Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 19:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: dushek
Ahoj, při zimování nemá svítit vůbec nic!! Natož UVB. Agamce se všechno pozhasíná a nejlépe se přikryje, aby ji nerušili kolemchodící.....ale to už je teď asi pozdě. ano
Jinak co se proboouzení týče... pomalu jí rozsvěcujnej okolní světla a nakonec výhřevnou žárovku a uvidíš co bude dělat. Jinak o zimování ještěrů je tu článek, tak si můžeš počíst... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:58 Muž dushek [0] - agama vousatá
Zdravím, moje roční agama právě zimuje ( necelé 2 měsíce ), svítím 8 hodin pouze UVB světlem, teplota v terárku je 20-24 °C, na váze neubývá, myslím , že je vše ok. Chci se zeptat jak je to s probouzením, začne s tím agama sama nebo tomu mám pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 15:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Tlachapoud
Možné to je, většinou ztmavne ( zčerná ), uschne a odpadne. Agamě to naštěstí nijak nevadí.
Zkus to máčet třebas v heřmánku několikrát denně a až to změkne, opatrně sloupnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2014 11:57 Muž Tlachapoud [0] - Pogona VitticepsRe: fajfmen
Takže je pravděpodobné, že o ten kousek přijde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 23:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Tlachapoud
Jo, kousek nesvlečené pokožky zaškrcující koneček. U špičky ocásku jsem taky dodnes nevychytal jak jim to sundat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 21:52 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
No jo, Nessy, my si spolu debatíme leta, čili se "známe" a pochopit co kdo zrovna myslel není problém. Jenže se sem třeba za rok může kouknout nějaký začátečník (takový ten výjimečný fenomén co nezakládá nová vlákna jak na běžícím pásu - ač je to k nevíře, i takoví existují) a ten by z plácnutí "teď a tady a my víme" nemusel pobrat naprosto nic ;-)
Prostě to "češu" hlavně kvůli onomu promile budoucích poctivých ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 12:42 Muž Tlachapoud [0] - Pogona Vitticeps
Moji agame se vytvoril jjakýsi prstynek na konci ocasku. Svlekala se z kuze pred 2-3 dny, vypada to jak spatne svlecena kuze. Jsou ji necele 3 mesice, ma uvb reptiglo 10.0 26w, nutrimix na cvrckach, takze vitaminy bych rekl ok. Rosim ji 3x denně. Obrazek je v odkazu, sem mi nesel nahrat. Mam nejak zakrocit? Bojim se, ze ji ten ocasek uskrti.


imgWorld.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 07:06 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Kvůli mně nic česat nemusíš ;-) Buď to pochopím, nebo položím doplňující otázku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2014 05:51 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Tereza
Ahoj Terko, jelikož nejsou žádný mrazy, tak ju šoupni pod bundu a můžeš vyrazit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:30 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Vlastně odpověděl. Jenže než jsem to za těch cca 20 minut dvakrát přepsal, doplnil a "učesal" aby to dalo ten "správný" smysl (prostě jsem opravil hrubky)... už tu byla Tvoje reakce :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:22 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Pochopil a neodpověděl? coze I ty jeden, takhle mě napínat...
Ok, takže na oblovky ségru to nebude mít žádný negativní dopad? Množit nechci. A když se rozhodnu si přeci jen nějaká vajíčka inkubovat, snad nebude problém poznat, která holka zrovna klade. Ale tak to je hudba budoucnosti ;-)
Dík, že už se v tom vyznám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2014 22:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Ale jo. Já to pochopil. Hlášku s oblovkou tam přihodil Flutter jako fór (a docela dobrý), jinak ale - vyhnul bych se v rámci možné plemenitby chovu ve kterém se vyskytla až tak markantní genetická porucha ;-)
Ten chovatel za to nemůže, není to jeho chyba. Prostě se to stalo, náhodou zařadil do odchovů zdravého jedince který nesl latentní špatný gen který neměl jak dopředu rozpoznat (čím to, že mě to u šlechtěných forem nepřekvapuje?)... Čili ze stejného zdroje dále nekupovat, pokud chceš zvířátka rozmnožit!
Pokud by šlo o chov singlu bez následné plemenitby, no tak potom bez problémů. Jako mazlík s vyškrtnutím reprodukce může být po řadu let příjemným a nenáročným společníkem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:04 Tereza – Přeprava
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. V pátek povezu Agamu 3 hodiny vlakem a nemám jakou jinou možnost :( Chtěla bych se tedy zeptat, jak se dá taková Agama bezpečně přepravit bez jakýkoliv komplikací ? Děkuji moc za odpovědi. Bečková :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:02 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
Tak hlásím, že už je sucho a vytvrdlo...
Škoda, že jsem rovnou nekoupila dvě lahve - už bych mohla zítra nanášet lepidlo... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 22:00 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Ale vy jste tu mou otázku přeci vůbec nepochopili!!! ne
Já nechci mít nic společného s tou oblovkou, co jsem sem dávala, já chci vědět, jestli je bezpečné si koupit jeho sourozence...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2014 21:41 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
K tomu oranžovému prtěti - elegans1 Ti bohužel odpověděl naprosto trefně. To zvířátko má geneticky danou (a dědičnou!) růstovou poruchu. Vážně nejde o chybu chovatele který ještěrky rozmnožil, pro zkušeného chovatele je rozdíl mezi vrozeným a získaným docela markantní. Ač to může vypadat krutě, tohle zvířátko je vhodné vážně tak akorát na sežračku něčemu jinému. Opečované a následně připuštěné by jen výhledově poškodilo genom celé populace - jeho potomci (i zdánlivě zdraví) by byli nositeli degenerativních změn vedoucích nakonec k zániku všech (genetická diverzita vousatek je v Evropě mizivá, všechny jsou nějak pokrevně spřízněné s 20-ti jedinci dovezenými z Austrálie v r. 1990... a další se dík embargu nedováží a dovážet nebudou!)
Protože v tera chovech neprobíhá přirozené Darwinovo sýto, musíme se o ně postarat my. Pro každý druh jsou hodnotní jen ti nejlepší jedinci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 21:13 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Ad 2.11.: Jo, jejich "mezilidské vstahy" to řeší fakt solidně :-D . Nevýhodou sice je když se Ti tři čtyři půlmetroví trnití ještěři nastěhují po noční šichtě do postele (neb vydáváš příjemné teplíčko), tancují Ti po hlavě a vtírají se jak čtvrtodenní zimnice pod peřinu, čili do bezvadné schovky... finálko se při vstávání přerazíš o kolem postele pochodující želvu kterou to už v terárku nebavilo takže se vydala do kuchyně prozkoumat psovi misku... a to vše za asistence kocoura který má ze všeho srandu a motání se lidem pod nohy (pokud možno nesoucím talíř polívky anebo tak něco) povýšil na formu umění :-D

Zkrátka moje každodenní realita ;-) - Je to švanda a ani na chvilku se s nimi nenudíš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 18:46 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Pokud není doba schnutí uvedena přímo na tubě, nejpřesnější informaci zjistíš na stránkách výrobce. Měl by tam být ke každému produktu technický list, kde je doba schnutí (respektive vytvrzení) uvedena.

Jen mi přijde divné, že výrobce udává řád hodin a návody na výrobu pozadí z pěny mluví o dnech. Že by do toho počítali i čas, než to vysmrádne? Určitě pak přihoď svou zkušenost, ať jsme i my ostatní moudřejší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 18:22 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Hele byla jsem teď na jedněch stránkách a psali tam, že pěna schne 1-3 hodiny. To není špatný...
Což mi teda může být jedno, protože jsem si koupila jen jednu a nevystačila, tak musím zítra pro druhou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2014 18:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, ty nerovnosti na plochách bych vůbec neřešil, ani mě to snad nikdy nenapadlo :) Když vidím v jakých polohách leží na kořenech a všude, tak je to úplně fuk. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 16:59 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pinguin
Vzhledem k tomu, že mám permanentně otevřené terárko, tak mi cvrčci bez pardónu běhají po bytě ;-) Za chvíli to přestaneš řešit. Jen šváby krmím z pinzety - já bych se z toho sice nepo, ale už vidím jekot návštěvy nebo sousedů :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 16:57 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
Nouzové terko je připravené ;-) Škoda, že ŽE není za 14 dní, to by to bylo všechno v pohodě :-D Tak ono to nebudou nějaké bůh ví jaké kompromisy - jen na místa, co chci mít vystouplá, dám trochu polystyrenu, aby nemusela být vrstva pěny nějaká vysoká.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.11.2014 14:14 Muž Flutter [27] Re: Pinguin
@Pinguin:
Až ti bude baštit 20 cvrčků denně, tak přehled ztratíš a cvrčci budou postupně plnit terárko ;-)
Nebo přejdeš na šváby a ti se zas budou zahrabávat. Ale spousta lidí tak krmí, tak to asi takový problém není.
Každopádně přes den hlad mít nebude, proto tam máš permanentně misku se zeleným.

@Nessy:
Ať počítám jak počítám, do víkendu to stejně stihnout nemůžeš (minimálně dva dny na schnutí pěny a pak den na každý nátěr). Tak není lepší zatím prcky ubytovat nouzově a terárko udělat podle původních plánů, než se uchýlit ke kompromisům, kterých pak můžeš litovat? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 13:10 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
Tu ne, na tu už jsem koukala. Tamta byla prostě famózní ;-)

Ok, zkusím to trochu vyrovnat.

Týden???! coze To nemám tolik času :-/ Začla jsem to dělat pozdě hmm Ok, bude slabší vrstva a nahradím to polystyrenem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 11:29 Pinguin Re: Flutter
Flutter:
Tak bych to dělal také, ale asi na to nebudu mít čas, protože každý všední den jsem od rána do večera v práci. Ted jsem nemocný doma, tak mám čas na pozorování agamy a zatím krmím tak, že ráno jí hodim max. 5 cvrčků do terárka a nechám jí, jak se zachová (abych simuloval situaci, kdy budu celý den pryč a nebude doma nikdo, kdo by jí tam průběžně přikrmoval). Dva zbaští hned po ránu a ty zbylý tři si asi nechává do zásoby přes den... no do večera je zbaští všechny, pak jí ještě nějaký nabídnu - obalený ve vitamínu. řekl bych, že jich sní za den tak 7-8.
Zkrátka se bojím, že když mládě nakrmím na přídel ráno co se od ní vejde a pak budu moct krmit až večer, tak že bude mít přes den hlad :-D proto chci, aby tam 2-3 cvrčky měla vždycky k dispozici (kromě v noci).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 11:11 Muž Flutter [27] Re: Pinguin
@Pinguin:
Krmení jsme vyřešili tak, že máme nechanou krajní třetinu terárka volnou a tam krmíme "na příděl". Hodíme cvrčka, počkáme, až ho některá agama zdlábne, a hodíme dalšího. Sice to není tak rychlé, jako vysypat krabičku cvrčků do terárka, ale zas se nemusíme bát, že se nám v něm cvrčci poschovávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 10:54 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Nessy, vezmu to postupně:

Naše potvory leží s oblibou zlomené přes hranu výhřevné břidlice, takže hrbolatého bych se nebál. Navíc to můžeš vyřešit tak, že do ještě nezaschlé pěny zeshora zatlačíš třeba destičku z polystyrenu. Tím horní povrch vyrovnáš a zbytek ti zůstane pěnově hrbolatý.

10cm pěny je celkem dost, to možná bude schnout i týden. Sám zkušenost nemám, ale v různých návodech se na párcentimetrovou vrstvu píšou aspoň tři dny.

Mělas na mysli tuhle prezentaci? terarka.net/terarka/1274

Leatherback formy se neboj, žádnou speciální péči nevyžaduje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 09:48 Pinguin Re: Flutter
Vlastně to původně bylo terárko pro pískomily, které vytvořil děda. Pískomily už nejsou, tak jsem si ho vzal a předělal na terárko pro agamu.
Odvětrávání tam mám, jenom není na fotce vidět. Je z vrchu i z boku. Připravený mám i další klacky a jiné překážky na lezení, ale nechci je tam dát hned, dokud je agama ještě mladá (přijde mi, že potřebuje víc prostoru na chytání cvrčků a naopak cvrčcci mají teď méně skulin, kde se jí schovat). Ale podle toho jak jí sleduji, tak si vážně oblíbila to nejvyšší místo v terárku a tam tráví nejvíc času. Tak jí zkusím ještě chvilku pozorovat a osvětlení přizpůsobit podle toho :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2014 07:07 Žena Nessy [124] - Ještěři – Pozadí z pěny
Tak mě napadlo, jestli nevadí agamkám, že leží na hrbolatém, když jsou police z pěny? Nerada bych, aby jim to bylo nepříjemné. Dneska jí jdu koupit.
Ještě potřebuji - jak dlouho schne cca 10 cm vrstva pěny?
A můžete mi poradit - kdysi jsem tu viděla krásné červené pozadí z pěny, ale nemůžu to najít - nevzpomene si někdo, u jaké prezentace to bylo?
A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli není leatherback třeba nějak náchylnější na kůži, jestli nemá nějaké problémy z takové mutace? Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 16:06 Muž Flutter [27] Re: Pinguin
Chování po jednom dni určitě nemá smysl řešit. Počkej aspoň týden, až si na nové prostředí zvykne.
Terárium se mi nezdá moc vhodné cekově. Možná to jen na fotce není vidět, ale nevidím žádné boční nebo přední větrání a celkově mi to přijde jako předělané akvárium. Taky určitě přidej něco, po čem agama může lézt, protože pozadí je téměř bez poliček a agamy se rády zdržují ve vyšších polohách, kde se můžou rozvalit a mají přehled o okolí.
Co se týká množství světla, tak to z fotky opravdu poznat nejde, protože expozice foťáku s tím hrozně zamává. Zvlášť v tvém případě, kdy jsou v záběru dva zdroje světla. S tím ale asi nic nenaděláš.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.11.2014 15:25 Sisi Re: Pinguin
Ahoj já sice nejsem zkušená chovatelka ale vím že UVB musí být u žárovky protože UVB tolik nehřeje takže pod ní agama nebude ležet ale když ji dáš k žárovce bude se hřat a zároveň bude pod UVB .Čímž se možná i vysvětluje druhá otázka.Možná má malo UVB záření .Ale přesně to nevím .Hlavně přendej to UVB a ať se agamě daří
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2014 14:58 Pinguin – Agama
Fotka k příspěvku Zdravím :-)
začínám s chovem agamky, včera jsem dostal svojí první k narozeninám. Dost jsem toho o nich nastudoval už předtím, ale teď mám přeci jen pár otázek na zkušené chovatele. Přidávám fotku terárka, které jsem "sám" vytvořil, abyste měli přehled, kde bude prcek momentálně žít.
Jedná se o samečka starého 2,5 měsíce (podle předchozí chovatelky) a měří cca 22cm. Vypadá zdravě, má všechny prstíky, celý ocas a akorát se loupe z kůže.
A teď; když si prohlédnete fotku terárka, myslíte, že mám správně rozestavěná světla? Vlevo je výhřevná, vpravo ReptiGlo 10.0 UVB 26W. Pod výhřevkou je cca 48 C, terárko má 30C, najde se i chladnější místo - nemyslím si, že by s teplotou byl problém. Osvětlení zařizoval kamarád s přítelkyní jako překvápko, nemám jim nic za zlé, ale něměla by UVB být blíže k výhřevné? A nechybí mi tam obyč žárovka kvůli UVA a o něco většímu světlu? :) Tohodle se trochu bojím a chtěl bych to mít vyřešené dív, než se agamka začne trápit. Osobně bych UVb dal k výhřevné a dál od nich bych dal např. trubicovou (kterou doma mám připravenou).

Dále mě dneska trochu znepokojilo chování agamy. Včera když ji přivezli, tak byla hned čilá, lítala sem a tam, lezla kam mohla a cvrčky lovila bleskurychle a spásla je hned, jak jsem tam nějaký hodil. Když jsme ji večer zhasli, ihned vytuhla na tom klacku, co leží i na fotce.
A od té doby se nepohnula... dnes ráno jsem jí rozsvítil, nechci jí stresovat, takže jsem otevřel terárko jen abych ji orosil, dal čerstvou zeleň a vhodil tam 6 cvrčků a víc si jí nevšímal. Ihned zbaštila 3 z nich a ty zbylý tři tam jsou do teď a vůbec si jich nevšímá. zkrátka už od rána jen leží na té kládě a nic nedělá. Zničeho nic je nějaká laxní, není to stresem? Jeden cvrček uspořádal sebevražednou výpravu do její tlamy a agamka ho jen otráveně setřásla z hlavy a dál si ho nevšímala.
Taky mi přijde divné, že za ty necelé dva dny pod výhřevkou nepobyla snad ani 5 minut. Dneska vážně celý den proležela na tom klacku, tak mě napadá, jestli přece jen není v terárku (kor pod výhřevkou) moc velké vedro a na tom klacku je jí zkrátka dobře a nechce se jí z něj...
Asi zbytečně plaším, nejspíš je jen vyjukaná z nového prostředí, ale radši se s tím na vás obracím...
Předem děkuji za odpovědi :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 23:38 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Tahle mi přijde celkem normální (za předpokladu, že ten flek za pánví je jen značka kvůli rozlišení), ale z fotky se prd pozná :-O
Chtělo by to vidět, jak se zvíře chová. To je jedna z výhod nákupu na burze oproti nákupu od "chovatele" na inzerát.
Pokud se jedná o stejně staré agamy, tak tahle je rozhodně proporčnější, než ta oblovka. Ta má hlavu skoro větší než tělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2014 22:37 Žena Nessy [124] - Ještěři – Jde to teda poznat?
Fotka k příspěvku Prdelky, prdelky a vlastně mi nikdo neodpověděl... Jde tedy poznat, o co jde? Tohle je ségra té oblovky ( :-D ), o kterou bych měla zájem. Brát nebo nebrat, toť otázka na vás...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 19:03 Sisi
Počkat to jde ???????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 17:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
:-D :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.11.2014 16:42 Muž Flutter [27] Re: Nessy
To se může po internetech milionkrát psát nekřižte agamu s oblovkou, ale stejně to dřív nebo později někdo udělá...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 16:26 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
No tak právě že má chybnej ocas a tak nevím, proč... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 12:00 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Něco mi na prdečkovi nesedí,připadá mi jiný než,co je v prezentacích.Chybí taková ta jiskra.Ale neviděla jsem ho va skutečnosti.V porovnání se Sašovými prcky.Asi bych hledala jinde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2014 11:33 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: elegans1
Co? coze Vždyť ty vůbec neodpovídáš na mojí otázku... Je možné, že to z fotky prostě není poznat, jestli je to vývojová vada nebo chyba chovatele, ale tak ráda bych věděla, jestli má cenu od téhle chovatelky něco kupovat a nebo radši ne, protože dělá něco špatně a problémy se projeví i u sourozenců...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.11.2014 08:18 elegans1 Re: Nessy
Vzít a dát ho někomu pro nějakého saurofágního hada.Zájemců budu určitě dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 22:10 Žena Nessy [124] - Ještěři – Vývojová vada nebo špatný chov?
Fotka k příspěvku Co si myslíte o tomhle miminku? Jeho tři sourozenci vypadali na fotkách v pohodě, tak nevím, co si myslet o tomhle... Koukám tak různě po inzerátech (z nějakého podivného důvodu jsem si vzala do hlavy, že když budu kupovat kámošky, tak nepříbuzné B-) ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2014 10:12 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen
Ty blázne! coze Jako aby mi po jedné místnosti běhalo pět agam? smich Ještě bych možná dala dvě nové (nebo jednu samičku a jednoho samečka), ale tři čtyři? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2014 20:38 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Spíš pořiď těch nových samiček víc. Tak tři čtyři. Dominantní starousedlá se dík tomu nebude soustředit jen na jednu "konkurentku" a umožní to vznik docela přátelským (či alespoň tolerantním) vztahům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 22:17 Žena Nessy [124] - Ještěři – fajfmen, Verčák
Tak už jsem byla rozhodnutá, ale docela jste mě svými negativními zkušenostmi zviklali - nevím, jestli to mám Maťuli udělat... Zvlášť, když už se konečně zase orientuje. hmm
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2014 11:31 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
To mě taky napadlo... :) A když se budou mít rády, mohly by si vybrat jen jedno a to druhé by se zužitkovalo pro někoho jiného X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 23:53 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Třeba potom budou chodit k sobě do terárek na návštěvu smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2014 07:22 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
No jo, už jsem začla vymýšlet nové terko, které nejdřív udělám a pak nějakou pořídím. Budou se tedy potkávat jen venku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2014 21:44 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
Já dala do terárka k samci a samičce novou, stejně velikou samičku. (2130*50*60) Samec v pohodě, ale stará samička novou napadla tak ošklivě, že to skončilo amputací přední nožičky až k "lokti". :-( Ted samce nemáme a holky jsou jak míliusi... (krom doby krmení, to se musí pěkně každou zvlášť) Je fakt, že občas na sebe hlavou zakývou a nějaká menší šarvátka tam je, ale je to tak 50 na 50 v tom kdo z nich začne.. jsou to hold individua no.. nedá se paušalizovat.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 22:22 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Nessy
Víceméně asi tak. Vycházím ale jen ze skušeností s několika málo zvířaty, jako modelový vzorek to nelze použít. Možná to u Tebe bude jinak, radši si ale to extra terko pro novou samičku připrav. Čistě pro sichr ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=601