Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 22:03 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
Mě spíš dělá problém i otázka Co s nimi, když se je nepodaří prodat ani darovat???Další terárium nemáme...ještě, že jich je jen 5 no ona je i samička malá ale , že už při prvním styku se to zadaří to jsem teda doopravdy nečekala ne ..Nj vermikulit raději koupím, co kdyby...Pro příště budu plánovat nebo nebudu páření.Abych pak si mohla nachystat věci a nebyl z toho pak paf.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 20:31 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola90
Ahoj Niki. ;-) Nějak se s tím nestresuj, buď z toho něco bude nebo ne...příště budeš moudřejší a budeš vědět co a jak, žádnej učenej z nebe nespadl. ;-)

Všechno ostatní už napsal Pogona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 19:16 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
Jenže já to na ni ani nepoznala...Ona je při těle pořád takže to na ni moc nebyl vidět ale přítel mi ted řekl, že si všiml že byla nějaká tlustá...No uvidíme...Sama jsem zvědavá...Já jsem s tím vůbec nepočítala, víš jak jsem se tě ptala zda jedno zavrznutí stačí? Tak tady mám odpověď 5vajíček.A jak poznám, že jsem je odrovnala???Změna barvy splasknutí, plíseň?Jsou na teráriu už...Neplánované a neočekávané.Tudíž žádná příprava nebyla :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 18:39 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Když je dáš do terária pod žárovku, můžeš je zítra na 100% zahodit, bude po nich.... Nechej je na teráriu při pokojové teplotě. Změna polohy vajec je možná max. cca pár hodin po nakladení, pak má fatální následky. Myslím, že jsi vajíčka - pokud jsou oplozená sama odrovnala.....
Těhle informací co dělat je ale nejen tady plná diskuze a internet,....stačilo si něco najít pár dní před kladením, že máš pár snad víš,....a co pár může udělat, taky,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 18:09 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
Já se právě divila, že jedno bylo takové růžové jako by ho vyprdla poslední. Myslela jsem, že ta růžová je jako, že jsou oplozená.Jinak 2 jsou trochu na stranách splasklé.A bohužel jsem je asi dvakrát přendávala a při umístění do potravinové plast.dozy si už nemapatuju jak jsem je prvně brala :-( Jinak jsem vlhčovačem navlhčila písek který jsem přecedila přes sítko a tam umístila vajíčka a zavřela a dala do terária pod žárovku...Jéé tak doufám že z toho něco bude..Ale 5?no ona je malá tak to je asi k její velikosti úměrné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.02.2014 17:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Vejce vlož do plastové krabičky ideálně s vermikulitem, nebo z nouze na pár dní pískem/rašeliníkem. Vše mírně vlhké. Uzavři a nechej na teráriu při pokojové teplotě.
Pokud jsou oplozená v pohodě se vyinkubují, jen to bude o cca týden déle trvat, než se běžně uvádí.
Při jakékoli manipulaci s vejci nezapomeň, že nesmí změnit polohu, tzn. v jaké poloze je uchopíš v takové je musíš uložit/přeložit do krabičky... Jinak se zárodky udusí. ;-)

Bílá či růžová barva v prvních dne nic neznamená, pokud jsou vejce oplozená budou "růst" a budou krásně hladká a "pružná". Pokud jsou neoplozená, pak do pár dní splasknou, začnout měnit barvu do béžova-hněda, plesnivět.... prostě se zkazí - to snadno poznáš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 15:58 Žena Nikola90 [8] - Hadi – Vejce !!!!!!
Pomoc poraďte mi co s čerstvými vejci když nemám perlit.Přijdu domů a vidím 5vajec....A já nemám perlit.Jsem to nečekala kam je mám dát mám dozu na potraviny ale nemám inkubátor.Prosííím urgentní pomoc.A jak zjistím zda jsou oplodněná???Jedno je růžový ostatní bílá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 19:41 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
:-D:-D Máš pravdu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 19:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Hele v pohodě, třeba pokud vydrží počasí, budu dávat ven hermanky tak za 14 dní;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:41 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Landvir
smich To nejde - některé na to prdí a některé řvou snad celý rok :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:26 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy, až přestanou maminky děckám nadávat: "Neseď na té studené zemi, prochladneš!!", tak je ten pravej čas. :-)
Nee..to byla legrace, určitě je zem ještě hooodně studená, zkus si na ni chvíli sednout, ani ven do ruky bych je nabral...na to je čas až tak nejdříve v červenci, ale jak psal Pogona, záleží na počasí, letošní jaro je tu dost brzy. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:23 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Já zatím dávala ven jen savce. B-) U plazů s tím nemám zkušenosti a pochybuji, že bych někde v knížkách/na netu našla odpověď, jakou jsi mi poskytl ;-) Děkuji ti za ní. Ač jsem tu podle kladiváka ta nejtupější, věřím, že se nebude hodit jen mě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:20 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
stydim Tak možná je to špatně napsané, opravdu jsem jí nechtěla dneska tahat ven. Ale prostě byla jsem nadšená z toho počasí a v té euforii jsem se vás chtěla zeptat, kdy už jí můžu venčit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 18:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
To je těžké říct, to se musí tak nějak "vytušit". Zem se dřív jak v půlce července pořádně neprohřeje,... dejme tomu aby měsíc neklesaly noční teploty pod 14C a denní pod 20C - to je ale můj odhad a tip,.... když dám "cokoli" ven musím to prostě nějak cítit, že teď je to dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Nessy napsala: Ahoj, teď nevím - venku je nádherně, na sluníčku mi teploměr ukazuje 23 °C a zelená tráva se taky najde - je to na venčení agamy ještě málo? Vím, že je to pouštní tvor a její ideální teploty se pohybují jinde, zase na druhou stranu si říkám, že sluníčko a venkovní tráva/hmyz jí prospěje.

Nessy Ty víš, že zrovna Tebe mám rád, ale promiň takovouhle otázku uprostřed února, kdy se na pár dní udělá hezky bych čekal od někoho úplně jiného - teda pokud bych ji vůbec od někoho čekal,.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:15 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Děkuji, že jsem získala odpověď palec
Dokázal bys to prosím specifikovat blíže - jako třeba: týden by mělo být přes den 28°C ve stínu, abys jí mohla vzít ven.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:13 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: HammerJoe
Podle mě je rozdíl v blbosti a shánění informací. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
Až bude prohřátá zem a bude slunečné počasí. Tzn. někde v půli července,... podle počasí,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Kolgové níže mají naprostou pravdu. I přes relativně velké teploty a mírnou zimu, je země studená, neprohřátá, chladná,.... Jak psal kolega HJ.Pokud chceš agamy zabít, vesele je vyvenči... Co víc napsat k dotazu venčení pouštních ještěrů u nás v únoru....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 18:08 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka
Vždyť nepíšu, že jí teď hned vytáhnu a jdu ven :)
Jde mi hlavně o tu informaci, od jaké teploty se venčit může.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 17:53 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Já si myslím,že bys to měla zkusit sama,pokud tam vydržíš v letních šatech a bude ti teplo,pak můžeš venčit.Ale to je jen můj názor. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.02.2014 17:45 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Nessy
jsem netolerantní k blbosti druhých. Ale nějak to neumím (nechci) krotit. Stejně tak doufám, že mě někdo (někdo inteligentní ;-) ) upozorní na blbost mou, když se někdy projeví.
Jsem na to čím dál víc alergická


Nejdříve by sis měla zamést před svým vlastním prahem a začít krotit svojí vlastní blbost a poté pokračovat u ostatních.
To není tvůj první prudce inteligentní dotaz, já bych to normálně neřešil, ale potom co jsem četl, jakej jsi suverén na ostatní, si myslím, že si nějakej ten feedback taky zasloužíš... Pokud chceš agamu zabít na prochladnutí, tak ji samozřejmě jdi vyvenčit, ty Einsteine!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 16:57 Muž Jervis [1] - Ještěři – Rozmnozovani
Ahoj pratele, chte jsem se jen zeptat zda mi muzete poradit. mam 2 agamy jedna je urcite samice a u te druhe to nevime. Jsou po zazimovani, kdyz jsou v terariu jsou v pohode, jakmile je pustim ven z teraria tak se k sobe sebehnou a zacnou kolem sebe tancit. po chvili samice vleze na druhou agamu a zacne ji olizovat.. ale ta druha se jen snazi dostat se pryc a sem tam pohybuje hlavkou nahoru a dolu.. tak jsem se chtel zeptat zda se pripravuji na pareni a jak postupovat dale.. diky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.02.2014 12:38 Žena Nessy [124] - Ještěři – Venčení na jaře
Ahoj, teď nevím - venku je nádherně, na sluníčku mi teploměr ukazuje 23 °C a zelená tráva se taky najde - je to na venčení agamy ještě málo? Vím, že je to pouštní tvor a její ideální teploty se pohybují jinde, zase na druhou stranu si říkám, že sluníčko a venkovní tráva/hmyz jí prospěje. Ale nevím, na kolika stupních začíná být ten vhodný kompromis? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 13:17 Vektorka – Bíložlutá špička jazyka
Má někdo zkušenosti s bíložlutou špičkou jazyka a nežravostí u agamy?? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2014 11:29 Muž radek2121 [1] - JeštěřiRe: fajfmen
Tak agamka zimovat asi nechce, ale nevím to jistě.
Postupně zkracuji každý den svícení o hodinu.
Původně jsem svítil od 8 do 19 hod ted uz svitim od 8 do 15 hod.
PRedtim byla agamka vzdy schovana v nejchladnejsim rohu a byla cela tmava.
Od doby co zkracuji osvetleni se jen vyhriva pod lampou na vetvi a uz ma zase sve krasne oranzove zbarveni.
Jenze uz to budou 3 tydny co nic nesnědla. A v té vlažné vode jsem ji uz koupal.
Bojím se aby jí něco nebylo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.02.2014 19:57 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: jozkablack
Jemný vyčištěný křemičitý písek pro akvaristické účely je v naprostém pořádku, hodí se i jako podkladový materiál do kladišť. Ten pískovištní naopak ne - je plný ulpívavé slídy a prašných částic ;-)
Po pozření (které není náhodné, ještěři polykají kamínky kvůli lepšímu rozmělnění potravy v žaludku) vzniká riziko ucpání střev buď po zhltnutí příliš velkých kusů, nebo v případě jejich kontaminace nějakým pojivovým materiálem, např. kaolinem. Další rizikovou skupinou jsou dlouhá organická vlákna na bázi celulózy (třeba lignocel, který Ti obchodníci doporučí jako "numero uno").
Do 1 mm, co zmiňuješ, vyjde po spolknutí zanedlouho normálně ven obalen stolicí, zde se nemusíš bát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2014 08:10 Muž jozkablack [2] - Ještěři – Substrát
Zdravim ahoj
Nedávno jsem si pořídil Agamu a s ní i terárko. Terárko bylo již vybavené. Jde o to že na dně je křemičitý písek. Velice jemný, znám ho z akvaristiky. Je to frakce do 1mm. Pani co mi Agamu prodala i s terárkem mě ujistila, že je vyhovující. Má Agam víc a tento substrát užívá již několik let bez jakých koliv komplikací. Jenže já se dočetl, že křemičitý pícek není vhodný. A teď co s tim? Mám ho vyměnit? Nejspíš za obyč písek z pískoviště, nebo ho můžu nechat? Prý by bylo na škodu, kdyby ten křemičitý písek byl hrubší, pak by hrozil při pozření problém, ale takto jemný prý neublíží. Jinak Agamu mám již měsíc a denně vyndavám z terárka bobek a Agama se zdá v luxusní kndici. děkuji za postřehy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 23:35 Muž radek2121 [1] - JeštěřiRe: fajfmen
Fotka k příspěvku Žádného výrazného hubnutí jsem si nevšiml.
Jen za těch 14 dní v terárku nebyl ani 1 výkal.
Dobře děkuji za informace, dohledám si informace o zimování a začnu zkracovat dobu osvětlení :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:24 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: radek2121
Vzhledem k ročnímu období se nejspíš pokouší zazimovat, tmavé zbarvení by pak mohlo v kontextu indikovat nespokojenost zvířátka se stávajícími podmínkami které mu to plně neumožňují ;-)
Pomalu agamce snižuj teplotu a zkracuj dobu osvětlení v terku. Projistotu ji ještě vykoupej ve vlažné vodě kvůli dokonalému vyprázdnění (není-li na to zvyklá, tak samozřejmě opatrně, abys ji nevylekal) a poskytni jí nějaký úkryt vyplněný třeba (očištěným) spadaným listím, kde by se mohla zahrabat. Vše další k tomu najdeš v naučné literatuře i na netu. Pokud ještěrka např. nehubne, nemáš se čeho bát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 20:08 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: jarda
Níže v tomhle hodně hodně dlouhém vláknu najdeš odpovědi na svůj dotaz vypsané hned několikrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2014 12:13 Muž radek2121 [1] - Ještěři – Dotaz
DObrý den, mám rok a půl starou samičku, měří skoro 40 cm.
Po celou dobu to byl velký jedlík a jedla pravidelně ob den.
Teď už mi 14 dní nevzala ani 1 cvrčka.
Agamka je celkově tmavší před tím byla krásně do oranžova nevím jestli je to tím že se bude třeba svlékat, ale bojím se by jí něco nebylo.
Teploty v terárku má 25 v nejchladnějším místě a kolem 45 pod lampou.
Děkuji za rady co s tím.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 22:22 jarda – Prosim o radu
Fotka k příspěvku Dobry den mam agamu vousatou cca 6-7 mesicu,zda se mi ze tloustne tak jsem ji trochu ubral krmeni .Mohu se zeptat jak casto a kolik ji krmit ,krmim ji sarancatama a rostlinou stravou dekuji.Prikladam fotku .
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 12:15 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nadka, Landvir
Děkuji, kšírky teda vyzkouším a uvidím ;-)

A odpověděl by mi někdo na to otevřené terko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.02.2014 19:24 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nessy
Ahoj Nessy. S celkové otevřeným teráriem zkušenosti nemám, takže moc neporadím. Agamky sice běhají většinu dne o víkendu venku, nebo jsou někde zalezlý, ale přes týden jsou v teráriu vesměs zavřený.

Co se týče kšírků, tak je vyzkoušej a uvidíš reakce. ano
Moje agamky si jich ani jedna nevšímali, takže problém s návykem nebyl, dokonce s nimi i někdy spali přes noc, tak sama uvidíš. Myslím, že záleží na povaze každé agamy.
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 15:49 Žena Nadka [214] Re: Nessy
Radši ji na kšírky zvykej.Když jsem chtěla dát kšírky Dynušce/to měla 7 let/nemohla jsem jí je nasadit,jak nervačila.Jinak jsem ji mohla chovat-byla pěkně ochočená. ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2014 12:26 Žena Nessy [124] - Ještěři – Otevřené terárium; kšíry
Mám další dva dotazy:
☺ Matyldě už nechávám pořád otevřené terko, vybíhá jen na chvíli a zase se vrací dovnitř. Takže teď mi tam ta přední skla spíš vadí. Je něco špatně na terku bez předních skel? Že bych je vyndala... Pod žárovkou a v jejím okolí se bude moc stále vyhřívat a když je terko na cca 35-40 cm otevřené, tak už to nebude takový rozdíl, ne? Co myslíte?
☺ Až bude teplo, chci jí brát na dvůr - aby si nachytala nějaké hmyzáky a třeba si zobla zeleného a hlavně byla na sluníčku. To tedy znamená, že dostane kšírky a bude na šňůrce, abych neměla stres, že někam zdrhne. Mám jí zkoušet samotné kšírky už teď, aby si pomalu zvykala mít něco takového na sobě nebo je to ještěrkám šumák a nebude pak ve stresu, když jí je nasadím poprvé a půjdeme ven? Děkuji za odpovědi love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 21:05 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Dávám obojí potemníky. Ale zophobáky víc. Takže asi teda otočím poměr ;-) Takže do mističky moučňáky a občas na chuť zophobase. Ok. Zavíječe jsem zkusila jednu krabičku. Taky jí jeli, ale často jí je nedávám, protože tady u nás stejně nejsou k sehnání.
elegans - Tak o tom jsem ani neslyšela...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 15:09 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: elegans1
Já jim zkusila dát pár kousků masných červů a ty taky ďobly ale spíš je žrali mravenci :) Takže agamy jen jednou ochutnali jinak nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 15:07 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Pogona
Naštěstí jim Tome už citrusy nějaký ten měsíc nedávám a jak víš tak teď jsou na jídelníčku červi u mě a jablko s cvrčky. Takže to že jim citrusi nejedou a škodí jsem zjistila taky jen jsem napsala to co jedí nebo jedli mé agamy. Tudíž to nebylo :,,hele to co jedí mé agamy to Musí jíst i Tvé agamy ".Ale to si zřejmě nepochopil to nevadí.Ty je chováš déle než já tak se tu na foru čiň ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2014 13:53 elegans1 Re: Nessy
Nejlepší "červi" jsou larvy Hermetia illucens.Bohužel tady v Česku se sehnat v podstatě nedají,přitom třeba v Německu je to běžné krmení.Je to skvělé krmení pro všechny hmyzožravé zvířata,jak larva,tak z nich vylíhlé "mouchy".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 13:49 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nikola90
Nikola90 napsala: Moje agamy mi žerou citrusový plody, .

Radit někomu s krmením agamy a přitom napsat, že do ní láduju citrusy hmm tak od toho bych si poradit nenechal.
Studovala sis něco o agamách,.... VEŠKERÉ citrusové plody a ještě rajčata, obsahují silice, které na sebe váží vápník ( a další min. látky ) a odvádí je z těla ještěrů.... Je to to NEJHORŠÍ co se agamě může podat,....

mmch. jsi se ani nezeptala , jaké červy má Nessy na mysli hmm tak nechápu, kdes vzala že mohou být škodliví, když ani nevíme o jaké jde,.....


Takže Nessy :

Mouční červi zas tak špatní nejsou a v kombinaci s vápníkem a rostlinnou potravou na nich agama vydrží i delší dobu. Jistě rozmanitější a výživnější strava je lepší, ale dá se to ;-)

Zophobáci mají nevýhodu, že jsou sladcí a tuční, agamám tak po delší době krmení se už nechce přijímat jinou potravu
což znamená větší či menší problém. Nicméně když to snimi nebudeš přehánět a agamě jich nabídneš v krmné porciopravdu méně, i na nich agama chvíli vydrží.

Zavíječ voskový je před zakuklením malý bílý červ, tím se dá taky krmit, ale podobně jako u zophobasů, hrozí při dlouhodobém podávání určitá "závislost" na nich.

Existují i jiní "krmní červi", o těch se tu už ale rozepisovat nebudu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2014 13:34 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
To bych spíš řekla, že si může vůči té druhé samici vyčleňovat tím krkem a třeba ještě dalšími gesty své teritorium.Moje ho nemá tak moc černé ale někdy, když je rozrušená tak ho má spíš šedivý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.02.2014 13:32 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Nessy
Kolikrát jí dáváš červi? Nemají se dávat totiž moc často po těch bývají agamy obézní.Dáváš jí cvrčky ve vitamínech?Nedávej jí hl.rajče to odvápňuje.Moje agamy mi žerou citrusový plody, třešně,švestky a jablka.Ale pomeranče už jim moc nedávám neumí to moc zpracovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 20:42 Žena Nessy [124] - Ještěři – Jak se pozná tlustá agama?
A případně vadí to nějak u mladé agamky? Já teda nevím, Máťa je moje první, ale přijde mi, že má fakt velké bříško a ocas je u kořene rozšířený jak u gekončíka :-D Dávám jí furt, co hrdlo ráčí. Nasypu jí tam nespočet cvrčků, má k dispozici červi a tak jednou týdně dostává saranče (asi 6 středních) a občas švába. Každý den má list čínského zelí, většinou ho nespořádá celý. To zelí vím, že není ideální krmit jen tím, ale rukolu, polníček, mrkev, jablko prostě nechce. hmm
Jinak je zářiová, má 43 cm a dneska jsem navážila cca 260 g. (Nemám digitál, jen takovou jednoduchou váhu, co byla jako dárek k podravce, ale když jsem tam pak zvážila krabici muffinů, navážila přesně to, co je na obalu.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:26 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikola90
má tam ještě jednu samici no... ale mám pocit, že ten kdo se ji nelíbí, jsem já... :-D obzvlášť když nenesu saranče... :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 17:15 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Verčák
Pokud má u sebe samce tak se jí nedivím :-D já bych se takhle prohánět taky nenechala, když vidím toho mýho prcka jak pořád na ni doráží.A pokud je sama tak bych se taky nedivila :-D a pokud není sama ale ve společnosti dalších samic tak se taky nedivím smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 13:04 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nikola90
tady bych se skoro hádala ;-) ... jedna moje 100% samička (za zády mám dva její potomky) má černý krk 90% času :-D je prostě jako správná baba věčně nas*aná :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 10:33 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Nikola90
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 09:57 Žena Nikola90 [8] - HadiRe: Landvir
Tady se setkáváme s různými dotazy :) Ale ptát se je v pořádku. Ptal se tu někdo dokonce na to, že agama má černý krk. Tak bylo zapotřebí vysvětlit, že je to znak samce a že tím pádem má agamu kluka :-D Ale od toho tu to forum je ne ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=951