Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 33 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 19:16 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Nessy
já bych to tipoval na to, že to není samička a sameček, ale dva samečci.. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 19:07 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Simča
Nejsem odborník na plazy, ale nemá to co dočinění se slznými kanálky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 18:20 Mihala
Ahoj mám prosbu,mám samičku a samečka asi tak 4-5 mesíční přendala jsem je to většího terárka a samička (ale nevíme to jistě jestli je to samička jestli to náhodou není obráceně) začala v novém terárku napadat samečka nejdřív to začalo nafukováním a kejváním hlavou a včera začala do samečka dloubat a dneska ho dokonce chytla za bodlinky na hlavě. Nevím co stím obávám se toho aby mu neublížila nevíte čím to může být ? nebo co stím dělat ?
děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 16:00 Žena Simča [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, na fotce je naše agama Ari a máme menší problém. Pod levým okem se jí pořád dělají nějaké bublinky, když párkrát mrkne bublinky zmizí, ale pak se objeví znovu. Druhé oko je bezproblémů, žádné bublinky. Může mi někdo prosím poradit o co by mohlo jít? Díky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 09:27 Muž Střelec [74] - Ještěři – individuální
S tím krmením to asi bude individuální - kus od kusu, totéž platí o majitelích, bez ohledu na druh zvířete. Než můj děda vzal na vědomí, že obsah pojmu "krmit jednou denně" neznamená krmit vlčáka 24 hodin nepřetržitě (ta potvora byla schopná žrát i ze spaní), měl chlupatej zepelín s problémama krevního oběhu a pro sádlo schopnej zavrtět jen poslední třetinou ocasu.

PavelPavel - možná máš mládě věkem, ale zjevně už ne velikostí. Pokud můžu soudit podle různých zdrojů informací, masivní krmení je dobrý v období rychlýho růstu (do určitý velikosti), a ten už patrně u tvýho kusu skončil a přešel do tempa obvyklýho u dospělých ještěrů. Proto HammerJoe asi tak "řval".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2013 19:25 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
S krmením je to dost ošemetné a asi dost individuální - zatímco naše Alice zbodne co vidí a denně se láduje za dva, drží si stále štíhlou linii, zatímco Rudolf je i při výrazně menších porcích (a obden půst) stále takový tlouštík jak ještěrák z Landvirovy poslední fotky... dokonce i po zimování ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:37 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 19:34 Karolína
No tak to ten můj asi tlustej nebude :-D Je tak nastejno (po nažrání) jako ten Tvůj :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 18:20 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Fotka k příspěvku A ještě jedna:
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 18:19 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Fotka k příspěvku Nebuď hned načučenej :-D Seš prostě mistr a poznáš to z fotek no. Za pravdu se každej zlobí... :-P
Přikládám pár fotek po dnešním krmení a určitě napíšeš, že agamy jsou stráááááááášně přežraný;-)

Myslím že fotky jsou totožný s tou druhou od Pavla. Ta první je prostě blbě vyfocená a kdyby se mě podařilo ty moje tak posadit, tak mají taky takovej pupek X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 14:55 Karolína
Ježiš tak já nevím jak ho mám krmit...Jeden říká toto, druhý toto, ale asi se budu řídit tím, co říká Landvir, řídím se tím do teď a píše se to všude na internetu i v knížkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 14:52 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Škoda mluvit ... pokud si myslíš že překrmovat zvířata je v pořádku, tak to dělej ,snad jednou zjistíš že to tak není.A hlavně mi tu nepiš co můžu tvrdit a co ne!
S touhle debatou jsem skončil a každej ať si o tom udělá obrázek svůj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 14:36 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Toť tvůj názor, já bych si to netroufl tvrdit, když žere a vyprazdňuje se tak jak má, tak prosím;-) A ještě pořád je ve vývinu, pokud jí je těch 5-6 měsíců....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 13:25 Karolína
Fotka k příspěvku A je můj Benjík tlustý? Žere 20 cvrčků+ ovoce+ zeleninu. Říkali jste, že je to taky hodně...Když se posadí s čerstvě nažraným pupkem tak vypadá stejně jako agama od Pavla...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2013 10:43 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Nikdo nemusí nikoho nikde vážit, v podstatě jde jen o to že ať agama vypadá jak vypadá tak to že jí dává 15 švábů a 5 kobylek denně není prostě dobrý-je to zbytečné překrmování, které pro zvíře není zdravé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 18:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
Neber to prosímtě ve zlým....jen jsem Ti napsal svůj názor. Ale moje agama když se nacpe a pak si takhle sedne, tak má taky takovej pupek. Tak jak jsem psal...nejjednodušší je aby ji Pavel zvážil, pak si může každej udělat svůj obrázek. Mě taky malý agamy sežrali po 8 zobhobasech a 10 cvrčkách, což je dost a nevypadají, že by jim to ublížilo.To je můj názor, tak hned nevyjížděj;-) :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 17:30 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Landvir
Vždyť jsi ji neviděl a ani nevíš kolik váží..

Vidím ji na fotce a to co jsem napsal za tím si stojím...hlavně zas prosím tě nezačínej s těmi tvými humanistickými moudry....nenapsal jsem nic špatného jen holej fakt!
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 17:22 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: HammerJoe
HammerJoe napsal: agama je nenormálně vyžraná na to že má 5 měsíců a proto to co jsem psal platí výhradně pro tvoji agamu.

Vím, že agamka na fotce vypadá přecpaně..ale jak to můžeš říct? Vždyť jsi ji neviděl a ani nevíš kolik váží... hmm

Re: Pavel: MOhl bys nám napsat alespoň její váhu? Ať máme podle čeho soudit... Jedna fotka nic neznamená. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:34 Žena Larisa [4] - Ještěři
ja teda nejsem žádný odborník,ale je fakt,že ne všechno se má dělat standartně dle tabulek. takže to asi tak nejde brát, že je mladá tak šup do ni hromady jídla. u tvojí agamky je fakt vidět,že je to už moc, vypada až bizarně na té jedné fotce a absolutně mi není jasný jak by to ten pidi žaludek zvládal dlouhodobě. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 15:01 elegans1 Re: Karolína
Jde to i v zimě,stačí do balíku přidat heatpack.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 14:54 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: PavelPavel
Tak nevim delate si srandu,nebo ceho se mam drzet.

Me to jako sranda nepřijde, jak jsem již psal musíš trochu přemýšlet nad tím co děláš, tvá agama je nenormálně vyžraná na to že má 5 měsíců a proto to co jsem psal platí výhradně pro tvoji agamu. Jinou agamu v tom samém věku cpát můžeš pokud nebude tak překrmená...

jsem mel radost jak zere a nakonec je to spatne

Chtěl bych vidět jestli by jsi měl taky takovou radost až bude mít nějaké zdravotní problémy s tím spojené, spousta druhů ještěrů úplně normálně umírá na zatučnění.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 13:05 PavelPavel Re: HammerJoe
Takze ubrat,to ji budu muset vyndavat ven,jinak vzdy vsem vsechno sezere.Ja myslel ze 5 mesicu je jeste mlade,tady se pise,ze asi od roka je dospela tak jsem mel radost jak zere a nakonec je to spatne.Vse co jsem tu cet,je tedy jinak nez ve skutecnosti,uz nevim ceho se drzet.//Mláďata do cca 5 - 6 měsíců můžeme naopak „futrovat“ co se do nich vejde.//Tak nevim delate si srandu,nebo ceho se mam drzet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:11 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: PavelPavel
Mláďata ano ať baští,ale tvoje agama má 38 cm a rozhodně to už není mládě. Jestli ji budeš takhle cpát každej den tak nedopadne dobře. Trochu rozumu to je šílený ji dávat 15 švábů,5 kobylek + zelené... Bohatě jí stačí 4-5 dubií denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 11:01 PavelPavel Re: Karolína
Karolína napsala: Tak teďka v zimě to poštou asi nepůjde, ne? Ti cvrčci by zmrzli.

Svab sedy 1ks/0.80 haleru.Vetsi nez cvrcek,nemsi nez dubie,idealni na krmeni.Jen leze poskle,ale to vyresi vazelina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 09:00 Karolína
Tak teďka v zimě to poštou asi nepůjde, ne? Ti cvrčci by zmrzli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2013 06:35 elegans1 Re: Karolína
Pokud je kupuješ ve zverimexu,tak se nediv.Není problém si objednat jakýkoliv hmyz z farem.I přes poštovné tě to vyjde výrazně levněji.Já kupuju litr středních cvrčků za 350 Kč.Krmení pro cca 90 dospělých zvířat + desítky jejich mláďat mě vyjde, v závislosti na období,tak na 2-4 tisíce měsíčně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 21:38 Karolína
Cvrčky kupuju, jak to mamka spočítala tak se až divila kolik nás ten malý tvoreček stojí :-D Potrava pro zatím miminko agamy vyjde na cca 800 kč... Cvrčci to jsou střední ,,nechcípáci" :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 21:25 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Karolína
Tak 2O cvrčků je podle mě až dost . To kupuješ nebo chováš? Taky není cvrček jako cvrček někteří jsou dost velcí a jiní jsou chcípáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 21:20 Karolína
No já se právě taky do teď řídím radou: Pokud je mládě, dej mu kolik se do něj vleze. Ten můj je taky takovej tlusťoch jako agama na fotce, ale do druhého dne mu bříško zase splajskne :) Tak jak je to teda s tím krmením? Já mu dávám cca 20 cvrčků denně+ ovoce+ zeleninu+ někdy třeba 10 zofobáků a dneska dostal švábi (z hmyzu jenom ty švábi)+ jahody a rukolu :-) Není to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 21:08 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: PavelPavel
Tak přece jen už to není úplné mládě a nemusí se tak cpát. Klidně můžeš ubrat toho žrádla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:51 PavelPavel Re: HammerJoe
Fotka k příspěvku Tak ted nevim,jeden rika dej ji druhej neprekrmuj.Mladata prej muzu cpat co se do nich vejde,kdyz to delam je to spatne.Tak nevim nevim.Ma 38 cm kupoval jsem ji jako udajne 3 mesicni v prosinci.Mela 31 cm.Vahu nevim,nemam na cem vazit.Tady je pred zhasnutim vleze.Foceno asi po hodine od ty fotky co jsem sem dal.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:31 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: PavelPavel
Rozhodně ji takhle nepřekrmuj!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 20:18 PavelPavel Re: Larisa
Ne je focena asi minutu po tom co dozrala posledni kobylu,takze mela 10 svabu sedych,5 dubii a 5 kobylek asi ja to presne nepocital,ja to jen hazel ona zrala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:51 Žena Larisa [4] - JeštěřiRe: PavelPavel
to foto je nějaká montáž nebo je tak nažraná, to jsem nikdy neviděla coze coze coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:46 PavelPavel Re: Landvir
No to tedy jde a pravidelne slo by podle toho ridit hodinky. potlesk potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:25 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: PavelPavel
Pokud to z ní jde i správně druhou stranou ven, tak ji dopřávej palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2013 19:13 PavelPavel – Agama vousata
Fotka k příspěvku Moje 5 mesicni agama strasne zere.Sni naraz treba 10svebz sedych,5 kobylek a 5 dubii(2cm).Plus nejaky to zeleny jako polnicek,cinske zeli atd.Mam to omezit,nebo jelikoz je mlada muze jist jak chce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 19:42 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
:-D Dal jsem Ti špatnou informaci, tak se omluvit musím. A nevykej mně;-) Ještě nejsem tak starej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 19:38 Karolína
Nemusíte se omlouvat, chtěla jsem slyšet pravdu :-D Tak snad mě ten můj nekousne :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 19:29 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Tak to se omlouvám;-) Myslel jsem, že je to fakt minimální pravděpodobnost a nikdy jsem o kousnutí agamy neslyšel. X-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 19:26 Karolína
Ježiš, tak z toho moc radost nemám :-D Já k tomu mojemu dávám obličej, dávám mu pořád pusinku atd... Myslela jsem, že agamě můžu věřit, když je pořád hodná a klidná. A proč to dělá? Úplně bezdůvodně z ničeho nic kousne, nebo jen když se třeba lekne? Žádné zvíře nekouše bezdůvodně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 18:47 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Agama čas od času kousne, pokud máme na mysli dospělou agamu, pak dospělému člověku způsobí menší ranky, jaké popisujete to ano. Problém je ale u dětí, těm dokáže v pohodě amputovat prst, nebo jeho článek. I "sebevychovanější a zvyklejší" agama, může kdykoli kousnout ( stejně jako kterékoli jiné zvíře ), takže je třeba mít se vždy na pozoru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 18:39 Dannie Re: Landvir
tak to jsem asi první, jelikož mě už ta moje potvora kousla, šlo to skrz nehet, ten jsem musela utrhnout jelikož tam jen tak vlál a bolí to hodně a ještě k tomu mě ta mrcha nechtěla pustit a pořád držela sevřenou čelist :-D takže nedoporučuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 18:31 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Já jsem teda viděl kousnutí od agamy a šlo pryč i kus nehtu,fotka je na teraporadně, takže ja bych to určitě nechtěl zkoušet . Bolet to bude dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj, nepamatuju si případ, že by agama někoho kousla:-D Jinak otevřená tlamička je naprosto normální, agamka se tímto způsobem chladí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 17:38 Karolína
Dneska jsem se dívala na Benjíka jak se vyhřívá a měl dokořán otevřenou pusu...on to dělá docela často, co to znamená? :) A vzadu má takové trošku strašidelné zuby :-D Bolí to kousnutí? Ty zuby jsou jak jedovaté od hada..brr :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 13:34 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
super :) to jsem potřebovala vědět.. já jsem si pořád říkala že prodávat měsíční miniaturní agamky je skoro zločin :-D V inkubátoru mám 29-30°C 18.2 to bude 60 dní mám čekat že někdy v těch dnech se vylíhnou nebo spííš až kolem těch 80 90 dní? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 12:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Určitě je zavři, čerstvě vylíhnuté mládě běhající po inkubátoru ( i když "nemůže" spadnout do vody je risk. Může se poranit při pádu z krabičky, někde zaklínit apod. v krabičce je podstatně bezpečněji ;-)

14 velkých terárek není třeba, na 14 mladých ti budou stačit max. 2 ( možná si vystačíši s jedním ), záleží, jak rychle je prodáš a jak rychle Ti budou růst.
Prodávat se neboj i měsíční máďata, sama uvidíš, pokud budou žravá a aktivní, pak se toho neboj ;-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 10:08 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
supr děkuji.. :) pokusím se to nějak zařídit.. ovšem 14 terárek si dovolit nemůžu :-D Jak staré agamy prodáváte? Přemýšlela jsem tak kolem těch 3 měsíců? Alespoň v takovém "věku" jsem si pořídila tu moji potvůrku. JEště něco.. ve článku o inkubaci vajec píšeš že krabičky zavíráš.. já je mám otevřené už kvůli toho aby se mi tam dostala ta vlhkost.. Mám je před lííhnutím zavřít nebo je můžu nechat otevřené? Inkubátor mám na vodní bázi krabičky mi leží na síťce kkterá je vyrobena z takové té protimuší síťky co se dává do oken.. takže propadnutí do vody nehrozí.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2013 08:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Na první měsíc Ti postačí terárium/box o základně 50-30cm, následně, jak budou růst budeš potřebovat víc větších terárií. Agamy rostou nestejnoměrně rychle a už během 2 měsíců v nich mohou být rozdíly ve velikosti dvojnásobné, z tohoto důvodu je pak musíš rozdělovat do oddělěných teráií, kde spolu budou vždy stejně velké agamy, jinak ty větší uštvou ty menší, v lepším případě jim ukoušou ocásky, prstíky, nožky, v tom horším je zabijí.

Nezapomeň hlavně v prvních měsících na bohatý přísun vápníku a kvalitní UVB
Reklama

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [33] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1601