Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 56 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:28 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Už se to tu probíralo asi 1000krát, stačí si projít diskuze.
Osvětlení a veškeré vytápění vypnout ÚPLNĚ ! Terárium zakrýt, nekrmit, jen obden terárium porosit a zkontrolovat agamu. Po 14ti dnech začít pozvolna probouzet ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:24 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: Pogona
jj děkuji, a ještě asi jí mám změnit denní svícení, akorát netuším na kolik hodin denně...
a s potravou to mám jak zařídit, mám jí vytahovat dávat nějáké cvrčky, nebo čínské zelí, to ona sežere, sice v menším množství, ale sežere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 20:03 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ZuMi
Přesně, "zimuje" věkem ani velikostí se zmást nenech, sice je menší, ale je to jedna z vyjímek potvrzujících pravidlo. Zvíře samo vycítí co mu dělá a nedělá dobře, takže pokud chce zimovat, nechej ji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:39 Muž ZuMi [0] - JeštěřiRe: HammerJoe
no já na netu četl že by ještě zimovat neměla, tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:37 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: ZuMi
jj nejspíš se jí chce zimovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 19:20 Muž ZuMi [0] - Ještěři
Ahojky mám takový problémek, teda ještě jsem to nikdy nezažil agamku mám poprvé.
Agamce je 10 měsíců a poslední týden je zalezlá a neaktivní. pokud jí nevytáhnu tak by ani nežrala, nevíte proč, myslel jsem že si važaduje zimní klid nebo spánek. prosím o radu děkuji :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:16 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: brtice
Když jí to nejde samo ( to se stane u jedné z 1000 ) pak se jim skutečně pomáhá, ale až tak po 14ti dnech, když už je očividné, že se sami nesvléknou, to zatím neřeš, vše bude OK, uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 16:11 brtice
teda profíci, díky potlesk
potřebuje s tím nějak pomoci nebo zvládne sama ? tuhle jsem se někde dočetla, že když jí to nejde samo, tak je dobré jí namočit, okoupat atd...
co vy na to ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 15:54 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: brtice
jj je to tak jak jsem říkal....bude to svlek ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 13:00 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Bude se svlékat. Potrvá ještě několik dnů než dojde k samotnému svleku. Pokud mě zrak neklame tak budou následovat nohy :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 12:33 brtice Re: HammerJoe
Fotka k příspěvku ahojda, tak přidávám včerejší fotku, kde je vidět rozdíl v barvě těla a ocasu, zatím jsem neviděla žádné známky svlékání...mrkni na to, dík
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2012 11:48 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Verčák
Já chci taky na chatě vyrobit Akeyře venkovní výběh, a doma jí koupit příští rok terárium o rozměrech 150x60x60. Taky bych jí chtěla přikoupit nějaké kamarádky protože mi přijde že se sama nudí a v takhle velkém teráriu by byla škoda aby tam byla sama. Takže má otázka zní: kolik můžu přikoupit Akeyře do toho terária kamarádek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 17:12 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Akeyra
Jo jo, na trampolíně v létě je to super.. :) byla jsem na té naší celé léto né jenom já brácha mamka, ale taky naše agama Čaki, protože to v jednu dobu bylo jediné ohraničené místo na slunku ze kterého nemohla utéct :-D jenom je blbé, že ty trampolíny jsou černé a neroste na nich tráva :-) nakonec dostala venkovní výběh 2*1*1 metr: ) a stejně se z něho stačila celou dobu co tam byla utéct :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:34 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: fajfmen
Ty brďo to je Alice docela frajerka. "druhý den ji to tam ohromně baví" :-D to si to asi pěkně užívá, pomalu jako já u kamarádů na hop Na trampolíně jsme prožili celé velké letní prázdniny :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:30 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: brtice
Ahoj,asi začne shazovat starou kůži a začala u ocasu proto ta barva.....jinak hoď sem fotku a mrknem na to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 12:22 brtice – dotaz
ahoj teraristi, jsem nováčkem, pořídili jsme si před měsícem agamku, má se čile k světu, honí všechno živé jako divá, jen nám připadá, že ve srovnání s krásně zbarveným tělem do zeleno oranžova má nějaký nevýrazný šedý ocas...poradte prosím, chybí jí něco ? díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 22:44 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Akeyra
Vydržela. Ten záznam je ze 3. 1., takže to vím i najisto ;-) . S Alicí je to už taková Vánoční tradice - na Štědrý večer si zaleze do stromečku, druhý den ji to tam ohromně baví (nedá se vyšťourat)... a třetí den pak dobrovolně vyleze, neboť dostala hlad a loudí :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:20 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Děkuju moc Tome ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 20:17 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Landvir
Nech je klidně 14 dní, obden je zkontroluj a trochu oros terárko.
Až je budeš probouzet, tak nejprve na den, dva odkryj terárium ( pokud je máš zakryté ), a pak na další den rozsviť nejdřív UVBéčko a další den zbytek osvětlení, krmnit můžeš v podtatě ihned - po odkrytí teárka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 19:28 R Muž Landvir [231] - Ještěři
Ahoj všici kolegové...holky ulehly k zimnímu spánku, jejich váhy jsou v deníku. Dneska jsem všchno pozhasínal a tak se chci zeptat jak dlouho je mám nechat chrnět a jak je potom pomale probouzet?? Vím, že už se to tady řešilo, ale nějak to nemůžu najít..tak se radši ptám. Děkuju za všechny odpovědi. Jarda X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2012 08:42 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: fajfmen
Myslíš že by tam vydržela?:-D Když jsme měli ještě stromeček (včera jsme ho vyhodili) tak jsem jí pustila po obíváku a chtěla na něj vylézt. No a v tom máma na mě ať jí chytim, že jí to bude bolet, že se popíchá. Tak zase příští Vánoce :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 22:29 Muž Felix [754] - Ještěři
Fotka k příspěvku Aniž bych vstoupil do diskuse, přihodím tradiční Alicinu Vánoční fotku - u stromečku (asi minutu před tím, než zaleze do jeho větví a já pak budu den dva čekat, až ji to tam přestane bavit, vyleze a nechá se dobrovolně odnést do terárka :-D )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:07 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
:-D smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 21:05 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
abych se bála když v jeho blízkosti jsem jediná ženská :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 19:36 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Machruje :-D chce se pářit :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 14:51 Žena Verčák [112] - Ještěři – Co to?
Fotka k příspěvku jenom tak ze zajímavosti .. proč asi dělá ten můj agamák poslední dobou neustále tohle? (fotka)
nafukuje si bradu, otevírá tlamku, vystrkuje hlavu co nejvýš to jde.. a tak :) a když k němu příjdu tak za chvíli přestane a čumí jako obvykle :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 13:39 Žena Akeyra [3] - JeštěřiRe: Pogona
Moc děkuji, na lidský kontakt je zvyklá už od jejího 1. měsíce života, tak ji to snad vadit nebude. Ke konci ledna jí to všechno pořídím. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2012 07:18 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Akeyra
Pokud bude přes den ve venkovním výběhu, pak na "přespání" jípostačí terárko 60*30*30cm. A vadit jí to nějak výrazně nebude ( pokud je navyklá na kontakt s lidmi ) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 21:20 Žena Akeyra [3] - Ještěři – Terarium
Ahoj, chtěla bych si v létě brát agamu s sebou k tátovi na baráček a chtěla bych se zeptat jak by to terárko mělo být velké. Skoro celej den by byla venku na slunku s možností úkrytu takže by to fungovalo pouze jako nocleh a vždy by tam byla tak 7-10 dní. Co myslíte??
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 18:51 fretulka
Jo aha. Já koukla jen na první odkaz na googlu, protože sem neměla čas, no a tam to bylo za ty 2000 :-D. Za 300 to už je pohoda hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 16:02 Muž halaly [25] - Ještěři
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 16:01 Muž halaly [25] - Ještěři
Právě je to docela levné. Těleso máš za 300Kč a pak už jednou za rok kupuješ trubicové zářivky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 16:01 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Verčák
i když je fakt, že já jsem měla zářivku T8 né T5 ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:49 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fretulka
pokud jde o to co si myslím, tak to těleso nemusí být tak drahé... :-) já jsem koupila v globusu těleso i se zářivkou (odpovídající velikosti) cca za 300 kč. a zářivku jsem prostě chtěla vyměnit za tu UV nakonec to nedopadlo protože mi z e-shopu nějak nedošla ale určitě by to tak šlo si myslím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:34 fretulka Re: halaly
Aha..tybrďo, takové drahé coze Tak to mám asi smůlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:12 Muž halaly [25] - JeštěřiRe: fretulka
Zářivková tělesa www.google.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 15:11 fretulka
halaly napsal: Já ji koupil - ač pětku a taky podle želvy.
Jenže jsem ji ještě ani nezkoušel, protože nemám tělesa.


Jaké tělesa? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 09:14 Muž halaly [25] - Ještěři
Já ji koupil - ač pětku a taky podle želvy.
Jenže jsem ji ještě ani nezkoušel, protože nemám tělesa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 04:43 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: fretulka
Šel bych do toho ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2012 00:05 fretulka
Ahoj, co říkáte na tohle do terárka 100x50x60 ? www.robimaus.cz/…
Našla jsem ji podle www.euzelva.cz/…
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:09 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Fotka k příspěvku Já jsem v tomhle ostuda :-O jsme tam nalezlí několikrát do roka, ale fotek mám malinko ( agam vůbec ), tak hodím do frcu alespoň fotku tamního Napoleona :-D ( oni tam mají vůbec všechny druhy nějaké "vetší" ) smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 20:01 Muž vitas [27] - Ještěři
Fotka k příspěvku Já tam byl letos dětma. Taky jsem koukal jak blázen. Mám jedno, nohužel nic moc kvalitní foto.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 19:46 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: HammerJoe
Nerybaří :-) maj tam fakt kolosy, já měl taky samce, kterej měl ( pokud si dobře pamatuju ) 68cm a mohl dělat "mladšího bráchu" tomu ze Zoo :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:18 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Pogona
Bohužel jsem neměl možnost to vidět na vlastní oko,ale asi před rokem mi to popisoval kolega co tam byl s dětma na výletě a popravdě jsem si myslel že tak trochu rybaří :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 18:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: vitticeps
Jen "mimo soutěž", viděli jste pánové ta "hovada" co mají v Zoo ve Dvoře Králové, tam má i ta nejmenší samice snad metr :-D
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:55 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitticeps
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:27 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Redukce odchovů by skutečně neškodila..

Zadržené snůšky nejsou ani u tohoto druhu ničím vyjímečným. Jak jsi sám napsal: "pokud má kvalitní podmínky ... ubikace ,vyváženou stravu,uvb ...atd atd a klid na kladení tak nevidím absolutně problém", s tím nejde nesouhlasit. Bohužel to není ve spoustě chovů tak samozřejmé, jak by se mohlo zdát.

Téma se nám trochu strhlo od věci. 37 cm velká samice, které jsou 2 roky, dejme tomu. Já měl ale na mysli samice, kterým je při této délce několik měsíců. Závěrem nač pářit mladé samice když můžeme počkat. Pokud jsou však dospělé a nerostou, co nám zbývá..

Mám dojem, že se v podstatě shodnem, jen se na to každý koukáme jinak. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 17:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitticeps
Nevim teda čemu říkáš ty rada nad zlato ,ale podle mě doporučovat začínajícím teraristům dospělých agam ať počkají na velikost samice 45 cm tak se u nás zredukujou odchovy vousatek v čr na 1/5 ....což by taky nebylo od věci....No nevim co teda ty jsi vyčetl někde na nějakým blogu ale já jsem teda ještě nikdy nezažil(neslyšel neviděl nečetl) zrovna teda u vousatek problém se zadrženou snůškou....pokud má kvalitní podmínky ... ubikace ,vyváženou stravu,uvb ...atd atd a klid na kladení tak nevidím absolutně problém proč by třeba 37 cm dlouhá 2 roky stará samice neměla úspěšně naklást vejce......

Stačí projet fóra, stále dokola někdo řeší zadržené snůšky, tak nač tomu ještě napomáhat..

Ano tento problém se neustále a dokola řeší třeba u chameleonů všech různých druhů,ale to zrovna v této problematice je úplně jiná liga !!!!! :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:57 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Pogona napsal: Souhlasím z HJ, 45cm se mi zdá moc, v mé chovné skupině 1.4 mají samice sotva 40cm, skupina je stará zhruba 7 let a má pravidelné a kvalitní snůšky.
Jenda ze samic je tam dokonce výrazně menší než ostatní ( tipuju tak 32cm ) a není s ní vůbec problém ;-)


U tebe však nepochybuji o kvalitě chovu. Na druhou stranu vousatka jakožto nejrozšířenější ještěr u začínajících chovatelů trpí na provizorní podmínky ve spoustě případech. Vycházím ze zkušenosti, kterou mám díky zodpovídání dotazů převážně začínajících chovatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2011 16:54 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.cz
Tomu říkám rada nad zlato.. Slečna by se nemusela dočkat toho, že agama bude mít víc jak 40 cm? No pokud by se o ni starala špatně nebo se jednalo o agamu s mizernými předpoklady pak ano, ale proč takové zvíře vůbec dále rozmnožovat?

Možná máš osobní zkušenost s kladením u malých samic a vše se obešlo bez komplikací. Jenže to je spíš ojedinělý případ, pokud si vemeš kolik lidí a v jakých podmínkách dnes chová vousatky. Samozřejmě i v přírodě se stává, že jsou napářeny malé samice a zvládnout to. Ovšem agamy v přírodě mají kvalitní potravu a ten nejlepší zdroj UV :-) V podstatě i v zajetí můžeme docílit výborných podmínek, ale vyžaduje to zkušenosti. Stačí projet fóra, stále dokola někdo řeší zadržené snůšky, tak nač tomu ještě napomáhat..

Mimo jiné pokud je otvor v pánvi ještě příliš úzký, těžko vejce přemluvíte aby vylezla sama :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [56] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2751