Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:14 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: fajfmen
Teď jsi mě Fajfmene dostal:-D Takových co to tu spamovalo už tu bylo:-D A s tím Hammerovým příspěvkem mi mluvíš z duše. Do dneška mě to štve;-) Tak nebo tak, na Karolínu jsem byl milej od začátku j snažil se jí poradit, páč jsem věděl kolik jí je, ale s těma stránkama co vyrobila mě fakt dostala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 21:06 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: pavel
Ahoj Pájo,nejseš ty Karolínky kamoš,nebo dokonce taťka?;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 20:56 pavel
Kdybych já byl na místě Karolíny,sem bych se už ani žádné dveře nepokoušel otevírat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 20:40 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: pavel
Třináctileté. A snažili jsme se.
A alespoň u mě má Karolínka vždycky dveře otevřené, bude-li chtít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   29.03.2013 20:36 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: fajfmen, Pogona
Fajfmene, jo, to je přesné. palec Člověk by měl být empatický.
Rada, ať je jakkoliv dobrá, když je řečena výčitkou/stylem "ty jsi hlupák", apod. hodně lidí (nejen pubertálních) jen naštve, místo, aby se nad ní zamysleli.
V práci dělám s lidmi, dennodenně jim musím vysvětlovat absolutní kraviny, když je člověk milý a trpělivý, má to mnohem lepší výsledky, než kdybych jim to naservírovala jako ty Pogono ;-) To není výčitka, to je taky dobře míněná rada ;-)
Ale teď už je to jedno, holčina se naštvala a trucuje X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 20:27 pavel
Karolínce přeji,ať se brzy otřepe a zapomene na všechny tyto příspěvky,které místo aby jí nějak pomohly,nebo motivovaly k něčemu,tak jí akorát srazí na kolena a v ničem jí nepomohou.Pokud dospělý člověk,ještě k tomu snad chovatel neumí poradit desetileté dívce tak to je přinejmenším smutné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 20:19 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Pogona
Což je sice naprosto v pořádku, teď si ale vzpomeň na to dislektické a disgrafické stvoření neurčitého pohlaví - Alex, co nám to tu před pár lety doslova zaspamovalo kde co (a Tebe pak na svém blogu krutě zdrblo - fakt jsem si dal tu práci a našel jsem si jej :) )
Já mám třeba psychologii přímo v popisu práce, přesto jsem nedávno úplně iracionálně vyletěl při jednom Hammerově příspěvku (to jak jsem si myslel, že mu někdo ukradl nick, za což se dodnes hluboce stydím).
Jsme taky jenom lidi. Nic víc nic míň ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 19:53 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Já si teda věku všiml až teď, měl jsem zato, že se bavíme se skoro dospělou slečnou,....teďko koukám, že jsem se o dobrých 5let seknul, nicméně já bohužel nejsem psycholog, každému bez ohledu na věk, náboženství, pohlaví, barvu vlasů i jeho výšku
:-D ....
napíšu věc, tak jak ji vidím, celý život mi to polovina lidí vyčítá, druhá chválí.......ať tak či tak, já už se asi nezměním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 19:50 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Dannie
Vsadil bych se, že nebude. Po takové náloži (jakkoli oprávněné a věcné) se puberťáci obvykle šprajcnou a najust to pak dělají po svém :-O
Spíš to chce tak trochu ze začátku matlat med (jó, máš to skvělý...) a pak po kapkách přidávat návrhy na zlepšení. Pokud možno tak, aby si holčina myslela, že je to celé vlastně její nápad... Telecí leta. Prošel si tím asi každý. Někdo je dost vnímavý a brzy mu to dojde, jinému to do hlavy palicí nenarveš.
Lidem sice můžeš ukázat cestu, většinou ale nečekej, že by se po ní vydali...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 18:07 Muž honzap92 [4] - Ještěři
ať už je terárko mále do budocna, tak agama vypadala spokojeně, rozhodně měla daleko do toho, co se občas objeví na prodej na ifauně i jinde . Agamy bez noh a ocasu a ještě je chce někdo prodat coze
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:33 Dannie Re: Nessy
ZTak to nezbývá než doufat že nad tím bude přemýšlet, a přizná alespoň sama sobě, že se spletla a vousatce zlepší terarium a přestane říkat že rozumí chovu jesteru, jelikož to je věc kterou jsem nezažila ani u teraristu kteří se tomu věnují několik desetiletí a jejich zkušenosti jsou nezáviděníhodné. I ti mi vždy říkají pouze že se s daným problémem setkali či nesetkali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 17:18 Žena Nessy [124] - Ještěři – Teda vy jste jí dali chuděrce...
Už si tu zrušila profil. S dětskou duší musíte opatrně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 16:25 Dannie Re: Karolína
pokud máš teda takové znalosti tak mi jistě poradíš co potřebuje taková heloderma suspectum suspectum, jaké terárium, teploty, co jí atd. sice to je v diskuzi o vousatkách ale to mi snad ostatní diskutující v tomto případě odpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 15:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
HammerJoe napsal
Tak určitě.
Jak můžeš tvrdit že máš zkušenosti s jinými ještěry, s kterými nemáš absolutně žádné zkušenosti ? Po tom co jsem četl dle čeho si vybíráš knihy a dle toho co tu píšeš si myslím že budeš opravdovej odborník.
Chápu že je ti deset a máš svůj svět,ale neraď nikomu nic o čem nemáš ani páru.




amen ;-) - bohužel podobné stránky jsou zhoubou "internetového terarističení"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 14:11 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Karolína
Nemám je sice doma, ale vím o nich docela dost.
Tak určitě.
Jak můžeš tvrdit že máš zkušenosti s jinými ještěry, s kterými nemáš absolutně žádné zkušenosti ? Po tom co jsem četl dle čeho si vybíráš knihy a dle toho co tu píšeš si myslím že budeš opravdovej odborník.
Chápu že je ti deset a máš svůj svět,ale neraď nikomu nic o čem nemáš ani páru.


 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:28 Karolína Re: Landvir
Nemám je sice doma, ale vím o nich docela dost. Zajímám se o všechny ještěry ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 13:15 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Tak to si raději oprav tuto pasáž na svých stránkách o vousatkách: "Můžete se také ptát na věci ohledně jiných ještěrů, protože mám poměrně dost zkušeností i s jinými ještěry, ale nevím o nich toho tolik jak o vousatkách, protože mám pouze vousatku.Budu se snažit odpovědět na vše ;)"

Potom vzniká spoutu takovýchto stránek, na kterých není vše úplně tak pravda a pak to dopadne jak v tvým případě, že nacpou lidi agamku to 80cm terárka :(

A chtělo by to na stránkách spoutu věcí opravit:
např: "Písku se agamce do terárka musí dát nejmíň 3 cm." (Tak to je sakra málo)
Ale určitě to ještě dopiluješ :)
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 12:57 Karolína Re: Landvir
První ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 12:44 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko, máš zkušenosti i s jinými ještěry? Nebo Benjík je tvůj první? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2013 10:33 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona/Karolína
Chápu, že si sama před sebou musíš nalhat, že terárko je v pohodě, ale ono určitě není,....

Amen.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 23:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Chápu, že si sama před sebou musíš nalhat, že terárko je v pohodě, ale ono určitě není,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 22:00 Karolína
U nás stojí krabička cvrků 55,- a sežere 40 na jednou- jedna krabička na 1-2 dny. Takže za týden průměrně 150,-x 4= 700 kč+ vitamíny+ rukola (30kč krabička, která vydrží týden) Takže to na něch 800,-měsíčně vyjde. Ale nemusíte mi věřit, je mi to vcelku jedno ;-)
PS: na terra burze jsme koupili 3 krabičky cvrčků (ty velké), bylo jich tam hodně, jenže skoro všichni pochcípali, přitom tam měli vodu i žrádlo... :-O

Terárko jste mi řekli, že je OK (viz komentáře k prezentaci o Benjíkovi + ve starších tématech), na internetu to píšou, ve zverimexech mi to říkali, na terra burzách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 21:09 Muž Sewer [151] - Ještěři
Já kupuju cvrčky pro agamu, chamíka a 4 gekončíky a měsíčně mi projedí tak 400 - 500. A to kupuju cvrčky ve zveráči (krabička stojí 30,- a většinou mi tři krabičky vystačí na týden). Dřív jsem si nechával cvrčky posílat, jak radí elegans a bylo to podstatně levnější. Nákup krabiček je mi ale pohodlnější, kupuju je ve zverimexu, kterej je u nás v Tescu, kam jezdíme na nákup a krabičky si tam "porcujou" sami, takže jsou štědré a levné. Zároveň tam maj myši, sarančata, švábi a červi :-)
Ale 800,- za měsíc na jednu agamu??? To jí krmíš kaviárem, ne? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:52 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Tak teď to trochu nechápu, jednak nevím proč litovat Tebe,....
stále nevidím, kde v diskuzi jsme Ti radili to terárium 80 na 40,.....
a dál totálně nechápu, že když prokrmíš 800,- za měsíc jak tvrdíš ( což je ale kravina, jak píše kolega , jedna agama prožere sotva stovku za měsíc, )... pak nechápu když máš "takovou velkou starost", že větší terárium za tisícovku ( jednorázově ), je problém....to mi fakt hlava nebere....

S crčky za 800,- jsem mmch schopný krmit celou agamí skupinu 5.1 minimálně tři týdny + ještě tři serratuse a skupinku chlamydosaurů... a ještě mi polovina cvrčků uteče a pochcípá,.....

Prostě se smiř s tím, že terárko je pro dospělou agamu malé, to je prostě fakt. A to že v takovém rozměru do určité míry trpí ( ony v podstatě trpí v jakémkoli teráriu ), jenže v tomhle se sotva otočí, je fakt. Nahraná fotka je sice moc fajn, nicméně agama neumí mluvit, kdyby uměla, asi by ses divila,....

Zlobit by ses neměla na nikoho tady, ale sama na sebe!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 20:40 elegans1 Re: Karolína
Na internetu najdeš hromadu chovatelů krmného hmyzu.Litr dospělých cvrčků stojí cca 250 Kč litr.Kupovat agamě cvrčky ve zverimexu je nesmysl,pak se nediv,že měsíčně prokrmíš 8 stovek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 18:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Pogona to nemyslel tak ve zlým. Ty ses prostě ptala, proč je agamka tak zbrklá a dobývá se ven, tak Ti to píšem. Je to pro něj holt menší a když ho bereš ven, tak je zvyklej mít prostor:) Budeš s ním holt trávit víc času, necháš ho proběhnout a nějakej ten den a noc v tom terku vydrží. Jen aby tam pak nebyl půl roku zavřenej ano Čím častěji bude zvyklej běhat ven, tím méně samozřejmě bude chtít být zavřenej.
Jinak je fajn, že máš o něj takovou starost a staráš se o něj, o proti některým chovatelům, který jsem tady potkal nebo i znám se má dobře a vypadá spokojeně, když opominem ten malý prostor.

Jinak jak píšešs tím krmením...800 Kč je fakt dost. Já koupím pro dvě agamky i když už teda skoro dospělé sarančta za necelý 300 plus nějaký to zelený a mám vystaraný ale pokud krmíš jen cvrčkama tak to fakt asi leze do peněz, když má krabičku na 2-3 dny. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 18:21 Karolína
A podle mě do Benjíka investujeme dost- Měsíčně 800 kč za žrádlo, teď jsme za 550,- koupili novou (už druhou) UVB lampičku, vybírali jsem to nejhezčí terárko za 3000, koupili jsme mu ty květináče na lampičky v hodnotě 150,- za jeden, aby se na nich udržel a byly hezké a přírodní, koupili jsme mu dvě přírodní misky, aby to měl pěkné, mám pro něho teploměr, protože mu každoděnně kontroluji, jestli má dost teplo, už jsem se tady ptala na aspoň 200 otázek ohledně každé maličkosti, protože chci, aby byl Benjík zdravý a měl se dobře, koupila jsem si o vousatkách knížky a půl roku před pořízením agamy jsem poctivě studovala a pročítala weby...A vy mi teď napíšete, že ho týrám, a že vám ho je líto. Že vám není líto mě. Snažím se pro něho udělat to nejlepší a teď ho "týrám". Docela mě to mrzí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 18:14 Karolína
Fotka k příspěvku Tak tohle je podle vás týraná agama...Kdyby každý týral zvířata jako já, to by bylo na světě krásně...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.03.2013 16:44 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Taky by mě zajímal odkaz na zdejší diskuzi, kde Ti byl doporučen rozměr pro agamího samce ( i v dospělosti ) 80 na 40cm.......

Co se týče prostoru, ano i 16cm je pro agamu kus prostoru, ono terárium o základně jaké máš Ty má obsah 3200 cm2, terárium z odkazu má pak obsah přes 4200 cm2, což je o víc než 100 cm2 více, no a tato plocha je třetina Tvého stávajícího terária, takže i když se to nezdá, plocha terária z odkazu je o zhruba 33% větší než Tvá a to už je o dost, nemyslíš??? Takže vidíš co dokáže 16cm šířky a 4cm hloubky udělat,......

Navíc pokud by jsi mu dopřála optimální terárium 100 na 50cm, byl by jeho obsah 5000 cm2, zož je skoro polovina Tvého hrníčku,....

Řešit to už nemusíme, nicméně jsi s tím začala Ty, když jsi chtěla řešit, proš je agama "zbrklá",... a to dělají, když nemají místo.
Je mi Tvé agamy líto, pže je v podstatě týraná ( zkus se na měsíc zavřít do místnoti, kde se sotva otočíš,.... ), peníze by u živývch tvorů neměly hrát roli,..... a mnohokrát jsem psal, že si má každý koupit takové zvířa na které má a kterému je schopný zajistit dobré "bydlení". Vymlouvat se po týdnu po pozíření na finance, je zoufalost,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 16:17 Karolína Re: Sewer
A to mi těch 16 cm tak strašně přidá prostor na běhání?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 13:49 Muž Sewer [151] - JeštěřiRe: Pogona
Pogona napsal: Co dělat? Ideálně to, co psala Nessy, terárium šikovně prodat a pořídit větší a nemusí to být zrovna otázka 3000,-
Např. tady nalezneš odpovídající terárium i s pozadím za třetinovou cenu s dovozem až domů:

aukro.cz/…


vybavení použiješ to stávající a skříňka určitě půjde někam posunout či přestěhovat tak, aby dveře šli otevřít. Moje manželka vždycky, když si dcery vyberou nové terárko do pokojíčku 12M2 , kde mají postele, skříně, psací stůl, poličky,.....tvrdí, že "to už se tam nevejde" no a zatím se vždy vešlo, mají tam gekončíky, pavouky, pískomily, strašilky,......


Tohohle prodejce můžu všem doporučit. Už dvakrát jsem od něj koupil terárium. Jedno pro chamíka a jedno mi udělal na míru pro hady. Za 400,- ho přiveze kamkoliv až před dům a platí se mu až na místě. Ceny jsou víc než lidské a terárka dělá opravdu hezky palec
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 13:47 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Karolína
Ty jsi ale diplomatka smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 13:05 Karolína
Děkuju za Vaše názory. Už to nebudeme dále rozebírat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 12:13 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Karolínko nerozčiluj se no Nikdo Ti nenadává. Jen bych chtěl vidět, kdo tady Ti řekl že pro dospělého samce Ti budou stačit tyhle rozměry co máš...... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2013 12:06 Karolína Re: Pogona
To, že by onemocněl je snad něco jiného, ne? Mě jde o to, že mi všichni řekli, že takový rozměr co mám je OK a teď mi říkáte, že je to málo. To bych předtím rovnou koupila rozměr buď větší a nebo koupila menší za pár korun a nechala ho tam chvilku. My jsme koupili to nejhezčí s vybavením a 3D pozadím a teď ho máme podle vás na nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:56 Muž Felix [752] - Ještěři
K Pogonovu trefnému příspěvku bych dodal:
Když se někam vejde cca dvoumetrový člověk, tak se pro půlmetrovou ještěrku najde místo taky. A ještě i s rezervou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:56 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Karolína napsala: Mamka do toho vrazila tolik tisíc a já teď po ní nemůžu chtít, aby kupovala větší terárko.

A co kdyby agama onemocněla, ona taková léčba se může taky vyšplhat na pěkný peníz, to by ses taky bála říct mamce,....

Při pořizování čehokoli živého je potřeba brát v úvahu různé další výdaje, jedním z nich je i velikostně odpovídající terárium pro daného živočicha....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   27.03.2013 22:52 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Co dělat? Ideálně to, co psala Nessy, terárium šikovně prodat a pořídit větší a nemusí to být zrovna otázka 3000,-
Např. tady nalezneš odpovídající terárium i s pozadím za třetinovou cenu s dovozem až domů:

aukro.cz/…


vybavení použiješ to stávající a skříňka určitě půjde někam posunout či přestěhovat tak, aby dveře šli otevřít. Moje manželka vždycky, když si dcery vyberou nové terárko do pokojíčku 12M2 , kde mají postele, skříně, psací stůl, poličky,.....tvrdí, že "to už se tam nevejde" no a zatím se vždy vešlo, mají tam gekončíky, pavouky, pískomily, strašilky,......
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:50 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Mrkni na mou prezentaci a podívej se na data fotek ještěráků vypuštěných volně do terénu - naše vousatky se mnohdy lezou cachtat do rybníku i při teplotách vody jen kousíček nad 10°C. S velikým nadšením a bez nejmenších prolémů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:47 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fajfmen
45cm je výška terária, jeho hloubka je menší,...pouhých 40cm....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:30 Karolína Re: Nessy
Terárko nemůže přečuhovat, nešly by otevřít dvěře :-D Je to natěsno :-O ...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:28 Karolína
Čenda (ten boloňák)je strašně hravý. Zkoušeli jsme je skámošit, ale on na něho chce skákat a škrábat na něho tlapkou, dorážet atd...Je divoký. :-O

V té místnosti by mu byla zima, ne? V terárku má víc jak 30°C a v té místnosti 20°.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:28 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Karolína
Terárko se dá zase zpětně zpeněžit. Já nedávno pořídila terárka 100*50*53 za 700,- S pozadím ti mohou pomoci rodiče a poličku můžeš použít co máš - u terárka nevadí, když přečuhuje. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 22:24 Muž Felix [752] - Ještěři
Pokud nemáš jiná domácí zvířata co by ji mohla zašlápnout anebo sníst (boloňský psík se nepočítá, naše Alice si poradí i s vlčandou a kocoury...), tak ji prostě vypusť do místnosti. Jedné konkrétní. Tam kde se trvaleji "uhnízdí" (nejspíš to bude nějaká polička či jiné vyvýšené místo) jí nainstaluj výhřevku a UV, krm ji z pinzety, a dál se nemusíš o nic moc starat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 21:58 Karolína
hmm...tak co mám dělat? Terárko jsem dostala na Vánoce (sama jsem si ho vybrala) a je mi trapné říct mamce ať koupí nové terárko+ poličku pod něj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 21:39 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
První průšvih je, že těch 45 cm (jako jeden ze zadaných rozměrů terka) bude mít v dospělosti agama na délku sama.
Druhý průšvih je, že ačkoli vousatku chovanou úplně navolno obvykle najdeš nehnutě sedící den za dnem na úplně stejném místě (viz naše nebožka Agátka na akvárku), chová se tato v teráriu naprosto jinak. Jakmile má okolo sebe svobodu pohybu omezující stěny, pokouší se o únik. Začne-li s tím, pak obvykle neví kdy přestat a její stres se jenom stupňuje...

Ona není aktivní. Nasycená se vpodstatě chce jen tak povalovat (hodiny a hodiny) na vyhřátém místě s dobrým výhledem... ovšem neomezovaná stěnami ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 20:11 Karolína
Tak to mě mrzí, chtěla jsem pro Benjíka to nejlepší, studovala jsem si o vousatkách půl roku abych měla všechno do puntíku dokonalé, všude jsem se ptala (i tady!) a všude mi psali (i na internetevých stránkách), že 80x40x45 je dostačující. Mamka do toho vrazila tolik tisíc a já teď po ní nemůžu chtít, aby kupovala větší terárko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 17:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Teď jsem to chtěl napsat,.....když ho chceš trápit, nediv se pak, že budou problémy,......80 na 40cm je minimum pro samici, nevím kde na internetu jsi četla, že pro samce je ideál právě takový rozměr,.....
Taky by mě zajímala literatura, kde toto uvádí, namátkou jsem vzal např. tuto :

Leguáni a agamy, Miroslav Kocián - pro pár agam terárium 110-60-50cm

.... znovu se opakuji, terárium jaké máš, je pro dospělého samce malé,...
......mmch. za 3tisíce jsi určitě nekoupila to nejlepší vybavené terárium.......

3tisíce stojí jen kvalitní UVB zdroj pro agamy,........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 15:32 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Karolína
No pokud chceš svojeho Benjika trápit....
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.03.2013 14:12 Karolína
Větší terko žádném případě kupovat nebudu. Tady i na internetu jsem četla, že agamě v pohodě stačí do to co má. A větší nemám kam dát... Nedávali jsme tři tisíce za to nejlepšì a už vybavene terko s 3D pozadím, které by měl na tři měsíce(- tak dlouho mám Benjíka). Několik měsíců jsem studovala o vousatkách úplně všechno (ptala jsem se i tady ve fóru!) a všude je psané (i v knížkách), že agamám na celý život stačí 80x40x45 cm.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1451