Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 41 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 18:43 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – děkuju
ja jse tet snažím psat ale moc my to nejde sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.12.2012 18:37 Muž honzap92 [4] - Ještěři
Základní věci to jsou, ale jak vidíš, tak i základní věci můžou být problém. A právě jako dyslektit to asi nevidí nebo neslyší. Znám plno lidí kteří dyslektici nejsou a taky dělají chyby v i/y. Taky vidím všude plno chyb nejen tady. Mě jde jen o to, že se ptal na agamu a ne jestli se tam píše měkké nebo tvrdé. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 17:34 Dannie
podle mého není problém se zeptat rodičů či kamarádů, kterým to jde lépe jak se to píše či aby si to přečetli a řekli mu kde je chyba, myslím že v případě dyslektiků to může jenom pomoc, znám jich dost a většina se naučila psát i číst správně, byť jim to dalo více práce. Uznávám, že ani já nepíšu bez chyby,pravopis nikdy nebyl mojí oblíbenou věcí a strávila jsem léta doučováním, na druhou stranu doufám, že ty chyby, které napíšu nejsou tak strašné a není jich zase tak moc. A zároveň když mě někdo opraví tak mu za to poděkuji a příště si na to dám pozor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 17:09 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: honzap92
nejde o drobné chyby a pitomosti ale o základní věci jako tvrdé měkké i/y to i jako dyslektik může zpozorovat že je něco špatně :-) obzvlášť když je to v každém slově ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2012 09:05 Muž honzap92 [4] - JeštěřiRe: Verčák
Myslím, že na tyto stránky si člověk chodí pro radu zkušenějších a určitě nepotřebuje opravovat každou pitomost, tu mu opraví ve škole. Určitě jsi to nemyslela špatně ale jestli je dyslektik, tak nepotřebuje, aby mu opravoval chyby ještě někdo tady. Toť můj skromný názor ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 20:47 Filda Re: Pogona
Už jsou oddělené jak jsem již psal a odpověď jsem moc nepochopil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 19:39 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – a navíc
je to kamoše stranka tajne mu to zablokuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 19:38 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – ja taky je nesnaším
ale našel jsem to a tak jsem to musel zveřejnit aby to na tajtí strance lidi viděli a pomohlo jim to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 19:34 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Pogona
Naprosto s tebou souhlasím a takový lidé mně s prominutím vytáčí... rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 19:31 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: elegans1
Bohužel je tohle jedna z nevýhod internetu a dnešní doby, kdy si kdokoli může založit stránky o chovu čehokoli a napsat tam hromadu kravin - neznaboh, který na ně narazí se těmi nesmysly pak řídí :-(

Pominu-li to že autor stránek má KRADENÉ ( což miluju - když si ani není schopný pořídit vlastní fotky ) fotografie z velmi vydařeného webu :

www.lizards.cz/…

www.agamici.estranky.cz/…

pak je tam spousta nesmyslů typu - vrstva písku 2cm stačí - že 70% potravy dospělé agamy tvoří rostlinná potrava - doporučujue jakési granule pro agamy - teplota po teráriu by měla být 28C atd. atd....

Chjo, někdy bach chtěl mít možnost takové weby plné kravin zablokovat... :-(
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 18:56 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – promin
promin a dík za od pověd ale jáj za to nemuzu sem dizlektik proto místo kamaradství se rači starám o zvířatka.je to lepčí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 18:40 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: michalsisi
Míšo i když píšeš věk 12 let což by teoreticky mohlo omlouvat tvou gramatiku tak neomlouvá... výjmenovaná slova se učí ve druhé až třetí třídě což určitě už máš za sebou..
K samici si pořiď další samici pokud nechceš odchovávat mladé.. což ti nedoporučuji. A kup si ji jenom jestli na to máš podmínky! Dvě agamy přece jenom potřebují víc místa a jídla než jedna agama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 18:14 elegans1 Re: michalsisi
Zoufalá snůška blábolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 18:00 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – koukněte se sem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2012 17:47 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – prosím poradíte
mam samici achelbich si pořídít ještě jedu agamu co to ma bejt samec nebo samice aby se snesli
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.12.2012 05:21 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Filda
Pokud je neoddělíš, časem ta větší agama tu menší uštve k smrti. Až potom řeš léčbu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2012 22:03 Filda
Prosím radu včera mi zřejmě samička napadla menšího samečka najednou ho začala kousat do ocásku tak jsem je oddělil a ještě pak jsem si všiml že měl krvavý prst v zadu na nožicce. Měl bych to nějak léčit nebo se z toho vylíže sám ? Díky za odpoved :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 22:31 Muž Felix [754] - Ještěři
X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 22:30 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jj
budu to pilovat a dík za vše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 22:16 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: michalsisi
Asi holka. Jestli je jí už alespoň rok, pak určitě holka :-)
A fakt si vypiluj tu gramatiku, aby na tebe neřvali jen kvůli absenci čárek, teček, nebo špatně napsaných I & Y v narychlo nadatlovaných příspěvcích ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:50 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jjjjj
takže si mislíš že to je samice
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:44 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – dík
ale mam to ještě jednou vifotit nebo nemusim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 21:40 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: michalsisi
Fotky jsou bohužel zaostřené spíš na pozadí a ne na ještěrku, rada by tu ale byla: jednak mají samci rozšířenou bázi ocasů (kvůli uložení hemipenisů), jednak i mladé agamě stačí zvednout ocásek a pokusit se prsty opatrně rozevřít kloaku. U samečka to půjde snadno, zatímco samička ji bude mít pevně sevřenou.
Na určení podle tvaru a velikosti hlavy ale zapoměň - tenhle znak funguje jenom v porovnání sourozenců, ještě k tomu dospělých ;-)

Osobně bych ale u tebe typoval holku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:29 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – tajto je ktomu
Fotka k příspěvku je to kluk nebo holka mislim si že samicka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:28 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – pls pomužeš
Fotka k příspěvku pls poradíš
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 21:21 Muž Felix [754] - Ještěři
Není zač :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:19 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – dík moc
dík za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.12.2012 21:18 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: michal
Rozdíl věku mezi pohlavími nerozhoduje a voda pro cachtání by měla být (jak už jsem níže napsal) příjemně vlažná při ponoření ruky :-)
Akorát si do budoucna pohlídej pravopis - na spoustě webů by tě za takovýhle seřvali, aniž by se zabývali tím, na co se jich vlastně ptáš ;-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:06 michal – ješteři+plazy
mam dotaz jak v horkí vodě se mužou koupat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 21:03 michal – mam rad teraristiku
chvalsem uš a ještě chovám chodně zvířatek ale nemam moc skušeností z agamama a proto se chci zeptat jestli samice musí bít starší neš semec děkuji za odpověd
hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 20:49 Karolína
Moc děkuju za ochotu! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 20:26 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
V zimě by především měla být zdravá vousatka v zimním spánku. Ačkoli to pro ni není nevyhnutelně nutné a čas od času se dá i vynechat pokud se na to sama necítí, pro její kondici, dlouhověkost a plodnost je to jenom prospěšné.
Pokud ještěrku (vzhledem k nízkému věku) prozatím nezimuješ, můžeš ji koupat vpodstatě kdykoli. Rozhodně ji ale do ničeho nenuť, zatím ji s vodou jen opatrně seznamuj. Možná se pro koupele nadchne, možná jí to bude protivné. To je vždycky individuální.
Osobní zkušenost - zatímco naše Alice si při pobytu na chajdě (běhá tam úplně navolno) okamžitě vleze do rybníku a tam se s rozkoší cachtá celé hodiny, sameček Rudolf nesnáší ani přímé rosení!
Voda pro koupel by rozhodně měla mít příjemnou vlažnou teplotu - odhad podle ponořené ruky ;-)
Osvit nádrže se mi osvědčil dvanáctihodinový v létě a o hodinu až dvě se zkracující na podzim v přípravě na zimování. Po něm to má samozřejmě opačnou tendenci :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 19:54 Karolína
Aha díky :-) a je vhodné je koupat i v zimě? A kolik stupňů má mít voda? Jak dlouho je potřeba svítit? Mám totiž pocit, že svítím zbytečně moc... Svítím od 6:30-21:00, ale není to moc? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 18:19 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Karolína
K tomu koupání - vousatky sice za celý život nepotřebují vidět vodu jinak než ve formě rosy, pokud se ale dostanou k větší vodní ploše, obvykle si cachtání zamilují. Překvapivě dobře plavou a některé se naučí i potápět. Je to pro ně takové zpestření, asi jako když turista vyrazí k moři ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 12:28 Dannie
noční teploty by se měli pohybovat kolem 20°C tudíž to máš v pohodě. někde jsem kdysi četla že by cvrčci měli být na šířku tlamičky ale to prostě člověk musí vzít od oka jestli je už moc velký nebo ne. ale pokud by mu uvíznul v krku tak by špatně dýchal tudíž se mu jenom nejspíš chtělo spát dole a od písku mu vychladlo bříško dřív, z toho si nic nedělej, to je v pořádku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 08:42 Karolína
A v noci by měl mít prosím jakou teplotu? Ten můj má 21. A jakou velikost cvrčků by měl mít? Máme velké, ale jak sní, tak mi přijde strnulý a včera ani na noc nevylezl nahoru, spal na písku a jak jsem mu šáhla na břicho, měl ho úplně studené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2012 01:36 Dannie
teploty jsou v pořádku, takže to spíš vypadá že je jenom nerudný, to samé mi dělá Trudy, zčerná jenom se na ní kouknou a jsou dny kdy jí to vydrží pořád. dalo by se říci že je to jeden z možných komunikačních signálů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 21:36 Karolína
Pod žárovkou má něco přes 50 a na nejchladnějším místě má 25.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 21:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Tmavnou taky když je jim "zima" kolik stupňů má pod žárovkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 20:56 Karolína
Aha, tak to jsem ráda :-) Děkuju moc! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.11.2012 20:23 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Karolína
Ahoj Karolínko,buď v pohodě,nic to není ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 20:05 Muž Jiri_99 [25] - JeštěřiRe: Karolína
Já ti nevim, přes vousatky nejsem. Ale tohle mi jako paraziti určitě nepřijde..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 18:55 Karolína
Ale ona to tak má pořád, od prvního dne... a má černý krk i když je v klidu v terku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 18:37 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Karolína
v klidu :-) to se jenom vzteká ;-) umí zčernat celou bradu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 18:30 Karolína
Fotka k příspěvku To černé (foto) je normální, nebo nemůžou to být nějací paraziti? V knížce jsem totiž četla, že můžou mít parazity pod krkem, které jsou černé...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 18:27 Karolína
No mě je to právě divné, že vousatky jsou z pouště a koupou se. Všude jsou fotky jak agamky jsou ve vodě, tak jsem to chtěla taky zkusit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 17:29 Muž Sewer [151] - Ještěři
Podívej se, odkud agamy vousaté pocházejí a zamysli se nad tím, jak často se tam asi tak koupají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.11.2012 16:56 Karolína
Je vhodné prcka koupat? A v kolikati stupňové vodě a jak hodně té vody má mít?- po krk? A umí vousatky plavat?
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 15:21 Žena Verčák [112] - Ještěři
Ták jsem dneska ty dva viděla se pářit. Což mi moc radost nedělá protože mmomentálně nemám to uvb.. :( hold ho budu muset asi koupit dřív než po vánocích :(
trvalo jim to asi tak 3 minuty.. kdy a jak poznám jestli bylo páření úspěšné?:-) vím že vajíčka by se měla objevit cca po 40 dnech že? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2012 14:53 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Karolína
Zda je to v pořádku nevím, své chovné agamy ani jejich mláďata jsem nikdy nevážil. Tobě doporučuji totéž, pokud má kvalitní UVB, přístup k potravě a žere, není nutné ji vážit, násilně krmit, atd. atd.,.... prostě tohle vše nechej na ní samotné.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [41] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2001