :-O

Protože sis stejně jako mnozí další, před pořízením agamy nic nenastudovala, kdyby totiž ano, terárko by vapadalo úplně jinak, bez top. kamene s kvalitním větráním - větrání zvrchu je nesmysl, ten otvůrek je malý a vzduch se vespod nemá kde nasát,.....

To terárium vč. výbavy je prostě celé špatně, vhodné tak na dva, tři týdny jako "dočasné".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:59 Dannie Re: Sooki
v tom teráriu chvíli vydrží, když ale ihned začneš vyrábět s tátou nové. Věř, že tohle je opravdu pro zvířata nevhodné. Kromě nevhodného větrání, vousatky vcelku rády šplhají, tady nemá kam, v teráriu musí být teplotní rozhraní kde si agama může vybrat vhodnou teplotu sama, od nejchladnější části ( klidně 20°C) po nejteplejší pod výhřevnou žárovkou (cca 50°C), v tomhle ty teploty zcela jistě neuštěluješ. Dlouhodobé teploty nad 30°C bez možnosti ochlazení můžou agamy i zabít. Topný kámen není vhodný, jelikož je pro ně nepřirozené že by se vyhřívali a teplo šlo od spodu, v přírodě se vyhřívají na sluníčku ne na topných kamenech. Zatím ho tam nechat můžeš, ale do nového terária už je zbytečné ho dávat. Agamy se též rádi občas schovají, to tady bohužel nemá kde. Kamarádovi "poděkuj" za vyhozené peníze jelikož tohle je opravdu nevhodné, jako designový doplněk dobré, ale bez zvířat. A opravdu pokud nechceš agamku utýrat urychleně začni pracovat na novém, agamky kromě toho rychle rostou a tohle bude za chvíli ještě malé. :-( ohledně ovoce a zeleniny, pokud je nežere tak se nic neděje, stává se to, mláďata je nežerou častěji, některým to vydrží i do dospělosti. Hlavní jsou pro ně cvrčci, každopádně jí tam občas něco zeleného dej, aby měla možnost kdyby náhodou chtěla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: sooki
Miminka vousatek jsou prakticky výhradní predátoři, kteří teprv s postupujícím věkem mění své potravní zvyklosti. A v tom jsou navíc silně individuální.
Pokud chceš zkrmovat jablíčka, nejlepší (dle mých osobních zkušeností) bude nabídnout jí oloupané šlupičky. A pokud možno nalámané tak, aby se jí vešly pohodlně do tlamky ;-) .
Pokud budeš přidávat mrkvičku, dobrá. Skvěle chutná a Beta-karoten je užitečný, dík vysokému obsahu kyseliny šťavelové (odvápňuje kosti) ale zárověň musíš tenhle nedostatek vyrovnat vydatným příkrmem rostlin bohatých na vápník, či vápníkových preparátů přidávaných ke stravě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Pogona
Tuhle jsem kdesi na netu četl, jak se jednomu chlápkovi vylíhlo přímo v teráriu (ovšem hodně velikém) osm (!) životaschopných mláďat. Dokud neuviděl prcka na vlastní oči, vůbec netušil, že je samička gravidní :-D
Okamžitě ale odlovoval dospělé, v první řadě pana otce. Ani se mu nedivím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:01 Sooki Re: Karolína
větrání je z vrchu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2012 23:00 Sooki Re: michailo
proč tam nemůže být ten kámen? na co jsem ho potom kupovala? :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1801