Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 57 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Souhlasím z HJ, 45cm se mi zdá moc, v mé chovné skupině 1.4 mají samice sotva 40cm, skupina je stará zhruba 7 let a má pravidelné a kvalitní snůšky.
Jenda ze samic je tam dokonce výrazně menší než ostatní ( tipuju tak 32cm ) a není s ní vůbec problém ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:32 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitticeps
Samci mohou pářit poměrně brzo, ale samice tou dobou nemusí být dostatečně velké, aby zvládly kladení. Jako minimální délku samice k připuštění bych to viděl na 43 cm, krajní případ. Pokud to ale jde tak připouštět při překročení 45cm.

Samice ti nemusí vůbec docílit ani 40 cm takže na doporučovaných 43-45 cm bych nečekal nemusela by jsi se dočkat vůbec.....
Pokud není nijak zesláblá nebo pohublá a má alespoň 1 rok tak bych v tom žádný problém neviděl....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:14 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Dannie napsala: oba mají cca 35 cm, u samce přesný věk nevím, u samice bych se musela zeptat nynější majitelky :-(

Při velikosti 35 cm je jen otázka času, kdy samec bude v pubertě. Samice by s ním zatím teoreticky být mohla, ale dříve nebo později bys ji musela oddělit a počkat až doroste. Samci mohou pářit poměrně brzo, ale samice tou dobou nemusí být dostatečně velké, aby zvládly kladení. Jako minimální délku samice k připuštění bych to viděl na 43 cm, krajní případ. Pokud to ale jde tak připouštět při překročení 45cm. Pokud je samice menšího vzrůstu a zřejmě již příliš neporoste, tak alespoň počkat až zmohutní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:14 Dannie Re: vitticeps
tak nehodlám mít fabriku na vejce a záložní terárium je připravené. měla jsem strach aby ji neuhnal. samice téhle velikosti , jak zjištuji, se špatně shání a zatím jsem právě sehnala jenom jednu.kdyby se podařil odchov tak nechám samici samozřejmě odpočinout bokem. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:09 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Za předpokladu, že by samice byla úměrně velká k samci a navíc byla dostatečně velká aby zvládla případnou snůšku, by s ním klidně mohla být. Pokud se ptáš ze strachu zda jednu samici neumoří, tak bez obav. Při chovu páru i skupinky musíš samici po snůšce oddělit, aby nabrala sílu. Připustíš ji ve chvíli, kdy ty i samice jste připraveny na další možnou snůšku. To platí obecně. Případ kdy samec samici příliš rychtuje nebo ji vysiluje opakovaným pářením, je zapříčiněn chovatelem, který je k sobě stále dává. I ve skupině se totiž stává, že se samec věnuje stále stejné samici a o jiné nemusí mít zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:04 Dannie Re: Landvir
oba mají cca 35 cm, u samce přesný věk nevím, u samice bych se musela zeptat nynější majitelky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Dannie
Jak jsou Dannie starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 15:56 Dannie
dá se chovat samec s jednou samicí? alespon na chvíli než bych sehnala další zhruba stejně velkou samici??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Evil
Většinou hulákají když jsou ve stresu (obrana - vylekat nečekaným nepříjemným křikem mnohem většího nepřítele - a zdrhnout) anebo chtějí někoho zastrašit ve smyslu dominance - "Tohle je mý území! Vypadni!!!" (což právě s oblibou dělá ten náš mrňavý "egomaniak") :-D

A bohatého Ježíška atd. i Tobě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:14 Muž Evil [15] - Ještěři
Já jsem slyšel jenom syknutí když jsem ji chtěl z terárka vytáhnout a nechtělo se jí raději jsem ji tam nechal. Šťastné a veselé Vánoce!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 22:00 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ZuMi
Šťastné a veselé i Vám :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Akeyra
U gekonovitých nejsou zvukové projevy slyšitelné i pro člověka ničím neobvyklým. Např. Geko gecko umí velmi hlasitě štěkat (!) a gekončíci zas dovedou pištět mimořádně silnou fistulkou (obvykle se při tom vyšponují co nejvýš na nožičkách a intenzivně třepou ocáskem). Většina terarijních chovanců to ovšem nemusí použít za celý život ani jedinkrát, zatímco jiní jsou doslova uřvaní (což je přesně ten můj větší, zatímco menšího jsem neslyšel jaktěživo ani pípnout) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2011 21:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Evil
To buď rád - rve to uši :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 17:54 Muž ZuMi [0] - Ještěři – Veselé Vánoce :)
Fotka k příspěvku Společně s naší agamkou chceme Vám všem a Vašim mazlíkům popřát šťastné a veselé Vánoce :)
Agamce jsme trošku přizdobili terárko, sněhuláky jsme po focení raději vyndali, aby nepřišli k úrazu :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 16:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Rosťa Beneš
Přesně jak píše kolega, je to malé i na "malou agamu", navíc je to dle mého zbytečné ( mít jí pár měsíců v malém a pak kupovat větší ).
Když koupíš mládě aspoň 15cm, můžeš ho klidně hodit do terárka, které bude mít na celý život. Tedy minimálně 80*50*50 ideálně 100*50*50 a víc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2011 15:17 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Rosťo pokud jsem tvůj příspěvek špatně pochopil a chtěl si v tom akvárku mít malou agamku jen dočasně, pak se omlouvám. Tak jako tak, pokud by si chtěl mládě mít v něčem menším z důvodu snadnějšího krmení a manipulace, stejně by se muselo jednat o něco většího. Řekněme 60x40x45 cm, velmi jednoduše zařízeno, dobře osvětleno a navíc se zdrojem UVB. Takové terárko by jí vydrželo jen pár týdnů a musel by si pořídit větší. Jinak 10cm prcek je při vylíhnutí, nekupuj menší než 15cm, v tvém případě začínajícího chovatele doporučuju kolem 20cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 15:11 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Co se k tomu dá napsat. V takhle velkém boxu mám šváby, co by si tam počala agamka netuším. Rada na závěr: terárko si určitě kup a to minimálně 80x50x50 cm.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2011 14:57 Rosťa Beneš – Agama vousatá
Dobry den jenom bych se vas ctěl zeptat jak to mam udělat s terariem pro agamu vousatou protože jsi budu dělat terarko z akvarka 50x30x20 do praveho rohu dam žarovku a do levevo rohu dam vyhřevný kamen a teď nevím jak to mam udělat s vrchem jest-li mam dat z každe strany 20cm skla ať to překrývá lampu a kamen a aby uproštřed byla dira 10cm na větrání překrýta jemnym sítem??? poraďte mi jest-li to tak mohu udělat nebo jestli je to uplně blbě a radši si mam koupit terarko?? Když jsi chci koupit od 10cm velkou agamu a jakou žarovku ji tam mam dat jest-li UVB nebo UVA a nebo obyčejnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.12.2011 18:21 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Evil
Já ani nevěděla že vydávají zvuky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2011 18:17 Muž Evil [15] - Ještěři
dobrá historka já jsem ale ještě své gekončíky nikdy neslyšel pískat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.12.2011 23:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Evil
Jo. Tak to mojí mamince mladinký gekončík noční tuhle málem přivodil infarkt, když jsem jej tuhle nechal běhat po gauči. To mrně k ní naprosto suveréně napochodovalo a pak jí z plna hrdla zavřískalo rovnou do ucha! Bez nějakého zřejmého důvodu, prostě se mu (hajzlikovi) chtělo. A že umí vřískat vážně hlasitě :-D .
To jste přátelé neviděli, jak šedesátikilový tvor zničehonic vyletí a pokouší se o něj "šlak miokardu", zatímco s bídou dvacetigramový prťousek machruje a děsně si masíruje ego :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:15 Muž Evil [15] - Ještěři
to gekončíci nějak moc extra vodu rádi nemají ale zase milují lození po všem co jim dám od mojich vlasů přes monitor až po sklo kde si hrají s jejich odrazem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Evil
Tak naše nebožka Agátka kdysi v létě při pobíhání po pokoji objevila akvárko bez krycího skla, do kterého náhodně žbluňkla, a tak se jí to zalíbilo, že následující dva roky prožila v něm, na jeho lampě a v přilehlém okolí :-D . A když s námi jela na chatu, okamžitě hupla do rybníka a tak do půl metru od břehu nadšeně rejdila jako krokodýl smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 20:08 Žena Vini [34] - SavciRe: Evil
Tak to je dobrý, to Nagini (užovka) nemá ráda vodu ani trochu, leda strčit do misky čumáček, rychle napít a zase se plazit pryč..:-D Nevím, proč se jí to nelíbí, asi je to povahou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2011 20:01 Muž Evil [15] - Ještěři
mám spolužáka který chová agamu a jednou ji nechtě když ji učil koupat ve skoro nenapuštěné vaně nechal půlhodiny a od té doby z tama nechce vylézt a když ji z tama dostane z5 do terária tak se na něho naštve a zaleze :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Rosťa Beneš
Fotka k příspěvku Ahoj Rosťo, k vitamínům přidávej i vápník a další minerálie (mimo těch vlastnoručně namýchaných se mi osobně velmi osvědčil Reptivit, který doporučují i mnozí autoři chovatelských příruček), nutné je (nejen) u mláďátek i silné přisvěcování ultrafialovým světlem UVB-10 (a větší jedince v létě občas vynes na sluníčko). Drobná mláďata alespoň ze začátku z misky moc pít nebudou, navíc je pro ně i malá vodní plocha riziková - pogoní miminko se doslova dokáže utopit i v polévkové lžíci vody! Na misku ji uč až bude trošku větší, koupele pak ocení v době, kdy zízká určité životní zkušenosti. Některé vzrostlé agamy si to dokonce zamilují tak, že je problém dostat je z vody vůbec ven. Jenom k tomu musíš dát své ještěrce čas :-)
Ještě k poměru živočišné a rostlinné složky - nejmenší mláďata jsou vpodstatě ryze karnivorní (resp. insectivorní), teprve s přibývajícím věkem zízkává na významu i složka rostlinná. U dospělců je to pak v průměru poměr 1:1, fakticky jsou ale chutě jednotlivých zvířat individuální, to musíš vypozorovat postupem doby sám :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2011 19:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Akeyra
Fotka k příspěvku No, já na šestý květen letošního roku taky nezapomenu. A bez mučení přiznávám, že jsem se ten den doslova rozsypal a brečel jako malé dítě a ještě nejmíň týden měl totální depku (v jistém smyslu mě to nepřešlo dodnes). I v momentě, kdy jsem jí hrabal hrobeček pod její oblíbenou borovicí (jak na ní na fotce sedí), mi tekly slzy jako hrachy a fakt mi bylo putna, že jsem pro lidi v okolí náhle nebyl za toho "drsnýho vobrovskýho fousatýho chlápka, kterýho nic nerozhází a za každou práci umí vzít", jak mě znali do té doby ;-) . Agátka měla tak jedinečnou povahu, že byla prostě členem rodiny, třeba jako pejsek, a v takovém případě by člověk musel mít srdce z kamene, aby to na něm nebylo znát ;-) :-)

PS.: A tykej mi, tady je to zavedeným zvykem :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 19:00 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: fajfmen
S tou Agátkou jsem to četla, Vaší prezentaci mám v oblíbených. Bylo mi to hrozně líto, málem jsem se rozbrečela :-( (jsem hrozná citlivka tady na to :-D ) Už jsem četla že se to může stát. Kdyby se jí tohle stalo tak si nedokážu představit co bych dělala. Mám jí hrooozně moc ráda love (Když jsem ji měla ze začátku, tak jsme potom jeli na týden k tátovi a v autě jsem brečela, dokonce jsem si s sebou vzala i její fotku :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:51 Rosťa Beneš – Agama vousatá
Dobrý den jsem začinající terarista a budu jsi asi pořizovat agamu vousatou a chtěl by se zeptat na krmení četl jsem že se ji mají deně davat 4 cvrči obalovaní ve vitamínech ale nic vic tak se ptam co by tam mělo jěště být za rostlinnou formu a jak podavat vodu četl jsem že se ma rosit ale to mi moc nepřijde kamarad mi psal že se pry naučí pít i z misky a pry se i někdy koupe. A jěště k těm vitamínum je to fakt tak nutné nebo to stačí 1 za týden? a od jakeho věku by se měla takto krmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Akeyra
Fotka k příspěvku To záleží na mnoha faktorech. Pokud je v terárku o hodně líp živená než jak by odpovídalo možnostem co by měla v přírodě (a to asi je), tak klidně už v roce věku. Obzvlášť, má-li genetické dispozice nastavené na vyšší plodnost než je obvyklé.
Tady ale bacha, je to pro ni nebezpečné. V takovém případě je dobře ubrat samičce na komfortu např. ve vydatnosti krmení (a to dost), aby se její plodnost zregulovala na úroveň dosažené fyzické vyspělosti ;-)

Jako varování pro takový případ (i když naštěstí jen celkem málo pravděpodobný) bych tu měl příklad naší Agátky: U ní jsem tohle kdysi podcenil (když přece tak překypovala vitalitou a kondici i fyzickou sílu by jí mohla většina agam závidět...) - poprvé snesla jako zhruba roční hned čtrnáct vajec (alespoň tolik jsem jich v terárku pod kamenem nalezl, aniž bych to vůbec očekával), podruhé už 21 a potřetí 31! Kolik jich v sobě měla počtvrté jsem se nikdy nedozvěděl. Bez viditelných známek pokročilé gravidity (!) mi uhynula přímo v mých rukou, když jsem se jí snažil pomoct. Od začátku viditelných kontrakcí do okamžiku smrti přitom uběhla přitom stěží hodina :-( , skoro dva týdny před očekávaným termínem (na přiložené fotce je Agátka v pravo, subtilnější, ovšem stejně dlouhé zvířátko je Alice) :-O
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:07 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Akeyra
Teda jestli je to holka (ale prej jo, když jsem se ptala na teraporadně, bylo jí normálně 4 měsíce, tak mi všichni napsali že je to holka)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 18:06 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: fajfmen
A jen tak pro zajímavost, v kolika může mít neoplozenou snůšku? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:59 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Akeyra
Možná má prostě jenom fůru energie, které se tak zbavuje ;-) . Na to, aby hledala místečko pro snůšku (i třeba jalovou) je ještě mladá (jak jsem ji tak viděl) a roční doba tomu taky neodpovídá. Terárko máš velké, takže v tom ani nebude problém přehřívání nebo chladu... Tak si myslím, že se nejspíš jenom "nudí" a ohromně ráda by se vydala na průzkum okolní místnosti anebo na sebe jenom upozorňuje, aby se jí někdo věnoval ;-)
Náš Rudolf takhle vyvádí, kdykoli má pocit, že už spím moc dlouho. Pak prostě hrabe, hrabe a hrabe, dokud nevylezu z postele a nenakrmím ho i s nezbytným vypuštěním z terka tak aspoň na dvacet minut (teď přes zimu mají ještěráci s libovolnými výlety utrum kvůli chladu od podlahy). A potom dá pokoj ;-) :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:24 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Landvir
Mě prostě připadá že jí hrábne a hrabe po celém teráriu. Přijdu se na ní podívat co dělá, přestane a chvíli na mě kouká, potom zase začne a nebo jde dělat něco jinýho :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:18 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Akeyra
Ahoj Nelo, moje Bora taky hrabe jak blbá, a nikdy jsem to nějak neřešil. Kolikrát bych ju až přetrhnul,jak řádí:) Myslím, že to je normální..pokud se jinak chová normálně. Žere atd. Počkej ještě na další reakce, ale ja bych byl v klidu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2011 17:02 Žena Akeyra [3] - Ještěři – Agama hrabe
Dobrý den, moje agama poslední dobou pořád hrabe, už je to asi týden. Hrabe skoro furt na stejném místě, ale někdy to vyzkouší i jinde. Dělá to jen tak že se třeba nudí? Nebo jí je moc teplo? Jinak nevím proč by to dělala. Má tam 30 stupňů, možnost vyhřát ale taky v rozích asi 26 stupňů. Děkuji předem za odpověď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 00:11 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Bezva. Jakmile vyšetřím čas, mrknu na ně :-)
Jak píšeš o jakési zmínce někde v diskusním vláknu - těch jsou zde mraky a téměř nikdo je nedokáže, při nejlepší vůli, celá sledovat. Právě proto je kvůli názorovým výměnám lépe mít tu někde ukázku své práce se zvířátky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:58 elegans1 Re: fajfmen
Já si tady prezentaci zřídit nehodlám,už jsem to psal.Mám svoje stránky a ani na ty nějak nedbám.Jakous takousprezentaci mám tady www.reptarium.cz/… .Více si nikde zřizovat nehodlám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.12.2011 23:53 Muž Felix [754] - JeštěřiRe:
OK. To udělám a možná se z toho i poučím (hlavně si dám práci se zjištěním hlavních větrů a mořského proudění v Tebou zmíněných končinách ;-) )
A Tobě bych zas, Martine, doporučil zřídit si zde konečně i aktivní prezentaci. To abychom alespoň věděli, jaká práce za Tebou ohledně terarijních zvířat stojí.

Když už se zde totiž handrkujeme např. (fakt nic proti věcné diskusi X-) ) o ekologii, měl bych jistě plné právo vědět, co za Tebou vlastně stojí po praktické stránce ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:50 elegans1 Re: fajfmen
Nikdy jsem se o problematiku albínů nezajímal,takže teď jsem jen tak pár minut prohlížel net.Těch známých albino populací jsou v přírodě spousty.Albino veverky nebo jeleni v USA,albino kajmanky,atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:41 elegans1 Re: fajfmen
Pro tu populaci je evidentně výhodnější bílé zbarvení,jinak by dávno převážili normálně zbarvení jedinci.
Takže souhrn,populace albínů známá cca 100 let,evidentně prosperující.Znečištění můžeme opominout,v době objevení populace v Japonsku prakticky průmysl nebyl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:30 elegans1 Re: elegans1
Mimochodem,ti hadi jsou známí pro Evropany od začátku 20 století.Určitě tam žili už předtím.Myslíš,že v té době tam bylo něco znečištěné?Japonsko na začátku 20 století rozhodně nebylo průmyslová země.Mám za to,že to bude daleko více než 3-4 generace
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:23 Muž Felix [754] - Ještěři
Albinismus není v populaci známkou výhody, ale naopak čehosi špatného v prostředí daného druhu.
Albíni opravdu nutně vychcípat nemusí - pokud obývají např. jeskynní komplexy jako macaráti nebo slepá forma tetry mexické ;-)
Populace čehokoli specielně na japonských ostrovech bych ale příliš nevyzdvyhoval. Tam už nic jako původní přírodní prostředí neexistuje dobrých šedesát let a znečištění prostředí na hlavních ostrovech (s kumulací obyvatel na kilometr čtvereční takřka stonásobně vyšší, než je tomu u nás), dělá poměrově z ostravsko-karvínska rezervoár čistého vzduchu a doslova léčebné prostředí pro astmatiky!
V prostředí zamořeném průmyslovými jedy se přesně objevují Tebou zmíněné mutace ve velkém. Na chvíli, tak tři čtyři generace. Pak vyhynou docela.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:15 elegans1 Re: Pogona
Těm hadům z nějakého důvodu to bílé zbarvení poskytuje nějakou výhodu oproti klasicky zbarveným,proto jsou na té lokalitě tak početní.
Dospělí albíni zase v přírodě tak vzácní nejsou,viděl jsem fotky albínů žiraf,antilop a dalších zvířat.V Barceloně mají albino gorilího samce,ten je taky z odchytu v přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:12 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Hihi, vyjímka potvrzující pravidlo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:09 elegans1 Re: Pogona
Kolega Elegans žádný převrat neudělal,jen vyvrací teorie,že albíni musí nutně chcípnout.
www.jstor.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:07 elegans1 Re: fajfmen
Tak jak vysvětlíš ty albino climacophory?To je prostě holý fakt a nějak to do tvých teorií nepasuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:07 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Kolega Elegans, právě udělal převrat ve zvířecí říši, budou se muset předělat učebnice atd. :-D smich

Pže. netrpí slepotou, jsou dobře maskovaní a silní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:05 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: elegans1
Pokud se v přírodě vyskytne albín, tak jej zpravidla něco okamžitě sežere, protože ten chudák doslova svítí do daleka. Pokud byli lidmi přímo či nepřímo již vyhubeni všichni jeho predátoři, pak zpravidla chcípne hladem - kořist ho vidí, i kdyby se do rostlinstva kolem zašil sebelíp, protože ten chudák doslova svítí do daleka.
A špatný zrak? Zeptej s chovatelů potkanů - červenoocí vidí v průměru o polovinu hůře, nežli tmavoocí.
A absence pigmentu? Na "akvarka.cz" by snad ještě mohla být (po letech, co jsem se tam nepodíval) pěkná prezentace chovatele leguánů zelených, který handicapy jím chovaných "vyšicovaných" jedinců popsal do nejmenších detailů ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2011 23:05 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Citace z článku ( kterých je na netu hafo ):

I mezi rybami, a dokonce i v hmyzí říši lze najít albíny. Žijí však velmi krátce.

Výsledkem je bělostná kůže, citlivá na sluneční paprsky, bílá srst u zvířat a velice citlivé oči. Tělesná konstituce bývá křehká.

V přírodě mají albíni jen malou šanci přežít. Bílá barva se v terénu těžko maskuje, takže jsou dobře viditelní a navíc díky své slabší tělesné konstituci velice křehcí a choulostiví.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [57] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2801