Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 08:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pogona
Jo táááák, tak to se omlouvám, já měl za to, že se bavíme o topným kameni, pokud je to tak, pak jak píše Verčák, dej si jich tam třeba 10. Nicméně taková skalka, která jednak nabízí agamě úkryty a také plní estetický dojem, složená z několika menších kamenů třeba opuky, je určitě o dost hezčí a účelnější, než 20ti kilový balvan v kuse ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 08:29 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak to si myslím že když to není výhřevný kámen můžeš jich tam mít i 5 ;-) Ale nejsem si jistá jestli to to terko udrží ;-)

jinak já jsem ze začítku měla vrstvu písku asi 10 cm, teď tam mám asi 6 ale ona kde potřebuje, nebo chce tak si udělá prohlubeň nebo naopak kopeček takže to není vůbec rovnoměrné:-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.08.2011 06:38 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Pogona
Mám to dať preč aj keď to nie je výhrevný kameň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 22:12 buráček Re: Sewer
to já asi potřebovat nebudu :-D když ho dám na trávu tak se celou dobu venku ani nehne.. furt jen čumí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 18:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: pokerovanec
Do terária 95*45 nepatří kámen 48cm a 20kg těžký, sice jsou to pouštní ještěrky, ale tohle je usmaží za živa coze chce to trochu přemýšlet, takový kámen rozpálí i okolní písek v okruhu cca 20 - 30cm a kde se pak chuděry agamy ochladí no Prodej ho a kup menší, nebo ještě lépe, dej jim tam jen výhřevnou žárovku a samozřejmě UVB zárovku/zářivku a na kámen se vyprdni,....
Sám mám topnej kámen o průměru cca 40cm v teráriu 120*60*60 a přemýšlým o jeho výměně za menší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2011 14:03 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
......keď chcem do terária 96x44x44 umiestniť kameň ktorý má 20kg a na dĺžku 48cm,mám dať pod piesok aj nejakú gumu,aby to neprasklo?...a aká vrstva piesku sa dáva do terária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 21:53 Muž pokerovanec [2] - Ještěři
...takže terárium je už doma a začneme z internetu objednávať výbavu...a nakoniec kúpime Agamu bradatú.Môžete my prosím doporučiť nejakého chovatela z okolia Hodonína ,Skalice?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2011 15:37 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já jsem si za tímhle účelem pořídil "postroj na křečky" ;-)
...je to fakt super, ale chvíli si musel Piko zvykat, tak sem mu ho nejdřív dával jen doma.
terarka.net/nadrz/583/d1452.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 21:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Jirka
To me Jirko povidej, dneska jsem je nechaval probehnout s brachou a meli jsme co delat. :)Jsou fakt suprovy aji stihla ulovit komara za letu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:55 Muž Jirka [45] - Ještěři
A pozor ať ti neuteče,sou to pěkně mrstný potvůrky..:-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 20:03 Jirka002
Urcite,je to nejlepsi vec kterou pro ni muzes udelat.Samozrejme s ohledem na bezpecnost a teplotu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2011 17:09 buráček – agama vousatá
Ahoj,chci se zeptat jestli můžu vzít agamu vousatou ven a dát jí na trávu aby se proběhla...děkuju za odpověd :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 12:14 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Jirka
..ďakujem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 12:12 Muž Jirka [45] - Ještěři
Lepší by bylo pořídit o deset centimetrů větší na každé straně pak by to šlo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 11:58 Muž pokerovanec [2] - JeštěřiRe: Sewer
Zdravím,syn začína s teráristikou.Chce chovať Agamu Bradatú.Má objednané terárium 96x44x44,chcem sa spýtať bude to časom dostačujúce aj pre dve Agamy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 09:32 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Verčák
No jéje :-) ...kdybys to vhodně zařídila - větve, terasy, odpočívadla (znáš to), tak tam můžeš mít i dvě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 09:05 Žena Verčák [112] - Ještěři
Je pro jednu dospělou agamu dostačující terárium 113,5 x 68 x 45 (švh)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Radka
Hmmmm, stačí si položit otázku, jak dlouho svítí slunce v jejich domovině,..... 24hodin asi nikoli. Obě žárovky nechej svítit 10 - 12hodin denně, noční pokles teplot je pro ně velmi důležitý a může jít až někam ke 13C ( samozřejmě pokojová teplota přes noc je taky v pořádku ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:52 Jirka002
dobře nebudu zvysovat. Diky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:51 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak tak, vitamíny v žádném případě nezvyšuj no
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:31 Radka – Agama vousatá
Mám svítit UVB žárovkou i výhřevnou žárovkou celých 24 hodin nebo stačí méně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 18:28 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jirka002 napsal: Zkusim jeste lehce zvisit davku vitaminu a podobne.
coze tak s tím bacha!! Nemůžeš jen tak "zkoušet zvýšit dávku vitamínů"!! Vitaminy AD3 můžou mít při nadbytku pro zvíře dost ošklivé následky, jejich nadbytek je daleko horší než jejich nedostatek. Při jejich podávání je třeba dbát na přesné dávkování. Navíc si nemyslím, že by jejich množství mělo vliv na aktivitu zvířete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 16:18 Jirka002
Tak jsem dnez zkusil koupit sarancata a svete div se,zrala jako diva:) I kdyz se mi porad zda takova mene aktivni.Zkusim jeste lehce zvisit davku vitaminu a podobne. Diky za radu :)
Mimochodem nedavno jsem chtel poprve vetsi agame dat mysi holatko,chvily okolo nej krouzila a nechala ho byt,potom pribehla druha ktera je viditelne mensi a slupla ho jak malinu,divil sem se ze se doni vejde a docela sem se o ni i bal ale byla spokojena:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 21:14 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Radka
Fotka k příspěvku Výhřevná by měla být tak 40-60W, to si musíš vychytat, aby pod ní bylo minimálně 45°,ale klidně víc, agamy sou na teplo blázni, já mám pod žárovkou i 60° ;-) ...je ale důležité dodržet teplou a chladnou část terária = nedávat žárovky doprostřed terária, ale ke kraji.
UV-B určitě alespoň 26W 10.0 UVB, tuhle žárovku doporučuje většina chovatelů a není moc drahá. Pokud by ti nevadila větší investice, tak se dá koupit samozřejmě lepší, tahle je spíš takové "dostačující minimum" ;-)

Přikládám fotku svého terária (nahoře). Používám 60W žárovku na výhřev a 26W 10.0 UV-B ReptiGlo
(zde - www.nejlepsiceny.cz/… )
Rozměry mého terária jsou 110 cm x 58 cm x 37 cm
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 21:05 Radka – Agama vousatá
Ahoj, mám terárko o velikosti š.80xhl.40xv.70cm. Chtěla bych poradit jak silnou UVB zářivku a výhřevnou žárovku pořídit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 14:40 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Jirka
Jestliže je gama stará třičtvrtě roku a žere 3-4 cvkrčky denně tak si myslím že to není žádná katastrofa, myslím si že už si prošla fází vývinu a už prostě jen nechce přijímat tolik potravy,ale ať je to jak je to pokud jí tak je to v pořádku,možná už jí jenom nechutnaj cvrčci a chce to změnu z mých osobních zkušeností vím že nejraději mají sarančata(všežravá) a po těch by se utloukli...Pokud by přestala žrát úplně tak pak by to mohl být problém ale až po nějaké době...agamy si většinou najdou své místo(kde maj teplotu jaká jim vyhovuje) a tam si vegetí třeba celej den a až večer se přemístí někam jinak ..... To že přivíra oči (záleží na intenzitě jak často to dělá) značí že je něco špatně....může to být špatné osvětlení.....špatné uvb(třeba reptiglo) u kterého se tento problém dlouho řešil že to způsobuje(problémy s očima) ....nebo to taky může způsobovat moc prašný písek....pomohlo by kdyby jsi ho propral ve vodě(tím odprašnil a zbavil nečistot) a vypekl v troubě(tím "vydezinfikoval") ať je zas suchý.... Možná zkus trochu více rosit.... Ono se to težko radí takhle po netu ale tak zkus a pak uvidíme co dál.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 13:46 Jirka002 Re: Jirka
Samozrejme UV svetlo a teplota jsou v poradku
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2011 12:27 Jirka – Agama Vousata
Ahoj,predem diky za pomoc.
Mam 2 Agamy cca 3/4 roku stare a poslednich par dni jedna prestava zrat,je dost neaktivni a furt kouka do zdi a jakoby skoro porad privira oci. Denne do ni nacpu tak max 2-3 cvrcky a to driv byla schopna sezrat klidne 15-20 najednou.
Diky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 22:15 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Postačí, ale nezakrývat ji květináčem a dát co nejníž ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:30 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: Pogona
Super potlesk a ještě se chci zeptat, jestli bude stačit žárovka Repti Glo 10 UVB 26 W nebo je na taková velká terária potřeba mít zářívku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 18:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Dej tam nějaké větve, občas se pusť proběhnout a bude to pro 2 ideální ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 09:42 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: ZuMi
Ještě chci poupravt velikost terária. Je to 96 x 44 x 44 cm ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 09:36 Muž ZuMi [0] - Ještěři – Terárium pro dvě agamy
Ahojte, mám dotaz ohledně velikost terária pro dvě agamky. Pořídili jsme si teď nové o velikosti 90 x 44 x 44 cm a zatím máme jen jednu agamu. V budoucnu bysme si ale chtěli pořídit ještě druhou, tak se chci zeptat, jestli jim toto terárum bude stačit? Díky za odpověď. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 23:01 elegans1 Re: zuzza
Buď v klidu.Žádná krev to není.Po krmení kobylkami zvířata takový trus mají.Stejně jako je trus jinak zbarvený třeba po krmení octomilkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2011 21:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: zuzza
Ono je otázka co je černobílý bobek? Může a nemusí to být v pořádku. Záleží na konzistenci, obsahu - resp. částí neztrávených zbytků ( ty jsou ale do určité míry normální ), obsah krve v trusu, neobvyklý zápach ( kyselý, hnilobný,..... ). Pokud chceš mít klid, nechej si udělat rozbor na některé veterinární klinice. Výjde zhruba na 500 - 1500Kč. Nicméně pokud žerou a jsou čilé, nic to nebude a nějak bych to nehrotil ;-) To že nechtějí zelené je normální 90% mláďat do cca půl roku je nepřijímá a takových 20% ani v dospělosti. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 12:43 zuzza Re: Sewer
zdaji se me naprosto v pohode,mam je radeji vzit k veterinari????kdo me jiny poradi ohledne bobku?:-D
Jinak se uz svlekaji a behaji a drbou se o vetve jak prdly:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 05:04 Muž Sewer [151] - Ještěři
...i když možná u mláďat by bylo dobré i tak je obalovat v minerálech, ve vývinu je potřebují nejvíc. Kvalitní UV-B a minerály :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2011 05:02 Muž Sewer [151] - Ještěři
Nachytané kobylky jsou to nejlepší, co jim přes léto můžeš dát :-) ...ušetříš za cvrčky a nemusíš je ani obalovat v minerálech, mají jich v sobě dost ;-)
S červenými bobky ti neporadím, měl by být jeden bílý a jeden černý bobek :-O
Že se jedna bojí, z toho si nic nedělej, zvykne si, agamy sou flegmouši.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 21:53 zuzza Re: Sewer
opet inteligentni dotaz-muzou agusekobylky?sbiram je na louce a muzou se z nich zblaznit...konecne bastej...ale maj takovy cerveny bobky..krev to neni,asi to bude zmenou stravy,ze?? A kdyz ze jsou na cloveka navykly?beru si je kazdy den,mam je ani ne mesic....a jedna je jak posuk,asi se me fakt boji,Fred je pohodar,hodny:-)-dodavam,ze jsou 3m stary
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 20:05 Muž Sewer [151] - Ještěři
Jestli to myslíš tak, že žere málo zelenýho, tak s tí bych si u agam hlavu nedělal ;-) . Můj Piko se lupení nebo zeleniny kolikrát nedotkne i víc jak tejden a jindy, když ho třeba vezmu ven, tak spase tolik jetele, že pomalu nemusim sekat trávník :-D
Nebo nastrouhanou okurčičku miluje ... ale taky jenom někdy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2011 15:27 Muž Jervis [1] - Ještěři
zdravím, mám dotaz, proč mi agamka žere jen 4lístky a suchou trávu ??
a když se jí něco hejbe v terárku, jde po tom jak divá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 15:11 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: HammerJoe
Měli jsme ho 4 měsíce, až posledních 14 dnů se mu změnilo chování(jak jsem koukal do záznamů) ale pořád sám žral, až poslední týden se to zhoršilo. Větrání mám zajištěné i v předělaném akvárku, aby byla zajištěna výměna vzduchu,vůbec není nic cítit. Vlhkost tam byla kolem 40.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:42 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: dedy
To mě mrzí... sad Terarium bych určitě pořádně vydezinfikoval(savem) pokud by jsi tam chtěl mít nového nájemníka ;-) .Bohužel určit diagnózu a její příčinu přes internet je bohužel dost těžké a navíc vlastně ani nevíš co mu doopravdy bylo....Ale nejčastěji by mohl mít nějakého parazita v těle ze smýkaného hmyzu....Ale to by ti asi fakt řekl jen a jen zkušený veterinář po nějakých rozborech trusu.... Ale každopádně jako chovatelské selhání bych to nebral,je to smutný ale bohužel i to se může stát....Jak dlouho si ho měl? Možná už jsi si ho s tím dovezl ... Nebo jak jsem koukal tak jsi měl akvarium a ne terarium které velice špatně vetrá a přílišná vlhkost mohla zapříčinit v akvariu vznik nějakého toho "bacila" ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2011 14:19 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: dedy
V 15 hod jsem mel jit s Edou k veterinari, bohuzel uz to Eda nevydrzel a umrel kolem 13hod. Vubec netusim co k tomu vedlo, vnejsi parazit to nebyl, spis vnitrni. Jeste ve ctvrtek snedl cvrcka. :-( Musi se terarium nejak dezinfikovat pro pripadneho noveho obyvatele? Cim, mohl toho parazita do tela dostat? Pres salat ktery mohl byt z obchodu osetren nejakou chemikalii? Nebo skrz cvrcky, kteri mohli snist neco spatneho? Beru to jako chovatelské selhání. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2011 16:02 Muž dedy [1] - Ještěři – Veterinář
Dobrý den, myslím, že náš Eda má vnitřního parazita. Vůbec nežere, odmítá potravu, hrozně zhubnul, má přivřené oči, vyhýbá se sluníčku. Trus má takový vlhký-vodovitý, a někdy zbytky zůstanou u kloaky. Proto se zajímám, zda nevíte o nějakém dobrém veterináři na ještěry v Praze, nejlépe Praha 10 a okolí. Vím o animalclinic.cz ale jestli nevíte někdo o něčem bližším. :-( Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: zuzza
No jo, člověk od nich holt nemůže čekat zázraky...
K příjmu potravy - jeden cvrlik na den mi připadá hodně málo, možná je ale trochu rozhodilo současné prudké střídání počasí. Pokud to nepotrvá dlouho a nezačnou hubnout, byl bych zatím v klidu.
A ty bílé bobky jsou koncentrát z moči. Pouštní druhy vodou neplýtvají, takže je to v pořádku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2011 18:06 zuzza Re: fajfmen
ha:-D sex bez lasky:-)to me pobavilo:-D

Obcas spi na sobe,ale vcera byl Fred na zadnich nohach-stal- a briskem a hlavou se dotykal skla:-)maji tam vse,stenu,kameny,klacky...

Zase mam otazky...jak uz jsem psala-budou jim 3mesice...a zda se me,ze toho jedi malo-nebo snad ne?kazdy za den zbasti velkyho cvrcka,Fred doda i cerva...dnes mel teda cvrcky dva a papeliskovej list-kousek...nebasti malo?cekala jsem tak 7cvrcku kazdy denne....a taky takovej \'inteligentni\' dotaz-maji cerno-bily bobky-je to normos???dekuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2011 21:34 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: zuzza
Co napsal Hammer - amen. A k tomu spaní - dospělí ještěráci, kteří se dali dohromady přirozenou cestou na základě vzájemné přitažlivosti a souznění, budou chrnět vždycky spolu. Přitulení na jediné hromádce. To se sice v terku sejde málokdy, občas se to ale stává (u mě Bublís s Beruškou - čukvaly, a Rudolf s Alicí - vousatky). Většinou si ovšem každý z chovaných tvorů vyhledává vlastní místo v rámci určitého soukromí... a fakt, že se spolu příležitostně páří je už jenom o hormonech a dlouhodobé absenci někoho vhodnějšího ;-) . Kdybych to připodobnil k lidem: jde jen o sex, ne ale už o lásku ;-) :-D
Kdybys např. chovala scinky uťaté, tak tam bys dokonce potřebovala nejmíň deset mladých samců a deset mladých samiček k vytvoření jediného (!) fungujícího páru. Ačkoli tato zvířata žijí po většinu roku samotářsky, v době říje se sejde vždy jen ten konkrétní pár a páří se zásadně pouze spolu. U tohoto konkrétního druhu to prý platí i v případě úmrtí jednoho z nich. Přeživší jedinec už údajně nikdy nový vztah nenaváže... Už jsem přečetl pár knížek či článků na téma pozorování v přírodě, kde autor popisoval chudáka scinka trpělivě sedícího po řadu dní u přejetého tělíška jeho druha/družky na australské silnici, dokud ho nějaký další blbec v autě nerozšmelcoval (v Klátilovi jsem se dokonce dočetl, že to tam dle jeho osobních pozorování mnozí australáci dělají schválně, klidně proto vlítnou i do protisměru, a považují to za bezvadnou zábavu...).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 12:34 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: zuzza
Nic to neznamená,to je normální jen tak spí,nevím sice jak to tam máš v tom teráriu zařízené,dej jim tam kameny a nějaké ukryty,klacky kam si mohou zálezt....cvrčky tam můžeš nechat ale né velké a ne moc ale předpokládám že s nimi nekrmíš(s velkými) ty by jim potom mohli ublížit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2011 12:20 zuzza Re: fajfmen
tak uz je mam doma..jsou nadherny,tmavej je Fred a svetla Ginger...Ginger basti o 106,lape cvrcky,nedava jim sanci,ale Fred se jich asi boji ci co...-ale aspon,ze basti cerviky
Mam otazky..kdyz jdou vecer spat,kazdej si zaleze do svyho rohu a jsou opreny prednima tlapama o sklo a hrozne jsou prohnuty-jakoby vystrceny brisko na sklo,pres den jsou ok,behaji po terarku...delaji tohle normalne?nebo co to znamena???a kdyz nesnedli cvrcka,pak byl v noci vylezlej na jedny agamce...muze ji nejak ublizit?-aguse jsou pres dva mesice stare,vejdou se do dlane..radeji jsem cvrcka odendala

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=3001