Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 62 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2011 00:06 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ZuMi
Prťata vem dvě. Jsou společenská. Když se možná za rok vyskytne problém, že jsou to oba kluci (a zákonitě se nesnesou na - tady pozor! - omezeném prostoru nedostačujícího terka), tak si toho Tobě milejšího necháš a druhého s někým čenžneš za samičku ;-) . A pohoda :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:53 Muž ZuMi [0] - Ještěři
Mám dotaz, pro naši agamku jsme zakoupili větší terárium o rozměrech 96X44X44 a nevím jestli mám pořídit UVB zářivku a nebo jestli postačí žárovka UVB Repti Glo 10 26W.Předem dík ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 21:38 zuzza Re: Pogona
prezentaci???
Myslela jsem to,ze budu mit mladatko a nechci riskovat,ze vezmu dva samce-aby se nepobili:-/takze nejprv jednoho a pozdeji treba dokoupim....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: zuzza
Co jednu? Abys neriskovala zdraví? Trochu se ztrácím,.... Nechceš si dát prezentaci? Ať jsme trochu v obraze,.....? palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 20:23 zuzza
fajfmen napsal: Ale na stranu druhou se alespoň zeptala ještě před pořízením zvířátek a ne jako někteří, co se tu i onde vytasí s fotkami rachitického ještěra prolezlého artrózou (jakože - máme ho dva roky ve starém akvárku a vypadá nějak divně...) ;-)



Dekuju,dekuju,dekuju!!!to svetlo jsem myslela-koupe pristi tyden:-)a po odkazu na terarka jsem se rozhodla poridit jen jednu..nebudu riskovat zdravi zvirete....prosla jsem si spoustu straneki tyhle-nez jsem napsala sem:-)jen se opravdu snazim,aby vse bylo ok,ikdyz vim,ze za chvili budu delat vetsi terarko:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 19:49 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Sewer
Ale na stranu druhou se alespoň zeptala ještě před pořízením zvířátek a ne jako někteří, co se tu i onde vytasí s fotkami rachitického ještěra prolezlého artrózou (jakože - máme ho dva roky ve starém akvárku a vypadá nějak divně...) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 18:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: zuzza
Ta zářivka je moc slabá, nicméně pokud budou mít agamy možnost slunění ( a nemusí být ani na přímém slunci, UVB záření je i pokud je zamračeno, ve stínu apod.,.... ), pak to půjde, ale výhledově i tak pořiď co nejdřív tu silnější,....
Co se týče krmení, krm tolik kolik sežerou ( resp. aby jim pořád skákali po terárku 2,3 cvrčci ) je to totiž individuální, některé mládě spořádá denně i 30 cvrčků, jiné se spokojí s 5ti a je to taky v pořádku ( je to jako u lidí, někdo jí méně, jiný více ). Sama časem vysleduješ, kolik toho spořádají, uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 16:34 zuzza Re: Sewer
nee,tak to neni...ano,zblaznila jsem se do nich hned,ale pozadi mam skoro hotove,jen jsem nemohla sehnat lepidlo,ktery nerozlepta polystyren a zaroven neublizi smradem a chemii-a podrzi pisek...
A to svetlo-bude stacit alespon zezacatku,kdyz je budu nosit ven-jak bude hezky?jsem na matersky,tudiz nejsem ovlivnena pracovni dobou,takze kdyz bude svitit slunko,budou na zahradce i 5hod,.
A priblizny pocet cvrcku za den?
Mam totiz znamyho,kterej ma agamky stale v malem terarku,nemaji tam misto,kde by se mohly ochladit,nebere je ven,zadna vetev,takze se snazim tem mojim o krasny zivot,proto se tu ptam i na uplny detaily.dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.06.2011 16:06 Muž Sewer [151] - Ještěři
Možná by bylo taky dobré zůzze vyčíst, že takovýhle informace by si měla zjišťovat dříve, jak 2 dny před pořízením agam. Ale nic ve zlém...jen že sis zbytečně koupila slabou UV-B žárovku a jsem zvědavej na tvorbu pozadí z montážní pěny, když o víkendu už budeš mít agamy.

Zase všechno narychlo. Zbláznim se do agam, seženu si dvě, koupim špatnou žárovku a když zbejvaj dva dny do jejich koupě teprve zjišťuju, co vlastně potřebujou a jak je mám krmit. Teda pardón, ale tohle nemám rád...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 14:57 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Ještě doplním tady v sekci články :

terarka.net/jesteri/

je takový mini-seriál o agamách i výrobě různých pozadí. Mělo by tam být vše základní - potřebné ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 14:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Přesně jak napsal kolega ;-) tu repti Glo 5.0 určitě vyměň, obzvlášť u mláďat je hodně duležitý zdroj UVB, resp. vitamínů AD3. Pod 5.0kou nepůjdou a bude to zlé ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 14:28 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: zuzza
No těch otázek máš hodně a hlavně to jsou otázky které tu už padly mnohokrát a byli mnoha způsoby zodpovězeny,stačilo by projít pár vláken různých článků a tam by jsi se dozvěděla vše co potřebuješ... Ale pokusím se ti stručně odpovědět :
2 agamy : mrkni na ně jestli jsou čilé na oči a pak hlavně zkontroluj jestli mají celý ocásek a všechny prsty(i když s tím se dá žít).
Pohlaví : ve dvouch mesících absolutně nepoznáš a jestli ti někdo bude tvrdit že to pozná tak kecá tone
Strava : mladé agamky jsou žrouti,krm je alespoň dvakrát denně a myslim že je nemusíš omezovat(pokud je nebudeš krmit tedy jen tučnými moučnými červi) když je budeš předpokládám krmit hlavně cvrčkama.
Rosení : rosit 2-4 denně lehce v terariu na písek a kameny kvůli vlhkosti i na ně.
Pozadí : Polystyren(můžeš místo něj použít montážku jak píšeš) 2-3 tenké vrstvy lepidla po dobrém vytvrdnutí 2-3 vrstvy laku s atesetem na dětské hračky po každé vrstvě laku "ohoď" pískem.
Osvětlení : Repti glo 5.0 má slabý výdej uvb měla bys koupit alespoň 10.0(26w) už i to to má málo uvb-čka.... Samozřejmě dodej i obyč žárovku nebo ti tam zmrznou...watáž zvol podle velikosti terária! (Zachovej teplé a chladné místo teraria) .
Ovoce zelenina: Salát nakrájej nebo natrhej na malinké kousíčky tak aby se tím třeba nezadusili a mrkev bych moc nedával odvápňuje... Jinak nejlepší jsou pampelišky(ne od silnice) listy a květy...jinak cokoliv co jim bude chutnat....samozřejmě dávej vápník,vitamíny a minerály.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2011 13:55 zuzza nove zviratko
ahojda,jsem tu nova,mam par otazek..
O vikendu si jedu pro dve agamky...jak si je mam prohlidnout?-abych vedela,ze jsou zdrave?
Pohlavi asi nerozeznam...ale jsou pres dva mesice stare,tudiz jak zkusit vybrat samicky nebo samce a samicku?
Jak casto je rosit?jakym zpusobem-uvnitr terarka,nebo vyndat a rosit na ruce?
Kolik toho ma denne snist?popr. Kdy davku snizovat?
Mate nekdo zkusenost s pozadim teraria-montazni pena a na ni lepidlo na kachlicky-kolik vrstev lepidla,popr. Nalepi se na nej pisek,nebo ho mam nabarvit?
Koupila jsem svetlo-repti-glo 5.0-kde by melo byt UVB i UVA...mam dodat i normalni zarovku?
Salat a jinou zeleninu-trhat na kousky?jasne,mrkev nastrouham,ale co ten salat??
Mozna az trapne dotazy,ale stejne dekuji:-*
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2011 21:34 agáta
ok tak děkuji za útěchu :-( manžel je už z toho dost nervózní no on ji totiž nemusí. Tak má smůlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:45 Muž Felix [754] - Ještěři
Vousatka je všežravec a jako takový má poměrně nedokonalé trávení. Ono to prostě bude smrdět (aspoň trochu) vždycky. Drobná útěcha - kočičí bedýnka zapáchá víc a kdo má doma např. vietnamské prasátko, vlastní de facto chemickou zbraň :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:40 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Agáta
A nepouštěla jsi někdy agamku proběhnout právě v tom pokoji? :-) mě se to taky jednou zdálo a pak jsem asi po 3 dnech objevila tři hovínka schované za televizí.. :-D od té doby si dávám pozor.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 21:06 Agáta Re: fajfmen
ok to děkuji, dělám to také tak, ale zdá se nám že dosti smrdí pokoj kde terárko mám :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 20:16 Muž Felix [754] - Ještěři
Ahoj. Běžné nečistoty průběžně: uvidíš-li hovnítko tak ho prostě vyndáš, se zbytky potravy je to to samé ;-) . A důkladné prosýtí a vyprání písku? U někoho za půl roku, u někoho třeba za rok. Záleží na podmínkách v Tvém terku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:52 Agáta – hygiena
ahojky, jsem tu nová a prosím o radu jak často měnit písek a čistit terário_ :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 19:42 Muž Felix [754] - Ještěři
S vodou to můžeš vyřešit i stylem napaječek k papouškům či myškám. Obrácená lahev ústící do misky kousíček pod hladinou ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 08:22 Žena Verčák [112] - Ještěři
jo přesně o tu agamu se jedná :-) Časovanou zásuvku mám. Tak to budu v klidu, Díky moc hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 05:25 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Pokud se jedná o tu agamu z Tvé prezentace, pak ta vydrží bez vody a jídla i 14 dní. Vodu však můžeš dát do misky, až bude mít opravdu žízeň, napije se z ní. Do další hlubší misky můžeš nasypat nějaké červíky - ty jí pár dní vydrží. Osvětlení, pokud vypadne i na měsíc, nic se neděje ;-) Takže buďto kup časovanou zásuvku, nebo všechno prostě vypni ;-) Neboj, nebouchne to :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2011 01:49 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Verčák
5 dní určitě vydrží, je dobré mít takovej ten časovač, kterej ti ráno rozsvítí a večer zhasne, pak určitě vydrží :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 22:20 Žena Verčák [112] - Ještěři
mám dotaz :-) Odjíždím na 5 dní na dovolenou, a jak na potvoru naši jedou ve stejném termínu.. Řeším tedy otázku, co s agamkou:-) Vím, že těch 5 dní by měla bez potravy vydržet? Ale co s vodou? Má tam sice misku.. ale z té stejně pít neumí. O to mám celkem strach. Taky mám strach že praskne žárovka a bude tam třeba tři dny v terárku vyhřívaném jenom UVB světlem. Sice mám teď v pokoji celkem dost horko ale i tak.. Mám se strachovat? Dát ji i s terárkem k někomu, nebo to vydrží?

Děkuji za odpověď :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 20:56 Muž dedy [1] - JeštěřiRe: Pogona
Díky.Podviživená není, ale i trus se snizil, coz bude asi logicke se snizenim prijmu potravy. Ok nebudu to resit, dokud zere. Po jake dobe, bych mel tu hladovku resit? Tyden? Muze to byt pocasim, ze je takhle destivo a zatazeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 16:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: dedy
Hlavní je, pokud žere, kdyby byla nemocná, přestane žrát úplně,.....
Množství, které sežere moc neřeš ( samozřejmě pokud není nějak extrémně podviživená - což asi není, že? ), apetit je podobný jako ulidí, prostě někdy sežere víc, jindy nemá náladu a jen tak si "zobne" ;-) Nech to na ní :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2011 16:07 Muž dedy [1] - Ještěři
Chtěl bych se zeptat, zda je normalni, ze pulrocni agamka najednou uz tolik neji jako driv. Sezere tak 1-3 cvrcky behem 2-3 dnu, nekdy ani 2 dny neji krome zeleneho. Driv zvladala tak 6-10 jednou za 2 dny. Jinak se chovani nezmenilo. hmm diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2011 19:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Králičí pletivo místo podlážky a je klid ;-). Uvnitř voliérky, obzvlášt pokud bude přenosná, tak mohou mít třeba jetelinku ke spásání i s hmyzem který na ní sedí, aniž by se přitom mohly prohrabat ven. A hrabat ony umí dobře (i když do myší díry je nejspíš vůbec nenapadne lézt) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.06.2011 00:07 Muž Jirka [45] - Ještěři
NO tak je samozřejmé,že se musí hlídat jestli si tam myška opět neprohloubí díru,ale řekl bych,že stejně poté co ucítí pach agam,nebude se jí tam asi chtít vracet,toť můj názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 21:58 Muž Jervis [1] - Ještěři
možná bych tam radši tu podlahu dal :)) když to zahrabeš, tak se tam myši mohou zase prohrabat, pak si toho nevšimneš a bude fuč.. (ale asi dej na rady zkušenějším) palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 18:06 Muž Jirka [45] - Ještěři
zasypat hlínou a je vymalováno ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.06.2011 15:54 Žena Verčák [112] - Ještěři
Stavím pro agamu venovní výběh, bude to takový kvádr 2*1*1m potáznutý pletivem... máme ale problém, že na zahradě jsou různé myší díry.. Nevleze mi do nich? a taky bude se umět podhrabat? nebotam mám raději dát i nějakou podlahu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 21:13 Muž Jervis [1] - Ještěři
taky ti moc děkuju ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 20:50 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Ó děkuji za vácnou radu :-) hned provedu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.05.2011 19:33 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Má žízeň - zvyš rošení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 18:56 Muž Jervis [1] - Ještěři
můj malej to dělá taky, určitě je to převážně jen když se sluní ne ? mám takovej dojem, že je to právě kvůli slunění...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 14:40 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak od té doby co jsem to napsala to udělala asi 4x, jednou se mi to podařilo natočit
wwpaddlers.rajce.idnes.cz/…

to tření hlavou o stěnu chápu, prostě se chce zbavit staré kůže, ale ty oči mi dělají starosti. Nevím, jestli to dělá kvůli svlíkání nebo se mám bát. Nidky před tím to nedělala, nebo jsem si toho aspoň nevšimla. A to ji celkem dost sleduji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2011 13:39 Žena Verčák [112] - Ještěři
právě jsem viděla jak mi agama neskutečně vykulila oči, troufnu si říct že je měla tak o 3 mm větší než obvykle, a při tom nepatrně ale trhaně kývala hlavou. taky neustále nafukuje bradu:-) čím to může být způsobeno? Když jsem k ní přišla blíž, tak stáhla oči zpátky a je zase normální. Může to být tím, že zrovna svlíká kůži na hlavě hlavně kolem očí? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2011 10:01 Muž jkoll [0]
Děkuji moc :-) Vím, že ta příliš šlechtěná zvířata jsou náchylnější. Jinak prcek asi moc dlouho nebude, docela mě překvapil rychlý růst agamek, za týden co ji mám vyrsotl/a asi o 1,5 cm :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.05.2011 23:15 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: jkoll
Takřka cokoli, co se v ČR prodává jako extra barevná varieta P. vitticeps je jen lehce přikřížená výchozí divoká forma, anebo její spontánní mutace. Tvá agamka má lehoulince nakročeno k "Sand fire". Nic víc, nic míň. Máš prostě zdravou pěknou agamu s kapánek kontrastnějším vybarvením. Což je vlastně výhra, ty šlechtěné nebývají moc životaschopné ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 22:24 Žena Verčák [112] - Ještěři
jéjda to je ale prcek..coze to se včera narodilo ne? :-) barvu nevím, nejsem odborník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2011 21:40 Muž jkoll [0] – Varianta
Fotka k příspěvku Zdravím, mohl bych se zeptat, jestli moje agamka je nějaká barevná varianta? Samozřejmě ji budu mít rád stejně, ale zajímá mě to. Nevím zda se to u takhle malé pozná, prodejce tvrdil, že je, ale to klidně mohl jen tak říkat :-). Děkuji. Ještě se budu jednou ptát až bude starší na pohlaví :-D.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 08:49 Žena Verčák [112] - Ještěři
no, nejspíš planý poplach, už se to tam neobjevilo :-) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 15:07 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku a tady je pro srovnání druhé oko.

Ještě dodám, že má hlavičku nějspíš těsně před svlekem, aspoň myslím, protože ji má oproti tělu dost bílou :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 15:05 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku Ono oko už utřené
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 15:03 Žena Verčák [112] - Ještěři – výtok z oka?
Fotka k příspěvku Dneska jsem si při krmení všimla že Chaki má u oka takovou nažloutlo jakoby slzu. Měla to pouze u JEdnoho očička, setkali jste se s tím někdy? Oko podle mne vypadá zdravě stejně jako to druhé, je taky možné že to jenom něco nešťastně stříklo ze sarančete které těsně před tím snědla? :-) přidávím fotky :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.05.2011 18:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Pepa
Právě proto, že ji bereš na zahradu a´jí se tam líbí, lítá po teráriu a dožaduje se vypuštění právě na zahradu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2011 16:16 Pepa – Lítání po terárku
Prosim poradte nekdo, moje agamka je jako silena poslednich par dni, lita po celym terarku, plazi se po stenach a po skle porad dokola, nezastavi se ani na chvilku... Teplotu ma spravnou a zradla taky dostatek, nevite cim by to mohlo byt? Z terarka ji bereme tak 2x denne i na zahradu, to je jedine misto, kde je v klidu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 21:51 Žena poklad [8] - HadiRe: fajfmen
Vykolejovaný profík??? smich smich smich
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2011 16:08 Muž Felix [754] - Ještěři
Přátelé, setkali jste se někdy se samečkem podpantoflem? Našeho Rudolfa (co má pár páření za sebou, takže jsem si validitou jeho určení naprosto jist ;-) ) jsem dnes sledoval při typicky samičím (byť poněkud neobratně provedeném) "pacičkování" vůči kolemjdoucí mnohem menší Alici (vajíčka už jednou snesla), která si na něj při té příležitosti zamávala makovičkou jak bigbíťák na Kabátech :-D . Docela úlet. V rámci všeobecně proklamované despocie agamých samců vůči samicím mě to docela dostalo coze :-D

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [62] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=3051