Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 19:04 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Karolína
Níže podepsaný kolega to popsal trefně. Jen bych k tomu doplnil, že kočinčina má alespoň z počátku, nar. od neskutečně zvědavé a vstřícné vousatky, velice plachou nervózní povahu. Než Ti začne důvěřovat a přestane se lekat i vlastního stínu, nějaký čas to potrvá. Na tohle zvířátko musíš jít fakt opatrně a s velikým citem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:34 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Karolína
Tak to je dost tupej zverimex ! Není to vodní, ale kočinčínská, terárko potřebuje minimálně o objemu 250l a z toho aby výška byla minimálně 80cm ! A s vodou ? potřebuje co největší bazenék, je to pro ní úkryt a chodí tam i kálet...Já jí mám, je to přátelský tvor, časem si zvykne na lidský kontakt, mě už žere pouze jenom z ruky. Ale chce to mít fakt co největší terárko, co největší vodní plochu a dost větví na lezení, UVB, výhřevný místo, nejlépe větev pod výhřevnou žárovkou nad vodou....pročti si tak pár hodin na internetu a uvidíš ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:28 Karolína
A ještě bych chtěla dodat, že jsem úplná začátečníce :) Je agama vodní obtížné zvíře, nebo je vhodná pro začátečníky? Nebývá často nemocná atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2012 11:10 Karolína – Agama vodní
Zdravím, teďka jsem přišla ze zverimexu a oni mi nabízeli 3/4 roku starou AGAMU VODNÍ. Jak je na tom s povahou? Je stejná jako agama vousatá? Není agresivní? Řekli mi, že stačí maličká misečka s vodou a že stačí, když se jednou za tři dny namočí. Nabídli mi ji za 3 000 (i s teráriem- cca 50 (d)x 50(v)x 50 (š) cm a říkali, že to stačí, že když ji pustím po bytě tak má dost prostoru, pak mi k ní chtěli dát UVB, UVA, skálu, a zeminu) Mám to vzít je to všechno pravda co mi říkali? Říkli, že je strašně klidná, hodná a povahově na úrovni vousatky? Děkuji předem, Karolína :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 21:28 Johny
červi by se neměli dávat moc často pokud se nepletu vyzkoušej to stou ledničkou nacpi tam cvrčky na 10 minut a uvidíš jak se sklidněj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 21:12 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Filda
Jasně. Ale taky nemusíš. Dost záleží na všem tom dalším krmení :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 21:07 Filda
dotaz. kdybych dával červíky místo cvrčků mám je taky sypat tím práškem s obsahem vitamínů ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 19:11 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
nevím proč se to stalo, jestli se jich přežrala nebo co, ale každopádně je dala pryč.. všimla jsem si že všichni ti vyzvracení byli uplně v celku.. tak možná je prostě zhltala pez pořádného pokousání a pak ji lechtali v žaludku :-D nevím, každopádně teď už je agamák v pořádku a po sarančatech se může utlouct ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2012 18:02 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Divná věc. Já krmím moučňáky běžně (mezi vším tím pestrým výběrem různých hýbajících se tvorečků a hromady druhů rostlin) všechny věkové kategorie a nemůžu si stěžovat. Na libovolném výletě s některým ještěrem na rameni navíc právě je beru s sebou do krabičky jako oběd nebo sváču obludíkovi, protože se po otevření futrálku nemají tendenci okamžitě obrovskou rychlostí a skoky rozprchnout :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.10.2012 17:02 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Verčák
no, tak dneska už vypadá Čakin čile jako vždycky.. :) tak snad to bude v pohodě.. moučné červy už ale nikdy nedostane...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 22:38 Žena Verčák [112] - Ještěři – Zvracení?!
Ahoj,

dneska jsem po hodně dlouhé době koupila ve zverimexu moučné červy. Čakin je v pohodě snědl (cca 18 hod.) v 20:30 se mu zhaslo světlo on si zalezl na svoje obvyklé místo pak se 21 30 najednou zvedl a šel na místo na kterém mi obvykle dává najevo že chce ven.. (tohle se mi ještě nestalo že by se vzbudil a někam chodil když má zhasnuto) brada mu zčernala a cca 22 15 slyším rány jako by mrskal o sklo ocasem.. kouknu do terárka a cca v okruhu 10 cm všude vyzvracení mouční červi. Co s tím? Ted je takový strnulý prostě ležína místě a čumí, hlava zvednutá brada zčernalá. červy jsem odklidila zítra vyměním kontaminovaný písek za čistý. Mám to řešit nějak dál, nebo mu ti červi prostě nesedli? Děkuji ;-)

Edit: už se uložil ke spánku.. nebo aspon zašel do kouta a položil hlavu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 10:08 Filda
pokud by tedy chtěla exotické zvíře tak at si pořídí hada :) myši nejsou tak hrozné s myslím a problém kdy se bojíš hmyzu nejni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2012 09:20 Žena Verčák [112] - Ještěři
no já nevím jak vám, ale mě ještě neutekl snad ani jeden cvrček :-) je fakt že doma nemám krabice se stovkama cvrků, ale když už tak max 30 ze zveráče : ) A stejně jsou nejlepší sarančata :-) ty když utečou tak se dají poměrně lehce chytit, pokud se to nepovede mě tak stačí vypustit agamu a ona už se o něj postará :-) jo a nesnaží se na rozdíl od cvrčka hned zalést do té nejmenší skulinky kterou vidí :-) no a je to taky docela pěkné zvířátko takové saranče a necvrká :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 23:14 Muž Felix [752] - Ještěři
Já tedy nemíním cvrlikům zabraňovat v únicích při krmení ještěráků ani náhodou - Naši kocouři se totiž jejich lovem ohromně baví a sebrat jim to, to bych byl pomalu Herodes :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 23:05 Johny
Ono když si pořídíš přepravní krabičku pro morčata s víčkem nahoře zhruba 10x10 krabička má asi 30 x 15 případně se daj pořídit samozřejmě i větší. krabičku otevřeš a proti víčku vysypeš neuteče ani jeden spadnou tam i s papírem. A pokud chceš snížit riziko útěku tak je před krmením strč na chvílku do ledničky (opravdu chvilku) oni budou pomalejší pak už ti stačí naučit se je chytat za zadek a ne za nohy který se jim dost často trhají a pak se stává že ti nožička zústane v pinzetě a cvrček si poskakuje vesele po těch ostatních.
Další možnosti sou šváby :-D sou teda ještě nechutnější než cvrčci ale maj výhodu sou větší tudíš je snáz chytíš neskáčou, ale sou o poznání rychlejší než cvrčci když krmim švábama mám připravenou plácačku a jako protiopatření proti tomu co zminuje Fajtmen cvrčci za skříněma atd stačí izolepa 5 cm čiroká klidně průhledná kterou oblepíš veškerý soklíky stěn a skříní oni to většinou berou po zemi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:57 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: elegans1
Třeba na vojně při službě v kuchyni mi stačilo položit si někam malou polní a za hodinu ji zvednout - okamžitě se z pod ní do všech stran rozutekly doslova stovky těchhle cvrliků :-D
Ony si ty potvůrky správné prostředí dříve či později najdou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:51 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: elegans1
Mě to s čiperností připadá tak nějak nastejno, ten rozdíl ale možná dělá ta pinzeta (potažmo způsob předložení). Ji používám jen při krmení pavouků (pro ten účel přesypu cvrliky do vysokého tubusu, z něhož je pak jednotlivě vybírám), ještěrům prostě otevřu zveráčovou krabičku a strčím jim ji pod čumák :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:45 elegans1 Re: fajfmen
Já si myslím,že schopnost domácích množit se v běžném domě nebo bytě nebude zase tak žhavá.Oni přece jen potřebují opravdu teplo a to v běžných stavbách zrovna není. Někde v kotelně nebo nějakém výměníku to by byla jiná,tam by se ale množili i banánoví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:42 elegans1 Re: fajfmen
Pochytat do pinzety banánové mi problém nedělá.Domácí ale jo.Banánoví rozhodně nejsou tak pohybliví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:36 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: elegans1
Banánoví Gryllus asimilis (kterými krmím) jsou čiperní nemlich stejně jako Acheta domestica (kteří mi nesmí do domu), pokud mají správnou "provozní" teplotu. Jen se v našich podmínkách nedokáží po úniku zdárně inkubovat. Narozdíl od takřka nezničitelných domestik ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:27 elegans1 Re: -----
Ono taky záleží jaký cvrček.Hodně pohybliví jsou sigiláti nebo domácí.Třeba ale banánoví zase tak pohybliví nejsou.Není problém je pochytat pinzetou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 22:24 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: -----
Obecně vzato, má-li možnost, tak zdrhne i šnek :-D
Osobně když krmím cvrky, vždy mi nejmíň dva z deseti fouknou přímo z krabičky hned po jejím otevření (to je fuk, jak opatrném) a následně dva tři týdny někde za skříní koncertují po nocích :-D . Ty, co se dokáží protáhnout větracími otvory terka a tak uniknout sežrání, už dávno ani nepočítám smich

Jasně že cvrčci všude lezou, skáčou a tak. To je jejich přirozenost. Cvrček co to nedělá je patrně po smrti anebo zrovna umírá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 21:49 ----- – Cvrčci
A nedala by se na ten hmyz nějak zvyknout? Jak se chovají cvrčci? Utíkají, nebo jenom stojí na místě? Možná, že bych se ten strach naučila ovládnout. Nejsou cvrčci takoví, že všude lezou skáčou atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 19:55 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Co mám dělat?
Pokud se ti dělá šoufl z hmyzu, natož chytáš-li z něj pomalu hysterický záchvat od pohledu, pak rovnou zapomeň na JAKÉKOLI zvíře, pro něž je živý hmyz základní a majoritní složkou potravy!
Trváš-li na chovu plaza a ničeho jiného (alergie na srst, peří atp.), nastuduj si trnorepy nebo suchozemské želvy (převaha rostlinné složky potravy), pořiď si pro ně potřebné zázemí a potom i je. Což bude dost možná obtížné, jsou to CITESová zvířata. Nar. od trnorepů (saharské a blízkovýchodní robustní pozemní agamy) želvičky r. Testudo sice seženeš pomalu v každém zverimexu, navzdory obecně rozšířeným laickým představám to ale rozhodně nejsou začátečničtí chovanci!
Další možností jsou pak ve všech zverimexech běžní a poměrně levní (rovněž převážně býložraví) leguáni zelení. Pro dospělé samce ovšem dva metry délky nejsou ničím neobvyklým, takže tu nastává problém (anebo spíš PROBLÉM) s dostatečně velkým teráriem. Protože je zelený leg navíc stromové zvíře, pokud bydlíš v paneláku (nízké stropy), bude potíž zajistit mu i potřebný prostor pro nezbytné šplhání...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 13:36 Filda
plyšáci nejsou nároční :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 13:15 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: !!!!
Nikdy !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:45 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: A ještě..
A ještě.. napsal: aby neutíkala a byla ochočená a seděla mi na rameni.

Morče na rameni sedět nebude, já doporučuji po tom co jsi napsala pořídit si papouška,....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.10.2012 09:20 !!!! – !!!!!!!!!
Mám alergii na morčata! V kolika měsících si ji mám teda pořídit?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.10.2012 20:13 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: A ještě..
Co mám dělat?
strašně se bojím cvrčků a prostě všecho hyzu
Když vidím nějaký hmyz chce se mi zvracet a ječím, co mám dělat???
chci aby si na mě zvykla, ale aby nebyla moc náchylná a nechtěla baštit
A taky aby byla trochu zvyklá na lidi a aby neutíkala a byla ochočená a seděla mi na rameni.

Pořiď si morče !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 19:55 A ještě.. – A ještě.... pls :)
A ještě, v kolika měsících si ji mám pořídit? chci aby si na mě zvykla, ale aby nebyla moc náchylná a nechtěla baštit... A taky aby byla trochu zvyklá na lidi a aby neutíkala a byla ochočená a seděla mi na rameni.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2012 19:53 Co mám dělat? – Co mám dělat?
Chci si pořídit agamu, ale strašně se bojím cvrčků a prostě všecho hyzu. Když vidím nějaký hmyz chce se mi zvracet a ječím, co mám dělat??? Zvyknu si na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:28 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Pogona
Jo. Je docela srandovní, že (jak jsem si za těch pár posledních let všiml) považují vousatky nás, "pány tvorstva a vrchol inteligence", dost často za naprosto natvrdlá stvoření :-D . Fakt - když se např. ty naše snaží na nějakou svou momentální potřebu upozornit jiného člena rodiny a on/ona jim nevěnuje okamžitou pozornost či jen tak se zájmem kouká, nechápaje že se ten ještěr právě pokouší něco "jasně a srozumitelně" sdělit, mají tendenci až neskutečně přehrávat :-D . Rudolfa to nepochopení z naší strany rozčiluje nezřídka až tak, že začne dupat předníma pacičkama (styl naštvané batole) a když ani to nezabere, uraženě se otočí zády a nejmíň hodinu pak trucuje někde v koutku smich
Ve zjednodušené formě mi to dost připomíná chování malých druhů papoušků :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 19:13 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Verčák
Vypadá to sice srandovně, teoreticky ale ano, takhle by to mohlo fungovat ;-) .
Prakticky ale stačí i normální přiblížení a verbální pojmenování - ještěrka sice nemusí nijak extra vnímat/pochopit své vyslovené jméno, naprosto přesně ale zaznamená jemné pohybové a mimické nuance chovatele, které si on sám ani neuvědomuje, adresné ale spolehlivě jí ;-) . A právě na ty bude reagovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 13:34 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
jo tak nějak :-D ještě mám pocit že když na mě čumí stylem že má hlavu pootočenou cca o 90° tak to znamená "tak dáš už mi sakra něco k jídlu?" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2012 12:44 R Muž Pogona [762] - Ještěři
A z toho plyne jednoduchý fakt, že agama vycvičit nejde, zato "páníček" majitel ano :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 12:21 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Verčák
Tak to jsme na tom Verčo úplně stejně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 09:52 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Jo, tak to já už jsem vycvičená dost:-D jakmile se začne ochomejtat kolem pravého rohu terárka znamená to "otevři já jdu ven" :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 19:02 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Ono to spíš bude naopak, až bude agama chtít využije ten či onen "postoj" kdy jeden bude znamenat - "chci ven" , druhý - "dej mi cvrčka",....to však časem poznáš sama ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2012 18:44 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
takže když teoreticky vždycky když půjdu k terárku a budu chtít s Čaki "komunikovat" "přivolat ji" nebo jenom dát jídlo apod. a udělám na ni třeba "dlouhý nos" (snad každý ví co tím myslím) tak po nějaké době může pochopit že "dlouhý nos" znamená, že mi má věnovat pozornost? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 22:12 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: AdélQa
Agamy vousaté komunikují vzájemně zejména vizuálně - pohyby a nastavením těla, paciček (nezřídka velmi komplikované kombinace specifických pohybů), částečnou barvoměnou atp. Jejich "řeč" tedy nepočítá (příliš) se zvukovou sygnalizací, čemuž se u tvorů nemajících hlasivky není co divit, ale "jen" s optickou stránkou zmíněného.
Agamy mají dobrý sluch, to ano, představ si ale (převedeno na lidské smyslové vnímání), že by ses měla naučit určité kombinaci pachů jako osobnímu jménu. Pes by se v tom vyznal dokonale, člověk ale vůbec ne. A tímtéž je pro agamu verbálně pronesené jméno (velmi vyjímečně je sice může zaregistrovat, pamatovat si je a více méně i spojit se sebou, spíš to ale neklapne) ;-)
Vytvoř si spíš pro jednu každou ještěrku určitou jednoduchou kombinaci pohybů podobných jejich komunikaci - a na to se jednotliví ještěři naučí "slyšet" fakt velice rychle :-)

Akorát vynech prudké pohyby hlavou (včetně obyčejného kývání) a pokud možno černé nebo jinak tmavé oblečení. To jsou sygnály samčí dominance, počínající agrese a celkově špatné nálady. Krouživé pohyby rukou také nejsou nejvhodnější nápad, těmi zas sděluješ samcům jejich nadřazenost nad tebou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:21 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: AdélQa
jestli ji to naučíš, máš ode mě 10 bludišťáků :-D jinak ne, asi se to naučit nemůže, není to pes ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2012 21:15 AdélQa – Jméno
Může se agama naučit slyšet na své jméno? Např. když se řekne ,,Pepíku" tak jestli se otočí a bude vědět, že je to ona...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.09.2012 17:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Filda
Dospělá myš agamu pokouše....a začnou problémy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2012 16:28 Filda
Jen se chci zeptat co by se stalo kdybych dal k agamě myš ? Jen sem dal krabičku v ní myš vedle terárka s agamami a agamy se chovali jak šílené tak se ptám co by se stalo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 20:27 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Filda
Taky je o trochu složitější výroba oproti klasickým "úsporkám". ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2012 00:31 Muž Felix [752] - JeštěřiRe: Filda
Jednoduše proto. Protože to tak určili výrobci a prodejci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2012 09:46 Filda
Chci se jen zeptat proč jsou tak drahé ty UVB žárovky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 15:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Larisa
Přesně tak, určitě jí kámarádku pořiď ( jsou to skupinová zvířata ), ale jak bylo naspáno, MUSÍ být stejně velká, jinak ta větší uštve k smrti tu menší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 15:10 Muž Jervis [1] - JeštěřiRe: Larisa
jestli se nepletu, tak zde zalezi na velikosti.. nejlepe stejne velikou.. nebo minimalne aby byla z poloviny tak velika..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2012 14:48 Žena Larisa [4] - Ještěři
zdravím, moc se omlouvám, že píšu sem do diskuze,ale je vidět, že tady se to hybe a na můj dotaz nikdo nechce odpovědět sad . poradte mi zda pro mou agamačku pořídit další kámošku. nemůžu se rozhodnout, nevím zda mládě nebo dospěloul.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2251