Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2015 10:51 simca – Agama vousata
Ahoj, dostala jsem v srpnu k narozeninam agamu jmenuje se Argo a je to muj milacek je mu 7 mesicu kdyz jsem byla doma po operaci 2 mesice mela jsem na Arga hodne casu ted chodim zase do prace a cesu je malo delam kratky dlouhy tyden jako servirka chtela jsem se zeptal kazdy den se snazim se mu venovat alespon chvily Argo ke me sam neprijde a kdyz ho chci pohladit tak se odtahuje a utika predemnou muzes mi poradit jak na nej? dekuju moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 19:21 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Loslesbos
Můžeš si k tomu objednat třeba saranče nebo něco. Případně když to bude vyzvednutí na burze, řekla bych, že by se dalo dohodnout na toho 0,5 l. Nebo se s někým spojit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:21 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: Nessy
Už jsem jedním dodavatelům psala, tak čekám na odpověď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 17:20 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: Flutter
Jojo, autem není problém, ale prodávájí minimámlně za 260 - 1l a to je moc, akorát mi to pochcípá a nevešli by se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2015 11:16 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Loslesbos
Stojí to hloupých šest pětek a s některými prodejci se dá i domluvit, že ti zboží vynesou před vstup ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2015 22:08 Muž Flutter [27] Re: Loslesbos
Vstup není ani zdaleka to, co jinak ušetříš oproti nákupu ve zverimexu. Živá Exotika myslím 65 a Terrabazar 60 (tam to ale s hmyzem bývá slabší). Bez problému si tam na měsíc dopředu nakoupíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 22:02 Muž Flutter [27] Re: Loslesbos
Brali jsme od www.scorpion.name/ - dá se zajet osobně do Bohnic, ale bez auta je to od MHD celkem štreka a takhle v zimě bych se toho celkem bál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:58 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatáRe: Nessy
Nevím, nikdy jsem na žádné nebyla. Ale vstup jako takový je placený ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:48 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Loslesbos
A na jednu z pražských burz se ti nechce? To je přeci nejjednodušší ;-) Minimálně na ŽE jezdí terins, acheta a scorpion. Nejbližší ŽE je už teď v sobotu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.01.2015 21:42 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: onanXXX
To poznáš tak, že se holka samečkovi doslova nastaví už po letmé výzvě kýváním hlavičkou se zčernalými "vousy" ;-):
Ono velmi často zmiňované na netu - že jsou samci despotičtí sexuální neurvalci s tendencí zmocňovat se samic násilím a nezřídka i proti jejich vůli je sice obvykle pravda, pramení to ale z ne zcela přirozených podmínek chovu, kdy jsou obě pohlaví krom připouštění držena v separé. Kluci potom neví jak se chovat, nejsou socializovaní, a z fyzického přetlaku jim finálko "kape na karbid" (protože je to dík dlouhodobé abstinenci může v inkriminovaných místech bolet, a skutečně hodně bolet, bývají pak nezřídka i zuřiví, jen aby se toho zbavili).

Pro srovnání oproti tomu např. můj sedmiletý samec mezi samičkami vyrostl, od miminka jsem jej od nich nikdy neoddělil (plus už dlouho mají místo terka k dispozici celou místnost, čili pokud si dvě zvířata nechtějí přijít nějaký čas na oči, dokáží se vzájemně bez potíží vyhýbat) a pohoda - žádné násilí se leta letoucí nekoná. Právě naopak. Ačkoli to samozřejmě zkouší na každou co chvíli, vždy výhradně jenom stylem dělat dojem "machrováním". Pokud je samička říjná, kvituje to se zájmem, sama se mu nastaví a v některých případech i začne doslova podbízet (prohnutá "do luku" s ocáskem šejdrem - trochu jak u říjných koček, zdaleka ale ne tak výrazně). Nemá-li v tu chvíli zájem, vyšle mu jasné sygnály (barvoměnou, pacičkováním a tak...) a on to jde prostě zkusit na jinou... ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 21:19 Žena Loslesbos [0] - Agama vousatá – Kde nakupovat cvrčky????
Zdravím,

sháním nějakého pravidelného, hlavně spolehlivého, dodavatele cvrčků. Aspoň po 0,5l/měsíc. A jen Praha a možný osobní odběr. Víte o něčem/někom? Díky moc!!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:51 onanXXX
dik moc,a jak poznam ze se chce samicka parit? dekuji za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 19:29 Muž Flutter [27] Re: onanXXX
Máváním dávají najevo svou podřízenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.01.2015 17:11 onanXXX – agama vousata
ahoj lidi mam 2samicky a 1 samce agam vousatych a ten samecek kdyz se chce parit tak ty moje samicky mavaji rukou co to znamena tady odkaz jak www.youtube.com/… dik za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2015 21:54 Nati – Nahnevana agama
Ahoj, osprsvedlňujem sa ak pisem hlúposť ale som začiatočník s chovom Agami a tak trosku uz aj zufala. Ten moj krásavec mal nedávno tri roky co je u nas takmer od narodenia. Ale nespal mi ani jednu zimu. Vsade čítam ze zimovanie je u nich nutne, ale ten moj ako keby ignoroval vsetko co by mala agama robit. A teraz aby nebolo toho malo, zúri ako býk, fučí sa, behá hore dole, nevie si najst miesto nevie najst klud nic ... Ja uz neviem co s ním. :-(
Prosim pekne o radu, moc moc dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2015 21:46 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Tlachapoud
Neřeš to - pokud má zvíře na výběr, zvolí si instinktivně vyhovující potravu. A to je celé ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:25 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
Tak jsi po několika dnech jediná, takže pochybuji, že někdo s něčím ještě přijde, a jsem ráda alespoň za to ;-) I když před cvrčky jen přivírá oči :-/ Má jich ale pár v terku a nechala jsem jí tam i misku s červy, tak třeba něco vezme, když nebudu doma...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 21:23 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
Myslím že jednou denně prostě dokud pila.. pak většinou sama přestala pít. A k tomu jsem ji lechtala těma malinkýma cvrčkama na tlamičce. (měla jsem zrovna narozené agamky tak jsem o ně neměla nouzi.) A ty si občas vzala... Ale neber to jako žádné dogma a zkoušej i jiné alternativy třeba ti ještě někdo něco poradí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 20:49 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
No já to i chutnala :-D Trochu to cítit bylo, ale ne moc. Ale asi jí to chutnalo, když vcucla několik kapek ;-) Bohužel zítra jsem v práci, tak jí dát nemůžu, ale jinak jí budu dávat ;-) Jak často jsi jí nabízela?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 19:50 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
jeva to ti neřeknu... :-( tak od oka... at je to tam aspon trošku cítit.. zkus jestli není něco na krabici... možná že v 3/2L flašce jsem rozpustila tak 2-3 polívkové lžičky... ale možná že to bylo uplně jinak... :-D nevím ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 19:24 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Tlachapoud
Dvaceticentimetrová agama mi bez větších problémů slupla střední saranče :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 19:22 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
Jo, tak čoveče trochu se napila ;-) Dík palec
Jaký jsi měla zhruba poměr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 17:40 Muž Flutter [27] Re: Tlachapoud
Dospělý cvrček není pro 34cm dlouhou agamu příliš velká potrava. Spíš taková jednohubka. Bez obav jimi krm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 16:01 Muž Tlachapoud [0] - Pogona Vitticeps
Chci se zeptat, zda má velikost potravy nějaký vliv na agamu. Kupuji cvrcky po deckach, abych nemusel do zverimexu kazdy drujy den. Ten dodavatel od ktereho je beru ma ale na prodej pouze malý nebo velký. Agama ma 34cm, beru ji ty malý, ale potíž je v tom, ze většina z nich jsou fakt prtavy, slupe jich 30 jak maliny. Ty nejmenší jsou skoro jak mravenci a blbě se lovej (me i agame). Bral bych ty velký, myslim ze maji tak 2,5cm, tedy bych tipnul, ze o neco širší než ma Ága tlamu. Me by se krmilo lépe a agama by je taky měla radši (ja si taky raději dám kus pořádného zvance, nez do sebe házet borůvky). No ale četl jsem, ze příliš velka potrava může agame uškodit, je to riziko velké?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 12:43 Žena Verčák [112] - Ještěři
no pít ona pila bez problému.. prostě jsem vzala petku.. v ní rozpustila trošku hroznového cukru a pak ji to skrz proděravěné víčko (nebo takový ten vršek co je na sportovních lahvích) dávala pít tak, že jsem ji to jemně lila přes čumáček a ona otevírala tlamičku a pila...:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2014 12:17 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Verčák
A to jsi jí jako kápla kapku k papule a čekala, až jí vsaje, nebo jak? No když jsem jí zkoušela dávat na pinzetě střeďáky, tak mi na to prděla... Tak zkusím ještě malé, snad to půjde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 19:50 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Nessy
podávej ji vodu s rozpuštěným hroznovým cukrem.. to podporuje chut k jídlu, mě se takhle agamka po měsíci rozežrala.. : ) (i bráchovi jsme dávali hroznový cukr když nechtěl jíst...) :-D a taky jsem ji potom dávala malinkaté cvrčky přímo na tlamku a to zobla.. a postupně jsem zvětšovala :-) ted žere že neví kdy by skončila..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 11:34 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Nessy
Nikdo? No tak, kluci, Pogono, Fajfmene, čím jí mám rozežrat?
Pagekonku jsem rozežrala na výživě a už sama loví, ale je mi jasné, že s agamou to asi tak lehké nebude.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.12.2014 01:37 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Jako první opatření bych začal všechny krmit živým na příděl (kolik si vezmou) a zapisovat, kolik čeho si kdy která dala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 01:35 Muž Flutter [27] Re: Monca
Jestli to hned snědly, tak bys v tom asi okurku ani sedmikrásku po pár dnech už po cestě zpátky ven nepoznala :-)
Spíš se to do misky dostalo jinak.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 22:30 Žena Nessy [124] - Ještěři – Sakra, sakra, sakra!!!
Před týdnem jsem vážila Johanku a měla 36 g - dneska má 29 g coze Co s tím? :-/ Ostatní jsou v pohodě, žerou a přibývají. Takže podmínky snad ok. Teď se všechny svlékaly. Nijak bitá nevypadá, když je vidím, jsou v pohodě, vyhřívají se spolu... Bojím se, aby se něco špatného nepřihodilo :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2014 22:32 Monca – zvraci agama?
Ahoj, nemate nejake zkusenosti s tim,jestli agama zvraci? Dneska jsem objevila v misce s vodou okurku a sedmikrasku a nenapada me jiny zpusob,jak by se to tam dostalo. Davala jsem jim je nejaky den zpatky, to hned snedly, a dnes jsem to objevila v te misce a trochu me to vystrasilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2014 07:34 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
Uf a to mi na škole gramatika šla hmm (I když to s/z byl prostě problém vždy)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 22:48 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Svrchu je normální slovo. Zvrchu ve spisovné češtině neexistuje. Z vrchu znamená z kopečka. Agama může skočit na květináč z vrchu, ale nemůže na něm sedět z vrchu. Sedí na něm svrchu nebo na něj skočila shora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 21:59 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
Ale to je jiné slovo :) Teď už mi to taky dochází ;-) Svrchu je jako opovržlivě nebo tak, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 21:21 Muž Flutter [27] Re: Nessy
Díval se na ně shora ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 21:04 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Pogona
Děkuji, s/z mi vždycky dělalo problémy X-) A to druhé je třeba díval se na ně svrchu?

Ty jo, už dlouho jsem tě tu neviděla love Kde se couráš? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2014 19:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Nessy
.....z vrchu.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 22:23 Monca Re: Nessy
Taky nam skacou na kvetinac :-D kdyz to udelali poprvy, tak jsme se pekne lekli. Posledne zustala nozkama zachycena za zadni stenu a prednima byla na kvetinaci, asi nejaka rozcvicka :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 21:40 Žena Nessy [124] - Ještěři – Nový kryt
Fotka k příspěvku Tak prý mi na ohřev svrchu prdí ;-) :-D
(sakra práce - má to být svrchu nebo z vrchu? stydim )
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2014 10:50 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Monca
neboj agama kašlat ani smrkat nezačne ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2014 20:37 Monca Re: Nessy
Tak vam moc dekuji, trochu jste me uklidnili. Ja je furt hlidala jestli uz se konecne loupou a byla sem malicko nervozni. Jo a nevite jestli se muzou agamy ode me nejak nakazit kdyz jsem nachcipana? Preci jen jsou se mnou furt v pokoji,krmim je a proste s nima prijdu do styku, tak jestli jim ta ma nemoc nemuze nejak uskodit...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 10:46 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Flutter
No tak moje to tedy nikdy takhle rychle neshodily...
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2014 09:44 Muž Flutter [27] Re: Monca
Zašedlé zůstanou klidně přes týden, možná i dva - nikdy jsem to neměřil přesně. Pak to shodí naráz během dne až dvou. Nech to na nich :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.12.2014 16:40 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: Monca
pokud nevidíš že by se to loupalo nijak s kůží nepomáhej, ten správný čas přijde. Ros jim dvakrát denně terárko ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 16:00 Žena Nessy [124] - JeštěřiRe: Monca
Vlastně ani nevím, jaká doba je správně, ale moje agamky se většinou loupou docela dlouho a vše proběhne v pořádku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2014 15:44 Monca – agama-svlekani kuze
Zdravim,

Mame dve agamy, jedna ma zasedle cele zadni koncetiny a druha vsechny cele koncetiny i ocas. Vim ze to znamena, ze se budou brzy svlekat,ale uz to maji zasedle minimalne 4 dny. Neni to uz dlouha doba? Bojim se aby se jim ta nesvlecena kuze nejak nezaskrtila. Jsou jim necele ctyri mesice. Snazila jsem se je vykoupat ve vlazne vode,aby kuze povolila,ale zadna zmena. Co myslite, je to uz dlouha doba nebo jak byc jim mohla pomoci? Diky.. snazila.jsem se pridat fotky,ale vyhodi me to ze stranky..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2014 23:47 Muž poltergeist [183] - pavouci, štíři, ještěři, obojživelníciRe: johana
polystyrenová bedna, vystlaná hadrem a výhřevný sáček. Místo sáčku lahev s teplou vodou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 23:22 johana Re: Landvir
tak bylo by to asi tak na 5 hodin.Potřebuji ji převést na Slovensko. A proto, že je to teď v zimě bojím se aby se jí něco nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2014 21:43 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: johana
Trochu stručná otázka.... transport odkud kam, kdy, v čem a za jakých podmínek ???? hmm

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=501