Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 28 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 18:39 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: ivanos
To záleží na podmínkách chovu a genech. Rozdíl vzrůstu i mezi dvěma stejně starými jedinci může být už pár měsíců po vylíhnutí klidně dvojnásobný.
Druhou ještěrku samozřejmě pořiď, každá vousatka společnost ocení, ta nová by ale měla být podobných rozměrů jako starousedlík (příliš malá by mohla být sežrána, příliš velká by ho mohla utlačovat) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2013 14:21 Muž ivanos [0] - Ještěři – Ahoj
Mám otazku kolik muže být Oskarovi když tet má bez ocásku 19cm kvůli samičce kterou mu chceme s přítelkyní koupit ať chudák taky neni sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 20:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
I tak je to super, hlavně že žere ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 20:28 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Z radikálním řešením jetšě chvíli počkám.. dneska kyž jsem se vrátila domů tak agama byla mimo jeskyni a co víc.. zmizelo jedno z 5 sarančat.. počítali jsme to snad 3 lidi a napočítali jsme vždycky jenom 4 sarančata.. takže jestli to není mistr ve schovávání tak to jedno sežrala.. ale je pravda že jakmile zjistila že jsem v pokoji tak opět zalezla do jeskyně a je tam doteď.. :-$
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2013 20:13 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Měl bych možná trochu agresivní návrh,....v rámci krajní meze,...

Vezmi agamu a NEkompromisně! ji zavři v krabici od bot a na tři dny ji zavři někam do sklepa,...
Je to drsné to ano, mě to ale nejdenou pomohlo. Pravdou je ale, že agama může i zemřít. Pokud se tak stane, byl to slabý kus a pravděpodobně by jí to čekalo i v těch nej podmínkách, většinou se ale po této "šokové terapii" chytí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2013 15:43 Žena Verčák [112] - Ještěři
tak jsem ji v neděli večer přestěhovala do měnšího terka kde je sama.. a žádná změna pořád zalezlá v koutě a pěti sarančat co kolem ni spokojeně chodí si ani nevšímá. už 15. den to je.... kdyby se alespon vykadila, to bych pak odnesla trus k vetovi na rozbor.. jenže když nic nežere.. :-$ nevím jestli ji k tomu vetovi tahat, podle mě to bude akorát další stres pro ni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Občas je dost těžké určit, co zvířátku vadí a co ne. Ti tvorové se vůbec nemusí prát a přesto slabší jedinci uhynou. Tuhle jsem četl, jak v jedné německé ZOO uhynula následkem stresu mladá matamata třásnitá (zdroj H. Wilke) jen proto, že ze svého akviška koukala na dospělou dvakrát větší samici... Sám jsem takhle v posledních dnech přišel o dva mladé samečky eublíků chovaných ve větší skupině - žádné známky nemoci, žádná poranění, přesto najednou umřeli (!). A třetí, nejmenší z nich, se v terku náhle začal chovat jako mistr světa, kterému tam patří úplně vše...
Když jsem loni sesypal mrňavé vodní želvy (Trachemys scripta scripta a troosti) s dospělými (Trachemys scripta scripta a elegans), mělo to opačný a veskrze pozitivní efekt - malé přirůstají lépe, rychleji a těší se daleko lepší kondici...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 22:02 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: fajfmen
včera, když jsem se dlouho nehýbala tak se snažila prolézt skrz sklo.. jakmile jsem se ale postavila, zacouvala spátky do jeskyně.. ale už se tak nekrčí ;-) sice stále nežere.. :(
Myslím ale že ti dva ji nevadí.. nevyhýbá se jim, klidně stráví celý den na stejném místě jako oni, ale já se nesmím pohybovat kolem terka.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.05.2013 20:48 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Možná je fakt jenom plachá a starousedlíků se bojí. Stává se...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2013 15:22 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Verčák
co s ní? pořád se krčí někde v rohu. když mě dlouho nevidí tak vyleze ale jakmile se pohnu v pokoji zase zaleze... žrát nechce (ještě zkusím zítra koupit třeba šváby.. sarančata a cvrčky nechce) mám ji oddělit od těch dvou do menšího terka? S takovou reakcí jsem nepočítala.. když jsem si dovezla minulou samičku tak ta hned žrala a spíš než ustrašená je věčně nazlobená :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2013 16:06 Žena Verčák [112] - Ještěři
Tak Ginny (ta nová samička) se mě stále bojí :-( kdykoli se kolem terárka něco hne snaží se nějak schovat.. ani nežere.. dávám sarančata, ted jsem vytáhla ty dva "starousedlíky" a nechám ji tam samotnou... Jak dlouho ještě můžu být v klidu s tím nežráním.. (přivezla jsem si ji v úterý)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 19:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: gecko
Je v pohodě,... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 16:45 Muž gecko [0] - Ještěři – Ocas
Fotka k příspěvku Dalsi foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:53 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: gecko
Ahoj Zdendo, myslím, že na křivici to nevypadá, vyfoť ještě více fotek ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 13:07 Muž gecko [0] - Ještěři – Ocas
Fotka k příspěvku Ahoj, koukam na jestera a ma mirne pokriveny ocas. Uvb ma a mineraly a vitaminy doplnuji stravu. Je to pouze anomalie nebo se jedna opocinajici krivici?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 10:53 Muž Martinezz [0] - JeštěřiRe: fajfmen
Ok, díky za vyčerpávající info :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.04.2013 20:04 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Martinezz
To je ploštice Ruměnice pospolná (Pyrrhocoris apterus), hojný, víceméně všežravý hmyz živící se převážně sáním šťáv ze semen, plodů a listů (oblíbená je lípa), ale i uhynulých živočichů. Jak už její kontrastní varovné zbarvení napovídá, není pro zkrmování vhodná. Není sice přímo jedovatá, sekret který vylučuje na svou obranu má ale silně dráždivé účinky.
Jen zajímavost na okraj - nepatří mezi brouky. I když se jim dost podobá, má v našich končinách nejbližší příbuzné ve všeobecně známých vodoměrkách a splešťulích blátivých (takové ty kudlankovité potvůrky žijící v rybničním bahně) :-)

Pokud budeš pro agamy chytat hmyz, vyvaruj se výstražně zbarveného, dokud se nenaučíš rozpoznat bezbrané druhy imitující svým vzhledem ty jedovaté či alespoň nechutné. Vyjímkou jsou vosy, které vousatkám neobyčejně chutnají a tyto je dokáží chytat aniž by byly bodnuty (sršní se prozměnu bojí - i mrtvým se raději vyhnou). Mezi nenápadými se zas vyvaruj střevlíků (poměrně velcí relativně štíhlí hbití brouci), to jsou prozměnu predátoři schopní bolestivě a do hloubky kousnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:55 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
Zatím je dost vystrašená, když se přiblížím k terku zaleze do rohu a snaží se schovat. Snad ji to přejde :-) Je asi tak "dvakrát" těžší a mohutnější než ti moji dva původní "zachrapi" až nevím jestli jsou ti dva podvýživení nebo ona přecpaná :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.04.2013 10:03 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Pogona
hned jak mi zprovozní internet na rozumnou rychlost.. teď jsem ráda že to zvládne během 10 minut otevřít forum ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2013 23:00 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
Určo přidej fotky do prezentace. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:21 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Verčák
no vidis ma to stastnej konec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:12 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Verčák
tak nakonec jsem zůstala u pytlíku. agamka to přežila uplně v pohodě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 16:32 Žena Verčák [112] - Ještěři
nejedná se o malé mimino ale o dospělou samici :-) když jsem si dovezla tu současnou tak nebyla plachá ani trochu :-) nejde mi o zvykání na terko a na mě.. já je zbytečně neotravuju když chcou ven otevřu terko a ony si samy vylezou když chcou.. šlo mi hlavně o transport vlakem a přeplněnou tramvají. Ale i tak dík. nějak to vymyslím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:52 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: elegans1
tak to zkus si ji brat do ruky atd ale moje zkusenosti jsou takove to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:51 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanos
Já ti taky nevím - neměl by ses pokoušet radit až poté, co budeš mít sám nějaké pořádné zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:45 elegans1 Re: ivanos
Já ti nevím,ale když jsem naposledy vezl známému pogony z Hammu,tak tak hned po vypuštění do terárka žraly a plaché teda rozhodně nebyly.V krabici byly od čtvrtka,do terárka je pouštěl v neděli odpoledne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 12:27 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Verčák
Priprav si radsi krabici a udelej do ni nekolik der at muze dychat protoze pri transportu v sacku by se ji mohlo neco stat a jinak samotnou jen tak ji taky nevoz neni na tebe zvikla a mohla by ti utect a az ji privezes domu nech ji tak 2 tydny v klidu nevsimejsi ji at si zvikne na terarko.Ale krm ji kazdy den a kazdy den kus zeleniny a kazdej den cistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2013 11:19 Verčák
zítra si vezu z ostravy do opavy vlakem dospělou samici agamy, můžu jí dát do černého pytlíku a do batohu nebo pod triko? nebo si mám připravit krabici? děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 17:02 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Stene
Ahoj Stene a čím je ta vlhkost způsobena? Pokud tam máš velkou misku s vodou,tak ji dej pryč,nebo jinak nevím;-) A tech 6 dir se mi zdá opravdu málo;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:14 Stene
ahoj, dočetl jsem se na netu, že vlhkost v terárium by měla být 40% a méně. Teď to měřím a furt to leze nahoru. Už tam mám 53%. Nevíte jak to mám snížit? Mám vyřezat více otvorů na odvětrávání? Teď jich tam mám 6 o průměru 7 cm. Nahoře mám jen 3 a 3 po boku. Mám přidat spíše nahoru? Může být vysoká vlhkost důsledkem nežravosti agamy? Díky za info
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 13:06 Muž Martinezz [0] - Ještěři
Fotka k příspěvku můžu agamám nasbírat venku tyhle broučky? nejsou nějak jedovatí.. a co je to vlastně za hmyz? nějak sem nikde nenašel....

EDIT: tak už vím že jde o Ploštici - Ruměnice pospolná ale nenašel jsem jestli nejsou náhodou pro zvířata jedovate.... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dušan
Zofobáci jsou hodně tuční a sladcí, takže na ně agamy snadno navyknou a odmítají pak jinou potravu ( stejně jako existuje u dětí závislost na sladké ). Poté hodně tloustnou a začnou u nich přicházet různé zdravotní problémy,...

Čili týden, 14dní se s nimi krmit dá, v dlouhodobém měřítku bych je nepoužíval, nebo agamě dával opravdu menší krmnou dávku tzn. 2-4 děnně. Víc určitě ne. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 12:22 Dušan – Agama vousatá- zofobáci
Dobrý den,
chtěl jsem se prosím zeptat, může agama vousatá žrát zofobáky (ty tlusté červy) každý den? Vím, že moučňáky ne, protože je agama blbě tráví, ale ve zveráku mi říkali, že zofobáky může jíst bez omezení. Je to pravda? Teď jsem totiž na terra burze koupil 2 krabičky zofobáků (cca 150 ks). Mojí Elišce (ta vousatka) strašně chutnají a sežere jich každý den najednou i 15 a pak ji dám jen zelené. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2013 08:38 Muž ivanos [0] - Ještěři – Ahoj
No to se teda Oskar bude mit.Hehe paradox nastavba bude 3x vedci nez soucastne terarko :-) snad mu to nebude vadit :-) :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 20:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Dušan
Tohle první sluníčko je stašně zrádné a určitě není dobré gamay pouštět po venku, země je ještě vlhká a promrzlá v kombinaci se slabým a studeným vánkem má agama na problém zaděláno.

Chce to aby bylo alespoň dva týdny přes 20C přes den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2013 15:51 Dušan
V kolikati stupních můžu svou agamu pouštět na chvíli na zahradu? U nás je teď 20°C ve stínu, takže tak 25 na slunku. Nenechával bych ji venku třeba hodinu, ale jen okolo 15 min. aby si zvykla. Můžu? Nenachladí se? Není ještě na pouštní zvíře zima? Díky předem :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2013 10:23 Muž ivanos [0] - Ještěři – a
tak usb desky koupeny odrezky za 60 korun vetrani za dalsich 45 korun tak jdu stavet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2013 10:01 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Nessy
no jo no co se da holt delat nic jinak jsem oskara agamaka koupil ale jinde za 550
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 22:08 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: ivanos
smich smich smich Chybami se člověk učí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 20:08 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: honza
Ahoj Honzo, nedoporučoval bych to, mají velké množství soli a mimo to, jedná se o krmení pro rybičky a ne agamky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 20:08 Muž ivanos [0] - Ještěři – Pozor
Chtel bych upozornit na nektere praktiky zverimexu jako je Petcenter.Zlodeji nejvisiho kalibru za mlade agami vousate vysolite 1899 korun.nebo terko ktery jsem koupil za 2700 taky to byla blbost ale budis tam maji za 200 drassi.a mohl bych psat dale.Takze skusenost pro mne a pro ostatni Petcentru se vyhibat obloukem.Jestli chcete usetrit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 20:06 honza – fgdfggv
muze agama zrat zive patentki nebo nitenky? nevim co to je ale sou to take malicke cervene zizalky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 20:01 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Pogona
no predni stena bude prosklena otviratelna a na stropu a pod sklem bude vetrani a natahnu tam jeste jednu lampicku mam zbitek polistrenu tak dodelam 3D zed jen u toho ninejsiho terka bude otvirani malinko na prd ale s tim se budu muset vyrovnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
Pokud bude základna opravdu 120 na 45cm bude to OK ;-)
Jen nevím, jak chceš mít řešené větrání, přístup do terária, osvětlení a vůbec celkově, jak to myslíš....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:40 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Pogona
oskar na delku dohromady se spojenim toho co tet vyrabim pro nej 120 delka viska 60/80 a hloubka 45 jsi myslim ze bude stacit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:38 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
To nějak nechápu, jaké tedy bude mít rozměry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:37 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: ivanos
Pane Bože, za co mě trestáš sad
Jak chceš chovat agamího samce, který může mít v těle v dospělosti klidně 40cm, s ocasem hravě 60cm v teráriu s hloubkou 45cm šířkou 60cm a k němu nalepenou "nudlí"!?...

Nějal se mi zdá, že je tu posledních 14dní úroda méně chápavých lidí,..... agamí samec potřebuje MINIMÁLNĚ terárko o základně 100-50cm, samice 80-40cm,........
Tenhle hrníček s čímsi přilepeným bude pro chudáka samce malé,..........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:36 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Pogona
to terko pujde na lezaka a k nemu napojim z usb desky dalsi vedsi kus.Na kterem se uz nini pracuje.a nad nej pujde druhe terko co se koupi pristi sobotu.Odveze se domu zena na nem zacne makat a ja potom privezu nejakeho toho krasavce a dam ho tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:33 R Muž Pogona [762] - Ještěři
Taky se v tom trochu ztácím, terárium co máš je pro dospělou agamu víc než malé....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2013 19:32 Muž ivanos [0] - JeštěřiRe: Nessy
no je to tak,ze po uvaze s kamaradkou k tomuhle pridelam takovou nudli takze to bude oskarovy stacit a pro hadicka koupim na burze terko a hada.Takle to nakonec bude.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [28] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1351