Přihlaste se a využijte web naplno TERARKA.NET »

Agama vousatá

 

NápovědaFórum » Ještěři  

+ přidat příspěvek
Přejít na předchozí stránku 39 Přejít na další stránku   1  
Agama vousatá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 17:22 Martina
Měla bych dotaz...... jak mám nučit agamy jíst zeleninu a ovoce , vždy jim dám do teraria misky a oni se na to jen podivají a odejdou pryč.... a vitamíny přece se zeleniny a ovoce potřebuji..... Děkuji za odpověd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 16:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: PavelPavel
Když budu odpovídat za sebe, pak, bohužel nemám čas tři hodiny denně sedět u PC a odpovídat hned a na vše. Pokud je to v mých silách, snažím se poradit - odpovědět každému.
Pravda, někdy ( to teď není Tvůj případ ) jsou otázky typu : "Jakou má mít teplotu pod žárovkou..." spíš způsobeny leností tazatele prohledat vlákna či internet,.... a za dva, tři roky, co zde funguji jako autor, mě na ně opravdu omrzelo dokolo odpovídat.

Jindy je někdo rychlejší a dobře poradí, to se pak do sikuze nepřidávám, neb je to zbytečné.

Jinady nedovedu poradit a než bych psal bláboly, dané diskuze se jednoduše neúčastním.

Jelikož mám práci na 2 směny, 3 děti, starý barák, kolem něj spoustu práce a další spoustu zvířat ( nejen terarijních ), občas mi nějaká diskuze či vlákno ujede a nestihnu odpovědět či se zpozdím ( i o týden, dva ) - to snad není hřích.

Pokud je to akutní, můžeš poslat ( nejen mě ) osobní vzkaz, dostávám jich poměrně dost a mnozí z Vás vědí, že na každý odpovím, samozřejmě někdy za den,
jindy za 4, to, jak jsem zmiňoval neovlivním a záleží to u mě na mnoha faktorech.

Tvůj původní dotaz zněl, proč zavírá očka - odpověděl jsem, že to nic není, pokud oko není nateklé, což jsi nezmiňoval, dlěá to 90% agam a je to OK. Nevím co víc jsi chtěl slyšet.
Na můj dotaz kde je výhřevná žárovka jsi odpověděl, takže opět nevím na co jsem měl reagovat. Takže nevím, kde hledáš problém.

Diskuze je velmi jednoduchá OTÁZKA - ODPOVĚĎ, já si celé vlákno prošel znovu a problém nevidím.
Např uživatelka Martina se zeptala, zda má správně UVB odpesal jsem, ať jej popustí níže, že je vysoko a už se neozvala,.... odpověď jí stačila,....

PS : klidně "rýpej" ale i kdyby jsi v diskuzích popisoval své terárko 100krát, nebude si to nikdo pamatovat - je tu spousta vláken, tazatelů, prezentací,....
Nemáme v hlavách počítače.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 15:15 PavelPavel Re: Dannie
Dannie napsala: To že zavírá oko není způsobeno tím že by chyběl výhřevný zdroj, to se Pogona spíš radši zeptal když ho na fotce nevidělNerad rypam,ale na tohle musim 3x jsem tu popisoval sve terako a je tu i fotka tudiz kdyby opravdu se nekdo zabyval dotazy poctive a ne strilel od boku videl by ze vyhrevne misto ma a nemusel by se ptat.Vazim si zdejsich chovatelu a jejich rad,ale pokud sem dam fotku kde je videt jak vyhrevne misto tak i zbytek,popisu cele terarko vcetne zarovek a zdroju pride me trosku divne ze se me opet nekdo na to pta.Tudiz bud se o muj problem nezajimal a odpovida od boku abych dal pokoj nebo nevim.To jen na okraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 15:11 PavelPavel
Pak tedy vsichni prominte,ze jsem kdy otravoval.Ja si myslel ze tu zkusenejsi radi zacatecnikum aby se vyvarovali chyb a delaji to z lasky ke zviratum.Ja myslel,ze prave tyhle fora jsou k tomu urcena pomahat vyvarovat se chyb.Pokud budu zvire pestovat stylem pokus omyl no to budou mit ze me radost.Nepisu zde ze bych byl nejaky grafoman,nejdriv jsem vse poctive precet,i na jinych forech a verte ja bych strasne rad cerpal z dostupnych info a neptal se lec to nejde jelikoz jsou zde neustale rozpory.Uvedu priklad.Napsal jsem ze mam lokalne pres 30 stupnu a v rohu pod 30 (cca 28)pod lampou pres 50 uz to nevim presne,bylo me odpovedeno,ze 31 a vice je moc a mohli by se prehrat,ale v zapeti najdu odpoved na podobny dotaz kde dotycnemu radi,uz si videl jesterku z pouste aby se prehrala pres 30 je fajn snesou i vic.Tak ted tapu,mam mit pres 30 nebo ne a takovych protikladu jen v tomto vlaknu najdu nejmene 10.Tak me tedy rekni,ceho se mam drzet,aby tu za mesic nepsal ze me bohuzel chciply.Pokud se nebudu ptat jednoho dne k tomu mozna dojde.Pokud se budu ptat stejne tu budu vsem na obtiz.Nu nic nebudu prudit jdu louskat zahranicni fora pres google prekladac. ahoj ahoj ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 13:19 Muž vitas [27] - Ještěři
Jinak odpovídat na tomhle fóru není povinností, je to dobrá vůle těch co se tady snaží poradit ostatním ve svém volném čase, tudíž by neuškodila trocha vděčnosti a ne si tady stěžovat, že si tě nevšímáme. Kupodivu lidé co tady radí mají opravdu i svůj život a nesedí jenom u pc a nečekají až jim napíšeš.

Do kamene vytesat ...

Sorry za OT :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2012 07:46 Dannie Re: PavelPavel
To že zavírá oko není způsobeno tím že by chyběl výhřevný zdroj, to se Pogona spíš radši zeptal když ho na fotce neviděl jelikož by jim chyběl, pokud oko vypadá zdravě, tak je to opravdu nejspíš způsobeno tím že jednoduše odpočívají, či se jim do oka dostalo zrnko písku, s čímž by si oko mělo samo poradit. To že si drbou tlamičku o hrubý povrch může být způsobeno tím že jde do svleku. Jinak odpovídat na tomhle fóru není povinností, je to dobrá vůle těch co se tady snaží poradit ostatním ve svém volném čase, tudíž by neuškodila trocha vděčnosti a ne si tady stěžovat, že si tě nevšímáme. Kupodivu lidé co tady radí mají opravdu i svůj život a nesedí jenom u pc a nečekají až jim napíšeš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 07:16 PavelPavel – Agama vousata
Koukam me uz nikdo neodpovi,Pogona tady psal ze asi nemam tepelny zdroj proto se tak deje.Ja dolozil fotkou,ze mam a tim to umlklo.Vsim jsem si ze tady poradite jednou,dvakrat pak uz je ticho.Napiste rovnou,nebavi nas to neptej se porad na neco a je klid.Proc tu nekdo odpovida otazkou,kdyz evidentne chybi chut opet reagovat.Radite cist,hm ja cet vse co je psano a lisi se to tak diametralne,ze vazne nevim co si myslet.Ale asi tu plati 3x a dost jelikoz s castymi dotazy opada chut odpovidat.No a pokud nekomu ty dotazy pridou zbytecne,nebo infantilni,staci napsat neotravuj,taky odpoved ne.Nereagovat je neslusne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:35 Muž Felix [754] - JeštěřiRe: Verčák
Patrně chce snášet vejce a tak hledá vhodné místo. Někdy kladou dokonce i neoplozené samice. Na oplodněných někdy graviditu poznáš, jindy ne. Než naše Beruška (není to sice vousatka, jako analogie se to ale dá použít) nakladla čtyři vajíčka, nakynula jako balón. U nebožky Agátky (což vousatka prozměnu byla) jsem ale 31 (!) vajec v jejím bříšku nezaznamenal dřív, než jsem je objevil za zadní stěnou akvárka a jindy zase dvacítku vajec ve květináči difenbachie jen dík rozházené hlíně okolo...

Nabídni ještěrce vhodné kladiště, tím nic nezkazíš. Možná hrabe jen proto že ji to baví, možná ale hrozí zadržení snůšky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:32 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jjj
promin
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:07 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: michalsisi
já bych prosila místo tvojich nesmyslných poznámek Míšo nějaké normální kloudné informace....
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:27 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: michalsisi
Cože? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -4   18.12.2012 17:05 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – asi jo
myslim si že je podle toho kolik jí je ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:46 Žena Verčák [112] - JeštěřiRe: Verčák
Tak už hrabe snad na dalších 3 místech... :-) a je oproti předešlým dnům strašně aktivní furt nějak běhá skáče a hrabe.. :-D je toto normální? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:08 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – hmmmmmmmmmm
to mí se to taky stalo ale uš jí to přešlo ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 16:01 Žena Verčák [112] - Ještěři
Fotka k příspěvku ahoj :-)
tak mám pocit že se mi zbláznila samice.... od včererjška nechce žrát a neustále hrabe na jednom místě.. myslím že se mi za chvíli prohrabe až do skříně ja které terárko stojí... teď k první odpovědi co vás napadne - gravidita - mám jí od 17. 11 2012 poprvé pářit ty dva jsem viděla 20. 11 2012.. navíc od pohledu za tu dobu vůbec nepřibrala.. ano je možé že by se k nám dostala už gravidní, ale to si nemyslím.. nemá nějak extrémně rozšířené bříško ani nic... vajíčka nejsou ani viditelné ani hmatatelné. Navíc hrabe snad na tom nejteplejším místě co v terárku je (myšleno na zemi) přímo pod žárovkou.. předevčírem jsem to měřila a bylo tam 45° co jsem četla tak kladiště se má umisťovat do chladnější nebo středně teplé oblasti terárka (kolem 28°C) má být vlhké a nejlépe v rohu... Nic z toho to místo kde ona hrabe nesplňuje.. tak já nevím co ji hráblo nebo co? :-D
přidávám fotku :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:06 PavelPavel
Fotka k příspěvku Tady je pohled na cely terarko.Jinak jsem si vsim ze si jako by drbaji tlamicky o hruby povrch 3d steny to je kvuli svleku??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:03 PavelPavel
Fotka k příspěvku Kdepak maji tam i vyhrevnou v rohu a pod ni kamen a na nem 50-55 jak kdy,ve zbytku je 30 a dole je misto kde je 26.Vcera treba cely den pod zarivku nesli byli porad na kameni a dneska vetsinou zarivka a obcas kamen.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:59 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: PavelPavel
A kde mají výhřevné žárovky coze právě proto, že nejspíš visí někde hodně vysoko, snaží se nalapat aspoň trošky tepla z trubice,....
Tepelné žírovky by měly být poblíž zdroje UVB a pod nimi MINIMÁLNĚ 45C ( ideálně 60C )...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:58 PavelPavel
Fotka k příspěvku No zdroj UV jsem udelal mobilni takze ho vzdy prizpusobim potrebam viz foto muzu ho dle libosti tahat nahoru a dolu.Pokud se vyhrivaji maji to i 2 cm nad hlavou.Tady jsou tri lumpove.Jeste dodam rano jsem nasel v terarku asi 8 kousku trusu,po prichodu z prace zase par sisek a ted opet mam pocit ze jim tam musi chodit nejaky stado,jelikoz jestli je to od nich nechapu co kde kdy snedli.A ten smrad boze to je sila. smich smich smich smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:54 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – heská
moc pekna vousatka :-) Pokud nema jine problemy a je aktivni, tak myslim ze to bude v pohode. Mozna to ma jen podrazdene napr. zrnkem pisku...? Jake ma podminky, osvetleni/jaky zdroj UV a jak daleko?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:48 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: PavelPavel
To dělají, prostě odpočívají ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:14 PavelPavel – Agama vousata
Fotka k příspěvku Ta moje nejmensi ma porad zavrene jedno oko,ale pokud se priblizm at s fotakem nebo jinak okamzite ho otevre,jak se vzdalim opet ho zavre a ma ho treba hodinu zavreny.Ani nejde vyfotit s tim zavrenym jelikoz to porad bojkotuje.Znamena to neco nebo to proste dela jen tak.Tady je fotka s otevrenym okem a neni v nem videt zadna nakaza nebo neco podobnyho.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 17:20 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martina
UVB zářením z těchto žářivek se zvíře nemůže nijak předávkovat, neboj ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 16:19 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – jjjjj
nemáš zač
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 16:15 Martina
:-) :-) :-) děkuji
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 16:04 Muž michalsisi [-6] - Ještěři – ja taky
doufám že se ti to povede :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 15:41 Martina
děkuji ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 15:37 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Martina
ok :-) tak hodně zdaru v chovu !!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 14:59 Martina
Ja studovala , ale nic takového jsem nikde nenašla a radši jsem se na to chtěla zeptat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 14:54 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Martina
nené, to určitě nehrozí :-) ale než si člověk vůbec pořídí zvíře, je dobrý si plno věcí nejdřív prostudovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 14:27 Martina
Třeba předávkováním toho uvb zaření .... omlouvám se jestly píšu blbost , ale ja mam teprve ty agamy druhý den :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 14:23 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: Martina
A co by jí mělo ublížit ? o UVB se nemůže popálit ikdyby chtěla a nic jinýho jí nehrozí, naopak, čím blíž zdroji, tím líp...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:30 Martina – R
Už jsem ji dala níž , a neublíží ji to ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 13:08 R Muž Pogona [762] - JeštěřiRe: Martina
To UVB popusť o moc níž, i když výrobce údává jiný údaj, pak mnoha měřeními intenzity UVB je prokázané, že účinnost má do nějakých cca 10ti cm, takže by měla být co možná nejníže, ty ji máš moc vysoko.
Jinak agama nepozná, kde je zdroj UVB.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 12:46 Martina Re: Eva
tak tedka jsem předělala jednu žárovku k te na levo UVB , osvětlené je to dost , ale nekvalitní foták :-)
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 12:27 Eva Re: Martina
Obě lampy se dávají na jedno místo, aby se při vyhřívání zvířeti dostalo i UVB. Pod samotnou UVB vám asi nepoleze. Podle mně tam mají celkově málo světla, chybí zářivka pro denní světlo, ale nejsem odborník na agamy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 12:22 Martina – Agama vousatá
Fotka k příspěvku Pozná agama kde má UVB zdroj nebo ji tam musím dávat sama ???..... přiložila jsem foto teraria mam tam 2 bodové žárovky 40w a 25w a na levo je uvb . Děkuji za odpověd
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 09:04 PavelPavel – Agama vousata
Fotka k příspěvku A zbyle dve se sluni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 09:03 PavelPavel
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 09:03 PavelPavel – Agama vousata
Fotka k příspěvku Tady par fotek,nelekejte se ty zarivky,mam ji udelanou tak ze ji podle potreby mohu snizit a opet vytahnout,takze ji klidne spustim i 5 cm nad zvire.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2012 08:46 PavelPavel
No ted se me zrovna neco povedlo,koupil jsem v tescu polnicek,natham jim ho do misky,pocukruju vapnikem,ony to temer sezerou.Ja jsem ale ted zjistil,ze zespoda ja na krabici napsano spenat baby.Podle obrazku jsou ty ty dve rostliny pomerne podobne.Cet jsem ze sopenat neni moc vhodny,takze vyhodit,nebo jim az tak zase nevadi.Jo fotky dam dnes odpoledne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 21:39 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: PavelPavel
Tak to je obdivuju, všechny ještěrky co se přestěhovaly na nové místo ( ať už malé nebo velké ) byly vyjevené, zalezlé na jednom místě, nejedly...to co se děje u Tebe je parádní, buď za to opravdu rád ! Třeba ta moje ( ikdyž je to kočinčína a né vousatka ) nejedla víc jak týden, furt jen někde líně ležela atd...to žejsou akční je fajn a to že hned žraly je luxus ! palec pak sem hoď fotky jakmile budeš moct , těšíme se ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 20:46 PavelPavel – Agama vousata
Nebusi jen koukaji,oliznou a bezi jinam,lizou vse,vetev,teplomer misku s jidle proste litaji,hrabou a lizou.Ted uz spi a snedli toho tedy pozahnane.Kazda 2 zophobase (vim ze by nemeli ale na uvitanou),tak asi po 6 cvrkach a trosku polnicku.Jak se objevim u terarka hned somruji u skla,ale neklepou na nej jen cumi a lizou ho.Sorry jestli ti tu spamuju,ale zatim jsem vyvalenej ze vseho co delaji.
Reklama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 18:34 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: PavelPavel
A s tím sklem to může být hroozně moc věci, buď můžou mít hlad, nebo je blízko terárka objekt, na který chtějí zaútočit/sníst to a já nevím co ještě (ovšem to by spíš bouchaly hlavama do skla) ...a plno dalších, ale pokud do toho vyloženě nebuší, tak Ti to může být asi vcelku jedno ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 17:50 R Muž Landvir [231] - JeštěřiRe: Matewoo
Souhlasím ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 17:33 Muž Matewoo [5] - JeštěřiRe: PavelPavel
Já si myslím, že na to, že se sotva přistěhovaly na nové místo je to parádní !! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2012 13:38 PavelPavel – Agama vousata
Tak jsem si od chovatele vzal 3 samicky a dostali cvrcky okamzite se po nich vrhli,kazda jednoho zophobase s vapnikem a jedna se hned vyklalela a mela to uplne ridky a bilý jako bilek od vajicka.Trosku polnicku a ted cumi v rade u skla terarka a lizou ho.Znamena to neco nebo jen somrujou po novym miste.Dik
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 14:42 PavelPavel Re: HammerJoe
Tak jsem to vychytal na terarko 28-30 chladnejsi místo ma 26 a pod lampou 50.Je zvlastni ze po nasypani 2 cm pisku stoupla radove v celem terarku teplota o 3 stupne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2012 12:31 Muž vitas [27] - JeštěřiRe: Honza
Krmím s nima skoro rok a pořád se po nich můžou utlouct a potíže jsem žádný nezaznamenal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2012 19:45 Honza
na temný straně je náhodou spokojenej a rád tam odpočívá. kvůli teplotě to neni mám to proměřený v pokoji mam taky 28 :)

chtěl sem se zeptat k těm švábům neni to něco ve smyslu červů ? příde mi že dost křupaj. aby z toho neměl potíže ...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [39] ...... 73

Zpět na obsah sekce Ještěři • Zobrazeno 15611x

© TERARKA.NET - https://terarka.net/forum/1036?od=1901