Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 22:01 Filda
Chci se zeptat zda nejni b lízké době tera burza v okolí Příbrami nebo Prahy. děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2012 09:50 Muž vitticeps [21] - www.davidmuzicek.czRe: Domini
Jejich výkaly dost smrdí to je v normálu :) To že byly řídké bylo pravděpodobně způsobené tou okurkou a jablkem. Příště jí dej raději pampelišku, jetel, jitrocel, slunečnici, kalísii a podobně. Okurka je dobrá jako zdroj vody, ale má minimum živin. Ovoce je pouze příležitostné spestření rostlinné potravy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 17:25 Domini
Dneska jsem si dovezla agamáka domů. Žere a pomalu se rozkoukává, ale měl řídý bobek a docela zapáchal? Myslíte, že to má z toho stresu? Dostal jablko a okurku (možná to má z toho) ale neviděla jsem ho to jíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2012 12:06 Žena Táňa [2] - Ještěři – Nechce jíst zelené
Jen bych se chtěla zeptat, mám agamku rok starou, žere živočišnou stravu v pořádku.. ale nechce jíst vůbec zeleninu ani ovoce.. nevíte čím by to mohlo být?? trvá to tak týden, a začala hrabat.. jinak se nic v jejím chování nezměnilo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 23:45 Johny Re: Lucifer
Aha děkuju za POZITYVNÍ odpověd :-D budu to teda muset nějak vychytat trhaj se jim nožičky a stejně odskočí navíc ten muj potvorák de opravdu jen po tom co se hejbe
nadruhou stranu když má náladu sní i 8 cvrčků po ránu na 16 cm bych řekl slušný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2012 17:28 Žena Lucifer [22] - JeštěřiRe: Johny
Cvrčkem neuděláš nic :) buď vypusť prcka ať ho chytí (to nedoporučuji :-D) nebo oni po pár dnech prostě umřou, doma už cvrčky nemám a furt někde nacházím mrtvolky, pokud se nemají čím živit, tak nic nepřežijou. Nebo si kup pořádnej sprej na hmyz :-D je fakt, že v noci v ložnici mít zalezlého cvrčka je trochu teror. Jinak přežijou i plácnutí boty (opakovaně ověřeno) a zaručené pastičky na cvrčky, které prodávají jsou velmi kritizovány, prej se do nich nic nelapí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2012 20:00 Johny
Ještě bych se rád zeptal co se dá dělat se Cvrčkem dezertérem tentokrát zdrhnul nadobro byl tak střední spíš menší jak dlouho se dožije ? jak rychle dosáhne dospělosti ? je to Cvrček Domácí a já bych se rád vyspal :-D sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 19:59 Žena Verčák [112] - Ještěři
já jsem měla autoledničku do které jsem dala polystyren a do něj vyřezala otvor právě na tu láhev s horkou vodou a ještě jeden na takovou tu věc co když v ní zmáčkeš plíšek tak hřeje, to celé jsem přikryla tričkem a dala do toho na volno agamku, místo víka jsem použila další polystyren vyřezaný na míru a v něm otvory na dýchání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 19:50 tommassonn Re: HammerJoe
Něco takovýho mě taky napadlo.Dík v utvrzení, že to tak lze. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 18:50 Muž jammes [12] - JeštěřiRe: Domini
Pokud na burze prodávají mladé v krabičkách tak ti ji v tý krabičce i prodají. Většinou ale prodejce bere sebou krabičky právě na to aby měl mladé do čeho dát. Tím že si vemeš krabičku svoji nic nezkazíš :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 16:53 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: Domini
Nejlépe nejakej termobox-polystyrenovou krabici- termo lednici...do toho krabičku s ještěrkou a nejlépe pokud je zima(ne když jsou venku tropy) tam dát pet láhev s horkou vodou, která udrží box dostatečně teplej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 12:14 Domini
Tohle by me taky zajimalo ;-) na burze mi daji na agamu i krabicku nebo si mám vzit svoji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 07:13 tommassonn
Zdravím , chtěl bych se zeptat , jak řešíte převozy agamek? Když si pro ní pojedu třeba 100km , tak do čeho jí mám dát aby se moc nestresovala a abych udržel přijatelnou teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 22:10 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Johny
Ovoce a zeleninu a zelené nepočítám, hlavně mláďata potřebují dostatek hmyzu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:47 Johny Re: Pogona
má tam zelený sedmikrásky a okurku nevěděl sem kolik toho přesně mám dát děkuju .. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:23 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Johny
Co se do ní vejde, měla by mít neustálý přístup k potravě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2012 21:22 Johny – Agama vousatá - apetit
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat kolik cvrčků denně mám dát maximálně měsíční Agamě.
Apetit má řekl bych víc než dobrej do zelenýho se jí neche ale cvrčky zbožnuje nechci jí moc přežírat ale když ono se na ní tak skvěle kouká ... 5 cvrčků za sebou není problém. (malých až středních cvrčků podle tlamy prostě)
Za radu děkuju : ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.09.2012 08:07 Muž HammerJoe [93] - JeštěřiRe: vitas
Za měsíc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2012 20:38 Muž vitas [27] - Ještěři
Včera jsem nachytal jak se mi v terku páří agamy. Už jsem něco nastudoval, ale nikde jsem se nedočetl za jak dlouho po páření zhruba je snůška. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2012 22:35 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Verčák
To by měl být standard,....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:31 Domini
;-) Tak to je fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 21:11 Žena Verčák [112] - Ještěři
Já jsem na ostravské burze agamku kupovala a nechali mě ji vytáhnout a prohlídnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 10:21 Domini
Samozřejmě, že měli po bocích dírky na vzduch, ale vrch bych fakt vypadal jak jednorázově zadělaný :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:46 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Domini
To se Ti urcite jenom zdalo;-)Kdyby byly jak ty pises ,,zavakuovane'',tak by se agamky udusili :-D ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 00:01 Domini
Jak jsem tam byla minule, tak byly v krabičkách, které vypadaly jako zavakuované. Tak snad to půjde ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:13 Muž jammes [12] - JeštěřiRe: Domini
na požádání ti zvíře vyndají z krabičky a nechají tě na něj kouknout
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 10:24 Domini
Díky. I když nevím jak to poměřím na Ostravské tera burze, když je tam mají všichni v uzavřených krabičkách... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 06:26 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Domini
Nezáleží na věku, ale velikosti agamy. Krmit denně s tím,že se vynechají 1-2 dny v týdnu lze od cca 25 - 30cm celkové délky, tzn. cca 15 - 20cm v těle ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 21:50 Domini
od kolika měsíců stačí agamku krmit 1 krát denně? Nenašla jsem nikde jednoznačnou odpověď ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 15:11 query – RE:POGONA
Ne, díky, našel jsem na netu. Dokonce asi vím, kde to přesně je, tak se tam pokusim v pátek podívat.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.09.2012 06:30 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: query
Určitě,
dobrá volba v okolí nedalako od Trutnova je Mvdr. Pavel Kočí ze Dvora Králové,
pokud chceš pošlu Ti přes vzkazník na něj telefon ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 22:37 query – TO:Pogona
TO:Pogona
někde níž jsi psal o Dvoře Králové.Ty jsi z východních čech? resp. Můžeš doporučit nějakého chovatele popřípadě zverimex? Ideálně Trutnov. cca za měsíc bych chtěl pořídit 2 zakrmené prcky a pokud by byl nějaký ochotný chovatel, který by poradil do začátku, bylo by to super. přeci jen osobní kontakt je nejlepší. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 23:09 Domini
A ty jsi hned viděl to nejhorší a vlastně jsi do toho vůbec neviděl ;-) alespoň jde vidět že ti nejsou zvířata ukradená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 21:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Domini
Domini napsala: Chci si pořídit dospělou agama, protože nebudu mít každý den 3 krát denně čas krmit malého caparta. Jsem na koleji od pondělí do středy.

Pokud napíšeš tohle, pak se nediv, reagoval jsem tak, jak bych reagoval znovu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 20:15 Domini
Nebyl důvod vypisovat svůj "životopis", když jsem nepotřebovala poradit v tom na co jsi tak přehnaně reagoval. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 19:51 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Domini
Pokud tedy máš "zástup" na dny kdy nejsi na koleji, proč jsi psala, že prcka nemůžeš koupit právě z důvodu, že nemůžeš denně krmit....

Pokud nechceš být odsuzovaná po několika větách, musíš jich napsat právě tolik, aby každý pochopil co jsi obětovala co ne a jak se věci mají.
Bohuželjsi dodiskuze napsala dvě tři věty, ze kterých vyznělo to, co vyznělo,... za to já však nemůžu.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 19:10 Domini
Nechci at to zní špatně, ale některé reakce viz Pogona jsou nemístné. Jednáš tady semnou jako s malým dětskem. Tohle by mělo být fórum založené na přátelské pomoci, ale od tebe to tak opravdu nezní. Vím, že máš mnoho zkušeností, ale nemusíš se s lidma bavit z patra. Trošičku vlídnější přístup by byl opravdu na místě. Nevím s čím vším ses setkal, ale určitě by mě nenapadlo nechávat agamu 3 dny doma samotnou (nebydlím sama). Přečteného a pozjišťovaného toho mám dost, nejsem jak někteří co si všecho zjišťují až když si agamu přivezou domů, tak neodsuzuj člověka po pár větách, když ani nevíš co všechno jsem udělala pro to, abych si splnila sen mít agamu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Domini
Pokud 4 dny v týdnu (navíc pravidelně ) nemůžeš krmit pak si raději pořiď zvíře maximálně plyšové ne i pro dospělou agamu je takováto perioda krmení nežádoucí a nebezpečná. Navíc co když budou prázdniny, nebo se jednoduše uliješ ze školy z různých důvodů,.......( nemoc, brigáda, zašívárna, státní svátek.... )....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 17:47 Žena Narejka [0] - Hadi
Já mám samce už několik let, koupila jsem ho už taky většího a je to mazel. Už je teda asi i postarší, ale vyloženě se vyžaduje pozornosti, kouká nehnutě na telku semnou a je mazlivej (ale teda posledně na mě hodil bobek - doslovně, takže ted se s ním mazlím a pod sebou má vždy kapesník :-D). Ale co jsem měla samici taky byla přítulná... :-D Takže je to asi jedno
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 19:11 Domini
Chci si pořídit dospělou agama, protože nebudu mít každý den 3 krát denně čas krmit malého caparta. Jsem na koleji od pondělí do středy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 19:06 Muž gaster [15] - Ještěři
Na to ti ne-muži :-D mohu odpovědět jedině tak, že nevim....můžeš mít agresivního samce, ale i samici, zleží na daným kusu. Pokud tu agamku budeš mít od láděte, tak jí mnohem snadnějc navykneš na kontakt s člověkem jako u všech zvířátek :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 19:00 Domini
Samozřejmě mi došlo, že se mi z nich nic nevylíhle ;-) Asi se nedá určit které pohlaví je víc přítulné? Jestli nejsou samci třeba víc agresivnější. PS: nejsem muž :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:43 Muž gaster [15] - Ještěři
Ahoj,
když si chceš pořídit jeden kus agamy tak je to opravdu jedno jakýho pohlaví bude. Když budeš mít samici, tak v terárku by to chtělo jeno místo, kde bude udržovaná vlhkost a přítmí aby ti tam mohla klást vajíčka.
Tvoje otázka ohledně vajíček, když budeš chovat jeden kus, tak se z nich nikdy nic nevylíhne a po čase se propadnou a začnou plesnivět, takže odpověď asi vytušíš ;-) Pokud bys ctěl mít chovnou skupinu, tak inkubátor a vylíhnou se ti krásný další agamky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 18:26 Domini
Ahoj, budu si pořizovat agamu a chci se zeptat jaké jsou výhody a nevýhody pohlaví.Všichni píšete, že je to jedno, ale přece. U samice mám strach, že mi bude třeba zadržovat snůšku a já to nepoznám :-( a co pak z vajíčky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 14:51 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Sewer
To já jsem sušené cvrčky jedou koupila a ta moje příšerka agamovitá se po nich mohla utlouct :-) měla to jako čipsy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 14:46 Muž Sewer [151] - Ještěři
No... moje máma prodává v obchodě s krmivama pro psy a kočky a když jednou jela do Prahy pro zboží, tak tam uviděla "pražené cvrčky". Tak mi je koupila. Byli v takový pixličce, jako je krmení pro rybičky a musím říct, že můj Piko si dycky dal tak 1-3 a pak je několik dní nechtěl. Nechtěl sem ho tím tedy krmit, tak jsem mu je dával jen opravdu občas. Asi po měsíci se mi v tom objevili nějaký breberky, tak sem to vyhodil a víckrát už bych to něchtěl.
Co se týče výživy, tak není nad živý hmyz, z něčeho sušenýho nebo praženýho si do těla nic nevezmou, ale pokud se ti hůř sháněj cvrčci, můžeš to mít doma jako takovou nouzovku. Určitě to ale nemůžu jako krmení doporučit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:09 Filda
Můžu se zeptat když nemám zrovna cvrčky ani koníky ale chtěl bych jim dát něco jiného než zelí atd mohl bych jim dát třeba sušené larvy určené pro ještěrky ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.08.2012 13:04 Filda
já když mám možnost a čas tak je vezmu opalovat na sluníčko hodně jsem tady četl že je to stejně ta nejlepší možnost tak proč jí nevyužít :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 16:18 Aja
Takže stačí koupit jen jedno? Tam píšou, že když je to UVB moc silné, je od něj daleko- musí se vyměnit, když je moc slabé je narvaná k té žárovce- musí se vyměnit....Takže se teda nemusí měnit? Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.08.2012 16:10 Muž Huul [5] - JeštěřiRe: Aja
ona si najde misto, kde ji to bude nejvice vyhovovat... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=2301