Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 40 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 17:57 PavelPavel
Celej strop no to by asi pomohlo,dam se do to i kdyz uz to mam protkany kabelama.Ze ja si nedal rict a tvrdohlave si prosadil linearni zarivky misto zarovek sakra. Mam pocit ze i kdyz moc nehrejou,ty teplote pomahaji k 30 prave ony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 17:38 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: PavelPavel
Já mám v místnosti s terárii permanentně 26 stupňů a nemám problém...Tak odvětrej celej strop + nějakej bok,když máš tak teplej byt,ono nějaký dírky moc nepomáhaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.12.2012 17:35 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Honza
Jo a pokud můžu doporučit zas to stim světlem nepřeháněj ) za A to pak vypadá jak přesvícená vytrýna nebude to hezký na oči ani tobě a když to osvětlení uděláš chytře tak ti to terárko i jinak vynikne

Já bych zas řekl, že pro vousatku bych dal toho světla co nejvíc a určitě bych nikomu nedoporučoval jako vzor tohle temné terárium!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 16:48 PavelPavel Re: Honza
Honza napsal: i tak si myslim že tam máš dost teplo máš tam dost otvorů ? pozor na průvan .. aby si z toho neudělal papinák :-D

ještě se zeptám čim to krmíš a pro jednu potvoru bude stačit na rozjetí chovu tak 100 kousků bohatě ne ? sní cca 4 denně stihne se mi to namnožit ?


No tak to mam docela problem,v byte mame stale 24 c nj holt zelena usporam a zatepleni baraku nese ovoce,tudiz i bez jakehokoliv osvetleni mam v terarku 27 c pokud pridam uvb a osvetleni razem je tu peknych cca 32 c je tam mistecko kde je 27 ale vetsinou je to 32-34 c pokud pridam bodovku pod ni mam 45-50 kolem je stale tech 32-34 a v jednom miste cca 27-29c.Predelavam to uz dva dne a porad je to stejny vetracich otvoru mam 17 8 shora,4 z kazdeho boku,jeden kulaty dole a nahore jeste 80 cm dlouha skvira cca 2cm.Uz nevim jak to udelat holt riziko tepleho bytu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:14 Honza
Fotka k příspěvku Jo a pokud můžu doporučit zas to stim světlem nepřeháněj :-)) za A to pak vypadá jak přesvícená vytrýna nebude to hezký na oči ani tobě a když to osvětlení uděláš chytře tak ti to terárko i jinak vynikne :-) kombinací UVB (studený bílý) a obyč výhřevný žárovky (teplá bílá) to udělá kouzelnej obrázk pokud je dáš ne hned vedle sebe a pod jinym úhlem přidam obrázek zkus chytit inspiraci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 21:11 Honza
i tak si myslim že tam máš dost teplo máš tam dost otvorů ? pozor na průvan .. aby si z toho neudělal papinák :-D

ještě se zeptám čim to krmíš a pro jednu potvoru bude stačit na rozjetí chovu tak 100 kousků bohatě ne ? sní cca 4 denně stihne se mi to namnožit ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 19:06 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Honza
Nějak moc to nesmrdí. Dávám si pozor na to aby tam nezůstávalo "mokrý" krmení. Všechno krájím na tenký plátky aby to spíš uschlo než zasmrádlo. Mám to normálně v bytě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 17:21 PavelPavel – Agama vousata
Takze jsem nainstaloval tepelnou bodovku 70W a pod ni mam cca 49-55 jak kdy a na druhem konci teraria se pohybuje teplota kolem 31 C.Jeste nemam namontovane linearni zařivky na svetlo a uvb.Tak doufam ze tim teplota nestoupne jinak bych asi tu 70w vymenil za 50w.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 15:22 Honza
Když byl menší krmil sem malejma švábama ty oc dorůstaj max 2 cm černo hnědo oranžový až. a docela smrděli jak to děláš s čištěnim ? nebo si to zavřel do garáže ? nezbyde mi asi nic jinýho .. :(((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2012 11:52 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Honza
Po tom co mi ty moji čtyři žrouti povyrostli tak jsem založil akvárko se švábama (blaptica dubia), jinak by mě sežrali zaživa. Koupil jsem 300 dospělých kousků a množí se to celkem pěkně, takže jsem zatím soběstačný. Jinak na radu Fajfmena to občas proložím rybičkou nebo slávkou... vše se dá koupit mražený. A tak jednou za měsíc až dva jim dám holátko.
Jinak ti moji jsou taky děsně nenažraný, připadá mi, že nikdy nemají dost. Hned po krmení projdu kolem terka s pinzetou v ruce a už zase ťukaj a sklo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 22:54 Honza – bezedná agama
Fotka k příspěvku Ahoj chtěl sem se zeptat jak to máte s krmením ? případně jak často krmíte a hlavně čím.
Mám Agamu vousatou zhruba 30-35 cm velkou
s cvrčkama už jsem to vzdal nemá to smysl sežere jich nespočet. Ted jsem koupil sarančata zhruba 7 cm dlouhý a šváby takový ty 5x2,5cm
má šílenou chut k jídlu a příde mi bezednej prožere zhruba 600 měsíčně ne li víc radši už to nepočítam leze to slušně do peněz tak jsem se chtěl zeptat zda je nějaká alternativa ty velký šváby sní ráno dva večer dva sarančata zvládne 3 - 4 denně. žere mrkev čínský zelí a pampelišku zatim sem nic jinýho nezkoušel ale příde mi že ho nic nezaplácne z toho zelenýho. Za každou radu budu vděčný. Přidávám foto no
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:25 PavelPavel Re: Pogona
Aha sakra on to nema na webu,ale jinde no uz jsem mu psal tak uvidime snad se potkame na burze kladruby jsou ode nas cca 35 km tak snad tam nebudu muset jet,nerad bych je v tomhle mrazu vozil dyl nez 10 minut,tu burzu mam u baraku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: PavelPavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 21:18 PavelPavel Re: Pogona
Dekuji,ale web funguje tak na pul a posledni nabidku agam tam ma z snusky 22,2 2012 takze ty uz budou pryc.Zkusim burzu u nas v sobotu a co tam chodim vzdy tam nejaky agamy meli,jen jde o to abych opet pri sve prislovecne smule nekoupil opet spatne.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:57 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: PavelPavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 20:54 PavelPavel – Agama vousata
No me uz je jasny ted ze 70w je sakra moc,ze budu muset koupit 50w jelikoz moc mista ji uz pak nyzbyva,ale jako mladata tam vydrzi par tydnu pak koupim 50w ted to necham,tedy pokud agamky sezenu jeste nevim kde je koupim,zadnyho chovatele u nas v Plzni neznam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 19:05 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: PavelPavel
Jasně ;-) Ono na té teplotě zase tak nefrčí;-)Hlavně aby se měla kde vyhřát. A ber to tak,že agamka poroste,tak aby se tam pak vešla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 18:45 PavelPavel – Agama vousata
Tak to jo já tu hledám ideální stav,zatím mám 52,4 měřeno na kameni tak to dám o cm výš a to už by mělo být ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 18:36 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: PavelPavel
Tak to zase tolik neřeš;-) Buď dej žárovku o trochu víš a nebo ji nech tak a ona když ji to bude pálit, tak si popolehne bokem :-) Neboj se nic. Není hloupá :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 18:12 PavelPavel – Agama vousata
Ještě zaotravuju nastavuju ted tu žárovku aby měla na tom vyhřívacím bodě 50-60 stupnu,jenže pokud jí nastavím na kamen aby na něm bylo 55 až tam příde agamka bude radově o pár cm výš a tam muže už být daleko víc.Vím že jsem otravnej,ale nerad bych tady za pár dní řešil něco jiného v sekci nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 16:48 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Je mně to jasný, je to věc názoru, ale co vím od chovatele, je to zbytečnost, ale nebudem se o to přít ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 16:10 elegans1 Re: Landvir
Zbytečné to rozhodně není,časem na to přijdeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:57 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: elegans1
Já vím Elegans,ale začátečníkům bych to nedoporučoval a proč cpát do prcků chemii,když je to zbytečný. :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:55 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: michalsisi
Ty vole,vyser se na ty tvoje hlášky tady rozzureny Člověk se snaží tady něco vysvětlit a ty tady zasíráš vlákno sračkama tone
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 14:41 PavelPavel
Tak to dík,ale ještě počkám na reakci dalších kritiků. stydim stydim stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:43 elegans1 Re: Landvir
Co se týká AD 3,tak to chce používat především mozek.Já ho dávám i měsíc starým klemmerkám a nikdy problém nebyl.Vtip je v tom,že se to nesmí cpát zvířatům do tlamky.Je fakt tak složité nakapat 6 kapek do litru vody a tento roztok dát zvířatům na pití?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:03 PavelPavel
Fotka k příspěvku To samé je na druhém boku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:03 PavelPavel – Agama vousata
Fotka k příspěvku A větrání
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 13:02 PavelPavel – Agama vousata
Fotka k příspěvku No ja se zkoušel,ale Pavel byl obsazen,tak jsem to vyřešil takhle.Ted k věci já postavil zatím tohle je to pře dokončením tak mě to zkritizujte at to nějak ještě předělám než tam ty potvůrky nasadím.Dnesak mě příde poštou Exo Terra Light Cycle stmívač 2x40W (vím že budete řvát,ale ja prostě radši něco hotovýho než pájet a podobně na to jsem levej),do něj dám metrovou trubici na osvícení a jelikož to má dvě patice přidám k tomu Repti Glo 10.0, 30W, 90cm a zároven ještě přidám k bodovce na vyhřívání reptiglo 2.0 kterou mám doma.Pod tou zářivkou reptiglo 10.0 je uděláno takové odpočívátko a od něj k trubici to bude cca 10 cm což by mělo zaím stačit,než koupím nějakou drahou kvalitnější trubici.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2012 12:40 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pavel
Ahoj Pavle, tak se Ti pokusím tvoje nejasnosti tak nějak zodpovědět...
Zkušený chovatel, Ti prodá dvě agamky s přesvědčením, že jsou to dvě samice. Samozřejmě ani on to nikdy neví na 100% jejich pohlaví. Stejně tak jak to bylo u mě.Z akoupil jsem agamky od borca, kterýmu prošlo stovky takových zvířat pod rukama, jako dvě samičky a ejhle, obě vypadají na samce. Zatím si sem tam ujasní pravidla a nějak se neperou, ale sám také nevím co mě čeká v budoucnu, ale s tím jsem do toho šel. Budu dělat časem nové větší terko, a tak při nejhorším bude pak jeden samec u našich nebo u bratra a druhej v novým tarárku a třeba mu seženu i smaičky;-) Toť odpověď na tvoji první otázku.

Co se týče Pogony a jeho kamene:-D Nevím jestli ho někde používá, nebo co kde píše, ale v žádném případě ho k agamám nepořizuj...je to zbytečnost a hlavně je k ničemu. Postačí obyčejná žárovka, pár cm nad pískem a agama se pod ní může vyhřívat;-)

Co se týče AD3 nebo jak píšeš D3;-) V žádném případě nepoužívat..i pro zkušené chovatele je to risk. Můžeš mládě předávkovat a kdoví co ještě. Já osobně bych si na to nikdy netroufl. Bohatě postačí kvalitní zdroj UVB a obalovaní krmení v Nutrimixu pro nosnice. Stojí pár korun a je to nejlevnější a celkově nejpřitelnější forma jak zajistit správný růst agamky.

Koupání už tu bylo 1000krát řešeno a je to individuální. Jak už se tady ptala někde Karolínka..stačí to tu pročíst. Sám Fajfmen tu píše: Na chalupě se mu agamka několik hodin cachtá v jezírku a daší zase nemá sebemenší zájem. Hlavně je do toho nikdy nenuť. Uvidíš sám jak se zachovají...když uvidí třeba vandlík s vodou;-) U mě se Bora rohní klidně půl dne a Elišku bys tam nedostal ani heverem. (Nebo spíš asi Borat a Elin:-D Jestli jestli jsou to samci.) Ve volné přírodě těžko narazí na vodu, nebo větší vodní plochu. Tak je potřeba se podle toho zachovat.

Jak píšeš o krmení: Mládatům budu dávat většinou cvrčky,šváby co sní,do misky dám trošku červů a zeleninu občas jako zpestření.
Tak to samozřejmě může být.

A co se týče tvé poslední otázky, agamku musíš pomale navykat na nové prostředí..ze začátku možná bude utíkat, ale určitě nezaleze za nábytek jak křeček:-D Maximálně to prošmejdí a za chvilku ji máš venku. Až bude starší, tak sama vyžaduje tvoji pozornost. Narážením to skel tarária atd.
Každé zvíře je Pavle individuální a je potřeba s ním mít trochu trpělivosti, ale když dodržíš pár zásadních kroků, na které jsem se Ti pokusil tak nějak odpovědět, uvidíš že chov agam je naprosto bezproblémový a čím jsou starší, tím je chov snadnější. Je jasný, že u prcka je mnohem víc starostí, než u dospělých jedinců.
Tak ať se daří a nehledej v tom žádnou vědu;-) Kdyby něco, tak se ozvi a klidně se ptej. Kolikrát se tady řeší takový hovadiny, že se až divým a tohle jsou podstatný věci. ano ahoj

P.S. A mohl by ses zde zaregistrovat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 11:08 Pavel – Agama vousata
Tak jsem se prokousal vsemi 33 strankami a abych to shrnul.Takže,já si koupím od chovatele dvě mládata,ale nebudu zatím vědet zda samce,nebo parek nebo samičky.To se dozvím dýl,jenže pokud dva samci spolu být nemůžou co pak.Dát jednoho pryč,co když si na něj už člověk zvyk.Chovat odděleně no poněkud drahá sranda.Darovat nebo prodat,no snad bude někdo mít zájem o vrostlou agamu.Pak mě ale zůstane jeden kus (nebude mu smutno po kolegovi) a co k němu pokud to bude samec na dvě samičky a chov nemám prostor ani finance.Je to pěkná zamotanina tohle pohlaví.Vyvstává tolik otázek až hrůza.Pogona píše výhřevný kámen proboha né,sám ho ale má a občas tu někomu poradí jak s ním.Takže kámen ano-ne.Přečet jsem upřímně tohle forum celý a jsem zmaten.Pogona radí dávejte stříkačkou D3 další říká ani omylem.Začínám se v tom ztrácet.Další ohledně koupání,každý píše jak je koupe,Pogona píše dávat do vlažný vody atd,ale v dalším dotazu na to kdy začít koupat odpoví nikdy,opět mam v hlavě chaos,bože koupat nebo né.Vypadá to,že asi do terárka dám 10 myší a bude po starostech. coze coze Zkusím to tedy shrnout,koupím dva jedince,holt s risikem,že v dospělosti půjde jeden z domu.Budu obalovat jednou ci 2x týdně potravu v vitamínech roboran a denně ve vápníku.Mládatům budu dávat většinou cvrčky,šváby co sní,do misky dám trošku červů a zeleninu občas jako zpestření.No a nyní ještě jedna otázka na kterou jsem tu nenašel odpověd (nebo jí přehlíd)pokud jí třeba vypustím z terárka ven na koberec se proběhnout,nehrozí že ji budu nahánět jak křečky půl dne za skříní nebo podobně.Díky za ujasnění a sorry za rozsáhlost,ale radši se budu týden blbě ptát než bych do měsíce zvíře zabil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2012 08:50 Muž Sewer [151] - Ještěři
www.gekoncik-nocni.cz/…
www.lizards.cz/…

Napsal jsem do googlu "chov cvrčků", tohle jsou první dva odkazy, myslím, že víc nepotřebuješ.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 19:59 Karolína
Mamka šváby prostě nechce :-O Tak já to teda s těma cvrkama zkusím :-) ...doufám, že se mi to povede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 19:36 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Tak zamořit by ho teoreticky mohli, kdyby měli vyhovující prostředí. Ale pokud ti uteče jeden tak někde chcípne a najdeš ho někde uschlého. Navíc švábi nesmrdí zdaleka tolik jako cvrčči a není s nima taková práce jako s cvrkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 19:33 Karolína
No šváby chovat nechceme, kdyby nám náhodou nějaký utekl, zamořil by nám byt a to by jsme moc nechtěli :-D
Je ten chov cvrčků hodně těžký? Narodí se malí cvrčci i úplnému začátečníkovi, který o tom skoro nic neví? Má to vůbec cenu, nebo máme radši kupovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 19:28 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Karolína
agamky.cz/…
Radši začni chovat nějaký druh švábů. Určitě je to jednodušší, než chov cvrčků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:43 Karolína
A jsou lepší banánoví, nebo stepní? Teď jsme koupili nějaké bílé, nevíte jaký je to druh? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2012 18:42 Karolína
Chystám se začít chovat cvrčky (banánové)...Už mě to přestává bavit dávat 55 kč za cvrčky, které tomu našemu žroutovy vydrží na 2 dny a ještě jich tam je polovina mrtvých... Chtěla jsem se zeptat po kolika dnech mám kladélko z nádrže s chovanými cvrčky vyndat. Musí se rosit? Musí se rosit celá nádrž, nebo jen kladélko? Jsou cvrčci obojetníci, nebo se jim rozlišuje pohlaví, protože mám jen 2 cvrčky (ostatní jsou buď malí, nebo sežraní). Budou stačit jen dva? Děkuji K. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 22:37 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Karolína
řečkla bych že tohle dělá většina agam : ) ten můj potvůr si vysloveně vyžaduje pozornost když potřebuje, a pak okamžitě zaběhne do koupelny kde kadí :-D a neboj jak pojedete na dovolenou tak on to zvládne i do terka :-) pěkně to tam vyschne a až přijedeš můžeš to v pohodě pozbírat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 18:44 Karolína
Jj hlídám, aby kakal ano Každý den si to zapisiji a zatím kaká pravidelně každý den...Akorád má takový zlozvyk, že nekaká do terka, vždycky jak ho vytáhnu, tak se do minutky vykadí, většinou na to nejmíň vhodné místo :-D (mě na rameno, na školní učebnici, do poslete, na deku.....) Jako na jednu stranu je to i dobré- nesmdí to pak, ale má to svoji nevýhodu, např. jak pojedeme na dovolenou tak nevím co budeme dělat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 17:24 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jojo
stím souhlasím X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 16:38 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Přesně tak Karolínko ;-)Hlavně hlídej jestli mu to taky chodí druhou stranou ven ;-) ahoj
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:21 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – maš pravdu
přesně jak řikal HammerJoe ale taky zaleží jak si jí vychovaš X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:17 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Karolína
Žádnej limit jí nedávej co sní to sní....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:15 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – a ještě
samozdřejmně náký vitamín X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 15:13 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – to je moc
ja mmí davam 3rano 1večer a plus tak 2 červíky za vodmněnu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2012 14:35 Karolína
Kolik cvrčků má tříměsíční agama vousatá sníst? můj prcek sní i 35 (malých). Mám mu to dovolit nebo mu mám dát nějaký limit? Není to moc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 19:24 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jjj
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 19:24 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Verčák
já vím ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 19:17 Dannie Re: michalsisi
snaž se a jednou to půjde, uvidíš palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [40] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1951